Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Orgi válasza kristof17 (#100) üzenetére


Orgi
őstag

Én a Honor 9-ről már rég és akár még most is simán váltanék egy Honor 20-ra, ami egy remek telefon szerintem ma is, sajnos viszont biztonsági és egyéb frissítéseket már nem kap, cserébe 45k körül vihető Hardverapróról. Nekem is ez volt az előző telóm.
A Realme-nek nagyon tetszik a hangja, mint írtam sokat használom podcastok hallgatására, mikor nincs kedvem belőni a gépet pl. Szép a kijelző, jó az akksi, atom a töltés. Sebesség rendben, bár nem játszom. A GPS bizonytalankodást azóta nem tapasztaltam, pedig a Magas-Tátrát is megjártam vele, ott is stabil volt. Nem fagyott a teló és gond nélkül működik.
Szoftveresen biztos lehetne még reszelgetni, pl a Google Discovert teljesen eltüntetni nem tudom, ez biztos vmi bug. A kamerán szerintem fognak még reszelni, alapból nekem túl világos képeket készít, de kézzel sötétítek mindig kattintás előtt. Fotókat a mobilos fotós topicba tettem fel.
Méretileg nekem kis kezem van, ez kb épp a határ, de annó a Honor 20-ra is ezt gondoltam... még épp egy kezesnek elmegy és a súlya is éppen elmegy.
Nekem nincsen problémám a telóval, elégedett vagyok, ajánlanám. Hogy 150k-t megér-e, azt nem tudom eldönteni, közvetlen versenytársa az s20FE volt, viszont én nem akartam Samsungot.

Ha valakit érdekel, képek a telóval:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#102) Orgi válasza DS39 (#97) üzenetére


Orgi
őstag

Szia, háttérképet cseréltem és itt is így van, zöldes a hátterem és a fekete Google applikációk átmentek ilyen sötétzöld-fekete vmi keverékbe :)

[ Szerkesztve ]

(#103) Sgr_A válasza kristof17 (#100) üzenetére


Sgr_A
addikt

Videóban jobb a Samsung s20 fe
Én arról váltottam ott a Bluetooth hangerő volt kevés a fülesre

(#104) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hozzám is megérkezett egy masina, holnap költözök be, nyaralásra valószínűleg ezt viszem.

Ami elsőre meglepett, a gyorsaság, nem gondoltam volna, hogy ennyire erős lesz a 920-as Dimensity.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#105) Orgi


Orgi
őstag

Beírom ide is, ezt a sötétben nem ad elég fényerőt bugot pl itt lehet jelenteni, hátha javítják... és én a Google Discover fület sem tudom teljesen eltüntetni vmiért.

service.eu@realme.com

(#106) Cranberries válasza Graphics (#104) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Szia! Melyik színt választottad? 6/128-cas vagy 8/256-tos? Írsz majd róla véleményt?

(#107) Graphics válasza Cranberries (#106) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, most a hetvegen beköltözök, aztan lesz hosszabb távú tapasztalat is így. Nyaralásra is ezt tervezem vinni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#108) citizen05


citizen05
tag

Sziasztok !
Szerintetek a Realme telefonokhoz lesz e hosszú távon alkatrész ellátás ?
Mert 3-5 évben gondolkozom a telefon vásárlásakor.
Illetve a Xiaomi 12X annyival jobb e ennél a készüléknél mint amennyivel drágább?
Vagy csak a nevet kell megfizetni?
Átlagos felhasználó vagyok leginkább a telefon fotós képességei és a rendszer és biztonsági frissítések megléte a fontosak számomra.
Esetleg ebben az árkategóriában és ezek az ismérvek tekintetében tudnátok e más készüléket ajánlani?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#109) Orgi válasza citizen05 (#108) üzenetére


Orgi
őstag

A BKK a világ egyik legnagyobb gyártója, amihez tartozik a Realme, miért ne lenne alkatrész?
Szerintem 5 évet azért túlzás ebben az árkategóriában elvárni, ez nem egy csúcs telefon, árban sem. Mármint szerintem 3 év alatt azért lesz annyi újdonság majd a telókban, amiért megéri váltani.
A 12x pofás készülék, de nekem élőben vhogy nem tetszett, tök nehéznek is éreztem, illetve 256-os verzió 50k-val drágább, nekem már lélektani határon túl volt az ára, de ha tényleg 5 évre tervezel, lehet én kipengetném a helyedben. Engem mindig az elég gyakran olvasható szoftveres dolgok riasztottak el a márkától.

