Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) hmb válasza Edge (#99) üzenetére


hmb
aktív tag

Nem, ez az elso. mostanaban bb q10,lumia 1020,hct one a9 volt.

[ Szerkesztve ]

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#102) S e t h válasza Kornel (#84) üzenetére


S e t h
nagyúr

A fenyős képnél fura volt a háttérben a lila erdővel borított hegy.
Megnéztem más telefon tesztjénél is.
Nem lila.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#103) hmb válasza janeszgol (#100) üzenetére


hmb
aktív tag

Pontosan, aztan vagy mosogep vagy ha megyek magyarorszag otthagyom valamelyik rokonnak, lopasra is van biztositas....geci vagyok tudom

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#104) Ance válasza Bone123 (#4) üzenetére


Ance
őstag

Milyen jó, hogy amíg csak Kínából rendelhető, Mo-on nem forgalmazott telefonról van szó, addig csak “Tetszett” plecsnit kaphat, azzal az ígérettel, ha majd kapható lesz itthon is, akkor majd jobbat kap. Persze kívéve, ha a 1+-ról van szó, mert az rögvest ajánlott, bár az is EU expressel jön Kínából.

Kicsit sem vagyunk részrehajlóak bizonyos márkákkal....

(#105) Kornel válasza Ance (#104) üzenetére


Kornel
veterán

EU-bol jön.
Hivatalos EU-s forgalmazású telefonról van szó, 2 év háztól házig garanciával.

Seth: van benne valami, bár ősszel változatos színekben tud pompázni a természet, látni kellene élőben is.

[ Szerkesztve ]

(#106) hmb válasza Ance (#104) üzenetére


hmb
aktív tag

Bocs de az oneplus az eubol jon, hivatalosan itt forgalmazott keszulek, raktarbazissal, szervizzel.egyedul sajat boltjuk nincs, de itt pl.szolgaltatonal is kaphato.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#107) Edge válasza hmb (#101) üzenetére


Edge
veterán

Értem, akkor valszeg nem tudod, hogy a oneplustelókban van indicator ami a beázást mutatja, 3 fokozatú.
De ha a garid szolgáltatói akkor igazából mindegy lehet, de lehet a másik módszert kellene választanod.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#108) hmb válasza Edge (#107) üzenetére


hmb
aktív tag

Teljesen mindegy, teljeskoru biztositas lopas, rablas, elhagyas, mosogep, vagy mosogatogep....szerintem max.akkor nem fizetik ki,ha videora veszem hogy szoget verek vele a falba.eleve azert kotottem biztositast ra, mert ismerem magam, a 2 ev elofizetes vegere egeszen biztosan elhagyom, osszetorom.ez nalam teljesen termeszetes ugymenet,itt maximum kicsit elobb tortenik meg

[ Szerkesztve ]

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#109) macii97 válasza Ance (#104) üzenetére


macii97
senior tag

Könyörgöm csak egy pár kommentet olvassunk vissza mielőtt ilyeneket leírunk, ha már tájékozódni nincs idő! :W

(#110) ollie válasza Fryskitt (#83) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A telefon árához képest kifejezetten jók azok a képek.

***

(#111) Fryskitt válasza Jakesz (#97) üzenetére


Fryskitt
addikt

Álmodozó vagyok.... :K

ollie: csak a képeket néztem, nem azt, hogy miből jön s mibe kerül. :O

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#112) Kornel válasza ollie (#110) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem is.
Nézem a hibákat, de a redmi note 3 pro után nem látom, úgy látszik hozzászokott a szemem a szrhoz :C

(#113) kano válasza ollie (#110) üzenetére


kano
nagyúr

Ez igaz, de az a baj, hogy ez egy Flagship így nem csak az árához képest kellene jónak lennie.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#114) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Már pár nappal a cikk megjelenése előtt megrendeltem és olvasva a sorokat azt kell mondjam abszolút nem bántam meg, még úgy sem, hogy nincs a kezemben a telefon még.

Igen, a kamera nem a legjobb ez az egyik amit bevállal az ember a 500€-os árcédulával a pöpec hardware mellett. De így sem kell temetni, mert nagyon sok embernek, amibe én is beletartozom, nem preferencia a fényképezés. Ha sikerül még javítani a kamera minőségén akkor az még több embernél a vásárlás felé billenti a mérleg nyelvét, a tulajoknak pedig elégedettséget okoz. Lehet hasonlítani S8-hoz, Mate 10-hez meg többi hasonló telefonhoz és persze mindig lehet találni pár dolgot amiben ez vagy éppen az jobb. De egy valamiben tuti ez a telefon lesz a befutó az pedig az ár. Mondhat bárki bármit, manapság még mindig ez az egyik legnagyobb korlát a vásárlók többségének.

