Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) atosan válasza Pano (#1196) üzenetére


atosan
addikt

Nekem ilyen

Maine coon

(#1202) Drughi


Drughi
addikt

Felraktam a független romot odinnal, utánna csináltam egy wipe data / wipe cache törlést.
Szép és jó minden, kivéve a samsung health:
Azt írja rootolt telefonon nem hajlandó elindulni.

Csakhogy nem rootolt, leellenőriztem, minden "official"

Mi lehet a gond?

(#1203) #79979520 válasza Pano (#1196) üzenetére


#79979520
törölt tag

Hozza az A8 az átlagos telefon fénykép minőséget.Aki jobb-szebb képet készítő telot akar az vehet (vegyen)drágábbat.

(#1204) atosan válasza Drughi (#1202) üzenetére


atosan
addikt

Régen használtam, most letöltöttem a playről, leellenőrzi és fut rendesen. Nálam nem írja ki hogy rootolt.
Próbáldt törölni és a playről letölteni. Ha nem jutsz semmire, esetleg egy pörgősebb galaxy topikban érdeklödj (S7, S8). Sajna nem tudok tippet adni mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#1205) AMD Power válasza atosan (#1201) üzenetére


AMD Power
titán

Az also kep itt sem jo. Nem eles szinte sehol sem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1206) atosan válasza AMD Power (#1205) üzenetére


atosan
addikt

Igen, látom. Ez még az áprilisi frissítés előtt készült kép, abban írtátok hogy van kamerát érintő változás is. Most azt kéne, hogy ugyan ott csinálni egy képet. Aztán az is lehet hogy csak elkapkodtam, fél szememmel a lányomat lestem hová oson :)

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#1207) Pano válasza #79979520 (#1203) üzenetére


Pano
addikt

Köszi. Ezze ltisztában vagyunk és a kérdés igazából nem erre irányult.

(#1208) Pano válasza atosan (#1201) üzenetére


Pano
addikt

Ugyan úgy sikerült, mint az enyém, csak neked több fény jutott :)
Legközelebb megpróbálom ISO érték variálással hogy úgy mit alkot. Nem automatán.

[ Szerkesztve ]

(#1209) AMD Power válasza atosan (#1206) üzenetére


AMD Power
titán

Csináljak itt a lakásban egy kellően sötét helyen egy képet? Bár mondjuk az azért nem jó mert kisebb a tér!? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1210) atosan válasza AMD Power (#1209) üzenetére


atosan
addikt

Igen, az megint csalóka. Mindegy, majd alakul, mint púpos a prés alatt :D

Maine coon

(#1211) Pano válasza atosan (#1210) üzenetére


Pano
addikt

:D

Van a családban 3 A8, az enyémet is beleértve. Igaz, az egyik éppen eladás alatt van, mert mint kisült S8-at akartak, amikor múlthéten megvettem azt is.. örültem neki...
Na de a másik emberke is tökéletesen meg van elégedve mindennel, egy árva nyikkot nem hallok irányából (holott már kb másfél éve csak szidta az éppen aktuális telefonját). Nekem fényképező oldalról át kell még szoknom, mert P9-em volt, az meg azért felső kategória fényképezőben és más a viszonyítási pontom.

(#1212) ollie válasza Pano (#1162) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Volt akinek az oldotta meg, hogy a Google Naptárat feltelepítette (bár ha Google alkalmazásokat használsz többnyire, akkor ez valszeg neked fel van téve).

***

(#1213) Pano válasza ollie (#1212) üzenetére


Pano
addikt

Köszi a tippet.
Igen, az is fenn van. De lekopogom, utóbbi napokban eddig minden rendben. De meg nem tudom mondani, hogy mi használt, mert: letiltottam és újra engedélyeztem gmailen belül az IMAP-ot, lecseréltem a google böngészőmben található értesítési kiegészítőt (hátha valami markot csinál az e-mailre és azért nem csekkolja más kliens, mert úgy látja emiatt, hogy olvasott, vagy valami. Bár ez nem valószínű, mert akkor is fenn állt a probléma, ha a gép nem ment).

[ Szerkesztve ]

(#1214) ollie válasza Drughi (#1202) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nézd meg a knox számlálót, hogy ugrott-e.

