Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) rolandhun95 válasza Narxis (#3899) üzenetére


rolandhun95
tag

Ja, olvasó mód! :D Szerintem nincs köze hozzá, mindenesetre érdekes bug.

(#3902) D@niel


D@niel
addikt

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3903) Narxis válasza D@niel (#3902) üzenetére


Narxis
nagyúr

:Y

Thanos was right.

(#3904) OberMotz válasza D@niel (#3902) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Engem szénné szívatott a 9.2-es upgrade - a gyári recoverynek valami bugja van, emiatt nem állította vissza a Nikgapps komponenseit, magyarán lett egy telefonom Google nélkül. A Gappsnak van pár modulja amit csak az első induláskor lehet flashelni (Android Auto pl), így ment a belakott rendszer a kukába, nagy öröm ez :W Ja és most bootlopban is maradt a készülék, pedig már próbáltam mindent is törölni / formázni. Az az egy szerencsém, hogy van kéznél másik telefon ahová gyorsan át tudtam pakolni a kártyáimat.

[ Szerkesztve ]

(#3905) D@niel válasza OberMotz (#3904) üzenetére


D@niel
addikt

Juj, a gyári nem ajánlott; twrp, vagy orange a nyerő.
Nálam simán innen ment egy update install, minden csont nélkül megy.

Telegram-on ezt írja:
Notes:
* Always check for latest dated version.
* Google Search addon should be flashed one time after flashing gapps for "Ok Google" and assistant long-press to work better. (This is not same as one installed from Play Store)
* On ROM update, do not flash gapps again unless there is a update or if you're stuck in a bootloop.
* To stop gapps getting added automatically or to switch gapps package, first delete gapps sh file under /system/addon.d and then flash other gapps package after flash ROM

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3906) Szállító76


Szállító76
tag

Sziasztok.
Valakinek nagyobb mokolgatás nélkül működik a WoWifi?

(#3907) Narxis válasza Szállító76 (#3906) üzenetére


Narxis
nagyúr

Úgy tudom, hogy VoWifi csak Diginél van, az meg nem fog menni mókolás nélkül.

Thanos was right.

(#3908) rolandhun95


rolandhun95
tag

Újabb érdekes dolgokat találtam a telefonban... A telefon (gyári?) fájlkezelőjében (vagyis nem a "Mi File Manager"-be) a DCIM kamera résznél a sérült, vagy törölt (?) fotókat megtartja .trashed formátumban, ami iszonyat sok helyet foglal. Készítettem erről egy videót, hogy könnyebb legyen megérteni. Kérlek, nézzen rá, aki teheti. :B [link] TCMD nem találja, Tárhely opciónál Dokumentumnak nézi. Ezek szerint csak egyesével törölhetők? Én évekig iPhone-t használtam (az előtt meg android 6.0-ig), így lehet, hogy csak nekem fura ez az egész. Köszönöm a megértéseteket.

(#3909) Spec válasza rolandhun95 (#3908) üzenetére


Spec
őstag

Nekem semmi ilyesmi nincs. Ez szerintem valami egyedi dolog lehet, akár egy biztonsági mentés funkció, vagy egy alkalmazás beállítása miatt.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#3910) Tompika777 válasza Szállító76 (#3906) üzenetére


Tompika777
senior tag

Telekomos Domino,minden gyári és működik.
A Digi viszont nekem nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#3911) zsiz válasza Narxis (#3907) üzenetére


zsiz
őstag

És hogy lehet bekapcsolni a VoWifi-t?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3912) Narxis válasza zsiz (#3911) üzenetére


Narxis
nagyúr

[link]

Thanos was right.

(#3913) OberMotz válasza D@niel (#3905) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Ehh, eddig nem kafa a cucc: Android Auto nem csatlakozik sem wireless, sem kábeles üzemmódban (eddig semmi gond nem volt vele) és a bluetoothon keresztül sem megy át a média. Megy a kukába illetve megy vissza az előző verzió. 9.3 biztos jó lesz.

(#3914) Szállító76


Szállító76
tag

Köszönöm mindenkinek a választ.
Mókolni nem akarok mert hülye vagyok hozzá. Az eddigi telefonjaimon nem kellett, csak kártya be és működött. Ja és Digis kártyám van. A gyerek telefonján működik gond nélkül. Tehát a telefon nem engedi, sajnos...