Összességében teljesen jogosnak tartom az ajánlott plecsnit.

UI: Már igazán ideérhetne az enyém is! :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#115) kano válasza Ance (#104) üzenetére


kano
nagyúr

Erre szokták mondani, ha csendben maradtál volna, bölcs maradtál volna.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#116) ollie válasza kano (#113) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Te kevered a flagship kifejezést valamivel. Eleve nem is flagship, mert ha egy gyártónak csak egy terméke van, nincs értelme a használatának.

***

(#117) Kornel válasza ollie (#116) üzenetére


Kornel
veterán

Valószínű keveri a flagship killerrel.

(#118) Menthirist


Menthirist
veterán

Nekem a Nexus 5-ömben a mikrofon 2-3 hete halt meg, így pont kapóra jött a megjelenés. Sok utánaolvasás után a megrendelhetőség napján, 1 perccel az indulás után meg is rendeltem a 8/128-as variánst. Pénteken délben meg is érkezett. Gyakorlatilag mindenben teljesen elégedett vagyok vele, egykezes használathoz nekem egy kicsit kényelmetlenül nagy, de majd megszokom a váltott egy-kétkezes használatot (vagy nézek valami szoftvert majd, ami segít az egykezességben). A kamera nekem sosem volt egy döntő tényező, a Nexus is már megjelenéskor le volt maradva képminőségben az akkori éllovasoktól, de ez mindenképp fejlődés hozzá képest, és amikor csináltam összehasonlító képeket a szintén mindig nálam lévő i6S-sel szemben, általában nem volt különösebb keseregni való, csak a színhőmérsékletben volt a legtöbbször különbség (a 6S-hez képest ez sokkal sárgább képet adott, de jobban megnézve valójában az 5T-é volt a valóságosabb, mert saját szemmel is sárgásnak láttam a dolgokat, csak ezt a 6S kompenzálta). Az állandó S8-al való összehasonlítást azért nem értem, mert oké hogy most karácsonyi akciókban külföldről be lehetett húzni közel azonos áron a két telefont, de valójában nagyon nem egy árban van a kettő. Idehaza S8-at hivatalos két év garival pedig jó 50-60 ezerrel drágábban lehet venni hivatalos forrásból (64 gigás 5T már kapható volt 155-től, míg ugyanekkora S8-at jellemzően 220-230 körül láttam amúgy. Amazonon is jópár száz euróval több volt az S8 a mostani akció előttig). Szóval nem ugyanaz az kategória amúgy.

Említve lett a hívás felvétele, számtalanszor tettem le a bejövő hívásokat az első napokban :) A Dash charge-ot viszont baromi gyorsan meg lehet szokni, és nálam volt hogy simán 30%-on állt két napnyi használat után is. Azért nem hagyom lemerülni ennyire, 40-50% körül már rá szoktam tölteni, de ez konkrétan csak percek kérdése.

Szóval én nagyon elégedett vagyok a telefonnal, remélem hasonlóan sokáig társam lesz, mint a több mint 3 évig szolgáló első generációs Nexus 5-öm volt :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#119) sutszi válasza Kornel (#93) üzenetére


sutszi
veterán

& (#96) Edge : Az én használati szokásaimba nagyon nem illeszkedik. Van akinek ez nem gond. Míg másnak előny, nálam ez kompromisszum. Sokszor használom fektetve / támasztva az asztalon a telefont anélkül, hogy felemelném. Ezt hátlapi szenzorral nem lehet megoldani... De aki nem így használja, annak ez nyilván nem is lesz probléma.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#120) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

ezt a háttérképet nem találom sehol, valaki akinek már van op5t-je feltöltené valahova.
Köszönöm.

