Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) T0mcs válasza baryll (#650) üzenetére


T0mcs
tag

Toknak még lehet pici értelme ha praktikus valamiért viszont a képernyő védő fóliára semmi szükség...
Elég régóta megvan de még 1 mikrokarc sincs rajta.
Ez is ilyen régi beidegződés hogy ember új mobilra rögtön elkezdi vásárolni ezeket :)

(#652) Pityu555 válasza baryll (#650) üzenetére


Pityu555
csendes újonc

Én a ugyanabban a samsung márkaboltban vettemm tokot, mint amelyikben a telót :DD
Nem tudom hogy van megoldva, de amikor behajtom a tokot, akkor autómatikusan lezár a képernyője :Y
Biztos van valami különleges benne, mert samsung smart flip néven árulták :N
Szerintem megérte érte az ötezer forint :)

(#653) vzsoca


vzsoca
csendes tag

Végül J5 mellet döntöttem P9 lite helyett,nem bántam meg. Megjött hozzá üvegfólia,és tok is.
Ha nem sokat használok mobilnetet,érdemes-e az LTE/3G/2G helyett a 3G/2G-t választani antenna beállításnak? Az energia takarékos módot bekapcsoltam,így csökken pár dolog működése?

(#654) baryll válasza T0mcs (#651) üzenetére


baryll
tag

Inkább azért volt nálam egyből a strapatok, és üvegfólia vétel, mert már jártam úgy telóval, hogy leejtettem, és nem szeretném ha emiatt baja lenne. Például ennek a telónak a hátlapja egy meglehetősen vékonyka műanyag lap, ami szerintem nem egy starabíró megoldás.

(#655) junkhead


junkhead
aktív tag

5 hónapos a telom és az utóbbi napokban átlagos használatnál is rohamosan merül, de miért???? :)

(#656) HF77 válasza vzsoca (#653) üzenetére


HF77
senior tag

okos...
szintén ugyan így döntöttem! :K és nem bántam meg...sőt :D
én nem állítgattam át semmit, de így is simán (normál használat mellett) elketyeg 2 napig

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#657) #51427584 válasza junkhead (#655) üzenetére


#51427584
törölt tag

szia

van benne alkalmazás kezelő (optimalizálás) ez azt csinálja, hogyha egy alkalmazás sokáig megy akkor le állítja.
a 6,0 androidban is van már ilyen alapból.ezeket egyesével kell beállítanod.
például a messengert azt nem optimalizálod mert akkor nem jönnek meg az üzenetek
én mondjuk a greeny-t használom ilyen célra, a fizetős változatban le tudod állítani (optimalizálni)
a rendszer alkalmazásokat is.például van olyan app alkalmazás amit nem tudsz letörölni a telefonról, így marad a leállítása a greenyf-ivel.

én például a gyári és a google chrome böngészőt is bezáratom ha nem használom, ugyis ha megnyitod újra, akkor elindul.

még annyit hogy az alap leállítás (kezelés) (samsung) csak 3 nap után állítja le a dolgokat
viszont ha te a greeny-t használod akkor ott egy az asztalra helyezett ikonnal (hibernálás most)
rögtön le tudsz mindent állítani.

ha bezársz 20-25 alkalmazást ami megy a háttérben akkor sokkal tovább fogja bírni a telefon.
hiszen ha bármit megnyitsz az sosem záródik be.

[ Szerkesztve ]

(#658) kovacss72 válasza #51427584 (#657) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Magam részéről ennél a készüléknél nem sok értelmét látom a plusz alkalmazáskezelőknek. A 6.0.1. rendszer jól teszi a dolgát, 1 napot alapból is vígan elketyeg, de inkább kettőt.
A 2 GB RAM mellett több alkalmazást lehet a memóriában tartani, így elérésük gyorsabb és nem fogyaszt többlet energiát.

(#659) Veratrum


Veratrum
csendes tag

Sziasztok!
Tapasztalta valaki azt a hibát, hogy Facebook Messengerből használva a kamerát, képtelen fókuszálni? A fő kamera applikációban jó. De a Messengerből nem működik az autofókusz, használhatatlanul életlenek a képek.

(#660) D4ni válasza Veratrum (#659) üzenetére


D4ni
őstag

Nálam is ilyen még az s7 edge-n is.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#661) #65510400 válasza Veratrum (#659) üzenetére


#65510400
törölt tag

Volt már róla szó máshol többször, ha a Facebookhoz tartozó bármely app vagy tartozék vagy hivatkozás, lényegében akármi nem működik megfelelően, nem kell rajta csodálkozni, és az esetek 99%-ban semmi köze a készülékhez.

