Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) hedgehog válasza Mosqu!to (#6600) üzenetére


hedgehog
senior tag

valóban, nagyon köszi!

-- aka p3d3str1an

(#6602) sonique


sonique
őstag

Akinek esetleg nagyon hianyzik a notch hide opcio android 10-böl
töltsle le play store-rol SetEdit  appot 
majd ezen belül a System Table -t kivalasztva adjuk hozza 
op_camera_notch_ignore sort 
és értéknek irjunk  1 et 

[ Szerkesztve ]

(#6603) Aksomatic válasza oba (#6596) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Ez az Oxygen Updater ez milyen módon működik? Ugyanaz mintha OTA jönne? (force update-szerű?)

(#6604) pcnet


pcnet
addikt

Valaki vágja, hogy ez mi is pontosan?

[kép]
[kép]

Szerk: Ja, és még valami! Múlt héten jött ugye egy OTA frissítés, azóta a 2.4 GHz-es wifire csatlakozik automatikusan a telefonom. Az 5 GHz-esre manuálisan kell csatlakoznom. A changelog szerint, pont az 5 GHz-es wifi hálózatokhoz való csatlakozást javították. Nelem pont azóta szórakozik.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6605) pcnet válasza pcnet (#6604) üzenetére


pcnet
addikt

A Google Play frissítés tegnap este felment, de a wifi még mindig a 2.4 GHz-es hálózatra kapcsolódik automatikusan. Manuálisan kell 5 GHz-re kapcsolódni.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6606) tibcsi0407 válasza pcnet (#6605) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mert azt találja jobbnak? :)

https://utdetailing.hu/

(#6607) pcnet válasza tibcsi0407 (#6606) üzenetére


pcnet
addikt

2 méterre vagyok a routertől. Galaxy A3 (2017) egyből az 5GHz-esre mászik fel. Ha mondjuk 2 szobával odébb a routertől vagy az udvaron kapcsolódik a 2.4-esre, akkor megértem, hogy erősebb a jel. Ma a háztól 100 méterre az utcánkban is még az 5 GHz-esen lógott. 2 m-re a routertől meg a 2.4-esre csatlakozik. Mondjuk mindegy, Mobilaréna, Telegram, Gmail, fórum megy 2.4 GHz-en is, nem a sebességgel van a bajom, csak fura, hogy eddig "jó" volt.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6608) tibcsi0407 válasza pcnet (#6607) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Lehet méri, hogy melyikkel nagyobb a fogyasztása, vagy az adott adatforgalomhoz szüksége van-e a gyorsabb sávra.
Érdekes dolog ez, én is figyelgettem, de gondolom valami ilyesmi lehet a dolgok hátterében.

https://utdetailing.hu/

(#6609) kissbg


kissbg
tag

Android 10-el megy valakinek a volte? A kapcsolót meg tudom jeleníteni, de a *#801# nem működik, így a profilt nem tudom változtatni.

(#6610) Aksomatic válasza kissbg (#6609) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Hogy lehet egyáltalán a voLTE-t aktiválni, és mire jó? (még 9es androidon vagyok)

(#6611) Milestone2 válasza Aksomatic (#6610) üzenetére


Milestone2
nagyúr

4G-n épül fel a hanghívás nem 3G-n vagy 2n és ettől jobb a minőség és gyorsabb a felépülés

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6612) hedgehog válasza kissbg (#6609) üzenetére


hedgehog
senior tag

*#800#
ha nem lesz benne a megfelelő menüpont, akkor 6512

-- aka p3d3str1an

(#6613) sonique válasza kissbg (#6609) üzenetére


sonique
őstag

terminal emulator
su
setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb

vagy adb shell

és mar allithatod is a profilokat PDC vel

(#6614) hedgehog válasza Aksomatic (#6610) üzenetére


hedgehog
senior tag

A Milestone2 által írtakon kívül azért is jó, mert ha ahol jársz éppen ott nincs csak 4G meg 2G (ami előfordul azért), akkor a hívás közben sem szakad meg a mobilnet.
Aktiválni kicsit komplikált, mert gép is kell hozzá, meg az ügyfélszolgálatot is meg kell arról győzni, hogy működni fog a telefonodon, kapcsolják csak be...

Én csak akkor foglalkoznék vele a helyedben, ha a fenti (mobilnet telefonálás közben) probléma érint.

