Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) ktommy91 válasza szeptepi (#3546) üzenetére


ktommy91
addikt

Keresd meg Komáromi Attilát a facebook-on, ő lehet, hogy tudja javítani. Fater M3-ja hasonló módon döglött meg és csak újra kellett forrasztani az IC-t. (ehelyett cserélik az alaplapokat)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#3552) Spec válasza ktommy91 (#3551) üzenetére


Spec
őstag

Ez az info engem is érdekelne, de elég sok Komáromi Attila van a Facebookon. Esetleg egy direkt linket tudnál dobni a profiljához, hogy ne kelljen 50 emberre ráírni, hogy ő-e a megfelelő alany? :D

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#3553) ktommy91 válasza Spec (#3552) üzenetére


ktommy91
addikt

A Saomi Hungary csoport egyik adminja, így meg lehet találni.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#3554) Pityu. válasza szeptepi (#3546) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha hivatalos helyen vetted akkor 2 év garancia van a telefonodra.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3555) szkaroly válasza Pityu. (#3554) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ez már sajnos nem így van. Amikor a telefon 100e alá ment akkor hirtelen több üzletben is (Euronics, MM) visszament a gari 1 évre. Tavaly augusztusban pont ezzel a problémával szembesültem, ezért vettem a 220Volt-ban mert ott 2 év gyári garit adtak, míg a fent említett két bolt csak egyet (ezekben személyesen is megvehettem volna). Ekkor a Telenor még nem árusította.

Poco X3 Pro

(#3556) Pityu. válasza szkaroly (#3555) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én anno az emagon vettem ott 2év gyári garancia meg fél év kijelző garancia volt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3557) zsoca67


zsoca67
tag

[kép]
Így rendeljetek az aliról. De nem panaszkodom, mert 2,5-3 millió birka legeltetéséhez kell hozzájárulnom! :W

(#3558) ktommy91 válasza zsoca67 (#3557) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem nagyon értem, hogy ezért miért kell fröcsögni. 2021. június 1-től minden kínai csomagot vámkezelni kell, ennek szabályzása az EU hatáskörébe tartozik. Egyébként ezzel együtt is vannak olyan postázási módok alin, amikkel el lehet kerülni a magyarországi vámkezelést és ezt a hatalmas vámügynöki díjat.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#3559) D@niel válasza ktommy91 (#3558) üzenetére


D@niel
addikt

Pont írni akartam válaszba, hogy igen, május óta van, és szerintem az a kis apró nem érvágás - ezen felül is bőven jó lehetőség az AE.
Egyébként pedig, volt novemberben 5 rendelésem, és csak kettőre tették rá a borravalót.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3560) zsoca67 válasza ktommy91 (#3558) üzenetére


zsoca67
tag

Szóval prüsszel miatt kell 542 fabatka után 400 fabatka vámot fizetni, értem.Köszönöm nertárs! Húsvétra talán meg is kapom :D

[ Szerkesztve ]

(#3561) Sanki válasza zsoca67 (#3560) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Ezt a témát itt zárjuk is, rossz szállítással lett rendelve, ha ezzel rendelsz számolni kell a kis kiadással.
Én azóta is rendelek aliról és eddig egyszer kellett fizetnem. Többit expresszone hozta minden egyéb költség nélkül.

(#3562) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Nemrég kérdezte valaki, hogy honnan érdemes akkumulátort rendelni a telefonhoz. Nekem még nincs gondom, de érdekelne, kinek mi a tapasztalata, mennyire strapabíró a telefon aksija? Én a saját 33 w-os (ha jól emlékszem) gyorstöltőjével töltöm naponta. Olyan 60%-át égetem el napközben és 90-100% közé töltöm épp ahogy sikerül. Utóbbi pár hónapban elsődleges telefon, de előtte is be volt kapcsolva folyamatosan, akkor csak napi 30-40%-át használtam le az aksinak. 2021 áprilisi a kicsike. Kellett már valakinek akkumulátort cserélni benne? Mintha az utóbbi időben jobban merülne, bár lehet én is többet nyektetem. Tény, hogy még bőven kibírja a napot. csak kíváncsiság részemről a dolog ;)

(#3563) zsoca67 válasza bodorjanos (#3562) üzenetére


zsoca67
tag

[link] [link]
Ragasztva van a hátlap, ellehet vele babrálni.Én is csak nézegetem, nekem kb 1.5 éves.

