Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16601) szkutyi válasza Arolotifar (#16600) üzenetére


szkutyi
őstag

Ha megmondaná valaki, nem vinnék bele felesleges energiát ;)

(#16602) markyskus válasza szkutyi (#16599) üzenetére


markyskus
újonc

azt nem tom, nincs lg tv-m :D

(#16603) szkutyi válasza markyskus (#16602) üzenetére


szkutyi
őstag

:R :R :R :R

(#16604) markyskus válasza Imi1981 (#16598) üzenetére


markyskus
újonc

nálam magyar, beállítás kérdése, tmdb legyen a sor elején utána jöhet a tvdb (nálam a plexiben is ugyanígy van a sorrend)

[ Szerkesztve ]

(#16605) Arolotifar válasza szkutyi (#16601) üzenetére


Arolotifar
őstag

Szóval lustaság :B

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#16606) blakey válasza szkutyi (#16571) üzenetére


blakey
titán

Konkrétan Plexen lehet probléma, OS-től függetlenül, ahány OS, annyi Plex, hogy egyszerűbb legyen. :)

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16607) Imi1981 válasza markyskus (#16604) üzenetére


Imi1981
veterán

Nagyon kösz! :R Hazaérek beallítom így!

(#16608) markyskus válasza Imi1981 (#16607) üzenetére


markyskus
újonc

meg állítsd be azt is az embyben h időről időre vizsgálja át a már letöltött metaadatokat is, amit most nem találok hol van, de tuti most láttam nemrég :D vmi 30-60-90 napos intervallumok voltak, ez azért jó mert ha pl a daryl-nél még nem csinálta meg senki magyarra a címet-leírást akkor később újra próbálja és cseréli ha van elérhető magyar (elvileg, legalábbis én így értelmeztem a leírást)

(#16609) ACE- válasza szkutyi (#16599) üzenetére


ACE-
addikt

Biztos nem, LG alapban nem szereti az mkv-ba ágyazott DV-t, csak mp4-ből megy.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16610) szkutyi válasza ACE- (#16609) üzenetére


szkutyi
őstag

Most próbáltam épp...nem viszi...LG c1 visz mindent...sajnos azóta se építettek olyan tökéletes lejátszót...na mind1...

(#16611) ACE- válasza szkutyi (#16610) üzenetére


ACE-
addikt

nekem LG C3 van és MKV-ból az sem viszi a DV-t semmivel... Ezek szerint a C1-nél még ez is megy?

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16612) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok,

Ebben tudnátok segíteni?

(#16613) szkutyi válasza ACE- (#16611) üzenetére


szkutyi
őstag

Nekem is c3 van..
C1 mkvbol viszi a dovi Mel-Fel-t is!!

(#16614) ACE- válasza szkutyi (#16613) üzenetére


ACE-
addikt

Gondolom valami jogszabályi téma miatt nem működik már C2-3-ban sajnos...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16615) gringoka


gringoka
aktív tag

Tisztelt fórumtársak!
A pc-mben hamarosan új ssd lesz és új win telepítés , azt meg lehet valahogy oldani , hogy a plex kliensből valahogy kimentem a beállításokat , hogy utána csak visszamásolom és minden a régi legyen, beleértve a beállításokat meg hozzáadott filmek , sorozatok időrendjét illetve , látott nem látott , folytatás innen stb.
Fontos lenne nekem.
Kösz, hogy elolvastad.
Szép napot

(#16616) markyskus válasza gringoka (#16615) üzenetére


markyskus
újonc

a kliens beállításokat nem tudom át lehet e vinni vhogy, a megnézett stb-t pedig nem a kliens tárolja, hiszen ha belépsz máshol a profiloddal pont ugyanazokat látod, azokat nem kell átmentened

(#16617) ugyes válasza gringoka (#16615) üzenetére


ugyes
aktív tag

Google a te barátod :) A leírás itt.
És minden, amit írtál az szerver adat.

(#16618) gringoka válasza ugyes (#16617) üzenetére


gringoka
aktív tag

Igen bocsi szerver újratelepítés lesz.

(#16619) enginev3.0 válasza gringoka (#16618) üzenetére


enginev3.0
félisten

Regeditet is mentsd ki
Meg az appdata mappa lényeges részét

Win telepítés után ezeket vissza rakod
Olyan lesz mintha hozzá sem nyúltál volna

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16620) szkutyi


szkutyi
őstag

Megoldva!
Mkvból m2ts muxolas és Máris doviban viszi az LG tv az anyagot :)
Akinek kell segítség írjon.

(#16621) ACE- válasza szkutyi (#16620) üzenetére


ACE-
addikt

Ez érdekelne engem is!

