Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) aprokaroka87 válasza DS39 (#700) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk az ciki lenne ha kikerült volna valami béta, de már élesbe.

(#702) f.i.s.h. válasza Orgi (#698) üzenetére


f.i.s.h.
csendes tag

Úgy tűnik, tartják a Q1-et. Nálam a héten már be is esett a hivatalos:

realme UI 5.0 | Android 14
Frissítés érhető el
RMX3393_14.0.0.95(EX01) | Hivatalos verzió | 4,95 GB

Ez méretre és karakterre is megegyezik a betás rendszernotificationnel - kivéve persze azt, hogy "Hivatalos", illetve a betával ellentétben már Google értesítéssel jött.

Nyilatkozni nem tudok egyelőre a tapasztalatokról, még megvárok pár videót és kommentet róla. 😀

[ Szerkesztve ]

(#703) ironbed válasza f.i.s.h. (#702) üzenetére


ironbed
aktív tag

Na akkor mindjárt én is megnézem :D

(#704) Orgi válasza f.i.s.h. (#702) üzenetére


Orgi
őstag

Nálam érdekes, szerintem ez még a béta igazából vagy vmi nem stimmel vele, egyik helyen bétának írja, másikon meg véglegesnek, attól függ hol nézem...

(#705) ironbed válasza Orgi (#704) üzenetére


ironbed
aktív tag

Nekem is még mindig bétának írja. Lehet kell egy kis idő, hogy megváltozzon mint f.i.s.h.-nek

(#706) Orgi válasza ironbed (#705) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem ez még mindig a béta, sehol nem találok olyan infót, hogy kijött volna nekünk a végleges.

(#707) cibus


cibus
aktív tag

Ti mit néztek? Nekem semmi :D

(#708) ironbed válasza cibus (#707) üzenetére


ironbed
aktív tag

Na, de ez nem egy régebbi verzió? Fent Android 13 van és lent pedig az olvasható, hogy naprakész verzió.

A frissítés lekérésekor nekem még mindig a "Bétaverzió" jelenik meg:
RMX3393_14.0.0.95(EX01)

[ Szerkesztve ]

(#709) ironbed válasza cibus (#707) üzenetére


ironbed
aktív tag

Azt hiszem kellene egy kávé. Most sikerült értelmeznem, hogy mit írtál(hogy neked még a Bétát sem írja ki) :D
Azt hiszem túlságosan is várom ezt az új update-et

(#710) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

Tudja valaki, hogy a Q1 az az első negyedévet, vagy első félévet jelenti ?

(#711) ironbed válasza Cblacksmithc (#710) üzenetére


ironbed
aktív tag

Hát a rövidítésből (Quarter) negyedév kellene legyen ;)

De az is érdekes, hogy a Realme hivatalos firmware oldala sem a legfrissebb :D

[ Szerkesztve ]

(#712) Cblacksmithc válasza ironbed (#711) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

csakhogy az az e hetet jelenti, nem ?

meg ha jelentős változást (javítást-módosítást) nem hoz, akkor lehet hogy nem is nagyon kell azt várni :U

[ Szerkesztve ]

(#713) aprokaroka87 válasza ironbed (#711) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk simán lehet hogy az első negyedév az nem az európai piacra vontakozik, elvileg mi eu kompatibilis eszközt kapunk.
De különben is van még pár nap az első negyedévből.

(#714) ironbed válasza Cblacksmithc (#712) üzenetére


ironbed
aktív tag

Sajnos több gyártónál is előfordul csúszás, de azt gondolom, hogy ha nagy gond nincs a fejlesztési csomagban, akkor áprilisban meg kell jelenjen.

Ez a csomag amúgy elég jelentős, mert főverzióváltás van: Android 13-ról 14-re. Rengeteg újdonság, amit a Realme-nek (is) saját fejlesztőcsomagjára, hardvereire kell igazítani.

(#715) Cblacksmithc válasza ironbed (#714) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

És sajnos ezzel vége is a főverziós frissítésnek...