(#3564) D@niel válasza bodorjanos (#3562) üzenetére


D@niel
addikt

A gépet megjelenése után egyből berendeltem, most májusban gondoltam rendbe rakom, pixel experience rom előtt kapott új aksit.
Azt az 1 évet komolyan végig dolgozta a telefon, rengetegszer több óra call of duty mobile töltés közben (!), munkámból kifolyólag sok óra waze (szélvédő alatt, jó időben tűző napon, közben spotify kábellel, időnként megfejelve mobilnet megoszlás 2-3 kapcsolattal), közben ilyenkor is szivarról töltés.
Csere előtt néztem AccuBattery-t, nyolcvan akármennyi volt. Érzésre is kevesebbet tudott, de ebben a rossz miui éspervagy frissítések is benne lehettek.

Most új akksival ~7 óra screen on time megvan, igaz, Nogravity kernelt is használok balance móddal.
Múlt héten 2*2 órát ment a waze (90% fényerőn), fél óra chrome, fél óra telefon, pár fotó +editálás, késő délután 56%-al értem haza, nem 100%-al indultam el.

Pixel óta nagyon szerethető masina lett belőle, egész nap kezemben van, ios 3.1.3 (2009) feelingem van, az volt ilyen, hogy mindenhol egyformán működött, koppra ugyanolyan sebesség, egyből ugrik, egyből bezárja, egyből betölti - mintha mi sem történne.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3565) D@niel válasza D@niel (#3564) üzenetére


D@niel
addikt

Használjuk, ahogy szükséges, munkához, kikapcsolódásra, erre készült. A gép van értünk, nem fordítva.
6k egy új battery Alin, gsm-ben 3-ért bele dobják, és akkor +1 évig rendben van.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3566) beller


beller
aktív tag

Sziasztok. Szeretném kérni a segítségeteket, hogyan lehet törölni úgy a duplikált app "jeleket", hogy maga az app ne törlődjön. Próbáltam kitörölni, de akkor a teljes app törlésre került. Elég zavarosan fogalmaztam, de remélem a kép láttán érthető amit írtam Előre is köszi a segítséget Pl.: iztonság, Fotók, Beállítások stb...

(#3567) Gloob válasza beller (#3566) üzenetére


Gloob
addikt

Azok nem duplikált appok, hanem a gyakran használt appok jelennek meg ott. Az alkalmazás lista beállításainál kapcsold ki a javasolt alkamazásokat, ha ez zavar, és nem lesznek ott duplán.

Samsung Galaxy A52S

(#3568) beller válasza Gloob (#3567) üzenetére


beller
aktív tag

Hát lehet, de én gyakran a főoldalon lévőket használom. A biztonság appot összesen ha kétszer használtam. A Gmail - t azt többször, de az a főoldalon is megvan még pluszba. A beállítások; alkalmazások részben nem találtam ezt a beállítási lehetőséget. Hol találom pontosan. (bocsi, de amatőr vagyok)

(#3569) Gloob válasza beller (#3568) üzenetére


Gloob
addikt

A képen amit linkeltél, fent jobbra van egy fogaskerék! No, ott van.

Samsung Galaxy A52S

(#3570) beller válasza Gloob (#3569) üzenetére


beller
aktív tag

Nagyon köszönöm, egyből jó lett.

(#3571) bodorjanos válasza zsoca67 (#3563) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Note 3-ban cseréltem nemrég aksit, bár ott a púposodás megoldotta a hátlap levételét :D és egy régi iphone se-vel vacakoltam, de azért nagy guru nem vagyok a téren. Azért szerintem majd ha már jobban érezhető lesz a "romlás" akkor majd nekiesek és megcsinálom! Szerintem be merem majd vállalni ;) Te is érzel már valamennyi gyengülést?

