Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) szasza87 válasza ollie (#1600) üzenetére


szasza87
tag

Köszi! Azt tudom hogy kamerában rosszabb lenne, de számomra az nem olyan lényeges! Nagyon minimálisat használom!

(#1602) ollie válasza szasza87 (#1601) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor valószínűleg meg leszel elégedve az A8-cal.

***

(#1603) kreg válasza szasza87 (#1597) üzenetére


kreg
tag

Abszolút elégedett vagyok vele,a kamera közepes,az akksi a gyenge pontja de egy napot komolyabb használat mellett is bőven eldöcög,minden másban szuper.

(#1604) kreg


kreg
tag

Most jöttem egy frissítés,a biztonsági verziót frissítette. Illetve,nem emlékszem,az android verzió eddig is 7.1.1 volt,vagy ez új?

(#1605) Pano válasza kreg (#1604) üzenetére


Pano
addikt

Verziószám eddig is ez volt.
Következő ugrás már csak az Oreo lesz, azt úgy is észreveszed majd :)

(#1606) kreg válasza Pano (#1605) üzenetére


kreg
tag

Hát gondolom fel fog tűnni...kérdés már csak az hogy mikor😮

(#1607) Pano válasza kreg (#1606) üzenetére


Pano
addikt

Augusztus vége, jelenlegi állás szerint. De aztán ki tudja.
Első időben semmiképp nem lesz érdemes felfrissíteni, főverzió váltáskor mindig ki kell várni kicsit, mire a kezdeti bugokat javítják.
Én 1-2 javító frissítést legalább várni szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#1608) kreg válasza Pano (#1607) üzenetére


kreg
tag

Gondolom akkor bőven lesz az szeptember mire megjön pláne szolgáltatós telóknál. Szó ami szó nem kapkodják el...

(#1609) Pano válasza kreg (#1608) üzenetére


Pano
addikt

Semmi olyan extra dolog nem lesz benne ami miatt alig bírnék várni :)
Sajnos manapság már nincsenek olyan nagy ugrások a főverziók között. Manapság pl egy lollipoppal (5.0) is simán el lehet lenni.

[ Szerkesztve ]

(#1610) Szabcsizz válasza szasza87 (#1597) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Szia!

Akksival én például nagyon elégedett vagyok. Helymeghatározás nagyon pontosra van állítva folyamatosan, Google helyelőzmények on, wifi/bluetooth keresés szintén folyamatosan megy. A lentebb látható kép egy olyan nap volt, ahol szinte csak mobilnetet használtam.

(#1611) bringasisti


bringasisti
őstag

Üdv mindenkinek. S5- ről váltottam, minden nagyon f@sza de lehet hogy az időjárás kavar be de a helymeghatározás mintha kicsit nem lenne az igazi. A Here amit használok mintha a korábbi készüléken pontosabb lett volna. A térerő viszont mintha jobb lenne. Ti is így látjátok?

BENEFON DELTA--------N8

(#1612) AMD Power válasza bringasisti (#1611) üzenetére


AMD Power
titán

Én Nagyon sokat használom rajta a navigációt. Gyors és pontos.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1613) Szabcsizz válasza bringasisti (#1611) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Én nem igen használom navira, eddig egy 200km-es úton vitt csak végig, pontosan és megbízhatóan.

(#1614) bringasisti


bringasisti
őstag

Mikor a saját pozíciót akartam meghatározni először ugrált a Balaton két partja közt, majd két utcával arrébb megállt. Mikor terveztem egy útvonalat akkor már megtalálta az utcát ahol vagyok de a szomszéd ház előtt indult.

BENEFON DELTA--------N8

(#1615) Pano


Pano
addikt

Nagyon sokan elkezdtek panaszkodni, hogy bizonyos esetekben a külső hangszórón lejátszott hang akadozik, vagy levágja a hang elejét (kb fél másodperc) a telefon.
Már a GSM Arena is közölt hírt róla.
Állítólag a februári patch óta van ez a probléma és az áprilisival lett súlyosabb. Ti tapasztaltátok?

