Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) hunaqua


hunaqua
addikt

Azért sok mindentől függ,mekkora a készlet,mennyire megy a gyártónál is lejjebb az ára.A karácsonyi időszak hozhat bármit. November 9.-én mutatják be kint a "10"-es családot. Innentől kifutó modell a 9-es,és Karácsonv még 1.5 hónap.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#202) azozo válasza Orgi (#190) üzenetére


azozo
senior tag

16:9-ben mekkora a felbontása gondolom tud ;)

(#203) macci730


macci730
újonc

Sziasztok! Az volna a kèrdèsem, hogy valaki tudja, hogy hol található az NFC csip? Próbáltam fizetni vele, de nem tudtam. Ès igen, bekapcsoltam az NFC-t. Köszi a segítsèget!

(#204) Orgi válasza azozo (#202) üzenetére


Orgi
őstag

Ha ez kérdés volt, 2304*4096?

(#205) azozo válasza Orgi (#204) üzenetére


azozo
senior tag

igen 16:9-ben akkor 9 mpx
:D

(#206) Kecsotam válasza Donki Hóte (#25) üzenetére


Kecsotam
tag

Javítva lett már az OIS bekapcsolásásnak hiánya? Vagy akinek az kell, válassza a GT 2-t?

(#207) Orgi válasza Kecsotam (#206) üzenetére


Orgi
őstag

Még sose tűnt fel ilyen hiba, de ha elmondod miből lehet észre venni, megnézem szívesen... Rengeteget fotózom elejétől kezdve.

(#208) Kecsotam válasza Orgi (#207) üzenetére


Kecsotam
tag

Abból lehet észrevenni, hogy ugrál, nyugtalan a kép videózás közben. Nem olyan szép nyugodt, simulós. Főleg mozgásnál lehet észrevenni. Mondjuk ha lépked a videós. Fényképezésre igazából nincsen ráhatással. Néztem több tesztvideót is a kamera megjelenése után és mindegyiknél fenn állt a gond. Nyilván egy átlagfelhasználónak ez nem fontos, de én átlagosnál jóval többet használom a telefont videózásra és fontos.

(#209) Orgi válasza Kecsotam (#208) üzenetére


Orgi
őstag

Megnéztem pár nemrégiben készített, bár nem mozgós videót és nem láttam gondot. Szívesen megosztom ha megmondod hogyan... Volt több frissítés is, de a changelog mindig csak annyi, hogy ismert hibák javítása és nem részletezik... De pl az én GPS problémám is megszűnt, kopp-kopp.

(#210) Sgr_A válasza Orgi (#209) üzenetére


Sgr_A
addikt

Csak 4k videónál csinálja fullhd- ba jól vesz fel

(#211) dépé


dépé
csendes tag

Android 13 megjelent és feltelepült.

(#212) Orgi válasza dépé (#211) üzenetére


Orgi
őstag

Már a végleges vagy még csak az az early access? Nem tudom, merjem-e frissíteni, olyan problémamentesen működik...

(#213) martonl


martonl
senior tag

Akinek ilyen készüléke van és telefonálásra is használja, attól kérdezném (elnézést, cinikusra sikerült): szokott-e gond lenni a telefon közelítésérzékelőjével? Nekem sok kínai csinálta azt, hogy telefonálásnál kigyulladt a kijelző, vagy el se aludt. Elég zavaró, ha a fülemmel benyomom a némítást, vagy ilyesmi. Aki főleg chatel, böngészik stb. annak ez nem gond, de aki telefonál is vele, az észreveszi a hibát.
Amúgy szimpatikus készülék, csak jó lenne tudni, küzd-e ez is ilyen gyermekbetegséggel. Sajnos a neten találtam már erről is rosszat.

[ Szerkesztve ]

(#214) novinyul válasza martonl (#213) üzenetére


novinyul
veterán

Ez nem Xiaomi :) Nem virtuális a közelség érzékelő.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#215) martonl válasza novinyul (#214) üzenetére


martonl
senior tag

Egyéb kínai márkákkal (Doogee, Umidigi stb.) is voltak hasonló gondjaim, de a Xiaomi volt valóban a legalja (és most tényleg nem akarom cikizni a tulajaikat). A Oneplus volt egyedül üdítő kivétel eddigi tapasztalataim alapján. Meg a Samsung, de azt nem sorolom a kínaiak közé.

(#216) Orgi válasza martonl (#215) üzenetére


Orgi
őstag

Ez ugyanaz a cégcsoport, mint az 1+, nekem sem volt sose gondom a közelség érzékelővel.

