Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) #22743424 válasza Gloob (#8750) üzenetére


#22743424
törölt tag

Elhiszem de egyszerűen tudomást sem vettem róla azért csodálkoztam mikor nézem az enyimét, hogy ez biza itt is ott van pedig nem egy számot mentettem el én is :D :D
Minden esetre jó lenne a fórumtárstól, hogy mire jutott vele :)

(#8752) azimut válasza G48 (#8749) üzenetére


azimut
aktív tag

Mai build, igen, épp hallgatom. Ha érdekel: Supertramp: Breakfast in America :)

Van egy kis gondom az OTA frissítéssel: letöltés, telepítés (ez az ofoxot indítja). Elvileg sikeres, újraindul, aztán bootsplashnál megáll. Ra napisten szeme, futnak benne a román nemzeti színek, de csak ennyi, futnak és futnak... Egyszer 15 percig bírtam, de nem indult a rendszer.

Újra recovery, néhány wipe, sőt dirty flash. Rendszer megy, de nem jó, vagy névjegyzék nincs, vagy fizettetni akar a már megvásárolt appjaimért. Hát, marad a clean install, ami ugye Gloob apánk óta kötelező ( :R ), aztán lakhatom be újra. Ez tíz perc alatt megvan, de az OTA frissítés miért nem működik rendesen? :W Mit rontottam el?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#8753) vond válasza azimut (#8752) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Éééés már hallgatom is a Goodbye Stranger-t. ;] Mennyire imádom. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#8754) azimut válasza vond (#8753) üzenetére


azimut
aktív tag

Hiába no, a kifinomult ízlés...

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#8755) szergely86 válasza azimut (#8752) üzenetére


szergely86
csendes tag

ebbe pont beleszaladtam én is tegnap este :DD nekem 2 órát volt türelmem félre tenni a telót

(#8756) G48 válasza azimut (#8752) üzenetére


G48
senior tag

Na, nekem meg az OTA megy. Úgy csinálom mint Te. (Azok Google szinek. 😃)

Wipe /data /sys /dalvik,cache /vendor
Nikgapps-al ok minden. De egyik másik gapps-al se jó.

12.06 buildben már van jack kimenet is. Dehát beta még.

(#8757) #64315648 válasza A_Papa (#8725) üzenetére


#64315648
törölt tag

Innen, de nem ajánlom: [link] :(

Üdv

(#8758) G48


G48
senior tag

Mit lehet ezzel csináln?i Beágyazott Youtube videó Chromeban.

[ Szerkesztve ]

(#8759) Tsebacsi válasza G48 (#8758) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Otthagyni? :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8760) azimut válasza szergely86 (#8755) üzenetére


azimut
aktív tag

Köszi neked és G48 kollégának is. Tegnap este próbáltam regisztrálni az XDA-ra, hogy ékes angolsággal feltegyem a kérdést, de az autentikációnál megakadtam. Pedig ezt a csontot nem engedem, vaúúúúúú....

G48: az én olvasatomban az OTA azt jelentené, hogy a grafikus felületről automatikusan frissít, újraindít, majd enjoy, és nem román zászló, pardon, google színek futnak. Ha OTA rendben, akkor minek a wipe?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#8761) G48 válasza Tsebacsi (#8759) üzenetére


G48
senior tag

A chrome flagsben átkapcsolni egy dolgot.

(#8762) G48 válasza azimut (#8760) üzenetére


G48
senior tag

Az az OTA amit írsz.

Direkt kipróbáltam. Letölt, ellenőriz, recoveryben telepít, indít, kész.

(#8763) Oldman2 válasza azimut (#8760) üzenetére


Oldman2
veterán

Az XDA nem komálja az AD Blockereket, csak ezt nem írja ki neked.

A múltkoriban én egy jelszó emlékeztetőt nem bírtam kérni, mert az email mező "eltűnt". Kikapcsolva a Blockert, ment minden.

