Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) cibus válasza Orgi (#350) üzenetére


cibus
aktív tag

Ez a DC elsötétítés milyen? Használod? Van valami hátránya?

(#352) Orgi válasza cibus (#351) üzenetére


Orgi
őstag

Sose hallottam róla és ha használ ilyet a telefon, semmiféle hátrányát nem láttam.

(#353) tiszolczi válasza n.karoly (#346) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Nálam akkor volt ilyen, amikor a töltőkábel valamelyik vége nem csatlakozott rendesen. A teló végén okozhatja, hogy por ment a csatlakozóba, vagy kicsit eltart a tok. Gondolom a tok ugyanaz, a telefon pedig pittyeg. Ezért sűrített levegő, fogpiszkáló, próba másik kábellel, vagy töltőfejjel. Csatlakozó kopása ennyi idő után szerintem még kizárt.

(#354) tiszolczi válasza Orgi (#352) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Realme Labs alatt lehet bekapcsolni. Itt be van, nálam nem okozott gondot. Mondjuk ha nem lenne ilyen funkció, lehet fel sem tűnne a hiánya.

(#355) cibus


cibus
aktív tag

9P+ -on android 13 és realme UI 4.0 van már?

(#356) Zeki válasza cibus (#348) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az e-kréta alkalmazásban nem tudsz orvosi igazolást feltölteni.
Nincs olyan app, ami az ikonjában mutatná az aktuális dátumot. Ahhoz a gyári felület nem okés.
Más hibát nem találtam.

(#357) macci730


macci730
újonc

Sziasztok!

Tapasztalt valaki olyat az utolsó frissítés után, hogy egy idő után a streaming alkalmazások lejátszása nem akar elindulni mobil netről, mintha nem volna net (de van!), viszont a youtube simán elindul, de a netflix, disney, pedig nem, csak ha újra indítom a telefont. Vajon mi lehet az oka? Az alkalmazás engedélyeknél be van állítva, hogy mobil netről is mehetnek, a netem korlátlan. Köszi, ha segítesz!

(#358) Orgi válasza macci730 (#357) üzenetére


Orgi
őstag

Nem :(

(#359) Orgi válasza cibus (#355) üzenetére


Orgi
őstag

Igen.

(#360) cibus


cibus
aktív tag

Ki lehet kapcsolni a telóban az 5G-t? Itt 40 km körzetben egyáltalán nem elérhető és nem akarom, hogy feleslegesen húzza az aksit azzal, hogy folyamatosan próbál kapcsolódni... feleslegesen :D

(#361) Orgi válasza cibus (#360) üzenetére


Orgi
őstag

Nem hiszem, hogy ez bármilyen érzékelhető többletfogyasztást jelent egyrészt, másrészt pedig ki lehet, preferált hálózat típusánál van 4g/3g/2g állás.

(#362) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok!
Dilemma:

realme 9pro+ 8/256 dimensity 920-szal mobilcserével 110.000
oneplus nord 2T 8/128 jóval erősebb cpu és gpu-val dimensity 1300-zal 150.000 (nincs sajna mobilcsere :( vagy én nem találok ahol lehetne becserélni -baranya, somogy, tolna)
a két teló ahogy nézem mindenben ugyanaz, méret, kijelző, kamerák, aksi, meggér 40 pluszt a 920 vs 1300?

(#363) novinyul válasza cibus (#362) üzenetére


novinyul
veterán

Neked kell eldönteni hogy kell-e az erősebb proci :U Amúgy a 9Pro+ egy nagyon jó telefon, ráadásul már a szoftver is szinte teljesen azonos.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#364) cibus válasza novinyul (#363) üzenetére


cibus
aktív tag

és az előny lett vagy hátrány? :D

(#365) novinyul válasza cibus (#364) üzenetére


novinyul
veterán

Kinek mi :) Nekem nem volt problémám a rendszerrel, frissítések jöttek. Mikor jött a 13, akkor újra húztam az egész telefont, így nálam szépen futott a telefon.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#366) icepeti


icepeti
tag

Sziasztok!

Valaki megerősítné hogy hangos környezetben (koncert / buli) is értelmes videókat csinál (nem torz stb. a hang). Belefutottam már olyan telefonba ahol emiatt kellett váltanom. (kerestem neten videókat de nem találtam)

Köszi,

Üdv, P.

(#367) Orgi válasza icepeti (#366) üzenetére


Orgi
őstag

Én nem is olyan régen csináltam több rövid koncertfelvételt, ha küldesz priviben egy mailcímet, elküldöm este Wetransferrel őket és meglátod.

(#368) cibus válasza Orgi (#367) üzenetére


cibus
aktív tag

ment PÜ :)

(#369) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok!

