Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Donki Hóte válasza edward2 (#150) üzenetére


Donki Hóte
veterán

feloldó mintát használok mióta az eszemet tudom.

Azt azért gondolom, hogy mindenki tudja, hogy a feloldó minta az valójában egy számkód, csak egyszerűbben lehet bevinni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#152) Graphics válasza Donki Hóte (#151) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Döbbenet :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#153) Orgi válasza edward2 (#150) üzenetére


Orgi
őstag

Én is szemeztem a 12x-el amúgy, de azért ha jól látom 215 legolcsóbb helyen (a 256-os), ez meg 140, azért annyival nem jobb...

[ Szerkesztve ]

(#154) edward2 válasza Orgi (#153) üzenetére


edward2
addikt

Annyi legyen a xiaomi számlájára írva, hogy boltban megnyomkodva nincs rajta microlag és gesture control is sokkal jobban működik, a kamera színhelyesebbnek tűnik. Mondjuk edge display miatt nálam kiesett.

Amúgy végignézve az összes telefont minden egy kaptafa. Nem gondoltam volna, hogy 4-5 évvel később ide jutunk. Elég elszomorító.

(#155) n.karoly


n.karoly
csendes tag

Tegnap előtt én is vettem egy 8/256-ost, MI8-at váltana az új teló s gondoltam két hétig nyomkodom, s ha nem tetszik akkor visszaviszem. Ezt csináltam 11T-el is, az nem győzött meg pedig 6 éve márka hű vagyok. Ott mondjuk a méret és a beszéd hangszóró volt rohadt zavaró mivel nem a kijelző fölött van a füled irányába hanem a fölső káván felfelé, tehát mindenki hall mindent.. :) .
Realme 30 x órás tesztelgetés után ami nálam zavaró az automatikus fényerő szabályozás, este nagyon leveszi nappal meg alul szabályozza s mindig utána kell állítani.
Valahogy gyűjti a port a kijelző a szilikon tok mellet 35 óra alatt rengeteg összegyűlt, nagyon vonza ( mellette a céges Samsung-on semmi...).
Micro lagolást nem vetem észre, a waze az első bekapcsolásnál 15 mp-ig szétesett a képe, de megjavult.

Első nap 5 órát nyomkodtam és 40 % merült le amit nagyon jónak ítélek meg. A fényképek minőségét is jónak tartom a 11T se csinált jobbat, a mi8-at veri, de az egy 4 éves telefon nem érdemes összehasonlítani. Nem olyan pattogos mint a 11T azért abban egy gyorsabb proci van.
A beszéd minőséget mindkét irányba jónak ítélem s hangszóró szerintem kifejezetten szépen szól. Fogása kényelmes kézre esik, viszont a hangerő gomb a bal oldalon van s nekem ez szokatlan.
Ujjlenyomat érzékelő gyors, a banki fizetésnél a kettős azonosításnál volt tegnap valami bizonytalanság ezt majd még tesztelem...

UI 3 frissítés érhető el, mi a tapasztalat érdemes felrakni?
Óra widgetet egyáltalán kilehet pakolni a képernyőre?
A messenger üzenet értesítő lebegő kerek ablaka hogy kapcsolható ki? Az értesítések/alkalmazásértesítések alatt az aktív chat fejeket kikapcsoltam, de még mindig megjelenik.

A 12 X-el én is kacérkodtam, ami most 209 e -ért esetleg, de 70 e-el többet szerintem sem biztos hogy megér...

(#156) Graphics válasza n.karoly (#155) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Óra widgetet ugyanúgy tudsz kirakni, mint bármely más telefonnál.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#157) n.karoly válasza Graphics (#156) üzenetére


n.karoly
csendes tag

Most találtam meg, a képernyő hosszan érintése után a bal felső sarokba a kamera lyuk alatt megjelenik egy plusz jel s ott lehet kezelni a widgeteket.

(#158) Orgi válasza n.karoly (#155) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem a frissítést nyugodtan tedd fel, nálam nem változott tőle negatívan semmi. A fényerő-szabályozás sötétben rossz szerintem, javaslom te is jelentsd be, remélhetőleg javítják. A bal oldali hangerő nekem is szokatlan, előző x telómon mindenhol jobb oldalon volt.