(#8764) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Telekom VoLTE témában. Ahogy írtam, a Telekom ügyfelünk (AAA software-okat fejlesztünk nekik), így vannak ott hálózathoz közeli kapcsolataim. Kérésükre adtam nekik konkrét időpontokat, illetve IMSI-t is, amivel tudtak keresni. Szóval, a helyzet az, hogy a MIUI11 óta (illetve Xiaomi.eu esetén a 11.0.4 óta) a készülék meg sem próbál VoLTE kapcsolatot felépíteni a Telekom hálózatán. Azaz hozzájuk az inicializáló kérés sem érkezik meg.
Hogy ez hiba, vagy - ami az én elképzelésem - feature, azt mindenki döntse el.
Mindenesetre ha a modem partíciót egy korábbi ROM-ból flash-eljük (persze ehhez nyitott bootloader kell), akkor működik...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8765) Milestone2 válasza vargalex (#8764) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez megint durva...igen genyák ezek a kis....-ók. Köszi az infót.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8766) wanted5 válasza Milestone2 (#8765) üzenetére


wanted5
őstag

Én a mai napig nem értem miért megy ezen annyira a hype. LTE-n jobb a hangminőség, ok, de most őszintén ki a f..t tud ez érdekelni? A 90-es években is megértettük a másikat a vonal végén, ha most nem megy LTE-n, akkor megy 3G-n, miért nem jó az?
Azt is tudom, hogy hívás közben úgy levált a netről, de ne próbálja már meg elhitetni velem senki, hogy egy 10 perces telefonbeszélgetés alatt összedől a világ, ha nincs online és közben nem sync-el a telefon e-mailt, messenger stb-t

(#8767) aelod válasza wanted5 (#8766) üzenetére


aelod
veterán

Nem azzal van a baj, hogy érted a másikat 3G-n hanem azzal, hogy a telefon alkalmas a VoLTE hívásra csak ilyen b*ziskodások kellenek ahhoz, hogy ténylegesen működjön. Máshol ha tudja a telefon és aktiválva van a szolgáltatónál akkor nem kell varázsolgatni, romolgatni csak megy és kész...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#8768) Milestone2 válasza wanted5 (#8766) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ohh, engem full nem érdekel...halljam a másik felet.
A Xiaomi működési mechanizmusa és eladástechnikája bosszant.
A VoLTE ott van a készülék adataiban, amivel eladja...majd utána egy frissítéssel törli???
Ha amerikában élnék, már perelném is, hogy én VoLTE-képesként vettem és ők figyelmeztetés nélkül elvették tőlem ezt a lehetőséget...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8769) wanted5 válasza aelod (#8767) üzenetére


wanted5
őstag

Ilyen szempontból megértem.

Bár valahogy akkor se tud már érdekelni, működjön. Lehet a korral jár :D

Amikor a 4X-et vettem, akkor annak is pl folyamatosan nézegettem a akkuidejét a többiekéhez képes, ha kevesebb volt, akkor miért stb stb. Amióta ez megvan, már nem tud érdekelni. Ha lemerül feltöltöm és használom. (talán az is oka, hogy rájöttem vannak fontosabb dolgok, amik miatt lehet aggódni és bosszankodni)

(#8770) vargalex válasza wanted5 (#8766) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem a hívás felépítési ideje közötti különbség az, ami számottevő. A többi valóban nem érdekes.

Alex

(#8771) aelod válasza Milestone2 (#8768) üzenetére


aelod
veterán

Igen ez egy képesség amit a hirdetés ellenére nem tud a termék (szoftveresen).

Mondjuk nagyon nem pörgök ezen, az első telefonom android óta amit nem rootoltam és berheltem. Használom és csókolom.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#8772) aprokaroka87 válasza wanted5 (#8766) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a volte mint olyan bármikor lehet standard szabvány, mert nem hinném hogy évekig lesz még 2 és 3g hálozat, pláne telefonok esetében.

Nem éri meg fent tartani.

(#8773) junkpod


junkpod
nagyúr

Hát most kezd idegesíteni a telefon. Azt csinálja, hogy hiába van kikapcsolva a néma üzemmód és a hangerők is fel vannak véve alig hallhatóan szól csak, pont mintha le lenne takarva a hangszóró. Hiába állítok a hangerőn ez nem változik.
De egy üjra indítás után helyre áll.
:W de 2 nap alatt most kellett másodszor is újra indítani, és mikor rájövök, hogy nem hallottam egy pár hívást/üzenetet, kezdek rá morcos lenni. :W
Más nem tapasztalt ilyet? Mi lehet a megoldás?

