Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) osonte válasza gippazoid (#4193) üzenetére


osonte
senior tag

A legnagyobb gond, hogy bántotta a szemem a kijelző. Ezenkívül nem vette az érintést elsőre, főleg a kijelző szélén. Melegedett, mondjuk azért nem égette meg a kezem. :) Amikor töltöttem és közben használtam, azt hittem sosem töltődik fel, olyan volt mintha szinte annyit fogyasztana a telefon, mint amennyit a töltő tölteni tud. A Wifi nálam sem volt kiemelkedő teljesítményű a Wifi 6 ellenére, pedig router oldalról nem volt gond. Most hirtelen ennyi jutott eszembe, pedig nagyon akartam a kamerái miatt! Azt azóta is sajnálom. Mondjuk sokan panaszkodnak külföldi fórumokon ezekre a hibákra, de valaki meg vígan használja és nem ír rá rosszat. Szerintem szerencse kérdése milyen példányt fog ki az ember.

Wifi egy antennával ennyit tud: [kép] .
600Mbps a max linksebesség, 500Mbps amin megy a Wifi. Az Internet csak 100/8 Mbps, de azért mert ekkora csomagom van.

[ Szerkesztve ]

(#4202) Kötike


Kötike
tag

Sziasztok! Ebben a készülékben van gyárilag felesleges fájl törlő (tárhelytisztító)? Egyenlőre nem találom. Huawei-ről jövök át, abban volt. Automatán csinálta,de kézzel is lehetetett egyszerre törölni. Előre is köszönöm! És bocsi ha esetleg kiszúrja a szemem, csak nem veszem észre. :DDD

(#4203) gippazoid válasza gerner1 (#4195) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ó, a semminél minden gyorsabb ám!
Elindítottam a router HDD-ről egy filmet. 9. perctől kezdve 15 másodpercenként 13 másodpercig bufferel...
39 fokos a teló és 36 fokos az akku. Nem is fogdosom közben, le van téve az asztalra. Ettől csak gyorsabb az A52s, nem? :(((

Gippazoid Novelties Inc.

(#4204) gippazoid válasza Aryes (#4197) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ó azt már régen visszavettem. Mindent beállítottam amit lehetett, Samsung app-pal feljebb vettem 2 Celsius fokkal a hőmérséklet határértéket - persze azt nem írja ki az app, hogy mennyi az a határérték. Mindent úgy állítottam be, hogy ne az akkut kímélje hanem teljesítmény legyen. Semmi sem változott.

Gippazoid Novelties Inc.

(#4205) gerner1 válasza Kötike (#4202) üzenetére


gerner1
veterán

Van hozzá widget, az OS -ben. Megkeresed, és kirakod a kezdőképernyőd valamelyik oldalára. Vagy a Beállítások ⇒Eszközkarbantartó ...

(#4206) gerner1 válasza gippazoid (#4203) üzenetére


gerner1
veterán

Én, S10, S20 vonalról: biztosan nem váltanék ⇒erre...

Valami zabálhatja annak a telónak az erőforrásait, vagy feltáratlan hardware hiba van...

[ Szerkesztve ]

(#4207) Kötike válasza gerner1 (#4205) üzenetére


Kötike
tag

Köszönöm a gyors választ! :))

(#4208) Aryes válasza gippazoid (#4203) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hardverhiba lesz az...
Az A52s -nél is vannak megmagyarázhatatlan anomáliák, van aki pl az AOD-re panaszkodik, van akinek a névjegyzék bolondult meg... Van akinek meg semmi problémája vele. Úgy látom elég nagy a szórás gyártási minőség terén, van aki péntek délutáni modellt kapott :U szóval lehet nálad is ez a helyzet.

(#4209) agy73p válasza Predatorr (#4099) üzenetére


agy73p
senior tag

Na, jó, az igaz. De valami igazi Linuxos. :O
A Mozilla próbálkozott utoljára valami oprendszerrel, ugye? Firefox OS lehetett? Jó sok éve volt.

