Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8787) Johnny70 válasza Milestone2 (#8784) üzenetére


Johnny70
tag

Az üzenet szöveget idétlenül (legalábbis nem európai módon) fogalmazták meg. Nem azt írja ki, hogy mit csináltál, hanem azt, hogy mi volt. Tehát amikor bekapcsolod a VOLTE-t , akkor írja ki, hogy ki volt kapcsolva (...was disabled). Nekem DIGI kártyával működik, a térerő jelzése mellett ott a volte felirat is (MIUI 11 global rom). Viszont a VOWIFI-t nem tudom aktiválni, valami modem beállítást kellene módosítani. A DIGI-s fórumban valaki Mi9-re megtalálta a megoldást, de ez Note 7-en nem megy, az Activity manager nem mutatja a modem configot:

"Amit csináltam:
Engedélyeztem a VoWiFi-t: *#*#869434#*#*
Activity Manager: Hidden activity launcher app letöltése (Play Store)
Program indítása -> Activity List -> Modem Config (lenyit) -> lenyitott app megnyitása
Itt kiválasztottam a /vendor/firmware_mnt/image/modem_pr/mcfg/configs/mcfg_sw/generic/eu/dt/commerci/greece/mcfg_sw.mbn profilt.
Ezt követően egy restart. (nem biztos, hogy kell, de ártani nem árt :))
Ellenőriztem, hogy a SIM beállításoknál a VoWiFi engedélyezve van-e (Network Preferences: Prefer Wi-Fi)
Ekkor még mindig nem ment a dolog és itt jön a magic: Átállítottam a régió beállításokat Svájc-ra (Settings->Additional Settings->Region-> Switzerland)
A módosítás után szinte azonnal megjelent a VoWiFi ikon és működött a hívás Airplane mode-ban is.
Utána visszaállítottam Hungary-re a régiót, de a VoWiFi továbba is működni látszik :)"

Esetleg van ötletetek, hogy root nélkül hogyan lehetne máshogy is hozzáférni, hogy a DIGI által is használt konfigot tudjam érvényesíteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.