(#121) Winner_hun


Winner_hun
félisten

3.oldal:

A főoldaltól balra például elérhető a Shelf, vagy is a polc -> vagyis

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#122) Kornel


Kornel
veterán

Igazából az OIS hiányzik belőle, ezért nem is lesz sose az igazi flagship-ek szintjén a kamerája.
Van egy jó összehasonlító videó a pixel 2-vel, most nézem a TV-n.
Ahol a pixel 400-as ISO-t használ, ott a oneplus 4000-et...
Kompenzálni kell az OIS hiányát.
Innentől kezdve halott ügy.
Állvánnyal jó lehet ;)

(#123) RetepNyaraB válasza Kornel (#122) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Van manuális mód; olyan iso-t raksz, amilyet akarsz. A végeredmény a fontos és a lelombozó is kicsit.
Persze mindenki ezen lovagol most, mármint, akinek fontos a fényképezés. Többiek örülnek és joggal teszik.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#124) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

A fotók minősége baromi jó és végre úgy tűnik valamit másként csináltak a tesztelők, mint a legtöbb tesztben, mert reális és objektív módon megítélhető fotók születtek.

A raw fotók baromi jól mutatják, hogy mit tud a kamera, és legfőképp mit csinál a szoftveres feldolgozás a telefonon.
Itt utalnék vissza az LG V30 vag yúgy általában bármelyik LG betegségére, a kontraszttal "körberajzolt" élekre. Az valami elképesztő vacak eredményt produkál mindig és ebből látszik, hogy ott a kamera algoritmusok készítőinél van valami agybaj.

Itt ez nincs és sokkal élvezhetőbb és profibb a képek összhatása! Fotósoknak is közelebb áll ez majd a szívéhez, mert dslr szerű a raw alapállapot által nyújtott kép.

(#125) RetepNyaraB válasza gekkoXT (#124) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Bah, néztél pár képet rendes felbontásban? Ha igen, ideje szemészhez fáradnod sajnos a véleményed fenntartása mellett...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#126) Kornel válasza RetepNyaraB (#123) üzenetére


Kornel
veterán

Én megrendeltem.
Nekem ezek a képek bőven megfelelnek.

Az emberek többsége automatán használja, és ha lejjebb vesszük az ISO-t OIS nélkül, akkor elmosódott lesz a kép, ha meg rövid a zárido, akkor sötét.

(#127) ADAM1337 válasza Kornel (#122) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nálam lehet emiatt ki is marad.
Majd a 7.

(#128) Kornel válasza ADAM1337 (#127) üzenetére


Kornel
veterán

Igazából megvettem egy Honor 9 áron, annyit biztosan tud kamera téren is, a többiben meg simán körberöhögi.

Írtam.

[ Szerkesztve ]

(#129) ADAM1337 válasza Kornel (#128) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jó vétel mindenképp a nyitó áron is.

(#130) Menthirist


Menthirist
veterán

Még mindig ez a "nem csinál dslr minőségű képet" téma. Boo-hoo hogy csak ilyen meg ilyen szar képet képes készíteni, ami messze van egy Hasselblad szintjétől.

Nem mintha az emberek 95%-ának ne lenne bőven megfelelő minőség egy rohadt mobiltelefontól :) Én még a hátsómat vertem a falhoz, amikor 640x480-as képet tudott rögzíteni a telefonom, abból is csak pár darabot.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#131) Kornel válasza Menthirist (#130) üzenetére


Kornel
veterán

Teljesen jó képek.
A másodiknál egyértelműen látszik a 2000+ ISO érték, ekkor kellene az OIS.

Nem fikázom, a redmi note 3 pro-m egy kaputelefon Ehhez képest :)

Meg amíg is úton van ez (lassan).

(#132) ADAM1337 válasza Menthirist (#130) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én a cif korszakra is emlékszem meg a nokia-s 120*160-as fotókra. :DDD
Amúgy a második kép elég maszatos lett, ott bemozdult a cucc.

(#133) Kornel


Kornel
veterán

Egyébként egyetértek azzal a kijelentéssel, hogy a raw-ban lőtt képek egész jók lettek.
Ezt kéne megugorniuk a fejlesztőknek.

(#134) Menthirist válasza ADAM1337 (#132) üzenetére


Menthirist
veterán

Én mozdultam be, sörözésről jöttem :D

Kornel: a nexus 5-öm ilyen fényviszonyok között kb bottal tapogatózó látássérült, ha fotóról tan szó. Pedig annyira nem régi telefon.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#135) doooo válasza Menthirist (#130) üzenetére


doooo
veterán

A második kép tényleg szar, az meg megint más, hogy ki mit fogad el megfelelőnek. Mivel 2017-et írunk (annak is a legvégét), ez már nem felel meg a mobilos fényképezés csúcsának. Lényegtelen most az ára, vagy, hogy 15 éve minek örültünk volna. Nincs ezen mit vitatkozni, csak el kell fogadni. Neked tetszik? Oké. De ettől még marad a tény, hogy nem a legjobb. :R

(#136) tomboy0013 válasza Menthirist (#130) üzenetére


tomboy0013
veterán

"Én még a hátsómat vertem a falhoz, amikor 640x480-as képet tudott rögzíteni a telefonom, abból is csak pár darabot."

