Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) Spec


Spec
őstag

Sziasztok!
Találkoztatok már valaki olyan hibával, hogy nem deaktiválja magát az olvasómód? Én használom ezt a funkciót, hogy este lefekvés előtt ha használom a telót, akkor ne kapjak annyi hideg kék fényt, hanem melegebb tónust kap a kijelző.
Úgy van beállítva, hogy este 9-kor automatikusan bekapcsol, reggel 7-kor meg ki kellene kapcsolnia. Eddig nem is volt vele gond, de ma nem kapcsolt ki. Néztem is, hogy mi van, miért ilyen sárgás a kijelző még de. 9-kor is. Kezdtem megilyedni, hogy valami a panellal van, attól sárgás.
De aztán újra indítottam a telót és helyre állt a helyzet. Érdekes módon úgy hogy amikor újra indult, utána még mindig rajta volt a sárga tónus, de pár másodpercre rá hál' Istennek visszaváltott normál módra. Mi okozhatta ezt?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#3752) Sanki válasza Spec (#3751) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Nálam is csinálja, néha egyszerűen nem kapcsol vissza (vagy részben - nálam pl a színek nem jönnek vissza teljesen de pl az a papír hatás eltűnik).

(#3753) rolandhun95 válasza szürke (#3750) üzenetére


rolandhun95
tag

Ezért is volt furcsa. Jól gondoltam, hogy már nem forgalmazzák.

(#3754) rolandhun95 válasza Spec (#3751) üzenetére


rolandhun95
tag

Igen. Határozottan volt ilyen, emlékszem. Sokszor nem kapcsol ki nekem se. Ugyanígy van a "ne zavarjanak" móddal is. Viszont szerintem az azért van, mert pl schedulézva van 21:00től 4:00ig, de benyomom pl 20:00kor, akkor addig nem fog kikapcsolni míg manuálisan nem teszed.

(#3755) Spec válasza Sanki (#3752) üzenetére


Spec
őstag

Furcsa, mert eddig sohasem csinálta. De nem tudom mi válthatta ki, mert tudtommal most frissítés, vagy bármi nem jött a telóra, ami bekavarhatott. Eddig mindig szépen óramű pontossággal be is kapcsolt, meg ki is. Érdekes...

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#3756) Sanki válasza Spec (#3755) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Talán miui 13 óta ilyen, előtte nekem jó volt.

(#3757) Spec válasza Sanki (#3756) üzenetére


Spec
őstag

Több hónapja fent van a MIUI 13-as, és most csinálta először. A rendszer alkalmazás frissítéseket is megnéztem, de az se volt 14. óta. Black magic :U

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#3758) szürke válasza rolandhun95 (#3753) üzenetére


szürke
tag

Mikor feltettem a kérdést még volt... Aztán frissítettem az oldalt, és utána már nem volt.
De a 6/128 verzió van jelenleg is, igaz csak 2 üzletben.

[link]

Ha időközben megint eltűnne, így néz ki jelenleg az oldal:
[kép]
[kép]

(#3759) Spec válasza szürke (#3758) üzenetére


Spec
őstag

Mondjuk én ilyen vásárlók által esetlegesen agyon nyomkodott bemutató darabos készüléket tuti nem vennék meg, max. fél áron, vagy annyiért sem.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#3760) D@niel válasza Spec (#3759) üzenetére


D@niel
addikt

+1
Full fényerőn, változó tartalmat megjelenítve fut töltőre dugva órákon, adott esetben hónapokon keresztül.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3761) szürke válasza Spec (#3759) üzenetére


szürke
tag

Én sem, csak érdekességként linkeltem a fórumtársnak...

(#3762) rolandhun95 válasza rolandhun95 (#3738) üzenetére


rolandhun95
tag

PROBLEM SOLVED:
Fejlesztői beállításokban az "enable bluetooth page scan"-t bepipáltam, utána most már csatlakozik automatikusan. jó lett. (De nem is értem, nem kapcsolhattam én ezt azelőtt :F)

(#3763) D@niel


D@niel
addikt

Jönnek az x5 pro hírek, hamarosan debütál, a redmi note 12 speed edition megfelelője lesz, sd778, amoled 6,78 120hz, 66w.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3764) szkaroly válasza D@niel (#3763) üzenetére


szkaroly
senior tag

Az x4 pro most 160e egy normális boltban, ez meg nyitóban kb. 180-200 lesz. Anno 2021 augusztusában 85-ért vettem az x3 pro-t. Az sd860 cpu-ban egyenrangú az sd778-al, gpu-ban erősebb. Az UFS 3 belső tár pedig nyilván hiányozni fog az x5-ben is. Összegezve: amíg működik az x3 pro, addig nem veszek másik mobilt.

