Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) dépé


dépé
csendes tag

Ma erkezett meg a vegleges android 13

(#252) fish71


fish71
csendes tag

Sziasztok !
Olyat kérdeznék hogy nálam a bejövőhívás feloldja a telefon zárolt képernyőjét, hol tudom ezt beállítani hogy ne oldja fel ??

(#253) fish71 válasza novinyul (#239) üzenetére


fish71
csendes tag

Szia !
Olyat kérdeznék hogy nálam a bejövőhívás feloldja a telefon zárolt képernyőjét, hol tudom ezt beállítani hogy ne oldja fel ??

(#254) fish71 válasza Orgi (#240) üzenetére


fish71
csendes tag

Szia !
Olyat kérdeznék hogy nálam a bejövőhívás feloldja a telefon zárolt képernyőjét ha nem veszem fel a hívást (véget ér a csengés és felold a telefonképernyő), hol tudom ezt beállítani hogy ne oldja fel ??

(#255) Orgi válasza fish71 (#254) üzenetére


Orgi
őstag

Szia!
Bevallom nem teljesen értem, de felhívattam magam, hozzá se nyúltam, abbahagyta a csörgést és ugyanúgy le volt zárva ezután a telefon. Hívás közben meg nyilván feloldódik, vhogy fel kell venned vagy kinyomnod...

[ Szerkesztve ]

(#256) fish71 válasza Orgi (#255) üzenetére


fish71
csendes tag

Szia!
Köszi a választ.
Igen úgy gondoltam ahogy írtad, felhívnak nem nyúlok hozzá, véget ér a csörgés és feloldott képernyő van, nem marad lezárva.
Meg amikor hívnak zárt képernyőnél, csak zöld telefon van hogy felvehetném, de piros nincs hogy elutasítsam a hívást. Te frissítetted már a rendszert ??

(#257) Orgi válasza fish71 (#256) üzenetére


Orgi
őstag

Ma reggel jött meg a hivatalos végleges Android 13, még nem tettem fel, a bétát kihagytam.

(#258) martonl válasza CheGhost (#246) üzenetére


martonl
senior tag

Ezt a fényerő beállítást megjegyzi akkor is, ha kikapcsolom?

(#259) fish71 válasza Orgi (#257) üzenetére


fish71
csendes tag

A problémám még mindég nem tudtam megoldani sajnos, pedig már az alkalmazások menüben sok mindent átállítottam. Például tiltottam hogy a Google appok ne módosíthassák a rendszerbeállításokat, stb. A Google appok mindent látni, tudni, irányítani akarnak !!
Viszont nekem nem az Android 12-őt szeretné frissíteni a telefon hanem a Realmi UI3-at !!

[ Szerkesztve ]

(#260) fish71 válasza Orgi (#257) üzenetére


fish71
csendes tag

Ezt a Realmi UI3-at merjem frissíteni, mivel lesz jobb a 4-es ??

(#261) tiszolczi válasza fish71 (#260) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

A Realme 4-et a 13-mal kapta meg a tavalyi csúcsmodell, így egy frissítésben jön mindkettő. Azt mondják jó, csak nekem nem akar megérkezni :)
Az Alphabet sajna abból él, hogy használja az adatainkat. Én nem szoktam korlátozni az alap Google appokat, de ez ugye szokás kérdése. A teló sima és szikár google tárcsázót használ, itt nincs piros és zöld gomb a hívások kezelésére. A hívás elutasítás azt hiszem a zöld bogyó lefelé húzásával lehetséges, viszont a ki/bekapcsoló gomb megnyomása is némítja a hívást. Nekem ez a megoldás, ha nem akarok a főnökkel beszélni. De bármilyen másik tárcsázót is fel lehet pattintani, ha ez nem lenne szimpatikus.
Az hogy hívás után feloldva marad a kijelző, esetleg valami BT eszköz (óra, füles, autó) is befolyásolhatja. Vagy a megbízható helyek, ha be van állítva. Egyébként nálam is jól működik ez a funkció.

(#262) LaserCopy


LaserCopy
újonc

Szisztok,
Vodafone / Digi Mobil VoLTE (illetve itt VoWifi is) működik esetleg valakinél, és ha igen hogyan sikerült beállítani?

