Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) gaborm69 válasza KengelRoland (#900) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Nem tudsz meggyőzni róla hogy jobb a Huawei.Néztem a pro-ról kamera teszteket.Elég gáz ahhoz képest hogy mennyibe kerül.A tok ára illetve az ajándékok mind csak azért van hogy beugorj a vásárlásba.Elrejtve a hibákat.A sima P20 pedig 209 ezer ha jól tudom.Nem A8 kategória.Illetve A8-on is lessz Oreo.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 FE

(#902) S@c@


S@c@
őstag

Az a8 is ivelt szelu mind az s7 vagy s8?

(#903) KengelRoland válasza gaborm69 (#901) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

De a LITE is lényegesen többet ad 120-ért. Nyitó áron. A mellé adott Huawei AM61 Sport BT a legolcsóbb helyen is 12 ezer FT. Vagyis ha eladom csak 5 ezerért, akkor már 115-ben vagyok nyitóárban. Vagy ingyen kaptam a gyári tokot, míg ha az A8-at számolom gyári tokkal, akkor 130-ból tudom megvenni. Itt a pénz beszél.

Egyébként nem akarlak meggyőzni. Azt írtam le, hogy én miként látom. Itt a lényeg az lenne, hogy a Samsung arcátlanul túlárazza a készülékeit. Én nem állítottam, hogy rossz telefon az A8. Nagyon is jó, csak nem ennyi pénzért. Azt is tudom, hogy a P20 az nem ugyanaz a kategória mint az A8, viszont a különbség az, hogy elgondolkoztam azon, hogy kategóriát is váltok. Míg a Samsungnál ez az érzés nem fogott el, mert az jutott az eszembe, hogy vajon megint mivel húznának le a Samsungék.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#904) gaborm69 válasza KengelRoland (#903) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Samsung hosszútávon begbízhatóbb telefon.Volt már Huawei-em.Tapasztalat.Hiába pakolnak bele több dolgot mint a Samsung.A Pro-ba is hiába raktak hátra legalább 70 megapixelt.Galaxy S9 mellett kép minőségben sehol nincs.

Samsung Galaxy S20 FE

(#905) Pano válasza KengelRoland (#900) üzenetére


Pano
addikt

Nem tudom, a szavaidból nekem sokszor kicsit a "gombhoz veszem a kabátot" érzés jön át.

(#906) szegnyereg válasza S@c@ (#902) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

Nem. Ez sima. Kézbe ettem tegnap az S8-at, az S9-et és az A8-at. Ugyan az a méret majdcsak, egyedül a dolgok vannak direkt más helyen.

(#907) Drughi válasza KengelRoland (#903) üzenetére


Drughi
addikt

Ha már ennyire favorizálsz egy másik készüléket, mit keresel itt?

Ne etesse senki a trollokat.

(#908) KengelRoland válasza Drughi (#907) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Mindjárt troll lettem mert pro és kontra felsoroltam ellenérveket egy telefon ellen? Minden oké nálad?

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#909) szegnyereg válasza KengelRoland (#883) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

Érdekesek az ellenérveid. Pont most váltottam S7-ről A8-ra. Azelőtt végigzongoráztam S2-től az egész S szériát.
A8 amit ad, bőven jó annak aki nem használja ki egy S8, S9 tudását de mégis korszerű kinézetű készülékre vágyik így 2018 tavaszán. Az S7 viszont nem az A8 "kortársa", ezt be kell látni. Drága? Megjelenésükkor nem voltak egy árban, használt ára az A8-nak tegnap délután 80 ezer forint volt. Használtan tehát most van ugyanott mint egy S7. Krumplinak nem igazán nevezhető, annyival nem nagyobb egy S7-nél. Más a kialakítása. Jobban meg lehet fogni mint az S7-et, nem csúszkál. S6 edgém, S7-em is csak valamilyen tokkal volt hosszabb ideig kézben fogható. Ez nem.

Hasitasid egyéni gond, ez nem a gyártó hibája. Haver pont tegnap vett valami Huawei telefont újonnan, azon sincs már home gomb. Ugyanúgy szabadulnak ott is a gomboktól a kijelző növelése végett, ehhez jobb hozzászoknod idővel. Ujjlenyomat olvasó szintén. Összes töltőmet le kellett cserélnem valóban, mind az egy darabot amivel a telefont töltöm. Kábel ugyebár a töltőből kijön, ez megint nem gond. És bizony gyorstöltőt adnak ehhez is, amit tud is kezelni. Infinity displayt kb. ugyanannyi ember fogja élvezni mint aki idegen helyen fog töltőt kérni.