(#110) citizen05 válasza Orgi (#109) üzenetére


citizen05
tag

Köszönöm a válaszodat.
Nekem egy Xiaomi MI 8- om van 4,5 éves ez idő alatt nem volt semmi gondom vele.
Még most is kapok rá frissítéseket.
Kamerája nekem megfelelő képeket készít.
6 GB RAM még mindig elég 128 - as háttértár meg 78%- ig van telítve .
Csak az akksija már gyengül reggeltől következő reggelig bírja 1napot.
A BKK tényleg óriás cég csak lesz e annyi vásárlója ,hogy befektet e egy stabil alkatrész ellátásba is ? Mert azért mi eléggé kicsi piac vagyunk . Ráadásul Európában az emberek már nem cserélnek annyira gyakran telefont mint korábban és hát pont most elég komoly válságnak is az elébe nézünk.

(#111) Donki Hóte válasza Orgi (#109) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A BKK a világ egyik legnagyobb gyártója,

A BKK az a B.zik és K.rvák Központja, amire te gondolsz, az a BBK konszern :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#112) citizen05 válasza Donki Hóte (#111) üzenetére


citizen05
tag

Igazad van én is elírtam.
A BBK konszernre gondoltam. Bár csak egy betű az eltérés de micsoda különbség.
Bár ha a fordításod valós és lenne egy ilyen központ is akkor mindketten anyagilag jól el lennének eresztve.

(#113) Orgi válasza Donki Hóte (#111) üzenetére


Orgi
őstag

Tényleg, benéztem :)

(#114) hallerlaller válasza Graphics (#104) üzenetére


hallerlaller
addikt

Kamerában milyen? Asszonynak kéne a redmi note 8 pro helyett, annak már kicsit gyengécske képeket lő manapság.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#115) Graphics válasza hallerlaller (#114) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Még nem raktam át a kártyámat, meg pár fontos appot szeretnék átrakni.

De majd lövök pár fotót azért vele.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116) Orgi válasza hallerlaller (#114) üzenetére


Orgi
őstag

Még itt az oldalon van pár kép linkelve, ahol meg tudod nézni...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#117) Cranberries válasza Graphics (#107) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Szuper!
Kíváncsian várom a beszàmolódat! :K

(#118) Orgi válasza hallerlaller (#114) üzenetére


Orgi
őstag

És itt is pár újabb kép:
[link]

(#119) hallerlaller válasza Orgi (#116) üzenetére


hallerlaller
addikt

Igen ezeket már láttam engem meggyőzött, csak még érdekelne pár vélemény. Köszi az új képeket is.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#120) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Na megjött, nekem kicsit lassúcska, de tetszik hogy ilyen kicsi a mérete. Jópofa ez a realme rendszer is.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#121) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!
Akinek van ilyen telója, mennyire érzi zavarónak a GSMArena szerinti max. fényerő értéket? Napsütésben mennyire olvasható a kijelző?

(#122) hallerlaller


hallerlaller
addikt

kameránál érdemes bekapcsolni az ai jelenetjavítót vagy csak átverés? mintha itt jobb képeket lőne vele, ellentétben xiaomi-val.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#123) Orgi válasza hallerlaller (#122) üzenetére


Orgi
őstag

Ugyanolyan látványos de irreálisan színes képek lesznek, mint minden Samsung telónál vele. Ha valakinek tetszik, kapcsolja be, csak a valóságtól azért rugaszkodik el.

