Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) Timer válasza Macika66 (#6200) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem az 5-nek volt eddig a legjobb kamerája, bár csak néhány napig használtam. Az 5T határozott visszalépés volt, szerintem legalábbis. A hatos az átlagos igényeket már kielégíti, ehhez képest talán javultak az újak, vagy tévedek?

(#6202) Divinity válasza Macika66 (#6200) üzenetére


Divinity
őstag

Marques (MKBHD) is azt mondta, hogy ez még mindig gyengus. Kár érte mert a design engem megvett. Ellenben ha már ennyit elkérnek érte akkor a kamerára jobban rágyúrhattak volna :(

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#6203) tibcsi0407 válasza Macika66 (#6200) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én is ezzel kezdtem, aztán be is zártam a tesztet. Ebben az évben nem veszek Oneplus-t, bár őszintén megvallva a P30 Pro kicsit magasabbra tette nálam a lécet.

https://utdetailing.hu/

(#6204) racerx


racerx
őstag

Én is mindíg gondolkodok rajta, hogy visszatértek OnePlus okra, szerettem őket ( mínusz kijelző, + kamera), de már eleve ezek a 200, 250 pluszos árak nagyon elgondolkodtatnak (egyáltalán úgy anblokk...), ez a op3, op5 ár még ők, lehet hogy többi kínai felé nézelődök majd ( xiaomi, oppo meg mittomén) a tesztek szerint egész korrekt dolgok vannak már közöttük is ez az ár körül. Oszt hogy később ők is az Op útjára lépnek passz.. Viszont az is igaz, hogy lassan 1 éve 1 p20prot használok, és - talán most először, nem is igen érzek ingerenciát lecserélni. Nem lassul, nem akad, semmi hiba, akku bőven jó. És semmi extra kernel, meg egyéb :).

(#6205) tibcsi0407 válasza racerx (#6204) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én is így vagyok vele. Valamint nem vágyom pop-up kamerára sem.
Tettem egy Nova Prime-ot a P30 Pro-ra, egy Chronus widget-et, Pixel ikoncsomagot és pure black témát. Egyáltalán nem hiányzik semmilyen extra beállítás, minden szuperül működik és piszok gyorsan.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#6206) Timer


Timer
veterán

Azt mondjuk hozzátenném, hogy nálunk a meghirdetett 10 helyett 11-kor lehetett megkezdeni a vásárlást. A startnál rajta voltam a témán, de már csak 6 napon belüli szállítás volt, de ami még szebb, hátlap már nincs, pontosabban coming soon, nem tudom, volt-e. Így inkább nem rendeltem. Amúgy 35 euró a karbon hátlap. Hülyék ezek?!

[ Szerkesztve ]

(#6207) Divinity válasza Timer (#6206) üzenetére


Divinity
őstag

A 10 óra az nem Londonban 10 óra? :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#6208) Macika66 válasza Timer (#6201) üzenetére


Macika66
addikt

Nekem volt 3-asom is (van is még egy db, tarcsiban), volt 3T is, aztán 5, aztán 6.

Az 5-ös kamerája a 3T után nagyon elszomorító volt. Nekem legalábbis...

(#6209) Timer válasza Divinity (#6207) üzenetére


Timer
veterán

De, benéztem, bár érdekes módon reggel óta belépve voltam a fiókomba, és számolt szépen vissza az utolsó másodpercekig, majd hopp, lett még 1 plusz óra hátra hirtelen.

Végül nem vettem meg a Pro-t, mert nem árulták mellé hátlapot. Nálam mindig az van rajta, nem fogom szilikon bizbaszba rakni, akkor sem, ha ingyen van. Az mondjuk teljesen agyf@sz,hogy a forgalmazás kezdetekor nem vásárolhatsz mellé egy hátlapot, miközben a majd valamikor egyszer érkező szimpla heteshez már fent van a kínálatban, és vásárolható is. Ez mi a répa már?!