Jó hát volt idő mikor a polifonikus csengőhangnak is örültünk. Attól még nem kell egy szintén megragadni.

(#137) Menthirist válasza tomboy0013 (#136) üzenetére


Menthirist
veterán

Ez konkrétan köröket ver a pár éve megjelent nexus 5-ömre fotós minőségben. És az is egy bitang jó telefon volt már.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#138) TheZukker


TheZukker
tag

Én is kiadás napján rendeltem (21. Szerda) nem express szállítással itt volt péntekre (24). Piros pont.

Oxygen OS nálam már bevált (O+Xről váltok), most is imádom, bár neheztelem, hogy a navis gombok kusztomizációjából (szépen magyarul :DDD ) kimaradt a kamera megnyitása, illetve az előzőleg megnyitott alkalmazásra való visszaugrás. Valamint az ambient display sem a régi már, majd megszokom. Amúgy (picit halványabb) piros pont.

Gyorsaság fantasztikus (nekem is csinálja a fészbuk néha a drámát, de az ugye az app hibája inkább, ahogy a kolléga is említette). Piros ez is.

Üzemidő teljesen jó, töltés meg kretén sebességekben van, teljesen át kell állítanom magam. A már fent említett színű pötty.

Kamera: sajnos átlagos, sokszor mosott, nekem viszont így is előrelépés, de megvárom azt a decemberi fixet. Nincs még pont.

Az árról meg azt hiszem nem kell beszélni.

Ennyiért egy nagyon jó telefon.

Szerk: mettől meddig (százalékban) kéne tölteni, hogy ne gyilkoljam meg az akksit? :U

[ Szerkesztve ]

(#139) Szabcsizz válasza TheZukker (#138) üzenetére


Szabcsizz
őstag

A legfontosabb,hogy pl estére ne hagyd a töltőn. Én mindig úgy csinálom,hogy egy percnél se maradjon tovább rajta. Plusz lemeríteni sem szabad. Vagyis szabad,csak nem tesz jót neki.

[ Szerkesztve ]

(#140) TheZukker válasza Szabcsizz (#139) üzenetére


TheZukker
tag

Tehát a mondjuk 20-96 az jó?

(#141) Menthirist válasza TheZukker (#140) üzenetére


Menthirist
veterán

Én speciel szintén úgy hallottam, hogy jobban bírják a több, de rövidebb töltést, tehát se ne túl sok, se ne túl kevés. 30-35 alá nem nagyon hagyom, de 100-ig se feltétlen töltöm.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#142) gekkoXT válasza RetepNyaraB (#125) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Melyik részével nem értesz egyet?

(#143) ollie válasza TheZukker (#138) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha duplán tapizol az alkalmazás váltón, nem nyitja meg az előzőleg megnyitott appot?

***

(#144) Dominó85 válasza ADAM1337 (#120) üzenetére


Dominó85
veterán

[link]
[link]
[link]

Talán valamelyikben benne van.

* Péter - 06302461862 *

(#145) TheZukker válasza ollie (#143) üzenetére


TheZukker
tag

Nem. :(

(#146) Jeanne d'Arc

Nem lett rossz, az elődje is príma, nekem a kamerával sem volt gond.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#147) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

2 év garancia az akkura is vonatkozik?

(#148) macii97 válasza Sanyi.mTs (#147) üzenetére


macii97
senior tag

Igen!

(#149) BeastMode válasza Kornel (#86) üzenetére


BeastMode
őstag

Na, az a teszt nem ér semmit.
Mindig az a gyártó a legjobb, aki a legtöbbet fizeti Nekik.

(#150) batai15


batai15
félisten

Nem rossz de ennyi pénzért már nekem szempont az is hidd egy sok oldalú ui legyen alatta sok hasznos dologgal mint például amik a miuiban vagy grace uxban vannak így főleg hogy nem sokkal drágább az s8 azt venném meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.