(#124) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na elkezdtem tesztelni, a kamera nagyon profi.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#125) Sgr_A válasza Graphics (#124) üzenetére


Sgr_A
addikt

A 4k videót megnéznéd ha kérlek
Nálad is olyan mintha nem menne a stabilizálás?

[ Szerkesztve ]

(#126) Graphics válasza Sgr_A (#125) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most 4 kisfröccs után már nem tesztelem, de holnap megnézem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#127) Orgi válasza Sgr_A (#125) üzenetére


Orgi
őstag

Már a tesztben is benne volt, hogy nem megy 4k-nál:
[link]

(#128) hallerlaller válasza Graphics (#124) üzenetére


hallerlaller
addikt

Esti képek különösen jók úgy vettük észre. Legalábbis egy mi 11i-t magasan veri.
.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#129) Graphics válasza hallerlaller (#128) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nagyon jók , én is ezt tapasztaltam.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#130) Graphics


Graphics
Jómunkásember

1,5 hét használat után:

Meglepően jól tudom használni 6-8 év Miui után.

Van pár szokatlan dolog számomra, a gépelés kicsit furább, néha nem érzékel úgy, ahogy elvárnám. De ez lehet csak más készülékhez képest másabb.

A kamera nagyon jó, gyenge fény között is számomra jó képeket készített.

Jó használni, a kijelző alatti ujjlenyomat gyors és könnyen megszokható.

Aksi jól bírja, ez a Dimensity 920 jól eltalált cucc.

Még nyúzom egy darabig. Kíváncsi vagyok egy erősebb Dimensitys mobilra is

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#131) novinyul válasza Graphics (#130) üzenetére


novinyul
veterán

Jó kis telefon lett, pláne hogy a Dimensity 920 is jól sikerült. 2 hónapig volt nálam, de igazából nem tudok rá rosszat mondani, na jó az ultraszéles kamera lehetne jobb(AF kapott volna és akkor a makró kamera nem is kellett volna) Egy Dimensity 8100 én is megnéznék napi használatban :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#132) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Melyik telefont érdemes megvenni, ezt, vagy a OnePlus Nord2 CE telefont? Az áruk gyakorlatilag most egyforma.

A műszaki adatok eltérését látom, szubjektív vélemény érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#133) novinyul válasza Donki Hóte (#132) üzenetére


novinyul
veterán

Én a 9Pro Plus-t venném. Már csak az OIS és a frissebb proci és a sztereó hangszórók miatt is :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#134) hallerlaller válasza novinyul (#133) üzenetére


hallerlaller
addikt

Én Samsung a52s helyett is ezt venném a nagyobb háttértár miatt, ez most egy nagyon eltalált telefon lett.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#135) novinyul válasza hallerlaller (#134) üzenetére


novinyul
veterán

Most már pláne a 9Pro+ a jobb választás, az 52S már kifutó termék. Az A53 helyett pedig egyértelműen ez a jobb választás. :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#136) Orgi válasza hallerlaller (#134) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem sem sebességben, sem kamerában nem konkurencia egy a52s, maximum a biztonsági frissítéseknél lehet (de ezt majd a jövő dönti el). A konkurencia amúgy az s20FE lenne szerintem.

(#137) Donki Hóte válasza hallerlaller (#134) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Samsung A52s memóriája bővíthető microSD kártyával, akár 512 GB-ossal is.

#136 Orgi

Biztosan jobb a Realme 9ProPlus kamerája? Hol van erre összehasonlító teszt?

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#138) Orgi válasza Donki Hóte (#137) üzenetére


Orgi
őstag

Nem gondolom, hogy minden létező telefont összehasonlítanak minden létező telefonnal kamera szempontjából, a gsmarenán ha megnézed mindkét telefon tesztjének fotós részét, ott össze tudod hasonlítani őket, illetve YT-on akad pár összehasonlítás azért. Illetve itt a fotós topicban akad jó pár kép mindkét telefonnal, ami alapján saját véleményt alkothatsz a fotós képességekről.

