Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) <Adamsky> válasza Phülöp (#46) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ennek semmi köze ahhoz a gombhoz. Ez ilyen Android specifikus dolog (sheratan meg is írta rá a megoldást).

#47 sheratan
" ... nem kell elővenni, bekapcsolni/feloldani a telefont azért, hogy mondjuk némára állítsam ... "
Képzeld, nekem se. :) Vagy csak nagyon ritkán. Egy rendesen kitöltött naptár és a Tasker intéz nekem mindent. Viszont még 1x a lényeg? Akkor a OnePlus telefonokon nem lehet szoftverből némítani? Ha lehet, akkor rögtön megszűnik a kapcsolat a gomb és a "valóság" között. Ha viszont nem, az gáz...

Ja, és ha már Tasker ... Phülöp, azzal akár azt is meg lehetne oldani, hogy a Youtube mindig ugyanazzal a hangerővel induljon (függetlenül attól, hogy előtte milyen hangerővel hallgattál pl. zenét a Spotify-n)

(#52) macii97 válasza hemaka (#31) üzenetére


macii97
senior tag

Miért akkor minek hívjuk a kamera védő"üveget", ha tényleg az?? :W

(#53) #16820480 válasza <Adamsky> (#51) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom, soha nem jutott még eszembe sem, hogy szoftveresen kapcsoljam, ha van rá gomb. Gyanítom, hogy nem lehet amúgy szoftverből kapcsolni, mert a gyorskapcsolók között sincs DND.

Jól kitöltött naptáram van, de oda nem írok minden kis hülyeséget be. Mondjuk ha leülök valakivel dumálni, vagy kajálni, vagy bemegyek egy csendesebb helyre (legyen az valaki irodája, egy templom vagy kórház). Lehet, hogy te ezeket is vezeted naptárban, de szerintem sokkal egyszerűbb átlökni a gombot DND állásba.

(#54) bajaki válasza <Adamsky> (#51) üzenetére


bajaki
őstag

Lehet némítani külső programmal. Például ezzel. Ha a programon belül kiválasztja az ember a néma módot akkor átvált a telefon, viszont a hangerőgombokkal nem lehet némítani.

(#55) Matada2.3 válasza Gibo (#49) üzenetére


Matada2.3
veterán

Egy ilyen tesztet én is megnéznék! A budget flagship-ek háborúja, engem ez a kategória villanyoz fel.

Finn the human

(#56) DeathAdder válasza <Adamsky> (#51) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nem mindenki érti a programozó nyelvet, meg a rootot, hogy Taskert használjon.
Ráadásul 5.0 android óta egyre jobban ütközik a rendszerrel és sok parancs esetén hibásan, vagy nem is működik egyáltalán. Én is szerettem, de Nexus 5 LP frissítés óta nem használom.

(#57) Timer válasza #80439296 (#37) üzenetére


Timer
veterán

Nyugodj meg, ennél nincs semmilyen zselé. Az ötöst ezért küldtem vissza, ezen egyáltalán nem látom. Fejre fordítva viszont jól megfigyelhető, szóval hiába mosdatták sokan a gyártót anno, elb@szottretardáltidióta húzás volt fejjel lefelé beépíteni a kijelzőt, bármi is indokolta.

Hármasról váltok egyébként, ami sebességben még mindig elég kellemes, de az 5T érezhetően fürgébb. A kamera portré módja ellenben nem győzött meg, az ötös, ameddig nálam volt, szerintem szebb portrékat lőtt.

A DND kapcsolóról. Én aProfile mellett használom. A sszoftverrel időzítem a némítást, kapcsolok repülőt, stb. A kapcsoló mindig alsó állásban van, de ha hirtelen némítani kell a telefont (Főnök jön be, olyan helyre megyek ,bármi, átlököm a kapcsolót felső állásba, és az felülvágja a szoftver beállításait. Baromi kényelmes megoldás, a Dash Charge mellett ez a másik olyan dolog, ami miatt ismét a OnePlus-ra szavaztam a pénztárcámmal.

[ Szerkesztve ]

(#58) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

OneOlus = egyre kevesebb elorelepes, egyre magasabb arcedula... Hol van ez mar a regi arazastol... :( Szepen lassan oda kerulnek a tobbi gyarto arazasi politikajahoz.

