Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) INGJOKE válasza #21346560 (#1045) üzenetére


INGJOKE
veterán

Régen mindenhol azt hangsúlyozták nem a ruha teszi az embert, most meg tele van a sztráda azzal hogy a ruha teszi... :D

(#1052) htc07 válasza koxx (#1050) üzenetére


htc07
addikt

a lényeg amit meg akartam ragadni belőle, hogy lehet +/- értékelést adni a kommentekre, ami itt is hasznos lenne, tekintve hogy nagyrészt szakmai fórum.

de a stackoverflow is hasonlót alkalmaz.

azt nem mondom, hogy bármi máson változtatni kellene most, csak jó lenne egy funkció a szakmai topikokban legalább, amivel el lehet különíteni a "kellett mint egy falat kenyér" meg a "fos amd" kategóriájú kommenteket a hasznos információt tartalmazóaktól.

meg erre lehetne építeni a rangrendszert is.

(#1053) Dr. Romano válasza INGJOKE (#1051) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ma a telefon teszi az ember nem a rang. Lehetsz te a világ legnagyobb törzséből származó törzstag, nem jelent semmit ha nincs évente új ájfónod olyan tokban ami többet ér mint maga a telefon ;]

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1054) tomsolo válasza B-L-A-C-K (#1048) üzenetére


tomsolo
őstag

"nekem nem úgy gyűlt össze hogy vigyorogtam minden hozzászólásra"

vs

so true

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1055) Sirandrish válasza htc07 (#1052) üzenetére


Sirandrish
legenda

Remek lenne!
Lenne olyan topik amit olvasnak ötezren, meg olyan amit 100an.
Ahol 5000 olvasó van, ott 1-1 jobb komment kaphatna mittomén 4-800 +-t, míg a másik topikba a világmegváltás is max 40-50+t érdemelne...érted a problémát ezzel?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1056) B-L-A-C-K válasza tomsolo (#1054) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja értem szóval direkt keresel egy ilyet, azt kimásolod, és ez azt jelenti az összes hozzászólásom ilyen. Amúgy azt a topikot én nyitottam, szóval gondolom ott is segítettem már pár embernek, de pont nem ezt kell megemlítened onnan...:/

Innen látszik iszonyat sok értelme van hogy itt vagy. Arra meg persze nem válaszolsz semmit érdekes módon amire válaszoltam...:/ Cica rúgja meg.

Viszont neked látom meg sikeres blogbejegyzésed is volt, sok hozzászólás is érkezett rá...

[ Szerkesztve ]

(#1057) D1Rect válasza htc07 (#1049) üzenetére


D1Rect
félisten

Szar is az a rendszer.

(#1058) htc07 válasza Sirandrish (#1055) üzenetére


htc07
addikt

szerintem nincs ezzel gond, sőt, szerintem egyeseket még motiválna is, hogy értelmes tartalmat generáljon az olvasottabb tartalmakhoz, hogy ezzel nőjön az e-pénisz.

(#1059) tomsolo válasza B-L-A-C-K (#1056) üzenetére


tomsolo
őstag

Ott vagy eltévedve hogy kettőnk közül te vered magad a szakmaiságodra - én egy szóval se állítottam magamról ilyet, persze rólad se :)

//jah baromi nagy segítség voltál, a kinek van ilyen?, letölthető-e már a firmware, meg nem tudom miért indul újra köreiddel. Stackoverflow mennyit is kapnál ezért? :)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1060) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyugalom Urak!

(#1061) satz18


satz18
őstag

Már idejét sem tudom mióta voltam őstag. Jó pát éve az biztos. Amilyen ütemben haladok a kommenteléssel, nem hiszem hogy valaha is újra elérem. Na nem baj, majd valahogy megpróbálkozom megbarátkozni az új rangommal.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#1062) Pkc83


Pkc83
őstag

Neverending Story! :))

(#1063) BBéci válasza B-L-A-C-K (#1056) üzenetére


BBéci
titán

Egyesek szerint nem a regényírókat, újságírókat kellene díjazni, fizetni, hanem az olvasókat. Akikkel vitatkozol, azok úgy érzik, szívességet tesznek a PH!-nak és a közösségnek azzal, hogy regisztráltak, de szinte semmit nem hajlandóak hozzátenni.
Hőböröghetnék amiatt, hogy mennyire igazságtalan 41734 szakmai hozzászólással ugyanolyan rangúnak lenni, mint aki feleannyit írt, csak azért, mert 10-zel szemben 12 éve regisztrált. De nem teszem, mert tényleg tök mindegy, mi szerepel a nickem alatt. Úgy kerültem ebbe a topikba, hogy kerestem a rangváltozás, visszavetés okát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1064) B-L-A-C-K válasza tomsolo (#1059) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Egyre jobb...:D

Én verem magam? Persze, miközben te sírsz itt hogy lefokoztak, úgy hogy semmit nem tettél a fórumért.

