Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Sanyi.mTs válasza aprokaroka87 (#550) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

már annyira leszoktam róla, évek óta csak a gyári launchereket használom. pedig megvettem a nova prime-ot is

(#552) Orgi


Orgi
őstag

907 megás frissítés jött, júliusi security patch, szokásos bőbeszédű changeloggal.

(#553) aprokaroka87 válasza Orgi (#552) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nekem még nem kínálta fel,
de ez alapján kb várható volt hogy lesz majd frissítés.

(#554) Sanyi.mTs válasza Orgi (#552) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Jaja.

(#555) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Nálatok nem melegszik a teló wifi hotspot (legalább 30 perces) bekapcsolásakor?
Olyan langyos, mintha játszanék rajta.

(#556) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!

Ez Akkumulátor értesítés pár naponta feljön.
Hosszú érintés után be tudom állítani, hogy értesítések kikapcsolása, de továbbra is megjelenik.
El lehetne ezt valahogy örökre tűntetni?
(elnézést a kép minőségéért, ez most így volt megoldható)

(#557) aprokaroka87 válasza Sanyi.mTs (#555) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Előfordulhat, mondjuk gondolom ez függ a külső hőmérséklettől is.
Meg hogy épp mennyire aktív a mobilnet.
De írja is.
4G-n vagy 5G-n tapasztalod?

[ Szerkesztve ]

(#558) Sanyi.mTs válasza aprokaroka87 (#557) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nem figyeltem. zsebemben volt a mobil

(#559) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

Sziasztok. csak érdeklődnék ki-milyen hívás/üzenet-értesítőt használ, mert ugye alap értesítő nincs pl. a 9pro+-ban sem ?

:U

[ Szerkesztve ]

(#560) Orgi válasza Cblacksmithc (#559) üzenetére


Orgi
őstag

Bevallom nem értem mire gondolsz... semmilyet, mert minden elmulasztott hívásról jelez? Fent a felső sorban is ott a jelzés az elmulasztott hívásról és a telefon ikonnál is látszik. Sms-nél is az ikonon látszik, ha olvasatlanod van.

[ Szerkesztve ]

(#561) Cblacksmithc válasza Orgi (#560) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

Nem, félreérted.

Kikapcsolt képernyőnél nincs hívás és sms jelzés, értsd led.

Ahhoz, hogy lásd keresett-e valaki, ahhoz képernyőindítás kell...

(#562) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

Sziasztok újfent.

Meg tudja mondani valaki, hogy be lehet-e (és ha igen, hogyan) állítani azt, hogy ne zavarjanak módban se ikon, sem pedig asztali értesítés formájában ne jelenjen meg semmi a mobilon ?

(#563) Orgi válasza Cblacksmithc (#562) üzenetére


Orgi
őstag

Én ilyenkor repülő módba teszem és akkor a hívó részéről is egyértelmű, hogy keressen újra szerintem... mondjuk üzenetnél ez nem játszik.

(#564) Cblacksmithc válasza Orgi (#563) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

a lényeg az az volna, hogy a ne zavarj módban a kontaktok kivételével senki sem érjen el semmilyen módon és ne is jelezze számomra....ezért nem jó a repülő mód, mert a telefonban lévők/vagy kedvencekben lévők kereshetnek

:R

(#565) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

Még mindig keresem a választ #562-re

:U

(#566) Orgi válasza Cblacksmithc (#565) üzenetére


Orgi
őstag

Rákeresve a DND leírására ez nem úgy működik, ahogy szeretnéd, mármint az Androidban:

What happens when your phone is on Do Not Disturb and someone texts you?Do Not Disturb (DND) is a mode that silences your iPhone or Android so you're not distracted by incoming notifications. You will still receive notifications, texts, and calls, but your phone will not make a sound, and your screen will not turn on to display them.

(#567) aprokaroka87 válasza Cblacksmithc (#565) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Play áruházban nincs olyan app ami kicsit többet tud?

