Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) macii97 válasza glugi (#449) üzenetére


macii97
senior tag

Szerintem addig hagyd a gyári fóliát, amíg le nem rohad. A sík üvegeknek levegős a széle, belezavarnak a kijelzőbe. A tele üvegek közül a gyáriról sok panaszt lehet olvasni a oneplus fórumon miszerint rontja a képet, vastag és nehéz, a kínai megoldások meg csak a szélükön tapadnak , szivárványos lesz a kép és bemegy alá a por, ami karcolhatja.
Szóval szerintem ne vedd le a gyári fóliát, mert nem rossz minőség, és valószinű tartós.

(#452) RetepNyaraB válasza glugi (#449) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Amíg a gyártók nem rohadnak le az idióta 2,5D megoldásokról (nem beszélve az edge elmebajról), addig az üveg sajna elég alma (nem, nem AZ a fajta).
Egyébként sok féle volt már a telefonjaimon és alapvetően úgy látom a no name ugyanolyan, mint a méregdrága. Kicsit talán hamarabb karcolódik, de ez teljesen felhasználó függő. Viszont pont ugyanúgy pattan el, ha oldalirányú behatás éri...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#453) sucre válasza sucre (#439) üzenetére


sucre
csendes tag

Ha valakinek szüksége van a telefonhoz Tempered glass kijelző védőhöz, szóljon nekem, mert rendeltem be párat pluszba.

[ Szerkesztve ]

(#454) Kornel válasza sucre (#453) üzenetére


Kornel
veterán

Majd lőjj már egy képet, hogy hogy néz majd ki feltéve.

(#455) Edge


Edge
veterán

nekem a kevlar tok jött meg ma(OnePlus 5T Protective Case Karbon), a szilikon tokokat nem szeretem, meg az egész telefont körbe ölelő tokokat sem, úgyhogy már alig vártam hogy cserélhessem :)
Nagyon könnyű tok és szép + kényelmes és jó a tapintása. :))

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#456) Squirrel


Squirrel
őstag

Tetszik az 5T, asszonynak 3T-je van, szamomra az is nagyon megfelelne. Viszont ebben az arban (minimalisan tobbert) mar van S8-as. Az 5T 500 Euro, az S8 meg 600 CHF (ez kb. 520 Euro). Ha kijon februarban az S9, akkor az S8-at meg lehet venni siman 450 Euroert (CHF-ban). Igy viszont annyira nem vonzo az 5T ar szempontjabol :(

(#457) Norbi. válasza Squirrel (#456) üzenetére


Norbi.
őstag

Ez a ki mit szeret dolog, nekem pl. az S8 nem lenne vonzó akkor se, ha egy árba lennének. :)

(#458) Kornel válasza Squirrel (#456) üzenetére


Kornel
veterán

Szerzel egy diákot (igazolvány vagy email) és máris 449 euró ez ;)

(#459) Norbi. válasza Kornel (#454) üzenetére


Norbi.
őstag

(#460) pXeeT válasza Norbi. (#459) üzenetére


pXeeT
tag

Nincs hozzáférés...

Szerk.: Már oké. :-)
Nekem sajnos karcos lett a fólia az első napon, ami eléggé zavar, úgyhogy én is nekiállok és nemsokára felteszem a tg-t azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

Google Nexus 5 >> Google Nexus 5X >> OnePlus 3 >> OnePlus 3t >> OnePlus 5 >> OnePlus 5t >> Poco F3

(#461) Norbi. válasza pXeeT (#460) üzenetére


Norbi.
őstag

(#462) Squirrel válasza Norbi. (#457) üzenetére


Squirrel
őstag

Nekem maga a Samsung ceg (es par termekuk eseten a politikajuk) nem szimpatikus, de ettol fuggetlenul az S8 szebb kepeket, jobb videot csinal, por es cseppallo keszulek, szoval technikailag jobb, mint az 5T. A 3T-nek is vannak gondok a kameras kepessegeivel, ebben meg mar stabilizator sincsen. Szoval emiatt hezitalok, hogy tegyem felre az unszimpatiamat a Samuval es a fentiek miatt vegyek inkabb S8-at, vagy varjak meg egy frissitest az 5T-re, hatha javitanak a kameras kepessegein. Ez fontos, mert a gyerekekrol leginkabb a mobillal csinalunk fenykepeket, az a leggyorsabb egy spontan pillanat megorokitesere. Ami az S8-nal nem tetszik, az az edge vonal, egyszeruen nem latom ertelmet,(sot inkabb hatranyat lattam, mikor probaltam) bar tartok tole, hogy a kovetkezo Oneplus is lehet ilyen panellel jon mar.