(#3572) bodorjanos válasza D@niel (#3564) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Jól hangzik a főzött rom, de még nem vettem rá magam. Végre be van minden állítva, nem sok kedvem lenne mindent újra beállítani... Meg bootloader nyitás, stb. Néha már öregnek érzem magam ilyesmihez, bár lehet majd ráveszem magamat egyszer :D Bootloader nyitás utána banki appok működnek azért rendben, vagy csak a root-ra haklisak? Tudom van valami magiskes megoldás rá, de én ehhez már nagyon nem vagyok képben... És egészen megszoktam a miui-t is. Az a baj, hogy öregszem és már annak örülök, ha valami működik és nem kell reszelgetni állandóan :D

(#3573) Brndtt00


Brndtt00
junior tag

Úgy néz ki véget ért az X3 pro pályafutásom(legalábbis egyelőre). Úgyhogy elköszönök tőletek. <3

Köszönöm a sok infót és segítséget :R

További PMIC-hiba és Ghost-touch mentes kellemes használatot mindenkinek.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#3574) Som@ válasza Brndtt00 (#3573) üzenetére


Som@
őstag

Miért?
És mi lett helyette?

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#3575) Brndtt00 válasza Som@ (#3574) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Tudom, hogy nem a igazak upgrade. De nehezen tudtam ellenállni az AMOLED-nek, és a szögletes(ebb) dizájnnak.

De Redmi Note 11 Pro 5G( aka Poco X4 Pro 5G) lett, mert tudtam venni egyet bontatlanul 6/128-ast 65-ért.

Tudom, hogy majdnem minden lényeges dologban jobb az X3 pro, de a szívem döntött.

Nem tudom, hogy az X3 pro marad-e tartalékba, vagy családi/baráti körben lesz új gazdája.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#3576) D@niel válasza bodorjanos (#3572) üzenetére


D@niel
addikt

'09 óta rentegeg telefon megfordult már nálam, itthon szépen ki vannak téve a dobozok (emléknek), dolgoztam gsm-ben, voltam több mobilarena találkozón, Londonban Honor bemutatón, stb.
Szerintem a legjobb dolog, ami történhet egy xiaomi telefonnal, az a custom rom.
Az előző, Redmi note 9s-en nyitottam (kipróbáltam az eu-romot, nem győzött meg ), így x3p-n már nem volt szükség 1 hetet várni rá. Csak egyszer kell megcsinálni, aztán soha többet nem fog mást használni az ember.
A pixel experience-t választottam, mivel stabilitás és üzemidő az erőssége.
Másik miatt, amiért ezt választottam, hogy az x3p az első hullámban kapja meg a havi frissítést, a fejlesztők között többen vannak, akik ezt a telefont használják elsődlegesnek. Elég jó közösség van telegram-on, ha jelzed a problémát, a következő frissítésben javítják. Május óta nem találkoztam bug-al; sőt, minden alkalommal kiderül, hogy az adott esetben más áll a háttérben.
Nem szükséges root. Banki appok, és minden más hibátlanul megy, screen cast sokkal stabilabb a xiaomi mi boxommal.
Pár hete mentem bele jobban a root-témába, mivel láttam, hogy sokkal többet ki lehet hozni ebből a vas+rom kombinációból. A nogravity kernel miatt nagyon jó az üzemidő, van még egy call of duty mobile 120 fps module-om egy fast charging, hogy szivarról is gyorsan feltöltődjön, ill. igen, a root-ot elrejtettem.
Ezek pár gombnyomás.
A havi frissítés pedig beállítások-rendszer alatt indítod, az az ~1,75gb havonta percek alatt leugrik, hiszen kicsi a közösség.

Ha valamikor unatkozol, akár egy hétvégén, szerintem vágj neki - mondom, egyszer megcsinálod és örülni fogsz hónapok múlva is.

Még valami, call of duty-ban volt ghost touch, ma gyorsan találtam module-t, azóta hibátlan.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3577) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Az hiszem tényleg kell egy jó védelem a telefonra

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3578) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Ha valakit érdekelne
Hivasrogzites bekapcsolása
[link]

Nagyon sok beállítás rejlik az alkalmazásba,magyar Google playos.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#3579) Nagymelák válasza D@niel (#3576) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

A felrakásához tudsz valahol lépésről-lépésre leírást?

