Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15951) KáZéé válasza stickermajom (#15950) üzenetére


KáZéé
tag

Köszönöm, Ez a része ok, wake on lan miatt már elintéztem régebben.

[ Szerkesztve ]

(#15952) KáZéé


KáZéé
tag

Köszi srácok. A nod32 tűzfala fogta meg.

(#15953) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Következő kérdésem lenne: hosszú távra gondolva 4k-s tartalmakból milyen formátumban érdemes (MP4 vagy MKV konténer) beszerezni a tartalmakat, ami mindennel "is" kompatibilis? Elég sok állományt látok ami DoVi profile 8 + HDR10-es MKV vagy DoVi profile 8 + HDR10-es remux MP4. A legtöbb ilyen úgy látom az első.

Háttértörténet:
Van Plex Pass-om. A lejátszás leginkább egy 10+ éves 32"-os Samsung fullHD tv-n történik, amire egy Chromecast with Google TV 4k van kötve. Eddig pár éven át kiszolgálónak egy Raspberry Pi 4-t használtam, de ezen idő alatt elég hamar kiderült, hogy szép-szép, megy aminek kell, de a menüben a klienseken lépkedés lassú, HDR-es állományokat nem kezeli, 4k-s tartalmakat meg főleg nem adja át.
A napokban cseréltem a kiszolgálót egy i5-9500T (6c / 6t) CPU-s Dell micro gépre headless Debian 12-vel, ugyanúgy docker-ben fut a Plex (+ Tautulli). A fenti klienseken sokkal jobb élményt nyújt, menüben a kliensen nem tököl a lépkedésnél, minden azonnal indul. Mondom rápróbálok a 4k DoVi HDR tartalmakra, mit kezd így vele. Érdekes módon közvetlen lejátszással, színhelyesen adja át az anyagokat a sima SDR-es klienseknek. Mondom akkor oké, lehet itt az ideje lecserélnem a videóanyagokat és ehhez lenne szükségem a fenti információra. Nem tudom, hogy amikor odajutok a TV cseréhez, akkor DoVi képes lesz-e a TV (gondolom az méregdrága) vagy csak sima HDR10, de nem szeretném, hogy akkor bukjon a dolog, hogy esetleg nem tudja valami az állományokat kezelni. Úgy látom a Plex felismeri MKV és MP4 esetén is, hogy DoVi + HDR10 is van pakolva a konténerbe, de pl. azt nem látom, hogy melyiket használja a lejátszáskor vagy konkrétan melyikből állítja elő az SDR tartalmat. Erre is ha esetleg van mód, hogy kiírassam valahol az jó lenne.
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#15954) N4ri87 válasza Crvsh3R (#15953) üzenetére


N4ri87
senior tag

Sziasztok. Szeretnék Plex-et használni, de elakadtam. Vezeték nélkül semmi gondom, viszont amint bármelyik tv-re kábelt dugok, vagy láthatatlan lesz a plex számára, vagy az történik, ami a képen látható. Port Forward megvolt, de nem jutottam előbbre.
Köszönöm.
Bocs, nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

C805

(#15955) blakey válasza Crvsh3R (#15953) üzenetére


blakey
titán

Az mp4-et és ts-t több eszköz/kliens kezeli helyesen, így inkább abban a konténerben lenne javasolt, mkv esetében vegyesebb a kép.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15956) Biga123 válasza N4ri87 (#15954) üzenetére


Biga123
addikt

Első körben dobd be pls a pms, és a tvk ip jét amikor kábelen vannak/nem látják egymást. Valszinüleg más hálózatra kerül.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#15957) N4ri87 válasza Biga123 (#15956) üzenetére


N4ri87
senior tag

Köszi a válaszod, az imént megoldódott. User error történt. Swichen be volt nyomva a Vlan, ezért nem látták egymást az eszközök.

