Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Drughi válasza szegnyereg (#948) üzenetére


Drughi
addikt

Én már 2 levelet kaptam tőle privátban.
Nethuszárkodik.

Sajnos ami privátban történik az ott is marad, a modoknak nincs rá befolyása, épp ezért következménye sincs.

(#952) Multi13


Multi13
tag

Múlt csütörtökön vettem át a telefont, azóta sikerült már belakni. Amikor kihoztam ez edigiből egyből átmentem a mellette lévő mobilos boltba, ahol kapott egy üvegfóliát ill. egy nillkin átlátszó szilikon tokot. Gondoltam írok majd pár sort a tapasztalatokról ill. felmerülő kérdésekről, de egyelőre nem tudok ilyet, minden rendben a telefonnal. :DDD :DDD :DDD
Videófelvételnél ahogy látom mind1, hogy milyen felbontásra állítom az mindig 30fps lesz. Reménykedtem, hogy esetlegesen 720p-ben ez a szám magasabb lesz, de sajnos nem. Ezzel kapcsolatosan lehet szerintetek változás (akár egy oreo frissítés esetén) v. más fizikai korlátai vannak? Esetleg más alternatív megoldás? Nem fontos, csak néha lehet elbohóckodnék pár slow motion videóval. :B

Megnéztem, hogy milyen custom megoldások léteznek erre a modellre, és jelenleg ennyit találtam. Esetleg ilyennel vki már próbálkozott. A TWRP-t a korábbi telefonjaimnál használtam (bakup miatt), de ez a készülék még annyira friss és ropogós a kezemben, hogy nem merek még "mókolni" vele. :U

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#953) Pano válasza Multi13 (#952) üzenetére


Pano
addikt

Nem hiszem, hogy kamera fronton változás lesz videofelvétel tekintetében. Ezt abból következtetem, hogy lényegében inkább a kamerán lett "megfogva az ára" ennek a modellnek, leginkább azon butítottak, hogy ne legyen házon belül túl nagy konkurencia.

Én nem igen mókolgatnám a ROM-ot Samsungnál, a Knox miatt könnyen ugorhat a gari, amit nem lehet visszacsinálni.

(#954) #54715584 válasza Drughi (#936) üzenetére


#54715584
törölt tag

Erősen gondolkozom, mert a mostaninak kicsi a kijelzője, és ahogy nézegettem a plus verziók lennének jók méretben, de azok még drágák, így keresek olcsóbb használható készüléket.

(#938) szegnyereg Általában ezekre használom: Ebay, FB, Messenger, Gmail, Youtube, LinkedIn, netezés, kicsi fotózás, netes rádiók applikációkon keresztül

(#955) Drughi válasza Multi13 (#952) üzenetére


Drughi
addikt

Ahol lehet én is használtam a TWRP-t,de a knox miatt felejtős.

Legutóbb egy A3-on használtam tavaly, ugrott is a számláló. Visszacsinálni asszem egy 10.000Ft-os programmal lehetne, ami lutri.

Így én maradok a gyári dolgoknál.

(#956) Multi13 válasza #54715584 (#954) üzenetére


Multi13
tag

Ha esetleg más gyártó is számításba jöhet, akkor én P Smart-tal szemezgettem anno. Igaz méretben szinte azonos mint az A8, de alap dolgokra elég lehet. A másik versenyző pedig a Mi A1 volt. Ez nagyobb (nálam ezért is ment a mellékvágányra). :U

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#957) Multi13 válasza Drughi (#955) üzenetére


Multi13
tag

Én sem tervezem mókolni, igazából ez is egy ok volt, hogy visszatérek a Samsunghoz, mert évekkel ezelőtt volt egy S3-am és ennél az egynél volt az, hogy minden maradt gyáriban. Az összes többi kínai készüléknél késztetést éreztem már napok után, hogy változtatni kell a ROM-on, melyek meg is történtek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#958) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mint P Smart-os mondom nincs vele gondom,frissítés is jött rá,csak a bemutatott face id nincs rajta még, kicsit átverés az egész.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#959) Multi13


