Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) novinyul válasza aprokaroka87 (#497) üzenetére


novinyul
veterán

14 az biztos :) A 15 már ajándék lenne, de inkább a security patch jöjjön hozzá.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#502) Zeki


Zeki
nagyúr

Van olyan lehetőség, hogy az oldalsó (jobb oldalsó) gombbal megszakítani a hívást.
Ami jó és nem jó.
Sajnos a képernyő telefonálás közben úgy elsötétül, hogy cseszik visszavilágosodni, hogy a kijelzőn bármit csinálhass. Tehát ekkor jó, ha azzal a gombbal lerakod a hívást, mert amúgy nem tudnád. Na de ha nem akarod lerakni, hanem mondjuk kellene a szám billentyűzet közben mondjuk menühöz, vagy értékelés leadáshoz, nem tudsz, mert a képernyő sötét, az oldalsó gomb szakítja a hívást, a hangerő gombok meg max a hangerőt állítják, a képernyő ettől sem lesz világos.

(#503) negro válasza Orgi (#493) üzenetére


negro
őstag

samunal az nekem nagyon nem szimpi eleve, hogy semmit nem kapsz a dobozban a telon kivul kb. egy gyorstolto, tok, folia meg +20e min. kamera nem olyan jo de van vizallosag. jack se erdekel. de hat a markahueg nagy ur illetve h, ez a tipusa az a3-nak egy elkepeszto jol sikerult darab volt.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#504) negro válasza novinyul (#494) üzenetére


negro
őstag

jatek az semmilyen szinten nem erdekelt telon sose. meg anno snake ment 10-en evesen egy 3210-es nokian de ennyi. :) (ha jatszani akarok leulok a 4k 32 collos monitor elle pc-en) a kamera ugyan az mind2 telon nem? illetve gt2 eseten van +2gigad. nyilvan itt most a 6/128 es 8/128-as verzirol van szo. ezert kerdem meger e ~15e ft felarat a gt2?

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#505) Orgi válasza Zeki (#502) üzenetére


Orgi
őstag

Nem tudom, de nem lehet állítani, hogy mit cisnáljon az a gomb? Mert emlékeim szerint nálam a jobb oldali egy gomb, az ki-be kapcsolja a képernyőt, hívás közben is, nem szakítja meg a hívást. Tehát ha elveszed hívás közben a füledtől és fekete maradna vmiért a képernyő, a jobb oldlai gomb megnyomásával akkor is feléledne.

(#506) Sanyi.mTs válasza Zeki (#502) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Hívás app >> 3 pötty jobb felül >> Beállítások >>Telefonos fiókok >> Hívások fogadása/befejezése menüpontban tudod a kikapcsoló gomb funkcióját állítani

(#507) Zeki válasza Sanyi.mTs (#506) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszönöm!

Ezt tudtam. Erre írtam, hogy ha ez nem aktív lerakós gomb, akkor ha elsötétül a telefon, nem tudom mivel lerakni, csak előbb az oldaldó gomb bazstatása jön, majd a kijelzőn a hívás lerakása. A murva anyjáért sötétedik úgy el, hogy ne lehessen egy érintéssel lerakni. Pl kihangosítva van.

(#508) aprokaroka87 válasza Zeki (#507) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nézz szét a kisegítő lehetőségek részben, nekem Realme 6-ban van olyan opció hogy " A hívások befejezéshez nyomja meg a bekapcsoló gombot "

Igaz ez még Realme UI 1.0

(#509) Zeki válasza aprokaroka87 (#508) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sakk-matt.

Vagyis ha a ki/bekapcsoló gombbal rakom le, az nem jó akkor, amikor nem akarom lerakni , csak nem világosodik ki a képernyő és így nem tudok mondjuk egy üfsz menüben kóborolni. Ha meg azt mondom, hogy az ne legyen hívásmegszakító gomb, akkor meg nincs mivel gyorsban lerakni a hívást, mert sötét a képernyő.
Itt a baj, az elsötétülő és úgy maradó képernyő, amivel mindegy mit csinálok a hívás alatt.

(#510) aprokaroka87 válasza Zeki (#509) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az hogy hivás közben elsötétül a képernyő ( le kapcsol ) az addig teljesen természetes dolog ameddig a proximity szenzor takarásban van.
Viszont ez általában 5-10 cm max.

Viszont ha úgy sötétedik el hogy le veszi a fényerőt,akkor ott valami nem stimmel.
Fényerő automatára van rakva?

(#511) Zeki válasza aprokaroka87 (#510) üzenetére


Zeki
nagyúr

KIhangosításról beszélek. Egy idő után elsötétül a képernyő. És csak a ki/bekapcs gombra kel életre.