(#716) ironbed válasza Cblacksmithc (#715) üzenetére


ironbed
aktív tag

Valószínűleg. Nem emlékszem, hogy ez a telefon 2 vagy 3 főverzió frissítéssel lett kiadva.
Ha 3, akkor a 11->14-re az 3 , tehát tartják magukat a tervhez.
Ha viszont 2, akkor már túl van teljesítve a 14-el.
Nagyon halványan esetleg lehet reménykedni.
A BBK csoportos telefonok frissítése szerintem nagyon szuper. Ez is szerepet játszott a döntésemben a Xiaomi-ról váltásban. Mind az Oppo, mind a Realme szorgalmasan update-el

(#717) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok, bocsi a tudatlanságomért, eddig még nem használtam ilyet és nem érdekelt, de múltkor előttem egy srác a boltban úgy fizetett, hogy mondta kártyával és oda érintette a telóját. ez a mobillal érintős bankkártyás fizetés hogyan működik? Mit és hogyan kell beállítani, bekapcsolni? Illetve ami a legfontosabb, hogy ez mennyire biztonságos?? :/
Köszi szépen aki segít :)

[ Szerkesztve ]

(#718) ironbed válasza cibus (#717) üzenetére


ironbed
aktív tag

Szia!
Szerintem aki kérdez, az nem tudatlan.
Az érintés nélküli fizetési technológia az NFC (Near Field Communication)
Elsőként be kell kapcsolni a telefonon ezt a funkciót és az alapértelmezett alkalmazást a fizetéshez. Ez alapból a Google Pay /Google Wallet.
Második lépésként kell valamilyen alkalmazás, ahol a bankkártyádat beállítod. Ilyen a Google Wallet, ami alapból fent van a Realme 9 Pro Plus-on.
Mivel a Google Wallet megbízható program, így (elvileg) nem jelent biztonsági kockázatot.
Nekem például mind az Unicredit-es, mind a Revolut-os kártyám be lett állítva.
A fizetés ugyanolyan módon működik, mint az NFC chipet tartalmazó kártyával. Ha nem lenne a bankkártyádon NFC, akkor tulajdonképpen ezzel át tudod hidalni a hiányosságot.
Van pár biztonsági korlát:
- fizetni csak akkor lehet a telefonoddal, ha fel van oldva a képernyőzár
- a második korlát jelenleg csak akkor működik, ha beállítod a bankkártyádhoz, hogy mekkora összeget lehet ilyenkor levonni. Ez régen alapból 5000 forint volt, de mivel megnőtt az NFC-s fizetések száma ez vagy megszűnt vagy sokkal magasabb lett.
- a harmadik korlát az, hogy a nevéből adódóan csak kis távolságból működik

remélem nem hagytam ki semmit, bár akkor majd úgyis korrigálják a többiek ;)

[ Szerkesztve ]

(#719) cibus válasza ironbed (#718) üzenetére


cibus
aktív tag

nagyon szépen köszönöm a barátságos és részletes hozzáállásod :)
elkezdek próbálkozni vele...

(#720) cibus válasza cibus (#719) üzenetére


cibus
aktív tag

elvileg sikeres lett. a wallet "világít" és ott a kártyám utolsó 4 számjegye, azt ki sem tudom kapcsolni, csak az nfc-t. akkor írja a wallet, hogy nincs bekapcsolva az nfc. akkor gondolom úgy a jó, ha ki van kapcsolva az nfc és csak fizetéskor benyomom, így a legbiztonságosabb....
amúgy fel kellett hívnom a bankom hogy azonosítsanak, anélkül nem élt a wallet, akkor rá kérdeztem, hogy van-e ez a limit? azt mondták nincs semmi limit, annyiért vásárolok vele, amennyiért akarok, csak max pint kérhet a terminál

[ Szerkesztve ]

(#721) zeorsdfd válasza cibus (#720) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

A limitet elvileg te magad is állíthatod a banki alkalmazásodban, legalábbis a K&H-nál így van.
Amikor valaki azzal, jön, hogy "ez nem annyira biztonságos" akkor mindig megkérdezem, hogy ki tudja-e kapcsolni az érintéses fizetést a bankkártyáján és akkor utána nem szoktak többet kérdezni.

(#722) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

Nem tudom, de nem tűnt még fel senkinek, hogy ez nem az a topic ? :U

(#723) cibus válasza Cblacksmithc (#722) üzenetére


cibus
aktív tag

Hát a 9 pro+ -on állítottam be :DDD

(#724) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Sziasztok! Tavaly óta használom a pro + t és ha esetleg úgy van akkor valamilyen úton újra lehet rakni a telefont vagy csak gyári visszaállitással lehet. msm toolal ugye nem lehet... A betat egyáltalán az első naptól nem tudtam próbálni mivel nem volt olyan opcio nálam. Hiába engedélyeztem a fejlesztői módot.

