Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) looser válasza tibor23 (#1849) üzenetére


looser
addikt

Na még egy, az Euronics, de ez single sim, nem dual. Ez hivatalos Samsung garival adja, be tudod regisztrálni.

Vagy egy hasonló tudású Huawei? Bocs, tudom, nem az a topic, de talán ennek is örülne a lányod.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1852) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

Találtam melóba jövet egy galaxy j5-öt egy pad mellett. Szeretném a tulajnak visszaadni, de van képernyőzár a telefonon és nincs értesítendő személy, így még telefonon se tudok elérni valakit aki eljuttatna a célszemélyhez... A probléma az, hogy alig 7%-on állt mikor megtaláltam (ki tudja mióta heverhetett már ott). Próbáltam usb-n összedugni a gépemmel, de csak töltést enged a telefon. Senki sem hívta a készüléket. A hátlapot leszedtem és upc-s kártya van benne. Hogy tudnám kideríteni, hogy kié? Vigyem be a upc-hez? Gondolom a upc-nek kéne telefonszám, hogy beazonosítsa a kártyát. Várjak míg meg nem csörren? Pinkódos a záróképernyő. Valakinek ötlete van? A rendőrségnek hiába adom, ők bedobják a raktárba... Eltűnt autót se keresgélnek... 2 bolt van a környéken (9 ker), de egyik helyen se keresték még. A nevem és a számom meghagytam mind a két helyen, hátha. Valami gyorsabb megoldás kéne, mert nem akarok várakozni míg valakinek elkezd hiányozni. Nem érek én rá figyelni mikor csörren meg... Hiába akarok jót tenni... :W Ötletek?

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#1853) moordavid válasza dajkapeter (#1852) üzenetére


moordavid
aktív tag

Vidd be az UPC-hez, a sim kártya alapján meg kell lennie a szerződésnek. Persze azt már ők intézik, majd ők értesítik az ügyfelüket. Szerintem.

"Like tears in rain."

(#1854) Kin Tan Te válasza dajkapeter (#1852) üzenetére


Kin Tan Te
tag

Üdvözlet!

Hasomlóképp jártam magam is. Vodafonos telefont találtam a héven, amit bevittem másnap reggel az első Voda üzletbe és a SIM alapján már hívták is a tulajt, aki szerencsére átirányította a telefonszámát. Még aznap visszakapta a telefonját.

Üdv

Kin

(#1855) #65510400 válasza looser (#1851) üzenetére


#65510400
törölt tag

Az Euronics és a többi ilyen cég honlapja is tele van fals infókkal. Be kell menni és meg kell kérdezni, hogy dual-e. Mindazonáltal eljött az eredeti kérdező ideje, itt a telefon 55-ért leakciózva, lehet menni érte.

(#1856) Csabi1984 válasza looser (#1851) üzenetére


Csabi1984
addikt

Az euronicsban hibás adat van feltüntetve. Ha megnézitek a képet Duos van feltüntetve ami Dual Sim. Én is ilyet vettem J510 (arany) csak már nincs készleten csak a 2017-es változat.
Ez a helyzet állapot múltheti információ alapján közlöm (készlet)

[ Szerkesztve ]

(#1857) mcs válasza Csabi1984 (#1856) üzenetére


mcs
veterán

A madarasban is ki lett fosztva a teljes készlet. Legfeljebb használt mobilosnál lehet még találni.

[ Szerkesztve ]

(#1858) dajkapeter válasza Kin Tan Te (#1854) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Köszi a válaszokat! Szuper, akkor holnap el is intézem! :)) Remélem örülni fog a tulaj. Nekem legalább is biztos jól esne. :)

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#1859) Vyndree válasza tibor23 (#1849) üzenetére


Vyndree
őstag

Telekomnál 45 980 Ft Dominó csomagban (hűségidő nélkül), ahogy szeretnéd 2 év gyári garival.

(#1860) Hatvan9 válasza Vyndree (#1859) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Nálam ezt írja:

Ui.: Amikor elsőnek írtad akkor is láttam, azért nem értettem miért ajánlgatod.

