Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) purcigeorge


purcigeorge
aktív tag

Bekapcsoló gomb problémával találkoztatok már? Olyan, mintha nem tolná vissza a "rugó", mintha zselében mozogna.

(#3452) agressor12 válasza taletale (#3450) üzenetére


agressor12
senior tag

Nem fogják,csak az álltaluk forgalmazott telefonokon nyomatják.

(#3453) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Mostanában elkezdte a telefon azt, hogy hiába akarok állandóan memóriában tartani egy alkalmazást, folyamat bezárja x idő után.

Battery, optimization fülön kivalasztom az app-ot, és rá megyek hogy dont optimize, nem így kellene? :) Mostanában valamiért mindig visszaáll.

Ha esetleg tudnátok rá megoldást... :) Köszi.

yo

(#3454) redbiro válasza kenny123 (#3453) üzenetére


redbiro
őstag

nekem is elfelejti rendszeresen, de csak bizonyos appok esetében.
még nem jöttem rá mi okozza.

it never gets easier, you just go faster

(#3455) kenny123 válasza redbiro (#3454) üzenetére


kenny123
addikt

Ok, köszi a választ. :) Akkor egy lépéssel tovább megyek.

5T, 5.1.7-es (OTA) fw-t tudom rootolni? Ha igen, root-al be tudom szögelni ezeket az alkalmazásokat memóriába? :)

Köszi

yo

(#3456) agressor12 válasza lacko22 (#3449) üzenetére


agressor12
senior tag

Aktiváltam ezt a menüt,de nekem nem működik. (T-mobile)

(#3457) kcsa válasza agressor12 (#3456) üzenetére


kcsa
veterán

Szolgáltatónál is kérted az aktiválást?

(#3458) agressor12 válasza kcsa (#3457) üzenetére


agressor12
senior tag

Ott is ,de ott már vagy fél éve,mikor kijött,aztán rájöttem ,hogy a teloban úgy se volt aktiváló menü.Most van ,de nem megy még így se,lehet tényleg lekorlátozzák saját forgalmazott készülékekre.

(#3459) Vagany


Vagany
őstag

Nem olyan rég beszéltünk itt a notch-ról, látva ezt a cikket/felmérést:"You’d rather have bigger bezels than a notch" eszembejutott az itteni beszélgetés.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#3460) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

Uj telefont keresek, es egyik jeloltem a oneplus 5t, de kozben raakadtam egy komoly hibajara, miszerint a billentyuzet eltunik iras kozben. Rakerestem es rengeteg helyen panaszkodnak erre, es 2018 juniusi bejegyzes szerint meg nem volt ra gyari javitas, csak ilyen-olyan barkacsolas az xda foruman.

Kerdesem az, hogy van mar erre javitas gyarilag azota?

Van valami egyeb hibaja a telefonnak?

(#3461) Gergosz2 válasza pataslogeza (#3460) üzenetére


Gergosz2
veterán

Gboard default billentyűzet, annak a hibája lehet. Amúgy én sosem hallottam erről, bár másnál lehet így van. Ajánlom az ASK-ot, ahhoz van négysoros magyar kiosztás.

Van valami egyeb hibaja a telefonnak?

Nem nagyon. Múlkor beszéltük itt épp, hogy kb halott a topik, mert meglepően problémamentes a telefon. Néha az egyik frissítésről a másikra van egykét kilengés, de azokat is javítani szokták egy hotfix-szel egy-két héten belül.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3462) FerBal válasza pataslogeza (#3460) üzenetére


FerBal
csendes tag

Szia!
Soha nem hallottam még erről a problémáról és soha nem is tapasztaltam. :D

(#3463) kcsa válasza pataslogeza (#3460) üzenetére


kcsa
veterán

A hibát sajnos én is ismerem. Swiftkey, rendszeresen eltűnik, bár én annak tudom be a hibát, hogy véletlenül hozzáérek a szoftveres vezérlőgombokhoz, de korábban is gyanakodtam már, a kérdésed nyomán meg már egyre biztosabb hogy nem (csak) én vagyok a béna :)

(#3464) Divinity válasza pataslogeza (#3460) üzenetére


Divinity
őstag

Én GBoard-al használtam, egy jó fél évet volt meg a keszülék addig sose tapasztaltam.
Hibája mint hiba nincs, a kamerája gyenge, ennyi.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3465) pataslogeza válasza kcsa (#3463) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Igen, mindenhol azt irjak, hogy a szoftver gombhoz akaratlanul is hozzáérnek, azért tűnik el, és az xda barkácsolós megoldás az, hogy valami programmal meg adb paranccsal eltüntetik a navigációs sávot amikor aktív a billentyűzet. Ez is megoldás de én jobban szeretem a gyári javításokat.

