Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) macii97 válasza mucsácsó (#848) üzenetére


macii97
senior tag

Nekem pont ellenkező a tapasztalatom. A DHL futár reggel 9kor hívott, hogy itthon talál-e, mert 15-20 perc múlva érkezne. Persze otthonvoltam, de más futárok konkrétan az ablakot verik és csak akkor telefonálnak ha már itt vannak az utcában.
Nagyon OFF, de arról ne is beszeljünk, hogy régebben minden csomagot ajtón belül hoztak (családi ház), most meg megállnak a ház előtt, dudálnak(!!) nekem, hogy menjek má' ki a rohadt csomagomért. Ez azért kicsit felháborító (nem mintha leesne a lábam, hogy kimegyek, de na, a futár nekem ne dudálgasson...)

(#852) SharpSA válasza purcigeorge (#850) üzenetére


SharpSA
veterán

14-én este fél 8-kor.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#853) SharpSA válasza macii97 (#851) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem ezek a dolgok a futáron, illetve a helyi depon múlnak, nem az egész cégen.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#854) SharpSA


SharpSA
veterán

Most jött az SMS, hogy 20 perc múlva érkezik a kütyü... :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#855) mjani1172 válasza mucsácsó (#848) üzenetére


mjani1172
addikt

Csak óvatosan a kijelentéseiddel. Napi 200 csomagot kell kivinniük, reggel 5 kor kezdenek és 22 kor még dolgoznak,hogy te megkapd a sz. rodat.
Borzasztó sokat dolgoznak.
Kb 1 napot sem bírnál ki ezeken a helyeken.

[ Szerkesztve ]

(#856) SharpSA


SharpSA
veterán

És fél 8 előtt picivel meg is kaptam. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#857) racerx válasza SharpSA (#856) üzenetére


racerx
őstag

Akkor majd egy kis összehasonlítást a kameráről plíz az S8-al,( elég leírva is :), mert asszem az enyém megy asszonynak {vagy a ph-ra ha nem kell neki), és nem szeretném ha sokkal jobban járna :).

(#858) Timer válasza mjani1172 (#855) üzenetére


Timer
veterán

+1, nincs futár ismerősöm, de ezeknek menniük kell, mint a töketlen, ez látszik. Egyébként eddig minden OP-m időben megkaptam, nem volt semmi fennakadás, igaz, én olyan címet adok meg, ahol mindig van valaki, ha más nem, hát a portás. Egyébként TOF-ra, DHL-re, GLS-re egy szavam nem lehet, pedig rengeteget rendelek. Általában hívnak, egyeztetünk, és ennyi. MPL már más tészta, ott néha bele lehet futni f@szparaszt emberekbe.

(#859) mjani1172 válasza Timer (#858) üzenetére


mjani1172
addikt

"MPL már más tészta, ott néha bele lehet futni f@szparaszt emberekbe."

Igen, sajnos nem sokan maradnak,hiszen aki egy kicsit jobb képességű az 1-2 hét múlva továbbáll. Nagyon sokat dolgoznak, ezt a pénzt máshol 1/3 ennyi munkával megkeresik.
Szinte természetes, hogy szelektálódnak.
Ez mindegyik csomagszállítóra igaz.

[ Szerkesztve ]

(#860) stevee251 válasza mjani1172 (#855) üzenetére


stevee251
tag

Kiről beszélsz? Mert nem a UPS-ről az biztos...

Azért ne túlozzunk már.

[ Szerkesztve ]

(#861) McLaca válasza Timer (#858) üzenetére


McLaca
őstag

TOF nálam leszerepelt többször is. Akkor küldenek e-mailt, SMS-t hogy csomagom fog érkezni, amikor már 1 órája átvettem. Ezt többször is eljátszották. Délutánra ígérik a szállítást és fél 9-kor már az ajtóban topognak... Munkatársamnak egy komplett rendelését eltüntették, sosem lett meg.
GLS az, akivel maximálisan elégedett voltam eddig.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#862) SharpSA válasza racerx (#857) üzenetére


SharpSA
veterán

Meglesz. Az biztos, hogy batár gyors. Délután lesz időm képeket alkotni. Hogy lehet beállítani azt, hogy a navigációs sáv mindig fekete hátterű legyen?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#863) HREH válasza SharpSA (#862) üzenetére


HREH
senior tag

Stock rendszerben nem tudod beállítani, de pl. ezzel igen.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#864) TheDragon007 válasza HREH (#863) üzenetére


TheDragon007
senior tag

:R Köszi, ez nagyon jól megy.
Nekem bejön a zene vizualizáció is háttérnek, hát még ha PlayerPróval is menne. Majd idővel.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#865) mukisrác válasza HREH (#863) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Átlátszóságra is tudsz valamit?