(#3580) szergely86 válasza D@niel (#3576) üzenetére


szergely86
csendes tag

Szerintem sokan hálásak lennénk egy leírásért linkekkel együtt ha volna kedved foglalkozni vele, jön a téli szünet mindenki ráér flash-elni meg kernelt cserélni :D engem ez a kocsiban gyors töltés is nagyon érdekelne mert nem értem h a redmi note 7-em hogyan tudott gyorsabban tölteni a kocsiban mint ez az x3pro ami a saját töltőjével tudja a 33W-os töltést. Köszönöm a többiek nevében is

(#3581) ktommy91 válasza Nagymelák (#3579) üzenetére


ktommy91
addikt

[How to unlock bootloader, flash ArrowOS v11.0 ROM and root Xiaomi Poco X3 Pro] Ez egy korrekt leírás. Arrow helyett azt raksz fel, amit akarsz és a legújabb TWRP itt érhető el. Téglázni művészet, amíg bootloader van, addig minden van.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#3582) D@niel válasza ktommy91 (#3581) üzenetére


D@niel
addikt

Teljesen jó, minden benne van. Pixelből mehet a plus verzió, A13.
Gyorstöltésre pedig [itt] a link, szerintem 24w-t érdemes választani, nem sokkal lassabb, cserébe kevésbé melegszik töltés közben.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3583) D@niel válasza D@niel (#3582) üzenetére


D@niel
addikt

Amennyiben szivar töltő:
HUF 784.08 39%OFF | Elough USB C Car Charger QC 3.0 40W 5A Type PD Fast Charging Car Phone Charger For iPhone 12 13 Pro Xiaomi Huawei Samsung
https://a.aliexpress.com/_mr78GNO
Teszteltem, tudja a tempót.

[itt pedig az érintős problémára megoldás, de jó eséllyel a custom rom amúgy is megold mindent (bele értve a közelség érzékelős témát is).

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3584) bodorjanos válasza D@niel (#3576) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Tényleg tök jó amiket leírsz és ha pár évvel fiatalabb és lelkesebb lennék :D De a viccet félre téve lehet egyszer rászánom magam, főleg ha a frissítések még jobban akadozva fognak jönni.... A Lineage OS-t is nézegettem még korábban a nagyobb "név" miatt. Az az igazság egyre nehezebben veszem már rá magam ilyesmire és szeretem a megszokott dolgokat, de a jobb üzemidő és a smooth működés azért inspirál, főleg, hogy iphone irányból tértem át a pocora elsődleges telefonként. Más is tapasztalt ilyen szintű komoly teljesítmény javulást egy custom rommal?

(#3585) Brndtt00 válasza bodorjanos (#3584) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Bár a telefont pár napja nem használom.
De én is először gyári ROM, majd Xiaomi.EU, és Végül Pixel Experience 13 Plus. Bár sokáig hiányoztak a MIUI feature-ok. Az ezerszer smoothabb működés, és a hihetetlen jó üzemidő hamar meggyőzött. Én KangarooX kernellel használtam.
Gyors volt, sokkal stabilabb. Valószínűleg az új telefonra is PE Plus megy, amint tudok nyitni.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#3586) Narxis válasza Brndtt00 (#3585) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem ez a Pixel Experience túl minimalista.

Thanos was right.

(#3587) bodorjanos válasza Brndtt00 (#3585) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Igen, ezek jól hangzanak, de megszoktam a miui beállításait, annak opcioit, stb. Bár az igaz, hogy annyira gyakran nem kell pöcögtetni a beállításokat, inkább az appokat használja az ember rendszeresen. Mondjuk a klónozott alkalmazások hiányoznának, azt használom rendszeresen. Üzemidőben %-osan kb. mennyi "nyereséget" lehet elkönyvelni? 10-20%? Ja és a kernel csere az gondolom root-kén lehetséges csak. Pe milyen kernellel érkezik?

(#3588) bodorjanos válasza Narxis (#3586) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Igen, ez is érdekes kérdés, mennyire minimalista... Látni kéne egyszer. Lehet van édesapámnak egy lerakott Mi A1-e, azt lehet elkérem és azon teszek egy próbát vele. Tényleg a frissítések OTA érkeznek, nem kell twrp-ből pakolni fel minden hónapban?

(#3589) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Lineage az is gyorsabb vagy az egy lomhább komplexebb rendszer?