(#6210) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Mé nem jó a szilikon tok? :O

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6211) racerx válasza tibcsi0407 (#6205) üzenetére


racerx
őstag

Nálam is , -már nem is tudom mióta , talán G4, fix a nova, chronus, business calendar. Így ugyanúgy néz ki nagyjából minden telefonom :). Nagy megszokást nem igényel sose. :)

(#6212) tibcsi0407 válasza racerx (#6211) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jaja, főleg hogy már backup is van a Novaban. Régen azt hiszem nem volt.

https://utdetailing.hu/

(#6213) hedgehog


hedgehog
senior tag

időnként előkerül, hogy hogy is kell VoLTE-t aktiválni, úgyhogy kikeresgéltem a jelenleg még működő linkeket a leíráshoz (disclaimer, nem next-next-finish, úgyhogy nem vállalok felelősséget ha brickeled a telót, bár szerintem egy fastboot-flash azért ezt rendberakná):

Lépések: xda fórum
Itt a linkek rosszak, de csak annyi a különbség, hogy .com helyett .org, de idecopyzom:
driver
qpst

Annyit hozzátennék, hogy nekem 9.0.5-ön nincs se India-VoLTE-Vodafone se Telefonica_UK_Commercial, viszont a Commercial-DT-VOLTE működik. (ennek a mondatnak majd lesz értelme ha átrágod magad a leíráson)

Nálam a fenti csak a Telekomos VoLTE-t oldotta meg, Vodafonon továbbra sincs. (bár szerintem csak jó profilt kéne találni, kipróbáltam pár Vodafone nevűt, de nem működtek)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#6214) Avicularia válasza hedgehog (#6213) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem elég gyakran elfelejti a volte beállítást, nem tudom mihez kapcsolni. Mondjuk 1 perc visszaaktiválni, szóval nagyon nem zavar, csak nem értem a miértjét.

(#6215) hedgehog válasza Avicularia (#6214) üzenetére


hedgehog
senior tag

nálam nincs ilyen gond

még az előzőhöz, mégis van Telefonica-UK, szóval lehet azt is használni nyugodtan

-- aka p3d3str1an

(#6216) aerosmith válasza hedgehog (#6213) üzenetére


aerosmith
őstag

voltet nem kell a szolgaltatodnal is pluszban kerni hogy kapcsoljak be?

(#6217) tibcsi0407 válasza aerosmith (#6216) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Telekomnál kell.

https://utdetailing.hu/

(#6218) hedgehog válasza aerosmith (#6216) üzenetére


hedgehog
senior tag

jogos, azt a lépést elfelejtettem leírni, valóban kell szólni az ügyfélszolgálaton, és amikor rákérdeznek milyen telefonhoz kell, persze mondhatjátok hogy OP6, amire panaszkodnak hogy azt nem támogatják, de erősködni kell hogy ne foglalkozzanak ezzel a problémával ;]

-- aka p3d3str1an

(#6219) anti1966


anti1966
tag

Sziasztok!
Utóbbi két frissítésem béta verzió volt és amióta azokat haszálom, úgy veszem észre, hogy gyorsabban merül.
Nem tudom, hogy valakinél jelentkezett-e már ez, vagy csak nekem tűnik annak, valójában nincs is semmi...?
Esetleg térjek vissza a normál verióra??
Köszönöm

(#6220) Timer


Timer
veterán

Sziasztok! Pár napon belül átnyergelek 7 Próra, és ha más is van itt, aki így döntött, cserélhetnénk vócsört privátban. Elvileg már csak 10 euró a kedvezmény, de az is több, mint a semmi, pláne, mert a hátlapok kábé ennyit drágultak. Olyannal szeretnék cserélni, aki biztosan vesz is most OP7-et, és felhasználja az én kuponomat, így mind a ketten jól járunk.