C805

(#15958) Crvsh3R válasza ugyes (#15943) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Nálad transzkódolás esetén látszódik valamilyen fájl a megadott könyvtárban? Én hiába nézem transzkódolás közben/után sosem látok ott semmit. Nem tudom, hogy ott csak akkor látszódik valami, amikor Plex Pass nélkül CPU-val konvertál vagy Plex Pass-os HW transzkódolásnál is?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#15959) ugyes válasza Crvsh3R (#15958) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nem tudom. Még nem néztem, és a Shield miatt kicsit macerás megnézni. Jelentkezem, ha sikerült megnéznem.

(#15960) enginev3.0 válasza Crvsh3R (#15958) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, vannak benne fájlok amíg tart a kódolás, aztán törli magától ha már lement az adott rész

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15961) ugyes válasza Crvsh3R (#15958) üzenetére


ugyes
aktív tag

Igen, vannak benne. Csatoltam a képet.
És, ahogy enginev3.0 írta leállítás után törli azokat.

(#15962) szkutyi


szkutyi
őstag

Sziasztok!
Gondoltam veszek egy mini pc-t. A hw így néz ki: n100as proci, 16gb ram 512 nvme ssd, gigabit lan.
Szerintetek egy a hw megbirkózik a 4k hdr tartalmakkal? Egyenlőre plex futna rajta, a kliens pedig az LG oled lenne, de eljatszottam a gondolattal hogyha esetleg arra kerül a sor akkor...
Transzkodolasra elég lenne ez a hw?
Köszi a segítséget

(#15963) enginev3.0 válasza szkutyi (#15962) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem.

[link]

De inkább arra törekedj hogy ne kelljen kódolnia, és akkor még jó is lehet
Bár 4k esetén a felirat sokszor gondot okoz a filmeknek, érdemes külső srt-ként hozzáadni akár a forced feliratot ha biztosra akarsz menni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15964) szkutyi válasza enginev3.0 (#15963) üzenetére


szkutyi
őstag

Eredetileg nincs transzkodolas..csak ha elmegyek tavolja, álltalaban csak fullhd eszközök vannak nálunk, akkor persze már transzkodol..plusz ha nem bírja a savszél, akkor lejebb venném a felbontást...
Neharagduj én ebből a leírásból nem veszek ki semmit:/

[ Szerkesztve ]

(#15965) Crvsh3R válasza ugyes (#15961) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Érdekes, nálam üres transzkódolás közben is.

szkutyi:
Én most ruháztam be a Dell OptiPlex 3070 Micro-ra (i5-9500T (6c / 6t, TDP: 35W), 8GB DDR4, 256GB NVMe SSD). Nálam a TV fullHD amire egy Chromecast with Google TV kötve és most próbálgatok 2160p DoVi + HDR anyagokat ráküldeni. Egyedül az E-AC-3-as hanganyaggal ellátottat transzkódolta, de párhuzamosan simán vitt kettőt is (Lehet többet is bírt volna).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#15966) FOX888


FOX888
tag

Tételezzük fel, hogy egyszerre 3 távoli helyszínen szeretnék otthonról filmet lejátszani.
1080p filmek, hardveres transzkódolással milyen gépigényre, sávszélességre lenne szükség?
És ha csak 1 külső lenne, akkor mire lenne szükségem?

(#15967) enginev3.0 válasza FOX888 (#15966) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezt így nehéz megmondani, de nem olyan vészes amit akarsz, mert nem egyszerre kell mindent kódolni, és a sávszélességet sem folyamatosan használja

Van valami hardveres elképzelésed? Ezt lehet egy NAS is megoldaná, ha nem remux filmek

Csak mint segítség
Nekem 720p filmek vannak, de 30db-ot simán elvisz egyszerre a gép 20-30-40%os kihasználtság mellett
Ilyenkor 100-200Mbit netet használ el

core i5 10400-as procival

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15968) ugyes válasza szkutyi (#15962) üzenetére


ugyes
aktív tag

Én is néztem ezt a felállást és szódával elmegy. Ugyanakkor nagyon függ a lejátszótól: pl. 4 éves Panasonic tv-n saját plex app-pal egyáltalán nem lehet feliratos filmet nézni, 720p vagy 4K mindegy, igaz J4125 van mögötte. Ugyanakkor S10/iphone14 mobilon, plex app-pal, ugyanez tökéletes.
Ezért erősebb gépet tervezek beszerezni, mert néha erővel kell nekimenni.

