Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) kszthly válasza kcsa (#3750) üzenetére


kszthly
senior tag

Igen, de aztán újra kijött.
Működik is rendesen.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3752) kcsa válasza kszthly (#3751) üzenetére


kcsa
veterán

Forumbeli sticky post (és a kommentek) szerint még mindig áll az OTA, gyanítom ez a verzió már nem is lesz éles. De ha te mást tudsz... :)

[ Szerkesztve ]

(#3753) kszthly válasza kcsa (#3752) üzenetére


kszthly
senior tag

Nem tudok többet. (vagy mást)
Tegnap kijött, aztán eltűnt de fél óra múlva újra elérhető volt.
Nálam azóta is hibátlan.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3754) zizidor válasza ZeroX92P (#3745) üzenetére


zizidor
senior tag

A beállítás megvolt, előfizetés, LTE, minden más feltétel teljesül, csak az aktiválás nem.

Három újabb próbálkozáson vagyok túl. Hivatkoztam a honlapjukra, ott írják hogy üzletben vagy a 1414-en lehet kérni, de hiába, mindig az a válasz, hogy majd automatikusan aktiválódik. Átraktam a SIM-et egy (honlapjuk szerint támogatott) iphone-ba, úgy is próbálkoztam. Semmi.

:(((

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#3755) Divinity válasza zizidor (#3754) üzenetére


Divinity
őstag

Nem is fog magától aktiválódni. Csak leráztak. Szerintem menj be egy üzletbe az a biztosabb, ott általában nem fogyatékosok dolgoznak. :))

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3756) ZeroX92P válasza zizidor (#3754) üzenetére


ZeroX92P
tag

Hát ismerős... kifogtad :D Meg kell küzdeni érte

(#3757) zizidor


zizidor
senior tag

Kérdés, hogy ér-e annyit, amennyit foglalkozok vele...

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#3758) ZeroX92P válasza zizidor (#3757) üzenetére


ZeroX92P
tag

Nekem a telefonálás közbeni stabil és gyors net miatt megérte, anno a telekommal nekem is több kört kellett futni és igen erőszakosnak lenni mire beaktiválták, azóta már telenornál vagyok itt ugye most indult csak a szolgáltatás de velük pozitiv a tapasztalatom, három számra engedélyeztettem külön külön és csak egyszer ráztak le :D

(#3759) zizidor válasza ZeroX92P (#3758) üzenetére


zizidor
senior tag

Neked háromból (illetve négyből) egyszer nem sikerült, nekem négyből egyszer sem.
Többek közt ezért nem lottózom. :D

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#3760) zizidor


zizidor
senior tag

Gondoltam teszek egy utolsó próbát. Beballagtam a T üzletbe, ügyfeles hölgy 3 kattintással elintézte, nem voltam bent 1 percig, sorszám húzással együtt...

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#3761) ZeroX92P válasza zizidor (#3760) üzenetére


ZeroX92P
tag

Na helyes üdv a klubban :D

(#3762) agressor12 válasza zizidor (#3760) üzenetére


agressor12
senior tag

Hihetetlen,hogy milyen trükközések kellenek(külföldi profil),hogy használhass egy ingyenes szolgáltatást.
Miért nem tudják lefrissíteni a saját profiljukat a telefonon?!

(#3763) Divinity válasza agressor12 (#3762) üzenetére


Divinity
őstag

Mivel nem az ő általuk forgalmazott eszközt használod.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3764) agressor12 válasza Divinity (#3763) üzenetére


agressor12
senior tag

De ugyan úgy kifizetem a számlát minden hónapban!Ennél azért több supportra vágyik az ember...

(#3765) redbiro


redbiro
őstag

nekem nem is aktív a VOLTE kapcsoló.
ami azért fura, mert korábban egyszer már aktív volt és akkor próbálgattam is.

it never gets easier, you just go faster

(#3766) redbiro válasza redbiro (#3765) üzenetére


redbiro
őstag

ezt megoldottam közben, de nem lett tőle VOLTE, szóval nekem is be kell zarándokolnom majd úgy tűnik.

it never gets easier, you just go faster

(#3767) redbiro válasza redbiro (#3766) üzenetére


redbiro
őstag

na nem szóltam, megcsináltam a leírás szerint, és hasít a volte.:)
akkor ezek szerint anno tényleg bekapcsolták a telefonos zaklatásomra, csak ez a trükközés hiányzott.

it never gets easier, you just go faster

(#3768) YAS-dude


YAS-dude
őstag

Ez a volte szolgáltatás Vodafone-nál is adott?

