Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) aelod


aelod
veterán

Screen cast problémával találkozott már valaki miui11 frissítés után? Vagy csak nekem szarakodik. Illetve mintha az üzemidő kicsit gyengébb lenne. Gyári beállítások visszaállítást nem szeretnék csinálni....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#8402) jimmedly válasza aelod (#8401) üzenetére


jimmedly
senior tag

Bocs de mit jelent magyarul a screen cast?

(#8403) #07282432 válasza jimmedly (#8402) üzenetére


#07282432
törölt tag

Képernyő tükrőzés.

A gcam 7.09 hibátlanul megy MIUI 11 alatt. (Parrot43 V13)

[ Szerkesztve ]

(#8404) metal 17


metal 17
csendes tag

Sziasztok, szeretném kérdezni ha alkalmazásokban vagyok citromail, facebook, egyebek akkor nem jelzi a telefon hogy hívnak. Mit kell beállítani?

(#8405) Johnny70 válasza #07282432 (#8403) üzenetére


Johnny70
tag

Nekem a V12-esben videó módban belezoomol valamiért. Ez csak nálam van, vagy másnak is?

(#8406) Pityu. válasza Johnny70 (#8405) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kapcsold ki a stabilizàlást a beállításokban.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#8407) Johnny70 válasza Pityu. (#8406) üzenetére


Johnny70
tag

És tényleg, köszi. Furcsa, hogy a 6-os verziókban még ugyanolyan volt, mint a gyári kamera. No mindegy, ha szebb videókat akarok akkor úgyis gimballal videózok, ahhoz meg úgyse kell a stabilizálás.

(#8408) Mercutio_ válasza aelod (#8401) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hétvégén ha lesz időm kipróbálom, HBO Go-t azzal használjuk.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8409) aelod válasza Mercutio_ (#8408) üzenetére


aelod
veterán

Lg tvm van, az lg appal ami hozzá van azzal megy. Viszont rendszer szinten is lehet tükrözni a telefont. Eddig az ment. Most nem. Amit lát tvt az is Samsungnak hiszi pedig Lg-m van...
Bt-t is bekapcsolja a kapcsolódás előtt eddig nem tette...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#8410) Pityu. válasza Johnny70 (#8407) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem annyira nem rázkódik stabilizálás nélkül sem,de mondjuk én nem nagyon videózok. Amúgy nekem is fura ez a benagyításos valami.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#8411) darkmann válasza #07282432 (#8382) üzenetére


darkmann
őstag

Nekem a V12 Astrophoto version van fent. Ezt rá lehet telepíteni arra, vagy ez két külön verzió?

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#8412) TRob1 válasza darkmann (#8411) üzenetére


TRob1
veterán

Rá.

¤ R'n'R ¤

(#8413) darkmann válasza TRob1 (#8412) üzenetére


darkmann
őstag

Működik! Köszi! :R
Tényleg érdemes volt frissíteni, mintha gyorsabb lenne a képfeldolgozás még HDR+-szal is. :K

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#8414) Vini011 válasza aelod (#8409) üzenetére


Vini011
csendes tag

Szia!
Amit a screen cast rol tapasztalsz az nem kizárólag a te telefonod hibája. A frissítés után változtattak kivetitest ami szerintük fejlődés, mivel nem csak képernyő tükrözést tud hanem több féle uzemmod is lett, pl dokumentum prezentációk, ablak kicsinyites, telefon képernyő kikapcsolás, személyes adatok rejtese, stb.
Elméletileg a Bluetooth azért aktiválja hogy a Bluetooth kivetitohoz is csatlakozna, nem csak wifin. És ennek a cast ikonjat rakták ki gyors menübe is, ezért kéri a Bluetooth bekapcsolasat a miui 11.

A gyári android tablet v telefon v android one xiaomi A 1-3 sorozat telefonok esetén a gyors menüben a Google cast ikonja van képernyő tükrözésre, illetve beállításoknál vagy kulso app-ban miracast képernyő tükrözés is elérhető.
A miui 10 eseten a sima miracast képernyő tükrözés volt illetve felismerte a Google Chromecast is akár android rendszeru tv v a Chromecast kütyüt is.
A miui 11 képernyő tükrözés csak a miracast ot látja.
A jelenleg a Google Chromecast küldés pl HBO GO, MINDIG TV APP, vlc player stb önállóan alkalmazasbol tökéletesen működnek mivel a hardver tudja.
Ha a Chromecast eszközre küldenél akkor a Google home alkalmazás nekem látja a tv és tükrözi is de ehhez a tv nek támogatnia kell a Chromecast ot.
Sony tv kipróbáltam a beepitett Chromecast működik a Google home alkalmazasbol de a telefon saját menujeben nem.
A miracast képernyő tükrözés is megy, ami telefon cast elnevezésű gyorsmenujebol is indu, de ennél előtte a tv-n is el kell indítani a screen mirror (képernyő tükrözést) menüt mert addig nem jelzi a tv-t.

[ Szerkesztve ]

(#8415) aelod válasza Vini011 (#8414) üzenetére


aelod
veterán

Értem. Köszi! Holnap tesztelem még egyszer.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#8416) ZephX


ZephX
senior tag

sziasztok!

