Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) MDanny


MDanny
senior tag

Telekom VoLTE és DIGI VoWiFi root nélküli aktiválásról esett szó a Redmi Note 5 topikban, remélhetőleg itt is működni fog, tessék kipróbálni (akit és érdekel és van kedve hozzá).

KurtCobain hozzászólásai ezzel kapcsolban: 1 , 2

Saját tapasztalatom, valószínű hasonló módon lett a 7-esnél is elszúrva a Telekom VoLTE, mint az 5-ösnél, de ezt nem tudom kipróbálni, mert sajnos nincs ilyen telefonom. :)

A default profil törlése előtt (ha itt egyáltalán szükséges) először próbálgassátok, hogy jó-e mindegyik kártyátokkal, újraindításig lehet kísérletezni. :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#9402) BubuMad


BubuMad
csendes tag

Üdv! Szoktam böngészni a fórumot és keresgéltem is. De meg kell kérdeznem,h twrp-ben a note 7es miért nem ismeri fel az usb-otg t? Sehogy se találtam rá megoldást és szeretnék segítséget kérni ez ügyben. Válaszotokat előre is köszönöm!

(#9403) Pityu. válasza aprokaroka87 (#9393) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És az miért jó ha kikapcsolom?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#9404) keep2000


keep2000
tag

Találkozott-e már valaki a következővel: ha a Bluetooth be van kapcsolva, akkor 2.4 GHz-es wifi kapcsolat vagy irgalmatlan lassú (értsd akár 1 perc per weboldal) vagy akár el is dobálja. 5 GHz-en jó. Ha Bluetootht kikapcsolom, akkor is jó. Több miui fórumon panaszkodnak ilyenre több készülékkel, állítólag valahol a miui 10 körül romlott el a leírások szerint. Miui 11 nem segített.
Örülnék, ha meg lehetne oldani, mert így nem merek okosórát venni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#9405) miqlas válasza keep2000 (#9404) üzenetére


miqlas
őstag

Nem tapasztaltam ilyet (szerencsére) pedig gyakran használom bt fülessel + wifirõl böngészés + Spotify!

42

(#9406) gabor9991 válasza keep2000 (#9404) üzenetére


gabor9991
őstag

huawei p8 lite-nál ez egy hardveres széria hiba, rengeteg alaplapot cseréltek garanciában ilyen hiba miatt.Az enyémben 2x is
A redminél nem tudom mi okozhatja, de ha egy gyári visszaállítás nem oldja meg a problémát akkor akár lehet itt is hardveres az ok.

(#9407) junkpod válasza keep2000 (#9404) üzenetére


junkpod
nagyúr

Próbáltad már a wifi csatorna váltását másikra?

Box's don't touch!

(#9408) #07282432 válasza keep2000 (#9404) üzenetére


#07282432
törölt tag

Custom ROM alatt is megnézném...

Nálam stabil pedig egy Huawei Watch GT illetve egy Xiaomi BT hangfal van párosítva.

(#9409) Joker88 válasza keep2000 (#9404) üzenetére


Joker88
őstag

igen. PC-nél is hasonló tüneteket tapasztalok. Főleg,ha mindkét adapteren aktivitás van. De ha a BLuetooth csak "be"van kapcsolva a Miband4 miatt, akkor semmi gond. Lehet hogy a frekvenciákkal van gond. De mivel én (is) otthon ha tehetem az 5GHz-s frekvnciát részesítem előnyben nincs gond.

Ellenben, pár youtubeos videó kommentszekciójában azt tanácsolták,hogy érdemes ksíérletezgetni a routeren a csatorna-beállításokkal.. Állítólag az is hatással van a dologra..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#9410) Fall-N válasza Joker88 (#9409) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha PC-n is tapasztalod akkor egyértelműen router "hiba". Meg kell nézni programmal mennyire terhelt a 2,4 GHz-s sáv, mert valószínűleg interferál a sok egymás mellett lévő hálózat és BT-s eszköz. Ezért használok én is 5 GHz-s ac-s routert. Persze át tudod más sávra rakni, ahol még "szabad a hely", de érdemesebb használni az ac-t vagy ha nincs venni egy új routert. Főleg társasházban, lakótelepen és a belvárosban fordul ez elő, én is a belvárosban lakók társasházban és körülöttem sok bolt, alattam a bank, így rengeteg Wi-Fi hálózat van körülöttem. Szerencsére ac-s Wi-Fit csak én használok, így senki sem zavar.