(#217) martonl válasza Orgi (#216) üzenetére


martonl
senior tag

Ok, köszi, akkor ezen a téren talán ugyanaz a hardver is van benne.

(#218) novinyul válasza martonl (#217) üzenetére


novinyul
veterán

Milyen hardver :F A közelség érzékelő szenzor itt nem virtuális. A szoftveres háttér lett egybe fésülve házon belül.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#219) dépé válasza Orgi (#212) üzenetére


dépé
csendes tag

Early access-re nem regisztráltam, megis android 13 beta verzió települt fel. Túl nagy különbséget nem érzek, talán gyorsabban merül a telefon, de stabil. Az automata fényerő szabályozás hibat nem sikerült javítani most sem.

(#220) martonl válasza novinyul (#218) üzenetére


martonl
senior tag

Hja igen, egyes Xiaomik tudtommal ultrahanggal érzékelnek, ez meg infra fénnyel. A Samsung is ezt a módszert használja, de gondolom ezt is el lehet rontani (mint írtam, más kínai telón is volt ezzel problémám). Hardver alatt tehát az infra adót és az érzékelőt értem.
[link]
Az újabb Samsungoké állítólag azt is érzékelik, milyen szögben van a készülék.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#221) novinyul válasza martonl (#220) üzenetére


novinyul
veterán

Itt is 100% a normális működés, soha nem volt kijelző nyomkodásom arcal :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#222) martonl


martonl
senior tag

Ok, köszi az infót.

(#223) tiszolczi válasza martonl (#220) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

A DevCheck app szerint Sensortek STK32600 közelségérzékelő van benne. Bármit is jelentsen ez :) Nálam sűrűbben jönnek-mennek a telefonok, és pont egy Samsung A52s-t cseréltem le, aminek többek között a közelségérzékelője volt az egyik hibája. Felsőbb kategóriában lehet jobbak vannak Samunál is. A Realmeben viszont hiba nélkül működik.

(#224) martonl válasza tiszolczi (#223) üzenetére


martonl
senior tag

Neked is köszi a tapasztalatokat. Nem volt még Realme telefonom, ezért jönnek jól ezek az információk. A-s Samukkal nincsenek nagyon tapasztalataim, a legelső A-s (A5 2015 ha jól rémlik) volt nálam egyedül. Azzal nem volt gond, de azt állítólag nagyon eltalálták, azóta csak S széria. Asszonynak volt A-s, az térerő gondokkal küzdött.

(#225) tiszolczi válasza martonl (#224) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Hát az S széria azért másik liga. Még az S21FE is 2 kiló körül kezdődik. A One UI után a közel tiszta android elég fapad, viszont a hardver megbízható. Mindig feloldó ujjlenyomat, gyors wifi, erős térerő, tűpontos GPS (1,5-2 méter között méri a pozíciót, nem is értem), az NFC tényleg érintésmentes, sosem old fel zsebben, bika akksi, és hozzá gyors töltés. És adnak hozzá töltőt, ami Samunál már nem divat, tok a dobozban, fólia pedig kapásból rajta. Valamelyik üzletben próbáld ki, egyáltalán kézre áll-e. Eszembe nem jutott volna Realme-t venni, de egyszer megnéztem, és nagyon bejött. OP Nord 2T-t ütött ki. Az automata fényerő viszont sötétben elég gatya, és az AOD értesítési ikonjai ha kisebbek lennének, akkor már nem is látszanának. Nálam ennyi a hibalista. Játékra nem használom, fotózni géppel szoktam, de amúgy a főkamera elég tisztességes. Ilyen tapasztalatokról lehet más bővebben tud beszámolni. Jó keresgélést! :)

(#226) DS39


DS39
nagyúr

9 Pro (nem plusz) készülékem van, ma felajánlotta, hogy új frissítés elérhető, megnyitva meglepett, hogy "Bétaverzió" jelölésű Android 13-as frissítést ajánlott fel.
ez normális a gyártónál? A Pro+ esetén nektek volt ilyen?

(#227) martonl válasza tiszolczi (#225) üzenetére


martonl
senior tag

Még egy kérdés eszembe jutott. Ha semmilyen lezárási mintát nem állítok be, az értesítési ikonok akkor is látszanak az AOD-n? Xiaominál nem látszottak és senki sem tudta, miért. Ráadásul ott csak a fejlesztő menüben lehetett kikapcsolni a feloldási mintát.