(#3769) kcsa válasza YAS-dude (#3768) üzenetére


kcsa
veterán

Nincs még

(#3770) HREH


HREH
senior tag

Srácok, preferált wifi sávszélességet (2,4/5GHz) hol tudom beállítani Oreon?
Feltúrtam a beállításokat, de nem találom sehol.

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#3771) kcsa válasza HREH (#3770) üzenetére


kcsa
veterán

Ilyen beépített feature nincs az Androidban.

(#3772) HREH válasza kcsa (#3771) üzenetére


HREH
senior tag

7.1.1-en még volt, gondolom akkor az Oreoval megszűnt.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#3773) ZeroX92P válasza HREH (#3772) üzenetére


ZeroX92P
tag

9 es verzión hotspot és internetmegosztás beállításai alatt választható hogy melyiken adjon

(#3774) Divinity válasza ZeroX92P (#3773) üzenetére


Divinity
őstag

Szerintem a kérdés nem a megosztásra irányult :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3775) vacs válasza HREH (#3770) üzenetére


vacs
veterán

Én sem találtam ilyen beállítást, ezért csak annak a wifinek a jelszavát adtam meg, amelyiket használtatni akarom (a másikat felejtesd el vele)! :K

(^)(>.<)(^)

(#3776) zizidor válasza HREH (#3770) üzenetére


zizidor
senior tag

A Google azt írja itt, hogy a választás automatikusan történik különböző tényezők alapján, mint pl. jelerősség. Van ahol ezt a wifi beállításoknál meg tudod adni, de ez eszköz-függő. Gondolom ez a gyártó elhatározásán múlik.

Én a saját routeremmel úgy oldottam meg, hogy az 5G sávnak más a neve, de ezt sem mindegyik router engedi.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#3777) kcsa válasza HREH (#3772) üzenetére


kcsa
veterán

Gyanítom ez inkább valami más márkájú eszköz volt, egyedi felülettel.

(#3778) mukisrác válasza vacs (#3775) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Én ezt úgy oldottam meg, hogy az otthoni 2,4ghz-es wifinek forgalomkorlátos beállítást adtam meg a telefonon, így nem azt részesíti előnyben, még ha erősebb a jele is

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#3779) G4bi89 válasza kcsa (#3777) üzenetére


G4bi89
senior tag

7-es Android alatt valóban volt ilyen beállítási lehetőség. (OxygenOS -ről beszélünk)
Aztán a 8-as frissítéssel ezt kivették, hogy most a Google vagy a Oneplus, na azt nem tudom.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#3780) agressor12


agressor12
senior tag

Sziasztok
Azoktól kérdezem akik megcsinálták a VOLTE-t,nektek megy a Bluetooth?Nekem nem akar kapcsolódni semmihez és amit most szúrtam ki,hogy a BL ikon is eltünt felülről.

(#3781) redbiro válasza agressor12 (#3780) üzenetére


redbiro
őstag

nekem megy a bluetooth, elsőre kicsit lassan talált műholdat a gps, de utána az is helyreállt.

it never gets easier, you just go faster

(#3782) agressor12 válasza redbiro (#3781) üzenetére


agressor12
senior tag

De van ikonod is fenn?

(#3783) redbiro válasza agressor12 (#3782) üzenetére


redbiro
őstag

a bluetooth ikon sztem a pie-ra váltással tűnt el, mostanában csak a notification mellett található shortcutoknál látszik

it never gets easier, you just go faster

(#3784) YAS-dude válasza agressor12 (#3782) üzenetére


YAS-dude
őstag

Pie óta csak akkor látszik a bt logo, ha csatlakozott valamihez.

(#3785) agressor12 válasza YAS-dude (#3784) üzenetére


agressor12
senior tag

Nekem standardon ott volt Pie alatt is,ha csatlakozott akkor változott meg.