(#159) Graphics válasza n.karoly (#157) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Összeehúzod két ujjal, mint a MIUI-n és feldobja a lehetőségeket. UGyanaz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#160) hallerlaller válasza edward2 (#146) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nekem azért tűnt kicsit lassúnak mert 120hz-hez szokott már nagyon a szemem, ilyen recegések a térképben kimondottan nincs, nem csak azért akadozott mert telepített a háttérben?

Furcsa, én pont a töltést vélem csalásnak, pontosan ugyanannyi idő alatt tölt fel mint a xiaomi 33w .

Ah most voltunk kirándulni, próbáltam valami lepkét mindig homályos lett, asszony a realmevel meg simán meglőtte, ki.szott jó képeket csinál ez a teló véleményem szerint.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#161) novinyul válasza hallerlaller (#160) üzenetére


novinyul
veterán

Szerintem jelenleg az egyik legjobb telefon ár-érték arányban.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#162) Graphics válasza novinyul (#161) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyelőre en is elégedett vagyok vele.

Talán már 3 hete használom.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#163) n.karoly válasza hallerlaller (#160) üzenetére


n.karoly
csendes tag

Egyetértek, szerintem is nagyon jó képeket csinál. Nem akarom elfogultan magasztalni, de a képek minőségében általános felhasználás mellett semmilyen kivetnivalót nem találok...
A fogyasztását tudom még kiemelni.
A töltést annyira nem figyelem mert feldugom s egy óra múlva ránézek s már fel van töltve...

(#164) Kro


Kro
tag

Üdv. Én is nyúzom pár hete ezt a telót. Az automata fényerőszabályozás nálam is gyatra félhomályban/sötétben. Illetve nálatok működik ez az inteligens töltés? Nálam csak első töltésnél működött, azóta éjjel egyből maxra tölti...

(#165) novinyul válasza Kro (#164) üzenetére


novinyul
veterán

Be van kapcsolva az intelligens töltés?

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#166) Kro válasza novinyul (#165) üzenetére


Kro
tag

Persze. Ki-be kapcsoltam, újraindítottam, mindennel próbálkoztam. Gyári töltőjét használom, de mindig egybőll fullra tölt.

(#167) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok

Jelenleg hogy áll a VoLTE és a VoWifi a telekom hálózatán?

(#168) novinyul válasza _Dumber_ (#167) üzenetére


novinyul
veterán

Volte biztosan kell hogy menjen.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#169) Orgi válasza _Dumber_ (#167) üzenetére


Orgi
őstag

Én ugyan Telenor hálózaton vagyok és hiányoltam a Volte ikont (régi telómon volt), de azt mondták hogy ha a HD hang van beszéd közben és nem vált le a net beszéd közben 4g-ről, akkor rendben működik és ez alapján ott megy. VoWifi nincs még Telenornál.

(#170) _Dumber_ válasza novinyul (#168) üzenetére


_Dumber_
őstag

Sajnos nem ilyen egyszerű. A "kell hogy nemjen" a Telekomnak semmit sem jelent.
Amire garanciát vállalnak az a forgalmazott készülékek. Sajnos...
Jelenleg ezt a típust nem forgalmazzák, ahogy pl a Pixel szériát sem. Na az nem is megy sem a VoLTE sem a VOWifi. Ha jól emlékszem a Realme GT (2, ME, neo, pro..stb) , szériából sem mindenyiken működik a VoLTE
A VoWifi- meg még gubancosabb. Pl nincs a listájukban az OPPO Reno 7 pedig forgalmazzák. Nekem nagyon foltos lenne mert elég gyatra itt a térerő, de Wifi-n gond nélkül telefonálok.

Ezért kérdezem a tapsztalatokat.

(#171) _Dumber_ válasza Orgi (#169) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nekem Samu A40-van jelenleg. Ikon ott sincs de működik.
Sajnos az hogy Yettelnél van nem jelenti, hogy Telekomon is. :(

(#172) Csendeske


Csendeske
aktív tag

Sziasztok!
NFC van benne?
Csak azért kérdezem, mert valahol azt olvastam, hogy régió függő. :U

(#173) Sgr_A válasza Csendeske (#172) üzenetére


Sgr_A
addikt

Van

(#174) Csendeske válasza Sgr_A (#173) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Köszönöm! :K

(#175) Graphics válasza Csendeske (#172) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van és tökéletes működik.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#176) Projektor


Projektor
újonc

Sziasztok
Valakinek van ötlete hogy android autó mért nem csatlakozhat a Suzuki crosshoz.,Néztem már videót a YouTube on de nem segített. (9pro+) https://www.youtube.com/watch?v=O8ZKqrMEnbM
köszi előre is :Y

(#177) Graphics válasza Projektor (#176) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt hiszem nem ment nekem TV-vel a képernyőtükrözés, lehet itt is hasonló a gond.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#178) Orgi


Orgi
őstag

Megjött az új szoftver, persze marha bőbeszédű a changelog, pár ismert hiba javítása és biztonsági frissítés...

