Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Sirandrish válasza jim bcs (#1100) üzenetére


Sirandrish
legenda

Majd 20 éve működik, mindenki elfogadta már. Most változott picit, persze hogy néhányan ingerültek, de nem kell parázni..
Pár nap alatt lecseng a téma :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1102) jim bcs válasza Sirandrish (#1101) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A végére kb. olyan gyorsan fog lecsengeni mint az új felület mizzéria, csak ez most friss ropogós és még nincs meg a végleges formája :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1104) DS39 válasza jim bcs (#1100) üzenetére


DS39
nagyúr

biztos van aki számára van. nekem nem fontos. úgy értem, hogy ha egy szakmai topikban valaki ír, akkor tök mindegy, hogy ő újonc vagy munkásember, mindkettő pont ugyanolyan értékes hsz-t írhat. (vagy épp pont ugyanakkora hülyeséget)

(#1105) Bird válasza jim bcs (#1102) üzenetére


Bird
addikt

Látod ezért tiszteltellek Téged, mert Te most és korábban is vetted/veszed a fáradtságot az egyenrangú kommunikáciòra és elmagyarázod azt amit más nem... Hatalmas köszönet!

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#1106) dannyl válasza Bird (#1105) üzenetére


dannyl
addikt

Mé' nem lehet plusz-olni? Most nyomnÁk egyet :DDD :DD

(#1107) Thrawn


Thrawn
félisten

Rárúgta az ajtót a júzerekre az új rangrendszer

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1108) BITBOYS válasza Thrawn (#1107) üzenetére


BITBOYS
addikt

:DDD
Droidhumor

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1109) dannyl válasza Thrawn (#1107) üzenetére


dannyl
addikt

(#1110) fokukac válasza Thrawn (#1107) üzenetére


fokukac
nagyúr

variációk egy témára. :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1111) jim bcs válasza DS39 (#1104) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#1104) DS39
"egy szakmai topikban valaki ír, akkor tök mindegy, hogy ő újonc vagy munkásember, mindkettő pont ugyanolyan értékes hsz-t írhat. (vagy épp pont ugyanakkora hülyeséget)"
Több szempontból vérzik a történet, gondolm te sem gondoltad ezt komolyan, de ne menjünk bele mert ennek nem itt a helye.

(#1105) Bird
Köszike :R ,csak próbálom helyretenni mi is történik pontosan mert katyvasz alakult ki és vessük el a kényszerképzeteket. A vége az biztosan jó lesz, egyértelműen nem mindenkinek mert a nickek mögött emberek/személyiségek ülnek, mindenkinek megfelelni nem lehet, képtelenség, de ha kb. ~80%-ának megfelel akkor már azt mondhatom nyertünk és megérte a beleölt időt és energiát. Az újítás, formálás fontos része mindennek, ha ez elmarad megette a fene, elavul, érdektelenné, sablonossá válik, ezzel is foglalkozni kell ha tetszik ha nem, globálisan nézve egyértelműen igen.
Határon túlra nézve is azt mondom, hogy különleges közösség a PH!, a "krémje" kitartó-magabiztos-segítőkész-nem tágít és ami nagyon fontos minden itt jelenlévő szakmai fronton magas szintű gyakorlati/elméleti tudású ami példaértékű egy fórumra nézve. Azon fáradozunk veletek együtt, hogy mindenki jól érezze magát, olykor áldozatokat is kell hozni de megéri, számomra legalábbis biztosan.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1112) wwenigma válasza fokukac (#1110) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

:DDD 1 pont a google-nak

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1113) Agostino válasza jim bcs (#1111) üzenetére


Agostino
addikt

mindenkinek megfelelni nem lehet

nem hát, de meglátásom szerint pillanatok alatt ki lehetne húzni a helyzet méregfogát és már leírtam párszor: ne keveredjenek a régi rangok az újakkal. onnantól nincsen olyan, hogy lefokozás, mert senki sem esik vissza. nincsen hová. számomra közömbös a téma, de teljesen meg tudom érteni azokat, akiket ez kellemetlenül érint.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1114) jim bcs válasza Agostino (#1113) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"pillanatok alatt ki lehetne húzni a helyzet méregfogát"
Pont erről beszélünk, ez nem ilyen egyszerű ahogy nálad 2 perc alatt lecsengett a leendő megoldás.