(#3786) Edge válasza YAS-dude (#3784) üzenetére


Edge
veterán

negatív, okosóra miatt állandó kapcsolat van bt-n de nincs ikon, kollegámnak ugyanígy, neki is 5t-je van viszont másik óra, de ugyanúgy nincs ikon.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#3787) Divinity válasza Edge (#3786) üzenetére


Divinity
őstag

Android Wear órával nekem se látszik/látszott az ikon. Ellenben ha a füles is felcsatlakozott akkor már megjelent. :)

OnePlus 5T / OnePlus 6 / Pixel 2 XL mindegyiken ez a működés nálam. :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3788) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok,

Jól látom, hogy az eddig hibátlan telefonom a legutóbbi frissítés óta:

-nem mindig ébred fel ujjlenyomatra
-automata fényerő állítás egy katasztrófa
-ébresztő lenyomása szundi módban 10-ből egyszer nem működik
-fényképezőben a portrait üzemmódot lefordították "ÁLLÓ"-ra

Szeretném, ha azt mondanátok, én vagyok a hülye, mert rosszul látom, de ez így ultragáz....

(#3789) kcsa válasza DougButabi (#3788) üzenetére


kcsa
veterán

Igen
Ob23-ban nekem már jó
Nem használom :P
Igen

Igen, főleg az első pont...

(#3790) szkorhetz válasza DougButabi (#3788) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nálam egyik hiba sem jelentkezik.

(#3791) HREH


HREH
senior tag

Valaki tud normális minőségű asztali dokkolót, amivel megy a Dash Charge?

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#3792) cirx válasza szkorhetz (#3790) üzenetére


cirx
senior tag

Nekem sem Oreon. :C

S23 GREEN

(#3793) zizidor válasza cirx (#3792) üzenetére


zizidor
senior tag

Na jó, de oreón nem tudjátok megcsinálni, hogy ... öööö ...

Nézegetem mik is konkrétan a pie újdonságai, és hát úgy látom eléggé kifogytak az ötletekből. Gyakorlatilag semmi olyan, ami nélkül ne lehetne élni. Megint túl nagy volt a hype.

:D

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#3794) viny válasza DougButabi (#3788) üzenetére


viny
tag

Sajnos igen. Dettó.

Never underestimate the power of a sick mind!

(#3795) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Ha a telefonból a maximumot szeretném kihozni fényképezés terén, akkor jelenleg milyen programot ajánlotok? Rémlik valami régi Google kamera app, abból melyik most a legfrisebb?

Köszi!

yo

(#3796) kenccsi válasza kenny123 (#3795) üzenetére


kenccsi
tag

Írok privit

(#3797) redbiro válasza kenccsi (#3796) üzenetére


redbiro
őstag

tekintve hogy ez egy fórum, van ám haszna ha nem privátban beszélitek meg.

it never gets easier, you just go faster

(#3798) vacs válasza kenccsi (#3796) üzenetére


vacs
veterán

Szia.

Ne privátot írj kérlek, hanem írd le ide, másnak is hasznos lehet! Köszi.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#3799) kenccsi válasza redbiro (#3797) üzenetére


kenccsi
tag

Annó írtam meg már privátban a dolgot, most pedig csak azért mert az egésznek olyan a hangvétele, de átfogalmazom és megírom ide is nemsoká. ;)

(#3800) kenccsi


kenccsi
tag

Hali!

Nos, először is itt a link: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/

Ide, mindig tesznek fel újabb verziókat, (már lehet tovább léptek az 5T-ről, nekem amit alább említek verzió bevált, azóta nem igazán használok mást, nem szoktam csekkolgatni már) amiben esetleg sikerül javítaniuk a korábbi verziókból bugokat, pl. amit én használok most, abban a "csoda" "HDR+ Enhanced" módban, selfiet készíteni nem lehet, mert csak rózsaszín csíkokat fotóz. Vannak gyermek betegségei amiből a legfontosabbat rootolt telefonon lehet javítani, lejebb kitérek rá, sajnos a részleteit nemismerem, mivel az enyém teljesen gyári állapotban van.