(#4210) agy73p válasza sxxorp (#4189) üzenetére


agy73p
senior tag

Beállítottam: minden éjszaka újraindul magától a megadott időben. Töltőkábelen.... ;]

(#4211) agy73p válasza Aryes (#4188) üzenetére


agy73p
senior tag

Nem mondanám. :N

(#4212) agy73p válasza Aryes (#4122) üzenetére


agy73p
senior tag

Hoppá, nem is hallottam róla. KÖszönöm!
Ez sajna nem használható erre a készülékre, ugye?

(#4213) gippazoid válasza Aryes (#4208) üzenetére


gippazoid
senior tag

Pedig nem én vettem le a polcról, hanem az eladó hozta ki... :D
Bontatlan volt.

Gippazoid Novelties Inc.

(#4214) sxxorp válasza Aryes (#4197) üzenetére


sxxorp
őstag

Olyan erősen melegszik, hogy észre sem veszem, igaz a legtöbb csak 3-4 óra böngészés volt :U

(#4215) kutga válasza sxxorp (#4214) üzenetére


kutga
nagyúr

Az gyenge, 8 kell. :)

Let the Zone take me if I am.

(#4216) kaliczrob84


kaliczrob84
tag

Sziasztok. Amikor hívást indítok, akkor van egy elég idegesítő csipogó hang. Azt hol tudom kikapcsolni?

(#4217) gerner1 válasza kaliczrob84 (#4216) üzenetére


gerner1
veterán

Gyári 'Telefon' app beallításaiban, a "Hívási jelzések és cseng..." alatt.

(#4218) Aryes válasza agy73p (#4212) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sajnos nem. De azon a készüléken se annyira, amire van támogatás. :)) Kollégám vett eredeti Jollát, még amíg a finnek kezében volt a cég. Linuxnak Linux, de az Androidhoz képest alig használható...

(#4219) Aryes válasza gippazoid (#4213) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezekkel nemigen függ össze a gyártási minőség. Talán a chiphiány miatt olyan procikat is átengednek, amiket korábban kidobáltak volna, ki tudja.

(#4220) Aryes válasza agy73p (#4211) üzenetére


Aryes
nagyúr

(#4221) sxxorp válasza kutga (#4215) üzenetére


sxxorp
őstag

Én kérek elnézést :D (jesszusom... 8...)

(#4222) kaliczrob84 válasza gerner1 (#4217) üzenetére


kaliczrob84
tag

Csak akkor van hang, ha a Huawei Watch Gt 2 csatlakoztatva van. Ha kikapcsolom a Bluetooth t, akkor nincs az a hang.

[ Szerkesztve ]

(#4223) Aryes válasza kutga (#4200) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem kell hozzá 8 óra :P Nekem 15-20 perc netezés (Chrome böngésző) után már érezhetően meleg a kijelző, középen, kb a "hangerő le" gomb magasságában, és kb. 20-25%-kal csökken az üzemidő, ennyit "fűt el" a magasabb frissítési frekvencia.

Mondjuk a legújabb rommal még nem teszteltem, megnézem, hátha változott.

Ha ez tényleg csak nálam jelentkezik, az újabb kérdéseket vet fel a gyártási minőség szórását illetően. :U

(#4224) Aryes válasza kaliczrob84 (#4222) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezt az idegesítő csipogó hangot hívásnál már én is észrevettem, de csak amikor a feleségem hív ;]

(#4225) gerner1 válasza kaliczrob84 (#4222) üzenetére


gerner1
veterán

Ezért is jó, amikor az érdemi részletek, utólag jelennek meg... 👍

(#4226) kutga válasza Aryes (#4223) üzenetére


kutga
nagyúr

Próbáld ki a Samsung böngészőt.