[ Szerkesztve ]

(#463) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Sziasztok.
Ez lesz a hivatalos 5T topik ugye? :B
Nexus 6ról lesz a váltás, veszett sokat bújtam az utóbbi hónapokban különböző oldalakat, boltokat utódot keresve, táblázatokba rendezve melyik mobil mit tud mennyiért. Nehéz ügy volt, na, összességében nem vagyok elájulva az idei felhozataltól. Mindenfelé erős kompromisszumok.
Ha pedig az árakat a nexusos időszakra vetítem még rosszabb a helyzet.
A tesztképeket elnézve nekem az 5T kamerája nem tűnik rosszabbnak mint az öreg N6é de piszok laikus vagyok a témában. :DDD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#464) Edge válasza TheDragon007 (#463) üzenetére


Edge
veterán

aki a tiszta androidot kedveli erős hw-vel és jó áron az anno a nexus vonalat használta, majd áttért a oneplusra sztem, én is így voltam és nem bántam meg, ez már a 2. oneplus telóm és remek cucc ez is.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#465) TheDragon007 válasza Edge (#464) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Jól megvoltam a galaxy nexusszal aztán az n6tal is. Kár a nexus vonalért. A pixelek már más filozófiát/politikát követnek, ami nekem nem illik a képbe.
Van egy oneplus 3 a családban nálunk, az öcsémé, nem hallottam sok panaszt tőle, ill. máshonnan sem igazából, pozitívumot annál inkább.

[ Szerkesztve ]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#466) agressor12


agressor12
senior tag

Rendelésnél mi a kettő között a különbség?

Estimated dispatch:Dec 15, 2017
Estimated delivery:Dec 13, 2017

(#467) Gergosz2 válasza agressor12 (#466) üzenetére


Gergosz2
veterán

Most frissült az oldal és kicsit bugos. Nyisd le a megrendelést, ott valid adatokat ír. Amúgy ha már Európában lesz, akkor két munkanap alatt megkapod.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#468) kano válasza Gergosz2 (#467) üzenetére


kano
nagyúr

Európában? Alapban innen küldik. Lengyel raktár pl. Nem kínai szállítás.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#469) R0GERIUS


R0GERIUS
tag

Kijött az OxygenOS 4.7.4-es OTA.
https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-4-7-4-ota-for-the-oneplus-5t.709071/

Changelog

Camera
- Optimized UI of Camera
- Improvements for photo quality

System
- Optimizations for audio from speaker and earphones
- Optimizations for face unlock
- Optimizations for vibration
- Wi-Fi battery usage optimization
- Improved stability of fingerprint and GPS
- General bug fixes and system stability improvements

[ Szerkesztve ]

(#470) HUNgaroczel válasza R0GERIUS (#469) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Töltődik le ( Tunnel Bear-rel Hong Kong-ba átugorva egyből feldobta ). :C

[ Szerkesztve ]

(#471) mike13 válasza agressor12 (#466) üzenetére


mike13
csendes tag

Az egyik a "feladás", a másik a kézbesítés (amikor a futár kihozza neked) ideje. Bár úgy tűnik, mintha fel lenne cserélve a dispatch és a delivery - vagy csak az én angolom kopott meg.

(#472) agressor12 válasza mike13 (#471) üzenetére


agressor12
senior tag

Hasonló dolog miatt nem értetem én sem.

(#473) Gergosz2 válasza kano (#468) üzenetére


Gergosz2
veterán

Lengyelországba Kínából érkezik meg :U Nyilván van Lengyel raktár, onnan küldik mindenfelé itt a kontinensen.

(#469) R0GERIUS

Ez lesz akkor a kamera patches update akkor?

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#474) Timer


Timer
veterán

Ha valaki talál FULL zip-et a 4.7.4-ről, legyen kedves, ossza meg a néppel! ;-D Én még nem látom sehol fent.

(#475) kano válasza R0GERIUS (#469) üzenetére


kano
nagyúr

Na akkor most dől el sok minden. Aki tesztel, előtte és utána is csináljon az adott témáról fotót, hogy összehasonlítható legyen. :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#476) Kornel válasza kano (#475) üzenetére


Kornel
veterán

Igen, ez jó lenne.
Bár nekem már mindegy, mert holnap megjön :)

(#477) medopa válasza Timer (#474) üzenetére


medopa
csendes tag

(#478) bajaki


bajaki
őstag

A melóhelyen lefrissítettem délután a telefont. Hazafelé lőttem pár képet, belinkelem őket (Google Drive). A sötétben készült képek az update utániak. Két képet tudok esetleg mutatni, ami az update előtti.. Ez az épület ott van a mai képek között is, illetve a másik kép. Ugyanott készültek ahol a maiak.

Ja igen, játszottam a HQ-val is, de most hirtelen meg nem mondom melyik-melyik, nem volt sok időm, csak hirtelen lőttem pár képet.

[ Szerkesztve ]

(#479) Timer válasza medopa (#477) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, töltöm is! ;)

(#480) Kornel válasza bajaki (#478) üzenetére


Kornel
veterán

Lehet én vagyok vak, de a frissítés előttiek jobbnak tűnnek.

Lehet / van értelme másik kamera appot felrakni, minőségben lesz változás?

(#481) ADAM1337 válasza Kornel (#480) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Google camera-t érdemes.

(#482) Kornel válasza ADAM1337 (#481) üzenetére


Kornel
veterán

Jobb lesz a képfeldolgozas, vagy abba "nem szól" bele?