Amelyiket én használtam tavaly nyár végéig (csak azért írom, mert az újabbat nem mindenkinek engedi telepíteni, ((azt hiszem android verzió a ludas olyankor)) abban az esetben ez egy teljesen jó verzió, az újabban csak egy kisebb zavaró bugot javítottak, miszerint néha elszürkül a "shutter" gomb és nem enged fotózni, csak alkalmazás újraindítás után):

GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V7-test-10-Op5-5t.apk (Arnova8G2, 2018-04-05, changelog)

Az újabb amit használok és ajánlok:

Arnova's v8.3b1: GCam-5.1.018-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.3b1.apk (Arnova8G2, 2018-08-25, changelog)

Ez egy sima apk, mindenféle rootolás és egyéb mókolás nélkül működik tökéletesen (beleértve a kisebb-nagyobb bugokat, mint pl az említett nem működő selfie)

Telepítés után, én igazából mindent az alap beállításokon hagyok, kivéve:
-Friss telepítés után, belépéskor azonnal átkapcsolom a felső sorban HDR+ Enhanced-re (Ebben a módban történik a varázslat, ha gyorsan szeretnétek fotózni, nem ez a megfelelő mód, itt ugyanis megnő a zár idő és kikell tartani fényviszonytól függően pár másodpercig, nappal ez kb 0.5mp, éjszaka lehet akár 3-4mp is.)

-Második lépésnek bal felső sarok 3 csíkocska--->settings--->azon belül tetszés szerint én legalul a zárhangot kikapcsolom.

-Azon kívül a speciális/advanced opción belül--->legfelső "HDR+ Paramétereket" Magas-ra teszem (így egy kicsit növekszik a zár idő, viszont szebb képeket eredményez).

-Következő lépésnek az egyel alább található "Nexus6p model" (azt hiszem magyarul más a neve az opciónak, de élesség növelés-hez hasonlónak kell lennie), azt bekapcsolom (ezzel elvileg növekszik a zaj, viszont élesebb képeket eredményez. Megmondom őszintén, nagyon szép zajmentesek a képek így is, számomra megéri bekapcsolva hagyni)

-Utolsó lépésnek pedig a "Fix Camera Api" menüpontban a "Remove Pink tint on all camera" opciót szükségeltetik bekapcsolni, így nem egy pink zajos fotót fognak a hdr+ enhanced módban készített képek eredményezni. Ez fentről a 4. opció.

Ezzel az app beállításai az én ízlésemnek megfelelően, kész is lennének. Nyugodtan kísérletezzetek vele. Én már megtette a magam részéről, ez vált be.

Ami fontos még, hogy a beállítások csak akkor lépnek életbe mikor teljesen bezárjátok az appot és újra nyitjátok. (Én szoktam még egy recovery módban indítást, és cache törlést is csinálni, biztos ami biztos, mivel volt mikor valamiért csak homályos fotókat volt kedve készíteni amíg ezt nem tettem meg.)

Hátránya az appnak: A képek világos részein látható pöttyöződés, de csak akkor ha nagyon belezoomol az ember. Észre lehet venni, jobb lenne ha nem lenne, de igazából engem nem zavar, pedig én aztán allergiás vagyok az ilyenekre. Egyedül a képek szerkesztésénél van amikor nagyon zavaróan kitudnak jönni a pöttyök.
Ha esetleg rootolt telefonon használjátok, akkor viszont van ezekre a pöttyökre megoldás. egy speciális helyre kell egy mappát másolni, bár ha jól tudom ez a "Face unlock" funkciót képes elrontani amíg telepítve van de lehet már javították, erről sajnos nem tudok nyilatkozni akinek rootolva van a telefonja valószínüleg ért hozzá annyira, hogy ezt felméri és kivitelezi. :D

Azt hiszem ennyi amit tudni lehet róla, ha esetleg lenne kérdés, írjatok nyugodtan akár privátban, azt inkább veszem észre, de azért pár naponta ide is feljövök. :)

Végezetül egy kis önreklám, illetve ha kíváncsiak vagytok milyen jó kis fotókat lehet készíteni az appal illetve a telefonotokkal, itt az instagrammom, csekkoljátok ha van kedvetek.:

[link]

Az utolsó kb 80 fotó Oneplus 5t-vel készült, ezzel a Gcam alkalmazással, és Lightroom-mal illetve Snapseed-del lettek szerkesztve.
(Na nemmintha profi lennék, de a fotózás az egyik hobbim, hátha meggyőz bárkit, hogy nem a levegőbe igyekeztem föntebb beszélni.. :D)

Szép estét!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.