(#6221) Rick4 válasza oba (#6192) üzenetére


Rick4
félisten

A szürkeimportról annyi, hogy az egyik szegedi fórumtárs vett egy huawei p9-et gsm üzletben, hivatalos gyári garival. Nem is volt vele baj, mostanra az akksi viszont elfáradt, kérte a cserét, 1 hónapja megy a magyarázkodás, hogy hogy is kellene megoldani, de a magyar huawei nem nyúl hozzá, mert hogy ez egy bolgár készülék, odakint még csak-csak megcsinálnák, de a srácnak nincs bolgár számlája a vásárlásról, magyar meg hiába van. És akkor ez még csak egy akksi, kifizeti zsebből, de mi lett volna ha más a gond?
Emellé odateszem azért, hogy egy s9-es samsungban a kijelzőcsere, amit váletlen leesés esetén mindig mindenki zsebből fizet, 85 ezer forint gsm szervizben úgy, hogy megmaradjon a gari, 75 enélkül, össze lehet vetni egy openplus hozós- vivős garanciális ügyintézéssel és alkatrészárakkal ezeket a gyártókat és a termékeiket. Egyelőre akármi van, maradunk oneplus vonalon.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6222) rankesz válasza Rick4 (#6221) üzenetére


rankesz
veterán

A 9 pro likvid amoled-je szintén zsebbenyúlósabb lesz, az azért már komolyabb panel

(#6223) Rick4 válasza rankesz (#6222) üzenetére


Rick4
félisten

OP 3T kijelző a gyári szervizben nettó 78 eur, 6-os kijelző nettó 78 eur. Hehe, megint irtózatos nagy pofon a konkurenciának, a weboldalon már fent vannak az alkatrész árak is. a 7-es kijelzője kemény 87.2 eur, akksi 8.9 eur (s9 akksi csere 22 ezer forint) első kamera 8 eur, hátsó 44.5 eur..

A 7 pro már durvább, a kijelző 147 eur, hátsó kamera 67 eur, akksi 9.8 eur. Ahhoz képest, hogy milyen készülékről beszélünk, egyáltalán nem vészesek az árak. Ne kelljen soha igénybe venni, de az se mindegy, hogy egy ilyen olyan samsung leejtve gazdasági totálkár, itt még megéri megcsinálni ha nem 3-4 évesen ejted le...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6224) oba válasza Rick4 (#6221) üzenetére


oba
addikt

Hivatalos gyári garit nem gsm bolttól kell elvárni hanem hivatalos Huawei üzlettől vagy nagyobb hivatalos viszonteladóktól mint edigital, media markt és társai. Ott tuti nem fognak neked bolgár telefont eladni.
Sajnos ez nem iPhone hogy világgaranciás legyen számla nélkül is.

(#6223): azok nem csak munkadíj árak?

[ Szerkesztve ]

(#6225) Rick4 válasza oba (#6224) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, de a OP-nál is működik az a gari, hogy itt veszem, ott szervizeltetem, valójában nincs lényege a dolognak. Ha ki van írva, hogy 2 év gyári gari, akkor mit csinál az ember? Megveszi boldogan... Miért nem történhetne meg, hogy hivatalos, gyári garis készüléket lehet ott venni? Esélye megvan, a papírokból a helyszínen ritkán derül ki bármi negatívum. Cserébe a OP esetében ha ott a rendelési papír, és rajta a szám, akkor sínen vagy.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6226) anti1966 válasza anti1966 (#6219) üzenetére


anti1966
tag

Erre valakinek van ötlete?

(#6227) Rick4 válasza anti1966 (#6226) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem van: tárj vissza a normálra.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6228) anti1966 válasza Rick4 (#6227) üzenetére


anti1966
tag

köszönöm
áttérni hogyan lehet a normál romra?
van valami trükkje, vagy simán telepítem?

(#6229) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Miért kell mindig kamuzni? [link]
Az 5-ösnél nem tanultak ebből?

https://utdetailing.hu/

(#6230) Timer válasza tibcsi0407 (#6229) üzenetére


Timer
veterán

Látod, nem. Küldöm is vissza.