(#179) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!
A kijelző megjelenítés nem működik.
Nem reagál a képekre.
Teljes képernyős megjelenítés.
Most vettem, nincs benne sim.
Gondolom a simhez nincs köze.
Van valami megoldás?
Köszönöm

(#180) TOLEDOO válasza TOLEDOO (#179) üzenetére


TOLEDOO
tag

Megvan.
A rendszer navigációnál lehetett kiválasztani.

(#181) dépé


dépé
csendes tag

Októberben érkezik az Android 13

(#182) Orgi válasza dépé (#181) üzenetére


Orgi
őstag

Early access, ami szerintem kb egy béta tesztelést jelent...

(#183) Csápájev


Csápájev
őstag

Nagyon agyalok ezen vagy a Gt masteren (vagy a Oneplus Nord 2-n)
Mik a telefon hibái?
Értesítések megjönnek? Allways on display jól működik?
Akadások esetleg? Mikrofonja,jó? :) :R :R

(#184) novinyul válasza Csápájev (#183) üzenetére


novinyul
veterán

Eddig hiba mentesen működnek, főnökömnek vittem egyet(Samsung S10-t váltott) Totál elégedett vele. Mikrofon, hangszóró, gps, Bluetooth, akkumulátor rendben van. Ahogy a kijelző is nagyon szép. Még nálam volt az értesítéseket megkaptam(lakat az alkalmazásra, meg a szokásos beállítások) AOD nálam takarékos módban volt(órát használok) Kamera(fő) megegyezik a GT2-Pro és Neo 3 szériával(képeket raktam fel topikba) Ár-érték arányba az egyik legjobb választás!

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#185) Orgi


Orgi
őstag

Én a következő dolgokkal találkoztam, ebből csak 1 zavaró igazán, de az is nekem és folyamatosan zaklatom miatta a céget bugreportokkal:

- automatikus fényerőszabályozás sötétben nem az igazi - egy mozdulattal orvosolható, sötétben kézzel állítom, de baszki miért nem lehet ezt kijavítani...
- nem tudom a Google Discover lapot eltüntetni, de a cég szerint egy factory reset ezt megoldaná
- a fotók szerintem túl világosak, de szintén egy mozdulattal sötétíthetőek, ez inkább ízlés kérdése.

És akkor a csak nálam jelentkező extra problémám: mint teljesítménytúrázó gyakran járok olyan helyen, ahol nincs térerő és a gps egyszerűen nem látja, hol vagyok. Aztán magához tér fél óra múlva... nem tudom mihez kötni, mert nem barlangban vagyok és azért Magyarország eléggé Európa közepe, nagy csúcsok nélkül, nekem ne mondja hogy a Bükkben egyszer látja hol vagyok, utána fél óráig nem és aztán megint. 3 reportot is tettem erről, képekkel bemutatva, hogy 10-20 km-el arrébbra saccolja egy nagy kék körrel a gps a helyzetem, aminek köze sincs a valósághoz. Elvileg e hónapban jön az Android 13, én nyomok utána egy factory resetet és meglátjuk, mi lesz.

Fentieket leszámítva szerintem jó a hangja, emberi még a mérete, fluid a rendszer, nem akadozik, értesítések rendben jönnek, aod-t nem használok. Viszonylag ritkán töltöm gyorsan, de atom ez a 10 perc töltéssel megvan az egész nap kb. Összességében én kedvelem ezt a telefont, mint elég aktív teljesítménytúrázó a gps problémám zavar egyedül, de a cég reakciójából ítélve lehet egyedi, és kifejezetten térerő nélküli, eldugott erdőkben tapasztalom.