(#3590) Brndtt00 válasza Narxis (#3586) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Nekem is az volt az elején, és most a Note 11 Pro 5G-n a gyári rendszerrel újra eszembejutott mennyit tud, amit a PE nem tudott. (pl. Dual-App, amit imádtam). De hosszú távon engem kárpótolt a stabilabb, gyorsabb, hatékonyabb működése. De ha MIUI, akkor is inkább a Xiaomi.EU mintsem a full gyári, valami jó kernellel. Ember rá szánja az időt, elég sokat ki lehet hozni belőle úgy, és akkor a feature-set sem csorbul.

#3589bodorjanos: szerintem a Lineage OS valamivel puritánabb, mint a PE, ha jól tudom abban alapból GAPPS sincs, neked kell feltenni, tudsz dönteni, akarsz-e google nélkül lenni vagy nem, vagy, hogy a GAPPS-ból melyiket rakod fel, van több verzió, több kevesebb extrával

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#3591) D@niel válasza bodorjanos (#3589) üzenetére


D@niel
addikt

A pixel szélesebb körnek készült, stabil, gyors, jó üzemidő - ezek a kulcsszavak.
Ota-n frissíthető, beállítások-rendszer alatt.
Line-t nem próbáltam.
Crdroid még, ami népszerű, ez inkább játékra jobb (pl gyárilag van benne max fps module), viszont nem olyan jó üzemidőben. Itt nincs gyárilag Google, a gaps-ot neked kell manuálisan recovery-ből. A leginkább testreszabható rom.
Bármelyik rom-ot választod, jelentősebb gyorsabb lesz, mint a miui, nem lassul be x hónap után sem.
YouTube-on nézz rá a pixel experience A13-ra, valamennyi testreszabása ennek is van - véleményem szerint pont annyi, amennyi szükséges.
Üzemidőben nehéz belőlni, kb +10-15%-al számolj.
Nogravity kernel-ben apponként be tudod állítani, AdGuard-ra rátettem a battery módot, így este szó szerint 0%-ot merül.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3592) bodorjanos válasza D@niel (#3591) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Jól hangzik! Szerintem a régi A1-esen tesztelem majd és ha elég amit "tud" és színpatikus a rom, akkor nekiveselkedek a poco-n is esetleg. Az OTA fontos, nem akarok folyton recovery-ben turkálni. Este megnézem a youtube-on, hogy is néz ki a felület. Kööszi a hosszó és részletes válaszokat!

(#3593) zsoca67 válasza bodorjanos (#3571) üzenetére


zsoca67
tag

Újkorában, tavaly július környékén 3 napot is vígan kibírt. Most is kibírja bőven a napot, talán kettőt is. De kb. 20-25 %-ot gyengült szerintem.

(#3594) Spec


Spec
őstag

Komolyan nem értem ezt a kernel mizériát, meg hogy kerüljük minden áron a MIUI-t. Nekem az ég világon semmi bajom vele. Kezdetektől fogva gyári rendszer van rajta, és még sosem éreztem úgy hogy égetően fontos lenne lecserélni. Nem lassú, nem akad, nincs tele reklámokkal se, nincs semmi olyan hiányzó funkciója ami nélkül ne tudnék létezni. Akksi 90%-on. Az üzemidő 2-3 nap vegyesen még most is kb. 1,5 év használat után. A kulcsszó, az hogy korrektül legyen beállítva minden, szépen finomhangolva. Ne fusson a hátérben minden szarság, aminek nem kell. Ne legyen rápakolva minden hülyeség, és ennyi.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#3595) Fall-N válasza Spec (#3594) üzenetére


Fall-N
veterán

Én sem akarnám lecserélni. Akkor vehettem volna másik márkát, amin nem MIUI fut.

(#3596) gyemipapa válasza Spec (#3594) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Szó szerint ugyanez a tapasztalatom és a véleményem. De akik szeretnek mókolni, hadd mókoljanak. Én azt tartom, ami jól működik, azt felesleges "megjavítani".
Én nemigen böngészek rajta, mert itthon és a munkahelyen is van rendes gép, nem utazok, kocsival járok, de okosóra és NUKI okosszár applikáció, messenger, BT, Wifi éjjel-nappal fut, így öt nap után még 15-20%-on van, mikor töltőre dugom.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#3597) Brndtt00 válasza Spec (#3594) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Szerény véleményem szerint ez is lehet egy hobbi.