Az összefoglalóban nem találtam rá infót. Az Alzán árult 4/128 Gb-s verzióra van itthoni garancia szerintetek? Vagy az csak a 64 Gb- verzióra van?

(#8417) fa4hu válasza ZephX (#8416) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Azért nem találtál, mert az Alza nem hivatalos viszonteladó, saját garanciát ad.

(#8418) ZephX válasza fa4hu (#8417) üzenetére


ZephX
senior tag

Tehát akkor igazából tök mindegy, hogy melyiket veszem, ugyan olyan saját garancia lesz rá?

(#8419) fa4hu válasza ZephX (#8418) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Nem mindegy, ha az összefoglalóban szereplő viszonteladótól, akkor hivatalos garancia lesz rá.

(#8420) Milestone2 válasza ZephX (#8418) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az, hogy az ALZÁ-nál melyiket veszed, az a tök mindegy...mert mindenképp Alza-garanciád lesz rá.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8421) ZephX válasza fa4hu (#8419) üzenetére


ZephX
senior tag

Úgy értettem, hogy mindegy az Alzán melyiket veszem. Viszont az a kérdés merült fel bennem, hogy a 128 Gb-s hivatalosan nincs forgalmazva itthon. De ugye a B20-as 4G attól normálisan fog működni, ha Alzásat veszem (nem valami random kínai webshopban)?

(#8422) miqlas válasza ZephX (#8421) üzenetére


miqlas
őstag

... a B20 akkor is B20, ha az Alzától veszed, meg akkor is, ha Kínából!

42

(#8423) ZephX válasza miqlas (#8422) üzenetére


ZephX
senior tag

Persze azt értem. Csak régebben voltak a nem global verziók, amikben nem volt ez a sáv. Gondolom az Alza csak nem ilyen sufni dolgokat forgalmaz.

(#8424) Milestone2 válasza ZephX (#8421) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A weboldalukon kiírják: LTE Frekvencia 800 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz, 2600 MHz
ergo lennie kell benne...
A gyártó adataiban és a telefonos oldalakon jelzik létezik global 4/128-as...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8425) miqlas válasza ZephX (#8423) üzenetére


miqlas
őstag

Az Alzából (bármennyire is utálom ezt a céget) Global-t kapsz! :DD

... ezt a PlayStore-ból telepítésnél megjelenõ extra ellenõrzést hogy lehet kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

42

(#8426) Milestone2 válasza miqlas (#8422) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem, nincs igazad...elméletben a kínai belpiacosokban nincs B20...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8427) trebrona válasza Milestone2 (#8426) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Így igaz.
Kiegészítésként:

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8428) miqlas válasza Milestone2 (#8426) üzenetére


miqlas
őstag

... nem fejtettem ki eléggé a mondandómat, így igazad van! Amiket alapból felkínál nekünk Európába (ha nem blokkolod a földrajzi helyzeted megosztását) valóban kaphatsz B20-al nem rendelkezõ mobilt - ráadásul akkor is felbukkanhat a listában falu4G-t nélkülözõ RN7, ha megy a geolokáció - de ezeket a normális webáruházak hátrébb sorolják!

Így pontos voltam? ;]

42

(#8429) ZephX válasza trebrona (#8427) üzenetére


ZephX
senior tag

Ez gondolom nem globalos?

(#8430) trebrona válasza ZephX (#8429) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Jól gondolod, ezek a china verziók.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8431) maczera válasza Vini011 (#8414) üzenetére


maczera
aktív tag

Én nem értek ennyire hozzá, így csak azt konstatálom, hogy már megint elbarmoltak valamit, ami korábban működött. Ezért utálom a szoftverfrissítéseket.

(#8432) trebrona válasza miqlas (#8428) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Ismét nincs igazad. Bármelyik kínai webshop simán listázza neked a china verziót is.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8433) miqlas válasza trebrona (#8432) üzenetére


miqlas
őstag

„ ...de ezeket a normális webáruházak hátrébb sorolják!” - ezt én így tapasztaltam

Csak, hogy végig olvasd, amit írtam! :D :DD :D :DD

42

(#8434) trebrona válasza miqlas (#8433) üzenetére


trebrona
Topikgazda

1. végigolvastam
2. megértem 1 emoji-val is
3:

Utolsó a global verzió...

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8435) #22743424


#22743424
törölt tag

Azt is tegyük hozzá, hogy attól, hogy egy készülék Global nem biztos,hogy van benne B20

(#8436) Milestone2 válasza #22743424 (#8435) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De hogy visszatérjünk az eredeti kérdésre, és ne vitázzunk tovább...
...a kérdező nyugodjon meg,az Alzánál a valódi Globál verziókat árulják.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8437) trebrona válasza #22743424 (#8435) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Global verzióban van B20. Ha Global Rom van jelölve, az kinai verzió webshop által felerőszakolt global rommal, B20 nélkül.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8438) #22743424 válasza trebrona (#8437) üzenetére


#22743424
törölt tag

Most már lehet így van de régebben nem így volt és más gyártóknál még most sem így van, de ha jól emlékszem annó a xiaomi is adott úgy ki készüléket global rommal amiben nem volt B20. :) Persze most az RN7 topikban vagyunk. :)

(#8439) Milestone2 válasza #22743424 (#8435) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát ez most erős általánosítás volt:

- 1. Ha Redmi Note 7, akkor de, akkor ha Global készülék, akkor van benne biztosan B20
- 2. Ha általánosságban beszélsz a világon bármely "globálnak" elnevezett nem is biztos Xiaomi készülékről, akkor igazad van, de akkor meg nem tartozik a felvetett témához.