Volt aki szervizeltette, kicserélték neki a hangszórót de ugyan úgy produkálja. Úgy néz ki szoftveres a gond és szinte minden honnan futnak be erről hibabejelentések. Brazíliától Európán át Indiáig.
Sokakat idegesít -jogosan-, hogy a Samsung nem reagál rá érdemben semmit.

[ Szerkesztve ]

(#1616) Szabcsizz válasza Pano (#1615) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Igen, sajnos a tegnapi nap én is tapasztaltam. Yutyubon olyan 20 másodpercenként megakadt a hang. Miután bezártam az appot és újraindítottam, nekem megszűnt.

(#1617) kreg válasza Pano (#1615) üzenetére


kreg
tag

Elég sokat szól rajta a Spotify vagy a Samsung Music de én szerencsére semmi ilyesmit nem tapasztaltam.

(#1618) AMD Power válasza Pano (#1615) üzenetére


AMD Power
titán

Semmi ilyesmit nem tapasztaltam..

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1619) biega


biega
aktív tag

Ma lehetőségem lenne 300 €-ért venni egy A8 (2018) Dual Simet. Nexus 5x-ről váltanék, a készülékem most 2 éves.

Sokat olvasok rajta, navigálok, fotózok, illetve a beszéd közbeni hangminőség nagyon fontos lenne. Ezeket figyelembe véve mennyire ajánlott az A8?

(#1620) Pano válasza biega (#1619) üzenetére


Pano
addikt

Szia!

300 euróért jó ára van (persze, ha nem forintot váltasz most át euróra, bár még úgy is :D).
Viszont azt tudnod kell, hogy ez a telefon nem Nexus. Attól függetlenűl, hogy az 5x már nem mai gyerek. Sajnos a Nexusoknak android fronton teljesítményben, "simaságban" a mai napig nincs ellenfele.

A8: olvasásra megfelelő. De mivel AMOLED, beégésre hajlamos, folyamatos, szinte egész napos navigálásra nem feltétlen ajánlott a kijelző. Erről elégge megoszlanak a tapasztalatok: van akinek sok navigálástól nem, van akinek meg beégett kicsit a kijelző. Természetesen garancia idő alatt cserélik, ha előfordul.
Beszéd hangminősége szerintem nagyon jó minőségű. A kamerája viszont csak átlagos és kevés fénynél nem a legjobb, ezt vedd figyelembe.

Csináltam egy megosztott A8 fénykép albumot, pár minta képpel amiket csináltam. Van kültér/beltér stb.
Ez alapján talán el tudod dönteni mennyire megfelelő számodra.

[ Szerkesztve ]

(#1621) biega válasza Pano (#1620) üzenetére


biega
aktív tag

Szia!

Köszönöm a válaszod, sok minden egyértelművé vált.
Átlagosan max. napi 1 órát olvasok a készüléken, de ennyi nem okozhat gondot. (korábban mobilboltban dolgoztam és elég sok beégett Amoled kijelzős Samsungot láttam a demófalon).

Még 1 kérdés, sokat telefonálok kihangosítva, így használva is rendben van a minősége?

Többet nem szánok a készülékre, gyanítom, hogy ebben a kb. 300 €-s kategóriában nem tudok jobbat venni :F

(#1622) Pano válasza biega (#1621) üzenetére


Pano
addikt

A demó fal az elég extrém környezet, így nem csoda :D
Tegnap előtt pont egy demoba kirakott iPhone X-nél láttam ugyan ezt, mocsok durván be volt égve a kijelző mindenhol :D

Kihangosított telefonálásban annyira nem tudok állást foglalni, mert keveset használtam így, meg egyéni megítélés kérdése kinek mi a jó ilyenkor, nekem megfelelt. Meg hát ugye függ a kihangosító minőségétől is.
A Bluetooth kapcsolata az viszont beton stabil, bluetooth fejhallgatót használok napi szinten elég sokat. Az egész lakásban tudom használni (65m2), még az erkélyen is. Ami nem rossz egy vasbetonos (panel) környezetben :)

Az általad megadott árban nem valószínű, hogy jobbat kapnál minőségileg/szolgáltatásilag. Maximum használtan.