(#910) KengelRoland válasza szegnyereg (#909) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Na igen, de te vélhetően azért váltottál S7-ről A8-ra, mert meguntad az S7-et. Hiszent tudásban ugyanott van az S7 mint az A8.
Elismétlem akkor mégegyszer. Nem tartom rossz telefonnak az A8-at, de ennyi pénzért drága indokolatlanul. Tehát csak annyit kellett volna tennie a Samsungnak, hogy nagyobb akkut tesz bele és máris szemet hunyok az ára felett, hisz kapok cserébe valamit. De nem. Még az elektronikus képstabilizátort is kiveszi, nemhogy többet adjon. Vagy adhatta volna új oprendszerrel, az már tényleg semmibe nem került volna nekik. Neeeeeem. Adják 7-el. Ez a probléma.
Az lehet, hogy a hasitasim az egyéni probléma, de hogy előre bukik a kézben, vagy hogy nem éred el a tetejét, az már nem csak az én problémám. Te lehet, hogy csak otthon töltöd, viszont nem te vagy az etalon a mobiltörténelemben. Sokan töltik autóban, munkahelyen, koleszban, stb. És nem óhajtunk mindenhová új kábelt vinni. Most majd kénytelen leszek, de tudom, hogy nem csak azért "mert a Samsungnak ez a heppje", hanem cserébe kapok is valamit, amit tényleg upgrad-nek érzek és nem úgy, hogy "adtunk a sz@rnak egy pofont és lehúzunk egy újabb bőrt a technikával haladni akaró emberekről".
A telefon csuszkálása nem mérvadó, mert tokba teszem és nem csúszkál.
A töltő kölcsönkérése az nem úgy zajlik, hogy odamegyek egy idegen emberhez az utcán, hogy adjon töltőt. Hanem ha elmegyek egy ismerőshoz, akkor megkérem, hogy tegye fel tölteni. Ez olyan elképzelhetetlen szituáció nálad?

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#911) szegnyereg válasza KengelRoland (#910) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

Helyesen tévedsz. Dual simes telefon kellett az S7 helyett, ugyanabban az árban, hasonló tudással. Akinek indokolatlanul drága, vegyen olcsóbbat ha nincs pénze rá.

Csinálsz itt a bolhából elefántot a bajaiddal...

(#912) KengelRoland válasza szegnyereg (#911) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Ne sértődj meg mindjárt. Beszélgetünk nem? Nem lehet? Picit nem csápolok a topicban szereplő készüléknek, akkor mindjárt nincs pénzem, holott előbb írtam, hogy kategóriát is fogok váltani. Nem érzed ezt gyerekesnek, hogy nekem támadsz mert "leszóltam" a játékodat? Mindenki látja, hogy a sértett önérzetesség beszél belőled amiért te nem néztél szét a piacon.

[ Szerkesztve ]

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#913) szegnyereg válasza KengelRoland (#912) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

Barátom, neked komoly bajaid vannak... :D :C

(#914) Csatsa


Csatsa
tag

Ez egy korrekt telefon! Aki nem használja ki egy S szériás telefon tudását, de szüksége van a hétköznapi életben minden téren jól teljesítő friss és még legalább 2 évig támogatott telefonra az nyugodt szívvel válassza ezt!
Személyeskedésnek nincs helye itt, nem erről szól ez a fórum.

[ Szerkesztve ]

(#915) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az enyém megkapja a P.-t meg leszek elégedve. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#916) Drughi válasza KengelRoland (#908) üzenetére


Drughi
addikt

2 napja osztod az észt, hogy mennyivel jobb telefon a p20 lite mint ez.
Kérdem naívan, mit keresel itt?

Erre a témára ott van a milyen okostelefont vegyek topic, aki ide jön vagy azért teszi mert kíváncsi a tényleges felhasználók tapasztalataira vásárlás előtt, vagy már ilyen telefonja van és olvassa, megosztja gondolatait.