Az meg hogy nagy segítség voltam vagy nem, már csak azzal is hogy létre jött egy ilyen topik. De eleve nem értem mit kellene neked bizonyítgatnom, pont leszarom mit gondolsz. De látszik nagy kaliber lehetsz az életben is hogy egy rang miatt megy a hisztike úgy hogy kb feleslegesen is vagy a fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#1065) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Engem csak az zavar kicsit (persze ezért túl tudom tenni magamat rajta), hogyha valaki egy alaplapos szakmai topikban feltesz egy olyan kérdést, hogy "Tessék mondani, Intel alaplapba rakhatok AMD procit?", az 1 hsz-nek számít.

Ha valaki pedig ír egy sokakat érdeklő szakmai disszertációt egy építkezős topikba, az 0,25 hsz-nek számít :(

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1066) BITBOYS válasza #21346560 (#1045) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szerintem inkább a fiatalabb korosztályt érinti ez a probléma. Az idősebbek max jót röhögnek az egészen és szívük szerint eltörölnék, vagy profitot csinálnának belőle ha ennyien rá vannak gerjedve.

De a totál hidegen hagyja is opció.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1067) BBéci válasza Donki Hóte (#1065) üzenetére


BBéci
titán

Ez jogos felvetés. De attól még nem lesz semmi jelentősége annak, hogy mi van a nicked alá írva.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1068) B-L-A-C-K válasza Donki Hóte (#1065) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De azt kell belátni ez nem egy építkezős fórum, hanem egy Informatikai és vele kapcsolatos.

(#1063) BBéci: Ennyi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1069) Donki Hóte válasza B-L-A-C-K (#1068) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezt elfogadom, de arra nem adtál választ, hogy egy szakmai fórumban feltett hülye kérdés miért plusz egy pontot ér és miért nem mínusz 1 pontot :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1070) Speed® válasza B-L-A-C-K (#1064) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Privátban tudjátok le a farokméregetést, ezzel itt nem lép előre az ügy.

(#1071) Pkc83 válasza Donki Hóte (#1069) üzenetére


Pkc83
őstag

Gondolom senki nem fogja egyesével nézegetni a hozzászólásokat ,
hogy az most szakmai volt vagy csak bebüfögtek épp valamit! :N

(#1072) Intruder2k5 válasza Donki Hóte (#1069) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert jelenleg ilyen rendszer van. Ez persze nem jelenti azt, hogy egyszer majd nem lehet más, de most csak ráncfelvarrásra van kapacitás, egy új rangrendszert alapjaitól felépíteni nincs.

(#1073) B-L-A-C-K válasza Donki Hóte (#1069) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert ez ellenőrizhetetlen lenne, meg most ha valaki belép kérdez 1x-2x, az nem olyan mint aki mindig ott van és segítséget nyújt. Azaz a szakmai hozzászólása valakinek nem azért lesz 40 ezer, mert mindig csak kérdezett.

[ Szerkesztve ]

(#1074) koxx válasza Donki Hóte (#1069) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De ilyen jellegűből nem is lesz 30 ezer postja.

(#1075) mepet


mepet
addikt

Nem semmi flame hegyek vannak itt egyesektől. Miért próbáljátok "sírásnak" és "hőbörgésnek" feltüntetni azokat a hszeket, melyeket azon fórumtársaitok írtak, akiket zavar, hogy korábban már nagy nehezen kinőtt rangba kerültek vissza. 90%-uk egyetlen hsz-ben kultúráltan jelezte, hogy ez zavarja. Ez komoly problémát okoz nektek, akiket nem zavar a változtatás?

(#1076) Depiboy


Depiboy
tag

Azt azért sajnálom hogy fanatikus tag rang kikerült, nekem nagyon tetszett ez a megnevezés :(

(#1077) tomsolo válasza koxx (#1074) üzenetére


tomsolo
őstag

kb 80 sorból lehetne írni ide autocommentert plusz erre rájön mondjuk egy óra a szótár elkészítésre (hogy ne csak állandóan ugyanaz a szöveg legyen benne)

napi 500 bullshit posttal számolva év végére lehetnék legenda - ha akarnék

ellenben ez volt az első hszm itt, ahol mindössze a rangvesztést kifogásoltam.

Cserébe megjött az itteni fórumozók nagy barátja, aki rengeteget segít másokon most pl. épp elüldözne mert kínosak neki ezek az Informatikai dolgok. :)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1078) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Ha más nem csináljra már akkor szerintem én rárepülök egy új rang kalkulátorra.