[ Szerkesztve ]

(#1623) gaborm69 válasza Pano (#1622) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Nálatok nem fordult még elő wifi probléma?Hibát jelez a wifi jel mellett e felkiáltó jel formájában.Ami kizárt mert minden más eszköz működik közben.Tehát a routerrel nincs gond.

Samsung Galaxy S20 FE

(#1624) Pano válasza gaborm69 (#1623) üzenetére


Pano
addikt

Ilyennel én nem találkoztam még.
Bár a saját Wifi hálózatomon kívül nem igen csatlakozom másra.

(#1625) gaborm69 válasza Pano (#1624) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Remélem csak hozzá kellett adni a biztonságos hálózatokhoz.Köszi a választ 😀

Samsung Galaxy S20 FE

(#1626) Szabcsizz válasza gaborm69 (#1623) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Mintha a fórumon már egyszer beszámolt volna valaki ilyesmiről, de ott végül kiderült hogy a Router volt a hibás. Vagy a szolgáltató. Már pontosan nem emlékszem, így a tévedés jogát fenntartom. Nálam csak egy hiba van, amiről nemrég volt szó. Mégpedig az, hogy akad a hang. Nem túl gyakran de azért előfordul.

(#1627) ollie válasza biega (#1621) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Fotózásra nem ajánlott, de ebben az árkategóriában nem is lesz jobb.

***

(#1628) user01


user01
aktív tag

Sziasztok!
A tesztben számomra nem egyértelmű, ezért megkérdezem: a dual sim-es verzióban a microSD-nek van dedikált helye vagy a másik sim-mel osztozik?
Valamint van-e duplakoppos felébresztés?
Köszi!

Amúgy edigital-ban most 119990 ft.

(#1629) ollie válasza user01 (#1628) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Dedikált helye van a microSD-nek, felébreszteni meg a virtuális home gombra dupla koppintással lehet.

***

(#1630) user01 válasza ollie (#1629) üzenetére


user01
aktív tag

Köszönöm szépen!
A dupla kopp akkor is működik, ha az AOD ki van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#1631) Szabcsizz válasza ollie (#1629) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Akkor sajnos nem.

(#1632) Hippogriff


Hippogriff
csendes tag

Rossz topic, bocsi

[ Szerkesztve ]

(#1633) bringasisti


bringasisti
őstag

Nem tudom volt e már, de most tudtam meg hogy szeptembertől lehet megint venni 14 ezerért 3-dik év teljeskörű garanciát.

BENEFON DELTA--------N8

(#1634) Szabcsizz válasza bringasisti (#1633) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Linket tudnál dobni erről?

(#1635) bringasisti válasza Szabcsizz (#1634) üzenetére


bringasisti
őstag

Az Allee Samu boltjában érdeklődtem személyesen és ott mutogatta a kártyát a csaj hogy megvehetem , de csak szeptemberben lehet aktiválni. Az kicsit fura hogy az S5- re is ennyi volt ami a zászlóshajó volt akkor.

BENEFON DELTA--------N8

(#1636) Géjza


Géjza
őstag

S6-ról jönnék én is A8-ra. Meglepődve olvasom a fényképes hsz-eket annak tükrében, hogy pl. gsmarena tesztben nagyon jónak írják mind a hátlapit (gyenge fényviszonyok mellett is), mind az előlapi kamerákat, mind a videókat.

Szóval szerintetek tényleg csak közepes/gyenge lenne a kamerája?

(#1637) ollie válasza Géjza (#1636) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

S6-hoz képest (ami felső kategória) gyenge, a középkategóriához képest jó. A gsmarena tesztjében valszeg a telefon kategóriájához hasonlítják a képeket, és ezért írják, hogy jó.