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#866) HREH válasza mukisrác (#865) üzenetére


HREH
senior tag

Mármint a navbar átlátszóságra?
Szerintem az app-ban azt is be lehet állítani, bár nem volt még időm megnézni.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#867) mukisrác válasza HREH (#866) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Igen, igen

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#868) stevee251


stevee251
tag

Van esetleg bevált alkalmazás, amivel ezt a némító három állású kapcsolót ki tudom váltani? Az nem igazán jött be, máshogy meg nem tudom némítani.

(#869) bajaki válasza stevee251 (#868) üzenetére


bajaki
őstag

Én ezt használom OnePlus 3 óta.

[ Szerkesztve ]

(#870) SharpSA válasza HREH (#863) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, azzal oldottam meg, S8+-on is azt használtam.

Képek S8+-hoz képest: készítettem pár képet automata módban kevesebb fény mellett is, szerintem jók. Pici eltérések vannak, mert a fókusz nem ugyanott van, de ha ugyanoda raktam sincs jelentős különbség. A részletek és színek rendben vannak. Bár ezek most mind közeli képek voltak.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#871) Edge válasza SharpSA (#870) üzenetére


Edge
veterán

Aki egymás mellé tudja tenni a két készüléket nem tűnt fel neki hogy az 5tnek jobb a panelja ránézésre? És itt most no offense, de nekem volt a minap ehhez szerencsém ugyanis kollegám s8+-t vett és az 5t képe sokkal élesebb és teltebb, még meg is jegyezte hogy 'nyádat mit kell beállítani az s8+-on hogy úgy nézzen ki mint az 5t. Nekem 75%-os fényerőn volt de akármit csináltunk az S8+-al fakóbb volt a végeredmény(fényerő, felbontás bármi).

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#872) macii97 válasza Edge (#871) üzenetére


macii97
senior tag

Másképp van kalibrálva, illetve gondolom az s8-ben is vannak különböző kalibrációk, amit választani lehet. Nem lehet sokkal jobb, mivel valszeg nagyon hasonló a két panel (ugyanis az 5t-ben is samsung panel van!)

(#873) glugi


glugi
aktív tag

Futár témához:

Ahogy korábban írtam, nekem UPS hozta, csak azt láttam, hogy mikor van Vecsésen a cucc, utána már nem lehetett live-ban követni, mint mondjuk a DPD-nél. Fehér furgon hozta, semmi egyenautó, egyenruha.

Akkor most így a karácsony közeledtével sajnáljuk külön a futárokat, vagy mi? Hú, mennyit dolgoznak. Na és...Más is gürizik, sőt még többet, még felelősségteljesebb munkakörben és még lehetne sorolni napoki. Nem és nem, ez nem érv. Futárnak sem kötelező egyébként menni, de ez már nagyon off lenne.

A lényeg, hogy szerintem általában elvárható lenne egy futártól a korrekt együttműködés - nem, nem kérem, hogy körbeugráljon, csak mondjuk ne dobja be a kapun a csomagot és várja meg (mert meg kell várnia), amíg kibontom és tételesen átnézem, aztán beszélgessünk a jegyzőkönyvről. Ja hogy ő siet...aha...Ez igaz a cégre/depóra is.
Félreértés ne essék, kevés negatív élményem volt nagyobb futárcéggel, hozzájuk tartozó futárral (MPL pl. ellenpélda, de ott van olyan is, akivel majd' 10 éve jól működik a futár-címzett viszonyunk), csak már legyen itt a másik vélemény is.

GLS futár csinálta egyszer azt, hogy a helyi posta melletti kis céghez adta be a csomagomat, mert a cégnél ismertek engem és a futár nem akart visszajönni már a héten 2. kézbesítésre - pedig benne volt a szolgáltatásban. Én pedig mikor láttam a neten, hogy kézbesítve, sakkozhattam hogy kinek és mégis ki az a Kissné aki aláírta a csomagot. :C

Más, AMOLED: nem volt még ilyen kijelzős telefonom. Szokjak hozzá, hogy egy kicsit zöldes egyes terület mikor a betekintési szöget változtatom/megdöntöm a telefont, vagy hibás lehet a panel? Leginkább homogén világos/fehér felületen lehet észrevenni és eléggé zavarja a szememet ha kiszúrom. Pl. olvasom a fórumot és egyszer csak a felső részén meglátom, aztán döntöm és lejjebb látom már. Display Tester-rel próbálgattam, ott elvileg minden rendben. Olvastam is erről a jelenségről úgy általában a panellel kapcsolatban, de zavaró, bár lehet, hogy a szememmel van valami, vagy a gyári fólia viccel meg. Másnak is mutattam, halványan mindenki érzékelte, de adott sávban eltűnik mikor döntöm a telót, így talán jelenség, mint hiba. Leginkább akkor jön elő, ha az éjszakai mód be van kapcsolva. sRBG-re kalibráltam, ha normálon hagyom, úgy kevésbé feltűnő talán. De már sokat bámultam, lehet csak a szemem csap be :((