[ Szerkesztve ]

(#1861) Vyndree válasza Hatvan9 (#1860) üzenetére


Vyndree
őstag

Interneten már nem tudod megrendelni, de üzletekben még lehet találni, van ahol két színben is kapható. Ugyanez igaz a Huawei P8 Lite-ra is, a boltokban még lehet kapni.

(#1862) tibor23 válasza Vyndree (#1859) üzenetére


tibor23
senior tag

Bemegyek mindjárt a T-hez és a Euronics-hoz, meglátjuk mi van. T-hez nincs nagy reményem, meg gondolom a telefon nem dual sim + 1 évre le van zárva.

Euronics-nél nincs itt helyben, ezen kívül azt írják NEM dual-sim és 12 hó gari - szóval ez sem nyert.

[ Szerkesztve ]

(#1863) #65510400 válasza tibor23 (#1862) üzenetére


#65510400
törölt tag

Hidd el hogy hülyeségeket írnak. Hivatalos hely, tudod regisztrálni a készüléket Samsungnál, két év lesz a gari.

(#1864) Csabi1984 válasza tibor23 (#1862) üzenetére


Csabi1984
addikt

Az Euronicsban Dual Simes- volt J510 (Fn)

(#1865) tibor23 válasza #65510400 (#1863) üzenetére


tibor23
senior tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek, megrendeltem az Euronics-tól a 2017-es Dual simest (ennél a kiírásban is az van) 65.000-ért (boltban 70 lett volna). 10 ezer pluszt csak megér az újabb, a régi meg csak boltban vehető meg, ott pedig nincs.

(Voltam a T-nél is, ott sincs 2016, 2017-es SINGLE sim van 75.000-ért :( )

[ Szerkesztve ]

(#1866) #65510400 válasza tibor23 (#1865) üzenetére


#65510400
törölt tag

Akkor a 2017-es topikjába folytatjuk. :-)

(#1867) szita.erno


szita.erno
aktív tag

Hogy tudom a telefon képét átvinni laptopra. Vagy ha videót nézek mobilon hogy laptopon is menjen? :F

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#1868) Vindex


Vindex
tag

Hasonló probléma az enyém is, annyi különbséggel, hogy én a telefon képet az autó fedélzeti kijelzőjén szeretném megjeleníteni. Az Android autó és a Mirrorlink nekem nem akar működni.Valószínű, hogy emitt el kell adni.

(#1869) Vyndree válasza szita.erno (#1867) üzenetére


Vyndree
őstag

Tudod egyáltalán milyen telefonod van?
Nem kell minden Samsung telefonos topicban feltenni ezt a kérdést. :(((

(#1870) Vyndree válasza Vindex (#1868) üzenetére


Vyndree
őstag

Az autód fejegységének kell tudni a Mirror screen-t, a telefonod ha tudja az még kevés.

(#1871) szita.erno válasza Vyndree (#1869) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Persze tudom. Van egy 2016-os Telekomos és egy 2017 es Duálom. És ebben mi a gond?

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#1872) Vyndree válasza szita.erno (#1871) üzenetére


Vyndree
őstag

Ott a megoldás a másik topicban, nagyon szívesen.

(#1873) szaboknak válasza Vindex (#1868) üzenetére


szaboknak
aktív tag

A mirrorlink működéshez olyan fejegység kell és akkor megy a 2016-os is,korábban már feltettem egy videót a működéséről az én j5 2016-sommal simán megy.MirrorLink
Megfelelő alkalmazással minden küldhető a tv és a számítógépre is a 2016 ossal is.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 128 Gb, Xiaomi watch S1

(#1874) Kin Tan Te


Kin Tan Te
tag

Szervusztok!
Készülékbeállítással kapcsolatban szeretnélek kérdezni Titeket.
Szeretném a kamera exponálási hangját kikapcsolni, de nem tudom merre lehet - ha lehet egyáltalán.
Illetve szeretném az Adathasználat almenüt gyorsabban elérni. Lehet parancsikont elhelyezni a képernyőn hozzá?
Köszönöm!