Na jó, nem, de tényleg undorító ez a kínai "ki ír nagyobb számot a dobozra" játék.

(#6231) tibcsi0407 válasza Timer (#6230) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Semmi szükség nem lett volna erre. Miért nem lehet azt mondani, hogy 3x hybrid zoom?

https://utdetailing.hu/

(#6232) Timer válasza tibcsi0407 (#6231) üzenetére


Timer
veterán

Én sem értem. De a hülye fejüket, hát ugyanezzel égették meg meg magukat nem egészen kettő éve! Lau úrnak kijárna már egy combos saller. Az áremelésre van ész, de az őszinteség nem megy. Jó, persze nyilván mindenki hazudik (Huawei és a DSLR képek telefonos fotóként eladva, szintén kétszer is), de ebben kár versenyre kelni a nagyokkal.

[ Szerkesztve ]

(#6233) rankesz válasza tibcsi0407 (#6229) üzenetére


rankesz
veterán

Ha hiszed ha nem de ma épp ez jutott eszembe, hogy a 7 pro kapcsán vajon mikor jön valami xyz- gate, amiz pár héttel a piacra kerülés után szokott ilyenkor jönni, erre tessék... :DDD :(((

[ Szerkesztve ]

(#6234) rankesz válasza rankesz (#6233) üzenetére


rankesz
veterán

Ooo, egyre jobb, "ghost touches..." :U

(#6235) tibcsi0407 válasza rankesz (#6234) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Faxa. Vajon miért nem húzza a Samsung 90 Hz-re a saját paneljeit az ettől is drágább telefonokban?

(#6232) Timer

A DSLR kép nem a hivatásos specifikáció része. Megnyugodhatsz, hogy a Oneplus promoképek sem 7 Pro-val készültek.
Nem véletlen, hogy úton van az első kamerás frissítés.
Bár a 6-ból kiindulva mindannyian tudjuk, hogy ami majd a valódi javulást hozza, az a Gcam. Mivel Mi 9-re van, amiben ugyanez a szenzor, így jó eséllyel erre is lesz. :)

Oba, Ajánlom az alsó kommentet:

AFIF ANJUM • an hour ago
Faced the same issue with my OP7 pro device. I got the replacement from Amazon and facing the issue again in new one too. My first device was tested by Amazon technical support and found out that there was something wrong with the touch input so they sent me a new one but sadly this one also behaving the same way.

AFIF ANJUM Esteban • an hour ago
It's happening while using WhatsApp. You are texting and suddenly a voice call or a video call will go through or the profile of your contact opens up 😑

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#6236) oba válasza rankesz (#6234) üzenetére


oba
addikt

Vajon miért csak a CPU-Z appnál jön elő a gond?

(#6237) Timer válasza rankesz (#6234) üzenetére


Timer
veterán

Ha ez tényleg hardveres hiba, akkor ugyanúgy el fogják sunnyogni, mint a jello-t anno. Azért megkérdezném a sok fizetett jutyúb tesztert, hogy mi a lóf@szt néztek a telefonon?! Kijárna már ezeknek is egy rohadt nagy saller, amatőr bunkó kitartott banda...

Visszatérve a telefonra : jöhetett volna a hír hamarabb is, akkor lehet, inkább sima hetest veszek. Még gondolkodtam is rajta, hogy új a kijelző, ezzel lehet még gond, bezzeg a 6T panelje már biztosan nem tartogat meglepetést a hetesben sem. Kezdem bánni, hogy nem azt vettem, bár még ki sem bontottam a Prót, itt hever a szekrényen...

(#6238) tibcsi0407 válasza Timer (#6237) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért fuss egy kört vele. Hátha nem lesz semmi gond. :K

https://utdetailing.hu/

(#6239) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Jött új Beta tegnap éjjel (Beta19), benne a ZEN móddal.
Szerk.: bár én konkrétan nem találom benne a ZEN módot sehol..

