Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

nálatok minden rendben a gyári tokkal? nálam olyan, mintha a bal felső sarokban nyomná a fóliát, ami emiatt a kamera és bal felső sarok között levegős lett, felvált.

(#402) cibus válasza Sanyi.mTs (#401) üzenetére


cibus
aktív tag

Dettó nálam is a bal felső sarok. Eléri és zsebben nyomja, így a sarok kicsit levegős lett és egy nagyon picit feljött. Én úgy orvosoltam, hogy azt a részt óvatosan egy kis körömvágó ollóval levágtam, épp csak egy kis rész, ami hozzáért. És így teljesen megállt. Azóta tökéletes.
Esetleg ha tud valaki valamilyen tökéletes fóliát amit megéri megvenni akkor ne tartsa magában ;) idővel majd úgyis kelleni fog. Be kellene rendelni amíg még kapható

(#403) Orgi


Orgi
őstag

Nekem minden telefonomon az elmúlt 5 évben Nillkin Super Frosted volt, erre is azt vettem és tökéletes. Aliexpressről rendeltem emlékeim szerint.

(#404) tiszolczi válasza Sanyi.mTs (#400) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Elnézést a pontatlan infóért és a kellemetlenségért. Fórumokon megnéztem, és sem a Realme UI sem az OxygenOS újabb változataiban nincs ilyen opció. Ha nagyon nem békülsz ki vele, akkor félmegoldások jöhetnek számításba.
Valamilyen másik gyári feloldási mód (ujjlenyomat, számok, betűk, arc), bár ujjlenyomat esetében is néha kér mintát a feloldáshoz. Viszont az AOD beállítások között van egy Custom patterns funkció, ahol bármilyen tetszőleges mintát be lehet állítani. (Bocs, angol nyelven használom a telót, gondolom egyedi minta, vagy valami hasonló lehet magyarul - Háttérkép és stílus/AOD/kicsi példa képek, második sor közepén).
Hosszú esték kitartó programja lehet Google Áruházból letöltött külső AOD vagy lockscreen app, vagy olyan launcher telepítése, aminek van záró képernyő funkciója. A jobb appok mind fizetősek, így nincsenek reklámok, de ezek teljes verzióját néhány napig ingyenesen ki lehet próbálni. A többségük tesztelése pedig csúnya szavak egymás utáni hangos kimondását szokta kiváltani.

(#405) cibus


cibus
aktív tag

Használ valaki esetleg valami jó jegyzet app-ot? Tudtok ajánlani 1-2t?

(#406) vacs válasza Sanyi.mTs (#400) üzenetére


vacs
veterán

(#407) Orgi válasza cibus (#405) üzenetére


Orgi
őstag

Google Keep, Evernote?

(#408) Sanyi.mTs válasza vacs (#406) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

igen, ezt szeretném. idáig minden telefonom be tudtam állítani. ezen most nem megy, nem találok ilyen menüpontot.

(#409) cibus válasza Orgi (#407) üzenetére


cibus
aktív tag

megnézem őket, köszi :) :R

(#410) Sanyi.mTs válasza cibus (#409) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

párommal google keep-et használjuk. meg van osztva adott jegyzet, amibe ilyen pipálható bevásárló listát készítünk. Bármelyikünk ír bele, az "azonnal" frissül a másiknál.

(#411) cibus


cibus
aktív tag

Ebben esetleg nem tud valaki segíteni? Hiába keresem, nem találok rá semmi beállítást. A Google appjaiban (pl gmail, Chrome, play áruház) a téma, fejléc, billentyűzet, minden ilyen barna.. máshol minden szép szürke és fekete. Hogyan tudom ezt az undorító barnát megváltoztatni? Nem találok sehol opciót és nagyon zavar napok óta... :((( :R

[ Szerkesztve ]

(#412) cibus válasza cibus (#411) üzenetére


cibus
aktív tag

A gyári tárcsázót is barna, a gyári sms is, minden... Beállítás sehol. Hiába rakom sötétre vagy alapértelmezettre, semmi nem változik. Vagy nálatok is barna minden??