(#15969) szkutyi válasza ugyes (#15968) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi :)

(#15970) stickermajom válasza enginev3.0 (#15963) üzenetére


stickermajom
addikt

Van Intel QuickSync az N100-ban, röhögve menne rajta a hw transcode.

(#15971) szkutyi válasza stickermajom (#15970) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi.igazabol távoli elérés esetén lenne érdekes nekem a transzkodolas..a savszél miatt..igaz 1000es feltöltés megvan de kitudja milyen a letöltés ahol vagyok...

(#15972) enginev3.0 válasza stickermajom (#15970) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ja, hopsz
Idénre ennyi :D

Jövőre leszek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15973) FOX888 válasza enginev3.0 (#15967) üzenetére


FOX888
tag

Mindenképpen NAS-ra gondolnék. Lehet építenék egyet.

(#15974) szkutyi


szkutyi
őstag

Sziasztok.

Tegnap bao t8 mini pcmre feltettem a win11et. aktivalva van.

(16gb ram n100 proci, 512 M2 ssd)

Van rá dugva egy db 4terras hdd usb-n.mar az elején gond volt, nem látta.., régi pc-vel adtam neki új betű-t és nevet.

Na így már látta..rendben..jött a plex...beállítás..aztán torrent, menjen szépen a seed

Na a hiba ott kezdődik hogy éjszaka eldobta úgy a hdd-t hogy csak a lehuzas, újra dugás segített..(távoli elérés sem működött addig amíg ez a hiba volt)

Régi win10en is volt ilyen hiba

Gyakorlatilag ott a hdd neve a sajatgép-ben, de már nem tudom még nyitni csak pörög...lehúzom, újra dugom és megy szépen tovább...

Energia gazdalkodás ki van kapcsolva minden, a pc-t nem engedem aludni sem...mi lehet a gond szerintetek?
Plex: napló tele van debuggal...meg úgy is ha szépen működik...megy a transzkodolas is...INDITOK kézzel egy elemzést, lefut, de akkor is debuggal van tele a txt...ez normális?
Plex okozhatja ezt az anomaliat?köszi előre is

(#15975) masvilagx3 válasza szkutyi (#15974) üzenetére


masvilagx3
tag

jó reggelt.

esetleg?

vezérlőpult-eszközkezelő
ott keresd ki ki a háttértárat.
ott tulajdonságok-energiagazdálkodás
Majd ott van egy olyan hogy :
A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt....
pipa ki.

(#15976) szkutyi válasza masvilagx3 (#15975) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszönöm ott nem volt, hanem az usb csatiknal..hátha :).amúgy ha jól sejtem, éjszakai ütemezett karbantartasnal fosta össze magát a dolog(hajnali 2től 5ig)
Amúgy itt mire érdemes állítani? [kép]

(#15977) g.gergo válasza szkutyi (#15974) üzenetére


g.gergo
senior tag

Üdv,
Külső hdd box/rack vezérlője nem állíthatja le tétlenség esetén a hdd-t? Miben van pontosan a hdd?

(#15978) Csixi


Csixi
csendes tag

Üdv,
tegnap óta ez jön fel:
File is unplayable. DoVi (Profile 5) color space is not supported.

Plex megvásárolva, synology 918+ nason futtatva, eddig nem találkoztam vele...
Letöltöttem egy másik filmet (Rebel Moon), de annál is ezt írja ki, a régi letöltéseknél a Plex játssza rendesen...