Na, mire bepötyögtem, Te is beírtad...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8440) trebrona válasza #22743424 (#8438) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Nem mindenféle fajta szarka farka tarka, csak a tarka fajta szarka farka tarka. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8441) ZephX


ZephX
senior tag

:R köszönöm az infókat

(#8442) Gloob válasza #22743424 (#8438) üzenetére


Gloob
addikt

Nem keverendő a global rom, és a global készülék. A global készülékben ott a B20, de a kínai belpiacra készülltben, hiába lesz rajt global rom, attól még nem lesz B20, ugyanis a hardver nem tudja.

Samsung Galaxy A52S

(#8443) cerka


cerka
csendes tag

Vegre a media lejatszas ertesiteset is megcsinaljak rendesen MIUI-ban, a legujabb kinai betaban mar [igy] nez ki

(#8444) vlevi válasza cerka (#8443) üzenetére


vlevi
nagyúr

Használnám is a Miui zenelejátszót, ha képes lenne a mappa szerinti normális megjelenítésre. Valahogy úgy, ahogy a Pulsar működik, ami tkp. ua, mint a Totalcommander, hogy egyszerre csak egy mappát mutat. Mert a MIUI zenelejátszó felsorolja az összes könyvtárat, névsorban. Hát, köszönöm. Sokat érek vele, hogy van 10db CD1, CD2, CD3 könyvtár az SD kártyámon.
[kép]
Album, előadó, .. szerinti sorrend se segít, mert nagyon sok szám van, aminek az előadója az ID3 tag alapján valami közös előadó, és azt így külön listázza, és sok szám nem kapcsolódik albumhoz, szóval egyedül a rendes alkönyvtár szerinti megjelenítés lenne az ideális. Ezért is használom inkább a Pulsart.

Ja, igen. bekapcsoltam a MIUI11-ben a sötét témát, de kb a Launcher és a beállítások lett sötét. Semmi más. pl. ez említett zenelejátszó sem.

(#8445) aprokaroka87 válasza vlevi (#8444) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Melyik zene lejátszó verzió van neked?

(#8446) togvau válasza vargalex (#8238) üzenetére


togvau
senior tag

pont ott írtam, hogy próbáltam, amire válaszolsz.

Egyértelmű szoftverhiba, ha töltés közben kikapcsolom a telefont, bejön a töltőkép, hogy tölti, majd tölti úgy ahogy kell. Kijelző off. Ha közben újra bekapcsolom, normálisan megy a töltés kikapcsolt kijelzővel. Ha lehúzom a töltőt, és visszadugom, megint elkezdi a kapcsolgatást.

Szóval a szoftverbug ideiglenes megoldása: minden töltéskor kikapcsolni, majd visszakapcsolni, ha nem akarom, hogy a kijelző világítson.

Még jó hogy van megoldás, mert a kínaiak katasztrofális, átgondolatlan, bugoktól hemzsegő szoftvereire sokszor nincs megoldás.

hitler, sztálin, micro usb

(#8447) vargalex válasza togvau (#8446) üzenetére


vargalex
félisten

De még egyszer kérdezem: akkor a legtöbb tulajdonosnál miért nem jön elő ez a szoftverhiba? Olyan nincs, hogy ugyanazon szoftver másképp működik...

Alex

(#8448) togvau válasza vargalex (#8447) üzenetére


togvau
senior tag

de van olyan, környezettől függően. Erről szól a support-nevű dolog.
Még egyszer kérdezem, hogy lehet nem szoftverhiba az, ami szoftveres tényezőktől függ, hardverestől nem? De teljesen mindegy, a hardver is xiaomi, bármelyik a gond, az a xiaomi-től jön.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#8449) garcia66


garcia66
tag

Sziasztok!

Tegnap megrendeltem egy 4/64-es telót az Alzán. Ma küldött egy 5 ezres vásárlási utalvány amit pl erre is használnék : https://www.alza.hu/fixed-full-cover-xiaomi-redmi-note-7-7-pro-keszulekhez-fekete-d5595680.htm
A kérdésem, hogy véd valamit a telefon kijelzőjén kisebb koppanás, vagy ilyesmi esetén? (leányomnak lesz a teló és kell valami védelem :D :D )
A választ előre is köszönöm.

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#8450) fradi81 válasza garcia66 (#8449) üzenetére


fradi81
veterán

Übegfólia jó ha van, de ez valószínűleg nem a telóra való: "Nem illeszkedik rendesen a telefonra. Pénzkidobás volt."

moto g72, Ninebot d28e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.