Ami talán a legérdekesebb feature lenne az egy kis web scrapinggal megoldott, csak egy profil link alapján való kalkulálás lenne, szóval nem kellene kézzel beirogatni semmit, bár lenne arra is opció természetesen :DDD

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#1079) Dr. Romano válasza mepet (#1075) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A komoly problémák máshol kezdődnek, de valszeg itt végződnek.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1080) wwenigma válasza htc07 (#1058) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az a baj hogy egyes helyeken klikkesedés van és hiaba az értelmes hozzaszolasod, leszavaznak a picsbe aztan arra hivatkozva kuldenének el a búsba.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1081) kisza25 válasza K1nG HuNp (#1078) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1082) KAMELOT válasza B-L-A-C-K (#1068) üzenetére


KAMELOT
titán

Valahogy nem jut el az agyba. Csevegni, tudakozni járnak ide az emberek, nem azért, hogy feljebb lépjünk a létrán. Vannak ám topikok, amik kabaréba passzolnak. :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1083) Kékes525 válasza wwenigma (#1080) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz, de szerintem nem olyan sok helyen van ez meg. Másrészről úgy is lehet, hogy az érintet dönti el, hogy segített e a hozzászólásod neki, avagy sem. Ha igen akkor ezt jelzi egy gombbal, mint egyes site-okon a "Solved!" jelzés. Ez visszakereséskor is jól jöhet, mert látom, hogy az a javaslat hasznos volt. Ez a jelzés lenne a :R jelzés helyett, de nem a segítettnél jelenne meg, hanem a segítőnél.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1084) #00137984


#00137984
törölt tag

Logout blogbejegyzésre nem is jut megfelelő értékes pontszám a ranglétrán való előrejutáshoz. Még a pontos olvasószámok nyilvános meghatározása is hiányzik, hogy egyáltalán van-e érdeklődés egy témára. Hozzászólást nem szoktam engedélyezni minden blogbejegyzésemre, mert csak a téma gyüjtőpontokban lehet nálam hozzászólni. Nehéz a sok cikkhez és a blogomra elég időt ráforditani, hogy mindenhova időben és érdemben válaszoljak... Nyilván a blogbejegyzések tartalma változatos, de akár egy kis ősszefoglaló vagy egy videóblog linket tartalmaz, lehet ahoz elég érdekes téma amit értékelni lehetne.

(#1085) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Magamat idézném.

Kis türelmeteket kérjük, finomítva lesz még mire felveszi a végleges formáját. Ahhoz, hogy végleges legyen valami el kell inditani azt a valamit mert egyébként nem látszik a lényeg és nincs min javítani, nincs min formálni, ez pedig csak élesbe derül ki.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1086) Kékes525 válasza jim bcs (#1085) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyjából mikorra várható a teljes PH átszabása az új felületre?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1087) Calibos válasza Kékes525 (#1086) üzenetére


Calibos
addikt

amikor elkészült:-)

(#1088) Kékes525 válasza Calibos (#1087) üzenetére


Kékes525
félisten

Gondoltam...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1089) Agostino válasza jim bcs (#1085) üzenetére


Agostino
addikt

ez pedig csak élesbe derül ki

szerintem lejött már az ötletelős szakaszban is, hogy ez a cuvée megoldás nem nyerő

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1090) #00137984 válasza BBéci (#1063) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szakmaiságnak nevezni a szőrszálhasogatást ugyanolyan tévutakra vezethet mint a hiányos alapokra épitett ismeretek. Igy a hozzászólások értéke az olvasóknak nem jelent sokat, de legalább a PH! rangokat egyeseknek jelentősen megemelte. Ezért némelyek azt gondolják minden esetben csak a saját véleményük számit mindenkivel szemben. Ezért a magas rangokkal többen is visszaéltek, mert az adminok a rang megitélésében itélkezhetnek, mert a rang védelmet is jelenthet egy darabig...

[ Szerkesztve ]

(#1091) Dr. Romano válasza Kékes525 (#1086) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Választhatsz a szlogenek közül:

Akkor, amikor.
When its done.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1092) jim bcs válasza Kékes525 (#1086) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#1086) Kékes525
A rangrendszer mellett párhuzamosan készül az új felület is minden lapcsaládra, ez nem egyszerű feladat és 1 ember végzi, folyamatában javítva a bugok ~86%-át + majd a menet közbenit is, ez 6 embernek is elég lenne. Ettől komplexebb és elsőbbrendű a rangrendszer jelenleg ami plusz energiát és időt vesz el, emiatt csak remélni tudjuk, hogy mihamarabb rendeződik minden, mi is ugyanúgy akarjuk, csináljuk, rajta vagyunk mint amennyire ti akarjátok, ha nem jobban hogy kész legyen.
Mostanában mikor ti alszotok mi nem pihenünk, hajnalban némelyikőnk 2 munkahely mellettt minden szabadidőnket feláldozva azon tanácskozik hogyan legyen, így pontos időt nem tudok, de nagyon közel van mindenre a megoldás.
Legyetek kedvesek megérteni, hogy a másik oldalon se könnyebb és amennyire lehet türelemmel lenni, megpróbáljuk a közel lehetetlent és olyat alkotni ami a közösség legalább 80%-ának megfelel, 100% soha nem lesz.