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16622) szkutyi válasza ACE- (#16621) üzenetére


szkutyi
őstag

Tsmuxer alkalmazásba be kell tenni az mkv file-t majd ts-be vagy m2ts-be át kell muxolni.(Szó szerint csak ennyit kell csinálni.csak azt kell kiválasztani hogy hova, és hogy m2ts vagy ts legyen a végeredmény)majd pár perc alatt megcsinálja és kész is.

[ Szerkesztve ]

(#16623) ACE- válasza szkutyi (#16622) üzenetére


ACE-
addikt

Na valóban így jó lett, bár nem nagyon tudom hogy milyen különbséget kellene látni a HDR-hez képest... mert én nem látok...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16624) intuicio


intuicio
aktív tag

Sziasztok!
Én már teljesen elvesztem ebben az egész plex útvesztőben :(
Ott kezdem, hogy szeretnék összerakni egy kis HTPC konfigot, ami egyben egy nas is lenne csak filmeknek, azzal a céllal, hogy a Plex server ne a saját gamer-pcm-ről menjen, mert nem mindig van bekapcsolva a gép, és ha szeretnénk filmet nézni, akkor ne kelljen csak ezért be kapcsolni a számítógépet. A média lejátszó, ahonnan a filmeket indítjuk el, az egy nvidia shield pro 2019
Szóval:
Csináltam egy tesztet a mostani "gamer"pc-n. Ha a saját gépen indítom el a sample filmet, akkor ezeket az értékeket kapom:

cpu:11% gpu:3%
cpu:15% gpu:28%

Na már most. Ha ezt a két sample videót berakom a plex mappába, és a médialejátszó shield-ben indítom el, akkor kb mind a két sample cpu:1% gpu 1% használ.
ergo kb semmi erőforrást nem használ, mert ugye a shield erőforrását használja.

És itt nem értem a jelenséget. Bárki akit kérdeztem, azok azt tanácsolták, hogy vagy nagyon erős cpu-val szerelt htpc-t rakjak össze, vagy rakjak be egy vga-t, hogy arrol menjen a transcoding. Ezt írta egyik ismerősöm:
Ami itt inkabb fontos az az, hogy legyen valami kompatibilis gpu ami tud hardware transcodingot. En egy low profile GT 1030-al toltam igy nem volt gond a multi streamingel vagy 4K-val se.
Vagy még ezt:
A PLEX-el annyi a gond, hogyha nem olyan formátumba töltöd le a filmet, mint amit tud a lejátszó akkor a PLEX, lejátszás közbe fogja átkódolni a videót, nézhető formátumba ami elég nagy erőforrást használ. Főleg ha nagy felbontásban akarod ezt csinálni. Szal erre figyelni kell, de ezt sima NAS-sal úgy se fogod tudni használni, mert nem lesz elég erőforrás rá. Nekem is épített server gépem van erre. De pl egy 2k-s filmet már nem bír átkódolni a i7-4790K procim se. De ez függ a videó kódólásától is

Tehát akkor most tényleg vennem az épülő htpc-be vga-t, vagy most akkor mivaaaan? :D
Hisz a tesztből is kiderült, hogy mindent a shield megcsinál, hisz nem használ kb semmi erőforrást a cpu/gpu.
Valaki erősítse már meg, hogy akkor hogy nézzem ki a kis pc-t, milyen alkatrészek kellenek bele.
:R

(#16625) ACE- válasza intuicio (#16624) üzenetére


ACE-
addikt

Ha olyan filmeket töltesz le, amit az Nvidia Shield megeszik, akkor tök mind1 milyen HTPC-t raksz össze, mert a Shield lesz a lejátszó, a HTPC csak mintegy NAS játszik szerepet. Ha transzkódolni kell, az más, mert az eszi a hw-t rendesen, de akkor meg ha már HTPC, akkor azt kötöd a TV-re, nem a Shield-et, és arról játszol le, oda nem kell semmi spec.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16626) ACE- válasza ACE- (#16623) üzenetére


ACE-
addikt

Elkiabáltam, egy másiknál nem jó... Nem indul el a TV-n, csak teker. A TSmuxer ír valamit hogy az FPS-t konvertálni kéne. Megpróbáltam úgy, de úgy meg a felénél lefagyott a muxer... szóval nem olyan jó ez így, de mivel különbséget sem nagyon látok, ezért nem szívok vele.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16627) intuicio válasza ACE- (#16625) üzenetére


intuicio
aktív tag

Ha olyan filmeket töltesz le, amit az Nvidia Shield megeszik, akkor tök mind1 milyen HTPC-t raksz össze, mert a Shield lesz a lejátszó.
Na pontosan én is így látom!
Biztos hogy nem kötném a TV-re a htpc-t, mert low budget-ből akarom összerakni a htpc-nas-t :D
Erre a célra ezeket az alkatrészeket néztem ki:
- Alaplap: ASRock J3455-ITX
- Ram: Crucial DDR3 4 GB
- SSD win10: Silicon Power A55 2.5 128GB SATA3
- HDD: Még passz
- Táp: Gigabyte P450B
Szerinted ez elég lehet? :R