Box's don't touch!

(#8774) vargalex válasza Milestone2 (#8768) üzenetére


vargalex
félisten

Én nem találkoztam ilyennel a specifikációban, ráadásul ez egy rejtett feature (kóddal előhozható)... Persze lehet, hogy csak rossz helyen néztem.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8775) aprokaroka87 válasza junkpod (#8773) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Eddig nem tapasztaltál ilyet?

(#8776) miqlas válasza aelod (#8767) üzenetére


miqlas
őstag

... mint Huawei P Smart 2019-on. Csak megy, mindenféle voodoo nélkül! ;]

[ Szerkesztve ]

42

(#8777) junkpod válasza aprokaroka87 (#8775) üzenetére


junkpod
nagyúr

persze, hogy nem, ez kb 2 napja észlelem...

Box's don't touch!

(#8778) junkpod válasza wanted5 (#8766) üzenetére


junkpod
nagyúr

hát bizony ha az országot járod autóval munka közben és navugáció közben van egy 10-20-30 perces hívásod (igen van ilyen), akkor bizony érhet kellemetlen meglepetés.
Meg azért 2019-ben kapjak már messenger üzeneteket telefonálás közben is...

Box's don't touch!

(#8779) azimut válasza G48 (#8762) üzenetére


azimut
aktív tag

Nézzük a telefonbeli különbségeket:

1. Az enyém 4/128-as, Banggodról vásárolva, Global verzió.
2. A mostani firmware V11.0.4.0.PFGMIXM, ami global, nem csájna, nem india, nem eu.
3. A korábbi Crdroid build a 2019.12.01-es volt, erről akartam OTA-n váltani.
(4. Ez hülyeség, de Nova launchert használok, az összes app közül ez nyúl bele legjobban a rendszerbe. Magisk, root nincs)

A fw-re gyanaxom, neked mid van? A következő build váltásnál előre fogok szirénázni.

Amúgy ennek ellenére maradtam aosp-alapú megszállott, vagy Havoc, vagy Crdroid, mindkettőt megkedveltem az egyszerűsége miatt. Maga működés hibamentes, kéthetente újabb build. Na ja, amúgy béta mindkettő.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#8780) trebrona


trebrona
Topikgazda

VoLTE kérdésre: [link]

Nem tudom, hogy azóta változott-e?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8781) aelod válasza trebrona (#8780) üzenetére


aelod
veterán

enabled toast üzenet esetén kód beírása után - akkor aktív?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#8782) lacentos válasza junkpod (#8773) üzenetére


lacentos
aktív tag

Nálam ugyan ezt csinálta a MIUI 10 alatt akkor, ha Android Autó használata után kihúztam az usb kábelt. Elméletileg utána a hangok visszaállnak alap helyzetbe,de mégsem. A csúszkák teljesen felvéve és hang meg alig volt. Szintén az újra indítás macera.

(#8783) telefon6310


telefon6310
tag

A beszédhangszóróm elnémult. Hívas közben semmit nem hallok. Kihangosítva és headsettel működik. Nyomogattam a hangerőt fel-le, össze vissza, ki-bekapcs, semmi. Teszt menüben sem ad hangot. Le nem esett, be nem ázott, nálam a telefon olyan, mint a hímes tojás. Ennek ellenére ez történt. Valakinek hasonló élménye?

(#8784) Milestone2 válasza aelod (#8781) üzenetére


Milestone2
nagyúr

enabled után van tiltva a kapcsoló
disabled üzenet után jön elő a kapcsoló

ez a kód nem magát a funkciót kapcsolja ki-be, csak a kapcsolót hozza elő.
ha megvan a kapcsoló és bekapcsoltad, akkor kell a szolgáltatódnál elérned, hogy be is kapcsolják az előfizetéseden.

(és akkor erről a miui11-issuéről még nem beszéltünk)

ha bekapcsolták, akkor hívás közben meg tudod nézni a SIM állapotnál, hogy visszakapcsol-e 3G-re hívás közben, akkor nem működik a VoLTE, ha 4G-n marad, akkor működik

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8785) junkpod válasza lacentos (#8782) üzenetére


junkpod
nagyúr

köszi az ötletet, de nem használok android auto-t...