Kin

(#1875) Vyndree válasza Kin Tan Te (#1874) üzenetére


Vyndree
őstag

"Biztonsági okokból a kamera hangja minden esetben hallható. A személyi jogvédelem tiltja a titkos, másik fél által nem engedélyezett fényképezést." - Megjegyzem, nekem ha le van némítva a telefon akkor nincs hangja.

(#1876) kispx válasza Kin Tan Te (#1874) üzenetére


kispx
addikt

1) A hangerő állításánál jobb felső lefele mutató háromszöggel tedd láthatóvá a többi beállítást. Majd a rendszerhangot némítsd le.

(#1877) Kin Tan Te


Kin Tan Te
tag

Köszönöm a válaszokat!
Kin

(#1878) Vindex válasza szaboknak (#1873) üzenetére


Vindex
tag

Úgy látom, hogy neked is Suzukid van. Küldhetnél egy leírást hogya tudtad rávenni, hogy a navigáló megjelenjen a fejegységen. Telefonálni zenét lejátszani Bluetooth-al megy. Hiába kötöttem össze zsinórral is, de semmi. Ugye nem 7-és Androidot barkácsoltál rá?

[ Szerkesztve ]

(#1879) Vindex válasza Vyndree (#1870) üzenetére


Vindex
tag

Az autó ismeri ezt a lehetőséget és az Android autót is. Egy 2017-és Suzuki Swift-ről van szó.

(#1880) Vyndree válasza Vindex (#1879) üzenetére


Vyndree
őstag

Az jó, akkor mennie kell, a helyzet egyszerű.

szaboknak ilyen 16 ezer forintos kínai fejegysége van

[ Szerkesztve ]

(#1881) szaboknak válasza Vyndree (#1880) üzenetére


szaboknak
aktív tag

Igen ilyen.
Nekem nagyon kellemes meglepetés ez a fejegység mert a gyáriak nagyon le vannak butítva nem mint ez a kínai ami egy az egyben tükrözi a telefont és mindent át visz ami a telefonon megy. Nem kell telepíteni semmi alkalmazást csak az usb hibakeresést kell engedélyezni,még a tvgo is megy.Most vettem egy 3000 ft-os kamerát hozzá és így nem csak tolató kameraként funkcionál hanem DVR kameraként is mert benne van az is a menüben.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 128 Gb, Xiaomi watch S1

(#1882) Vyndree válasza szaboknak (#1881) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez olyan autóba való, ahol nincs gyári fejegység.
A fogyasztást, keréknyomás mérést és egyéb diagnosztikai adatokat (pont a lényeget) nem tudja, valamint nagyobb esélyt látok rá, hogy feltörik érte az autót mert nem kódos.
Nekem (Peugeot 208) van benne mirror screen, de nem használom, TV-zni vezetés közben nem fogok, az utasoknak meg sokkal kényelmesebb ha a készülék előttük van és a hangot is maguk szabályozzák. A navit meg megoldom telefonnal, autóstartóval ha olyan helyre megyünk.

Arról nem beszélve, ha megy a navi, akkor nem tudok rádiót váltani, telefonálni, meg úgy egyáltalán használni a fejegységem.

[ Szerkesztve ]

(#1883) szaboknak válasza Vyndree (#1882) üzenetére


szaboknak
aktív tag

A rádión kivül minden megy a telefonról (zene,videó stb)sőt még a háttérben is fut a navi és a zene elhallgat mikor mondja az utasításokat.
Hid el én is láttam már a gyári suzuki fejegységet de az nem viszi át a teljes telefon funkcióit mint ez a kínai és ami a legfontosabb,hogyez minden telefonnal működik.

Iphone 7 128 Gb, Xiaomi watch S1

(#1884) Vyndree válasza szaboknak (#1883) üzenetére


Vyndree
őstag

Ezzel nincs baj, de a gyári fejegységek azért nem tudnak videót és játékot, mert nem ez a dolga. Elég furcsa lenne, ha vezetés közben videóznék, vagy GTA V-tel kezdenék játszani. :)
A másik amit nem értek, hogy minek tükrözni mikor a telefonnak/táblagépnek úgyis ott kell lenni? Egy 10"-os táblagépet amit az ölemben is tarthatok vagy magam elé akasztom mint utas, minek nézzek egy jóval gyengébb 6,6"-os kijelzőn ami nem is előttem van?
Nem kell meggyőzni, csak nem értem.

