Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) szpali válasza mukisrác (#793) üzenetére


szpali
addikt

Nálam op5
Restart után jön elő és pár nap múlva egyszer csak elkezd múúkodni.
Onnan szoktam észre venni, hogy nyitva tartja a készüléket a MiBand, nem kell minden egyes alkalommal ujjazni

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#802) Edge válasza kano (#800) üzenetére


Edge
veterán

csak pár tulajnál jön elő, szal jól érzed azt.
APNes dolog is csak egy bizonyos szolgáltatónál jön elő.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#803) SharpSA


SharpSA
veterán

Kaptam egy ilyen sms-t:
"DHL EXPRESS xxxxxxxxxx kuldemenyenek (felado: ONEPLUS) kezbesitese a vamkezelestol fuggoen ekkorra varhato: dec. 21 2017. Kezbesitesmodositas: https://delivery.dhl.com/HU/.... SMS-kuldes leallitasa: https://unsubscribe.dhl.com/HU/...."

Ez így normális? Más is így kapta a készüléket? Vámkezelés?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#804) makopeter válasza SharpSA (#803) üzenetére


makopeter
tag

Normális. :)

(#805) Vagany válasza SharpSA (#803) üzenetére


Vagany
őstag

Én is kaptam egy ilyen SMS-t, valószínű sablon szöveg, Lengyelből jön nem is lehet VÁM.
8/128-as 13-ai rendelés (standard) 19-én (ma) feladva és elvileg 21-én érkezik (remélem :C ).
A szám alapján a dhl.hu -n követheted.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#806) racerx


racerx
őstag

No asszem én is rászántam magam, hogy az S8-at lecseréljem erre, ahogy nézegetem a kamera annyira nem is rossz (sok helyen low light ban el is veri ..wtf :) , de valszeg megvárom az év elejét, így évvégén nem tom mennyire 100 %-os a posta..

(#807) HREH válasza SharpSA (#803) üzenetére


HREH
senior tag

Igen, nekem is így volt.

Egyébként nagyon bejön a készülék eddig, valami eszméletlen gyors, majd írok egy hosszabb szösszenetet is 1-2 hét használat után :)

Más: ezt a folder lockot hogyan kell beállítani? Haver OP3-ján volt, hogy ujjlenyomattal lehetett csak feloldani egy könyvtárat, én is használnám, de nem találom sehol :D

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#808) racerx válasza Vagany (#805) üzenetére


racerx
őstag

Mennyiben van most forintban a 128-as?

(#809) Vagany válasza racerx (#808) üzenetére


Vagany
őstag

10% diákkedvezménnyel kicsivel 160 ezer alatt (503,1EUR*317,47=159.719Ft) lett az OTP-nél. Most lehet még jobb is kicsit a Ft - € árfolyam.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#810) agressor12 válasza SharpSA (#803) üzenetére


agressor12
senior tag

Nekem UPS hozta :)

(#811) makopeter válasza HREH (#807) üzenetére


makopeter
tag

Folder lock nincs, app lock van: Beállítások > biztonsági és zárolási képernyő > alkalmazás páncéldoboz.

Egyébként én is kerestem egy darabig.

[ Szerkesztve ]

(#812) SharpSA válasza Vagany (#809) üzenetére


SharpSA
veterán

Tőlem 161022 Ft-ot (159138-at foglaltak le elsőre) vontak le tegnap diákkal a 8/128-asra.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#813) HUNgaroczel válasza makopeter (#811) üzenetére


HUNgaroczel
tag

De van, gyári File manager->Secure box.

(#814) HREH válasza makopeter (#811) üzenetére


HREH
senior tag

Köszi :R

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#815) szkorhetz válasza SharpSA (#812) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nekem diákkal 148600-at a 6/64-re, elsőre 144 ezret vont le.

Erste... :)

(#816) Gergosz2 válasza szkorhetz (#815) üzenetére


Gergosz2
veterán

otp-nél amikor rendeltem 141k-ban állt meg az egész.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#817) redbiro


redbiro
őstag

nekem 6/64 diákkal 145k (OTP), de priority shippinggel kértem

it never gets easier, you just go faster

(#818) glugi


glugi
aktív tag

Ha valakinek még újdonság lenne: Paypal használata esetén érdemes figyelni arra, hogy ki váltsa az eurót (Paypal vagy saját bank). Nálam kb. 7 ezer Ft volt a saját bankom javára a különbség.