Poco X3 Pro

(#3765) Alarikman válasza szkaroly (#3764) üzenetére


Alarikman
senior tag

+1
Az "Utolsó mohikán" telónk még ma is simán Best Buy a közép kategóriában. Hol van már a Flagship killer Pocophone, idén sem látható eddig?!
74k volt a 8/256 külföldről. Szállítással 76k.

[ Szerkesztve ]

(#3766) D@niel válasza szkaroly (#3764) üzenetére


D@niel
addikt

Nekem 75k volt Alin spanyol raktárból, amint elérhetővé vált, meg is rendeltem.
Most x4 pro ugyanitt 121e, az árfolyam miatt nem a legjobb.
Az ufs nekem is zavaró.
Egy darabig marad az x3p, elhasználom, kíváncsi vagyok meddig fogja bírni. A következő pedig f3 új akksival.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3767) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Én 2021 áprilisában vettem 250 euro-ért. Az is valahol 80 körül volt annak idején. 8/256 GB.
Nagyon durvák kezdenek lenni a mai árak sajnos.

(#3768) v.attis


v.attis
őstag

Nem akarok frenkizni, de 2021 június: 57.000 kiszállítva. :))
Banggood asszem, de nem tudom milyen raktár, kevesebb, mint 3 hét alatt megjött.

(#3769) bodorjanos válasza v.attis (#3768) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Az derék! Nekem goboo-ról jött Spanyol raktárból. Hamar ideért :D

(#3770) Narxis válasza D@niel (#3763) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem rossz, lehet megéri majd váltani?

Thanos was right.

(#3771) gixxergabi válasza tyan (#3737) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Csak sikerült frissítési csomagként felrakni, de csak decemberi biztonsági javítás van benne.

(#3772) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

13.0.4-nél újabb rom jott valakinek OTA vagy csak letöltve lehet feltolni? Nem létszükség, lehet kivárom a 14-et, ha nem jön OTA-n a frissítés. Lustaság, fél egészség :D

(#3773) Fall-N válasza bodorjanos (#3772) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem jött még meg a 13.0.6.

(#3774) gixxergabi válasza Fall-N (#3773) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Viszont nem nehéz feldobni, sima frissítés, megmarad minden...

(#3775) Blizzardking válasza D@niel (#3763) üzenetére


Blizzardking
őstag

Szerintem a következő telóm ilyen lesz. Én is nézem egy ideje az F5/X5 híreket. Szerintem ez megint egy aranylövés lesz az X3 nyomdokain. Az X4 kicsit gyengére sikerült. Snapi 778 + amoled + jack + 5000 mAh + közösség = nirvána :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3776) Alarikman válasza Blizzardking (#3775) üzenetére


Alarikman
senior tag

Nem rossz az X5 pro. Az ár dönti el. De váltani az X3 pro-ról nem érdemes. Max ha már lelaktad és amoled párti vagy. SZVSZ.

[ Szerkesztve ]

(#3777) Blizzardking válasza Alarikman (#3776) üzenetére


Blizzardking
őstag

F3/X3Pro telókhoz nagyságrenddel több fejlesztés ment mint a 4-es sorozathoz. Nemcsak azért mert régebbi, hanem az ilyen telitalálat gépekre nagyon ráugranak a fejlesztők. Valami azt súgja, hogy az 5-ös sorozat hasonlóan népszerű lesz ilyen szempontból is. Az az igazán drága, ha olyan rendszeren ragad valaki amit nem kedvel. Ha van egy jó vas és temérdek rom, azzal nagyon sokáig el lehet karistolni. Így valóban fontos az ár, hogy sokaknak megérje megvenni és fejleszteni rá. Személy szerint nekem nem annyira fontos, mert olyan ritkán cserélek telót, hogy ilyenkor nem fő szempont pár százalék fel vagy le. Én ilyen anti-fogyasztó vagyok, amíg valami működik addig inkább reszelem mintsem lecseréljem. Kinek mi a kattanása :D

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3778) Spec válasza Blizzardking (#3777) üzenetére