(#483) ADAM1337 válasza Kornel (#482) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ebben van bokeh effekt, plusz a hdr je jobb.

(#484) macii97 válasza bajaki (#478) üzenetére


macii97
senior tag

Ha HQ-ban fotózol, csökkenti az ISO-t, növeli a záridőt. Tehát kevésbé zajos, de nagyobb valószínűséggel bemozdult kép fog készülni.
Valószínű az OIS hiánya miatt a low light képekből ennyit lehet kihozni (pro módban, állvánnyal nyilván más).

(#485) Kornel válasza macii97 (#484) üzenetére


Kornel
veterán

Egyébként mibe került volna egy OIS?

(#486) macii97 válasza Kornel (#485) üzenetére


macii97
senior tag

Biztos, hogy annyival többe, hogy ne érje meg nekik :)
Mindenesetre ez ilyen.

De a rezgés szerintem sokkal határozottabb lett, mint volt.

Szerk: és a lezárás animációt is javították, már nem jönnek vissza a "sarkai" a kijelzőnek :)

[ Szerkesztve ]

(#487) Kornel válasza macii97 (#486) üzenetére


Kornel
veterán

Tippelek: $5-10 között.

(#488) ADAM1337 válasza Kornel (#487) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Túl tippeled, komplett op3 camera modul amiben van kb 3-5 dollár.

(#489) Kornel válasza ADAM1337 (#488) üzenetére


Kornel
veterán

Fantasztikus.

(#490) ADAM1337 válasza Kornel (#489) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ezért se értem én is, hogy ezt a ziccert kihagyták.
Gondolom nehezebb lett volna integrálni, hogy csak az egyik ois másik ráilleszt, vagy mind2-nél ez már ugye nagyobb költséget jelent.

(#491) RetepNyaraB válasza ADAM1337 (#490) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Aha, 12 dolcsi és kihúzták volna egymillió fanyalgó értelmiségi méregfogát. Én mondom a "nagy" cégek kartellbe tömörülve megakadályozzák a kishalak csúcshardverhez jutását. Indusztriális maffia :)
A meglehetősen korrekt Mi6-nak is két fájó pontja van: a kamera (pedig ott van OIS) és a B20 (nemléte).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#492) Kornel válasza RetepNyaraB (#491) üzenetére


Kornel
veterán

Meg az hogy kicsi :)
A B20-at elengedném, de egér mozi nem kell(ett).

(#493) mucsácsó válasza medopa (#477) üzenetére


mucsácsó
tag

hülyekérdés vol1:
Ez így tök ugyanaz, mintha OTA-ként feldobná automatikusan majd?

más téma:

hülyekérdés vol2:
kameránál a HQ pontosan mit takar? miben tér el az alap módtól? :)

[ Szerkesztve ]

(#494) sszemtelen válasza ADAM1337 (#490) üzenetére


sszemtelen
őstag

"itt az új OnePlus 6. 10 giga ram, snapdragon 845, OIS!"

Itt a válasz. :)

(#495) R0GERIUS válasza mucsácsó (#493) üzenetére


R0GERIUS
tag

hülyekérdés vol1:
Ez így tök ugyanaz, mintha OTA-ként feldobná automatikusan majd?

Elméletileg csak 2 verziója van a szoftvernek: OxygenOS (globál) és HydrogenOS (kínai), így papíron igen.
De akár az OTA-n keresztül is megkaphatod előbb: a korábban említett TunnelBear-rel VPN-eztem Németországra, úgy bedobta a frissítést. Elkezdtem a letöltést, majd szüneteltettem és kikapcsoltam a VPN-t, utána folytattam a letöltést, a végén meg újraindítottam a frissítő alkalmazásból.
Szerintem csak a szerver terhelés elkerülése végett bizonyos országonként lépcsőkben adják ki, de maga a tartalom változatlan.
Első OnePlus-om, így ha tévedek valaki javítson ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#496) fazekasb989


fazekasb989
újonc

Hello,
van valakinek tapasztalata a kiterjesztett garanciával?

(#497) mackosajt01


mackosajt01
csendes tag

Sziasztok!

Használja valaki 2 simmel a telefont? Át lehet valahogy írni, hogy ne SIM1-nek és SIM2 nek hívja hanem mondjuk Céges és Magán. A Honor 7 tudott ilyet.

Köszi

(#498) pXeeT válasza mackosajt01 (#497) üzenetére


pXeeT
tag


Beállítások >> SIM és hálózat.
Ott el lehet nevezni a SIM kártyát.

[ Szerkesztve ]

Google Nexus 5 >> Google Nexus 5X >> OnePlus 3 >> OnePlus 3t >> OnePlus 5 >> OnePlus 5t >> Poco F3

(#499) mackosajt01 válasza pXeeT (#498) üzenetére


mackosajt01
csendes tag

Köszi!

Épp csak a szememet szúrta ki...8-)

(#500) BladePocok válasza fazekasb989 (#496) üzenetére


BladePocok
tag

Ami évi +100 eurót kóstál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.