(#568) zeorsdfd válasza Cblacksmithc (#562) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Van ilyen app, ingyenes és bombabiztos, nem meríti az akksit, több millióan használják.
Úgy működik, bekapcsolod a gyári "ne zavarj" funkciót aztán zsebre teszed a telefont és nem veszed elő. Ja, és le se kell tölteni semmit...ezt most egész komolyan mondom, nem trollkodás:-)

[ Szerkesztve ]

(#569) Cblacksmithc válasza Orgi (#566) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

Oké, ez az amit eddig is tudtam, hogy nem úgy működik, mint ahogy kéne. Van ugye a repülőgép mód, ott nincs az égvilágon semmi, ez pontosan ugyanaz, mint amit zeorsdfd fórumtárs írt. Én úgy gondolom, hogy akkor volna a "ne zavarj" funkció tökély, ha nem csak azt tudnám beállítani, hogy csak értesítés jön és hang/rezgés nem illetve ugye kitől érkezhet kivételként mégis hívás/sms esetén értesítés, hanem azt is, hogy akár hívás, akár sms esetén szeretnék-e bármilyen értesítést vagy sem....

[ Szerkesztve ]

(#570) Cblacksmithc válasza Cblacksmithc (#569) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

valahogy úgy mint ebben 0:30-nál....(vagy valamilyen frissítés miatt ez már nincs meg benne valahol ?) :U

[ Szerkesztve ]

(#571) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

Én még mindig segítséget kérek, mert nem tudom beállítani rajta azt, hogy csak a telefonomban lévők kereshessenek, azon kívül pedig még értesítés sem jöjjön semmiről (se hívás, se sms) nemhogy hang. (a ne zavarj funkció esetén jön értesítés)

Ha valaki be tudta állítani és persze működik is kérem jelentkezzen akár privátban is.
köszönöm

(#572) Orgi válasza Cblacksmithc (#571) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem ha tudná valaki a választ, már beírta volna neked... én utolsó tippként javasolnám, hogy írj a supportnak és kérdezd meg:
service.eu@realme.com

(#573) Cblacksmithc válasza Orgi (#572) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

már túl vagyok rajta. mármint a supporton is....

nem értette, mit is szeretnék, így nem tudtak segíteni. :(

:R

(#574) Orgi válasza Cblacksmithc (#573) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem még egy javaslatom lenne, egy általános telefonos topicban itt kérdezd meg a dolgot, hogy más telefonon ez így működik-e, ahogy te szeretnéd... mert ha egyiken sem, akkor el is engedhető a dolog.

(#575) ironbed


ironbed
aktív tag

Valószínűleg a Realme ezt nem teszi bele vagy nem mindegyik telefonba teszi bele
Ami azért érdekes, mert a BBK család másik belépő típusú telefonjában, az Oppo Reno5-ben benne van:

[ Szerkesztve ]

(#576) aprokaroka87 válasza ironbed (#575) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Realme 6-ban pl ilyen

viszont Realme ui 2.0

[ Szerkesztve ]

(#577) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Van egy érdekes dolog amire nem tudok rájönni hogy hova tegyem.
Adott egy Otg pendrive, amikor megvettem a telefont még normálisan felismerte, meg még aztán is.
Viszont most felismeri de látszólag fogadja majd fájlkezelő nem mutatja, és a tárhely résznél sem jelzi ki hogy mekkora a tárhelye, csak eltávolítást engedi.
A pendrive nagyon úgy néz ki hogy jó, mert számítógép és a Realme 6 is felismeri, és azóta nem lett változtatva semmi rajta, létezhet hogy a legújabb, nemrég kiadott frissítés kavar be?
Megtudná nézni esetleg valaki hogy ott mi a helyzet?
Persze olyan tegye meg akinek már a legfrissebb firmware verzió van fent.