(#413) Orgi


Orgi
őstag

Nekem nem ilyen durva, vmi sötétbarna-fekete közötti inkább... De nem állítottál vmit a beállítások/háttérképek és stílusokon belül, pl a színeknél? Ott elég sok mindennel lehet szórakozni...

(#414) vacs válasza cibus (#412) üzenetére


vacs
veterán

háttérkép alapú téma.

Beállítások, háttérkép/téma részt keress.

(^)(>.<)(^)

(#415) cibus válasza vacs (#414) üzenetére


cibus
aktív tag

Nem nem. Minden más jó, az úgy van beállítva ahogy tetszik. Csak azok az alkalmazások barnák, amik Google -ök. Nem értem miért nem lehet módosítani :((( :((( :(((
Tessék, többi mind szürke és jó.

(#416) Orgi válasza cibus (#415) üzenetére


Orgi
őstag

"A funkció úgy működik, hogy a rendszer kiválasztja a leghangsúlyosabb színt a háttérképből, és ez alapján készít egy palettát, ami az egész felületen megjelenik. A gombok, a gyorskapcsolók, a betűk és a hátterek is ehhez igazodnak, sőt, még az alkalmazások felülete is, amennyiben támogatják a Google újítását. A keresőórás appjainál ez természetesen működni fog, a többi már a külső fejlesztőkön múlik majd."

Én ez alapján kipróbálnám egy fehér háttérképpel kezdésnek, akkor mi történik... Nem lehet, hogy a háttérképedben a barna dominál és ez alapján hozzá idomulnak a Google cuccai, míg a többi alkalmazás nem támogatja ezt a funkciót? Csak egy ötlet...

(#417) cibus válasza cibus (#415) üzenetére


cibus
aktív tag

Van egy ilyen chrome-ba beírva, hogy chrome://flags
Utána kidobja ezeket. Ezek közül lehet valamelyik?

(#418) cibus


cibus
aktív tag

A file-ban ezek az ideiglenes alkalmazásfileok mik?
Ezeket kell törölni, lassít? Vagy épp akkor lesz lassabb, mert mindent újra be kell tölteni?

(#419) cibus válasza Orgi (#403) üzenetére


cibus
aktív tag

kijelző fóliát kérdeztem, nem tokot :DD :DD

(#420) cibus


cibus
aktív tag

Reggelt!
Tudtok esetleg olyan appot, oldalt, ahol lehet megosztani több/sok képet egyszerre?
Az kellene, hogy van pl a telón 20-30 kép és valahogy át akarom küldeni gépre és ott letölteni. Csak olyan érdekel, ahol az összeset ki lehet jelölni egyszerre és nem egyesével kell csatolgatni.
Respect :R

(#421) Sanyi.mTs válasza cibus (#420) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

google drive? belépsz appba csinálsz egy mappát, jobb alul + jel és kiválasztod (egyesével) a képeket és egyszerre feltöltöd.

(#422) Orgi válasza cibus (#420) üzenetére


Orgi
őstag

Mármint hogy érted az egyesével csatolgatást amúgy? Mert én folyamatosan képeket mozgatok, ugye kijelölésnél ha nem emeled fel az ujjad, csomót pillanatok alatt ki lehet jelölni.
10+ képet én is Google Driveon szoktam megosztani másokkal. De amúgy általában kábellel gépre dugom a telóm.

[ Szerkesztve ]

(#423) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok! Tegnap vettem egy Pro + készüléket.
Felpakolgattam az összes appot, majd ma délután közli a telefon hogy Ő most frissít. Jött az Android 13 meg a MIUI (vagy mi a neve) frissítésből vagy 2

Namost egyelőre nem látok akadást de érdemes lenne újrahúzni az egészet és előről kezdeni a telepítéseket? (végülis csak 5 órám ment rá el)

[ Szerkesztve ]

(#424) Orgi válasza maglew (#423) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem ha nincs gondod, nem éri meg az időt, majd a 14-nél :) Ez a Google Discover fül csak nálam akadt be, képtelen vagyok eltüntetni, de ezért nem húzom újra... :(

(#425) cibus


cibus
aktív tag

Mi ez a gyárilag telepített Shareit program? Ezt lehet törölni? Sosem nyitottam még meg eddig, de most nézem ment a háttérben 22 percet. Feleslegesen szívja, nem hiszem, H hasznalnam....