(#819) bordi10 válasza glugi (#818) üzenetére


bordi10
senior tag

Ezt hol kell a paypal-on belül?

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#820) glugi válasza bordi10 (#819) üzenetére


glugi
aktív tag

Itt pl jól le van írva. De én nem állítottam át, mivel olyan sokat nagy összegben nem fizetek vele. Azonban mielőtt rányomtam volna a vásárlásra a paypal ablakban, ott átállítottam a kártyámra. Ilyenkor a paypal kiírja, hogy forintban mennyi (ha HUF számlád van) ha ők váltják át és alatta lehet kiválasztani a bankodat, ilyenkor csak az eurót látod.
Mindez akkor érdekes, ha HUF-alapú a kapcsolt számla, ill. kártya.

[ Szerkesztve ]

(#821) redbiro


redbiro
őstag

a ups küld külön mailt, hogy adott napon belül mikor hozza a csomagot?
mert most kaptam meg a trackinget és az eddig péntekre saccolt csomag már Mo-on van, a ups oldala szerint mai kiszállítással. én meg ma nem úgy terveztem, hogy itthon ücsörgök a csomagra várva :)

it never gets easier, you just go faster

(#822) kcsa válasza redbiro (#821) üzenetére


kcsa
veterán

Nem küld, viszont a op dátuma nem mérvadó, csak a ups. Szóval minden jel szerint ma fogod megkapni.

(#823) redbiro válasza kcsa (#822) üzenetére


redbiro
őstag

legalább volt értelme kifizetni a priority shippinget, ez kicsivel lesz így több mint 2 nap.
a futár próbál hívni ha nem vagyok otthon? nem tudom az ups-nél hogy működik.

it never gets easier, you just go faster

(#824) kcsa válasza redbiro (#823) üzenetére


kcsa
veterán

Nemtom, én is UPS-el rendeltem, szintén két nap volt, de a futár mindenképpen kénytelen votl hívni, mert munkahelyi cím. Viszont előre nem hívott, csak amikor már itt volt a portán.

(#825) agressor12


agressor12
senior tag

Nem haladtam előre semennyit sajnos a 4G hanggal, a telefon tudja,a szolgáltató is,de nem jön elő sehogy se a menüben a kapcsoló.

(#826) kcsa válasza agressor12 (#825) üzenetére


kcsa
veterán

Nem is fog, amíg az adott típust a szolgáltató nem engedélyezi.

(#827) ChoSimba válasza glugi (#818) üzenetére


ChoSimba
tag

A paypal vs. bank váltásnál ne tévesszen meg senkit, hogy a bank elsőre jóval kevesebbet von le.
Sok banknál a középárfolyamon történik a fizetés, majd pár nap múlva vagy hónap végén záráskor még ráterhelnek konverziós díjat is. A bank sem jótékonysági szervezet, mint az köztudott. Ha biztosra akartok menni, akkor nézzétek meg a bank honlapján, hogy mennyi a konverziós árfolyam.

(#828) bowlinggolyo válasza ChoSimba (#827) üzenetére


bowlinggolyo
csendes tag

Igazából ez pont nem a bankok miatt van, hanem a kártyatársaságoknak van egy váltási árfolyama. Az elsőre zárolt összeg pedig a banki középárfolyamon történik, amit módosít a kártyatársaság 1-2%-a

(#829) mucsácsó


mucsácsó
tag

No én szerintem visszarakom a 4.7.2-t, ha lehet valahogy... tudnátok ebben segíteni? XDA-n nézelődtem, ha jól láttam, akkor bootloadert kell nyitni meg TWRP, és azzal kellene flashelni?

Bár előtte lehet teszek egy próbát a 4.7.5-tel, de nálam nagyon nem jött be a 4.7.4...2 óra SOT-tal 50%, ez elég gyér szerintem. Főleg ahogy nézem XDA-n, hogy valaki 9-11 órákat ki tudott préselni belőle :|

nyomtam amúgy factory resetet + cache wipe-ot is már egyszer, szart se ért természetesen. (és igen, több töltésen túl vagyok már vele). Beragadt app nincs, kb szinte semmi sincs felrakva.. szóval gyanús, hogy valamit nem kajál a telóm ezen a verziós ROM-on :\ jha, és a scrollozás is be-be akad néha, eléggé csalódás ez így...

[ Szerkesztve ]

(#830) mackosajt01 válasza mucsácsó (#829) üzenetére


mackosajt01
csendes tag

Szia!