(#3915) D@niel válasza OberMotz (#3913) üzenetére


D@niel
addikt

Más google cuccok jól működnek?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3916) Tompika777 válasza Szállító76 (#3914) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ez így nem helyes...A magyar Digi hálózat nem engedi a telefonnak a VoWiFi-t,a telefon tudja.

(#3917) OberMotz válasza D@niel (#3915) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Igen, mással látszólag nincs gondom.

(#3918) Szállító76 válasza Tompika777 (#3916) üzenetére


Szállító76
tag

A saját SIM kártyámat (ami ugye Digis) rakom bele és megy a WoWifi. Tehát a hálózat engedi. a telefon nem!

(#3919) Tompika777 válasza Szállító76 (#3918) üzenetére


Tompika777
senior tag

Mármint a saját Digi sim-edet teszed a gyerek telefonjába és abban működik(ami gondolom nem X3 Pro)?
Mert pont ezt írtam...
Nem azt írtam,hogy a Diginél nem működik a VoWiFi mint szolgáltatás,hanem azt,hogy az X3 Pro-val nem megy,de ez nem a készülék alkalmatlansága,hanem a Digi hálózata nem engedélyezi X3 Pro-n(és van még pár telefon).

(#3920) Szállító76 válasza Tompika777 (#3919) üzenetére


Szállító76
tag

Hát nem tudom,... mert raktam már bele más szolgáltató SIM kártyát de nem ment... Pedig be van kapcsolva a WoWifi. De ha megmókoljuk akkor meg menne..

[ Szerkesztve ]

(#3921) yanna


yanna
őstag

Ha már Vo... A yeti engedi a telón a VoLTE-t? Mert ugye van egy siralmasan nyomorult listájuk, amin tudomásom szerint nem szerepel az X3 pro.

(#3922) Tompika777 válasza Szállító76 (#3920) üzenetére


Tompika777
senior tag

Mint írtam is,az enyém sincs mókolva,teljesen gyári rendszer van rajta,és amint a fotón is látszik,minden gond nélkül megy a Telekom VoWiFi(persze előtte be kellett kapcsolni SMS-ben a szolgáltatást)...Akkor szerintem kijelenthető,hogy a telefon tudja,csak legfeljebb van olyan szolgáltató,aki ezt a funkciót erre a készülékre nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#3923) Gloob válasza yanna (#3921) üzenetére


Gloob
addikt

Igen. Nálam X3 Pro, Xiaomi.eu rom és Yettel sim. Megy yeti hálózatán a VoWiFi. Még annó a telefonon bekapcsoltam kóddal, ügyfélszolgálatot felhívtam, hogy ők is kapcsolják be. Persze elutasították, mondván, hogy nincs a listában. Aztán talán pár nap múlva, max 1 hét megjelent a VoLte jel. Azóta megy gond nélkül. (már régen volt, talán fél éve, vagy kicsivel több)

Samsung Galaxy A52S

(#3924) Viktor0610 válasza Gloob (#3923) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Yettel hálózat és VoWIFI? 🤔
Vagy én maradtam le valamiről, vagy te írtál VoLTE helyett VoWIFI-t. ;]
(Tudtommal nincs még náluk VoWIFI.)

Samsung Galaxy A54

(#3925) Gloob válasza Viktor0610 (#3924) üzenetére


Gloob
addikt

Bocs, de tényleg elírtam! 😒VoLte-ről van szó! A kérdés is arra irányult. Hiába, már késő este volt. Bocs.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#3926) yanna válasza Gloob (#3923) üzenetére


yanna
őstag

Köszi ez biztató! Lehet csak az a fránya lista nem frissül.

(#3927) OberMotz válasza D@niel (#3915) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Na visszaléptem, elég nagyot: 8.12-es crDroidot raktam fel. Megy minden, és az Android Auto is megkapta a Coolwalkot

(#3928) D@niel válasza OberMotz (#3927) üzenetére


D@niel
addikt

Akkor maradjon a 8-as; amúgy feltűnt, hogy telegram-on többen még azon maradnak, ezekszerint, okkal.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3929) Narxis válasza OberMotz (#3927) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerencsére nálam 9.2 felment gond nélkül 9.1-re. Megmaradt minden.