Ez az utángyártott arra jó, ha nincs semmi az autóban akkor valami legyen, de a gyárit tuti nem cserélném le.

(#1885) kreg


kreg
tag

Most látom,milyen kellemes meglepi,hogy a Témaáruházban a témák kb 80%-a fizetös lett...hmm. Nem mintha olyan életbevágó lenne,a nagyrésze egyébként is használhatatlan,van már a telefonon vagy 8,annyi böven elég.

(#1886) szemy94 válasza kreg (#1885) üzenetére


szemy94
senior tag

Valahogy be kellett járatni, megismertetni az emberekkel. Nekem egy fekete téma van, annyi elég is, AMOLED kijelzős telefonra nem is értem miért nem alap.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#1887) Donki Hóte válasza Dayerdroid (#1837) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nos, megérkezett a kolléganő, egy kis körülzsongás közben ki is faggattam a gyári tok tudásáról.

Szóval azon kívül, hogy színben tökéletesen passzol a telefonhoz, nincs sok előnye. Van mágnes a fedél bal alsó sarkában, tehát becsukva a fedelet lemegy a telefon zárt üzemmódba, kinyitva a fedelet pedig feléled a kijelző. A bal oldali hangerőszabályozó gombok nyomkodhatók a tokban is, mert azon az oldalon vékony műanyag. Aztán ennyi :(

Becsukott állapotban semmit se mutat a kijelző, maximum csörög, vagy rezeg a telefon. Ráadásul - annak ellenére, hogy elég drága ez a tok - nem túl kopásálló, egy női táskában elég gyorsan megkopik a felülete.

Szóval szép tok, de a tudása elég kicsit, drága és könnyen kopik. Van a belsejében egy bankkártya tartó, de ez nem sokban javítja a használhatóságát :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1888) Dayerdroid válasza Donki Hóte (#1887) üzenetére


Dayerdroid
tag

Köszönöm szépen. A leírás szerint a kijelzőt is lehetne kezelni tokon keresztül, akkor ez nyilván nem igaz. 😣😣😣😣 Már az országban van. Ha megjön kiderül. Ismerősnek az S7-hez van ilyene. Ott a vissza gomb. Rezeg csak nem találjuk hol lehet a menüben bekapcsolni a HAL érzékelőt (android 7).

(#1889) Donki Hóte válasza Dayerdroid (#1888) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A kijelzőt tutira nem lehet használni, ha csukva van a fedél, mert egyrészt a display lezárt állapotban van, másrészt a fedél anyaga túl vastag ahhoz, hogy nyomkodni lehessen.

De szerintem nem is írja, hogy lecsukott fedéllel a kijelzőt használni lehetne, legalábbis én így értelmezem a leírást:

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1890) Dayerdroid válasza Donki Hóte (#1889) üzenetére


Dayerdroid
tag

Valóban, leírás szerint nem kell hogy tudjam nyomkodni, de valaki ott írta hogy neki megy. Nekem vágásbiztos kesztyűvel működik a kijelző pl. Majd kiderül, most szerintem a vámnál pihen 15-e óta.

[ Szerkesztve ]

(#1891) chapog


chapog
tag

Sziasztok

Legutóbbi frissítés óta nincs üzenet jelző hangom, más is tapasztalta már ezt?
(Cseréltem hangot is, akkor sem lett)

(#1892) #65510400 válasza chapog (#1891) üzenetére


#65510400
törölt tag

Nekem jó minden.