Egy hátránya van egyedül az 5 GHz-s hálózatnak ez pedig a kisebb hatótávolság. Ez inkább nagy vagy többszintes családi háznál gond, de van ac-s extender.

[ Szerkesztve ]

(#9411) Reverting válasza Fall-N (#9410) üzenetére


Reverting
őstag

Ampere app-al nezegetve a toltest kicsit aggodom, 37 fok normal toltesel az aksi homerseklete, mellete van egy s9+ om, ahol szinten normal toltesel 31,5 max 33 fok szokott lenni. Nalatok is megvan ez a 37 fok? Elvileg 35 fok felett mar nem tesz jot az aksinak... meg sem nezem mi van ha gyorstoltok... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#9412) Plug Life válasza Reverting (#9411) üzenetére


Plug Life
aktív tag

Nekem pont 34° töltésnél szobahőmérsékleten 😆😂

(#9413) Zsoltpeter válasza Reverting (#9411) üzenetére


Zsoltpeter
tag

33.5 C

(#9414) tbc2 válasza Z.É.T. (#9350) üzenetére


tbc2
tag

Azóta tesztelgettem még egy picit, és a GPS-t visszavonom, azzal a gyakorlatban nincs problémám. Steril, "laborkörülmények" között kevésbé érzékeny az antennája, mint a Note4-emnek, de a gyakorlatban megfelelően működik. A wifi viszont továbbra is harmatgyenge. Létezhet olyan, hogy a gyárban elfelejtették az antánnát csatlakoztatni? :)

(#9415) #07282432 válasza tbc2 (#9414) üzenetére


#07282432
törölt tag

Custom rom alatt is ez van?

(#9416) tbc2 válasza #07282432 (#9415) üzenetére


tbc2
tag

Fogalmam nincs, az enyém standard Global MIUI 11.0.0.4. És még marad is egy ideig. Gondolod, hogy egy alacsony térerő típusú problémára megoldás lehet egy custom ROM? Mert ez szerintem full hardver issue.

(#9417) #07282432 válasza tbc2 (#9416) üzenetére


#07282432
törölt tag

Nálam miért müködik jól meg másoknál....

(#9418) azimut válasza tbc2 (#9416) üzenetére


azimut
aktív tag

Makoj kolléga megközelítése nem is olyan elrugaszkodott ötlet. Ha megteheted, dobj fel egy crdroidot, gapps nélkül, vagy minimál gapps-al. Körbe lehet röhögni, de néhány harmadik típusú jelenségért valamelyik google alkalmazás felelős. Korábban egy fórumtárs a telefon némaságát panaszolta, de fr megoldotta.

Az említett kolléga ugyan erőlteti a chrome böngészőt, aztán panaszkodik a beépülő videó problémájára, de érdemes rá odafigyelni. :D

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#9419) tbc2 válasza azimut (#9418) üzenetére


tbc2
tag

Sajna erre kevés esélyt látok, napi használatban van a teló, nem fogom tudni romolgatni :(

(#9420) Fall-N válasza azimut (#9418) üzenetére


Fall-N
veterán

Én meg pont az ellenkezőjét vettem észre. Bármi anomália volt akár Android One-on akkor külső alkalmazás volt a ludas. Azért a Google elég jól az Androidhoz tudja igazítani a saját alkalmazásait. Ha valami bug előfordul akkor gyorsan javítják, lásd Chrome esete legutóbb.

Egy példa. Előző telefonom egy Mi A1 volt és magától elment a média hang úgy, hogy FR után sem jött vissza. A hangszóró ép volt mivel a test program meg tudta szólítani. Így is maradt egy ideig, de egyszer véletlenül rábukkntam egy Reddit bejegyzésre. Ott írta ugyanezt egy srác más telefonnal csak ő tudta mi okozza a bajt. Egy régi bug a Taskerben. Utána nem sokra rá javította a hibát a készítője és megszűnt a hiba.

(#9421) azimut válasza Fall-N (#9420) üzenetére


azimut
aktív tag

Éppen azokat a cikkeket tanulmányozom, amelyek "Élet az Androidon Google nélkül" témát feszegetik. A g fóbiám nem teljeskörű, gmailt és a névjegyzéket használom, na persze a play is játszik.