[ Szerkesztve ]

(#874) Edge válasza macii97 (#872) üzenetére


Edge
veterán

jaja azt tudom csak nem értettem hogy az istenbe nem tudtuk úgy beállítani az elvileg jobb paneles s8+-t hogy lehalább olyan jó képe legyen mint az 5tnek, fura volt mindenesetre... igen kalibrációs profilokat is váltogattuk.

glugi: 180 fokban nézel rá akkor lehet látni, de valjuk be ez igen ritka, legalábbis nálam az :)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#875) makopeter válasza glugi (#873) üzenetére


makopeter
tag

Enyém is zöldes, de csak irreális nézési szögből látni.

(#876) SharpSA válasza Edge (#871) üzenetére


SharpSA
veterán

A színt is állítottátok? Ezt még nem néztem, de gondoltam erre is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#877) SharpSA


SharpSA
veterán

Eddig azt kell hogy mondjam, érződik az S8+-on, hogy eléggé bele van nyúlva a rendszerbe. Az 5T-n minden gyorsabb és a beállítások is egyszerűbbek. Van a családban egy OP3 is, azon már az oreo fut és rendben működik. Viszont az 5T jobb mindenben, az tuti. A kamerája is rendben van úgy látom, de még kevés képet készítettem vele.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#878) stevee251 válasza bajaki (#869) üzenetére


stevee251
tag

Köszi, ez jó. :R

(#879) glugi válasza makopeter (#875) üzenetére


glugi
aktív tag

Igen, az a zöldesség megvan, az oké, ha szinte oldalról nézem, nem is zavar, nyilván nem onnan bámulok rá én sem :)
Itt arra gondolok - nem tudom jobban leírni - hogy normál használat mellett a kijelző felső harmadában mintha egy szabályos téglalapnyi részen zöldes(ebb) lenne az amúgy világos/fehér a háttér, de nagyon-nagyon halványan. Ha oda koncentrálok és kicsit megdöntöm a telefont, akkor látom, hogy ez a rész lejjebb vándorol, vagy éppen feljebb.
Egyfelől a szemem is csalhat, már nem is tudom hányszor nézegettem, másfelől lehet AMOLED jelenség is, amire mondjuk a gyári fólia ráerősít, de akár egyedi hiba is lehet a panelben. Ezt szeretném valahogyan kideríteni :))

Mikor a display tester-en belül homogén fehéret, vagy világos szürkét nézek és arról készítek screenshot-ot, akkor utólag mondjuk laptopon nézve már nyilván nincs itt ez a "sáv". Minden más homogén szín szuper rajta, pixelhiba nincs, mindenhol érzékel, stb. leteszteltem minden a programban elérhető módon. Ebből úgy sejtem, hogy a betekintési szög-panel-fólia hármas vicceli meg a szememet. Viszont a panelhez nem értek sajnos. Nem szeretném visszaküldeni, lehet csak túlgondolom már....

(#880) makopeter válasza glugi (#879) üzenetére


makopeter
tag

Szemből nem szabadna elszíneződnie, legalábbis én még nem vettem észre egy amolednél sem.
Esetleg próbáld meg szemből lefotózni a telót fehér háttérrel, ott is látnod kellene és mi is meg tudjuk nézni.

[ Szerkesztve ]

(#881) racerx válasza SharpSA (#877) üzenetére


racerx
őstag

Az hogy gyors, az számomra egyértelmű (már a hármasom is az volt), bár az S8 ra se panaszkodom, (ugyanaz a Nova config + True Phone dialer), talán a egyedül ott nem vettem le az animációkat 0.5 re, mert minek ? :) , SAmun le van véve. A fényképnél engem az izgatna, hogy hol vérzik el az EIS, ahol a Samu OIS megoldja a dolgot, vagy van e egyáltalán ilyen eset. (bár egyenlőre úgy néz ki asszony átveszi, és én is majd egy az egybe letesztelhetem :) ).

(#882) Behroozo


Behroozo
tag

Nem semmi sebességgel dolgoznak, szerdán délben rendeltem a cuccost (6/64), a ups pedig már holnapra ígéri a szállítast (most poznanban van). :)

[ Szerkesztve ]

(#883) purcigeorge


purcigeorge
aktív tag

Én szerdán délután 4 körül rendeltem. Akkor hátha még az ünnep előtt ideér.