Multi13
tag

Ja, amit elfelejtettem kérdezni, hogy itt A8-nál hívás közbeni rögzítést nem találtam. Ez így van v. csak én nem találtam ilyen opciót a bekapcsolásra? Ha nincs, akkor milyen megoldást (app) tudnátok javasolni, amit a Samsung szeret és kezel is? :)

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#960) Drughi válasza Multi13 (#957) üzenetére


Drughi
addikt

Más gyártóknál talán nincs ennyire megkötve a kezed, mert ha gariztatásra is kerül a sor, visszaállítod a gyári ROM-ot és kész.

(#961) szegnyereg válasza #54715584 (#954) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

Ezekre bőven jó szerintem. Én is hasonlókra használom. Mellé kapol egy kis S széria feelinget :)

(#962) szegnyereg válasza Drughi (#951) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

Kis bohócom tegnap egész nap szórakoztatott priviben, várom ma is hadd röhögjek rajta :DD

(#963) Pano válasza szegnyereg (#962) üzenetére


Pano
addikt

Látom, nagyon unatkozol :D
Irigylem az ilyen embereket, mint te. Engem túlságosan felpöccint, ha valaki ilyen és "elrugdalom" a környezetemből, nem tudom a saját szórakoztatásomra felhasználni.

(#964) Pano


Pano
addikt

Létezik gyári Samsung fólia az A8-ra?
Esküszöm nem találok, vagy nem tudom miként keressem.

[ Szerkesztve ]

(#965) atosan válasza Pano (#964) üzenetére


atosan
addikt

Rákerestem, de én sem találtam.

Maine coon

(#966) Drughi válasza Pano (#964) üzenetére


Drughi
addikt

Sajnos (még) nincs.

A5-ön és A3-on használtam a gyári fóliájukat, jók voltak.

(#967) Pano


Pano
addikt

+(#966) Drughi

Köszi mindkettőtöknek.
Hát, ez van. Amúgy nem szeretem a fóliákat (rohadtul tartják az ujjlenyomatot és nehéz róluk törölni), de a Samsungosokkal jók voltak a tapasztalatok.

Egyelőre a milyen tokot vegyek (spigen vagy ringke) kérdést is képtelen vagyok napok óta eldönteni, talán azt kéne előre hozni :D
A Nillkin Super Frosted minőségre jó, de nem érzem vele ezt a telefont teljes biztonságban (+rohadtul maszatolódik a hátulja, ami zavar. A barázda felület miatt még törölgetni is nehéz).

[ Szerkesztve ]

(#968) Multi13 válasza Pano (#964) üzenetére


Multi13
tag

Létezik! Én amikor múlt héten megvettem a készüléket, akkor az első dolgom volt, hogy bementem a Samsung márkakereskedésbe LINK és megkérdeztem a fóliát. Mondták, hogy létezik és rendelni tudnak csak. Ez nem üveg, hanem fólia, ami ráhajlik a szélekre is. Annyit is mondtak, hogy csak abban az esetben használjam ezt, ha nem fogok használni olyan hátlapot (pl. szilikontok), ami a kijelző elején is megkapaszkodik, mert azok "felszedhetik" ezt a ráhajlós fóliát. Ha mindenképp ilyet szeretnél, akkor vmi ehhez hasonló boltban érdeklődj utána v. akár a linkben lévő boltot is meg tudod kérdezni (gondolom tudnak postázni). Ha jól emlékszem ~5000 Ft-ot mondtak rá.