A rang/eltöltött idő/szakmai hsz./off hsz./stb./tevékenység egy bonyolult kódsor amit meg is kell szerkeszteni, ez kicsit több annál minthogy ahhha jó van az úgy, beb@sszuk oszt kész.
Mindezeket szinkronba kell hozni, ha egy számsor borul akkor borul az egész és ez nem csak matek, attól sokkal több. Nem olyan egyszerű a történet mint ahogy kinéz.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1115) KubanitoS válasza jim bcs (#1114) üzenetére


KubanitoS
veterán

Pedig ezekkel a bonyolult számításos dolgokkal már kész vagytok. Egyszerűen csak annyit kellene tenni, hogy átneveznétek a rangokat, hogy senkinek se tűnjön lefokozásnak egy "új" rang.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1116) Sirandrish válasza KubanitoS (#1115) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerintem ennél többet akarnak variálni..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1117) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

nah asszem meg is van a backend/scraper az uj rang kalkulatorhoz :D

rahuzok egy vue frontendet és estére meg van sztem. majd felrakom gitre és a nálam sokkal okosabbak kipofozzák :DDD

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#1118) jim bcs válasza KubanitoS (#1115) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#1115) KubanitoS
"Egyszerűen csak annyit kellene tenni, hogy átneveznétek a rangokat"
Ha ennyire egyszerű lenne már tavaly kész lenne.

(#1116) Sirandrish
"Szerintem ennél többet akarnak variálni.."
Igen, jól látod + biztonság is van benne több oldalról, de ettől többet nem mondhatok amíg nincs kész. Ezért írtam, hogy sokkal bonyolultabb mint ahogy azt sokan gondolják.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1119) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Huhh micsoda újdonságok lesznek itt kérem meg még biztonság is 😂😂😂

(#1120) Lauda válasza K1nG HuNp (#1117) üzenetére


Lauda
félisten

Tudnám minek kellenek ezek a kalkulátorok. A közösségit elosztod 4-el, hozzáadod a piaci 10-ed részét, ahhoz a szakmait és kész vagy.

(#1121) Chris0321 válasza Lauda (#1120) üzenetére


Chris0321
addikt

Egyrészt nem mindenki ismeri a képletet és a rangokat, plusz a kalulátor azt is kiírta eddig mennyi hozzászólás kell a következő szintig.

(#1122) K1nG HuNp válasza Lauda (#1120) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

ha már egy ember is hasznosnak találja az ilyesmit akkor nekem mint fejlesztő régen megérte.

én tanulok az egésszel, ő örül mert megspórolt 20mp matekot, mindenki happy :K

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#1123) Lauda válasza Chris0321 (#1121) üzenetére


Lauda
félisten

Egyrészt nem mindenki ismeri a képletet

Milyen képletet?

a kalulátor azt is kiírta eddig mennyi hozzászólás kell a következő szintig.

Mondjuk ez tényleg nagy dolog. Kijön, hogy van 29500 kombináltam, a titán rang 30000-nél következik. Ez akárhogy is nézem 500 kombinált hozzászólás. Persze lehet csak nekem túl egyszerű ez az egész és furcsállom, hogy valakik kalkulátorral számolják ezt.

K1nG HuNp :R

[ Szerkesztve ]

(#1124) Chris0321 válasza Lauda (#1123) üzenetére


Chris0321
addikt

4 fajta hsz van, ebből csak 3 számít bele a kombináltba és nem is egyforma súllyal. Hónapokkal ezelőtt néztem mikor érem el a következő szintet és most mikor kiderült, hogy új rang rendszer lesz már nem emlékeztem ezekre. Ha ez nem képlet akkor micsoda: kombinált hozzászólásszám = (1 * szakmai) + (0.25 * közösségi) + (0.1 * piac)?
Ahhoz, hogy tud mennyi hsz kell a következő szintig ismerned kell a ponthatárokat amit csak kevesen tudnak fejből. Vagy rákeresel és számolgatsz vagy beírod a kért adatokat a kalkulátorba és megnézed az eredményt.

(#1125) Lauda válasza Chris0321 (#1124) üzenetére


Lauda
félisten

Ez durva. :D :D Persze el tudom képzelni, hogy vannak, akiknek a kalkulátor kénylemesebb. ;) / csak azzal sikerül kiszámolni.

[ Szerkesztve ]

(#1126) wwenigma válasza Chris0321 (#1124) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Lehet megleplep de nagyon nem kell messzire menni hozza. [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1127) fokukac válasza Chris0321 (#1124) üzenetére


fokukac
nagyúr

És hát ez bármikor változhat is, ha a kalandos kedvű moderátorunk netán úgy dönt, hogy átrak bármely topicot a blogoszférába (hogy ne lássák, mert nem tetszenek neki az ott írtak), ahol már nem számítanak a hsz-ek.

@Lauda (#1128) : az ON topicot rakta át egy mozdulattal, lenullázva ezzel 60 ezer hozzászólást (tőlem is több ezret) , amit ~7-8 év alatt hoztunk össze. A metódus ugyanaz, de a végeredmény nem, mert a szorzó sincs kőbe vésve, illetve nem igazán következetes ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1128) Lauda válasza fokukac (#1127) üzenetére


Lauda
félisten

Abban az esetben a hozzászólások máshova számítanak, tehát teljesen mindegy melyik módszert alkalmazod, a végeredmény pontosan ugyan az lesz.