(#59) <Adamsky> válasza #16820480 (#53) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ááá, hagyjuk. Nem érted, vagy nem akarod érteni. :)

(#60) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ej de kár, hogy nem ilyen lett a sima OP5. Ez így már szerintem rendben van, és úgy tűnik, hogy a kamerán is sikerült végre valamit reszelni.

***

(#61) DonaldJames


DonaldJames
tag

Végre egy szép telefon.Köszi a tesztet.

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#62) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Jól néz ki a telefon, de az Isten szerelmére, hova növelik már a méretet? AZ oké hogy csökkentették a kávát, de a szélessége miatt kb. használhatatlan egy kézzel, így a Galaxy S8 az jobb választás. :N

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#63) Phülöp válasza <Adamsky> (#51) üzenetére


Phülöp
addikt

"Ja, és ha már Tasker ... Phülöp, azzal akár azt is meg lehetne oldani, hogy a Youtube mindig ugyanazzal a hangerővel induljon (függetlenül attól, hogy előtte milyen hangerővel hallgattál pl. zenét a Spotify-n)"

Az ugye megvan, hogy nem a youtube (vagy játék, vagy zene) hangerejét szeretném fixre, hanem a csengetését?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#64) ollie válasza Hopkins95 (#62) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi van? Ugyanolyan széles, mint a többi oneplus telefon. Az S8 meg nem phablet, az S8+ az, aminek kb ugyanolyan a szélessége, mint ennek.

[ Szerkesztve ]

***

(#65) Hopkins95 válasza ollie (#64) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az lehet, de nekem ez már túl nagy. :F Nekem egy max 72 mm-es szélességű Oneplus kellene, mert kisebb kezem van és pl. az LG G5-öt már nem tudtam kényelmesen használni. :(

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#66) mtibusz


mtibusz
tag

Sziasztok! olyan kérdésem lenne, hogy hol érdemes ezt a készüléket rendelni ? Közvetlen a gyártótól vagy esetleg van már lehetőség itt nálunk is ?? Illetve a a gariztatása, ha gond lenne vele, mennyire körülményes ezt intézni ? Esetleg várható, hogy valamelyik szolgáltató árusítani is fogja ?
:F

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#67) macii97 válasza mtibusz (#66) üzenetére


macii97
senior tag

Biztos ,hogy nem fogja szolgáltató árulni... Azért (is) ennyi az ára, mert magától a Oneplustól rendeled. Csak a Oneplus.net-en vedd! 2 év fuvaros gari. A Oneplus-fiókodban tudsz "hibajegyet" nyitni, futár viszi, majd hozza. Átlag 1 hét, én rosszat még nem igazán hallottam róluk, szerintem korrektek.
Szerk: és nem Kínába viszik javítani, hanem EU szervízbe :)

[ Szerkesztve ]

(#68) Jakesz válasza ForRedGlory (#58) üzenetére


Jakesz
őstag

A noname kínai gyártók így törnek fel, hogy az elején nagyon jó áron adnak csúcskategóriás készülékeket, aztán amikor már ennek köszönhetően elég népszerűségnek örvendnek, akkor ők is fokozatosan, néhány év leforgása alatt eljutnak árazásban a Samsung és Iphone szintjére. Lásd Huawei.

(#69) S e t h


S e t h
nagyúr

Szinte sajnálom azokat, akik a sima 5-öt vették, ejnye, ez nem volt szép.
Mert a telefon nem rossz.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#70) mtibusz válasza macii97 (#67) üzenetére


mtibusz
tag

Köszönöm a gyors választ. ;)

Még, annyi hogy itt előre utalással fizetsz ? vagy esetleg van utánvétel is?
illetve mennyi idő alatt szokott ez megérkezni ? néhány hét ?
Ja, és az jutott még eszembe, hogy mivel ez azért már nagyobb érték, és Kínából jön (gondolom én)
hogy itt van valami (akár) utólagos vámfizetési kötelezettségem vagy bármi ilyesmi ?