[ Szerkesztve ]

(#228) novinyul válasza DS39 (#226) üzenetére


novinyul
veterán

Házon belül a OnePlus 9Pro-n is lehetett letölteni :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#229) DS39 válasza novinyul (#228) üzenetére


DS39
nagyúr

megkockáztattam, feltettem. eddig egész jó.

(#230) tiszolczi válasza martonl (#227) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

"Ez kizárt dolog, mert nem tudom." Pontos választ nem tudok adni, mert csomó app-hoz hozzá van már rendelve az ujjlenyomat, és kikapcsolni csak ezért nem szeretném. Viszont ha a Smart Lock feloldva tartja a képernyőt (tehát nem kér mintát vagy ujjlenyomatot) akkor is megjelennek az értesítési ikonok. Hab a tortán, hogy új értesítés esetén be lehet állítani a képernyő kivilágítást is.

(#231) martonl válasza tiszolczi (#230) üzenetére


martonl
senior tag

Ok köszi. Szolgáltatói támogatottség milyen? Yettel volte, 5G mennek rendesen rajta? Nekem ez kb. fontosabb is, mint az Android 13 meg ilyesmi.

(#232) Orgi válasza martonl (#231) üzenetére


Orgi
őstag

Yettel Volte és 5g megy, én is Yetteles vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#233) hallerlaller válasza tiszolczi (#225) üzenetére


hallerlaller
addikt

'Még az S21FE is 2 kiló körül kezdődik.'

samsung.com/hu-ról 165.742 huf a SAYCM10 és BFGAME15 kuponokkal.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#234) martonl válasza Orgi (#232) üzenetére


martonl
senior tag

:R

(#235) Orgi


Orgi
őstag

Tegnap este nekem is megjött a béta, esetleg akinek 9 Pro+ van és felrakta, minden oké, nem tapasztalt hibákat? Annyit írtak, hogy az első 1-2 napban mindenféle háttér-optimalizálások futnak az új rendszer miatt és kicsit jobban merül, de ez nem bug.

(#236) martonl válasza hallerlaller (#233) üzenetére


martonl
senior tag

Ejj, de kár, hogy csak magánszemélyeknek!

(#237) hallerlaller válasza martonl (#236) üzenetére


hallerlaller
addikt

Na, eddig működött a két kód együtt. :/

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#238) dépé válasza Orgi (#235) üzenetére


dépé
csendes tag

Nálam csak az automata fényerő szabályozás hibás. Este túl sötétre állítja a fényerőt.

(#239) novinyul válasza dépé (#238) üzenetére


novinyul
veterán

Kézzel utána szoktam állítani, egy idő után elég jól belövi.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#240) Orgi válasza dépé (#238) üzenetére


Orgi
őstag

Köszönöm :R Úgy olvastam a roadmapot rmupdate-n, hogy decemberben jön a végleges Android 13 is, lehet én már megvárom azt :)
[link]
Nekem egész normálisan működik amúgy mostanában a fényerő-szabályozás, a legutóbbi update óta, nem vészes.

(#241) martonl


martonl
senior tag

AOD-n meg tud jelenni egyébként a zenelejátszó? Samun a netrádiót is tudom rajta "tekergetni".

(#242) tiszolczi válasza martonl (#241) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Igen, van lezárt képernyőn is lejátszó, és gesztusvezérlés is. Jobbra-balra nyíl rajzolás: következő-előző szám. Én Deezerrel használom, kicsit egyszerű a megjelenés, de működik.

(#243) martonl válasza tiszolczi (#242) üzenetére


martonl
senior tag

:C Köszi. Tkp. csak ez a fényerő-mizéria tart vissza ettől a telefontól, amúgy teljesen jónak tűnik. Külföldi fórumokon is olvastam erről a problémáról. Kicsinyes dolognak tűnik, de ha egyszer előveszem a telefont sötétben, akkor nem azzal szeretném kezdeni, hogy fényerőt állítgatok, hanem "csak" használni szeretném.

