Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) tiszolczi válasza Rhino82 (#291) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Micsoda forgalom újévkor! :)
Sebességben én nem vettem észre különbséget. Játékra nem használom, az alkalmazások pöccre, talán ami fura volt, amíg mindkettőt használtam, hogy a One UI ablakkezelése azért egy fokkal finomabb.
Zenehallgatásra a Poweramp EQ-t használom már néhány éve. Egy vadászgép műszerfala lehet egyszerűbb, mint amennyi beállítás ebben a programban van. A lényeg a soksávos EQ, ami nem nyúl bele a hangerőbe, és egy DVC nevű funkció, ami megnöveli a dinamikát. Na ez a progi nem kapcsolódik a deezer-hez, így nem tudom használni. Már Samu-n is kellett hozzá ADB, megadtam amit kért, de a következő újraindításnál már nem volt jó. A másik tapasztalat pedig egy USB-s DAC/AMP párosítás volt. Egy ilyen párezres vacak USB-C - kisjack átalakító, csak van benne néhány chip, ami jót tesz a fülnek. A teló viszont nem ismerte fel. Rendeltem most egy nagyobb nevű cég hasonló eszközét, remélem barátok lesznek. Még régebben olvastam, hogy MTK prociknál lehetnek anomáliák, de az is lehet csak én vagyok béna. Egyébként analógban és BT-n is jó minőségű jelet ad le, így nekem oké.

(#302) novinyul válasza tiszolczi (#301) üzenetére


novinyul
veterán

Meizu usb c dac-t használok, nagyon szépen együtt dolgozik a telefonnal. Gondolom az otg be volt kapcsolva?

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#303) tiszolczi válasza novinyul (#302) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Az OTG bekapcsolása nem olyan hülyeség... Ezen sajnos ez sem segített, viszont megjött most a Soundblaster Play! 4, és ezzel minden ok. Öreg HIFI-re küldött jel nagyon szépen szól. Köszi!

(#304) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
Egy 5 éves OnePlus 5T-t szeretnék cserélni erre.
Mennyi képernyő idő jön ki nálatok kb, illetve mennyire agresszív a memória kezelés (én azt szeretem ha minél több app marad a memóriában, ne lőjje ki, mint a miui)?
Az oxygen os-t nagyon szeretem, de a color os-el még nincs tapasztalatom (tudom hogy az Oppo - Realme - Oneplus is már ezt használja).

(^)(>.<)(^)

(#305) vacs válasza vacs (#304) üzenetére


vacs
veterán

Ja és a szoftver frissítés még további 2 év (tehát android 15-el vége ha jól tudom)?

(^)(>.<)(^)

(#306) novinyul válasza vacs (#305) üzenetére


novinyul
veterán

Beállítás kérdése hogy mennyi minden maradjon memóriába, de jobb mint a miui memória kezelése. Szerintem inkább az Android 14 a biztos frissítés tekintetében.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#307) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Sziasztok! A Honor Band 6 -al kompatibilis? Meddig jön rá android frissítés?

(#308) zolem válasza teleahocipöm (#307) üzenetére


zolem
aktív tag

Nem garancia de ezt ígérik. [3 major updates]

にんじん

(#309) teleahocipöm válasza zolem (#308) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi, ez igazán nagyszerű :)

(#310) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!

Úgy látom nincs gyári okos vezérlő a telón.
Lányom Samsung tévéjét kellene irányítani.
Az áruházból próbáltam, de azok nem jók.
Állandóan párosítani kell az eszközt.
Tud valaki appot ami tökéletes?
Köszönöm

(#311) vacs válasza TOLEDOO (#310) üzenetére


vacs
veterán

Samsung Smart View nálam működik.

(^)(>.<)(^)

(#312) TOLEDOO válasza vacs (#311) üzenetére


TOLEDOO
tag

Én távirányítóként szeretném, nem tükrözni.
Mivel nincs infra, azt is le kell szedni, Kipróbálni.
Majd holnap tesztelgetem.
Lehet azért nincs rajta gyárilag vezérlő mert infra sincs.
Majd meglátjuk.

(#313) TOLEDOO válasza vacs (#311) üzenetére


TOLEDOO
tag

Most nézegettem a smart viewben is van távirányító.
Köszi holnap megnézem.