(#662) Veratrum válasza #65510400 (#661) üzenetére


Veratrum
csendes tag

Igaz, de egy munkatársam velem egyidőben vett ugyanonnan ugyanilyen készüléket, és nála nem jelentkezik ez a probléma.
Ilyenkor azt szoktam tenni, hogy átváltok első kamerára (az jól működik), majd vissza a hátsóra. És addig váltok ide-oda a kettő közül, míg egyszer, szó szerint "bekattan", és már fókuszál. És ilyenkor tényleg hallani egy nagyon halk kattanást, mintha a kamera objektív felől jönne. Ha ezt hallom, akkor már tudom, hogy jó lesz. Néha elég 1 váltás, néha 4-5 is kell.

(#663) junkhead válasza #51427584 (#657) üzenetére


junkhead
aktív tag

Hát random módon eddig is bezárogattam, és nem fogyasztott ilyen sokat ilyen gyorsan a teló, mintha a frissítés telepítése óta fogyasztana többet, nem tudom....mit tegyek.

(#664) #65510400 válasza junkhead (#663) üzenetére


#65510400
törölt tag

Gsam battery fent van?

(#665) junkhead válasza #65510400 (#664) üzenetére


junkhead
aktív tag

Most már igen :DD
Azóta, töltés óta óránként 1%-t csökken a töltöttség, programok közül a Truecaller zabálhatta, rendszer/kernel fogyasztást nem lehet optimalizálni, és kijelzőt sem tudom tovább, viszont így ok az aksimerülés. Éjszaka 4%-t csökkent.
Köszi!!!4

(#666) #65510400 válasza junkhead (#665) üzenetére


#65510400
törölt tag

:C

(#667) Largo88 válasza vzsoca (#653) üzenetére


Largo88
csendes tag

Szia én már régóta 2g/3g beállítással használom a mobilnetet, mégpedig azért mert amikor be volt kapcsolva aLTE is és a mobilnet mégis ki volt kapcsolva az az adatforgalom letilva akkor is kicsi volt a térerőm és volt hogy nem értek el csak jött az sms aztán mióta átváltottam 2g/3g re szinte mindig fullon van a térerő és mindig elérnek és én is tudok telefonálni, engem annyira nem érdekel h "csak" 3g gyorsasággal tudok e-mailezni facezni és hasonlók annyit nem nyomkodom hogy zavarjon

(#668) vzsoca válasza Largo88 (#667) üzenetére


vzsoca
csendes tag

Szia! Köszönöm a választ! Én sem sokat netezek rajta,ezért állítottam át.

(#669) looser


looser
addikt

Tegnap hívtak, miközben a PH fórum töltődött be Opera Minibe, fent megjelent az értesítés és nem tudtam felvenni, hiába nyomkodtam. A mobilnet és a szám ugyanaz volt, de gondolom ilyenkor a hívásnak van prioritása.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#670) HF77 válasza looser (#669) üzenetére


HF77
senior tag

nálam ez redszeres hogy pont netezem, vagy valamire keresek rá és hívnak, de ilyet még nem tapasztaltam. igen a hívás az elsődleges! fel kell tudnod venni :K

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#671) soko70 válasza HF77 (#670) üzenetére


soko70
aktív tag

Sziasztok tervezek egy ilyen készülék vásárlását, valaki megtudná mondani, hogy a beszélgetés közben milyen a hangminőség illetve kihangosítva? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#672) looser


looser
addikt

(#670) HF77: remélem többször nem fordul elő :-)

(#671) soko70: a beszélgetés közbeni hangminőség szerintem teljesen jó, de a kihangosítás egy vicc: max hangerőn recseg, ha visszaveszem akkor meg nem lehet rendesen hallani. Ez nekem is paraméter volt, bár nem elsődleges, mert időnként ki kell hangosítanom. Ha ez fontos, akkor nem tudom ajánlani, egyébként szép kijelzőjű, gyors, kényelmes telefon, mellette szól a dual sim plusz dedikált microsd. Zenehallgatásra is szuper (olcsó Sonym volt előtte, E4g). Nálam közel 3 napot kibír. Az automatikus fényerőszabályzás nekem hiányzott, az sajnos nincs itt. 60-ért függetlenül jó vétel szerintem.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#673) HF77 válasza soko70 (#671) üzenetére