Zsír újan megvett 9P+ kivéve a dobozából, első google bejelentkezés, stb.
Bármit mielőtt telepítenék vagy csinálnék a telóval keressek rá a frissítésekre és szedjem le rá a legújabb UI 4.0-t, vagy van ennek még valami tisztább telepítése, ahogy csinálni kell?

Ugyanide: érdemes felrakni az új 4.0-t? nincsenek benne esetleg hibák, amiktől valamiért rosszabb, mint a 3.0? esetleg lassulás, akadás?
utolsó C08 frissítésnél pl olvastam valamit angol nyelvű oldalon, hogy valami gáz van a kamerával is... hogy rosszabb lett. van valami tapasztalat?

köszönöm

(#370) Orgi válasza cibus (#369) üzenetére


Orgi
őstag

Én ha most venném a telót és rögtön jelezne, hogy van Android 13, felraknám és utána a rend kedvéért nyomnék egy gyári visszaállítást, mielőtt elkezdeném berakni. Én nem tapasztaltam problémát a kamerával, folyamatosan természetfotózok.

(#371) cibus válasza Orgi (#370) üzenetére


cibus
aktív tag

hát gondolom csak jelezni fog hogy van frissítés (csütörtökön veszem)
és gondolom a legutolsó frissítést szedi le rögtön.
és akkor a gyári visszaállítás már android 13ra ás ui4.0re áll vissza? gondolom nem a régi 12re akkor....

(#372) Orgi válasza cibus (#371) üzenetére


Orgi
őstag

Ja úgy értettem, hogy most vetted meg. Ha normál helyen veszel ide szánt telefont, akkor szerintem Android 13-at jelez majd, ha vmi zug GSM-ben, akkor ki tudja... Nyilván egy 13-ad lesz akkor szűzen.

(#373) cibus válasza Orgi (#372) üzenetére


cibus
aktív tag

Mediamarkt

(#374) tiszolczi válasza cibus (#369) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Kamerával szerintem sincs (és nem is volt) gond. Sőt, az utolsó néhány teló közül ez az egyetlen amin nem görcsölök gcam apk-k telepítgetésével.
Viszont 4.0-ra frissítés után érzésre mintha jobban merülne. Hogy ez most a rendszer vagy valami külső alkalmazás miatt van, azt nem tudom. Van töltő, feltöltöm.

(#375) CheGhost válasza cibus (#371) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Helló!
A frissítéssel pár kört futnod kell. Nem a legutolsót fogja feltelepíteni egyből.. Ha gyorsan le akarod tudni: felcsatlakozol wifi-re, majd: Beállítások > Információ az eszközről > realme ui menűpontban addig frissítesz, amíg azt nem írja ki, hogy naprakész.
Ezután ahogy fentebb írták: gyári visszaállítás, és elkezdheted belakni a telót.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#376) CheGhost válasza CheGhost (#329) üzenetére


CheGhost
aktív tag

A kis bugomat úgy tudtam megoldani, hogy a "rendszerindító" alkalmazásnál minden adatot töröltettem.
A nevek újra láthatóak. Az ikonokat kellett újra elhelyeznem csak, de előtte csináltam képernyőképet, és az alapján gyorsan visszadobáltam.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#377) Orgi válasza icepeti (#366) üzenetére


Orgi
őstag

Nem a legjobb minőség, mert nem több száz megás videókat akartam, meg ugye elég nagy a tér a Papp Lászlóban, de 3 rövid videó a Nightwish koncertről:
[link]

(#378) icepeti válasza Orgi (#377) üzenetére


icepeti
tag

Köszönöm szépen!!

(#379) cibus


cibus
aktív tag

Legutolsó frissítéssel jött hibák. Pl kamera
https://youtu.be/ZhqL_JQ-AZ8
[link]

[ Szerkesztve ]

(#380) Orgi válasza cibus (#379) üzenetére


Orgi
őstag

Tegye fel a kezét, akinek ezekből bármi feltűnt ;)

(#381) cibus válasza CheGhost (#375) üzenetére


cibus
aktív tag

Fent az Android 13, naprakész a UI.
Gyári visszaállítás alatt a legalsó pirosat értitek?
Összes adat törlése?

[ Szerkesztve ]

(#382) novinyul válasza cibus (#381) üzenetére


novinyul
veterán

Igen :) Visszaáll alaphelyzetbe, aztán utána már lehet belakni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#383) cibus


cibus
aktív tag

Olyat hol lehet megnézni, hogy legyártás óta mennyi időt volt bekapcsolva a telefon?

(#384) Orgi válasza cibus (#383) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem csak bekapcsolás óta eltelt idő van...

(#385) cibus válasza Orgi (#384) üzenetére


cibus
aktív tag

Valahogy tuti lehet

(#386) tiszolczi válasza cibus (#385) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Régebben ezt a *#*#4636#*#* kóddal ki lehetett deríteni, viszont a google tárcsázó már nem támogatja ezt a kódot, másik tárcsázóval akár még működhet is.
Ezen a linken IMEI szám alapján meg tudod nézni a telefon aktiválásának dátumát. Kiindulásnak lehet megteszi.