Thanos was right.

(#3930) Papix válasza Viktor0610 (#3924) üzenetére


Papix
tag

Állítólag az idén lesz a Yetinél vowifi.

(#3931) Raruh


Raruh
tag

Sziasztok,
Hosszabb crDroid használat után úgy döntöttem, hogy visszatérek a gyáriasabb vonalra.
(Főként mert kell a bank app-ja és ráuntam a crDroidon bénázó kamerára.. :o)
Miui 14 Global romnál és xiaomi.eu miui 14 alapú romját is próbáltam az elmúlt napokban és mindkettőnél azt tapasztalom, hogy nulla használattal is elég sokat merül a telefon készenléti állapotban.
Próbáltam keresni, de nem találtam külön erről posztot redditen, fórumon. Van esetleg másnak is hasonló jelegű problémája, vagy csak én szoktam el ettől a rendszertől, és a cr ennyivel jobban bírta?

Sajnos teljesítményben sem tökéletes, egyedül a Diablo Immortalt nyomom telefonon, crDroidon nem volt gond vele, de xiaomi.eu-n időnként meg-meg döccen (pedig full low graf és csak 30fps..).

Üdv.
R

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#3932) siddis válasza Raruh (#3931) üzenetére


siddis
őstag

Nézzél rá valami custom kernel-t, hátha az segít..

-- Aux armes, citoyens --

(#3933) Alarikman válasza Viktor0610 (#3924) üzenetére


Alarikman
senior tag

Telekomos volte nekem speciel nem megy. Pedig a SIM-re korábbi telefonomon engedélyezve lett az ügyfélszolgálat által(mi9t). Ment is vele. Itt a kód is be lett írva, de nem megy X3pro-val. EEA ROM. Valamit kihagyok? Kell apn profil letöltés vagy apn-t manuálisan beállítani, hogy letöltse?

(#3934) Tompika777 válasza Alarikman (#3933) üzenetére


Tompika777
senior tag

Nekem sem ment,így nem is erőltettem,hiába be volt kapcsolva minden és engedélyezve is volt ami a VoLte és VoWiFi-hez kell...Aztán valamikor ősszel gondoltam ránézek,bekapcsoltam a SIM alatt a kapcsolókat,és meglepetésemre a VoWiFi működött,a VoLte még nem.
Most ránéztem a szerdai ingyen mobilnet miatt,és most már az is megy,csak nem írja ki Telekom sim-nél.Azért tuti hogy megy,mert felhívtam az ügyfélszolgálatot és rápróbáltam böngészőben,hogy közben van e internet,és van,nem vált mostmár le hívás közben 2G-re.

(#3935) D@niel válasza Raruh (#3931) üzenetére


D@niel
addikt

De melyik bank app nem megy? Nekem cib hibátlan, oké jelzi, hogy rootolt de engedi használni, nem volt szükséges elrejtenem a root-ot.
A gyári kamerát meg se szabad nyitni (kb. dísznek jó), gcam-ból pedig mindegyik ajánlott.

Nem értem ezt a sok cr-problémát, világos, hogy valós dolgokat írtok, én 1x végig olvastam a jegyzetet telegramon, mindent úgy csinálok ahogy írja, és sosincs gond.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3936) OberMotz válasza D@niel (#3935) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Nekem csak az Android Auto nyűgöm volt 9.2-n (de az dealbreaker nálam sajnos) - másnak nincs ezzel problémája? Banki cuccok (OTP, Simple, Revolut) mindenféle panasz nélkül futnak crDroidon v8 és v9-en is.

[ Szerkesztve ]

(#3937) Robyka


Robyka
aktív tag

Ki melyik romot használja? Érdemes egyáltalán vagy jobb a stock rom?
most stock Global 13.0.2 van rajta
anno cyanogen romok sokszor szarbb volt a gyári...

(#3938) D@niel válasza Robyka (#3937) üzenetére


D@niel
addikt

Itt a keresőbe írd be: crdroid.
A pixel experience-t sokat ajánlottam, aztán jött a cr, ezt még jobban.
Arrow, lineage, és a többi ismert is nyugodtan mehet, az x3p kiváló donor, szépen megírták rá az összes custom-ot.
Így értékelem:
Miui 10/4,5.
Pixel 10/8.
Crdroid 10/9.