(#263) fish71 válasza tiszolczi (#261) üzenetére


fish71
csendes tag

Köszönöm a válaszod !!

(#264) fish71 válasza tiszolczi (#261) üzenetére


fish71
csendes tag

Nálam a híváskor a zöld telefonikon felfelé húzásra és lefelé húzásra is hívásfogadást kínál, nincs elutasítás lehetőség. Valami nem jó, csak nem tugok rájönni mi lehet a gond, hogy a nem fogadott hívás feloldja a zárolt képernyőt. Szerintem mikor először kapcsoltam wifit már a google elkezdett töltögetni, frissíteni, aztán megváltoztatta a telefonikont is kékről fehérre, na meg gondolom belenyúlt a rendszerbe is, mivel ez gyárilag engedélyezve volt neki.

(#265) novinyul válasza LaserCopy (#262) üzenetére


novinyul
veterán

Vodafone Volte alapból megy nekem. Digi-n viszont nem lesz Volte-VoWifi :(

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#266) tiszolczi válasza fish71 (#264) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Tettem egy próbát, nekem lefelé húzással elutasít. Google Asszisztens nincs esetleg aktiválva? Az is bekavarhat, a híváskezelést is át tudja venni. Még mielőtt másik tárcsázót választanál, esetleg az ikonon hosszan nyom, app infó, jobb fent 3 pötty, és a frissítések eltávolítása. Nyilván utána újra le akarja tölteni a friss verziót, max azt nem telepíted.

(#267) Orgi


Orgi
őstag

Én tegnap frissítettem, reggel ugye megjött a végleges stabil Android 13, c05 a vége. Kicsit mintha gyorsabb lett volna a rendszer, máshogy néz ki minimálisan, hibával nem találkoztam.

(#268) fish71 válasza tiszolczi (#266) üzenetére


fish71
csendes tag

Szia.
Köszönöm a válaszod !
Nincs aktiválva a Google Asszisztens, és a Telefon alkalmazásnál is megcsináltam azt a frissítés eltávolítását, de nem segített sajnos.
Még olyat kérdeznék hogy a Wifi sebességét hogy tudnám növelni, beállítani, vagy mi lassíthatja ? Mivel a 6 éves Samsung telefonom sebességteszten mérve 15-20 Mbps-al gyorsabb, furcsálom hogy nem ez az új telefon tud többet.

[ Szerkesztve ]

(#269) Orgi válasza fish71 (#268) üzenetére


Orgi
őstag

Erre kíváncsi voltam, hogy mérted? Speedtest-tel? Nekem 206 Mbps az 500-as nettel Bp. belvárosában...

(#270) fish71 válasza Orgi (#269) üzenetére


fish71
csendes tag

Szia.
150-es netem van.
Wifin Speedtest-tel Realmi 9 pro plus. 60 Mbps / Samsung S7 Edge. 80 Mbps.

(#271) fish71 válasza tiszolczi (#266) üzenetére


fish71
csendes tag

Próbáltam másik tárcsázót, telefon alkalmazást telepíteni, de a probléma nem oldódott meg, mindegyiknél ugyan úgy nem fogadott hívás után felold a zárolt képernyő.
Kezdek csalódni ebben a telefonban.

(#272) Orgi válasza fish71 (#271) üzenetére


Orgi
őstag

De ha ez a probléma másnál nincs, cska nálad, akkor ez vmi beállítás lesz. Megosztottam a support mailcímét fentebb, esetleg megkérdezhetnéd tőlük pl... Vagy ha kijön a végleges Android 13 a telódra, nyomj egy gyári visszaállítást, amúgy is ajánlott elvileg főverzió frissítésnél, minden telónál...

Pár újabb fotó amúgy, téli Magas-Tátra, AI off:
[link]

(#273) fish71 válasza Orgi (#272) üzenetére


fish71
csendes tag

Te használsz valami védelmet a lezárt képernyő feloldásra, újlenyomat vagy jelszó ??

(#274) Orgi válasza fish71 (#273) üzenetére


Orgi
őstag

Persze, mindkettőt... azt hiszem ujjlenyomatot nem is lehet jelszó nélkül beállítnai, mert 72 óránként egyszer azzal kell feloldani.