A gyári rom google zene/könyv/újság, stb. alkalmazásokat tartalmazza, vagy, ha nem veszem észre letölti, amiktől nehéz szabadulni. Jó, tudom, lefagyasztás, tiltás, meg ilyesmi. De minek, ha nem kell?

Szóval, félre az ideológiával, az RN7 nagyszerű telefon, a "romolgatásom" során megtaláltam a kifogástalanul működő rendszert, minimál g cuccokkal. Ami kevés baj volt (pl. ota frissítés), az mind a google-ra volt visszavezethető, a megoldás óta már tudom kezelni a problémát. Mivel a custom rom eseménytelenné tette a kapcsolatomat a telóval, két romolgatás közben unalmamban összeesküvés elméleteket gyártok.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#9422) Milestone2 válasza azimut (#9421) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Én jól elvagyok G nélkül.
MicroG is alternatíva lehet.
Bár ahol nem használom, ott tényleg apkmirror.com, ami ott fellelhető elég kell legyen.
(De van ellenpélda is, pont ez a PH! alkalmazás. Sajna nem megy G.Services nélkül.)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9423) #07282432 válasza azimut (#9418) üzenetére


#07282432
törölt tag

Gyári ROM alatt miért megy a Chrome alatt a videók normálisan,és Custom ROM alatt mit kell állítani a Chrome speciális beállításaiban?

Azért ajánlgatom ennyire a Custom ROM próbát mert milliószor gyorsabb mint a MIUI és sokkal stabilabban is fut+aki szeret fotózni annak egyenesen kötelező a Gcam miatt.

Erre a telefonra 3 ROM van ami jó:

1. Xiaomi.EU [link]
2. Pixel Experience [link]
3: CrDroid [link]

Gapps: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9424) azimut válasza Milestone2 (#9422) üzenetére


azimut
aktív tag

Az F-droidról érhető el?

Az enyém Bitgapps, ami most éppen nem elérhető, korábban töltöttem le egy bétaverziót, az xda-n azt ígérik, hogy nemsokára lesz letöltés link. Amim van, az csak egy play látszólag. Íme a csomaglista Android Q-hoz (érdekes, nekem setup wizardom sincs):

Backup script
GoogleCalendarSyncAdapter
GoogleContactsSyncAdapter
GoogleExtShared
SoundPickerPrebuilt
CarrierSetup
ConfigUpdater
GmsCoreSetupPrebuilt
GoogleBackupTransport
GoogleExtServices
GoogleRestore
GoogleServicesFramework
Phonesky
PrebuiltGmsCore
SetupWizard
Google Maps Support
Google Dialer Support
Google Mediaeffect Support

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#9425) Milestone2 válasza azimut (#9424) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A MICRO_G leginkább a microg oldalról, vagy xda-ról, egyéb gyűjtőhelyekről érhető el.
De sajnos nem minden telefonon működik.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9426) azimut válasza #07282432 (#9423) üzenetére


azimut
aktív tag

Na, mivel jó cimbora vagy, felteszek egy chromot, linkelj valamit, amiben van beágyazott videó, ezt most én is kipróbálom. Ha zavarjuk ezzel a többieket, írj püben!

Ahán, a tied NikGapps.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#9427) azimut válasza Milestone2 (#9425) üzenetére


azimut
aktív tag

Köszönöm, egy próbát meg fog érni a legközelebbi frissítés után. :R

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#9428) Reverting válasza Plug Life (#9412) üzenetére


Reverting
őstag

Koszi mindenki, akkor lehet lejebb csavarom a futest otthon... ;) :DDD

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#9429) Milestone2 válasza azimut (#9427) üzenetére


Milestone2
nagyúr

https://microg.org/

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9430) #07282432 válasza azimut (#9426) üzenetére


#07282432
törölt tag

[link]

Gyárin jól megy,más ROM alatt ilyen zöldes,lilás kockák jönnek.

(#9431) #07282432 válasza Milestone2 (#9429) üzenetére


#07282432
törölt tag

Az OpenGapps-nál miért nincs még Android 10?