(10/9,5 pedig az ios 3.1.3, a világ legstabilabb rendszere 🥲 álá 2009).

@Raruh: miui-n nekem diablo low + néhány dolog feljebb tekerve stabilan futott 60fps-el.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3939) Narxis válasza OberMotz (#3936) üzenetére


Narxis
nagyúr

Engem pont zavar az a nyomorult Android Auto. Minden BT bekapcsolásnál megjelenik az értesítési sávban.

Thanos was right.

(#3940) Som@


Som@
őstag

Sziasztok.

Mitől lehet az, hogy a SIM2 kártyán végzett telefonálás során nincs tárcsahang? (Vagy hogy nevezik azt, amikor már kezdeményezted a hívást, de a másik fél még nem vette fel a telefont.) Tehát nem hallom a csengetési hangot, csak egyszer beleszól a hívott fél.
Engem baromira idegesít.
Néha az újraindítás megoldja, de aztán megint előjön.
És csak a második SIM-en.

Rendszert egy gyári MIUI 13.0.8.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#3941) bodorjanos válasza Som@ (#3940) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Nem lehet, hogy szolgáltatótól függ? Ha megcseréled a 2 SIM-et, akkor is előjön?
Nekem vodás előfizetésem van, de az nem nagyon csöng ki, csak felveszik, ahogy nálad is. vagyis nagyon halkan, mintha kicsöngne. Ezt hajlandő miui-n és ios-en is csinálni.

(#3942) v.attis válasza rolandhun95 (#3908) üzenetére


v.attis
őstag

Lomtárban, kukában maradt fájlok.
Ürítsd ki és valószínűleg eltűnnek.
Hogy mi rakta oda? Galéria, Google fotók, office alkalmazások, bármi. Futtasd a tisztítót, szerintem az is törli.

(#3943) beller válasza OberMotz (#3936) üzenetére


beller
aktív tag

Nekem telepítve volt az android autó. Nem jött be ezért töröltem. Sehol nincs, mégis frissítéskor állandóan feljön az áruházba. Hogy lehet onnan eltávolítani? MIUI 13.0.4. Nem zavaró, de megszabadulnék tőle.

(#3944) OberMotz válasza beller (#3943) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Szvsz nem tudod törölni, rendszeralkalmazás alapesetben. Talán ADB-vel le lehet tiltani.

(#3945) D@niel


D@niel
addikt

Pletyka szinten elv. hamarosan érkezik az x5 gt, 5500mah, sd7gen2.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3946) Viktor0610 válasza beller (#3943) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Törölni nincs értelme rendszeralkalmazást.
Ha érkezik egy rendszerfrissítés, újra feltelepül.
Tiltani lehet, pl. Hidden Settings appal.

Samsung Galaxy A54

(#3947) beller válasza OberMotz (#3944) üzenetére


beller
aktív tag

Nem rendszer alkalmazás volt, én telepítettem fel a Google áruházból ugyan úgy, mint pl az időképet. Nem vált be ezért gondoltam kitörlöm. Eltávolítottam a szokásos módon, az alkalmazások közül el is tünt. Azonban a play áruházban van rá frissítés és ez miatt frissíteni akarja (feljön mint frissítés a többi aktuális frissítések közt). Ezt szeeretném megszüntetni. Amúgy a telefonon sehol nincs nyoma.

(#3948) beller válasza beller (#3947) üzenetére


beller
aktív tag

Mindegy, most rányomtam hogy frissítse, gondoltam újra kitörlöm a frissítés után. Frissítette, azután írta hogy telepítés, de sehol nincs az alkalmazás. Nem értem, de ez van.

(#3949) Tompika777 válasza beller (#3948) üzenetére


Tompika777
senior tag

Play áruház -->Alkalmazások és eszközök kezelése -->
Kezelés-->Itt kiválasztod a "Nincs telepítve",majd a listában kijelölöd,és felül a kukára böksz
Szerintem így eltűnik majd.

(#3950) Viktor0610 válasza beller (#3948) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert az Android Auto a rendszer része már egy ideje.
Nincs alkalmazásikonja, csak elindul, mikor csatlakoztatod az autóhoz.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.