(#426) cibus válasza Orgi (#424) üzenetére


cibus
aktív tag

Mármint ez amit a főképernyőn jobbra húzol és bejönnek a hírek, az a Discovery? Azt hol lehet kikapcsolni?
Mármint a Google beállításokban ki tudom kapcsolni, de akkor egyáltalán nem mutatja a híreket. Úgy kellene nekem, hogy ne legyen az a plusz egy oldal, mert ha a Google kereső appon nem a szöveg részre nyomok, hanem a G betűre, akkor ugye bejön ugyanaz a Discovery. Elég lenne csak az az egy, nem kell plusz egy oldal. Az az oldal hogyan kapcsolható ki?

[ Szerkesztve ]

(#427) Orgi válasza cibus (#426) üzenetére


Orgi
őstag

Ezt kérdezem én is...

(#428) cibus válasza Orgi (#427) üzenetére


cibus
aktív tag

Nem egészen, mert Te azt mondod, hogy nálad beakadt, tehát Te találtál rá opciót, ahol ki lehet kapcsolni. Én azt kérdezem, hogy hol van az az opció, mert Google belül csak a letiltás van, de kellene androidon belül lenni egy opciónak, ahol azt a plusz egy oldalt ki lehet külön kapcsolni, azt nem találom, az hol van? Másik telefonomon volt. Lehet realme ui-ban nincs? Mert akkor neked sem beakadt.

[ Szerkesztve ]

(#429) Orgi válasza cibus (#428) üzenetére


Orgi
őstag

De ugyanazt kérdezzük, viszont én mikor megvettem a készüléket már akkor megkérdeztme itt és más nem mondt,a hogy ne tudta volna eltüntetni azt a lapot... Illetve amikor írtam a Realme bugreportra, azt a választ is úgy értelmeztem ami jött, hogy ki lehet ezt a lapot teljesen kapcsolni, mármint a mostani üres Discover lapot eltüntetni, tök zavaró...

(#430) cibus válasza Orgi (#429) üzenetére


cibus
aktív tag

De én nem találok erre opciót, mármint az oldal elrejtésére, kikapcsolására, ahogy ezek szerint Te sem. Így viszont ez nálad sem egy bug, hogy beakadt, hanem egyszerűen letiltottad a híreket és azért nem jelenik meg. Tehát megfelelően működik nálad az opció, hisz le van tiltva ;)
Csak ez nem oldja meg azt, amit mi mind a ketten szeretnénk :DD :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#431) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Heytap pictorial app mi lehet? Play áruházban frissülni akar a többi app-pal együtt. Frissítés után viszont nem jelenik meg az alkalmazások között a beállításoknál.

[link]

(#432) Orgi válasza Sanyi.mTs (#431) üzenetére


Orgi
őstag

Rejtély, én is szoktam látni meg mintha még egy ilyen lenne.

Btw kijött az új szoftverfrissítés. c10 verzió, ismert hibák javítása és márciusi biztonsági javítás.

(#433) Detti16


Detti16
friss újonc

Sziasztok!
Aki már régóta használja a telót. Mik a tapasztalatok? Megéri megvenni? Ha 4-5 évre keresek mobilt, akkor szerintetek jó választás lehet? A 6/128 kiszerelés elég?

(#434) DS39 válasza Sanyi.mTs (#431) üzenetére


DS39
nagyúr

Zárképernyő magazin az app neve magyarul az alkalmazások között.