(#314) Zeki


Zeki
nagyúr

Be lehet állítani, hogy a hangerő gombok alapból a csengést állítsák? Nekem a médiát állítják.

(#315) Orgi válasza Zeki (#314) üzenetére


Orgi
őstag

Igen, a hang és rezgés beállításainál van egy további lehetőségek és ott van.

(#316) Zeki válasza Orgi (#315) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szuper!
Köszönöm! :)

(#317) koppim


koppim
csendes tag

Hol lehet beállítani, hogy az akku százalékot kijelezze a jobb felső sarokban?

(#318) Rhino82 válasza koppim (#317) üzenetére


Rhino82
tag

Beállítások -> Értesítések és állapotsor -> Állapotsor -> Akkumulátor százalék

(#319) koppim válasza Rhino82 (#318) üzenetére


koppim
csendes tag

Köszönöm. Akkunál kerestem, ezek szerint hiába. :R

(#320) koppim


koppim
csendes tag

Megtudnátok mondani, hogy fényképezésnél a képstabilzátort hol kell bekapcsolni, és mire való a Tilt shift funkció?

(#321) zolem válasza koppim (#320) üzenetére


zolem
aktív tag

A választ nem tudom. De gondolom az alapból be van kapcsolva. Talán profi módban van lehetőség a kikapcsolásra. Ott nézd meg.
A tilt-shift az meg a makett hatás. A fotó azt az érzetet adja.

にんじん

(#322) Orgi válasza koppim (#320) üzenetére


Orgi
őstag

Ha az OIS-ra gondolsz:

"How do I turn OIS?It is impossible to disable your phone's optical image stabilization. Unlike EIS, OIS is a mechanical system built into the camera assembly. The camera lens is attached to springs, and tiny electromagnets control the position of the lens."

(#323) koppim válasza zolem (#321) üzenetére


koppim
csendes tag

köszönöm

(#324) Potrien


Potrien
senior tag

Sziasztok.
Azt szeretném megtudni hogy ezen a készüléken valamilyen hivásrögzités működik esetleg?

(#325) melodie


melodie
tag

RMX3393_11_C.06 Android biztonsági frissítés december 5...

(#326) Zeki válasza Potrien (#324) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sajnos ebben a videóban található hívásrögzítő menüpont nincs nálam.
Lehet valami EU-s jogszabály. Lehet EU-n kívülre kell állítani a telót? Vagy olyan sim kártya is kell bele?

(#327) Orgi válasza Zeki (#326) üzenetére


Orgi
őstag

Én úgy sejtem ez az egész EU-ban tilos talán a GDPR miatt, szóval szerintem semmilyen ilyen piacra hozott telefonon nem fog működni...
[link]
Bár apk-ból lehet le tudsz tölteni vmit.

(#328) Zeki válasza Orgi (#327) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sokféle hívásrögzítő van, én olyat nem láttam, ami a bejövő hangot is veszi. Azt a telefonnak magának kell. Vagy talán valami root megoldás.
De nincs kedvem buherálni a telefont.

(#329) CheGhost válasza melodie (#325) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!
Tegnapelőtt felraktam az utolsó frissítést, és azóta az ikonok nevei lassan, vagy egyáltalán nem jelennek meg. Ez valami beállítási gond lenne, vagy valami bug? Találkoztatok már ilyennel?

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#330) Orgi válasza CheGhost (#329) üzenetére


Orgi
őstag

Nálam nincsen ilyen jelenség, 6.-án raktam fel a frissítést.

(#331) Rhino82 válasza CheGhost (#329) üzenetére


Rhino82
tag

Nálam sincs semmi ilyesmi.

(#332) Zeki


Zeki
nagyúr

Van olyan app, ami a telefonon az app ikonjában mutatja az aznapi dátumot?
Huaweien alapból volt.

(#333) Zeki válasza Zeki (#332) üzenetére


Zeki
nagyúr

Letöltöttem az apkmirrorról a huawei calendar-t és ennyi, kész. :)

(#334) koppim


koppim
csendes tag

Hogyan töltitek ezt a telefont, a hozzáadott gyorstöltőjével? Félek, hogy ez a villám töltés nem tesz jót az akkumulátornak hosszabb távon. És hány százalékig érdemes tölteni?

