Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) kutga válasza Aryes (#4300) üzenetére


kutga
nagyúr

Nálam mára megjavult. Vagy én jöttem rá hogy kell használni. :)

Let the Zone take me if I am.

(#4302) DrKapocs válasza gerner1 (#4295) üzenetére


DrKapocs
őstag

A bal hüvelykujjamat egyszer, míg a jobb hüvelykujjamat kétszer is rögzítettem. A jobb hüvelykujjam lentebbi részét is felvittem, mert az ujjhegynél nem nagyon tudja olvasni. De nekem nincs gondom az ujjlenyomat olvasó pontosságával. Nem éri el a régi Xiaomi Redmi 4 Primeom olvasási minőségét, de ott a hátlapon volt egy külön érzékelő erre.

(#4303) gerner1 válasza DrKapocs (#4302) üzenetére


gerner1
veterán

Nekünk sincs problémánk vele. Mi is több mintát rögzítettünk, és ~3-4 havonta megújítunk egyet.

(#4304) vodrosjozsi válasza gerner1 (#4298) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Igen de nincs 5g a területen ahol élek

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#4305) t72killer válasza vodrosjozsi (#4304) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk most kezd be-bekukucskálni (hol látja a teló, hol nem kb 2 hónapja), úgyhogy kikapcsoltam, nehogy a folyamatos vacillálás feleslegesen merítse az akksit.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4306) Aryes válasza gerner1 (#4303) üzenetére


Aryes
nagyúr

Korábbi telefonomon (A3 2017) 2 évig nem kellett megújítanom a mintát, ugyanolyan gyors volt (home gombba épített szenzor). Te miért újítod őket?

(#4307) gerner1 válasza vodrosjozsi (#4304) üzenetére


gerner1
veterán

Próbáld meg kikapcsolni, ahogy t72killer ís írta.

(#4308) gerner1 válasza Aryes (#4306) üzenetére


gerner1
veterán

Az a tapasztalatunk ( S5 óta), hogy ennyi idő elteltével felszaporodnak a sikertelen leolvasások. Hogy elébe menjünk, ezért szépen sorban, folyamatosan újítjuk a mintákat, és amióta erre is rá-álltunk, azóta nem igen van ilyen gondunk. Persze, van néha: zsíros/vizes/poros kéz miatt, de akkor az egyértelmű.

(#4309) Jim74 válasza vodrosjozsi (#4297) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem Yetteles vagy véletlenül?

(#4310) clon válasza Jim74 (#4309) üzenetére


clon
aktív tag

Én igen, de gond nélkül működik. Mondjuk én átírtam az ipv6-ot 4-re mert amit küldött beállítást azzal voltak "gondok".

(#4311) vodrosjozsi válasza Jim74 (#4309) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nem, telekom.
T72killer, gerner:
Köszi!

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#4312) DrBubo77 válasza Aryes (#4306) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

A 2017-es A széria tényleg jól sikerült. Szerettem én is.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4313) pinnacle válasza pinnacle (#4186) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Értesítést kaptam frissítésről, (Telekomos telefon), felraktam, Cube működik. :) WhatsApp hívások rögzítését nem lehet kikapcsolni valahogy? Illetve ha rögzít, akkor a másik felet is rögzítse, mert az nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#4315) sxxorp válasza pinnacle (#4313) üzenetére


sxxorp
őstag

Köszi a visszajelzést, pont akartam kérdezni, hogy ezek mi a helyzet, felteszem én is! :R

(#4316) sxxorp válasza DrKapocs (#4294) üzenetére


sxxorp
őstag

Esetleg próbáljátok ki, amit anno leírtam az ujjlenyomat-olvasó gyorsításával kapcsolatban: érdekes, alternatív rögzítési mód, nekem gyors és azóta is jó találati aránnyal megy a művelet: [link].

(#4317) 30z.Samu válasza sxxorp (#4316) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én csak a hüvelykujjamat regisztráltam be, amivel feloldom kézben fogva. 95%-os eséllyel találja el, de én általában előtte koppintok egyet a telefonra, hogy mutassa a helyért, mert anélkül nem mindig találom el hol van pontosan az ujjlenyomatolvasó. :D

Sic Parvis Magna

(#4318) kutga válasza 30z.Samu (#4317) üzenetére


kutga
nagyúr

Én is így használom.

Let the Zone take me if I am.

(#4321) DrBubo77 válasza sxxorp (#4314) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Téged és mindenkit megkérek, hogy fejezze be a személyeskedést a topikban!