Én végül nem ezt rendeltem meg, hanem egy gsm boltban vettem/tetettem fel egy hozzá való üveg fóliát.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#969) Multi13 válasza Multi13 (#968) üzenetére


Multi13
tag

Az alábbi kombó lett választva/feltéve első körben, viszont egy ilyen van még úton.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#970) szegnyereg válasza Multi13 (#968) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

GSM boltos üvegfólia került rá nekem is. Keskenyebb, mint maga az egész előlapi üveg. Le is szedtem másnap mert nem tetszett és gyűjti maga mellé a port is.
Szilikon tok nem nyerő nálam. Esztergályos vagyok, hiába vigyázok csak közémegy az apró porszemcse a toknak és a telefonnak. Így sajnos összemarja a keretet. Vigyázni akartam a telefonomra és jobban kárt tettem benne. : :U

Egyszerű bedugós tok ami eddig sikeres volt.

(#971) Pano válasza Multi13 (#968) üzenetére


Pano
addikt

Ó, köszi szépen. Ennek majd utána fogok érdeklődni, van helyileg Samsung márkabolt itt is.

#969: Jó a Nillkin Super Frosted, de ha utálod az ujjlenyomat pacákat, nem fogod szeretni :)

(#972) Drughi válasza Pano (#971) üzenetére


Drughi
addikt

Ha sikerülne, egy samsungos cikkszámot tegyél már közzé, ami alapján beazonosítható.

(#973) Multi13 válasza Pano (#971) üzenetére


Multi13
tag

Egy Redmi 4X készüléken ilyet használunk és ott nem vettük észre ezeket a pacákat. Viszont a Nillkin átlátszó szilikonos verziójánál már más a helyzet. :DDD Jelenleg ez utóbbi van amíg meg nem jön Kínából a fekete.

Viszont aki átlátszó szilikontokban gondolkodik, annak ajánlom a Nillkin-t, mert többet is felpróbáltam a telóra a gsm boltban a vétel előtt és ettől nem lett robusztus a telefon ill. a szélein is csúszásgátlók vannak. Az ujjlenyomatok viszont sajnos látszódnak....

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#974) ollie válasza Multi13 (#959) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Direkt nincs benne, mert uniós és magyar törvények miatt nem lehet, és jó eséllyel nem is fog rajta működni egy hívásrögzítő app sem, de ha mégis valszeg csak az első update-ig for menni.

***

(#975) Pano válasza Drughi (#972) üzenetére


Pano
addikt

"óvkórsz".

(#976) gippazoid


gippazoid
senior tag

Valaki tud esetleg olyan üvegfóliát, ami telejsen kiér a készülék széléig?
A mostani J5 2017-en olyan van, mi nem ér ki, és nagyon zavar.

Egyáltalán: kell erre üvegfólia? Mennyire védett a saját üvege? Elegendő lenne egy fólia a karcok ellen?

Gippazoid Novelties Inc.

(#977) pusszycat válasza gippazoid (#976) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a műanyag fólián nem csúszik úgy az ujjam mint az üvegen,ezért is hanyagolom.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#978) Pano


Pano
addikt

(#979) OCTAMD válasza Pano (#978) üzenetére


OCTAMD
őstag

Ez az ami 2 hete jött ki?

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#980) Pano válasza OCTAMD (#979) üzenetére


Pano
addikt

Szerintem igen, nekem most dobta fel. (március vége asszem)

(#981) KengelRoland válasza Multi13 (#959) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

ACR hangrögzítő, ezt használom nagy megelégedéssel. Rengeteg opcióval és magyar nyelvvel. Felhőbe tud menteni automatikusan.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#982) Multi13


Multi13
tag

(#981) KengelRoland
Köszi, meglesem majd!

Amúgy tegnap kicsit nyomoztam ez ügyben és ha jól vettem ki, alapból benne van ez a lehetőség, csak hát ugye xy okok miatt van tiltva. Találtam egy ilyen leírást LINK, viszont sajnos ehhez root kellene, ami meg Knox számláló miatt lehet veszélyes. Telefonban meg is kerestem és az A8-ban system/etc mappában "feature_default.xml" néven szerepel ez a fájl, amit módosítani kéne az alábbi bejegyzéssel:
<CscFeature_VoiceCall_ConfigRecording>RecordingAllowed</CscFeature_VoiceCall_ConfigRecording>

Esetleg vkinek vmi tipp, hogy miként lehet módosítani, hogy a Knox számláló ne sérüljön? A korábbi készülékemnél (Lenovo P70) volt olyan lehetőség, hogy az engineering menüben lehetett ideiglenes root-ot adni a következő újraindításig. Samsungnál viszont ilyet én nem találtam.