Spec
őstag

Nem azért mondom, de én két telefon generáció után, nagyobb ugrást, nagyobb kontrasztot várnék hardver specifikációban. Az X5 Pro teljesítményben nem sokkal nyújt többet, mint a 2 évvel korábbi X3 Pro. A benne lévő Snapdragon 778G SoC teljesítménye kb. azonos, vagy talán még picit gyengébb is, mint a 860-asé. Egyedül az 5G a valódi előnye, de akinek ez eddig se hiányzott, annak ezután se valószínű hogy fog hiányozni. A 778G SoC-nak talán a GPU része picit fejlettebb, de számottevően erősebbnek azt se mondanám.
Én nem látok semmi érdemi különbséget, ami miatt 2 év múlva megérné ismét kiadni kb. 100-120e Ft-ot. Maximum ha az X3 Pro végleg elvérzik valami miatt.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#3779) ktommy91 válasza Spec (#3778) üzenetére


ktommy91
addikt

CPU és GPU fronton is kicsit erősebb és takarékosabb a 778G. 5G valóban előny, viszont a wifi6-ot megint kispórolták a poco-ból(már az x3 pro is tudná). Én sem rohannék a boltba érte, pláne nem magyar áron. Mivel ez a helyzet a piacon, én nem is nagyon fogok új telefont venni. Decemberben 55k-ért ment el az 1.5 éves x3 pro-m és 100k-ért kaptam egy 3 hetes 11T pro-t(kínai "garanciával"). Bár abba SD nem megy(nincs is rá igényem) és kell egy 3 dolláros toldat a jack-hez, de minden szempontból erős a kontraszt az x3 pro-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#3780) Spec válasza ktommy91 (#3779) üzenetére


Spec
őstag

Én nem látom egyértelműen, hogy "CPU és GPU fronton is kicsit erősebb" lenne a 778G. A benchmarkok alapján van amiben 4-5%-kal jobb, van amiben meg 7%-kal rosszabb. Ez nekem nem szignifikáns különbség, statisztikai hibahatáron belül van az eltérés. Nem láttam még olyan benchmarkot amiben egyértelműen a 779G-t hozták volna ki győztesnek. Azt aláírom, hogy a 6 nm miatt egy picit talán kevésbé melegszik, és jobb az energia gazdálkodása, de ez se egy óriási előrelépés.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#3781) ktommy91 válasza Spec (#3780) üzenetére


ktommy91
addikt

SD860: 4*1,8GHz A55 + 3*2,4GHz A76 + 1*2,9GHz A76, LPDDR4X-2133
SD778G: 4*1,8GHz A55 + 4*2,4GHz A78, LPDDR5-3200
Az A78 magok annyival erősebbek, hogy a -500MHz ellenére még egy szálon is azonos a teljesítmény(talán picit erősebb is a SD778), több szálon pedig egyértelműen erősebb.(köszönhető a kisebb hőtermelésnek is)
GPU fronton pedig a 3dmark eredmények magukért beszélnek, notebookcheck-en meg lehet nézni.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#3782) D@niel válasza Spec (#3780) üzenetére


D@niel
addikt

+1 én is ezt gondolom, direkt néztem teljesítményt, mert call of duty alá szükséges.
Nekem szimpatikus a dolog, jó lesz már egy oled kijelző, viszont kissé tartok is tőle, sok órát megy a Gmaps, waze - igaz, sötét módban. De ha váltok is, két évig legyen ez is jó, hibátlan, stb.

Az zavaró, hogy a kijelző csak oled (tehát kínai gyártmány, BOE) és nem a Samsung-féle amoled. Elvileg az alap x5 megkapja a jobbat.

Az ár majd dönt, ha tud ez is early bird-el 250$ körül indítani, át gondolom, bár teljesen jó lenne számomra sd860 amoled-el, kicsit jobb hűtéssel, vagy akár 870, drágábban, de az f4-től olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3783) Blizzardking válasza Spec (#3778) üzenetére


Blizzardking
őstag

A fogyasztás sokat számít, és ahogy D@niel is írta az amoled a legnagyobb különbség nem az a +- 3 fps a 860-hoz képest. Takarékos proci-->kevesebb töltögetés vagy 35-85% közti használat --> kisebb aksi degradáció. Én ilyeneket is nézek nemcsak a szintetikus tesztet. Azt aláírom hogy X3 pro-ról én se váltanék. A maga nemében az egy bitang jó gép, és van hozzá minden, még aicp rom is android 13-mal.
Ja még egy, akinek X3 Pro-ja van, sokan azon sírtak, hogy az X3 nfc-nek meg jobb volt a kamerája (és jogosan amúgy). Hátha most összejön egy termék ami az elmúlt 3 év pocóihoc képest semmiben nem visszalépés :DDD