(#578) f.i.s.h.


f.i.s.h.
csendes tag

Sziasztok!
Január óta használom a Realme 9 Pro+ modellt. Eddig semmi bajom vele, viszont azt vettem észre, hogy a gyári tokot használva (kizárólag azt, semmi más nem volt rajta) a kamerasziget műanyagját szemmel láthatóan karcolja az alá bekerülő por. Rendszeresen tisztán tartom a telefont, amikor a tokjából kiveszem, a tokot is víz alatt mosom át alaposan, hogy ne maradjon benne semmi és ezt legalább havonta kétszer megcsinálom, szóval vigyázok rá.
Csak a kamerasziget karcos, annak is a szelei leginkább, a telefon hátlapja makulátlan. Irodai munkát végzek, nem sivatagi környezetben :-)
Nálatok is előfordul ez?
Gondolom, ez nem egyedi probléma, de ránézésre nem tűnt ennyire "huzatosnak" a kameraszigetet borító része a toknak.

[ Szerkesztve ]

(#579) Orgi válasza f.i.s.h. (#578) üzenetére


Orgi
őstag

Én minden telefonomon Nillkin Frosted Shield tokot használok már több éve, ideális az én túrázós hobbimhoz, ezzel nem látok ilyen jellegű problémát.

(#580) f.i.s.h. válasza Orgi (#579) üzenetére


f.i.s.h.
csendes tag

Köszi! Igen, valószínűleg azért mert az a tok a kameraszigetet körülöleli, a gyári viszont csak a lencséket hagyja szabadon, többi felületet pedig elfedi és ha ezek alá bemegy a por, az eléggé bántja a műanyagot...
Ezek láttán a Nillkin Frosted Shield jobb választás lett volna.
A kijelzőhöz adnál tanácsot? A gyári fóliát lassan le kell vegyem róla.

(#581) ironbed


ironbed
aktív tag

Sziasztok!
Valaki megnézné nekem, hogy a Pro/Expert módban választható-e az Ultrawide kamera?
Milyen beállítási lehetőségek vannak? Záridő maximuma 30 másodperc? Van-e fókuszállítási lehetőség?
Esetleg egy screenshot-ot kérhetek?
Szeretnék ilyen mobilt venni, de jó lenne ha fotózás terén lenne előrelépés a Reno5-ömhöz képest.
Köszönöm előre is!

(#582) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

az előző kérdéshez kapcsolódóan, tudtok még ajánlani olyan megbízható helyeket, ahol be lehet szerezni a készüléket? mintha mindenhonnan eltűnt volna... :)

(#583) Orgi válasza ironbed (#581) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem nem választható így ránézésre vagy el van dugva.

(#584) Orgi válasza f.i.s.h. (#580) üzenetére


Orgi
őstag

f.i.s.h.: Én Aliexpressről szoktam rendelni fóliákat, töménytelen van, de a tokot is onnan veszem mindig.

huberpe: pl Emagban raktáron is van ha jól látom, Aqua rendelhető, Konzolvilág is...

(#585) huberpe válasza Orgi (#584) üzenetére


huberpe
aktív tag

nem voltam valóban pontos, a 128 gb-os verziót nem találtam sehol, mert nekem teljesen felesleges a 256. :)

(#586) ironbed válasza Orgi (#583) üzenetére


ironbed
aktív tag

Neten jobban utánaolvastam és elvileg ott kellene fent legyen vaku mellett egy fa ikon.

(#587) Orgi válasza ironbed (#586) üzenetére


Orgi
őstag

Mint látod, most már ez nem így néz ki, de ismerős volt az ikon, így most jobban látszik már, mégis megy...

(#588) ironbed válasza Orgi (#587) üzenetére


ironbed
aktív tag

Ááá, látom az alján a szorzókat :D Szuper
Köszi!

(#589) tiszolczi


tiszolczi
csendes tag

Ha esetleg más fórumtársakat is érdekel, a legfrissebb BSG-féle Gcam elég jól teszi a dolgát. Az előző verziók config-gal is csak részben működtek, viszont ez a változat külön config nélkül is szinte hibátlan. Egyedül talán a nagyítás váltó bohóckodik, de ez már nem olyan vészes hiányosság.
MGC_8.9.097_A11_V5
(Remélem működik a link.) Az MGC végű .apk van fent nálam.
Szerintem érdemes kipróbálni, ha nem is a gyári helyett, de mellette jó fotókat lehet vele lőni. Night Sight, Top shot plusz funkciók a gyárihoz képest, és a fotók kevésbé túlexponáltak és színezettek ezzel fotózva. A hátsó lencsék közül viszont csak a főkamerát lehet vele használni.
Have fun! :)

(#590) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Erre továbbra sincs ötlet?