(#139) Donki Hóte válasza Orgi (#138) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A GSMArena fotós tesztje az én álláspontom szerint pont nem támasztja alá, hogy jobb lenne a Realme kamerája.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#140) Orgi válasza Donki Hóte (#139) üzenetére


Orgi
őstag

Pont nem erre az összehasonlító részre gondoltam, direkt magát a tesztet írtam, mert több telefonnal néztem itt képeket, mikor cseréltem készüléket és én magukat az elkészült képeket nézve nem tudtam egyet érteni az ezen oldalon levont következtetésekkel. Az itteni fotós topicban különböző készülékekkel felrakott képek (és pont az a52s volt kiemelten az egyik amit néztem, mert ez volt az egyik jelöltem) nem támasztották alá a gsmarena ezen összehasonlító oldala szerinti eredményeket.
Magyarul szólva: hiába jobb ezen összehasonlító oldal szerint pl az a52s, ha a fotós topicban megnyitsz pár igazi a52-es képet és nagyban monitoron nem tetszenek.
Én tettem fel jó pár 9 Pro+ képet, mások meg A52s-t, össze lehet hasonlítani őket, szerintem egyáltalán nem csinál jó képeket az a52s.

[ Szerkesztve ]

(#141) hallerlaller válasza Orgi (#140) üzenetére


hallerlaller
addikt

Aza baj egy kiragadott részlet a kép széle felé, ami lehet egyedi lencse hiba ami jeletkezhet a52-nél is. Na én is kiragadok kettő részletet ugyanabból a low light képből ahol meg a realme 9 pro+ jobb:


Amúgy szerintem nagyjából ugyanolyan képeket lőnek, viszont sokunknak a realme képalkotása jobban tetszik, ennyi.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#142) Graphics válasza hallerlaller (#141) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem sötétben a Realme sokkal jobb. Az okot nem tudom, de engem meggyőzött.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#143) Donki Hóte válasza hallerlaller (#141) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A buszhálózatos kép mindkét telefonon rettenetes, Lincoln feje valóban a Realme képén a jobb. Ennek ellenére szerintem egyik se jobb a másiknál. A színvilága a képeknek némileg eltérő, így érthető, ha valakinek a Realme tetszik jobban.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#144) Graphics válasza Donki Hóte (#143) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Te magad írtad, hogy a Realme képén jobb.

Akkor csak van jobb a jobbnál :D

De a buszhálózatos képet nézd meg eredeti méretben, ne a linkelt kivágott képen... :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#145) hallerlaller válasza Donki Hóte (#143) üzenetére


hallerlaller
addikt

De a realme-n olvasható valamennyire hogy 'St James Park' samsungnál meg csak egy paca. Persze kézben máshogy teljesíthet, nem mondanám egyiket rosszabbnak a másiknál,kb egy liga a két telefon. Ezért érdemes megnézni a fotós topikot, ott nem tudom hogy a tulajok jobb témákat lőttek vagy a körülmények jobbak, de a 9 pro+ képek sokkal jobban tetszenek. Jó telefon ez, simán lehet ajánlani az a52s meg a sima 11T mellett, azokkal van egy árban.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#146) edward2


edward2
addikt

Akkor 2 hét nyomkodás után az első telefon amit vissza kellett küldenem:

A problémák amiken úgy érzem képtelen lettem volna túllépni:

-első 5 perc után beállítottam a szokásos képernyőfeloldó mintám és a realme kihagyta azt az opciót, hogy a minta rajzolása közben a vonal ne jelenjen meg.
-gesture navigációt preferálom és a főképernyőre visszatérésnél beugrik a 'recent tabs' majd eltűnik, ezt egy pár nappal későbbi frissítés úgy 'javította' hogy már csak borzalmas microlag volt
-a kamera színhelyessége gyenge