(#884) SharpSA válasza racerx (#881) üzenetére


SharpSA
veterán

Bent a szobában csináltam képet, alig volt fény. Ahogy néztem az S8+ sem csinált volna jelentősen jobb képet. Hosszabb záridős képet nem csináltam.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#885) SharpSA


SharpSA
veterán

Úgy tűnik, hogy teljes értékűen működik a Gear S3 az 5T-vel, de holnap minden kiderül. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#886) ChoSimba válasza racerx (#881) üzenetére


ChoSimba
tag

Ácsi.
EIS értelemszerűen nincs fényképnél, csak videónál. OIS van/lehet mindkettőnél.
Tehát a kérdésed valójában az az, hogy mennyivel jobb OIS-sal mint nélküle ? Azt meg régóta tudjuk :)

(#887) kano válasza SharpSA (#884) üzenetére


kano
nagyúr

Csinálj egy tájképet és nagyíts bele a távolabbi pl fákra. Picasso előre köszön sajnos (olyan festmény).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#888) HREH


HREH
senior tag

Olyat tapasztalt valaki, hogy a mobile data számláló visszaugrik 0MB-ra éjfélkor? Community-ben is írták, elvileg már rég fixelve van, nekem mégis rossz...

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#889) SharpSA válasza kano (#887) üzenetére


SharpSA
veterán

Megsúgom neked hogy ez az S8+-on is ilyen kissé többet mos mint kellene és egy kompakt kis készülékkel is hasonló részlet szegény kép készül. Van egy Panasonic Lumix DMC-LX7-es készülékem, és ha egy fenyőről mondjuk 10 méterről készítek képet, abba belenagyítva nem szép a látvány. Na ilyenkor az a lényeg, hogy ott van a RAW, vagy nem kell nagyítani a képet... Hiába, kicsi az optika, ilyenkor is látszik a tükörreflexesek előnye.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#890) redbiro


redbiro
őstag

akksi mennyi idő után áll be?
eddig 2 cikluson vagyok túl, de nem valami fényes :(

it never gets easier, you just go faster

(#891) SharpSA válasza SharpSA (#889) üzenetére


SharpSA
veterán

Ja és még a szoftver ami fontos még, ami a jpg-t előállítja.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#892) szkorhetz válasza SharpSA (#889) üzenetére


szkorhetz
őstag

Hagyjad, kano ilyen. Minden topikban ottvan és osztja az igét.

(#893) SharpSA válasza szkorhetz (#892) üzenetére


SharpSA
veterán

Oh, helyén kezelem a dolgokat. ;)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#894) kóóó


kóóó
aktív tag

Olvastam, hogy portoltak a 3t-hez a google fele hdr kamerat.
Erdekelne, hogy kamera szempontjabok a 3t jobban sikerult mint az 5t?
Es valoban javitott a frissites a kamaeran? Vagy nagyon alul marad egy csucskategorias telefongoz kepest?

Üdv.: kóóó!

(#895) Gergosz2 válasza kóóó (#894) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ha nem győzött meg a telefon ne vedd meg. Nem tudom mire számítasz egy OnePlus topikban, de az itt lévő emberek mindegyikének megfelel a kamera minősége. Mondom, ha emiatt kétségeid vannak, akkor ne vedd meg.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#896) Behroozo válasza Behroozo (#882) üzenetére


Behroozo
tag

Reggel 10-re meg is jött! Nagy pacsi a oneplus-nak és a ups-nek is! :C

(#897) mucsácsó válasza redbiro (#890) üzenetére


mucsácsó
tag

Melyik verziós OOS van fent nálad?
4.7.4 és 4.7.5 képes fos akksi időket produkálni jónéhány embernél - persze valakinél meg szuperál. (nálam nem :) )
Akksi idő szempontból a 4.7.2-t mondják a legjobbnak, azzal nekem is jobban bírta sokkal.

(#898) redbiro válasza mucsácsó (#897) üzenetére


redbiro
őstag

4.7.4 van fent, azonnal jött az értesítés ahogy bekapcsoltam

it never gets easier, you just go faster

(#899) purcigeorge


purcigeorge
aktív tag

Holnap (23.-án) még szállít a DHL? Aki azzal rendelt, hány nap alatt ért ide a csomag? Ma vették fel reggel.

(#900) kano válasza SharpSA (#893) üzenetére


kano
nagyúr

Lehet, hogy inkább saját tapasztalatból kellene ítélned és nem mások véleménye alapján. :K ;)
Sajnos olajfestményről van szó, hiába szépítjük a dolgot, és nem a hajról vagy a fenyőtűről van szó. Pl egy parkoló autó festése is ilyen. Sima OP5 topicban azt mondják, hogy az Oreo javítani fog rajta. Meglátjuk... :R

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.