MOD
#4224
Azt nehezebb kikapcsolni. ;]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#4227) Aryes válasza kutga (#4226) üzenetére


Aryes
nagyúr

Próbáld ki a Samsung böngészőt.

Többen mondták már, de annyira hozzá vagyok szokva a Chrome menüjéhez/gesztusvezérléséhez... :U

(#4228) kmarci25 válasza Aryes (#4227) üzenetére


kmarci25
veterán

Gyorsan át lehet szokni...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4229) kutga válasza Aryes (#4227) üzenetére


kutga
nagyúr

Először én is idegennek éreztem, de hamar ráálltam. Igazság szerint amiből csak lehet, a Samsung megoldását használom.

MOD
kmarci25
+1

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#4230) pinnacle válasza kutga (#4229) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Jó a Samsung, csak pont a Prohardvernél nem lehet használni, ha be vagy jelentkezve, mert ide-oda ugrál.

[ Szerkesztve ]

(#4231) kutga válasza pinnacle (#4230) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, a görgetés nem az igazi.

Let the Zone take me if I am.

(#4232) Aryes válasza kmarci25 (#4228) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azért van pár dolog a megszokáson kívül is, pl. a rengeteg Chrome-ban elmentett bejelentkezés, meg a tény, hogy a Samsung böngészőt jelenleg csak Facebookra használom, hogy a Chrome-ban ne kövessen mindenhová :DDD

Ráadásul amire eddig használtam még ezen túl, hogy néha videókat néztem és mentettem le vele, de ez utóbbi funkciót meg nemrég kivették belőle :U

[ Szerkesztve ]

(#4233) Aryes válasza pinnacle (#4230) üzenetére


Aryes
nagyúr

90%-ban ezt a lapcsaládot (fórum) olvasom a telefonon, szóval még egy érv ellene... De mint mondtam, nem is a böngésző miatt melegszik a telefon, hanem a 120Hz miatt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4234) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ha már böngésző, esetleg a bromite-ra is érdemes lehet rá nézni, nincs fent a Play store-ban, Fdroid-on viszont igen.
Illetve Itt a weboldala, ahonnan le lehet tölteni az .apk-t is.

" Nem szponzorált tartalom " :)

(#4235) Aryes válasza Aryes (#4223) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ahogy írtam, leteszteltem a legújabb rommal is a 120Hz-et.
Az ábrán gyönyörűen látszik a pont, ahol bekapcsoltam másfél órával ezelőtt:

(#4236) Aryes válasza aprokaroka87 (#4234) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát én nem bíznék semmiféle személyes adatot egy olyan böngészőre, ami nem a play áruházból tölthető le... :N

(#4237) gerner1 válasza kaliczrob84 (#4222) üzenetére


gerner1
veterán

Esetleg megpróbálhatod még ezt:
Sound Assistant* app ⇒Speciális beállítások ⇒Jelzések a fejhallgatón keresztül ⇒OFF -ra (de, van sub-menüje is..) .

* = Samsung áruházból letölthető, vagy a NiceLock moduljaként ...
+ Elképzelhető, hogy az OFF-kiegészítődhöz van/létezik spec app. Érdemes lehet, annak a beállításaiban is 'körbenézni' (amennyiben van olyan..) ...

(#4238) aprokaroka87 válasza Aryes (#4236) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egyéni döntés, bár attól hogy valami a Play áruházban van fent, még simán el lophatja a személyes adataidat :)

Amúgy meg ha előre van telepítve a Chrome, már buktad a dolgot, mert utánna már mindig csak a frissítést töltöd le :)

(#4239) kmarci25


kmarci25
veterán

Miért böngészőben fórumoztok? Miért nem a PH alkalmazásban?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4240) DrKapocs válasza Aryes (#4232) üzenetére