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#71) Jakesz válasza S e t h (#69) üzenetére


Jakesz
őstag

A 6-nál meg majd azt mondod, hogy sajnálod azokat, akik megvették az 5T-t, mert az annyira jó lett? :D

(#72) macii97 válasza mtibusz (#70) üzenetére


macii97
senior tag

EU-ból jön, amit az oldalon látsz, az a végösszeg, semmi nem kön rá. Egyetemistáknak van 10% kedvezmény, ami igénybe vehető.
Előre kell fizetni, Paypallal, vagy esetleg bankkártyával. Szállítás nem sok idő, max 2 nap. Az, hogy mennyi idő alatt tudják feladni a csomagot váltó, max egy hét, vagy rövidebb.

Szerk: most éppen modelltől függően azt írja, hogy: ships within 5/6 days, tehát 5/6 nap kb mire elindul a csomag maximum.

[ Szerkesztve ]

(#73) mtibusz válasza macii97 (#72) üzenetére


mtibusz
tag

Értem. és köszönöm. :K
Ha eszembe jut még valami, majd kérdezek ;)

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#74) ollie válasza mtibusz (#70) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bankkártyával vagy PayPallal tudsz fizetni, csak előre, és Európából jön, nincs semmi extra költség.

mod: elkéstem

[ Szerkesztve ]

***

(#75) zolko74


zolko74
tag

Unokahugom pont Egyetemista. Hogyan kell intézni a kedvezményt ilyenkor?

(#76) mtibusz válasza ollie (#74) üzenetére


mtibusz
tag

annyira nem késtél el.. :N

Amúgy nagyon agyalok rajta, szimpinek tűnik így képekről, illetve a specifikációk alapján.
A másik kiszemeltem a HTC U11 Plus lenne ....

Még képlékeny a dolog... de közel a megoldás :K

Figyelem még a fórumot, itt úgyis előbb utóbb kiderül milyen pro és kontra érvek szolnak mellette vagy ellene.

Köszönöm az eddig infókat ;)

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#77) macii97 válasza zolko74 (#75) üzenetére


macii97
senior tag

Oneplus fiókot csinálsz (ha nincs még), megkeresed a "Student Program"-ot, ott kérni fogja az intézmény nevét, illetve az intézmény által a hallgatónak biztosított e-mail címet (Office 365 fiókhoz használható). Arra jön egy megerősítő e-mail, amiután él a kedvezmény 1 hónapon keresztül, a "checkout"-nál csak be kell pipálni, hogy használni szeretnéd.
Ha nincs ilyen email cím (olyan nincs, maximum nem tudnak róla) akkor lehet nekik küldeni beszkennelt diákot, de azt nem mindig fogadják el.

(#78) Integrale


Integrale
veterán

OnePlus kicsit törni magyar.

az arcalapú feloldás kevésbé biztonságos, mint az ujjlenyomat és a jelszót.

"Bad reklám is reklám too"

(#79) Edge válasza Hopkins95 (#65) üzenetére


Edge
veterán

igen igazad van a kezed túl kicsi :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#80) zolko74 válasza macii97 (#77) üzenetére


zolko74
tag

Köszönöm!

(#81) Kornel


Kornel
veterán

Enyém még szállításra vár.

(#82) no more


no more
addikt

Kegyetlen jó telefon lett, az arcfelismerés annyira gyors, hogy az "azonnali" kifejezés is lassú hozzá képest. :D Az Apple megoldásánál vagy tízszer gyorsabb.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#83) Fryskitt


Fryskitt
addikt

A fényképek kiábrándítóak. És ezekre a gépekre nem mondhatjuk, hogy ez egy telefon, telefonálni kell vele, mert igazából az a legkevésbé kiemelt funkciójuk.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#84) Kornel válasza Fryskitt (#83) üzenetére


Kornel
veterán

Kiábrándító?
Mihhez képest?

(#85) Fryskitt válasza Kornel (#84) üzenetére


Fryskitt
addikt

Egy jó képhez képest. :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#86) Kornel válasza Fryskitt (#85) üzenetére


Kornel
veterán

Samsung Galaxy S8, note8, iPhone 8 / X-hez képest lehet.
Várjuk meg a DxOmark tesztet.