***

(#1215) Drughi válasza ollie (#1214) üzenetére


Drughi
addikt

nem ugrott, 0-ás, minden más official.

Ezért sem értem.

szerk: Úgy csináltam, ahogy a sammobile oldalán le van írva, letöltöttem a hivatalos XEH firmware-t, betallóztam a PDA fájlt és hajrá.

Viszont régebben emlékeim szerint mind a 4 fájlt betallóztam odinba és úgy frissítettem.

Lehet ez a gond?!

[ Szerkesztve ]

(#1216) OCTAMD válasza Drughi (#1215) üzenetére


OCTAMD
őstag

Jézusom

Kibontod és BL AP CP CSC betallóz

Utána amikor fent az orosz rom(SER)a magyar kártyáddal magyarítod ,resettel(XEH)

[ Szerkesztve ]

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#1217) Drughi válasza OCTAMD (#1216) üzenetére


Drughi
addikt

Én a XEH romot szedtem le és ezek alapján csináltam:
Instructions

Extract (unzip) the firmware file
Download Odin v3.13.1
Extract Odin ZIP file
Open Odin v3.13.1
Reboot Phone in Download Mode (press and hold Home + Power + Volume Down buttons)
Connect phone and wait until you get a blue sign in Odin
Add the firmware file to AP / PDA
Make sure re-partition is NOT ticked
Click the start button, sit back and wait few minutes

Korábban én is betallóztam minden fájlt, amit letöltöttem.
Lehet ez okozza a gubancot, majd este korrigálom otthon.

(#1218) OCTAMD válasza Drughi (#1217) üzenetére


OCTAMD
őstag

OXM rom van amiben a SER a default

Tehát letöltöd a látszólag XEH romot(OXM XEH),az lényegében flashelve OXM SER

De mivel benne lesz a flashnél a magyar simed,így flash után feljön az orosz és kéri hogy reseteld a magyar simedhez.

Ha nem így csináltad,akkor most egy kutyulék romod van.

De láthatod a szoftveradatoknál most éppen mit is jelöl neked

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#1219) Drughi válasza OCTAMD (#1218) üzenetére


Drughi
addikt

(#1220) OCTAMD válasza Drughi (#1219) üzenetére


OCTAMD
őstag

PAN PANNON GSM

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#1221) Drughi válasza OCTAMD (#1220) üzenetére


Drughi
addikt

Mégis áprilisi bizt.frissítésű, eddih csak januári volt.

(#1222) OCTAMD válasza Drughi (#1221) üzenetére


OCTAMD
őstag

Akkor is egy ratyi lett,csak rá kell nézni a fotóra

Eleve ha jó lenne a flashelés,akkor OXM XEH XEH/XEH/PAN lenne a szoftververzió

Ezek után még érdekesebbet is mutathat a *#1234# kódra

Örülhetsz,ha nem mászott el a warranty void

[ Szerkesztve ]

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#1223) Drughi válasza OCTAMD (#1222) üzenetére


Drughi
addikt

(#1224) OCTAMD válasza Drughi (#1223) üzenetére


OCTAMD
őstag

Még menthető

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#1225) Drughi válasza OCTAMD (#1224) üzenetére


Drughi
addikt

Akkor azt javaslod, hogy ne a XEH romot töltsem le?

(#1226) Csatsa válasza Drughi (#1221) üzenetére


Csatsa
tag

Mind a négy fájlt be kell tallózni szép sorban, elméletileg ha kicsomagoltad a letöltött romot 4 fájlból kell állnia.
Odinból is a legfrissebbet használd, amin belül írja is hogy a régebbi modelleknél csak egy fájlt kell betallózni, az újabbaknál meg mind a négyet.
Most viszont mielőtt download módban csatlakoztatod a telefonodat csinálj egy teljes gyári visszaállítást és csak utána rakd rá a romot odinnal. Így mindennek rendben kell lennie. Persze előtte mindent ments le a telefonodról! Nehogy adatvesztésed legyen, képek, videók, zenék stb.

(#1227) Csatsa válasza Drughi (#1225) üzenetére


Csatsa
tag

Mehet nyugodtan a XEH rom rá, de mindenféleképpen 4 fájlos legyen.