Changelog:

System
Fixed the bug where Facebook messenger pops up notifications when in gaming mode
Improved smooth-scrolling experience
Message
Supported PIN-TO-TOP for notification category (India Only)
Network
Support Telia Denmark VoLTE/VoWiFi
Zen Mode
Added Zen Mode feature
Screen Recorder
Added Screen Recorder feature
Communication
Optimized the logic of dialing a contact while using two SIM cards

[ Szerkesztve ]

(#6240) Rick4 válasza -FreaK- (#6239) üzenetére


Rick4
félisten

és ha a beállításoknál beírod a keresőbe, akkor se dobja ki?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6241) -FreaK- válasza Rick4 (#6240) üzenetére


-FreaK-
veterán

Na ez érdekes. Az talál egy appot, ami rendszer app, elindítani nem lehet. Szóval így sincs meg, de az már látszik, hogy a telefonon egy app-ként rajta van :)

(#6242) v1kt0hr


v1kt0hr
tag

Sziasztok!
Tudtok valami megbízható programot amivel be lehet állítani, hogy egy idő múlva lezárja magát a telefon(elalváshoz kellene) ? Android 9, OnePlus 6.

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#6243) pcnet válasza -FreaK- (#6241) üzenetére


pcnet
addikt

Gyorskapcsolók közt sincs? Esetleg gyorskapcsolók beállítását nézd meg. Lehet nincs kitéve a kapcsolók közé.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6244) plejik válasza -FreaK- (#6241) üzenetére


plejik
addikt

Gyorskapcsolók között van, alapból nincs benne, ki kell raknod az ikonját.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6245) oba válasza v1kt0hr (#6242) üzenetére


oba
addikt

Nem értem a kérdést...
A beállítások/megjelenítés/alvó mód nem jó? Miért kell külön app? Pontosan mit szeretnél csinálni, mit értesz az alatt hogy elalváshoz kell?

(#6246) Divinity válasza oba (#6245) üzenetére


Divinity
őstag

Sejtem futtat valami appot ami egyébként ébren tartja a kijelzőt és azt kéne lelőni.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#6247) McLaca


McLaca
őstag

Aki használja a telefonnal a VoLTE-t, milyen profillal teszi és van-e vele probléma? Félig off topic, de van DIGI-s SIM-em, és Elisa-Finland profillal akár VoLTE, akár VoWIFI-t használva Telenor számot hívva nem hallanak, Telekom vezetékes pedig nem csörög ki. Telenorról DIGI ok, Telekom mobil oda-vissza ok, Vodafone-t nem tudom kipróbálni ahogy Telekom vezetékes-DIGI irányt sem.
Az érdekel, hogy a nem hivatalos profil mókolás lehet az oka, vagy szolgáltatói oldalon van a gond? India Vodafone profillal elvileg ugyanez a jelenség, még nem próbáltam.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6248) rankesz válasza McLaca (#6247) üzenetére


rankesz
veterán

Nekem az lenne az ehhez kapcsolódó kérdésem hogy a VoLTE előcsalogatásához szükséges OOS-en lenni? Nem szívesen barmolnám el a hónapok óta fullosan működő TreskMod romot.. M

(#6249) McLaca válasza rankesz (#6248) üzenetére


McLaca
őstag

Fogalmam sincs... :) Én nem nyitottam ki.
A VoLTE-t ez alapján állítottam be, annyi különbséggel, hogy nem azt a profilt használom, ami a leírásban van, hanem a fentebb említettet.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6250) hedgehog válasza McLaca (#6247) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szia!

Nálam a Telefonica-UK-Commercial profil van jelenleg, Telekomos simmel, és semmi problémát nem tapasztalok (sőt, az utóbbi pár hétben már volt olyan hívás ami 4G hangon ment)

-- aka p3d3str1an

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.