Bodnár Dávid

(#725) Orgi válasza bodnar10261 (#724) üzenetére


Orgi
őstag

Helló! De miért probléma, hogy nem tudtad kipróbálni a bétát? Úgyis pár hét és itt a végleges, q1 az március végéig van, bármikor beeshet a végleges már. És persze, a gyári visszaállítással teheted újra.

(#726) bodnar10261 válasza Orgi (#725) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Kíváncsi lettem volna tapasztalok e én is hibákat mint pl telegramon akik tesztelték a telefon csoportjában.

Bodnár Dávid

(#727) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

Szóval megismétlem nem túl régi véleményem: nem biztos, hogy várom au UI 5.0-át :(

egészen biztosan azért nem adták még ki, mert valóban sok hiba van benne. (az akkumerülés meg borzasztó, páran próbálnak visszamenni az előző rendszerre, de nem tudnak. olvastam

(#728) f.i.s.h. válasza Cblacksmithc (#727) üzenetére


f.i.s.h.
csendes tag

Hát ez nem kifejezetten bíztató. Indiai források voltak, ahol a nem túl kedvező híreket olvastad vagy európaiak?

(#729) Cblacksmithc válasza f.i.s.h. (#728) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

zömmel indiai eredetűeket, de attól még... :(((

(#730) f.i.s.h. válasza Cblacksmithc (#729) üzenetére


f.i.s.h.
csendes tag

Amikor én nézegettem ezt korábban, annyi tűnt fel az indiai videóknál, hogy más a csomag mérete és neve is, ami nyilván nem véletlen. Mivel oda korábban kilőtték a frissítést és mivel a béta meg a hivatalos után voltak felhasználói visszajelzések, én bátorkodnék számítani arra, hogy a nekünk szánt verziót kellően "megreszelve" adták ki. Ennek ellenére nyilván nem nyomtam rá a telepítés gombra, mert... :)
Szóval jó, ha megvan a bizalom, de az egészséges kételkedést belém nevelte az élet. :)

[ Szerkesztve ]

(#731) bodnar10261 válasza f.i.s.h. (#730) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Nekem egyáltalán nem írta ki :D Nekem RMX3393 A neve mondjuk. Szerintem Április közepén lesz belőle valami. + Összegző február március + áprilisi update sztem 🤔

Bodnár Dávid

(#732) f.i.s.h. válasza bodnar10261 (#731) üzenetére


f.i.s.h.
csendes tag

Ki kellett, hogy írja, ha a beállításokból indítottad a frissítést.

Ez az indiai:
RMX3392_14.0.0.90(EX01) | Official version | 5,41 GB

Ez a miénk:
RMX3393_14.0.0.95(EX01) | Hivatalos verzió | 4,95 GB

Remélem, jó lesz a pakk és nem ront a jelenlegi működésen. Semmi bajom a jelenlegi verzióval. A biztonsági frissítés viszont már aktuális lenne.

(#733) Orgi válasza f.i.s.h. (#732) üzenetére


Orgi
őstag

Ne haragudj, de ez szerintem még mindig a béta verzió, ez marhára nem a hivatalos még:
RMX3393_14.0.0.95(EX01) | Hivatalos verzió | 4,95 GB

Ha megnézed a Realme FB csoportját, ott is mindenki sír, hogy miért nem jött ki a 9 Pro+-ra a végleges, miközben másra már igen.

[ Szerkesztve ]

(#734) f.i.s.h. válasza Orgi (#733) üzenetére


f.i.s.h.
csendes tag

Nem haragszom. :)
Én ezt látom az én telefonomon:

Ezért is írtam pár hozzászólással korábban, hogy nekem "gyanús" ez, hiába van odairva, hogy hivatalos.
Ezért nem telepítettem még.
Minden megegyezik a betás leírással, csak a "Hivatalos" az eltérés. Nálam legalábbis.
Ezután néztem rá pár indiai A14-es "review"+nak titulált katyvaszra :), hogy legalább azt lássam, mekkora a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#735) f.i.s.h.


f.i.s.h.
csendes tag

Illetve a Realme-től függetlenül ez az értesítés jött még, ami némi újdonság-bemutatás után szintén telepíttetni szeretné az A14-et:

[ Szerkesztve ]

(#736) Orgi válasza f.i.s.h. (#734) üzenetére


Orgi
őstag

Igen, de ha bemész a beállításokba, rögtön a legfelső sorban is megjelenik új frissítésnél, hogy telepítsd és ha rámész erre, írja itt is hogy béta és ezután már a szokott helyen is átíródik bétára hivatalos helyett, ez vmi bug szerintem. A gugli jelzést én is megkaptam.