(#1129) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Tettem egy javaslatot én is már akkor, bár szerintem így is rendben van, de hogy sokaknak megfeleljen, szerintem csak a szorzókon kellene variálni egy ilyet:

Szakmai = 1x (jelenlegi 1x)
Közösségi = 0,5x (Jelenlegi 0.25x)
Piac, Blogok, lokál = 0,25x (Jelenlegi piac 0.1x, Blogok, lokál 0x)

(#1130) jim bcs válasza fokukac (#1127) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A kalandos az hivatalosan Kalandor és ne kelts feleslegesen vitatémát, ha nem vágod mi miért kerül át akkor meg végképp. Nem mellesleg ez nem az átpakolt topik miért topik, hanem a leendő rangrendszer, nem ugyanaz és nem összekeverendő.

Ha már beböfögsz egy ide nem illő témát akkor legyen benned annyi gerinc, hogy az itteni nick nevén szólítod.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1131) Lauda válasza B-L-A-C-K (#1129) üzenetére


Lauda
félisten

Ja, így nem messze lennél a legendától, ami nyílván nem lehetett célod elérni. :D

[ Szerkesztve ]

(#1132) Lauda válasza fokukac (#1127) üzenetére


Lauda
félisten

A metódus ugyanaz, de a végeredmény nem, mert a szorzó sincs kőbe vésve, illetve nem igazán következetes ez a dolog.

Nem egészen értem hol vagy itt elakadva. A szorzók egyformák mindig. Ha mondjuk egy olyan topikot ami addig szakmai volt, átraknak közösségibe, akkor a szakmai hozzászólásod 1000-el kevesebb, a közösségi annyival több lesz. Na most ezeket a számokat mindegy milyen módon alakítod kombinált számmá, pontosan ugyan oda fogsz jutni.

[ Szerkesztve ]

(#1133) Speed® válasza Lauda (#1132) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Maradjunk annyiban, hogy inkább ne oltogass másokat matek témában ez után ;p

7000x1+6000x0.25

6000x1+7000x0.25

Egyenlőséget látsz?

[ Szerkesztve ]

(#1134) Cyrin válasza B-L-A-C-K (#1129) üzenetére


Cyrin
addikt

Ez így jónak tűnik, végre nem a hisztiről írsz.

Másrészt amit korábban írtál, hogy ez egy hardver fórum, sztem régebben egyértelműen így volt, ma már viszont olyan szerteágazó témákat ölel fel, ami mellett nem lehet ennyivel elmenni, meg hogy azok a hozzászólások nullát érnek, nem nem érhetnek nullát, ez is egy fontos része lett a fórumnak...

(#1135) Lauda válasza Speed® (#1133) üzenetére


Lauda
félisten

Tudnám miről beszélsz most. A szorzók egyformák, erről volt szó. Te pedig olvasd el mit ír a másik beszólás helyett. Köszönöm.

Szakmai x1

Közösségi x 0,25

Piac X 0,1

Ezek mindig egyformák.

Ha a topik máshova kerül, nem a szorzó változik, hanem amivel számolsz. Azt meg mindegy, hogy így számolod vagy kalkulátorral.

[ Szerkesztve ]

(#1136) fokukac válasza jim bcs (#1130) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nem szólítom nevén, ez egy állandósult eposzi jelző, amin néha megemlítem. Nem igazán vagyunk beszélő viszonyban. És igenis, "beböfögöm" a témát, mert számomra az élmény ide tartozik, a rangrendszerrel kapcsolatban, hogy amellett, hogy változik a rendszer, bármikor el lehet venni bárkitől több ezer hozzászólást is, egy mozdulattal, hogy átrakható oda, ahol nem számít, vagyis nulla a szorzója.
Mondom, eddig háromszor voltam nagyúr, de már megint nem vagyok. Ebből kétszer a rendszer változott, egyszer pedig a fenti átrakás történt. Az én személyes történetemben ezek összefüggenek.

@(#1132) Lauda : "akkor a szakmai hozzászólásod 1000-el kevesebb, a közösségi annyival több lesz. Na most ezeket a számokat mindegy milyen módon alakítod kombinált számmá, pontosan ugyan oda fogsz jutni."

Jó a matek :) az össz-pontszám nem fog változni, de ha változtatom a szorzót (mondjuk 0,25-ről nullára), akkor a kombinált hogy lenne már ugyanaz..?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1137) Speed® válasza Lauda (#1135) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azt írtad a kombinált szám változatlan lesz állandó szorzók és változó szorzandók mellett..ami nyilván nem igaz.