(#186) Csápájev válasza novinyul (#184) üzenetére


Csápájev
őstag

Gt masterhez képest vajon érdemesebb ezt választani?
A proci és elvileg talán a kijelző is jobb a masternél,nem?
Persze tudom ezek csak adatok.

[ Szerkesztve ]

(#187) novinyul válasza Csápájev (#186) üzenetére


novinyul
veterán

Kamera fontos akkor 9Pro+ érdemes választani. De igazából a Dimensity 920 nagyon jó a mindennapokban, nincs melegedés, jó fogyasztás. Én inkább választanám a 9Pro+.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#188) n.karoly válasza Orgi (#185) üzenetére


n.karoly
csendes tag

Fogyasztás/teljesítmény arány nagyon rendben van. Az érintő képernyő görgetésnél nekem néha rakoncátlankodik, pl ha lassan húzok fel egy oldalt többször előfordult, hogy indokolatlanul rettentően begyorsul. ehhez kapcsolódik, hogy az érintő kijelzőmön van egy pont, ahol nem tudom bezárni a facebook postot X-el (ott mintha nem érzékelné a nyomást), így le kell görgessek. Lehet ezek gyártásból adódó egyedei eset. A főkamera kifejezetten jó ami nálam is néha fényesebb viszont az előlapi és a makró kamera nem a telefon erőssége.

(#189) Orgi


Orgi
őstag

Egyeseknek megjelent az early acces Android 13-ra a fórum szerint...

(#190) Orgi


Orgi
őstag

Pár fotó a Magas-Tátrából, ha valakit a fotózási képességek érdekelnek:
[link]

(#191) hallerlaller válasza Orgi (#190) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nagyon jók!

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#192) Orgi válasza hallerlaller (#191) üzenetére


Orgi
őstag

Köszönöm! Némelyiknél nem voltak ideálisak a fényviszonyok, már ment le a nap a szurdokban, ráadásul mivel alapból én túl világosnak tartom a fotóit, kézzel rásötétítek minden esetben és néha túlzásba esek, de szerintem is vállalhatóak ebben az árkategóriában :) Azért az ég kiégése jelen tud lenni :(

(#193) hallerlaller válasza Orgi (#192) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nem csak ebben a kategóriában, fejebb is keresni kell ami jobb képet lő, lásd legújabb 200mpx xiaomi 12T kaka ehhez képest.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#194) n.karoly


n.karoly
csendes tag

Most már én is sokat használtam és alapjába véve jó és megéri az árát. Az ég kiégése mellett a színhűséggel így ősszel azért vannak gondok...

(#195) Orgi válasza n.karoly (#194) üzenetére


Orgi
őstag

Ezeket most hétvégén lőttem, majdnem minden van ég és most ezek így rendben vannak laikusként nézve:
[link]

(#196) n.karoly válasza Orgi (#195) üzenetére


n.karoly
csendes tag

Tényleg jók lettek, nekem is elég jól sikerültek a hétvégi képek ugyan kicsit felhős volt az idő. A 2 első tájkép komlón készült, amik azért jók lettek, de a két autóból készült képnél a színek sajnos eltérnek a valóságtól, igaz nagyon érdekes fényviszonyok között készült.
Link

(#197) Orgi


Orgi
őstag

Ma megérkezett a biztonsági frissítés pár nem részletezett hiba javításával, nekem pl lett Volte kijelzés Yettel alatt (eddig nem volt ikonja), aztán decemberben már Android 13 elvileg.

(#198) cantus


cantus
tag

A Realme boltban hivatalosan jelenleg 140e a készülék. Szerintetek érdemes még kicsit várni? Mehet még lejjebb az ára? Karácsonyra lenne. Nem úgy tűnik, mintha zuhanna az ára, elég stabilan tartja az értékét.

(#199) novinyul válasza cantus (#198) üzenetére


novinyul
veterán

Ez nem fog lejjebb menni :( K.rva szar a valutánk, még így is jó hogy vannak akciók.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#200) Orgi válasza cantus (#198) üzenetére


Orgi
őstag

A Mediamarktban is annyi, csak ott szoktak lenni ilyen 0% THM-es akciók... de gyakorlatilag egy tizessel olcsóbb most, mint mikor én vettem, jó pár hónapja, szerintem nem éri meg erre várni, mindennek inkább feljebb megy az ára, nem le. Pl új alaplapom ára most 25k-val több, mint 3 hónapja volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.