(#15979) szkutyi válasza g.gergo (#15977) üzenetére


szkutyi
őstag

Maga a külső ház nem állítja le, sőt a hdd sentinel még parkolni sem engedi a hddt.
Ez a fajta van [link]

(#15980) zolizoli35


zolizoli35
újonc

Sziasztok.
Most ismerkedem a PLEX-el. egy kérédsem van. van e rá mód hogy ,,kódolás" nélkül engedje nézni - játsza le a hozzá kapcsolt eszközökön (TV) Nekem nem kell kódolnia mert lalassitja a lejátszász is és egyébként is minden 4k-s film amim van azzal kompatibilis a TV-m. Teljesen felesleges . néztem a beállitásokat de ilyen menüt nem találtam hogy ne kodoljon :((( .. (nekem csak vigye át a filmet ahogy van és kész). szóval van e erre mód?
Köszi a segitséget

(#15981) szkutyi válasza zolizoli35 (#15980) üzenetére


szkutyi
őstag

Szerintem alapjaratban beallitasokban úgy van...de kliens oldalon(tv) beallitasaiban válaszd az eredeti minosegben opciót.

(#15982) zolizoli35 válasza szkutyi (#15981) üzenetére


zolizoli35
újonc

Köszi. Meg néztem.
A tv beállitásokban úgy van ahogy montad.
De hiába. 1080p-s filmekig megy rendesen a film a tv-n. A 2160p-t már nem birja igy. Nem a tv mert ugyanazt a külsö HDD-t dugom rá a tv-re megy rendesen minden tipus! Valamint volt NAs serverem is és azon keresztül is simán játsszotta a filmeket. Most a 4k-s film megy 1 percig az eleje utánna csak teker -teker majd ki irja hogy vártlan hiba lépett fel. (Internet sebességem 900mb es ez sem lehet gond mint irtam serverel is ment minden).. Kár érte mert super hogy az egész lakásban a Tv-ken tudná nézni ki mit akar .

(#15983) zolizoli35


zolizoli35
újonc

Ezt meg magán a laptopon irja amihez hozzá van dugva a külsö vinyó :C
Hát ez a plex nem birja a 4k-t

[ Szerkesztve ]

(#15984) szkutyi válasza zolizoli35 (#15983) üzenetére


szkutyi
őstag

Valami más van ott ...hang is legyen érintetlen...de nézd meg mit transzkodol....indítsd el a filmet a tv-n és a plex kiírja mit transzkodol

(#15985) ugyes válasza zolizoli35 (#15983) üzenetére


ugyes
aktív tag

Mi a Plex szervered processzora, hardver konfigurációja? És a tv-d milyen típus (típusszámmal)? Ugyanis az, hogy 4K nem jelenti azt, hogy a tv Plex kliense is ok. Családban van Panasonic (kb. 4 éves), amin feliratos filmeket nem lehet nézni, mert elhasal. A hétvégén egy Philipsen hasalt el a 4K, de ha egy laptoppal castoltuk rá, akkor rendben vitte a 4K-t. És átalakított, mert a sávszélesség (távoli elérés) nem volt neki elég.

(#15986) zolizoli35 válasza ugyes (#15985) üzenetére


zolizoli35
újonc

Szia.
A Plex szerverem processora ?! Ha a laptopra gondolsz amin fut a plex és a vinyó A I7 -RTX 3060 . 32 gb ram.. ez egy ,,gaming" laptop. Mindkét Tv új. Hisense .Tudja a dolbivisiont és a HDR10+ is. De mint irtam NAS -on keresztül a háózaton mindenhol elértem a filmeket. És nem wifin hanem kábelen. A nasra kicsit berágtam mert zsaroló virus települt rá..ezt igy egyszerübb volna. De még mindég nem értem hogy miért akar ,,átalakitani"?! vezetékes kapcsolat megvan mindenhez. Sávszélesség szintén. csak engedje át a filmet !! de az 1080p -s filmeket meg megy rendesen. csak háta az meg számomra kiment a ,,divatból" :DDD .

(#15987) zolizoli35 válasza szkutyi (#15984) üzenetére


zolizoli35
újonc

Ezt figyuzd. :W
Be van állitva amit irtál. Eredeti hang -kép. és mégis ki irja

(#15988) szkutyi válasza zolizoli35 (#15987) üzenetére


szkutyi
őstag

Hdr képes a tv?

(#15989) zolizoli35 válasza szkutyi (#15988) üzenetére


zolizoli35
újonc

Persze. Irtam. HDR10+ és DolbyVision képes.