Szerintem akkor valamibe nagyon belenyúltál. Nekem 4.7.4-en ez a 3. napom, igaz éjszakára kikapcsolom, de 2 simmel használom és folyamatos a bluetooth (okos óra miatt) valamint a WIFI/Mobilnet kapcsolat. a SOT-om jelenleg 4ó 10p 29mp és még van 36% az akksiban.

(#831) mucsácsó válasza mackosajt01 (#830) üzenetére


mucsácsó
tag

Az is azért eléggé jónak mondható.. :) igen, sajna valami nem okés vele, de sokan cirkuszolnak emiatt fórumokban/communityn is, szóval nem tűnik annyira egyedi esetnek. Akinél jó, annál nagyon jól szuperál, akinél meg nem, annál nagyon nem :S

(#832) glugi válasza ChoSimba (#827) üzenetére


glugi
aktív tag

Valóban, a konverziós árfolyammal teljes a sztori, erre nem tértem ki. Plusz banktól, kártyatársaságtól is függ.
Mindenesetre én úgy gondolom, hogy ekkora összegnél érdemes átgondolni a két opciót.

(#833) Free Rgc válasza mucsácsó (#831) üzenetére


Free Rgc
tag

4.7.5-el nekem nincs bajom. Tegnap 35%-on volt 6 óra kijelző idő után, ezen kívül így használom: két sim kártya adat kapcsolattal, bluetooth be okos órával, gps ( nagyon pontosra állítva ) 8db e-mail cím, viber, whatsapp, telegram, page manager, stb... és még sokat is beszéltem. Viszont a 4.7.4 egyszer nekem is 3 órát hozott.....

(#834) HREH


HREH
senior tag

Ugye nem kapok bootloopot, ha TWRP-ből flashelek 4.7.5-ös update zipet? (Magisk + Xposed van)
N5-ön mindig újrahúztam ilyenkor a rendszert, de itt már nem szeretném mindig megcsinálni.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#835) agressor12 válasza kcsa (#826) üzenetére


agressor12
senior tag

Ha nekik kell engedélyezni akkor gondolom soha nem lesz,csak a saját árujukat tólják.

(#836) kcsa válasza agressor12 (#835) üzenetére


kcsa
veterán

Sajnos én is így érzem...

(#837) dptrsk válasza kcsa (#836) üzenetére


dptrsk
addikt

Itthon még vannak hibái az engedélyezett készülékeken is, amíg azokon nem megy flottul, addig nem lesz mindenkinek.

(#838) mucsácsó válasza Free Rgc (#833) üzenetére


mucsácsó
tag

Futok egy kört a 4.7.5-tel azért én is ma, aztán meglássssuk. :) Kicsit szkeptikus vagyok, de hátha... ;)

(#839) Edge válasza mucsácsó (#838) üzenetére


Edge
veterán

6/64 vagy 8/128?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#840) .bTr


.bTr
tag

Nem értem ezt a 4.7.5 mizériát... ha jobban megnézitek ez nem egy frissítés, nemhiába csak India és pont azon a napon amikor a spéci SW kiadás jött ki...
Semmi érdemleges nincs benne pár háttérképen és rejtett kinézeten kívül az SW-hoz...
Ezen a nyomorult updaten pörög az egész oneplus.net fórum is csak nem értem miért. :))

(#841) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Hogy lehet kierőszakolni a 4.7.5öt?
Se német, se kanadai, se indiai vpn nem találja, 4.7.4ről

(#842) mukisrác válasza szkorhetz (#841) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Oxygen updater, Google play áruház

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#843) kano válasza ChoSimba (#827) üzenetére


kano
nagyúr

Ez nem éppen így megy.
Vásárláskor beterhel egy összeget, de ez még nem a végleges összeg (ez általában egy napi banki középárfolyam, de ez is banktól függ). Ekkor az összeg zárolás alá kerül mindaddig amíg a címzett jogosult nem lesz az összegre (le nem hívja, stb). Ez kb. 1-2 nap. Amikor ténylegesen lehívják az összeget, az az napi bank által meghatározott árfolyamon történik a végleges összeg könyvelése.
Semmilyen konverziós díj nincs és pláne nem a havi záráskor történik ez.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#844) Free Rgc


Free Rgc
tag

Akkor más téma! Lassan két hete használom a telefont, nincs rajta se szilikon tok, se fólia ( gyári sem ) farmer zsebben hordva egy mikor karc sincs rajta. Nagyon kellemes meglepetés!! Nagyon jól bírja! Mintha most vettem volna ki a dobozból... És nem utolsó sorban így nagyon szép, nem rontja el az összképet semmi! :) Természetesen senkit nem bíztatok hogy ne védje, ez csak egy személyes megállapítás.