(#3466) pataslogeza válasza Divinity (#3464) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Mihez képest gyenge a kamerája?
Nekem egyik fontos szempont a kamera, mert sokat videózok és ebben a mostani galaxy alpham elég jó (1080p/60fps), és gyengébb fénynél is értékelhető felvételt tud, ennél gyengébbet semmiképpen sem akarok.

[ Szerkesztve ]

(#3467) kcsa válasza pataslogeza (#3466) üzenetére


kcsa
veterán

Ha számodra a jó kamera ismérve a jó technikai paraméterek, akkor tök jó ez is :)

(#3468) gabro0


gabro0
őstag

Ha annyira problémamentesnek gondoljátok, nézzétek meg ezeket a képeket teljesen sötét helységben max fényerőn. Kíváncsi vagyok hány ember fogja mondani továbbra is, hogy problémamentes :)

Aki nagyon ráér fotózhat is, esetleg ha nem akarja a fórumot szemetelni, elküldheti a fotót privátban is.

[ Szerkesztve ]

(#3469) zachary válasza gabro0 (#3468) üzenetére


zachary
tag

Ezekkel a beégést kéne észrevenni? 1 éves lesz a telefon, de még szerencsére nem látszik semmi, ha látszana is tuti cserélik gariban.

(#3470) Divinity válasza gabro0 (#3468) üzenetére


Divinity
őstag

És ezeken mit is kéne nézni? :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3471) gabro0 válasza zachary (#3469) üzenetére


gabro0
őstag

A beégéssel mindenki tisztában van, épp azt is meg lehet nézni vele, de nem ez a cél. A kijelző homogenitása érdekel, ami nálam katasztrófa volt.

Egyébként szerintem a beégéssel mindenkit elküldenek, mert vásárláskor tudni lehet hogy be fog égni, csak az a kérdés mikor. Ez meg ugye rendeltetésszerű használatnál is kijön.

(#3472) sszemtelen válasza gabro0 (#3471) üzenetére


sszemtelen
őstag

Volt már rá precedens, anno az OP3 esetében is, hogy beégéskor gariban cserélték a kijelzőt. :)

(#3473) macii97 válasza gabro0 (#3471) üzenetére


macii97
senior tag

A beégett kijelzőket gariban szó nélkül cserélik, csak úgy, mint pl. a Samsungnál.

A kijelzők inhomogenitása szinte minden AMOLED panelt érint, a gyártási minőség kissé ingadozó (Samsung panelről beszélünk egyébként). A színek közül is a szürke bizonyos árnyalatain látszanak ezek, sehol máshol nem észrevehető (nyilván extrém esetekben igen, de az egyértelmű garanciás probléma).

((Többek közt ezért sem PWM-mentesek az amoled kijelzők, ugyanis ha a fényerőt a feszültség változtatásával szabályoznák, még inkább előjönnének alacsony fényerőn a panel hibái. ))
Felesleges ezzel rémitgetni az embereket (bár létező jelenségről írsz), az 5T-ben lévő panel teljesen rendben van.

@pataslogeza: valóban a kamera a leggyengébb pontja, a mihez képest elég nehéz meghatározni. Mondjuk úgy, hogy a tavalyi csúcsokhoz képest egy kategóriával volt lemaradva kb. Egyébként videóban 4k/30fps a max (10 perc). De azért szó nincs kaputelefon minőségről, teljesen vállalható (nyaralást is végigfotóztam vele). Frissítések biztosítottak még legalább 1+1 évig. Az összefoglalóban is találsz hasznos infókat.

(#3474) gabro0 válasza macii97 (#3473) üzenetére


gabro0
őstag

"...az 5T-ben lévő panel teljesen rendben van" Pont ezért írtam, mert az ellenkezőjét tapasztaltam. Ott a fotó is. Bár nem tudom ki rémült meg emiatt :D

(#3475) Gergosz2 válasza gabro0 (#3474) üzenetére


Gergosz2
veterán

Akárhogy is nézem, de ez tényleg valami egyedi eset lesz. Rajtad kívül senki sem hozta még ezt fel itt hibaként. Ez bármilyen gyártó bármelyik készülékével megesik.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3476) sszemtelen válasza Gergosz2 (#3475) üzenetére


sszemtelen
őstag

Oly annyira nem hozta fel senki, hogy fél évig halott volt a csoport :DD

(#3477) macii97


macii97
senior tag

"Some of you may have noticed that it has been 3 weeks since the last Open Beta build for OnePlus 5/5T. We’d like to shed some light that Pie for 5/5T is almost out for Open Beta. "

Közeleg a Pie Open Beta! :)

(#3478) ßrainiac válasza macii97 (#3477) üzenetére


ßrainiac
addikt

:C

Felesegem telefonjara mar nagyon vartam.

