Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Klaya1986


Klaya1986
aktív tag

Én is azért kérdezem, hogy miben jobb,mert szerintem ebből a snapi 410ből a maximumot kihozza a gyári rom. Én s800al szerelt telefonról váltottam és nagyon minimálisan lassabb csak. De teljesen elégedett vagyok vele.

(#1702) Csatsa válasza Klaya1986 (#1698) üzenetére


Csatsa
tag

[link]

Erről a rom-ról van szó egyébként, minden felesleges progi törölve van belőle, ezért is a neve hogy light.
Ebből kifolyólag pörgősebb mint a gyári + nagyon jó a kernel hozzá, 1.5 mhz max a cpu a gpu meg 720mhz max ami használat mellett érződik is. :C
Jól témázható, mindenki megtalálja a neki tetsző külsőt.
Xperia billentyűzet van benne amiről fentebbi kommentekben szó volt.
Always on display van benne, az értesítő sávot lehúzva pedig van képernyőkép rögzítő kapcsoló is.
Virtuális memória Zram
Osztott képernyős üzemmód van benne stb
Nekem tetszik, kis fogyasztású és gyors szoftver.
2017 júliusi biztonsági hibajavítás benne van szóval naprakész.

Ez előtt több szoftvert kipróbáltam erre a telefonra, 7.1.2 is volt fent, de a többi nem Samsung szoftver alapú volt és tele volt hibával, ennek eddig csak egy hibájával találkoztam az pedig az S8+ kamera szoftvere vagy az A5 2016-é van fent passz. Mindenesetre a benne lévő kamera 🎥 szoftvert letiltva és az mx kamera progit telepítve ez a hiba is úgymond javítva.

[ Szerkesztve ]

(#1703) mcs válasza Csatsa (#1702) üzenetére


mcs
veterán

Azért én a proci és gpu tuning buherával nem lennék annyira nyugodt. Ki tudja, hogy mennyi feszültséget emeltek rajta, és mennyire jól tudja elvezetni a plusz hőt a telefon. Gyanúsan össze van ollózva. :D

[ Szerkesztve ]

(#1704) Csatsa válasza mcs (#1703) üzenetére


Csatsa
tag

Ugyan olyan meleg mint a gyári szoftvert használva, nem melegszik stb.
A cpu + gpu-nak az csak a max frekvenciája amit ha kell kihasznál, nincs állandóan maxon ami miatt aggódni kellene.
Én a kernel adiutort használom és ott ha kell lehet frekvenciát módosítani, visszavenni stb.

[ Szerkesztve ]

(#1705) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Én az S4-re elég sokmindent felpakoltam, de 2-3 hónap után mind összeomlott.
Erre a telefonra a gyári több mint tökéletes. + 2 év gart nem dobunk ki.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1706) seniman válasza eurolac (#1684) üzenetére


seniman
addikt

Tényleg jó ez a billentyűzet. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#1707) eurolac válasza seniman (#1706) üzenetére


eurolac
senior tag

Örülök, hogy tudtam segíteni, hozzá tudtam valamit adni a teló fórumához. :)
Nagyon megkedveltem és megszerettem a Gboard-ot is, örültem neki, hiszen tovább lehet úgymond vinni más telefonra is ha majd váltok.
Remélem ezt is tovább tudom majd vinni, elvileg Nougat-ra is felmegy, persze ez telefonfüggő is. Majd meglátom....nagyon kézre áll!

Eurolac

(#1708) mcs


mcs
veterán

Tegnap volt alkalmam arra, hogy jobban kihasználjam a gps-t, és eléggé meglepett, hogy mennyire gyorsan tudja venni a jelet. A Mediatek hajlamos 10-20-30 mpeket tökölni, ez pedig a töredéke alatt lövi be a pozíciómat. :)

(#1709) vzsoca


vzsoca
csendes tag

Érdeklődni szeretnék esti szabadtéri koncerten próbáltam a színpadhoz közeli képeket készíteni. Sajnos sokszor homályos lett,és nem találtam benne Éjszakai mód lehetőséget. Talán szolgáltató függő,vagy hogyan lehet rá tenni? Illetve 13M alapból(4:3),érdemesebb kisebb 9M(16:9)-de képeket készíteni.
Videózásnál is a HD-ba homályos volt,Full HD-ba viszont szép a kép,csak az 5 perces videó 750mb lett. Itt hogyan lehet jól beállítani?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1710) Csatsa válasza vzsoca (#1709) üzenetére


Csatsa
tag

Szia! Sajnos este nem egy bajnok a kamerája, inkább csak közelről készít sötét körülmények között jobb képeket. Nappal már jobb a helyzet sokkal, próbálj meg pár másik kameraszoftvert is hátha javul a helyzet.