(#275) fish71 válasza Orgi (#274) üzenetére


fish71
csendes tag

Beállítottam jelszót a zárolt képernyőhöz és így már nem oldja fel a nem fogadott hívás, úgy látszik kellett neki valami védelem ez volt a gond.
Megmértem a telefon Wifi sebességet 1000 Mbps-os Telekom neten, Letöltés 604 Mbps, Feltöltés 547 Mbps.

(#276) Kupecz Évi


Kupecz Évi
friss újonc

Sziasztok.
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a Realme 9 pro plus alkalmas e WiFi hívásra. Tudom, szolgáltató függő. Terlekomos vagyok, tehát a szolgáltató ok, most is használom az alkalmazást Huawei készüléken. Viszont vennék egy Realme 9pro pluszt.
Segítséget előre is köszönöm

(#277) Orgi válasza Kupecz Évi (#276) üzenetére


Orgi
őstag

Amit én a neten találtam, a szerint igen, de Yetteles vagyok és nekem nincs ott az opció.

(#278) Kupecz Évi válasza Orgi (#277) üzenetére


Kupecz Évi
friss újonc

Köszönöm

(#279) Rhino82


Rhino82
tag

Sziasztok!
Csatlakoztam a táborba én is egy 8/256-os példánnyal. :)
Egy GT Neo 3T-t ütött ki, az volt a másik kiszemelt, de az drágább, kamerában gyengébb elvileg és mindkettőt nyomkodva nem volt olyan érzésem, hogy annyira muszáj lenne a snapi 870, mivel nagyon sebesnek érzem a rendszert ezen is.
Szerintetek ez jobb vétel?
Illetve valami vékonyabb fajta tokot tudtok rá ajánlani? :R

(#280) Orgi válasza Rhino82 (#279) üzenetére


Orgi
őstag

Én minden telefonomon Nillkin Frosted Shieldet használtam, erre is azt vettem.

(#281) Rhino82 válasza Orgi (#280) üzenetére


Rhino82
tag

A képen vékonynak tűnik, tetszik.
Most ráraktam azt ami gyárilág jár hozzá. Annál gondolom vékonyabb, ugye?
Illetve valami fóliát érdemes rá venni? Vagy karcoktól védve van a GG 5-el?

[ Szerkesztve ]

(#282) Orgi válasza Rhino82 (#281) üzenetére


Orgi
őstag

Nem feltétlenül vékonyabb, inkább teljesen más az anyag... mivel én állandóan túrázom, a fogása szerintem jobb a Nillkinnek ehhez. Szerintem gyárilag van rajta fólia, eléggé látható is...

(#283) Rhino82 válasza Orgi (#282) üzenetére


Rhino82
tag

Igen van rajta, azt látom én is...csak azért kérdem mert nem tudom meddig fogja bírni, aztán ha esetleg cserés majd akkor tudjak rendelni egyből.

(#284) zolem válasza Rhino82 (#279) üzenetére


zolem
aktív tag

Én is e kettőt néztem ki. Ráadásul most a német mediamarkt akciózza a dragonballt. De még nem döntöttem, mert a kamera elméletileg jobb a 9ben.

にんじん

(#285) Rhino82 válasza zolem (#284) üzenetére


Rhino82
tag

Én eddig nem bántam meg. Kamera ezért az árért brutál, meg a 8 gb ram es a 256 tarhely is boven elegendo mindenre. Mondjuk ez egyéni szokás kérdése, de szerintem nekem bőven elegendő lesz a dimensity 920, és még az akksit sem zabálja. Nagyon ritkán játsszok telefonon, ellenben fotót szeretem ha jókat lehet lőni...bár a GT Neo 3T nem tudom mennyivel lőhet rosszabb képet.
Illetve valamivel kisebb is a 9PP...bár talán nem olyan sokkal.

Olyan telot kerestem, amiben van egy jó erős közepes soc,normális kamera és normális az üzemidő.(ezért akartam inkább középkategóriás soc-t.)
Nálam még az A52s-t ütötte ez ki...ez újabb is, több ram és több táhely...ott max talán a proci erősebb picivel, illetve az ip védelem.

(#286) zolem válasza Rhino82 (#285) üzenetére


zolem
aktív tag

Azt hiszem bőven jó lesz . Csak hirtelen felcsillant a szemem a MM.de akciója miatt. De maximalisan egyezik a véleményünk.