(#16628) szkutyi válasza intuicio (#16627) üzenetére


szkutyi
őstag

Vegyél egy tbao t8 minipc-t mint én...
N100 proci, 16gb ram, 512nvme SSD dual gigabit lan ..
Kb 60 volt kintről....
Ha kel transzkodolni mert a család épp 100km-el arebb szeretne nézni a filmet, az sem gond a gépnek...és keményen fogyaszt 12 wattot....usb-n van rajta nekem 4tb hdd, onnan olvas a plex.
Otthon nekem LG a fő tv, és két kis Samsung a gyerekszobában..az egyiken egy chromecast4k másikon pedig egy xiaomi tv box...otthon kb 300 anyagból meg nem találkoztam olyannal ahol transzkodolt volna a plex....mindig ment a direkt play!!!

(#16629) ugyes válasza intuicio (#16624) üzenetére


ugyes
aktív tag

Próbáltad-e már a Shield-et, mint Plex szerver? A Pro-n megy. Csatlakoztatsz egy HDD/SSD-t, első lépésben kiteszed a Plex adatbázist erre a HDD/SSD-re. Majd rámásolod a filmeket SMB-n keresztül. Felismerteted, stb.
FullHD átalakítás általában megy, kivéve speciális formátumú feliratok. A 4K több 10 GB Remux, DTS átalakítása nem megy. Viszont direkben, saját magán lejátszva, az is működik. Szerintem egy próbát megér. Hátránya, hogy a Shieldről költözés akár linux, akár windows irányába az adatbázis szerkesztését igényli. Nem elegendő csak átmásolni a metaadatokat és az adatbázist (és fordítva is igaz).
Ha mégsem ebbe az irányba mennél, akkor minimum intel 11th gen processzort vásárolj. A HDR tone mapping funkció (4K átalakításkor ajánlott) ettől a gentől kezdve jó, illetve windows alatt lesz majd jó (éppen béta teszten van). Ha tuti biztosra akarsz menni, akkor GTX 1050 alatt nem veszel dedikált kártyát és i3-as alatt processzort. Ez már elbír majd 2-3 db párhuzamos 4K átalakítást speciális formátumú feliratokkal együtt. 16GB-nél több memória nem kell bele, legalábbis a Plex miatt.
Ha nem nézel feliratos filmeket (anime-ékat), akkor szkutyi ajánlotta N100 is elég lehet. Asrocknak van m-ITX-es alapja, ebből építhetsz silent PC-t. Itt erről egy jó videó. A mini PC-k gyakran hangosak (az intel NUC-om pl. mindenképpen az).

(#16630) Patice válasza intuicio (#16627) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha tényleg ilyen gépet akarsz összerakni szervernek, akkor inkább fizess elő PlexPass-ra és akkor van hardveres gyorsítás a transzkódoláshoz.
Hardveres segítséggel egy Intel IGP is megbírkózik több stream átkódolásával.

Ha nincs hardveres transzkód, akkor mindent szoftveresen, azaz proci erőből kell megoldania a gépnek, ezért tud megenni egy erős gépet is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16631) ACE- válasza ugyes (#16629) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem nincs gond az Intel Nuc-al, nem hangos... (csak sokszor kell kifújni belőle a port, én azt vettem észre....) bár nem is kell szinte soha transzkódolnia, mert mindig Direct Play megy rajta. Nem csak erre van használva, az igaz.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16632) intuicio


intuicio
aktív tag

#16628szkutyi
Nagyon szuper lenne ez a kis nuc, viszont erre nem tudod csatolni a a sata3-as HDD-t. Ilyen külső hdd dockolós cuccokat meg nem akarnék rácsatlakoztatni usb-n.
Ezt ahogy írtam is egy nas-ként használnám 0-24-be. Ezért ez tényleg cuki, erős, gyors, nem nekem találták ki erre. :R

#16629ugyes
Mint ötlet nagyon jó! viszont
A 4K több 10 GB Remux, DTS átalakítása nem megy.
Na innentől nálam el is hasalt a dolog. Én minimum az 50 mb/s bitrátájú filmeket nézek meg, eredeti dts-hd-ma hanggal, ami olyan kb 3 342 kb/s. Így álltalában 60 GB filmeket szoktam nézni.