(#1711) szabyka24 válasza mcs (#1708) üzenetére


szabyka24
csendes tag

Üdv melyiket használod?

(#1712) eurolac válasza vzsoca (#1709) üzenetére


eurolac
senior tag

Szia! Én is azt tanácsolom, hogy próbálj meg más kamera appokat, hátha azzal jobban boldogulsz, szebb képeket tudsz lőni vele. (nekem is van fent még 3 a gyárin kívül)
Próbáld ki az Open Camera-t pl. Ingyenes.
A fizetősek közül: Camera FV-5; Snap Camera.
Sajnos sötétben elég gyenge képeket készít a telefon, csak egy középkategóriás készülék.
Ha van elég fény én például az Open Camerával egészen jó képeket tudok lőni. Dátumozható és be lehet állítani, hogy az SD kártyára mentse a képeket, így nem foglalják a képek a belső tárhelyt.

Eurolac

(#1713) seamus


seamus
csendes tag

Sziasztok!
Milyen SD kártyát érdemes vásárolni a telefonhoz? Gondolok itt típusra (HC, XC), illetve sebességre (Class 10, Class 4).

(#1714) vzsoca válasza eurolac (#1712) üzenetére


vzsoca
csendes tag

Köszönöm a tippeket!!

(#1715) eurolac válasza seamus (#1713) üzenetére


eurolac
senior tag

Én több telefonommal használtam ezt: SanDisk Ultra HC (class 10 volt talán ha jól emlékszem)
Semelyik gyártó telefonja nem panaszkodott rá, hogy nem megfelelő a kártya a készülékben, ill. rendesen működött a használat során. Honor telefonjaimban elsődleges tárhely kiválasztásakor is megfelelő sebességű volt. Két telefon váltás között PC-n formáztam, úgy tettem be az új telómba mindig.

Eurolac

(#1716) Donki Hóte válasza seamus (#1713) üzenetére


Donki Hóte
veterán

SanDisk Ultra 32 GB. Megbízható eladó, jó kártya, jó ár.

Ha maradnál a Samsungnál: Samsung EVOPlus 32 GB.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1717) mcs válasza szabyka24 (#1711) üzenetére


mcs
veterán

Egyelőre a Google sajátját. :)

(#1718) seamus


seamus
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! :)

(#1719) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
Van egy kicsit megviselt j5ös készülékem, berepedt kijelző, és a kamera üvege is kitört/ kiesett.
Szerintetek mennyibe kerülhet ennek a javítása? Esetleg tudtok valami jó szervizt budapesten?

Köszi előre is!
üdv:
OgKush

(#1720) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

aktív "ne zavarjanak!" mellett a viber értesítései miért adhatnak hangot?

(#1721) szemy94 válasza OgKush (#1719) üzenetére


szemy94
senior tag

Ha szervízben akarod nem tudom mennyi, kínából ahogy gyorsan ránéztem ~8 lenne az alkatrész összesen (HA kijelzővel akkor több pár ezerrel), ha itthon akarod ránéztem amit először behozott csak az étintő csere 22.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#1722) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Új infó :)

[link]

(#1723) junkhead


junkhead
aktív tag

Volt már itt valakinek lcd panel cseréje? Mennyibe fájt és hol javíttatta? Kívülről alig látszik a sérülés, de az lcd meghalt.
Garis még egyébként, de valszeg szürke importos.
Garinál amúgy 12 hónap SW mit takar?
Köszi!

(#1724) blakey válasza junkhead (#1723) üzenetére


blakey
titán

LCD ami esetünkben AMOLED. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1725) seniman válasza blakey (#1724) üzenetére


seniman
addikt

Nem mindenki techzseni. :N Ezért célszerű gyűjtőnéven kijelzőnek nevezni. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#1726) junkhead


junkhead
aktív tag

:W
Akkor az LCD helyére írjunk Amoledet, tehát valakinek volt-e cseréje stbstbstb
köszi!

(#1727) seniman válasza junkhead (#1726) üzenetére


seniman
addikt

Ha jól tudom bő 30 ezres tétel.Valaki az aprón is vállal cserét,ha jól emlékszem.

szerk:

Jól emlékezem 88USD az ebayen:[link]

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#1728) junkhead válasza seniman (#1727) üzenetére


junkhead
aktív tag

Köszi!
Akkor jól gondolom ez nem garis történet lesz?