(#1228) OCTAMD válasza Drughi (#1225) üzenetére


OCTAMD
őstag

Irtam ilyet???

Szerintem nem.

Amit letöltőttél a gépedre már XEH romot ,fogod kicsomagolod és betallózod a BL AP CP CSC-t

Ha van HOME CSC azt kihagyod

Utána ha sikerült,akkor orosz lesz(SER),de mivel benne a teloban a magyar simed,így megadja a lehetőséget a resetre a magyar simhez való átállásra(XEH)

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#1229) KunEmber


KunEmber
senior tag

Sziasztok!

Láttam pár választ ezzel kapcsolatban itt, de feltenném a kérdést. Ha szabadon választhatnátok eközött és a Huawei P10 között, melyiket vennétek? Jelenleg Samsung A5 (2016) telóm van, ezzel elégedett vagyok.

Ami fontos számomra:
- Bár szeretek mókolni, azért legyen megbízható. Nem fogom kinyitni a bootloadert és nem akarok fimware-t cserélni. (Akkor sem ha amúgy képes vagyok rá :) )
- Sokat fényképezek, de ha egy picit jobb az A5-nél, akkor már nekem jó.
- Egy teljes napot (szinte minden körülmény között) bírjon ki. Az A5-ön nem ritka, hogy reggeltől estig már nem bírja ki.
- Sok memóriazabáló programom van (FB, FB Ads, Page Manager, 2 e-mail kliens, teljes Google paletta) szeretném, hogy 2 évig ne lassuljon be (nagyon).

Ami egyelőre nagyon idehúz az az IP68-as szabvány és az az tapasztalat, hogy az A5-öm egyszerűen csak megy. Mindig. Nem volt váratlan leállás, nincs újraindulás, nem dobja el a telefont, stb.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#1230) #79979520


#79979520
törölt tag

Világit a lámpa a toronyban(a papok pazarolnak)😁

[ Szerkesztve ]

(#1231) ollie válasza KunEmber (#1229) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én A8-at vennék a helyedben.

***

(#1232) KunEmber válasza ollie (#1231) üzenetére


KunEmber
senior tag

Köszönöm. Pár szóban kifejtenéd kérlek?
Pl. érdekel, hogy jobb-e ennek az ujjlenyomat olvasója, mint az A5-nek. Utóbbinál nálam 40% körüli a feloldási arány.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#1233) atosan válasza KunEmber (#1232) üzenetére


atosan
addikt

A5 2017-nél jobb. Én az Amoled végett tértem vissza Mate 10 literól.

Maine coon

(#1234) Pano válasza KunEmber (#1229) üzenetére


Pano
addikt

Fényképezője sokkal jobb a P10-nek, A8-nak csak átlagos és nincs benne képstabilizátor, p10-nél és a 2016-os a5 telódnál van.
Szoftveresen több szolgáltatása van az A8-nak. Ujjlenyomat olvasója szerintem jó, előz szériásoknál tényleg nem volt az igazi.

Igazából az A8 felső-közép kategória, a P10 meg felső. Így nehéz őket összehasonlítani. Én P9-ről jövök, a fényképezőt leszámítva elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#1235) Csatsa válasza ollie (#1231) üzenetére


Csatsa
tag

Szintén A8, volt korábban Huawei-em, jó volt, gyors volt stb, de a kijelző az ég és föld! A 18:9-es képarány miatt nem túl széles a samu, nekem simán egykezes. 1 napot simán bír, én általában minden korábbi telefonomat naponta töltöttem, már csak azért is hogy ne érjen meglepi napközben.
Fényképező téma meg olyan hogy ha tényleg fényképezni akarok komolyabban akkor viszek fényképezőgépet, amúgy meg bőven elég az A8 kamerája is.
2 évet kihúzol vele tuti, nyáron jön az oreo szoftver és meg az utáni is szerintem mivel csak pár hónapos készülékről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#1236) KunEmber válasza Csatsa (#1235) üzenetére


KunEmber
senior tag

Köszönöm mindenkinek, hasznos infók. Maradt még valami benneteket ezzel kapcsolatban? :)

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#1237) AMD Power válasza KunEmber (#1229) üzenetére


AMD Power
titán

Jo telefon a P10 de mint szinte minden Huawei , kijelzojuk katasztrofa.