(#15990) ugyes válasza zolizoli35 (#15986) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nem írtad, hogy min fut a szervered. Az eszközeidet nem ismerem, ismerjük így a távolból.
Az ok: nem támogatott Hisense-n: ld. itt.
Gondolom, amit néznél az mkv fájl, nem 30fps és lehet nem 8 bites. A leírás szerinti típusú 4K tartalmat fog a tv-n közvetlenül lejátszani, minden mást konvertál (azaz mkv-t mindenképp).
Ha megnyugtat, i7-1165G7-en is konvertál, ha böngészőből nézem (Win10, Edge vagy Chrome, mindegy).

(#15991) zolizoli35 válasza ugyes (#15990) üzenetére


zolizoli35
újonc

Köszi.
Nem vagyok nagy guru(ezért is kérdezek) de?! HA a Hisense tv-m hez ugyanezt a külsö vinyót USB-n hozzá csatlakoztatom visz mindent (mkv-t) gond nélkül. Akkor végül is nem értem mit nem támogat a TV-m ?!
Még ha ezt elmagyaráznád talán megérteném bocsi :F :W
És akkor maradok annál hogy odaviszem és rádugom usb-n.. :C

(#15992) szkutyi válasza zolizoli35 (#15991) üzenetére


szkutyi
őstag

Igazából sztem ezt nem kéne kiírja....szóval nem értem ..:/

(#15993) ugyes válasza zolizoli35 (#15991) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ha rádugod, akkor a tv-d saját lejátszója veszi kezelésbe a fájlokat. Az pedig mkv-ból lejátsza a 4K-t.
A Plex app a Hisense tv-n csak a linkelt oldalon írt formátumban lévő 4K tartalmat játsza le 4K-ként. Minden mást konvertál fullHD-re, ld. az ottani leírást.
A HDD rádugását mellőzheted, ha a NAS-t összekötöd a TV-ddel (gondolom fel lehet csatolni külső számítógépeket) vagy telepítesz rá egy DNLA szervert (nem írtad milyen NAS-od van, de általában mindegyik ismert márkán van rá lehetőség).

(#15994) zolizoli35 válasza ugyes (#15993) üzenetére


zolizoli35
újonc

Köszi. Igy már értem. :R
NAs on müködött minden. Minden tv látta a lakásban. Lehet akkor viszatérek rá. (QNAP)

(#15995) divan válasza zolizoli35 (#15994) üzenetére


divan
senior tag

Lehet, hogy nem a nasra kellett volna berágni azért, mert zsaroló vírus települt rá...
bocs

(#15996) szkutyi


szkutyi
őstag

Na megint éjszaka fosta össze magát, hdd LED csak kéken világít szóval nem foglalt a hdd, ahogy lehuzom az usbt a kép elmegy 1 mpre, aztán vissza jön..rögtön vissza dugtam és mintha mi sem történt volna minden működik....éjszaka 2kor.indul a plex karbantartás, gondolom ott történhet valami, mert egész nap nyustolve semmi....de reggelre mire felkelek ez fogad...
Valakinek valami ötlet?:/

(#15997) Multibit válasza divan (#15995) üzenetére


Multibit
veterán

+1

(#15998) Multibit válasza szkutyi (#15996) üzenetére


Multibit
veterán

A koncepcióddal van baj. Nem USB háttértárra van szükséged, hanem egy "rendes" SATA eszközre. A trendi mini PC helyett egy NAS-ra (akár DIY NAS-ra). Azzal kevesebb gondod lenne :K

(#15999) szkutyi válasza Multibit (#15998) üzenetére


szkutyi
őstag

Eddig működött..laptop, win10, ...ott is volt ez de csak 1 alkalommal.....gyakorlatilag ez is egy DIY nas...

(#16000) szkutyi válasza Multibit (#15998) üzenetére


szkutyi
őstag

Bírja a terhelést, nappal ha megy otthon a film, plusz telefonra akarok streamelni, megy a transzkodolas....stabil 160al masol ra és le róla..torrent megy rá stabil gigabittel...itt éjszaka van gubanc amikor a plex akár karbantartani....(szerintem)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.