Neki most a stable-en random silentre valt (bar ez lehet hw switch problema is, de remelem, csak szoftveres..)

(#3479) kcsa válasza macii97 (#3477) üzenetére


kcsa
veterán

Karácsonyra pont meg is lesz ;]

(#3480) macii97 válasza kcsa (#3479) üzenetére


macii97
senior tag

Nekem édes mindegy, csak ne csesszék el :DDD

(#3481) kcsa válasza macii97 (#3480) üzenetére


kcsa
veterán

Egyébként nekem is ráér. Pont a héten említette a feleségem, hogy régen vettem telefont, szokatlan hogy eddig bírom egy adott típussal :D

(#3482) lacko22 válasza agressor12 (#3456) üzenetére


lacko22
aktív tag

Hello. Azt mondja a Telekom, hogy csak előfizetéses ügyfeleknek aktiválják a Voltét, a feltöltőkártyásoknak nem lehet. Ha előfizetős vagy akkor próbáld meg a Telefonicát aktiválni a menüben nem az India Voltét esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#3483) kenccsi válasza macii97 (#3477) üzenetére


kenccsi
tag

Juhuuu, várom szeretettel de, hogy őszinte legyek csak azért mert unom a 8.1 UI-t, hiba vagy hiányzó feature az nincs... :D

(#3484) YAS-dude válasza kenccsi (#3483) üzenetére


YAS-dude
őstag

Akik kipróbálták a pie hydrogenos betát, azt írják, hogy a kamera hal/api implementáció maradt ugyanolyan mint oreon, tehát maradnak a pöttyös fotók 3rd party kamera appokkal (különös tekintettel a gcam portra). Vagy a hős szovjet hekkerek által eszkábált dotfixek, amiktől meg a képminőség marad el az elvárhatótól... Nem is tudom, miben reménykedtem.

(#3485) kenccsi válasza YAS-dude (#3484) üzenetére


kenccsi
tag

Én úgy vagyok vele, hogy annyi baj legyen. Szerencsére a pöttyök csak nagyon világos részeken láthatóak, eléggé belezoomolva. Azt mondanám magamról, hogy elég maximalista vagyok, (főleg fotós téren, imádok fotózni, szerkeszteni, "kegyin" néven csupa pink profilképpel instán megtudod nézni ha érdekel, utolsó kb 55 kép, op5t, gcam-es) és így nem zavar különösképpen. Mondjuk mikor szerkesztésbe mennek a képek, egy két fekete-fehérítés után, mikor még játszok a kontraszttal ill. fény és árnyékok szintjével, eléggé kitudnak jönni a pöttyök, na ott egyedül zavarnak kicsit. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3486) cirx válasza kenccsi (#3485) üzenetére


cirx
senior tag

Bh@szod ránéztem az instádra. Gcam ide vagy oda, nagyon jó képek, ügyes vagy. :R

S23 GREEN

(#3487) kenccsi válasza cirx (#3486) üzenetére


kenccsi
tag

Oh stop it, youuu! De köszönöm szépen! 😊😊

(#3488) haly


haly
őstag

Sziasztok!

S8 és 5T között vacillálok, mivel nagyjából egy árban vannak most.

Kérdésem a következő(, ami gyakorlatilag eldöntené a választást):
Akadozik, lassul-e az 5T? Általában a régebbi szoftverekre térek vissza minden telefonnál (jelenlegi Xperia XZ-n is a gyári 7.1 került vissza).
Az S8-ról nem sok jót hallottam ilyen téren, viszont gyakorlatilag minden más tekintetben jobban tetszik vagy legalább annyira, mint az 5T.
Rettentő finnyás vagyok a software experience-re, szeretem ha minden simán, gördülékenyen, akadás mentesen megy. Tudja ezt ez a teló?