#16630Patice
és akkor van hardveres gyorsítás a transzkódoláshoz.
Még mindig nem értem. Miért kell nekem transzkódolni? Mindent a shield végez el. Ezért is mutattam a #16624 hsz-be.
Ha nincs hardveres transzkód, akkor mindent szoftveresen, azaz proci erőből kell megoldania a gépnek, ezért tud megenni egy erős gépet is.
A képeken is mutattam, hogy ha shield kezeli a lejátszást, akkor 1% megy a server pc proci+gpu-ból.
Kövezzetek meg, de tényleg nem értem.

#16631ACE-

bár nem is kell szinte soha transzkódolnia, mert mindig Direct Play megy rajta.
Na ezaz! Nálam is a shield mikor lejátszom a filmet, akkor az infóban azt írja, hogy (Direct Play) Soha nem használnék transzkódolást, hisz az "butít" a film minőségén.

(#16633) szkutyi válasza intuicio (#16632) üzenetére


szkutyi
őstag

Probléma megoldva ;) [kép]
Exos hdd-vel 270MB/S adatátvitel.....ezzel a WD blue-val 170....

[ Szerkesztve ]

(#16634) kis.zsolt válasza szkutyi (#16622) üzenetére


kis.zsolt
tag

Nagyon jó... én eddig mp4-be raktam át az ilyen fájlokat, inkább kevesebb, mint több sikerrel, de ezt ma kipróbálom. Köszi az ötletet!

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#16635) szkutyi válasza kis.zsolt (#16634) üzenetére


szkutyi
őstag

Sose sikerült úgy mp4be rakjam.hogy az jó legyen...így visz minden megmarad.es gyors is

(#16636) ugyes válasza intuicio (#16632) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nekem nem tűnnek konzekvensnek a soraid: nem ok a Shield, mint Plex szerver, mert 4K remux filmeket nézel DTS-sel és ezt nem tudja átalakítani, de ha a Shielden nézel filmet, akkor soha sincs átalakítás.
Ha semmi máson nem nézel filmeket, csak a Shield-en, akkor legyen a Shield a Plex szerver. Ha nem csak azon nézel , pl. mobilról és az otthoni feltöltési sebességed 50Mbit/s alatt van, valamint a mobilod nem tudja a DTS-t, akkor válassz másik megoldást, mert a Shield nem tudja átalakítani.
El kell döntened, hogy lesz-e/fontos-e az átalakítás, mint funkció. Ha nem, akkor remek és egyszerű választás a Shield. Ha igen fontos, akkor min. I3 11th gen processzor és dedikált NVIDIA GPU a legbiztosabb megoldás bármilyen operációs rendszer esetében (azért néha tud így is meglepetést okozni a Plex). Ha normál vinyókat akarsz használni, akkor egy SFF gép/ház és tłpus függően 2-3 HDD is beleférhet.

#16630Patice: a hardveres gyorsítás jelenleg nem vonatkozik a hang és a felirat átkódolására, azokat a CPU végzi el mindenkor. Ezért van az, hogy pl. egy J4125 vagy N100-as elvérzik egy 7.1 DTS + SSA egyidejű átkódolása alatt, mert a CPU ereje nem elég neki (Plex fórumon ennél erőseb processzorok elvérzéséről is beszámoltak). A feliratok kezelésének módosítását már beleígérték, de előbb az Intel iGPU-k windows alatti HDR tone mapping fejlesztését akarják befejezni, ami döcögősebb, mint hitték.

(#16637) ACE- válasza szkutyi (#16635) üzenetére


ACE-
addikt

Azért teszteljétek, nálam egynél működött, ahogy írtam egy másiknál már nem... és ahogy olvastam nézzétek meg a végét is a filmnek, mert hangcsúszások is sűrűn előfordulnak...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16638) szkutyi válasza ACE- (#16637) üzenetére


szkutyi
őstag

En 3at teszteltem, mind remux volt. Nem tapasztaltam gondot..de majd megnézem tobbnél.
Igazából csak a sötét anyagokat akarom mert akkor van egy világosabb dovi módom is. :)

[ Szerkesztve ]

(#16639) ACE- válasza szkutyi (#16638) üzenetére


ACE-
addikt

Hogy érted hogy világosabb? Ha az OLED fényerő 100-on van, annál hogy lehet világosabb?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16640) szkutyi válasza ACE- (#16639) üzenetére


szkutyi
őstag

Úgy hogy kalibralt kepmod nalam doviban a mozi...és az otthoni mozi is az, viszont nagyobb a fényerő(LG c3)