Sőt még egy észrevétel, mostanában a hangerő gomb nyomkodására új fajta csúszka jelenik meg. Régen egy csúszka plusz kinyitható 3-as csúszka volt, most egyszerre egy mikrofon és hangerő csúszka jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#8786) azimut válasza telefon6310 (#8783) üzenetére


azimut
aktív tag

Én az alábbi próbákat tenném, hogy kiszűrjem a szoftverhibát - ami csak valamilyen véletlen "átállítódás", vagy valamely app rendellenes működésének következménye lehetne, de erre kicsi az esély:

1. Újraindítás (írtad, hogy megvolt)
2. Factory reset, ami fájdalmas adatvesztéssel jár.
3. Ha nyitva a bootloader, alternatív rom installálása, ezek próbálgatása. !!!garanciavesztést okozhat!!!
4. Fülhallgató lyuk eltömődés? Elég picike ott fent.

Ha nem vezetnek eredményre, akkor hardver hiba lesz.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#8787) Johnny70 válasza Milestone2 (#8784) üzenetére


Johnny70
tag

Az üzenet szöveget idétlenül (legalábbis nem európai módon) fogalmazták meg. Nem azt írja ki, hogy mit csináltál, hanem azt, hogy mi volt. Tehát amikor bekapcsolod a VOLTE-t , akkor írja ki, hogy ki volt kapcsolva (...was disabled). Nekem DIGI kártyával működik, a térerő jelzése mellett ott a volte felirat is (MIUI 11 global rom). Viszont a VOWIFI-t nem tudom aktiválni, valami modem beállítást kellene módosítani. A DIGI-s fórumban valaki Mi9-re megtalálta a megoldást, de ez Note 7-en nem megy, az Activity manager nem mutatja a modem configot:

"Amit csináltam:
Engedélyeztem a VoWiFi-t: *#*#869434#*#*
Activity Manager: Hidden activity launcher app letöltése (Play Store)
Program indítása -> Activity List -> Modem Config (lenyit) -> lenyitott app megnyitása
Itt kiválasztottam a /vendor/firmware_mnt/image/modem_pr/mcfg/configs/mcfg_sw/generic/eu/dt/commerci/greece/mcfg_sw.mbn profilt.
Ezt követően egy restart. (nem biztos, hogy kell, de ártani nem árt :))
Ellenőriztem, hogy a SIM beállításoknál a VoWiFi engedélyezve van-e (Network Preferences: Prefer Wi-Fi)
Ekkor még mindig nem ment a dolog és itt jön a magic: Átállítottam a régió beállításokat Svájc-ra (Settings->Additional Settings->Region-> Switzerland)
A módosítás után szinte azonnal megjelent a VoWiFi ikon és működött a hívás Airplane mode-ban is.
Utána visszaállítottam Hungary-re a régiót, de a VoWiFi továbba is működni látszik :)"

Esetleg van ötletetek, hogy root nélkül hogyan lehetne máshogy is hozzáférni, hogy a DIGI által is használt konfigot tudjam érvényesíteni?

(#8788) Oldman2 válasza azimut (#8786) üzenetére


Oldman2
veterán

A 3. pontban leírtakat nem tudom honnan szedted, a nyitott BL ui. visszazárható bármikor és nyoma sem marad, hogy nyitva volt.

(#8789) telefon6310 válasza azimut (#8786) üzenetére


telefon6310
tag

Köszönöm a tippeket.
Teljesen gyári a telefon, soha nem mókoltam a szoftverrel.
Nagyon vigyázok rá, víz sose érte, le se ejtettem, 2 tokban hordom, hajszálkarc sincs rajta.
Tegnap még telefonáltam, hibátlan volt. Ma meg hívnak, nem hallottam semmit. Megnémult a beszédhangszóró.
Bár igen fájdalmas valóban, de egy hard resetet csináltam az imént, a probléma továbbra is fenn áll. Szóval adtam a sz@rnak egy pofont. Ez hardveres gond.
Garanciális, nincs is ezzel baj, csak ugye az ember 1 hónapra elveszti a készüléket így :W
Soha nem volt semmi gondom egyik telefonommal se. Most meg? A semmiből, egyik napról a másikra tönkremegy a beszédhangszóró.