(#244) tiszolczi válasza martonl (#243) üzenetére


tiszolczi
csendes tag

Ahogyan novinyul fórumtárs is írta, ha kézzel utánaállít az ember, akkor egy idő után valamennyit megjegyez belőle. Közben megjelent a 13-as 4.0 UI (Indiában), esetleg érdemes megvárni, hátha a zsír új UI már nem lesz ilyen szigorú. Kicsit kényelmetlen valóban, de cserébe mindig lehet vele telefonálni, még ott is van térerő ahol eddig nem volt (irodaház liftje, ott senkinek sincs), nincs tele a háta kameralukkal, és akkor jönnek meg az értesítések (online fiókok, gmail, messenger) amikor elküldik őket. Villantani nem lehet vele, viszont pont úgy működik, amit egy telefontól elvár az ember. Csak hogy negatívat is írjak: a Poweramp EQ-t nem tudom folyamatos működésre bírni, pedig már az extra jogosultságokat is megkapta ADB-vel, és van néhány alkalmazás, aminek értesítései néma értesítésként jönnek meg, viszont nem így állítottam be őket. A folyamatos VPN kijelzés (még záróképernyőn is) pedig zavaró. Semmi sem tökéletes... :)

(#245) martonl válasza tiszolczi (#244) üzenetére


martonl
senior tag

Legyen igazad, nekem sajnos az a tapasztalatom a Xiaomikból kiindulva, hogy ha egyszer valami hardveresen el van rontva, akkor azt szoftveresen elég nehéz korrigálni (bár nem lehetetlen). A térerő jó pont természetesen, a többi pedig a szokásos kínai szoftver bug, felülbírálja a rendszer a beállításokat. Frissítéseknél pár dolgot javítanak, meg beletesznek pár másik hibát. Ez a tapasztalatom a kínai márkákkal, remélem ezeknél a telefonoknál ez nem így van. Amiket írtál, az talán összefüggésben van ennél a telónál is az akkuoptimalizálással. Xiaomikkal sokat kínlódtam, az összes akkuoptimalizálást ki kellett lőni, háttérfolyamatot külön engedélyezni, automatikus indítást beállítani stb. és sokszor még így is csak akkor értesített az app., ha előtérben volt, vagy legfeljebb pár percig utána. De ezek csak ötletek, mivel a konkrét rendszert nem ismerem.

(#246) CheGhost válasza martonl (#245) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Hardveresen nincs gondja. A fényerő beállítást megjegyzi, de lassabban mint egy samsung.
A többi kínai (xiaomi, huawei) telefonhoz képest az akku.optimalizálás kezelhető. Pl. a spotymute a samsungomon (a40) működött. A huaweien sehogy sem, azt 10 perc után mindig kilövi. Ezen a telefonon pedig simán működik. Egyszer kell beállítani (háttérfilyamat, ...,) utána minden ok.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#247) Avranella


Avranella
csendes tag

Sziasztok, kezdőképernyőre szeretnék kivarázsolni egy konkrét Whatsapp csevegést. Nem hajlandó. 'Elvileg' megcsinálja, gyakorlatilag nem látszik mégsem. Ha újra próbálnám hozzáadni, akkor közli, hogy ez a parancsikon már létezik - de ugyanúgy nem kerül ki... :(
Fiók módban van a kezdőképernyő, de ez nem lehet gond.
Nem tudom, összefügg-e a dolog: ha az alkalmazás ikonját hosszan nyomom a teljes listában, akkor sem jeleníti meg a kis felugró ablakban lehetőségként a gyakori konktaktokat, ahogy az előző telefon tette... Valaki esetleg tapasztalt hasonlót, netán talált is rá megoldást? Köszi előre is!

(#248) Avranella válasza Avranella (#247) üzenetére


Avranella
csendes tag

Megoldottam. :DD Hogy a hasonló idegtépő kínlódástól megkíméljek mást, megosztom a megoldást. Mivel új a készülék, most lakom be, a Whatsapp-on még nem volt itt forgalom. Kértem a férjem, hogy küldjön egy üzenetet, és ezután az alkalmazásikonra hosszan kattintva már megjelent ez a chat. Na ERRE hosszan nyomva már végre felkínálta, hogy kipattintsam a kezdőképernyőre magát a konkrét chat-et. Halleluja! :K

(#249) novinyul válasza martonl (#245) üzenetére


novinyul
veterán

Itt ilyen nincs, ez nem Xiaomi. Android 13 alatt szinte teljesen megegyezik az Oppo, Oneplus, Realme rendszere. Sikerült nekik megcsinálni normálisan, anomáliák felhasználói szinten lehetnek(beállításoktól, felhasználói szokásokból adódóan) De hardveres hibák nagyon ritkák a márkánál. Szoftveresen pedig jóval kezesebb mint a miui, könnyebb, kényelmesebb a használat. :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#250) martonl válasza novinyul (#249) üzenetére


martonl
senior tag

Neked és CheGhost-nak is :R . Ha pár kezdeti anomália után a fényerő is normálisan fog működni, az kibírható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.