にんじん

(#287) novinyul válasza zolem (#286) üzenetére


novinyul
veterán

Kamerában jóval gyengébb a 3T, persze a Snapi 870 erősebb. De inkább a 9Pro+ ajánlom(jó pár hónapig volt nálam teszten)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#288) tiszolczi válasza Rhino82 (#285) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

A52s-ről váltottam, nagyjából egy kategória, viszont a Realme nekem jobban bejön. Na jó, nincs IP védelem, viszont kevesebb Samu korlát, akku, GPS, térerő erősebb, és talán fotózás terén is egy fokkal jobb. Viszont nincs Bixby Routines amire majd kell keresni valami megoldást. És hát ugye MTK, ami zenehallgatás függvényében nem elhanyagolható. Szerény vélemény, szekértáborokba nem szeretnék beállni. :)

(#289) Zeki


Zeki
nagyúr

Jézuska hozta, nem a mitulátbáti hotta.
Elégedett vagyok vele, de 5G nem lesz, mert olyan lezárt Telekomos csomagom van, amihez nem jár. Az csak a korlátlan netes csomagokhoz jár.

(#290) Zeki


Zeki
nagyúr

Hogy lehet nagyobbra venni az állapotsoron lévő ikonokat, akkut, stb?

(#291) Rhino82 válasza tiszolczi (#288) üzenetére


Rhino82
tag

Sebességben érzel valami különbséget?
Illetve az mtk-t hogy érted zenehallgatás függvényében? Ez mit takar?

(#292) Rhino82 válasza novinyul (#287) üzenetére


Rhino82
tag

Érezni egyébként hosszabb távon, hogy nem csúcs proci?
Csak azért kérdem, mert tény hogy 2 napja van meg..de egyáltalán nem érzem, hogy "csak" egy középkategóriás proci van benne. Mindent egyből nyit, nem igazán gondolkozik semmin. :)

De nyomkodtam ma pl haveromnak az Oppo Reno 5Z-jét, amiben csak a 800-as dimensity van és az is elég pörgősnek tűnt.

(#293) novinyul válasza Rhino82 (#292) üzenetére


novinyul
veterán

Csak akkor vennéd észre ha, a legdurvább játékokkal akarnál játszani(max. grafikán) Minden másban bőven van benne tartalék. Ráadásul még a hang kimenet sem rossz. Most a Neo 3-n a Dimensity 8100 sem veszem észre hogy rosszabb lenne mint a Snapis verziókban.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#294) Rhino82 válasza novinyul (#293) üzenetére


Rhino82
tag

Esetleg a realmenek vannak valami gyengeségei, mint pl a samunak panaszkodnak páran a térerőre?
Most olvastam, hogy messenger üzenetek nem jönnek meg valakinél realme ui-n.

(#295) Zeki válasza Rhino82 (#294) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jönnek az üzik, megy minden, gyorsan.
Látja az EU-s műhold rendszert is.

Életem csalódása a céges telefonom, Samsung A51. Na az öngyilok.

(#296) novinyul válasza Rhino82 (#294) üzenetére


novinyul
veterán

Itt semmi :N A Messenger nálam mindig tökéletesen üzemel, lakat az alkalmazáson :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#297) Rhino82 válasza novinyul (#296) üzenetére


Rhino82
tag

:R
Azt tudja valaki, hogy az alkalmazások menüben össze lehet e húzni az alkalmazásokat egy mappába? Úgy mint a főképernyőn a google alkalmazások pl(gmail,youtube,térkép) nekem egy mappába van. Belépek az alkalmazások menübe ott nem tudtam összehúzni egy mappába.

(#298) Zeki válasza Rhino82 (#297) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az alkalmazások menü a mappa. Nincs belső mappa, ott van ABC sorrendben minden alkalmazás.

(#299) novinyul válasza Zeki (#298) üzenetére


novinyul
veterán

Köszi :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#300) Rhino82 válasza Zeki (#298) üzenetére


Rhino82
tag

Kár, samun nekem úgy volt. Banki alkalmazások egybe ,kozossegi,stb...és láttam egyből hol van.
De mindegy, akkor megoldom a főképernyőn. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.