Vagy csinálj egy p20 lite vs A8 írást és ott kiélheted magad.

Az általad felsorakoztatott érvek pedig csak a te véleményed tükrözik aztis elég falsul, úgy hogy egyik telefonnal sem rendelkezel, a p20 litenak pedig még tesztje sem volt.

Ezzel a véleményemmel pedig nem vagyok egyedül, mint látod.

Peace
:R

(#917) #79979520


#79979520
törölt tag

1 Panoráma kép.Elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#918) KengelRoland válasza Drughi (#916) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Már megint egy sértődött válasz. És ha valaki tanácstalan? Akkor csak azért ne olvasson ellenérvet, mert neked az sértő?

Peace :R

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#919) DS39 válasza KengelRoland (#903) üzenetére


DS39
nagyúr

P20 lite:
Notch-os, nincs dedikált SD slot, nincs AC-s wifi, és a kamera is gyengébb.

Miben nyújt többet a telefon? (Nem a kiegészítő)
Valóban drágább az A8 de jobb is.

Ja, nekem egyik sincs, csak így spec alapján ez a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#920) Pano válasza DS39 (#919) üzenetére


Pano
addikt

+ régi középkategóriás CPU van benne, ami több mobiljukban. Ugyan az, mint a 60000 ft-os kategóriában, csak +1 giga rammal megtámogatva. Dupla annyiért.

(#921) mediumgecso válasza KengelRoland (#903) üzenetére


mediumgecso
őstag

IP68??
Én hasznát veszem S8 esetében...P20 liteben nincs

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#922) KengelRoland válasza DS39 (#919) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Na ez egy jó megközelítés. Viszont wifi AC van a P20 Lite-ban is. A memóriakártyával meg az a bajom, hogy nem túl megbízható. Az való igaz, hogy a Samsungban erősebb a GPU, de a processzorban nem vagyok biztos, Néztem teszteket és gyorsabbnak tűnik a Huawei.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#923) Drughi válasza KengelRoland (#918) üzenetére


Drughi
addikt

Ha az ellenérveid nem állják meg maradéktalanul a helyüket , vagy csak egy felhasználó véleményét tükrözi (falsul) akkor ne olvasson ilyeneket. Főleg ne itt, ennek a vélemény nyílvánításnak is megvan a megfelelő helye.

(#924) DS39 válasza KengelRoland (#922) üzenetére


DS39
nagyúr

hát itt nem írják ezt a wifi-nél.
[link]

persze a gsmarena is tévedhet.

(#925) KengelRoland válasza Drughi (#923) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Szerinted falsul. Mert gondolom te már beruháztál erre és sértené az önérzeted, ha szembesülnél a tényekkel.
De nyugi, nem írok ide többet, mert látom, hogy nem lehet veletek beszélgetni. Csak azt lehet ide írni, hogy tuti az A8, nagyon jól döntött az aki megvette.
Igaz, hogy az A8 olyanokban tud többet, amiket laboratóriumi körülmények és külföldi tartózkodás alatt tudnál kihasználni, de nálatok ez sem számít. Például a Bixby, ami ugye csak pár nyelven érhető el, írja is a honlap, de még ha tud is magyarul, hát nem tudsz meggyőzni arról, hogy mire jó. Aztán a kamera feloldás az ujjlenyomat helyett, írja is a Samsung honlap, hogy nem nyújt teljes védelmet, míg a P20 Lite az garantálja, hogy fényképről nem lehet feloldani. A vízállóságra meg nem adnak garanciát ugye, tehát megint egy értelmetlen fícsör amit tud az A8, de minek. Egyébként az A5-öm is cseppmentes, mert rengetegszer eláztam vele és semmi baja nincsen, mert ragasztott cucc az egész és ahhoz, hogy beázzon, víz alá kellene meríteni. Igaz, hogy az A8 bővíthető memóriás, de az is maximum fotók tárolására alkalmas. A zene szaggat Samsungon a saját eredeti hologramos Samsung memóriakártyájával, alkalmazásokat meg vagy lehet rátelepíteni, vagy nem. Ha lehet is kártyára telepíteni, az sosem úgy működik, ahogyan kellene.
Mi van még? Gyorsabb az A8? Csak akkor venni észre, ha egymás mellé teszed a 2 telefont. Akkor is pár század vagy tized másodperc a különbség. És akkor nem beszéltem még az oprendszerről. Megkapja a 8-at majd az A8 az biztos, csak az sose lesz olyan, mint ami eleve 8-al jön ki. Hidd el, volt pár Samsungom és a főverzió váltással mindent elcsesznek csak rajta. Mint a mostani A5-ösömet is. Lassú, szaggat, bugos, minden baja van, holott mikor kihoztam a boltból, ugyanúgy suhant mint most az A8-ad. Szóval jó szórakozást :)