(#387) cibus válasza tiszolczi (#386) üzenetére


cibus
aktív tag

Tudnál ajánlani 1-2 tárcsázót? Amit fel szabad rakni.. nem fog összekeveredni semmi?

(#388) tiszolczi válasza cibus (#387) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

A Truecaller-t elég sokan dicsérik és használják. Még régebben én is kipróbáltam, nem rossz. Úgy emlékszem az ingyenes verzióban hirdetések is vannak. A Google telefon és kontakt jól be van betonozva a rendszerbe, de utána vissza lehet állítani alapértelmezettnek. A másik app törlésével biztos. :)

(#389) cibus


cibus
aktív tag

Nálatok mennyit merül éjszaka a teló?

(#390) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Beszereztem én is egy 6/128-as változatot.
Gyorsan három kérdés:
- hogyan tudok kapcsolatot kirakni a főképernyőre, amire, ha rábökök, akkor egyből hívja az adott személyt?
- hogyan lehet a feloldó mintát láthatatlanná tenni?
- több gmail fiókot használok. Hol lehet beállítani a telefon névjegyében, hogy melyik fiókot használja?

(#391) Sanyi.mTs válasza Sanyi.mTs (#390) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Az elsőre a megoldás:
1. Névjegyzékben kontakt kiválasztása
2. Jobb felül 3 pötty
3. Hozzáadás a kezdőképernyőhöz
4. Ilyenkor még nincs kint a kontakt ikonja :(
5. Telefon ikonon hosszan nyomni, a felugró listában ott a kontakt
6. Kontaktra hosszan nyomva kihúzni a kezdőképernyőre

Erre a műveletre samsungon egy widget van.

(#392) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Nálatok jelzi a gmail ikonon, hogy mennyi új email érkezett?
Nálam, ha az értesítések, alkalmazásikonok alatt csak "pont" jelzést lehet beállítani, számot nem.

(#393) Sanyi.mTs válasza Orgi (#105) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ide angolul vagy magyarul írsz?

(#394) Orgi válasza Sanyi.mTs (#393) üzenetére


Orgi
őstag

Angolul, ez ilyen európai központ címe.

(#395) Orgi válasza Sanyi.mTs (#392) üzenetére


Orgi
őstag

Ez nálam is így van és nem tudom miért... érdekes, mert pl a Facebooknál lehet számot is beállítani és ott működik is. De nem lehet, hogy azért van, mert nekem is több fiók van Gmailba kezelve és akkor nem egyértelmű, milyen számot írjon, egyikre-másikra vagy összesen...? Próbáld ki egy fiókkal, hátha akkor lesz szám beállítás is...

[ Szerkesztve ]

(#396) cibus


cibus
aktív tag

Ez mit csinál, ha az automatikus optimalizálást választom? Bezárja őket, nem futnak a háttérben, vagy mit?

[ Szerkesztve ]

(#397) Orgi válasza cibus (#396) üzenetére


Orgi
őstag

Én arra tippelnék, hogy a használati szokásaidból próbálja megtanulni, hogy kell-e hagynia futni a háttérben vagy ha nem használod, akkor nem.

(#398) cibus


cibus
aktív tag

hali!
Mediamarktban vett esetleg valaki telót? van olyan aki vett rá mediamarkt garancia plus gold biztosítást? nem találok semmit róla, hogy mennyi annak az ára, az érdekelne :)

(#399) tiszolczi válasza Sanyi.mTs (#390) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

- több gmail fiókot használok. Hol lehet beállítani a telefon névjegyében, hogy melyik fiókot használja?
Több fiók használata esetén Contacts/Névjegyzék megnyitása, jobb felső sarokban a szimpatikus mosolygós fiatalember profilképét, vagy ha nincs profilkép beállítva akkor a monogramot kell kiválasztani, és az új ablakban egymás alatt ott lesz a többi, a már beállított fiók is. Módosítás után az aktuális fiók kontaktjait listázza.

A feloldó minta elrejtésének módjára már nem emlékszem pontosan. Lehet nem is ezen a telón láttam utoljára. Most nem szerettem volna a próba kedvéért újat beállítani, de mintha úgy rémlene, hogy a minta beállítása után lehet olyan opciót választani, hogy rajzolgatás közben az ne legyen látható. Erős tipp, mint az Inter-Juve. Bocs.

(#400) Sanyi.mTs válasza tiszolczi (#399) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

köszi.
a névjegyeset végül én is megtaláltam.

viszont a feloldó minta elrejtése még mindig nem megy. töröltem a mintát (és persze ezzel együtt törlődtek az ujjlenyomatok is), majd újra felvettem a mintát (és az ujjlenyomatokat), de nem láttam minta elrejtésre utaló beállítást. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.