(#1089) Agostino
De a változást el kell valahogy indítani ezt kell megérteni, innen jönnek az észrevételek ami alapján tudjuk formálni a majdani kész rendszert.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1093) Kékes525 válasza jim bcs (#1092) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon respektálom a munkátokat! Türelmesen várok! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1094) dannyl válasza jim bcs (#1092) üzenetére


dannyl
addikt

Támogatunk, és türelmesek vagyunk. De a legnagyobb tisztelet és jóindulat mellett kérdezem, hogy miért kellett akkor most lenyomni mindenki torkán egy fércművet, amire nincs idő? Miért nem az új felületet nyomjátok? Aztán ha az megvan, jöhetett volna egy átgondolt rangrendszer.
Tehát a lényegi kérdésem, hogy miért nem ért rá ez a rangosdi? Mi miatt kellett ezt "azonnal" meglépni?

(#1095) tomsolo válasza jim bcs (#1092) üzenetére


tomsolo
őstag

De miért kell energiát fordítani arra, ami biztos nem jó?

Nyilván nem a legszebb megoldás, de sztem ebből minden kiderül, minthogy azon kelljen gondolkozni, hogy a "csendes tücsök", vagy a "felfokozott adrenalin" éppen mint jelent az aktuális mérettábla szerint.

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1096) #00137984 válasza wwenigma (#1080) üzenetére


#00137984
törölt tag

Elég ha csak egy pozitiv értékelést lehetne egy hozzászólásra adni, mert a negativ megitélés nem 1-2 fanatikus fórumozónak a megitélésére vár... Az olvasókra rá lehet bizni ezt a döntést, mert a felületesen elkészült teszteket és hozzászólásokat kevesebben olvassák végig. Némelyiket már csak átfutják, mert a tartalom hiányzik belőle, ezért az időnket sem érdemes erre ráforditani.

(#1097) Kékes525 válasza tomsolo (#1095) üzenetére


Kékes525
félisten

Tényleg elég lenne a hozzászólás szám és a belépési dátum. Annál nem lenne vita, mindenkinél objektív.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1098) DS39 válasza Kékes525 (#1097) üzenetére


DS39
nagyúr

hát szerintem ez így felesleges plusz információ az avatar alá. inkább ne legyen ott semmi, akit érdekel, hogy XY mennyit firkált össze, és hogy mikor regisztrált megnézi az adatlapon.

megmondom őszintén, hogy bár a rangoknak nincs jelentősége, de ezekkel a régi PH!-s rangokkal jópofa volt az oldal, egyedi. ez most kicsit elveszett, random fórumon is lehet olyan rang, hogy veterán meg törzstag stb.

[ Szerkesztve ]

(#1099) Sirandrish válasza Kékes525 (#1097) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah akkor lennének még csak értelmetlen posztok, ha csak az lenne írva. Mindenki a szólánc topikba költözne, és magával játszana. Hja meg csinálna saját topikokat(blog), amit uppolna. Etc etc etc...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1100) jim bcs válasza dannyl (#1094) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#1094) dannyl
Mert egyszerre készül minden, a rangosdi régebb óta van terítéken, de van ami fontosabb, pl. a sok dolog közül elég sokan igényelnek Egyéni Arcképet ami a rang alapján bírálódik elsősorban, amíg a rang nincs helyretéve nem tudjuk elbírálni ezt sem, emiatt csúszik ez is és több más dolog, erre írtam, hogy komplexebb az egész történet mint ahogy kinéz és több más dolog is függ tőle, ezért ez most az elsődleges és nem az új felület. De természetesen az új felület is alakul.
Vannak olyan dolgok amikről semmit nem árulhatunk el, viszont borzalmas nagy munkafolyamat áll mögöttük a mindennapokban a hét minden napján, kvázi nem láttok bele mi folyik a háttérben míg ti nyugodtan alszotok.

(#1095) tomsolo
"De miért kell energiát fordítani arra, ami biztos nem jó?"
Mert a végén biztos, hogy jó lesz ;) nem mindenkinek, de a többség számít.

(#1098) DS39
"a rangoknak nincs jelentősége"
Pedig van, nem is gondolnád mennyi, de ebbe ne menjünk bele ha így látod.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.