(#1729) blakey válasza junkhead (#1728) üzenetére


blakey
titán

Attól függ, hogy mitől sérült meg. Mindenképp vidd olyan helyre ahol gariztatni lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1730) Dayerdroid válasza junkhead (#1723) üzenetére


Dayerdroid
tag

Nekem 64 lett volna számla szerint mert alaplapot is cseréltek pedig csak az üveg sérült. Még az érintő is tökéletes volt. A ragasztás nem biztos hogy szétjön nekik. Szerencsére volt biztosításom 😊. Nem emlékeztem előszőr hogy van biztosításom ezért megkérdeztem máshol előszőr. Volt ahol azt mondták ha nagy mázlim van akkor 12.

(#1731) Dayerdroid


Dayerdroid
tag

Valaki a telekomos megkapta már az új frissítést?

(#1732) Csabi1984 válasza Dayerdroid (#1731) üzenetére


Csabi1984
addikt

Én független vagyok de meg én sem kaptam meg már ha 7.0 androidra kérdezel :)

(#1733) Dayerdroid válasza Csabi1984 (#1732) üzenetére


Dayerdroid
tag

Nem csak a júliusi biztonsági csomagra. Nekem még az sem jött meg.

(#1734) T0mcs


T0mcs
tag

Megtapogattam vodanál az új 2017 est. Sajnos azt kell mondjam nincs olyan nagy változás de azért össszeségében szebb gyorsabb stb... Valahogy a készülék ház is nagyon más lett.
Tetszik... :)

(#1735) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Van olyan üvegfólia, ami teljesen kiér a fémkeretig? Lehet az valamennyire csökkentené a peremet.

(#1736) zolya1973 válasza pinnacle (#1735) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Nem hiszem.De miért nem teszel rá hátlapot ami túllóg a kereten? Ipaky vagy valami hasonlót.

(#1737) pinnacle válasza zolya1973 (#1736) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem szeretem a tokot. Inkább kötök biztosítást. :)

(#1738) klaya86 válasza pinnacle (#1735) üzenetére


klaya86
senior tag

Én aliről rendelek mindig tokot, fóliát. Az üvegfólia amit vettem, konkrétan olyan méretpontos, hogy kétszer kellett visszaszednem felrakásnál, mert alig fért el a fémkeret között. Teljesen pontos, szinte hely sincs az üvegfólia széle és a fém keret között. Pedig csak egy 1 dolláros dolog.

(#1739) pinnacle válasza klaya86 (#1738) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem pont ilyen kellene. Engem zavar az a perem, ami állítólag direkt van, hogy ne karcolódjon a telefon, ha fejjel lefele teszik asztalra. Belinkelnéd, hogy hol vetted a fóliát?

(#1740) looser


looser
addikt

Egyik nap kétszer is sikerült leejteni. Az egy dolláros tpu tok "kezelte". Imádom :-)
Egyébként az üvegfólia nálam elkezdett néhol feljönni, nem is gomb környékén, de régi teltefonoknál is volt, mert a készülék hajlott a zsebemben. Lehet, hogy a J5 sem bírja a 100 kilónyi terhelést :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1741) Klaya1986 válasza pinnacle (#1739) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

https://m.aliexpress.com/item/32694285646.html?spm=a2g0n.orderList.0.0.425cfbc8gN84hU#autostay

[ Szerkesztve ]

(#1742) pinnacle válasza Klaya1986 (#1741) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#1743) looser


looser
addikt

Tényleg, a képernyőképre van valami beépített lehetőség?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1744) kispx válasza looser (#1743) üzenetére


kispx
addikt

Bekapcsoló gomb + home gomb folyamatosan történő megnyomása.

(#1745) looser válasza kispx (#1744) üzenetére


looser
addikt

Szuper, köszönöm :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1746) szita.erno


szita.erno
aktív tag

Sziasztok!
Reális áron tudnák vásárolni egy 128GB os SD-kártyát. Csak nem tudom hogy igazi e vagy hamisítvány?

Mert most már nagyon nehéz meg különböztetni. Ti mit mondtok meg vásároljam? 10.ezer lenne az ára.

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#1747) kispx válasza szita.erno (#1746) üzenetére


kispx
addikt

Egy ~40k-s microsd 10k-s meghirdetett ára inkább átverés szagú, mint reális. Max akkor nem átverés, amikor a kamionról esik le.

[ Szerkesztve ]

(#1748) szita.erno válasza kispx (#1747) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Az illető azt mondta pár hónapot használta.

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#1749) Sanyi.mTs válasza szita.erno (#1748) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

hihető, hogy pár hónap alatt csk úgy 30K bukást benyel. ;]

(#1750) szita.erno válasza Sanyi.mTs (#1749) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Kösz a választ! inkább vásároltam az emag.hu ról. 6.éve is onnan vásároltam egy 32GB ost és a mai napig nincs vele gond. :DD

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.