Problémák amiken túl lehet lépni, de nem biztos hogy szeretnék:
-általános microlag, a programok azért 'gondolkodnak', weblapok 'töltődnek', gmaps azért receg erre arra, tehát általános napi felhasználatban a közel 5 éves telefonomhoz képest nem éreztem javulást (sőt)
-kamera minősége gyenge: papíron azért sokkal többre számítottam főleg az 1/1.56 vs 1/2.9 szenzor méret tekintetében, általánosságban a színek nélkülözik a valóságot, a fényerő sok, a fák nagyon zajosak meseszerűek (ezt néztem más IMX766-as szenzorú telefonon is és ugyanaz az eredmény), a RAW fájl kifejezetten gyenge LR-al szinte lehetetlen volt belőle valami minőségit faragni, furcsa WB anomáliák egy képen belül (egy függöny jobb oldalt megfelelő színű volt a bal oldalt ahol kicsit több volt a fény teljesen irreális színbe változott)

Maga a telefon mint eszköz szép, úgy tűnik jól össze van rakva. Kényelmes volt a kézben és nem túlságosan batár méretű. Akku jól bírta, nem nagyon merült a telefon. Töltés kifejezetten gyorsnak tűnt.

(#147) novinyul válasza edward2 (#146) üzenetére


novinyul
veterán

Ezen hibák elég érdekesek, bár lehet hogy nálad valóban jelentkeztek. Bár én nem használom a feloldó mintát, az ujjlenyomat olvasó baromi gyors és pontos. Mondjuk én az animációkat kilövöm, de lagg max. a Chrome-ba volt. Kamera meg azért fura mert ugyan ezt használja a GT2- Pro Oppo Find X5Pro, de pl. ennyire durva hibákat nem látok, láttam a képeken. A Oneplus 9Pro-m főkamerája jobb, de IMX766 elég jól teljesít. Én esetleg egy hibás kamerára gondolnék, sajnos benne lehet.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#148) Orgi válasza edward2 (#146) üzenetére


Orgi
őstag

Én nem használom a feloldó mintát, szerintem az ujjlenyomat kényelmesebb, így erről nem tudok nyilatkozni. Lagokat nem tapasztaltam, amúgy Mobilaréna tesztben ez szerepel:

"megbízható sebességet szállít a tajvaniak 5G-s lapkaszéria. A 4 nm-es Dimensity 9000 konkrétan az androidos hardvertrónt fenyegeti, két 2,5 Ghz-es Cortex-A78 és hat 2 GHz-es Cortex-A55 processzormaggal, valamint a Mali-G68 MC4 GPU-val a Dimensity 920 5G pedig a középkategória megbízható harcosa, ügyesen balanszírozva a sebesség és a fogyasztás között. Nincs semmi akadás a 90 Hz-en futó Realme UI felületen és a legtöbb játék remekül fut – meg merem kockáztatni, hogy az Asphalt 9 az S22 Ultrán többször döccen meg."

Kamerából a fényerővel egyet értek, én is írtam, kézzel egy mozdulat sötétíteni ugyan, de akkor is idegesítő (bugreportot indítottam róla különben). Amúgy a Mobilaréna teszt (fő)kamera része:

"nagyon odapakol saját árkategóriájának. Remek dinamika, hajszálpontos expozíció, ügyes zajszűrés, kitűnő részletesség és nappal pontos színek. Este is csak azért sárgásabb a felvételek jellege, mert rátol a rendszer némi telítettséget, és ilyenkor azért egy P50 Pro egy picit részletesebb, de sebaj: így is minőségi, megbízható, albumkész a helyzet, éjjeli mód szükségessége nélkül."

[ Szerkesztve ]

(#149) Graphics válasza Orgi (#148) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Dimensity 9000 hogy kapcsolódik ehhez a készülékhez?

Ebben Dimensity 920-as van, ami egy középkategóriás hardver.

Bocs, tárgytalan, gyorsan olvastam.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#150) edward2 válasza novinyul (#147) üzenetére


edward2
addikt

[GSM arenas teszt]

Itt érdemes megnézni például a 'zöldet'. A 12x-ben is IMX766 van, de ott úgy tűnik jobban működik.

#148Org
"Én nem használom a feloldó mintát, szerintem az ujjlenyomat kényelmesebb"
Ujjlenyomatot használok én is elsősorban, de amellé meg kell adnod valami mást is és én feloldó mintát használok mióta az eszemet tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.