Köszi a választ! :R

(#3489) HREH válasza haly (#3488) üzenetére


HREH
senior tag

Lassan 1 éve nyúzom a telót, semmi lassulás nincs. Gyakorlatilag semmi bloatware, előretelepített app nincs a gyári rendszeren, illetve az alap beállításokhoz csak a legfontosabb, hasznos funkciók kerültek hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#3490) kenccsi válasza haly (#3488) üzenetére


kenccsi
tag

Tanusítom, megjelenés óta 5T user, egy deka lassulás nincs, illetve akadást vagy bármiféle animáció gliccset két kezemen meg tudom számolni hányszor láttam azóta. Nyugodt szívvel ajánlom! ;)

(#3491) Divinity válasza haly (#3488) üzenetére


Divinity
őstag

Szia! Én fél év S8 nyúzás után mentem 5T-re (majd jelenleg 6ra) anno úgy emlékszem leírtam a véleményem, de mivel a saját hsz-em sincs kedvem visszakeresni inkább leírom megint :DDD
Alapvetően sebességben ég és föld a két eszköz. Akár csak stabilitásában. Ezekben egyáltalán nem megbízható a Samsung sajnos. Az üzemidő is mérföldekkel jobb az 5T-n, bár a qi kicsit hiányzott (továbbra is hiányzik) de a dash charge teljesen kárpótol érte. Én meló után meg meló előtt töltöttem mindennap 10-15 perceket. Vígan kibírta a napot ennyivel. (A 6-nál is ez maradt a szokásom) Na és akkor a fekete leves. Kijelzőben szebb, jobb az S8 ellenben az 5T-t se nevezném csúnyának csak az S8-al szemben azért látszik a különbség. Ellenben a hajlított kijelző nekem nagyon kényelmetlen volt. A másik pont az a fránya kamera ami nem akar összejönni oneplus-ék háza táján. Nincs min szépíteni. Az S8 ebben a kategóriában földig alázza az összes OnePlus eszközt.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3492) haly válasza Divinity (#3491) üzenetére


haly
őstag

Na, ez meggyőzött.
Köszi a válaszokat!

Alapvetően a kamera, meg töltés, illetve kijelző nem deal-breaker nekem. Az Xperia XZ-hez képest ezek mind-mind előrelépések lesznek.
Akármennyire is tetszik az S8 design, a sebesség és használhatóság az elsődleges nekem. Éppen ezért is váltok XZ-ről, mert egy picit kezdem érezni, hogy lassul. :K

Akkor azt hiszem én is 5T-t fogom választani! :R

(#3493) kcsa válasza haly (#3492) üzenetére


kcsa
veterán

A Qi hasznos, kényelmes, de a vooc/dash tényleg ütős, ez semmiképpen sem negatívum.

Igen finnyás vagyok én is a döcögős használatra, de semmi panaszom nincs.

(#3494) macii97 válasza haly (#3488) üzenetére


macii97
senior tag

Szia!
Szerintem az 5T-ről mindent elmond a topik (nem) pörgése. :D
Kamera sem olyan, mintha a vezetékessel fotóznál, de valóban az a leggyengébb pontja a telefonnak (az is inkább sötétben).
Nem sok custom ROM-os, kerneles, buherálós userrel találkozni. Ez az OOS érdeme, ami az egyik legjobb a piacon. Pont ott egészíti ki a stock droidot ahol kell.

(#3495) darál0w


darál0w
Jómunkásember

üdv

valahol op oldalon meg lehet nézni, hogy adott telefonra konkrétan meddig szol a gari?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#3496) YAS-dude válasza haly (#3492) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ami még relatív gyenge a oneplus telefonokban, az a vibramotor, ez is szempont lehet. De asszem ma sem választanék más telefont a piacról.

(#3497) darál0w válasza darál0w (#3495) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

support - imei, order number és pár aproság, aztán írják is

esetleg ha valakinek kellene...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#3498) agressor12 válasza YAS-dude (#3496) üzenetére


agressor12
senior tag

Gondolom azért nem sokan használják vibrátorként :)

(#3499) YAS-dude válasza agressor12 (#3498) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ez tök vicces volt. (Nem.) Számtalan hívásról maradtam már le, mert nem érzem mikor rezeg a zsebemben. Kb mintha a rezgőmotor hangot csak lejátszanák a hangszórón.

(#3500) agressor12 válasza YAS-dude (#3499) üzenetére


agressor12
senior tag

Szerintem jó poén volt,amúgy nem gyenge az a motor ,hanem szolid,elegánsan mozgó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.