(#512) aprokaroka87 válasza Zeki (#511) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tehát ha jól értem, akkor neked olyan dologra lenne szükséged ami a képernyőt folyamatosan működteti közben, ha igen akkor lehet érdemes lesz belevetni magad az automatizálok világába.

Vagy pedig ott a duplakoppos képernyő feloldás, ami jó lehet miután le kapcsolt a képernyő.

(#513) Sanyi.mTs válasza aprokaroka87 (#512) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

+1 a dupla koppintásra. én is ezt használom. (power gombos híváslerakást meg nem)

(#514) novinyul válasza Sanyi.mTs (#513) üzenetére


novinyul
veterán

+1 Nálam is a dupla kopp az alap beállítás. Szerintem a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#515) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Utóbbi pár napban ezzel a telóval osztottam a netet a családban.
Ránéztem az adathasználatra és azt mondja, hogy 8.5GB adat fogyott idáig, az első 3 legtöbbet fogyasztó app kb 3.2GB-t használt, a többi app 50-80MB-ot, de az összes adatforgalomnem éri el a 3.5GB-t. Meglepődve látom (samsung mobilok után), hogy a hotspot-ra nem jelzi az elfogyasztott adatmennyiséget. Máshol se látni a hotspot forgalmazását?

(#516) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Tehát Itt akkor most 109.990 lenne az ára alapból vagy kupon kóddal annyi?

(#517) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Kupon nélkül annyi. Rakd kosárba és mutatja az összeget.

Én pl azért vettem anno aqua-ba pár ezerrel többért, mert ott 2 év garit adtak, itt csak 1-et. De most csak 8/256-osat látok a webshopban.

(#518) aprokaroka87 válasza Sanyi.mTs (#517) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Köszönöm, lehet be vállalom.

(#519) Rhino82 válasza Sanyi.mTs (#517) üzenetére


Rhino82
tag

100 ezer ft felett az ársáv szerint 2 év garit kéne adjanak, nem?

[ Szerkesztve ]

(#520) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
A mobilhálózati résznél hogy vannak a dolgok?
Gondolom olyan van hogy 5G/4G/3G auto, de olyan van hogy 4G fix?

Illetve az is érdekelne hogy a 4G Carrier agregation mennyire megy neki?
Leginkább Yettel érdekel és ott ahol már volt hálózat fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

(#521) Orgi válasza aprokaroka87 (#520) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem egyik telefonban sincsen olyan, hogy fix 4g, ahol csak 2g van gyéren lakott területen, erdőben, akkor ott vonal se legyen?
A lehetőségeid:
5g/4g/3g/2g (automatikus)
4g/3g/2g (automatikus)
3g/2g (automatikus
2g

Amúgy tekintettel a 3g lelövésére, a 4g/2g az majdnem az amit szeretnél.
A 2.-ra, a telefon tudja, gondolom használja is, sose néztem, viszont egyre többször látom 5g-n lógni Yettelnél.

(#522) aprokaroka87 válasza Orgi (#521) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Köszönöm.

Itt is van 5G, de nyilván ha nem olyan lesz, akkor marad az 4G.

(#523) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Megrendeltem a telefont még pénteken, szóval hamarosan megérkezik majd, lehet hogy lesznek majd kérdéseim.. :)

(#524) juve600 válasza aprokaroka87 (#523) üzenetére


juve600
nagyúr

Realme Store-ból ?

(#525) aprokaroka87 válasza juve600 (#524) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igen.
csomagpontra kértem.

Kíváncsi leszek rá, de szerintem nem fog csalódást okozni.
Legalábbis a korábbi Realme 6-ban sem csalódtam, mostmár az lesz a Másod telefon.

[ Szerkesztve ]

(#526) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Hogyan lehet a lehúzott értesítési sávról eltüntetni a zenelejátszó app-ot (jobb felső részen)? Esetemben shazam-ot.
Spotifiy-nál elég kilőnöm az app-ot, de az most itt nem segít.

(#527) Orgi válasza Sanyi.mTs (#526) üzenetére


Orgi
őstag

Nálam ugyanez van a Pulsar Playernél, bár engem nem zavar ez igazából, ha bezárom az appot eltűnik, bár gondolom te úgy érted eltüntetni, hogy közben megy maga az app?

(#528) juve600 válasza Orgi (#527) üzenetére


juve600
nagyúr

akksi mennyit bír nektek ?
:R

(#529) Orgi válasza juve600 (#528) üzenetére


Orgi
őstag

Napi használatot nem tudok mondani, mert melóban is usb-ről töltöm gyakran, viszont szerintem remek az akksija, túrázás közben tapasztalom. Folyamatos gps-el, állandó fotózással, gyakran netkapcsolattal egy egész napos túra után se láttam még 60% alatt. Szerintem a sztereó hangszórója is tök jó és én mióta megvan rászoktam a podcastok, YT műsorok kihangosított nézésére és az bele harap rendesen, de cserébe 15 perc alatt vagy 50%-ig feltölt.