#4320 Tasunko: Nem vagyok 0-24-ben a fórumon.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4322) agy73p


agy73p
senior tag

Jobb reggelt,
2 hete tűntek el a névjegyeim a telefonról, kb 1000 db, szinte mind.....

Egy nagyon régi csv mentésből visszaállítottam majdnem 1000 db-ot, tettem is hozzá közben újakat... A hétvégén szinte hozzá sem nyúltam a telefonhoz... ma reggel 6:45-kor magától újraindult a reggel 06:00-os automata újraindítás uán/helyett.
És láss csodát, most 600 telefonszámom hiányzik. A saját feleségem, közvetlen barátaim számai is, amit a múltkor visszatöltöttem a google fiókba. Telefonon és SIM kártyákon számok nincsenek.
2 SIM és 4 google fiók van a telefonon, 2 google fiókban elkülönítve a privát és a céges telefonszámok és levelek, kellenek, mert
Tételezzük fel, hogy nem a telefon a hülye (a gép sosem hülye, mindig a felhasználó az), de szerintetek mit rontok bäszok el, hogy ez már másodszor megtörténik?
Soha életemben semmilyen telefonnal nem volt ilyesmi gondom.

Hadd tegyek hozzá még egy dolgot:
másnak wifi csatlakozási problémája (Telekom KAON MESH) nem szokott lenni?
Szinte soha nincs otthon wifin magától. Wifi keresés menüben azt írja, hogy csatlakoztatva, de nincs internet vagy rossz jelszó. Rányomok, akkor csatlakozik gond nélkül.
Ezzel lehet gond vagy KAON MESH-sel?

(#4323) agy73p válasza agy73p (#4322) üzenetére


agy73p
senior tag

Most a google contactok közt találtam egy ilyet, hogy KUKA:

De hát én nem töröltem semmit. Nadrágzsebben már többször csinált sok hülyeséget a telefon, azt vettem észre, hogy életre kelt magától...

[ Szerkesztve ]

(#4324) pinnacle válasza agy73p (#4323) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem csak a zenék ugrálnak összevissza. Fura, hogy ezt a képernyőzárat nem tudják megoldani. Névjegy törlés azért durva, de szerencsére ugye vissza tudtad állítani? Ráadásul ha a zenék között ugrál, azt észreveszem, de azt nem, hogy 5 lépésben törli a névjegyeket.

[ Szerkesztve ]

(#4325) agy73p válasza pinnacle (#4324) üzenetére


agy73p
senior tag

Ami durva, de remélem, hogy csak véletlen: június 11, június 4, május 28, május 21, május 14 mind szombat.... jó, van 10-15 névegy, ami a hétközben törlődött vagy éppen én töröltem.

Le is tesz a problémámat off-topicra, mert ez nem inkább már off-topicba való.
Bocs, ha untattam valakit, most kezdem összerakni a képet, csak a tapasztalatok megőrzése miatt írom le ide.

De azért ez elég érdekes. :((

(#4326) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Névjegyzékkel kapcsolatos kérdésem lenne.
Gyári névjegyzéket használok, amiben benne van az összes névjegyem. A bajom, hogy a kedvencek is benne vannak. Nos ezt a kedvencek részt szeretném innen eltüntetni. Elég az abc szerinti felosztás. Van valakinek ötlete, hogyan lehet a kedvenceket eltüntetni?

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#4327) agy73p válasza Apaxp (#4326) üzenetére


agy73p
senior tag

Csillagra kell rányomni a névjegyen a bal alsó sarokban.

(#4328) Apaxp válasza agy73p (#4327) üzenetére


Apaxp
senior tag

Köszönöm a segítséget. Azt hittem van egyszerűbb megoldás, de ezzel is megoldottam, csak így sok névjegynél kicsit időigényes.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#4329) DrKapocs válasza sxxorp (#4316) üzenetére


DrKapocs
őstag

Az animációt kikapcsoltam. Azt viszont nem értem, miért jó az, hogy 1 ujjlenyomat helyre 2 ujjadat is rögzíted. Nem értek hozzá, de így szerintem nem tud összerakni a rendszer egy komplett, egész ujjképet. Ráadásul így - szerintem - előfordulhat az, hogy az ujjlenyomat bizonyos százaléka stimmel, míg másik része nem (nyilván nem, mert ez a másik mintarész egy másik ujjadról került rögzítésre).

De nem tudom, hogy összefűzi-e a rendszer a darabokban rögzített ujjlenyomat képeket. Én egyébként főleg a bal hüvelykujjal oldom a telefont, azt pedig szinte mindig olvassa.