(#87) Fryskitt válasza Kornel (#86) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nem hasonlítom egyikhez sem, direkt. Nézd meg nagyban az autó kerekét, tiszta akvarell. Értem én, hogy ez nem rendes fényképező, na de ennél többet vártam. A nappaliak egész jók, bár azokon is vannak hibák, de azt el tudom engedni, beleférnek a telefonos kép paramétereibe. Ha a Nokia tudott csinálni egy PureView-t sok sok évvel ezelőtt, akkor ma miért nem megy? Azt várom mindig, de aztán csalódom.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#88) mtibusz


mtibusz
tag

ha valakinek volt már esetleg kezébe HTC ONE M7, M8, esetleg M9, (ez a széria)
(azért ezek, mert nálam ezek az etalon ilyen téren)
és hallotta hogy ezek hogyan szólnak, milyen a telefon hangzása stb, (filmeknél, zene hallgatásnál, stb)
az esetleg tudna nekem véleményt mondani hogy ehhez képest egy ilyen one plus hogyan szól, milyen ? hasonló ? hangosabb, halkabb? sokkal gázabb ?

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#89) Kornel válasza Fryskitt (#87) üzenetére


Kornel
veterán

Oké, pureview-hez hasonlítva...
Mert bármelyik mai 150k-s telefon rosszabb képet lő szerintem.

(#90) hmb válasza doooo (#29) üzenetére


hmb
aktív tag

A folia az, en leszedtem mert vettem ra glassprotectort.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#91) Franklin


Franklin
addikt

8 GB van benne, mint az asztali gépemben :Y csak ezen nem fut a Witcher 3 ;]

(#92) sutszi


sutszi
veterán

Nem lett rossz. Engem csak egy dolog zavar igazán. A hátlapi ujjlenyomatolvasó... Remélhetőleg hamarosan lesz valami kijelzőbe integrált változat.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#93) Kornel válasza sutszi (#92) üzenetére


Kornel
veterán

Összességében semmi gond nincs azzal.

(#94) petipetya


petipetya
nagyúr

Megvan az év telefonja számomra, amely a hardver, szoftver, külső és az ár/érték arány alapján dőlt el. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#95) Kornel válasza petipetya (#94) üzenetére


Kornel
veterán

Több mint fél éve keresem a Redmi note 3 pro utódját, ami ár érték arányban megfelelő lenne.
Most megvan.

[ Szerkesztve ]

(#96) Edge válasza sutszi (#92) üzenetére


Edge
veterán

Sokkal kényelmesebb mint az előlapi, nekem ez az első hátlapi olvasós telóm, és már sokkal jobban kedvelem ezt a megoldást.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#97) Jakesz válasza Fryskitt (#87) üzenetére


Jakesz
őstag

Ha ismerted a Oneplus 5 kamerás képességeit, akkor nem várhattad, hogy fél év leforgása alatt csodát fognak tenni vele. Illetve ennyi pénzért nem is várható, hogy Samsung Galaxy S8 szinten legyen, ami egy jó 100-assal drágább.

(#98) hmb válasza Kornel (#89) üzenetére


hmb
aktív tag

Hat, ekozott es az lg v30 kozott vacilaltam, arban az lg v30 meg olcsobb is lett volna ugyanazzal az elofizetessel. Vegul az op5t mellett dontottem mert az lg v30 botranyosan ronda szerintem a giccses uveghatlappal.rossz dontes volt, belterben macrokat fotoznek elsosorban de krikan aluli,igaz impresszionista festmenyeknek eladhato.....minden masban popec, az uzemido es a toltes gyorsasaga az amulatba ejto.jatszani nem jatszom, ipad mini 4 lte van mellette, azzal elegedett voltam ahogy halozatot talal, es megtartja, nos az o+ gyorsabb, stabilabb.nexus 7 utan ugy voltam nekem tobbet droidom nem lesz,szerencsere pozitiv csalodas a rendszer,reszemrol ios kuka.szoval fenykepezotbleszamitva ez egy nagyon jo kis telefon,igaza sajnalni fogom hogy ahogy leallnak az arusitasaval, masnap baszom be a mosogepbe,es ervenyesitem a ra kotott biztositast....

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#99) Edge válasza hmb (#98) üzenetére


Edge
veterán

volt már oneplus készüléked ez előtt?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#100) janeszgol válasza hmb (#98) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor kb egy fel evet fogod hasznalni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.