DrKapocs
őstag

Én a Chrome böngészőt lecseréltem Bravere. Az összes eszközömön szinkronizál, a kiegészítők működnek, sokkal gyorsabb, beépített reklámblokkoló, az összes könyvjelző, jelszó importálható, stb. A Chrome számomra már a múlt. Amilyen jó volt régen, olyan nagy, lassú és nehézkes lett. De fenn van a Samsung Browser és a Kiwi is. Egyébként pont tegnap tettem fel kb. másfél évvel ezelőtti verziót (apkmirror) a Braveből a telefonra... érezhetően gyorsabb, mint az új verziók.
Egyébként ezt sokszor észreveszem; a régi verziók gyorsabban futnak az adott hardveren. Ez persze nem meglepő, de az appok is indokolatlanul "híznak". Beletesznek minden lényegtelen hülyeséget idővel. Pl: Bravebe VPN+firewall... minek???

[ Szerkesztve ]

(#4241) Aryes válasza kmarci25 (#4239) üzenetére


Aryes
nagyúr

(#4242) Aryes válasza DrKapocs (#4240) üzenetére


Aryes
nagyúr

a régi verziók gyorsabban futnak az adott hardveren.

Ahogy egyre erősebb a hardver, úgy szűnik meg az igény az optimalizálásra szoftveres szinten. :U

(#4243) DrBubo77 válasza Aryes (#4242) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Már elfelejtették, hogy "640 kbyte elég mindenre". :DDD

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4244) Aryes válasza DrBubo77 (#4243) üzenetére


Aryes
nagyúr

:K

(#4245) Sdi


Sdi
addikt

Én még a Huawei P30-on is Samsung browsert használok, a régi A8-nál bevált azóta nekem megfelel.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#4246) miben89


miben89
csendes újonc

Sziasztok,
leginkább attól kérdezném akinek fehér színű telója van ebből a típusból, a fehér műanyag hátlap nem hajlamos elszíneződni, esetleg sárgulni idővel?
Leginkább a fehér tetszik ebből a telóból, de félek ettől a jelenségtől.
Köszi
Bence

(#4247) desigo


desigo
senior tag

A kameránál használjátok a lassított felvételt? Mindig korábban indul és nem sikerül a videó.
P30-nál ez nagyon jól működött.Mit rontok el?

(#4248) sxxorp válasza DrKapocs (#4240) üzenetére


sxxorp
őstag

Hagyd, ő csak osztogatja a tanácsokat, míg ha ő kap megfogadni nem nagyon akarja, használja csak a mammutot ;]
Viszont a Brave miben jobb, mint a Kiwi? Én azt használom évek óta, Chrome-kiegészítők kis ebben voltak először, mindent tud amit írtál, és gyors, neked van mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#4249) kmarci25 válasza Aryes (#4241) üzenetére


kmarci25
veterán

Ezt fejtsd ki kérlek, mert így nem értem. Mi a baj az alkalmazással?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4250) DrKapocs válasza sxxorp (#4248) üzenetére


DrKapocs
őstag

A Kiwit én is nagyon szeretem. Szerintem egyetlen gyengesége van: a könyvjelzők és a jelszavak nem szinkronizálódnak az eszközeid között, ami nekem fontos. Van itton egy laptop, a munkahelyen egy, két telefon... szeretem, ha ugyanaz a környezet fogad mindenhol. Ettől eltekintve zseniális, mert működnek benne a kiegészítők. Ha javasolhatok, akkor próbáld meg a Phi-verziót belőle. Tudom, régi verzió, de ebben még megy a youtube-os háttérbéli lejátszás és - ha jól emlékszem - a beépített reklámblokkoló is hatékonyabb. Ezek miatt dobták ki anno a Goolge Playről és a visszakerülés miatt kivették ezeket belőle. Én pont ma töröltem le a jelenlegi verziót és tettem vissza ezt.
Szóval a Brave egyetlen előnye, hogy van asztali kliens és szinkronizál az eszközök között. Hátránya, hogy androidon nincsenek kiegészítők benne.

Az ideális egy eszközök között szinkronizáló Kiwi lenne. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.