Szeretem a Xiaomi/Redmi/Poco márkát, mert relatíve jó hardver jó áron. De nálam a gyári miui rengetegszer produkált random merülést, amit a Xiaomi.EU nagyon ritkán, a pixel experience meg egyáltalán nem.

Szeretem mobilon zenét hallgatni, de utálom ezeket a dongle DAC-okat. KangarooX kernellel az x3 pro jack kimenete mind minőségben, mind teljesítményben elég nagyot ugrik előre, miközben a telefon működésében nem következik be negatív hatás. Csak pozitívat tapasztaltam. Így se DAP-ot se dongle DAC-ok nem kell vinnem, mert a telefon már elég arra, amire használom.

Azt sem tartom lehetetlennek, ha valaki nem engedheti meg magának a flagshipeket, akkor vesz egy olcsóbb mobilt, és egy custom rom vagy custom rom+kernel komboval lesz egy gyorsabb, használhatóbb mobilja.

Számomra ez az Android legnagyobb húzó ereje, ha nem akarnék mókolni, még mindig az Xr-t használnám.

Az egyik oka, hogy váltottam Note 11 PRO 5G-re az az AMOLED és az azzal érkező AoD volt. Szomorú voltam, mikor kiderült, hogy az Always On Display csak Sometimes on display....ugyanis 10mp múlva kikapcsol. EU rom működik úgy, ahogy én szeretném, ha asztalon van, akkor Always On, ha zsebben, akkor kikapcsol.

Mindenki aki mókol, általában okkal teszi. Több funkciót, jobb teljesítményt, kisebb fogyasztást akar stb.
Ez a szépsége a Droidnak, gyárilag is több mint használható, de ha valaki többet/mást akar, akkor megvan a lehetőség.

Kedves szomszéd 2007es Passat-ja is gyárilag 90 lóerő, ami bőven el visz bárhová, mégis szarrá van mókolva, o is vehetett volna olyat, ami gyárilag tudja azt, ami neki kellett, mégis más utat választott.

:R

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#3598) bodorjanos válasza Fall-N (#3595) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Én tegnap kipróbáltam a Lineage OS-t egy régi Mi A1-en. Más mint a miui :) Így próbálgatva arra jutottam, hogy amíg rendben jönnek a frissítések a pocora, addig maradok ezen a romon. Csak kényelmesebb a MIUI és a 860-as qualcomon nem is röcög nagyon. Utána ha már nem jönnek frissítések és még él majd a telefon, akkor áttérek valami főzöttre. Mondjuk az A1-en jó látni, hogy 12-es android van a 9-es után és nem 3 éves biztonsági frissítések... :DD De tényleg plain kissé. GAPPS-t felraktam mellé, így azért rendben van. Ma tesztelem, hogy működésben milyen.

(#3599) bodorjanos válasza Brndtt00 (#3597) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Én örülök, hogy vannak ilyenek, mint te, mert tőletek lehet kérdezni ilyen helyzetben :)
A ti lelkesedésetek miatt próbáltam ki az A1-en egy lineage romot. Most majd jöhet a pixel experience is ;)
A pocot még nem birizgálom egyelőre, de annak is eljön majd az ideje. Én iphone 11-ről jöttem át. Ebben benne van az is, hogy tasker megold pár olyan dolgot, amit ios-en nehezen tudtam volna kivitelezni.(Talán az apple pay hiányzik legjobban...) Mondjuk én ellustultam és csak akkor állok neki módosítani a kényelmes dolgokon, ha már nagyon ég a ház :) De én felnézek rátok, mert nagyon sok tudás is van mögötte, hogy így meritek és tudjátok mókolni a kernelt és minden mást is.

[ Szerkesztve ]

(#3600) Fall-N válasza bodorjanos (#3598) üzenetére


Fall-N
veterán

Mi A1-em volt nekem is, szerettem a gyári MIUI mentes Android miatt. Sajnos néha a Xiaomi féle portolásba bekerültek időnként kisebb hibák. Nem is adtam volna el, de két év után elromlott a kijelzője és az akku is gyenge volt. Alkatrész meg nem volt hozzá itthon. Redmi Note 7 váltotta, azzal is jól megvoltam. Azt a 4 GB RAM szűkössége miatt adtam el kábé másfél évesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.