HF77
senior tag

hangminőségre szerintem nem lehet panasz...kihangosítva nem hasznátam még.
ebben az árban ez a készülék nagyon jó választás!! (sok negatívumot nem is hallani róla)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#674) soko70 válasza HF77 (#673) üzenetére


soko70
aktív tag

Köszönöm :R :R

[ Szerkesztve ]

(#675) HF77 válasza looser (#672) üzenetére


HF77
senior tag

"Nálam közel 3 napot kibír"
nálam szintén, aminek kiváltképp örülök! :DD

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#676) looser válasza HF77 (#675) üzenetére


looser
addikt

:R

Más. Hétfőtől - most jött hírlevélben - 50e lesz az Ediginél a J5 2016 DS. Aki vásárlás előtt áll, ne habozzon :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#677) HF77 válasza looser (#676) üzenetére


HF77
senior tag

ennyit meg főleg megér... :K

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#678) eurolac


eurolac
senior tag

Sziasztok!
Tegnaptól én is beléptem ebbe a klubba! (Huaweiről váltottam) Dual SIM-el használom.
A két kártya kezelése itt más!
Ha pl. beállítottam, hogy az 1-es SIM legyen az alapértelmezett, viszont a névjegyzékből kiválasztva mégis a 2-es SIM-ről szeretném hívni a telefonszámot, azt hogyan lehet kivitelezni ezzel a telóval?
Van valahol olyan opció, hogy én döntsem el melyik SIM-ről kezdeményezek hívást, mint az előző telómmal?
A SIM kártya kezelőben az Állandó két Sim engedélyezése gyakorlatilag a két kártya közötti átirányításról szól? Van értelme bekapcsolni?

Még az első töltésen vagyok túl. Nekem elég gyorsan merül a telóm, remélem 3-4 töltési ciklus után beáll jobb üzemidőre.
A visszajelző led hiányát a NoLed-el próbálom pótolni. Nekem egyedül a Viber jelzése nem jó, akkor is mutatja az ikonját a lezárt képernyőn elég sokszor, amikor nem is jött üzenetem. A többi jelzés korrekt.

A fentiekben tudtok segíteni? Előre is köszi! Pár oldalt tudtam csak visszaolvasni, ezekről nem volt szó a posztokban.
Egyébként jól összerakott, gyors készülék szép kijelzővel.

Eurolac

(#679) HF77 válasza eurolac (#678) üzenetére


HF77
senior tag

dual sim-mel kapcsolatban nem tudok segíteni, nekem 1 sim van csak..

az aksi merülési ideje nekem már az első töltés után nagyon ok volt...nem kellet várni több töltési idővel.
viber ikont sem mutatja csak akkor ha tényleg kell!

ha az akku hamar merül "normál" használat mellett akkor érdemes lesz megnézetni...én kb 1-2 órát netezem (főleg email és hírek), zene kb 1 óra..így használ úgy 30%-ot el (így simán elketyeg 2-3 napig)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#680) üszök válasza eurolac (#678) üzenetére


üszök
őstag

A híváshoz azt kell beállítani a sim kezelőben,hogy mindig rákérdez, akkor tudsz választani viszont így minden hívás előtt választani kell.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#681) eurolac


eurolac
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!

Eurolac

(#682) zolya1973 válasza looser (#676) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Csak az a baj,hogy hetek óta csa fehér és arany van belőle.Fekete nincsen.

(#683) HF77 válasza zolya1973 (#682) üzenetére


HF77
senior tag

nem értem én se...és t-s vagyok és ott is várni kellett a fekete készülékre, de aztán kaptam! valóban érthetetlen miért ezeket a színeket erőltetik ennyire... :U

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#684) zolya1973 válasza HF77 (#683) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Gondolom azt viszik el leghamarabb.

(#685) eurolac


eurolac
senior tag

Sziasztok!
Szükségem lenne még egy kis segítségre....
- A feleségemnek J3_2016 van. Neki is mint az én telómon mintát állítottunk be a készülék feloldására.
A Galaxy J3-an ha megnyomjuk a Home gombot, a kezdőképernyőn rögtön látható a feloldó-minta az óra alatt. Az én telómon még húzni kell egyet és utána látható a feloldó-minta külön üres lapon. A J5-őn nem találtam olyan opciót, hogy rögtön a kezdőképernyőn jelenjen meg, mint a J3-on. Van ilyen lehetőség?
- Illetve a minta beállítása után (J5) nem kér biztonsági PIN-t arra az esetre, ha többször elrontjuk a mintát. Mi történik, ha pl. elfelejti valaki?
A Galaxy J3-on és a Huawei készülékeken is van erre az esetre a biztonsági PIN megadása opció!? Itt mi a megoldás?
Előre is köszönöm a segítséget! Hiába no, új még a teló...és van amiben más a menü mint a párom Galaxy J3-a.