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#926) atosan válasza KengelRoland (#925) üzenetére


atosan
addikt

Leírtad nem egyszer, hogy szerinted is jó az A8, de sokkal többször írtad, hogy mik a hátrányai. Főleg az ár-érték arány, talán ebben is van némi igazság. Mindezekkel nincs semmi gond, mindenkinek van véleménye, ízlése. Csakhogy folyamatosan azt írogatot mi nem jó benne, mi jobb egy másik telóban. Megértettük elsőre is, meg sokadszorra is. Ilyen erővel más telók topikjába is leírhatod annak mik a hátrányai. Megteszed? Ennyiszer?

Maine coon

(#927) Drughi válasza KengelRoland (#925) üzenetére


Drughi
addikt

Vettük a lapot, a 2016os A5- öd ugyan ilyen jó, a P20 lite pedig jobb. Aki ezt vette rosszul döntött majd megy sírni a sarokba.
Köszi viszlát.

Nem kell teletrollkodni egy topicot, miért nem teszed mondjuk ugyanezt mondjuk egy xiaomi topicban ami ár érték arányba agyonveri bármelyik telefont a felsoroltak közül, vagy egy sony xa2 topicban ami konkurenciája lehet ezeknek?

Úgy csinálsz mint egy elvetemült huawei marketinges :U

(#928) Drughi


Drughi
addikt

Drága KengelRoland!

Köszönöm a nem épp Petőfi stílusban írt privát üzenetedet, melyre majd a moderátorok válaszolnak.

Akit esetleg hasonló stílusban megkeresett nyugodtan jelentsék, talán nem csak 3 napos büntit kap.

Sajnos vannak jogai így itt nem oszthatom meg :(

(#929) TrishtanAG válasza KengelRoland (#925) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Olyan 4-5 éve nem lehet appokat telepíteni az SD-kártyára. Azért ezt vicces lenne a Samsungra kenni.

www.adventuregames.hu

(#930) Pano


Pano
addikt

Egy kis "összefoglaló", minőségi tokok témában.

Nillkin Super Frosted
Spigen SGP Armor
Spigen Liquid Air Matte Slim
Ringke Onyx Black

(#931) Drughi válasza Pano (#930) üzenetére


Drughi
addikt

Ezt kiegészíteném az alábbiakkal:

Gyári Samsung clear cover tok

A teljes Ringke választék

Utóbbiból úton van egy mirror, jelenleg pedig rajta van egy fusion smoke black.

Az ajándék fóliát még nem raktam fel, abból is várok vagy 4 típust ali-ról.

(#932) szegnyereg


szegnyereg
csendes tag

Pár kommenttel feljebb összehasonlítgattuk itt a Galaxy S7-et és az A8-at pár szempontban, kedvenc fórumtársunkkal. Dupla simes kiadásnál annyi szól az A8 mellett, hogy ebbe bele tudod tenni egyszerre a két simedet is és a memória kártyádat is. S7 duálos kiadásánál viszont a memóriakártya helyére teszed be keresztbe a másik kártyádat.

(#933) atosan válasza szegnyereg (#932) üzenetére


atosan
addikt

Így van. Most éppen két simmel tesztelem, úgy mennyit bír.

Maine coon

(#934) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Ha jól olvasom az utóbbi perlekedést, akkor megérheti S7-ről váltani? Szeretem a mostani telefont nagyon, de kicsinek bizonyul a mérete.
Azt tudom, hogy nincsen benne vezeték nélküli töltés, de egy Gear Fit 2-vel mennyire működhet jól együtt? A telefonban nincsen heart rate mérés de az okos kütyümben igen. Tudja ezt így kezelni a telefon / SHealth?
S7-hez képest van valami visszalépés teljesítményben? Ha jól értelmeztem a tesztet a telefon maga gyors és könnyedén használható, néha döccen csak.
Fontos lenne, hogy tudjam gyorsan használni a különböző alkalmazásokat és nem szeretnék az S7-nél lassabb, lomhább készüléket. Más alternatívát nem nagyon találtam, ami nem lekerekített.