@agy73p: nekem akkor volt ilyen gondom, amikor a router random módon megbuggyant. Többször is újraindította, konfigurálta a Tcom, de előbb-utóbb mindig visszatért a hiba. Végül cserélték, azóta egyszer sem volt ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#4330) gerner1 válasza DrKapocs (#4329) üzenetére


gerner1
veterán

Ujjlenyomatnál, az összes leolvasott mintát a 100% -ig : letárolja, utána használja.

(#4331) agy73p válasza DrKapocs (#4329) üzenetére


agy73p
senior tag

Amit Telekom produkál újabban, az nem is normális.

@Apaxp: nincs mit.
Lassan penge leszek a névjegyzék problémákkal kapcsolatban....

[ Szerkesztve ]

(#4332) sanyci válasza gerner1 (#4330) üzenetére


sanyci
senior tag

Dehogy tárolja le a mintát!
Csak az algoritmus szerint mintavételezés eredményét tárolja le (pl. 16 pontot/ mintavételezés)
Pont az a lényeg, hogy a tárolt adatokból ne lehessen rekonstruálni sz ujjlenyomatodat!

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#4333) Aryes válasza sanyci (#4332) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem arra gondolt, hogy nem fűzi össze a mintákat, hanem mindegyiket önálló mintaként tárolja le.

(#4334) gerner1 válasza sanyci (#4332) üzenetére


gerner1
veterán

Lehet. Mindenesetre, tapasztalat, hogy ha a mintaadás alapos + ugyanarról több mintát rögzítek, akkor ezzel a ' 'többlettel' a sikertelen leolvasási esetek száma, azzal arányosan alacsonyabb lesz, ez pedig több letárolt eredmény. Másrészt, a szenzorra most sem fér el egy átlagember teljes ujjbegye. Ezért is érdemes több szögből rögzíteni, mert én például biztos, hogy csak az esetek 60% -ban helyezem ugyanúgy az ujjam, az olvasóra, így a fennmaradó hányadra is nagyobb eséllyel jut olyan adat, amelyből validálhat.

[ Szerkesztve ]

(#4335) gerner1 válasza Aryes (#4333) üzenetére


gerner1
veterán

👍 Ott a pont.

(#4336) donhellner


donhellner
tag

Függetlenre jött ki frissítés.

(#4337) gerner1 válasza donhellner (#4336) üzenetére


gerner1
veterán

👍 Köfi.

(#4338) Kiss4ever


Kiss4ever
csendes tag

Sziasztok!
Lassan 2 hét használat után azért evvel képernyős ujjlenyomatolvasóval még mindig nem sikerült megbarátkozni, lassú is és 10ből kbjó ha 6-7szer műxik, pedig már újra felvettem az ujjakat hozzá, de nem sokat segített. A másik viszont hogy messengerben csak késve vagy egyáltalán nem jönnek meg az értesítések, persze ha elindítom akkor már rögtön mutatja, ez nagyon idegesítő és irritáló dolog, erre mi a megoldás?

Jah és azt meg már csak megemlítem hogy a pentile vagy diamond matrixos pixel subpixel elrendezésen a samsung több mint 10 éve nem tud túllépni, sajna szövegeknél nekem igenis zavaró hogy látom hogy szőrösek a betűk, xiaomi gondolom rendes rgb volt ott tűélesek voltak a szövegek.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4339) kutga válasza donhellner (#4336) üzenetére


kutga
nagyúr

Ide is megjött.

Let the Zone take me if I am.

(#4340) DrKapocs válasza Kiss4ever (#4338) üzenetére


DrKapocs
őstag

Beállítások - Alkalmazások - Messenger - Akkumulátor - Nem korlátozott

Beállítások - Akku- és eszközkarbantartó - Akkumulátor - Energiatakarékosság ki

Beállítások - Akku- és eszközkarbantartó - Akkumulátor - Háttérbéli használat korlátai - Nem használt ki (illetve meg kellene nézni, hogy nincs-e a Messenger az alvó appok között)

Beállítások - Akku- és eszközkarbantartó - Akkumulátor - További - Adaptív ki

(De a legjobb ha törlöd a francba az egész Messengert... :D )

[ Szerkesztve ]

(#4341) Aryes válasza Kiss4ever (#4338) üzenetére


Aryes
nagyúr

a pentile vagy diamond matrixos pixel subpixel elrendezésen a samsung több mint 10 éve nem tud túllépni, sajna szövegeknél nekem igenis zavaró hogy látom hogy szőrösek a betűk, xiaomi gondolom rendes rgb volt ott tűélesek voltak a szövegek.