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3784) Viktor0610 válasza Blizzardking (#3783) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az ilyen "akkukímélő" hozzászólások mindig eszembe juttatják az egyik OnePlus topikban olvasottakat.
Miszerint voltak páran, akik figyeltek az akkura, páran, akik nem. Pár évvel később kiderült, hogy a nagy odafigyelés mindössze pár % akkukapacitást jelentett.
Szóval szerintem ennek sok értelme nincs.
Az eszköz van értem, nem fordítva.

Samsung Galaxy A54

(#3785) Blizzardking válasza Viktor0610 (#3784) üzenetére


Blizzardking
őstag

Azért azt csak belátod hogy ha 2 naponta kell tölteni egy nagy aksis keveset fogyasztó telefont, annak tovább fog élni az aksija mint egy naponta 2x-3x töltőre dugott (vagy vezetéknélküli töltés esetén 20-30x) kis aksis sokat fogyasztó telefoné, ugye?

szerk - azt hogy meddig töltse fel ne úgy képzeld el hogy nézegetni kell, hanem lehet paraméterezni. Pl CrDroid tudja alapból.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3786) ates2


ates2
senior tag

Hogy tudom beallitani hogy hs meg akarok nyitni egy pdfet docot stb ki tudjam valasztani hogy mivel ?
Valamiert elkezdte ezt csinalni hogy nem tudom kivalasztani.
Itt a masik egyebek resznel azt akarja lepjek be a mi accomra,full ertelmetlen :/
J

(#3787) Spec válasza Blizzardking (#3783) üzenetére


Spec
őstag

Én aláírom, hogy a melegedés, és a fogyasztás / töltés gyakorisága nagyon fontos egy telefonnál. Nálam ez egyébként nem drámai az X3 Pro esetében, de való igaz, hogy én nem is nyüstölöm agyon.
2021. augusztusi a teló, és még most is 89%-ot ír akku kapacitásra az AccuBattery, de úgy hogy új állapotában is csak 92%-ot adott meg rá. Jelenleg is minden 2., de néha csak 3. napon töltöm. Nem szoktam a 20-80%-os pöcsöléssel bajlódni, hanem általában 10% körülre, vagy az alá is engedem, és onnantól töltöm 100%-ra. Viszont nem a gyári gyors töltőjével, hanem egy 10W-os Xiaomi töltővel töltöm.
Melegedni nálam nem szokott, igaz én FPS gamingre nem használom, csak kis alap telós játékokat szoktam rajta tolni, amik azért annyira nem izzasztják meg. Szóval ezeknek a kritériumoknak nálam a X3 Pro is megfelel jelenleg.
A kijelző valóban lehetne jobb, de emiatt nem váltanék telót, csak ha megadja magát. Bízom benne, hogy ez minél később érkezik el. Addig is meg próbálok vigyázni rá ahogy csak lehet.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#3788) Alarikman válasza Viktor0610 (#3784) üzenetére


Alarikman
senior tag

Ez nagyjából így is van, ahogy írod. Viszont vannak réteg esetek, például, ha a telót megörökli a gyerek. Akkor már mindjárt nem mindegy milyen állapotban kapja meg, meddig tudja használni.
Én pl pont ezt tervezem. 1-2 év múlva felsős lesz. Ez a telefon még akkor sem lesz lassú darab. Nekem most 1 éves múlt.
94%-os az akksi. Én nagyjából tartom a 20-80-at. Nem mindig. És 10W vagy max 18W QC3-at kap.

(#3789) bodorjanos válasza ates2 (#3786) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Ha bemész az alkalmazások között a mi böngészőbe és alul kiválasztod az elepértelmezések törlését, akkor se tudsz utána választani? Csak egy tipp. Már nem emlékszem pontosan, hogy mi volt a megoldás, de nekem is volt ilyen. Ezt próbáld ki, ha utána se tudsz appot választani, esetleg egy restart még szóba jöhet. Ha ezek se válnak be szólj és megpróbálom az emlékeim között kikutakodni az infó :D Nekem is a PDF-el csinálta ezt...