#577

(#591) tiszolczi válasza aprokaroka87 (#590) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Tipp: bármilyen másik fájlkezelő használata?
Bocs, nem szoktam külső meghajtókat telefonhoz csatlakoztatni.

(#592) aprokaroka87 válasza tiszolczi (#591) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tárhely részben az alábbi van.

Én nem állítottam be semmilyen közös tárhely dolgot és egyébként sem 256gb a pendrive, hanem 128gb.

(#593) tiszolczi válasza aprokaroka87 (#592) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Huhh, ezt most nem értem. Csak arra gondoltam, hogy frissítés után bugos vagy finnyás lett a gyári fájlkezelő, és egy szintén faék egyszerű Google Files vagy egy szofisztikált Total Commander megeszi a pendriveot. Mert más eszközökön simán csatlakozik. Aztán lehet javítják a hibát, vagy marad egy külső app.

(#594) aprokaroka87 válasza tiszolczi (#593) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Solid Explorer sem eszi meg, de itt valami más bibi van.
Egyébként sincs ki választva alapértelmezett app, 3-at kínál fel amikor csatlatkoztatom.
Solid Explorer, gyár fájl kezelő, és a drives nevű app, Solid Explorer konkrétan le is fagy ahogy rá nyomok.

Realme 6 esetén az alábbit mutatja

Itt jó és a pendrive is 128gb

[ Szerkesztve ]

(#595) tiszolczi válasza aprokaroka87 (#594) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Szétnéztem, de sajna nincs kéznél OTG kábel, így nem tudom kipróbálni nálam hogyan működik. Vagy egyáltalán. Esetleg tennék még egy próbát a Fejlesztői módban, alapértelmezett értékre állítani a fájl másolást, hátha az segít. Bár ha eddig nem kellett buherálni, akkor lehet nem ez a gondja. Ha lesz kábelem, kipróbálom, beszámolok.

(#596) n.karoly


n.karoly
csendes tag

Sziasztok, az utolsó frissítés óta (pár hete) a messenger és a gmail alkalmazásoknál vettem észre, ha csak mobilnet van akkor néha nem kapok meg az üzeneteket vagy késve érkezik meg az üzenet. Ahogy wifi-re lép a telefon olyankor rögtön megjönnek az üzenetek. Mostanában kezd xiaomi érzésem lenni...Nálatok nincs ilyen jelenség?

(#597) Orgi


Orgi
őstag

Pár kép a Magas-Tátrából, ha valaki fotózási képességekre kíváncsi:
[link]

(#598) hallerlaller válasza Orgi (#597) üzenetére


hallerlaller
addikt

Jók megint.
5 éves gyerekkel milyen útvonalat javasolsz?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#599) Orgi válasza hallerlaller (#598) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi és nem tudom, mennyit bírhat, de mondjuk:
1. séta a Csorba-tó körül, aztán fel, majd le a libegővel az Elülső-Szoliszkó alatti menedékházba
2. Csorba-tó, onnan séta a Poprádi-tóig, de lehet ez már sok, kb 1 órás út könnyű terepen
3. Csorba-tó, onnan fel sárga jelzésen a Fátyol vízesésig, másfél óra kb könnyű terepen
4. Ótátrafüred, fel siklóval Tarajkára (Hrebienok), onnan Rainer-kunyhó (zöld jelzés), vízesések... a nagy elágazásig, a hídig is be lehet gyalogolni a piroson (a zöld is ebbe fog bele futni).

[ Szerkesztve ]

(#600) hallerlaller válasza Orgi (#599) üzenetére


hallerlaller
addikt

:R

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.