(#16641) intuicio válasza ugyes (#16636) üzenetére


intuicio
aktív tag

Bocsi, ha érthetetlennek tűnők, de fogalmam nincs, hogy hogy működik ez a transzkódolás. Azért sem értem, mert: pl.: .mkv-t(53GB *37MB/s bitrate *2160p) néztem Direct Play lejátszáson eddig, ha a PC-n elindítom a plex szervert, és a Shield-en bekapcsolom a Plex appot, akkor ugye látom azt ami a pc-n van filmek. Na már most. Ha én elindítom a shield-en a filmet, akkor a pc-n az eszközkezelőben a cpu/gpu páros kb 1%-a megy. Ha mélyebben belenézek akkor a plex server cpu:0.7% gpu:0.3% -ment.
Tehát tételezzük fel.
Összerakok egy kevésbé combosabb házi NAS-t, amibe leírtam pl mint alternatíva, akkor miért ne tudná kiszolgálni a shield-et? Nem akarom hogy transzkódolja az eredeti fájlt! Nem akarom én mobilon se nézni, se senki máshol, se család, csak én otthon a helyi hálózaton!

Most vagy én nagyon nem látom a fától az erdőt, vagy nemtudom....

(#16642) szkutyi válasza intuicio (#16641) üzenetére


szkutyi
őstag

20e ftos laptop is kiszolgálja ezt amit te akarsz.! Csak gigabit lan legyen rajta azt csao....direkt play-en nincs terhelés...csak " streaming"

(#16643) ugyes válasza intuicio (#16641) üzenetére


ugyes
aktív tag

Akkor egyszerűen próbáld ki a Shielden a Plex szervert. Kb. 30 perc mindennel együtt feltenni és kipróbálni. Csak telepíted a Plex media server app-ot a Play Áruházból. Utána belépsz a megszokott Plex Player alkalmazásba és a bal oldali menüoszlop aljára lépsz a beállításokba és megkeresed a Plex Media Server részt, hogy fut-e a szerver és a mellette lévő adatbázis ikonra kattintás utána kiválasztod az adatbázis áthelyezést a Shieldre kötött HDD-re. Majd, de lehet ezek előtt jön az összekapcsolás ezzel a szerverrel a webappon. A lényeg az, hogy a könyvtárak kialakítása és a tartalom felmásolása az adatbázis áthelyezése után legyen inkább, akkor stabilabb. Itt egy videó a teljes folyamatról (mindennel együtt 22 perc).
A végén ugyanúgy indítod a Plex-et a Shielden, csak nem a laptopod/PC-d adja az adatokat neki, hanem saját maga.
Tudom, nem szeretnél külső házba tenni a HDD-t, de lehet ez olcsóbb megoldás.
Ha nem jön be, akkor két mozdulattal megszünteted a Plex szervert a Shielden és nézed tovább ugyanúgy, mint eddig amíg nem találsz más megoldást.

(#16644) kis.zsolt válasza kis.zsolt (#16634) üzenetére


kis.zsolt
tag

Sajnos már az 5., 10. perctől csúszik a hang az összes tesztvideónál. Némelyiknél pedig pár másodperc múlva leáll hibával a muxolás. Ezt használtam: Network Optix tsMuxeR 2.6.12. Esetleg van más progi?
Addig is ugyanezt a HandBrake-kel újrapróblom holnap, annak idején kedvező tapasztalataim voltak vele. Hátha most is...

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#16645) szkutyi válasza kis.zsolt (#16644) üzenetére


szkutyi
őstag

Tsmuxer. [link]

[ Szerkesztve ]

(#16646) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Hogy tudom testreszabni a plex kliensek felületét?
Azt szeretném elérni, hogy a continue watching kerüljön az első helyre minden könyvtárban.

(#16647) enginev3.0 válasza TeebyKay (#16646) üzenetére


enginev3.0
félisten

Itt

Plex server, beállítások, kezelés, könyvtár, javaslatok kezelése

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16648) kis.zsolt válasza szkutyi (#16645) üzenetére


kis.zsolt
tag

Igen, ezt töltöttem le.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#16649) TeebyKay válasza enginev3.0 (#16647) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszi, itt tényleg mindent testre tudtam szabni, kivéve azt az egyet amit szerettem volna, a continue watching rész nem szerepel ezek között, és bárhogy rendezem a TV Shows-nál nem kerül első helyre.

(#16650) enginev3.0 válasza TeebyKay (#16649) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tényleg nincs
Pedig eskü ott láttam :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.