Nem tudok róla, hogy bárki is gyárt jelenleg RGB elrendezésű Amoled kijelzőt.

(#4342) SL-27


SL-27
tag

Ujjlenyomat beolvasáshoz...

Nekem is voltak gondok az elején, hát még a védőüveg felrakása után. Aztán én meg az a fajta vagyok, aki inkább többször "megerőszakolja" a leolvasót...játszásibó', akkor is, ha nem ismeri fel.

Nos, lehet csak bemesélem magamnak, de idővel mintha megunta volna a telefon :DD ezt a brutál ujjazást... újabban simán beveszi mindet. És csak egyszer frissítettem a mintákat.

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#4343) 30z.Samu válasza SL-27 (#4342) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én egyszer vittem fel, már rajta volt a fólia. Azóta megy simán. :K

Sic Parvis Magna

(#4344) Aryes válasza SL-27 (#4342) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szívesen megnézném, hogy egész pontosan hogy teszi rá az ujját az üvegre az, akinek nem jó a találati pontossága.

Kb. 3 napja merült fel a téma, azóta direkt figyelem, hogy hányszor fordult elő, hogy nem oldott fel elsőre a kijelző, és jelentem, hogy 3 nap alatt egyetlen egyszer fordult elő, fürdés után, mikor kicsit fel volt ázva az ujjam.

(#4345) mrbego válasza Aryes (#4344) üzenetére


mrbego
aktív tag

Úgy, hogy power gombot megnyomom felébresztéshez, és ahol animálja az újjlenyomatot ráteszem valamelyik hüvelykujjam.

Már kikapcsoltam a dupplakoppos felébesztést is, és ma pl. úgy vettem elő a farzsebemből hogy szólt a spotify, pedig ma nem is használtam.
De tegnap mikor elővettem farzseből akkor azt láttam, hogy két képernyőképet csinált az Outlookban megnyitott egyik emailről.

Én tényleg próbálom megszeteni ezt a telefont, de nem akaródzik. A Huawei-em valahogy jobban működött.

Üdv, P

(#4346) kugli válasza mrbego (#4345) üzenetére


kugli
aktív tag

Zárolt képernyőröl levettem mindent,csak az óra maradt. Duplakopp aktív,feloldáshoz újjlenyomat. Lehet csak szerencsém volt eddig,de nekem még nem jutott a zárképernyőn tovább,párszor volt,hogy kérte a jelszót,de egy kezemen meg tudnám számolni ez is hány alkalom volt.

(#4347) Aryes válasza mrbego (#4345) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én a mozdulatra gondolok! Én feloldáskor teljesen merőlegesen teszem rá az ujjam, egy határozott mozdulattal, úgy, hogy az első tizedmásodpercben picit se csússzon el rajta, amikor éppen beolvassa. Akkor szokott nem sikerülni, ha pl. nagyon száraz a levegő meg a bőröm, és nem tapad rá elsőre az üvegre. A másik, amikor izzadt vagy zsíros, de nálam az ritkábban fordul elő, kényszeres kézmosó vagyok (már a covid előtt is az voltam). :DDD
Az is fontos, hogy a teljes szenzort lefedje az ujjad.

Nálam az AOD aktív, rajta folyamatosan látható az olvasó helye.
Az összefoglalóban olvasható trükköt megcsináltam (com.samsung.android.biometrics.app.setting appra ráböksz > Akkumulátor > Nem korlátozott), kicsit jobb lett vele a találati arány.

[ Szerkesztve ]

(#4348) Apaxp válasza Aryes (#4347) üzenetére


Apaxp
senior tag

Tegnap 3x nem oldotta fel az ujjlenyomat olvasó, mire rájöttem hogy festékes az ujjam. Nálam csak akkor reklamál, ha elmozdul az ujjam.
A gyakorlati művelet hogy egyszer koppintok a képernyőn és az megmutatja pontosan hova kell az ujjat tenni.
10-ből 9x működik.
Az összefoglalóban lévő összes leírást megcsináltam

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#4349) gerner1


gerner1
veterán

Az ujjlenyomat olvasós témával kapcsolatban jut eszembe, hogy van opció, az olvasó helyét jelölő animáció lecserélésére.

[ Szerkesztve ]

(#4350) 30z.Samu válasza gerner1 (#4349) üzenetére


30z.Samu
félisten

De az minek? Legalábbis Nekem sose jutott eszembe. :B

Sic Parvis Magna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.