(#3790) Mágus2 válasza Blizzardking (#3775) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ma jött meg az X4 GT, még ismerkedek vele. Nálam ez lett az X3 pro értelmes utódja. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3791) Blizzardking válasza Mágus2 (#3790) üzenetére


Blizzardking
őstag

Biztos kva jó lesz! :)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3792) Mágus2 válasza Blizzardking (#3791) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A hardver gyorsaságából nem akartam engedni. Lehetett választani, amoled kijelző, de sok minden másban visszalépés, vagy bevállalom az IPS panelt és más téren nem kell kompromisszumot kötni. Az X3 pro kijelzője is IPS. Eddig tetszik az X4 GT.

(#3793) Blizzardking válasza Mágus2 (#3792) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nekem a Mediatek miatt esik ki. Aki nem romol annak jók a Mediatekek.
Jelenleg Oneplus 5-öm van. 7-es androiddal jött ki 2017-ben, most 12-őn vagyok januári biztonsági patch-el, de van hozzá android 13-as rom is. Hibátlanul működik. Leírhatatlan érzés, hogy nem kötnek ezek a "mennyi támogatás van rá" korlátok. Poco F3, X3 Pro ugyanez a kategória ebből a szempontból. Tudom hogy rétegigény, illetve kevesen teszik bele azt az időt ami ahhoz kell, hogy valóban élvezetes legyen és ne kínlódás a rom buzizás. Mindenki cserélgeti a telefonokat mintha nem lenne holnap, közben meg tökéletesen testre lehet szabni a régebbit is. Most telt el annyi idő, és gyűlt össze annyi innováció hogy veszek egy újat. :R
Az IPS-re - volt csúcstelóm brutál jó ips panellel. Lehet abból is nagyon jót csinálni. Nem tudom milyen van a GT-ben, de legalább beégni nem fog.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3794) headhunter


headhunter
addikt

Appoknál állítható külön a hangerő?

Telepítve lett az az app: [link]
A beállított figyelmeztetési hang kicsit halk. (pl.: 20% és 80%-nál)

(#3795) Tompika777 válasza headhunter (#3794) üzenetére


Tompika777
senior tag

Lehet rosszul tudom,de szerintem nem állítható külön...
Amúgy eléggé hiányzik nekem is,hogy legalább az értesítések hagerejét lehetne külön állítani a médiától,nem pedig egy kalap alá véve nagyjából mindent.

(#3796) DeFranco válasza Tompika777 (#3795) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nálam a "média" a "csengőhang" és az "ébresztő" van külön, szerintem az értesítés a csengőhanghoz vagy esetleg az ébresztőhöz kötődik, de biztos, hogy a médiától külön van mert az nálam mindig néma.

(#3797) Tompika777 válasza DeFranco (#3796) üzenetére


Tompika777
senior tag

Nálam is így van,csak jó lenne az értesítéseket és a csengő hangerőt külön állítani (régebben mikor Sony-m volt,azon simán külön volt véve )

(#3798) Viktor0610 válasza headhunter (#3794) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez kell neked:
Beállítások - Hangok és rezgések - Hangasszisztens - Hang igazítása több alkalmazáshoz
Így lesz egy plusz ikonod:

Ahol tudod állítani az appok hangerejét külön:

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3799) Spec


Spec
őstag

Tudom, hogy nem ebbe a topikba való téma, de itt többen is vannak akik profi romolgatók, így hátha tudtok segíteni.
Van egy őskövület Alcatel OneTouch Pixi 3 (10 inch) tabletünk, amit régebben használtunk, de már évek óta semmi másra nem jó, mint a gyereknek mesét nézni. Sajnos lassan már arra se jó olyan szinten belassul, akár már csak egy weboldal megnyitásától. Gyári rendszer van rajta, amire nyilván nincs már frissítés évek óta. Szerintem minimum 7-8 éves a készülék.
A kérdésem, hogy érdemes lehet valami barkács romot rátolni? Akkor használhatóvá válna, vagy ez már kuka mindenképpen. Más célra nem kellene, mint a YouTube menjen rajta, meg pár gyerek játék.
A jelenlegi gyári rendszere: Android 5.0.1; kernel 3.10.54; build 01008.
Ha van rá valami értelmes frissebb verzió, akkor ha tudna valaki segíteni egy szájbarágós leírással azt megköszönném. Meg hogy egyáltalán van-e értelme vele vesződni?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#3800) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Hogyan tudom kikapcsolni hogy ne jöjjön mindég értesítés erről ami a képen látható ?
[kép]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.