(#1138) jim bcs válasza Cyrin (#1134) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#1134) Cyrin
Végre valaki! Ezért ne számoljunk már off témát szakmainak, vagy éppen fordítva, ezért nem egyszerű ez a történet.

(#1136) fokukac
1 valami függ össze, történnek dolgok, változnak dolgok aminek része vagy. De fogalmad sincs mi miért és hogy. Ha eddig nem ment, ezután se fog.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1139) Lauda válasza Speed® (#1137) üzenetére


Lauda
félisten

Ilyet nem írtam, hogy a kombinált szám ugyan az lesz. Olvasd el újra, valamit félreértesz.

Lehet, hogy itt:

Na most ezeket a számokat mindegy milyen módon alakítod kombinált számmá, pontosan ugyan oda fogsz jutni.

Mindegy , hogy magad számolod vagy kalkulátorral, a végeredményed egyforma lesz.

------------------------

fokukac

az össz-pontszám nem fog változni, de ha változtatom a szorzót (mondjuk 0,25-ről nullára), akkor a kombinált hogy lenne már ugyanaz..?

Hogyne változna a kombinált. De nem attól változik, ahogy kiszámolod, hanem attól, hogy a hozzászólásod hova tartozik. Tehát ha az addigi szakmaid közösségi lesz, akkor azok csak 0,25-el szorzódnak, nem x1-el.

[ Szerkesztve ]

(#1140) tomsolo válasza fokukac (#1136) üzenetére


tomsolo
őstag

az én 4000 lokál hszmből cirka 3000 az azóta a lokálba átrakott Eredeti játék nevű témában van, szóval ismerős sztori.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1142) KAMELOT válasza Lauda (#1139) üzenetére


KAMELOT
titán

Aki rondál szól töröld ki. :D
Szerk: jó az amit csináltok. Végre több a rang. Néhányan fel vannak háborodva, meg nem értik, mintha életük függne ettől.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1143) Lauda válasza KAMELOT (#1142) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt nem értem. :D Kapjam ki scriptel? :D

[ Szerkesztve ]

(#1144) Speed® válasza Lauda (#1139) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"Ha mondjuk egy olyan topikot ami addig szakmai volt, átraknak közösségibe, akkor a szakmai hozzászólásod 1000-el kevesebb, a közösségi annyival több lesz. Na most ezeket a számokat mindegy milyen módon alakítod kombinált számmá, pontosan ugyan oda fogsz jutni."

Ha azt akartad volna írni, hogy a megfelelő képlet tudtában vagy a kalkulátorral kiszámolva ugyanaz az eredmény, akkor azt írtad volna, nem a fenti gondolatot. Szólj ha nem így van ;p

(#1145) fokukac válasza Lauda (#1139) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szia. arról nem mi tehetünk, hogy nem tudsz fogalmazni. :) Elsőre úgy fogalmaztál, hogy nem az volt az értelme, amit szerettél volna. Meg másodszorra is.

És mivel többen is így értettük, szerintem nem a mi készülékünkben van a hiba.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1146) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#1129) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha ez többeknek tetszik kérlek benneteket itt jelezzétek, és hátha sikerül ezállltal aktiváltatni is!

(#1147) fokukac válasza B-L-A-C-K (#1146) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez zsír, de azt mond meg nekem, hogy a piaci hozzászólás miért számít egyáltalán? Hogy beírja valaki, hogy "UP..!"? Mi az ilyeneknek a hozzáadott értéke?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1148) Lauda válasza Speed® (#1144) üzenetére


Lauda
félisten

Amúgy te nem értelmezed megfelelően amit írtam. :D

a szakmai hozzászólásod 1000-el kevesebb, a közösségi annyival több lesz.

Volt 10000 szakmai, 20000 közösségi.

Lett 9000 szakmai, 21000 közösségi.

ezeket a számokat mindegy milyen módon alakítod kombinált számmá, pontosan ugyan oda fogsz jutni."

A 9000 -et és a 21000-et mindegy mivel szorzod osztod, a kombináltad ugyan annyira fog kijönni. Hogy a topik át lett helyezve az teljesen független ettől az egész számolósditól, mert nem a számolás módszere miatt járt rosszul, hanem az áthelyezés miatt.

Minden jót! :D Mentem vacsorázni. :D

[ Szerkesztve ]

(#1149) Kalandor válasza fokukac (#1127) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ideiglenesen tettem át, moderátori egyetértéssel, és amikor visszahelyeztem, a rangok visszaálltak.

Ezek a szerinted vicceskedő nevek megalázóak és baromira elegem van már belőlük, hogy ennyire dehumanizálsz, de nekem tőletek mindent tűrnöm kell.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.