A másik ilyen amit a Play jelezni szokott, a Music app, ami a gyári Zene alkalmazás.
(Vicces módon előzetes hozzáférés jelölése van a Store-ban)

[ Szerkesztve ]

(#435) Zeki válasza Detti16 (#433) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jó kérdés, mi éri meg 4-5 évre.
Én azt nem szeretem, hogy sokszor csinálok véletlen képernyő mentést. Ha meg kiveszem ezt az opciót, akkor nem tudok.
Na meg a Huawei telóm szépen váltott az itthoni mesh hálózaton, ez meg nem. Eszébe nincs másik wifire átmenni, inkább nincs net. Vagy a mesh-em nem passzolja át, nem tudom. De nem oké.

(#436) Sanyi.mTs válasza Zeki (#435) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Én is sok képernyő képet csinálok. Hogyan lehet ezt kikapcsolni?

(#437) Zeki válasza Sanyi.mTs (#436) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Beállításokban keress rá a Képernyőfotóra. Ott.

(#438) Sanyi.mTs válasza Zeki (#437) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Megvan. Köszi.
Akkor marad a 3 ujjas lehúzás, csak ne felejtsem el.

(#439) Orgi válasza Detti16 (#433) üzenetére


Orgi
őstag

Én rengeteget fotózok és igényeltem a 256-ot, ezt neked kell tudnod, hogy elég-e, de ha nem fotózol annyit vagy rendszeresen mented gépre őket vagy szinkronizálod, elég lehet a 128. 4-5 évre szerintem max vmi csillió árú Iphone Max vagy Samsung Ultra lehet elég, de még az is neccesen, nem egy harmad annyiba kerülő, viszonylag olcsó telefon...

(#440) fradi81


fradi81
veterán

Hali
A realme 9 pro főkamerája fotózásra jobb mint a pro plus-é?

moto g72, Ninebot d28e

(#441) Orgi válasza fradi81 (#440) üzenetére


Orgi
őstag

Nem, a Pro+-é a jobb.

(#442) novinyul válasza fradi81 (#440) üzenetére


novinyul
veterán

Messze nem :N

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#443) fradi81


fradi81
veterán

Akkor lehet májusba erre váltok, hátha még esik kicsit az ára ;]

moto g72, Ninebot d28e

(#444) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok, frissítés felrakható? Nincs benne valami bug? :R

(#445) Orgi válasza cibus (#444) üzenetére


Orgi
őstag

Nem találkoztam semmivel.

(#446) Orgi válasza fradi81 (#443) üzenetére


Orgi
őstag

A 256-os ára fél év alatt nem változott egy dekát sem, a 128-as meg ennél már hova menjen lejjebb? Szerintem hamarabb vezetik ki és jön a 10-es be helyette majd...

(#447) Pferi válasza Orgi (#446) üzenetére


Pferi
senior tag

Én kifogtam egy újracsomagolt 8/256-ost Emag-on 98.000-ért, semmi nyoma nem volt a legkisebb haszálatnak sem rajta.
Rendeltem egy Nillkin tokot rá, és nagy megelégedéssel használom, bár mintha az akkuja kevesebbet bírna mint az eddig használt Samsung A70-esem.
Viszont ezt kompenzálja hogy 50 perc alatt feltölti magát 100%-ra :D

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#448) melodie


melodie
tag

RMX3393_11_C.10 Android biztonsági frissítés Március 5...

(#449) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

ki lehet valahogy kapcsolni az értesítési hangot a play áruházon keresztüli app frissítésekre?
auto frissítéssel mennek nálam az appok. sokszor hallok értesítés jelzést, és mikor ránézek, sehol semmi. aztán mikor manuálisan frissítettem az appokat, akkor tűnt fel ez a jelzés. idáig egyik telefonom se csinált ilyet (értesítési hang app frissítésekor)

(#450) Orgi válasza Sanyi.mTs (#449) üzenetére


Orgi
őstag

Én minden telefonomon manuálisra állítom és ott ez nem jelentkezik. Ha a Play store/beállítások/értesítéseknél mindent kikapcsolsz, akkor is van? Illetve nem raktál fel vírusírtót és nem az pittyen amúgy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.