(#1893) Kin Tan Te


Kin Tan Te
tag

Kedves Fórumtársak!
Dual simes telefonnál, két aktívan használt SIM-kártya esetében hogyan lehet hívást elutasítani?
Ha egyszerűen kinyomom a hívást, akkor a hívó fél továbbra is azt hallja, hogy nálam kicseng, a telefonomon pedig átveszi a másik SIM a hívást és újra kicseng. Ismét elutasítom, de csak az előbbi folyamat ismétlődik.

köszönöm

Kin

(#1894) Thocy a ZAGY válasza Kin Tan Te (#1893) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Nem az alap problémára megoldás, de ha egyáltal nem akarok beszélni a hívóval, akkor csak lenémítom, aztán majd megunja egyszer. Ha csak az adott pillanatban nem akarom/tudom fogadni a hívást, akkor választok egy rövid válasz üzenetet (most nem alkalmas, hívjon később, vagy majd én visszahívom ha tudom, stb.).

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#1895) Kin Tan Te válasza Thocy a ZAGY (#1894) üzenetére


Kin Tan Te
tag

Köszönöm a tippet!
Valóban udvarias formája a hívás elutasításának egy rövid - ráadásul előre megírt és egy gombnyomással előhívható - üzenet.
Ez a híváselutasítás dolog akkor problémás, amikor mondom, páromnak vagy kislányomnak, hogy ha szeretnének beszélni, akkor csak csörgessenek meg, én kinyomom és visszahívom őket. (nekem olcsóbb hívni, mint nekik).
Na, akkor napestig csörgethetnek, mert ők nem tudják, hogy hallottam e a csörgetést vagy sem.
Egyik kártyáról a másikra pingpongozom a bejövő hívást. Az előző telefonomnál ha kinyomtam, megszakadt a kapcsolat és tudták, hogy vettem az adást, vissza kell hívnom őket. Most ez bonyolultabb.
Tudom, válthatnék családi előfizetéses csomagra, hogy ők is olcsóbban beszélhessenek meg hasonlók, de szeretném magát az alapproblémát megoldani - már ha van rá megoldás.

Üdv

Kin

(#1896) Donki Hóte válasza Kin Tan Te (#1893) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Átirányítottad a két számot kölcsönösen egymásra?

Szüntesd meg az átirányítást és akkor a J5-ös nem fog pingpongozni a hívásokkal.

(Amúgy ha a hívó 3 csörgetés után leteszi, akkor te látod a nem fogadott hívást, az nem felel meg a célnak?)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1897) Kin Tan Te válasza Donki Hóte (#1896) üzenetére


Kin Tan Te
tag

Köszönöm a tippet!
Utánanézek ennek a kölcsönös átirányításnak. Lehet, hogy hogy itt van a bibi. Még új a telefon, mostanság fedezem fel még az android rendszert is. (Ablakos platformról jöttem)
A három csörivel csak az a baj, hogy nincs a kezem ügyében a telefon. Abból tudták eddig, hogy vettem a visszahívási kérést, hogy kinyomtam őket. Értesítési led sincs.
Van, hogy az irodában teszem le a telefont, esetleg a műhelyben marad, stb. Így nem is biztos, hogy tudom, hogy hívtak. Néha a kollégák haja is égnek áll ettől, hogy nem érnek el, de hát ez van. (Kéne vennem egy övre csatolható mobiltartót...)
Nem adom fel, csak megoldom valahogy.
Szép estét Mindenkinek!

Kin

(#1898) Kin Tan Te válasza Donki Hóte (#1896) üzenetére


Kin Tan Te
tag

És igen!
Köszönöm, valóban kölcsönösen egymásra voltak átirányítva a számok. Kikapcsoltam, és minden rendben.
Eddig rossz helyen kerestem a menüben a megoldást.
Üdv.

Kin

(#1899) Donki Hóte válasza Kin Tan Te (#1897) üzenetére


Donki Hóte
veterán

OK, szuper :)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1900) Dayerdroid válasza Donki Hóte (#1889) üzenetére


Dayerdroid
tag

Közben megtudtam hogy van egy saját szoftvere a toknak, azt feltelíptve megy a dolog. Az enyém még mindig nyaral, de az s7 kolléganál már megy. Tiszta türelmetlen lettem 😁😁

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.