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#983) ollie válasza Multi13 (#982) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

99,9%, hogy knox ugrás nélkül nem tudod megoldani, de ha mégis, minden update után csinálhatod újra. Sőt, update nem is fog felmenni rootolt telefonra, akár tönkre is vághatja a telót. Szerintem sehogy sem jössz ki jól belőle, mármint ha számít a garancia. És igen, egyes országokban engedélyezve van a Samsungokban a beszélgetés felvétele, de nálunk EU-s és magyar törvények miatt nem lehet.

***

(#984) KengelRoland válasza ollie (#983) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

De miért nem tett a Samsung is indítás előtt egy elfogadó nyilatkozatot, hogy "Kijelentem, hogy a hangrögzítés engedélyezett az országomban". És kész. Ha valaki bevállalja, akkor hadd használja. Az ACR is így működik.

Egyébként ha más régiót állít be a telefonjában, akkor se működne?

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#985) ollie válasza KengelRoland (#984) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De hozzánk alapból az EU-ba gyártott modellek jönnek, ezért le vannak tiltva. Nem akar a Samsung a nyakába EU-s pereket. Tök mindegy, hogy mire állítod a régiót.

Az meg milyen hozzáállás, hogy ha valaki akarja, bevállalja? Törvény és/vagy jogsértésről beszélünk, ne akarja senki bevállalni.

[ Szerkesztve ]

***

(#986) Multi13 válasza ollie (#983) üzenetére


Multi13
tag

Köszi a választ. Nyilván fontos a gari, ezért is vettem picit drágábban a készüléket inkább az edigiben, mert náluk XEH, ellentétben egy gsm boltostól.
Csak elméleti kérdés: (nyilván nem fogok próbálkozni ilyennel sem...!?!? :U )
Ha INNEN letöltök egy olyan régiós gyári fw-t, ahol nincs tiltva a hívásrögzítés és felteszem Odin-al, akkor a Knox számláló békén maradna? :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#987) KengelRoland válasza ollie (#985) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Akkor az ACR is fizet büntetést? Mert én magyarországon rögzítek felvételt. Méghozzá automatikusan minden bejövő hívást. Már csak azért is, mert minden szolgáltató rögzít.
Egyébként nagyon sokszor jól jött. Péládul mikor valaki be akart csapni, vagy mikor nem emlékeztem milyen időpontot beszéltem valakivel.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#988) Pano válasza KengelRoland (#987) üzenetére


Pano
addikt

Magyar jogszabályok szerint beleegyezés nélkül elvileg nem rögzíthetsz hívást, a hívott felet tájékoztatni kell arról, hogy a beszélgetés rögzítésre kerül és hogy ha ez megtörténik miként hivatkohzat rá. Tehát meg kell adni a lehetőséget arra, hogy ha nem ért egyet a rögzítéssel még előtt bonthassa a vonalat.
Az, hogy te gyakorlatilag meg tudod tenni, mert elérhető erre egy szoftver, az más dolog. Ettől még hogy te itthon használod, jogszabályba ütközik.
Autót is szerezhetsz be, de nem művelhetsz vele bármit. Kést is használhatsz étkezésre, de nyilván nem támadsz vele másra, mert hozzájuthatsz késhez

Ha ennek ellenére rögzíted a vitás helyzeteket, max a másik felet szembesítheted a mondandójával, de jogi eljárások keretében (perek, feljelentés stb) nem fogja a bíróság elfogadni, mint bizonyíték (pont emiatt). Sőt, még a másik fél perelhet be téged ezért és nyerni is fog :)
A visszaélés lehetőségét meg sem említve.
Természetesen vannak a radikális helyzetek amikor kivétel, de a vitás helyzetek nem azok.