Ezt a MicroG nem ismerem,de inkább a NikGapps

(#9432) azimut válasza #07282432 (#9423) üzenetére


azimut
aktív tag

Ni, tényleg töri a beágyazott videót!

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#9433) Milestone2 válasza #07282432 (#9423) üzenetére


Milestone2
nagyúr

MoKeeOS jó szokott lenni

EELO OS jó szokott lenni (uppsz, most látom a lavender kikerült a támogatott készülékek közül)

Szerintem a 3 azért elég kevés, AEX, Havoc, DerpFest jónéhány van még, ami jó szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9434) Milestone2 válasza #07282432 (#9431) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A microG NEM GAPPS!!!
Egy GAPPS kikerülő módszer.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9435) azimut válasza #07282432 (#9430) üzenetére


azimut
aktív tag

A gyári böngészőn jól mennek a beágyazott videók, a chrome tényleg gáz. Operán minden rendben, Adblock browser valamiért nem jó. Szerintem az alternatív gappsok még nem kiforrottak, talán ha lesz q miui firmware?

Milestone2 kolléga nem tesztelnél egyet Makojnak? Már ha használsz custom romot. Innen átadlak más hozzáértő guruknak.

Mivel csak a gyárit használom, én a témát elengedem. Talán még érdemes az xda fórumon érdeklődni.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#9436) azimut válasza Milestone2 (#9433) üzenetére


azimut
aktív tag

Havoc-ot temették, de 25-én jött ki újabb build. Derpfest most nyomul, szóval van mit próbálgatni. Az xda fórumok látogatottságán mérem, hogy mennyire népszerű az adott rom, pörög-e a fóruma, ezért crdroid.

A microg-nek én is utánaolvasok még.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#9437) vargalex válasza #07282432 (#9430) üzenetére


vargalex
félisten

Mit kellene látni? Nálam xiaomi.eu weekly alatt chrome-ban hibátlan a linkkelt oldalon a videó.

Alex

(#9438) #07282432 válasza vargalex (#9437) üzenetére


#07282432
törölt tag

Custom rom (Crdroid,Pixel Experience,egyéb AOSP ROM) alatt a videók zöldesek,pixelesek Chrome alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9439) vargalex válasza #07282432 (#9438) üzenetére


vargalex
félisten

Ok, csak ugye a Xiaomi.eu is custom rom.

Alex

(#9440) aprokaroka87 válasza #07282432 (#9438) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A chrome://flags alatt video kulcs szóra rákeresve nem kinál megoldást?

(#9441) #07282432 válasza aprokaroka87 (#9440) üzenetére


#07282432
törölt tag

Minden beállitás enabled.

(#9442) aprokaroka87 válasza #07282432 (#9441) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

probáltad pl a hardveres gyorsitást disabled-re rakni?

lehet ott a gond, custom romnál lehet nem megy jól.

(#9443) #07282432 válasza aprokaroka87 (#9442) üzenetére


#07282432
törölt tag

Megnézem...

(#9444) rebla válasza #07282432 (#9441) üzenetére


rebla
aktív tag

Gyári romnál a két utsó default... Ha ez számít valamit...

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#9445) Csabcy


Csabcy
tag

Sziasztok!

Van egy Redmi Note 7-em, és néhány napja feltűnt, hogy nem csörög, rezgés van, ki-be kapcsolható, csengőhang beállítva, hang van, de mégsem cseng , ha hívják? Nincs néma üzemben. Valaki tapasztalt hasonlót? Mi lehet a baj?
Köszi:

VCs

(#9446) aprokaroka87 válasza Csabcy (#9445) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Újrainditás megvolt?

[ Szerkesztve ]

(#9447) Csabcy válasza aprokaroka87 (#9446) üzenetére


Csabcy
tag

Meg, persze.

(#9448) rebla válasza Csabcy (#9447) üzenetére


rebla
aktív tag

Tedd át egy másik csengőhangra... talán segít. Majd ha jó, akkor vissza a régire.

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#9449) pimi50 válasza Csabcy (#9445) üzenetére


pimi50
aktív tag

Ugyanez történt, szerintem valamelyik frissítés követte el. Lehúzta 0-ra a csengetés hangerejét.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#9450) rebla válasza pimi50 (#9449) üzenetére


rebla
aktív tag

Akkor nálam miért nem?

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.