(#530) Sanyi.mTs válasza Orgi (#527) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nem, a memóriából lövöm ki. spotify eltűnik, shazam nem. bár most pár órával később shazam is eltűnt

(#531) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Megvan a készülék, majd most kezdem el jobban beállítani, frissítéseket töltött le.

Első kérdés.
A mobil hotspot csak 2.4ghz-et tud?
Ott nem láttam rá beállítást.
Realme 6 esetén van 5 ghz támogatás is

Egyébként 2 év garancia van rá Realme store-ban is.

[ Szerkesztve ]

(#532) ironbed válasza aprokaroka87 (#531) üzenetére


ironbed
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Oppo Reno5 5G-m, amit esetleg lecserélnék erre a kamera modul miatt (IMX686->IMX766). Szerintetek csak emiatt megéri leváltani? Mert amúgy meg vagyok elégedve vele.

(#533) aprokaroka87 válasza ironbed (#532) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én erre nem tudok mit mondani, mert én szerintem a kamerát alig fogom majd használni.

(#534) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!
Hogy lehet az állapotsávra kitenni a hálózati jel nevét?

Pl. Yettel

(#535) Orgi válasza TOLEDOO (#534) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem nincsen ilyen.

(#536) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

A telefon egyébként kb 3 havonta kap frissítést?

(#537) novinyul válasza aprokaroka87 (#536) üzenetére


novinyul
veterán

Igen! 3 havonta jönnek a frissítések, de ezt legalább tartják.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#538) aprokaroka87 válasza novinyul (#537) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

köszönöm.
egyébként eddig nem tapasztaltam komoly gondot.
viszont jó lenne ha a mobil hotspot tudná kezelni az 5ghz-es sávot.

(#539) ironbed válasza ben11 (#478) üzenetére


ironbed
aktív tag

A BSG féle mód 8.6-os stabil verzójához van konfigurációs fájl is.
[BSG8.6]
[Config]

Igen erősen gondolkozom a cserén erre, de a jelenlegi Oppo Reno5 is egész jól megy, így nehezebb a döntés :D

(#540) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

sziasztok

kijelzőfólia ügyben kérnék segítséget attól, akinek realme 9 por+-a van.

Milyet érdemes venni ? :U

:R

[ Szerkesztve ]

(#541) Sanyi.mTs válasza Cblacksmithc (#540) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

gyárilag van rajta. vagy azt kellene cserélni?

egy ilyet rendeltem tartaléknak, ha esetleg megadná magát a gyári fólia. még próbáltam.

(#542) Cblacksmithc válasza Sanyi.mTs (#541) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

nem akarom lecserélni, ha pöpec.

teló még nem érkezett meg, csak tudni szeretném kell/érdemes-e venni rá másmilyent ?

[ Szerkesztve ]

(#543) Zeki válasza Cblacksmithc (#540) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én a mediamarktban rakattam fel, gumis szerű. Jó.

(#544) Orgi válasza Cblacksmithc (#542) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem jó ami rajta van, nekem most úgy 1 év után kezd lejönni, de addig amíg kitart elég a gyári.

(#545) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

köszönöm szépen a segítséget

megkérdezném: huawei p 20-on van olyan beállítási lehetőség, hogy ha akarom, akkor csak a telefonban lévő számokhoz tartozók (nem feketelistás) tudnak hívni, senki más.

van ilyen a realme -ben is ? :U

[ Szerkesztve ]

(#546) cibus válasza ironbed (#539) üzenetére


cibus
aktív tag

ez mi?

(#547) Orgi válasza cibus (#546) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem Gcam... én egyet próbáltam, az crashelt az enyémen, de lehet ezt is meg kéne nézni. Elvileg ha jól vna beállítva, szebb fotókat lőhetsz vele, mint a gyári kamera appal.

(#548) cibus válasza Orgi (#547) üzenetére


cibus
aktív tag

ha teszel egy próbát akkor írj légyszi véleményt :)

(#549) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Egy ideje már zavart, de csak most jöttem rá, hogy mi.
Használ valaki google naptár widgetet havi nézetben? Teljes képernyőre kirakva a widgetet ezen a telón naponta csak 4 naptár bejegyzés fér el (főképernyő 5x6-os ikon elosztású és a betűméret állítás nem befolyásolja), míg egy Samsung A13-on naponta 6 sor látható.
Van erre valami megoldás, hogy több dolog jelenjen meg a naptárban?

(#550) aprokaroka87 válasza Sanyi.mTs (#549) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

másik launcher?
Nova-ban lehet 12 x 12-es is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.