(#737) bodnar10261 válasza f.i.s.h. (#732) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Nem tudom hogy tudtad feltenni, de nekem ha a build verziot 7x nyomom akkor fejlesztői módba lép, majd vissza a realme frissítőjébe semmit nem talál. Felül nekem csak helyi telepítés és automatikus frissitést dob ki. Lehet én vagyok béna a Realmehez

Bodnár Dávid

(#738) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Akiknek ki jött az update azoknál mit mutat a *#6776# kód.
Nekem az alábbit.

Itt főleg a My region version lehet az érdekes.
Csak egy tipp.

(#739) DS39 válasza Orgi (#736) üzenetére


DS39
nagyúr

Bug vagy szándékos megtévesztés, hogy sok user feltegye. Sima Pro-n frissítés után is hivatalosat ír. De teljesítményben elég béta ez még.

(#740) ironbed válasza aprokaroka87 (#738) üzenetére


ironbed
aktív tag

Nekem pont ugyanez van mint nálad. (a frissítőben meg az 5 gigás béta)

(#741) aprokaroka87 válasza ironbed (#740) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem, én arra lennék kíváncsi hogy mi alapján küldi ki valakinek ezt a hivatalos béta verziót.

(#742) ironbed válasza aprokaroka87 (#741) üzenetére


ironbed
aktív tag

Biztos nem vagyok benne, de szerintem, mivel OTA-n történik a frissítés, ha ott új verziót tesznek ki a szerverre, akkor az updater program látja az eltérést az utolsó telepített OTA verzió és az új verzió között, akkor ajánlja fel. És szinte biztos, hogy számít az általad említett régió is. Az update szerveren regiónként lehet fent a frissítő csomag

(#743) f.i.s.h. válasza Orgi (#736) üzenetére


f.i.s.h.
csendes tag

Ha csak a "Telepítés most"-ra kattintás után látszik, hogy béta, akkor gratulálok a fejlesztőknek. Én nem látom a bétát sehol.

És igen, én is furának tartottam.

Nekem amikor még bétát írt a rendszer, az "Információ a verzióról" részben angol volt a leírás, majd kb a Play store-os értesítéssel egyszerre "váltott" :) csomag neve (semmi egyéb nem változott) hivatalosra és az "Információ a verzióról" szövege ekkortól már magyarul jelent meg, amiben szintén nincs szó arról, hogy ez béta vagy hivatalos.

(#744) f.i.s.h. válasza bodnar10261 (#737) üzenetére


f.i.s.h.
csendes tag

Nem tettem fel/telepítettem semmit, mert gyanús volta az A14-es, hivatalosnak titulált csomag a korábban említettek miatt. Még A13-on vagyok.

(#745) bodnar10261 válasza f.i.s.h. (#744) üzenetére


bodnar10261
aktív tag


Nekem azt irja nincs frissítés. Te hogy csináltad? Ezt irja

[ Szerkesztve ]

Bodnár Dávid

(#746) f.i.s.h. válasza bodnar10261 (#745) üzenetére


f.i.s.h.
csendes tag

Nem csináltam semmit, csak jött az értesítés, hogy új szoftververzió érhető el.

Itt nézd meg, hogy mit ír és ha nincs elérhető frissítés nálad, akkor valószínűleg később érkezik majd:

(#747) Orgi válasza bodnar10261 (#745) üzenetére


Orgi
őstag

Én úgy tudom, imei szám alapján, hullámokban küldik ki a frissítéseket a gyártók a telefonokra, különben összeomlana az infrastruktúra, ha mindenki egyszerre kezdené letölteni. Te hol vetted a telódat, nem lehet hogy vmi GSM boltos beszerzés és esetleg másik régióból hozták be?
De ettől függetlenül nem tudsz mit tenni, ez magától megjelenik előbb-utóbb mindenkinek, várj türelemmel, nem kellett hozzá semmi külön dolgot csinálni.

(#748) bodnar10261 válasza Orgi (#747) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

A telefonomat Németországba vettem tavaly. 🫣

Bodnár Dávid

(#749) ironbed válasza Orgi (#747) üzenetére


ironbed
aktív tag

Igen, ezt akartam én is mondani, hogy szolgáltató, eladó cég függő, országfügő.
@bodnar10261: szerintem ez lehet az oka, hogy te mást látsz, mint mi, akiknek magyarországi a telefonja

(#750) bodnar10261 válasza ironbed (#749) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Az én telefonomra kb mikorra várható update? 🤔

Bodnár Dávid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.