(#335) Orgi válasza koppim (#334) üzenetére


Orgi
őstag

Én általában melóhelyen töltöm gép usb portjáról lassan, de a hozzá adott gyorstöltővel is szoktam, nem rossz dolog ez a villám töltés, bár persze kérdéses milyen lesz 3 év múlva az akksi, ez majd kiderül.

(#336) vacs válasza Zeki (#333) üzenetére


vacs
veterán

A Google naptár is tudja ezt.

Koppim:
80-85% fölé ne töltsd, és 20-25% alá ne engedd merülni, ha vigyázni akarsz az aksira. Én a gyorstöltőt csak akkor használom, ha tényleg gyorsan kell feltölteni, amúgy sima 5V2A töltő fejet használok, tökéletesen elég!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#337) koppim válasza vacs (#336) üzenetére


koppim
csendes tag

Köszönöm.

(#338) Zeki válasza vacs (#336) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem a Google naptár ikonja nem mutatja a dátumot, csak egy 31-e van rajta oszt szevasz.

...
Akku: este ráteszem, reggel leveszem.
5 telefon, 2 tablet, 4 laptop, az figyelje a százalékokat, akinek 8 anyja van.

(#339) vacs válasza Zeki (#338) üzenetére


vacs
veterán

Pedig nekem a Google naptár ikonja ma 10-es számot mutat, tegnap 9-et, holnap pedig 11-et fog. :D
Itt leírtak neked, hogy a launchertől és ikon pakktól is függhet.

(^)(>.<)(^)

(#340) Zeki válasza vacs (#339) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jó neked. Nekem a gyári launcher van.
De mindegy, a Huawei naptára mutatja.

(#341) hallerlaller válasza koppim (#334) üzenetére


hallerlaller
addikt

A mellékelt töltőt azért rakták a dobozba, hogy azzal használd az akkumulátor 100%-át és ne csak 60%-ot.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#342) AcélAgyar


AcélAgyar
tag

Sziasztok!

Gondolkodok egy ilyen telefon vételén, a használókhoz lenne néhány kérdésem:

Városi környezetben mennyi gyors és pontos a GPS? Itt olvastam, hogy hegyi környezetben akadtak vele problémák. Mobilnet terén tapasztalt bárki lassulást?

Ahogy látom Realmestore már nem is árulja (szállítás alatt) így minél előbb le kell csapnom rá.

(#343) Zeki válasza AcélAgyar (#342) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem teljesen jó, gyors, pontos.
Mondjuk egy Huawei p9+ -t váltott.

(#344) Orgi


Orgi
őstag

Jött egy frissítés, szokásos semmitmondó changeloggal, biztonsági frissítés és ismert hibák javítása...

(#345) melodie


melodie
tag

RMX3393_11_C.08 Android biztonsági frissítés Február 5...

[ Szerkesztve ]

(#346) n.karoly


n.karoly
csendes tag

Tapasztaltatok olyat mostanában, hogy töltés közben többször bekapcsol a töltés indítás grafikája mintha újra feldugnád töltőre? Nekem mostanában van hogy 7-8 alkalommal is ezt csinálja.

(#347) Orgi válasza n.karoly (#346) üzenetére


Orgi
őstag

Én általában usb-ről töltöm és nem tapasztaltam ilyet még.

(#348) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok,

Tervezem egy 9pro+ beszerzését, 8/256. Van esetleg bármi rossz tapasztalat a telóval, amiért ne? Bármi hiba, bug, valami, amiben gyenge, vagy bármi? nagyon köszi

(#349) cibus válasza cibus (#348) üzenetére


cibus
aktív tag

Ó, ami a legfontosabb! nagyon erős napsütésben mennyire látható a kijelző? p20 lite-ot váltana és az használhatatlan napfényben. gondolom ez azért jobb bőven annál, de itt is hunyorgatni kell, vagy jól látható? Mert a "mai" 1200-1300 nit-ekhez képest mobilarena teszt csak 416 / 777 nit Fehér fényerőt ír.
Lehet hagyni autómatán, állítja rendesen magának?

(#350) Orgi válasza cibus (#348) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem nincsne rossz tapasztalatom vele, elégedett felhasználó vagyok és a nyári fényerővel sincsen problémám, nem rosszabb az biztos mint az előző telóm. Régebben az automata állítgatás bizonytalankodott, de akkor is csak egy mozdulat állítani rajta és amúgy is sötétben vette túl sötétre, nem fordítva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.