(#935) OCTAMD válasza szegnyereg (#932) üzenetére


OCTAMD
őstag

S7 dual úgy sincs nálunk hivatalosan

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#936) Drughi válasza #54715584 (#934) üzenetére


Drughi
addikt

Szia,

Az Shealth ki tudja olvasni a kütyüd adatait, így az menni fog.
Gyári vezeték nélküli töltés nincs, de tokkal vagy egy adapterrel megoldható a dolog, de nem lesz ugyanaz.

A telefon maga gyors, de szerintem csak hardvert tekintve az S7 talán jobb.

Döntsd el mi a fontosabb: egy új készülék nagyobb kijelzővel , vagy a régi bevált.

Kb 50-50, de rosszul nem fogsz járni ha az A8-at választod.

(#937) szegnyereg válasza OCTAMD (#935) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

Még kéztől is egyetlenegyet találtam Kecskeméten, mikor kerestem, olyannyira nincsen.

(#938) szegnyereg válasza #54715584 (#934) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

Attól függ mire használod. Nálam telefonálás, sms, FB+Messenger, alkalmi youtube vagy inda videók, netezgetés, néha pár fotó nyaraláson. Mindennapos használat során nem tűnik lassabbnak így mint az S7. Jártam úgy, hogy új, nem épp a legolcsóbb Samsung a családban gondolkodóba esett apalvető használat során.

(#939) OCTAMD válasza szegnyereg (#937) üzenetére


OCTAMD
őstag

Ja az is taiwani vagy szingapúri vagy arab stb.

S8+ból már volt dualos európában,de magyarban nem volt abból sem

Note8 A8 S9 ből van már magyar dualos is

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#940) szegnyereg válasza OCTAMD (#939) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

Na akkor áldom az eszem, hogy nem vettem azokból az S7 vagy S7 edgekből. Ilyen A8-at először T-Mobile üzletben láttam duálosként, függetlenül egyebár :)

[ Szerkesztve ]

(#941) szegnyereg válasza KengelRoland (#925) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

"Mert gondolom te már beruháztál erre..."

Szerintem téged ezzel vertek kiskorodban :DD

[ Szerkesztve ]

(#942) OCTAMD válasza szegnyereg (#940) üzenetére


OCTAMD
őstag

A8 dual van magyar független(XEH) és tmobilos független(TMH) is

Pl.A8+t sem tudsz venni ,csak ezek a külföldi verziók vannak

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#943) szegnyereg válasza OCTAMD (#942) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

Milyen az a T-Mobilos független? Mik az eltérések?

(#944) OCTAMD válasza szegnyereg (#943) üzenetére


OCTAMD
őstag

TMobileos(TMH) azon szolgáltatós rom van

XEH a független rom

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#945) szegnyereg válasza OCTAMD (#944) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

Értem

(#946) atosan válasza szegnyereg (#943) üzenetére


atosan
addikt

Szolgáltatós rom, de szolgáltató mentes, sem a boot animáció, sem csengőhangok, sem appok nincsenek rajta.

Maine coon

(#947) Pano válasza atosan (#946) üzenetére


Pano
addikt

Jah, csak mivel belenyúlhatnak a rom-ba, a Telekom tud érdekes dolgokat okozni az ökoszisztémába, volt már rá példa :(

(#948) szegnyereg válasza Drughi (#928) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

Kaptam üzit én is nemrég. Írja, hogy nagyon sajnálja és megpróbál ezek után jó kisfiúként viselkedni. :D ;)

Moderátor kérem avatkozzon bé, mert alacsonyan repkednek az indulatok a fórumon. Köszönöm :)

(#949) atosan válasza Pano (#947) üzenetére


atosan
addikt

Lehetséges, még nem volt szerencsém ilyenhez, alternatívának ott az Odin 😁

Maine coon

(#950) Pano válasza atosan (#949) üzenetére


Pano
addikt

Eddig csak Huaweinél találkoztam vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.