(#8790) aprokaroka87 válasza telefon6310 (#8789) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Sajnos murphy törvénye mindig ott "lebeg"

(#8791) #22743424 válasza telefon6310 (#8789) üzenetére


#22743424
törölt tag

Elég lett volna megnézni a szervízmenüben a beszéd hangszórót első körben Szerintem Tárcsázóba * # * # 64663 # * #*

[ Szerkesztve ]

(#8792) miqlas válasza telefon6310 (#8789) üzenetére


miqlas
őstag

... nem úgy van, hogy a szervizben alapból kap egy HR-et a telefon? Ebben az esetben nem pofozgattad a sz@rt!

[ Szerkesztve ]

42

(#8793) azimut válasza Oldman2 (#8788) üzenetére


azimut
aktív tag

Az észrevételed helytálló, de nem tudhattam, telefon6310 pórul járt kolléga mennyire merült el az RN7 mélységes bugyraiban, ezért, és mivel vélhetően hardveres a probléma, használtam az "okozhat" kifejezést. A következő lépése (nem volt nehéz előre látni) a garancia érvényesítése lesz, így nem javasolnám a bl-nyitást, ez már időben sem jönne össze.

Amint látod telefon6310, őszintén, és többen aggódunk a telókádért, jó kis közösség ez :)

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#8794) moma


moma
őstag

tudtok olyan appot, amivel ki lehet kaocsolni, hogy levegye a képet? amikor olvasok zavaró tud lenni.

próbáltam letölteni, de valahogy nem működött, van amelyik írta is, hogy xiaomin nem jó.

we all deserve a bit of luck.

(#8795) rebla válasza #22743424 (#8791) üzenetére


rebla
aktív tag

Ilyenkor mi történik ha beírod a tárcsázóba?

Ami még lehet, hogy tényleg a Jack aljzatba bement valami piszok, és azt hiszi hogy fülesen van. Van benne egy érintkező... Bár ahogy leírtam, már le is esett, hogy akkor ott lenne a "fülhallgató ikon"....

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#8796) Joker88 válasza rebla (#8795) üzenetére


Joker88
őstag

ha belement valami piszok a jack csatiba,kapcsold ki a telefont és fejjel lefelé rázogasd meg . ha nem bele van ragadva,akkor kiesik. ;)

In loving memory of Garrett Lockhart

(#8797) telefon6310 válasza azimut (#8793) üzenetére


telefon6310
tag

Nagyon köszönöm a segítséget.
Én már szinte betegesen vigyázok az éppen aktuális telefonjaimra. Ilyen vagyok. Aki tőlem vesz telefont, az olyat kap, mintha új lenne :) Nem áztatom, nem dobálom, tényleg, mintha hímes tojás lenne.
A szervízmenüt is természetesen kipróbáltam. Néma csent a beszédhangszóró tesztnél.
De most jön a csavar a történetben. Miután nagyjaból helyreállítottam mindent a hard reset után, gondoltam megint teszek egy próbát. Hívás, a hangszóró tökéletes. Azóta is. Folyamatosan azt próbálgatom, működik. Erre van valami épeszű magyarázat? Fizikai behatás se érte a telefont. Nem ütögettem, mint a Videoton TV-t.
A 8 hónap alatt semmi bajom nem volt ezzel a telefonnal. Ez nem tudom, mi volt. De ha valakinek van hasonló sztorija, ossza meg :D

(#8798) rebla válasza Joker88 (#8796) üzenetére


rebla
aktív tag

Ezt csak megoldásként írtam, nem nálam probléma. De köszi. ;)

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#8799) rebla válasza telefon6310 (#8797) üzenetére


rebla
aktív tag

:C :Y

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#8800) #22743424 válasza rebla (#8795) üzenetére


#22743424
törölt tag

Le lehet tesztelni a telefonban lévő hardvereket, szenzorokat információkat lehet kiolvasni stb
Telefon 6310 érdekes , nem tudom nem néztem még a neten szétszedős videót, szerintem nem forrasztva van csak be kell tenni az adott helyre lehet csak elmozdult egy picit és nem érintkezett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.