Eurolac

(#686) looser válasza zolya1973 (#682) üzenetére


looser
addikt

Per pillanat van fekete raktáron, ez holnap reggelig feltehetőleg nem változik, kivéve ha másik raktárkészlet vonatkozik az akciós készülékekre, mint BF-nél, de remélhetőleg nem :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#687) HF77 válasza eurolac (#685) üzenetére


HF77
senior tag

nekem sem jön be elsőre a minta...nem tudom van-e hozzá beállítás, megmondom, nem is kerestem, engem nem zavar
ha elrontod a mintát(olyanom volt)akkor azt hiszem, hogy 5 perc elteltével engedi újra hogy próbálkozz...(de lehet hogy ez 10 volt)

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#688) eurolac válasza HF77 (#687) üzenetére


eurolac
senior tag

Valószínűleg a két alsó sarokba kihelyezhető gyorsgomb miatt nem látható egyből a minta mint a J3-nál. Ott meg nincsenek gyorsgomb lehetőségek....
Arra emlékszel esetleg, hogy hány elrontás után kellett várnod?
Olyan opció van, hogy 15 kísérlet után csinál a teló magától (önvédelemből) egy gyári visszaállítást. Én bepipáltam, szerintem okos ötlet. Viszont a PIN-es biztonsági kód megadása a mintához jó dolog (lenne itt is), főleg ha valaki valami bonyolultabbat állít be magának.

Eurolac

(#689) HF77 válasza eurolac (#688) üzenetére


HF77
senior tag

én úgy emlékszem(most nem próbálnám ki) a harmadik után blokkol...

Olyan opció van, hogy 15 kísérlet után csinál a teló magától (önvédelemből) egy gyári visszaállítást.
ezt hol lehet??

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#690) Pist@bácsi válasza looser (#686) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Egyel kevesebb fekete maradt raktáron.

(#691) stevelawyer válasza eurolac (#678) üzenetére


stevelawyer
csendes tag

Szia! Használj külső appot. Nekem ez vált be a legjobban.

(#692) looser válasza Pist@bácsi (#690) üzenetére


looser
addikt

Remélem sok örömed leled benne :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#693) eurolac válasza HF77 (#689) üzenetére


eurolac
senior tag

"Ezt hol lehet??": beállítások - zárolt képernyő és védelem - bizt. zárolás beáll. - aut.gyári visszaállítás.

#stevelawyer: köszi ránézek

Eurolac

(#694) Blac1


Blac1
aktív tag

Sziasztok!
Feleségemnek van egy 2 hetes J5 telefonja. Tegnap felajánlotta a frissítést. De nem akarjuk egyenlőre frissíteni. Hogy lehetne eltüntetni az értesítő sávról? Meg hogy ne jelezzen állandóan?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#695) HF77 válasza eurolac (#693) üzenetére


HF77
senior tag

:R :R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#696) #65510400 válasza Blac1 (#694) üzenetére


#65510400
törölt tag

Hát, a legegyszerűbb mód, hogy rányomtok és vártok pár percet. Soha többé nem fog megjelenni.

(#697) Blac1 válasza #65510400 (#696) üzenetére


Blac1
aktív tag

Jár adatvesztéssel a frissítés?

(#698) retroid válasza Blac1 (#697) üzenetére


retroid
senior tag

Nem. Mivel ez csak biztonsagi frissites. Kb mint egy sima win heti frissites vagy virusirto napi frissitese olyan ez csak

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#699) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Van most szerintetek jobb ár/érték arányú dual simes telefon a piacon 50 ezerért mint a J5?

(#700) #65510400 válasza BaLee (#699) üzenetére


#65510400
törölt tag

Amennyiben szóbajöhetnek a kínaiak, találhatsz ennyi pénzért erősebbet, én a dolog lényegét nem itt látom. Hanem hogy ebben a telefonba egyszerre betehetsz 2 SIMET ÉS EGY MICROSD-t EGYSZERRE. Ilyen telefont már alig találni, ha valaki 2 sim mellé bővítené a tárhelyet, lényegében nincs választása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.