En sem veletlenul valtottam Huawei/Honorrol.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1238) Drughi válasza KunEmber (#1229) üzenetére


Drughi
addikt

Volt P9-em és pár napig P20-am, a 10es kimaradt, de ezek mellett állíthatom:
- kijelzőben jobb a samsung
- napi használatt mellett Nekem jobban kézre esik / praktikusabb a samsung felülete mint a huawei.
- akku kb 50-50
- szebb dizájn ( magánvéleményem )
- jobb szervíztámogatottság
- samsung saját alkalmazásai elég jók
- újabb telefon, 1-2 év múlva is kap biztosan frissítést vagy könyebben eladható lesz ( jobban tartja azbárát)

Ami mindenképp ellene szól az a kamera, de valószínűleg még ígyis jobb az A8 mint a jelenlegi telefonod.

Javaslom tapogasd meg, nyomkodd mindkettőt egy Media marktban és eldöntöd. Rosszul egyikkelnsem fogsz járni.

(#1239) KunEmber válasza Drughi (#1238) üzenetére


KunEmber
senior tag

Megtapogattam már őket, a kijelző mérete és típusa mindenképpen ennél a jobb.
Köszönöm a további infókat, segítenek.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#1240) Drughi


Drughi
addikt

Megjött a NILLKIN 3D+ MAX fólia.

Abszolút ajánlott és drága kategória.

(#1241) AMD Power


AMD Power
titán

Esti kepek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1242) Pano


Pano
addikt

Nappali fényél jó képeket csinál.
Lőttem ma párat nagyobb teszt jelleggel, mindig más fényirányból.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Most van fény dögivel, ami sokat segít. Majd ősszel/télen meg kiderül :D

[ Szerkesztve ]

(#1243) atosan válasza Pano (#1242) üzenetére


atosan
addikt

Jó képek 👍
Addigra meg reméljük csiszolnak rajta.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#1244) AMD Power válasza Pano (#1242) üzenetére


AMD Power
titán

Jo fenyviszonyok mellett abszulot hozza a kamera amitt kell. Ez nem is kerdeses. De az en esti kepeim is kozepes minoseguek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1245) atosan válasza AMD Power (#1244) üzenetére


atosan
addikt

Én nem találom a beállításokban, vagy nincs a telefonban olyan lehetőség, hogy a kijelző ne akarjon kikapcsolni amíg nézem? Remélem érthetően fogalmaztam :D

Maine coon

(#1246) Hallosz válasza Pano (#1162) üzenetére


Hallosz
senior tag

Szia!
Ugyan ezze a problémával küzdök magam is. Galaxy A52017 Gsuit felület, a Gmail nem frissül csak kézi vezérléssel.
Írtam a felületen a Google bácsinak, azóta is levelezünk, (1/2 éve) jöt 4 frissítés, de a hiba jelelnség makacsul megvan. Kérdésem, volt-e a telefon csatlakoztatva Wint futtató PC-hez, vagy laptopra?
Javaslom, (mindenkinek) indítsátok el a panaszügyet. A fórumon való hozzászólás kevés.
Ha segítség kell, privátban írj kérlek. :R

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#1247) punky10 válasza atosan (#1245) üzenetére


punky10
addikt

Beállításoknál keress rá az inteligens képernyőzárra.Legalábbis több Samun így hívják...(nincs ilyen telefonom,csak olvasgatom a topicot...)Általában a Speciális beállításoknál volt azokon a Samukon,amiket nyomkodtam.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#1248) Sanyi.mTs válasza atosan (#1245) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

beállítások/speciális funkciók/intelligens képernyőzár

(#1249) atosan válasza Sanyi.mTs (#1248) üzenetére


atosan
addikt

Köszi! Persze hogy szem előtt van :D

punky10 Neked is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#1250) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

beállítások/eszköz karbantartása menüben ti bekapcsoltátok a víruskeresőt?
nem mintha ez érdekelne, de 2-3 hét elteltével csak akkor ad 100/100-at, ha bekapcsolja az felhasználó :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.