(#845) agressor12 válasza szkorhetz (#841) üzenetére


agressor12
senior tag

Indiai VPN-ről nekem megy.

(#846) mucsácsó válasza szkorhetz (#841) üzenetére


mucsácsó
tag

XDA - [OFFICIAL] OxygenOS 4.7.5 OTA for OnePlus 5T

innen le lehet kapni...kérdés, hogy mennyire érdemes. Amúgy most nem találom, de ebben a topicban valaki kivesézte rendesen, hogy milyen libraryk/verziók változtak a 4.7.5-tel, és valami hang driver is cserélve lett, amitől meg pár embernél nagyon halk lett a hangszóró állítólag... de gondolom ez se tömeges jelenség.

Viszont ez India-only update, azért nem dobja fel máshol a VPN.

@Edge - #839: 8GB/128 GB van nekem :)

[ Szerkesztve ]

(#847) stevee251 válasza redbiro (#821) üzenetére


stevee251
tag

Nálam az UPS se levelet, se sms-t nem küldött. Az adott napon nem voltam otthon, csak a trackingben láttam, hogy sikertelen kézbesítés történt. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, mondom kár hogy nem hívtak, mivel 5percre voltam otthonról. Azt mondta a hölgy, hogy a telefonhívás nem tartozik a szolgáltatási körbe (egyébként egy papírt bedobott a postaládába, amíg azt megírta, haza is értem volna). Mondtam a hölgynek, akkor reggel bemegyek érte Vecsésre (útba esik). Reggel 8ra ott voltam. 8:45-re ért be az ügyfélszolgálatos emberke, addig ott álltam a pult előtt, többedmagammal. A végére még megjegyzem, hogy megpróbáltam elkérni a futár telefonszámát az ügyfélszolgálaton meg előző nap, természetesen ezt nem lehet. Undorító szolgáltatás, nulla rugalmasság.

8/128-as modell. 5napja nyúzom. Sosem volt még ilyen jó telefonom.

[ Szerkesztve ]

(#848) mucsácsó válasza stevee251 (#847) üzenetére


mucsácsó
tag

ehh, nájsz... pedig azt hittem UPS értelmesebb banda, mint a DHL, de ugyanolyan semmirekellőek akkor ezek szerint... én ugyanígy jártam a DHL futárral, egy szót se szóltak, hogy itt jártak, csak kaptam a sikertelen kézbesítős SMS-t... ráadásul utána még amit műveltek...le se írom, kataszrófa, és az ügyfélszolgálat is vicc volt, mert egyik ügyintéző A-t mondott, a másik meg délutánra már B-t... :) ők is ugyanezt mondták nekem, idézek: "a telefonálás nem képezi a szolgálatási palettánk részét" - magyarázat: a futárunk kismillió csomagot kézbesítenek nap mint nap, nem várhatjuk el tőle ezt...
tegyük fel, hogy igaz is - viszont akkor egy MPL vagy GLS futár miért képes felhívni, hogy csomagot hoz 10 perc múlva, hol tudunk találkozni? ;) kabaré...ez a nagy logisztika... megéri nekik újraszervezni mindig az egész processzt, ahelyett hogy egy szaros telefont elengednének? :D

ami vicces, hogy a 2. ügyfélszolgis csóka azt mondta, hogy hívni fog a futár a következő kézbesítésnél...szerintetek hívott? :)

tl;dr:
szóval aki rendel telót, az tényleg figyeljen oda, és legyen az adott címen EGÉSZ NAP, mert iszonyat rugalmatlan mind2 banda ezekszerint.

2. vagy 3. sikertelen kézbesítésnél megy vissza a feladóhoz, és rádverik a postaköltséget..

[ Szerkesztve ]

(#849) SharpSA válasza mucsácsó (#848) üzenetére


SharpSA
veterán

Én mindig felhívom előre a helyi depot, hogy mi várható és ha már tudom a csomag számát, akkor azt is bemondom, sőt van amikor kérem hogy ott vehessem át a csomagot, mert úgy jobb. Nekem így mindig rendben van az átvétel. Az én készülékem most este landolt Budapesten. Holnap már nálam lesz dél körül. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#850) purcigeorge válasza SharpSA (#849) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy mikor adtad le a rendelést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.