[ Szerkesztve ]

***

(#1638) Géjza válasza ollie (#1637) üzenetére


Géjza
őstag

S6 és S8/S9 között is nagy különbség van. S6 több, mint éves teló. Ha A8 a közelébe érne, akkor már nekem megfelelne. Gsamarena-n nézegettem képeket (A8 vs S6 vs S8), S8 magasan veri mindkettőt,.A8 és S6 között nem láttam eget rengető különbséget.

Szóval ha valaki S6-ról váltott A8-ra, az légyszi írja le, hogy S6 után mennyire elégedett az A8 képeivel.

(#1639) ollie válasza Géjza (#1638) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De nem ér a közelébe. A mai középkategória nagyon messze van a több évvel ezelőtti csúcstól is.

***

(#1640) Pano válasza Géjza (#1638) üzenetére


Pano
addikt

[link]
Itt van pár fotó, amit A8-cal csináltam. Van kültéri, beltéri, ilyen-olyan helyzetek. A teljesség igénye nélkül.
Ilyenkor nyáron, kültérben amikor nagyon sok a fény, jól teljesít a kamera. De amint jön a beltér és a kevesebb fény, borúsabb idővel, ott kezdenek el nála jönni a hátrányok.

Amúgy van egy P9 is a közelemben, ami 2 éves modell (igaz, akkori felsőkategória), de sajnos sok helyzetben még mindig jobb a kamerája, ugyanúgy képstabi nélkül.
Ez van, nem lehet mindent belezsúfolni a középkategóriába, ha még felső-közép sem :)

[ Szerkesztve ]

(#1641) Géjza válasza Pano (#1640) üzenetére


Géjza
őstag

Köszi, akkor marad még az S6 és majd S8/S9 lehet belőle (ha maradok Samsung vonalon).

(#1642) Zsoltinho24


Zsoltinho24
tag

Sziasztok.Ma reggel megérkezett az Oreo a telómra.Aki nagy változásokra számít azt ki kell hogy ábrándítsam.Nincs nagy újdonság.Egyetlen egy jó dolog van benne hogy nincsenek azok a micro laggok.Üzemidöben ugyanott van mint a nougat.

[ Szerkesztve ]

(#1643) Zsoltinho24


Zsoltinho24
tag

Antutuban közel 120.000 pontot kapott nálam.Szóval nem sok újdonság van.

(#1644) Szabcsizz válasza Zsoltinho24 (#1642) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Wao, ez gyors volt. Én későbbre számítottam. Független ROM-ot használsz?

(#1645) Zsoltinho24 válasza Szabcsizz (#1644) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Független.Igen.Nem volt időm.tesztelni még.Meg kapta ezt a dolby atmost akkor aod bővült,stabilabb lett a rendszer,pőrgösebb lett,És ami a leg megdöbbentőbb hogy nincs nagy különbség az a5 2017es oreo és a8 2018as oreo között.

[ Szerkesztve ]

(#1646) Zsoltinho24 válasza Szabcsizz (#1644) üzenetére


Zsoltinho24
tag

A kamerát át szabták.De nem kapott 4k video felvételt.szerintem 1080p 30fps a max video felvétel.illetve van 2224×1080as video készìtés de akkor nem megy a szoftveres videostabilizálás.

(#1647) Zsoltinho24 válasza Zsoltinho24 (#1646) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Szòval aki várja mint a messiást annak azt mondom ne várjon sokat tőle.

(#1648) ollie válasza Zsoltinho24 (#1642) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért mert te nem látsz valamit, attól az még létezik. Az android 8 nagyon sok újdonságot hozott, melyeket ez a 6000 szavas cikk részletez: [link]

Persze a UI változásai nem ugyanazok Samsungnál, mint a stock Androidon, de pont az a lényeg, hogy nem ott történtek az érdemi változások, hanem a motorháztető alatt.

***

(#1649) Zsoltinho24


Zsoltinho24
tag

Az időjárás változott egy picit.

(#1650) Zsoltinho24 válasza ollie (#1648) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Pontosan.Ìrtam is hogy nem laggol.Stabilabb lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.