[ Szerkesztve ]

(#989) ollie válasza KengelRoland (#987) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Te fogsz, ha kiderül. Persze ha az EU bekeményít, akkor a play store-ból is el lesznek tüntetve ezek az appok a mi régiónkban.

***

(#990) OCTAMD válasza Multi13 (#986) üzenetére


OCTAMD
őstag

A Warranty Void marad 0 igen.

De feltenni csak szolgáltatósakat tudsz vagy oroszt

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#991) Multi13 válasza OCTAMD (#990) üzenetére


Multi13
tag

Most már csak tényleg elméleti szinten érdekel...
Hogy hogy csak ezeket lehet feltenni? pl. az oroszt miért és a többit akkor miért nem? :DDD

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#992) OCTAMD válasza Multi13 (#991) üzenetére


OCTAMD
őstag

Fel tudsz tenni más függetlent is,de azt csak simmel odin nélkül.

Tehát pl. svájci függetlent(OXM AUT) svájci simmel

Román függetlent(OXM ROM) román simmel

stb.

magyar az OXM XEH

[ Szerkesztve ]

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#993) atosan válasza OCTAMD (#992) üzenetére


atosan
addikt

Tavaly egy Galaxy J7 2016-ra indiai romot tettem fel, ott jött ki először a nugát. Simán felment, azóta is az van rajta. Ennyit változott azóta?

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#994) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

kaptam egy ilyen telefont. 2 SIM-mel használom. Az 1-es SIM van mindenre beállítva (hívás, sms, net).
el lehet ezt az infót tüntetni a lehúzott status bar-ról?

(#995) OCTAMD válasza atosan (#993) üzenetére


OCTAMD
őstag

Tegyük fel kijön a független hollandra az oreo.

Fel tudod tenni,de nem lesz holland

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#996) atosan válasza OCTAMD (#995) üzenetére


atosan
addikt

Jaaaa, az nem persze. Így visszaolvasva leesett, hogy a kollégának a régió változás kellene. Bocsi :D

Maine coon

(#997) Pano


Pano
addikt

A helyi Samsung márkabolt azt mondta, hogy hivatalosan nincsen gyári kijelzővédő fólia A8-ra és nem is tudják megmondani lesz-e (lábjegyzetben mondta, hogy nem valószínű).

(#998) Multi13 válasza Pano (#997) üzenetére


Multi13
tag

Érdekes, akkor nem értem, hogy nekem miért mondták h van. Az is lehet, hogy vmi utángyártottra gondoltak, minden esetre lehet felhívnám még a helyedben azt a Samsung boltot, amit linkeltem korábban. ;)

[ Szerkesztve ]

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#999) manokaki


manokaki
őstag

Sziasztok !

Valakinek esetleg ötlete !

Csináltam egy hülyeséget , fent volt a BK disabler alkalmazás ,letiltottam vele a google playt és más egyéb alkalmazásokat , ezután viszont töröltem a BK disabler-t , amit ugye ezek után nem tudok visszatenni mivel a törlése elött lefagyasztottam vele a Google Playt-t !

Mivel elszertém adni a telefonomat S9 , teljes visszaállitást akartam csinálni ,de ugye nem engedi , mert rengeteg Samsung alkalmazás lelett vele fagyasztva ..

mit lehet ilyenkor tenni !

Letöltöttem a SABS alkalmazást , megkaptam a License kodot is , megy is , de hiába jelőlőm ki a korábban lefagyasztott alkalmazásokat , nem ektiválja vissza öket !

Lehet valamit tenni ?

előre köszönöm a sgitséget , megjutalmazom aki tud segiteni :R akár privátba küld telefont felhivom ha tud megoldást , de el is viszem hozzáa telefont ha kel !

Attila

(#1000) Sdi válasza manokaki (#999) üzenetére


Sdi
addikt

Szedd le az alkalmazás apk telepítőjét, másold a telefonra, onnan telepítsd újra és próbáld meg visszakapcsolni a letiltott cuccokat.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.