-- aka p3d3str1an

(#6615) kissbg válasza sonique (#6613) üzenetére


kissbg
tag

(#6616) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Upsz...OpenBeta frissítést jelez...28 jön.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6617) pcnet


pcnet
addikt

10.3.0 elérhető Oxygen Updaterrel. Kíváncsi leszek az 5GHz-es wifi "problémám" megoldódik e. Aztán most már lehet érdemes lesz egy FR-t is nyomnom, mert Android 10 frissítés után kimaradt. Pedig pont én voltam mindig aki kardoskodott az FR mellett. :)

[kép]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6618) papp54 válasza pcnet (#6617) üzenetére


papp54
aktív tag

Nekem már fent is köszi.

Honor 50 5G

(#6619) oba válasza pcnet (#6617) üzenetére


oba
addikt

Nálam ezzel is nagyon lassan mászik fel az 5Ghz -es wifire. Utána már stabil, de amíg kapcsolódik az legalább 10 másodperc.

(#6620) pcnet válasza oba (#6619) üzenetére


pcnet
addikt

Nálam 2.4 GHz-es wifit egyből látja amint bekapcsolom a wifit. Csatlakozik rá, majd fél perc múlva megjelenik az 5GHz-es és átvált rá. Wifi beállításokban bekapcsoltam a "A legjobb wifi inteligens kiválasztását", így most legalább csatlakozik az 5 GHz-esre is, még ha késve is.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6621) mucsgyver70


mucsgyver70
aktív tag

Mi lett a kamerával? Se kézi mód se lassított felvétel.

(#6622) [Ixub]


[Ixub]
tag

Sziasztok! Nem tudjátok, hogy hol találok, megbízható, jó árban dolgozó szakembert, aki cserélne nekem egy OP6-ban kijelzőt. Nem baj, ha tud beszerezni hozzá alapanyagot. Vidéki vagyok, igazság szerint nem sürgős. Csak tudni szeretném kihez tudok fordulni az újévben. Köszönöm: x

(#6623) Dolphine válasza [Ixub] (#6622) üzenetére


Dolphine
addikt

A OnePlus szervízét használd! Futár hozza-viszi és tuti eredeti alapanyagot kapsz. Egy hét alatt megvan az egész!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6624) [Ixub] válasza Dolphine (#6623) üzenetére


[Ixub]
tag

A nem garanciális szervíz szerintem igen borsos lenne így.

(#6625) ßrainiac válasza [Ixub] (#6624) üzenetére


ßrainiac
addikt

Beszelj veluk chaten h mennyi lenne az egesz muvelet.

(#6626) darál0w válasza [Ixub] (#6624) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

5T-m kijelzőjét cserélték anno....40K környéke volt

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6627) [Ixub]


[Ixub]
tag

Köszönöm mindenkinek, ünnepek után megpróbálom.

(#6628) Söri0127


Söri0127
tag

Sziasztok! Az Android 10-nél csak nekem nem jelennek meg értesítési ikonok az értesítési sávban? Illetve ez bug vagy feature? :DD
Köszönöm a felvilágosítást! :)

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#6629) hedgehog válasza Söri0127 (#6628) üzenetére


hedgehog
senior tag

nálam nincs ilyen probléma, ott van minden szépen

-- aka p3d3str1an

(#6630) Söri0127 válasza hedgehog (#6629) üzenetére


Söri0127
tag

.

[ Szerkesztve ]

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#6631) Milestone2


Milestone2
nagyúr

nem lényeges, ki szerettem volna próbálni az összefoglalóban írt twrp bootolást.
OP6_O2_BETA_32, BL nyitva. OEM feloldás, USB Debugging ON
működő system alatt ADB DEVICES látja a telefont.
fastboot módban FASTBOOT DEVICES látja a telefont.

mégis fastboot módban elindítva a procedúrát

downloading 'boot.img'...
OKAY [0.934s]
booting...
FAILED (remote: unknown command)
finished. total time: 0.934s

üzenettel nem bootol be TWRP-be

Mit bénáztam el? Vagy itt is szigorítás volt, már itt sem lehet bootolni?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6632) pcnet válasza Milestone2 (#6631) üzenetére


pcnet
addikt

A TWRP verziód támogatja az android 10-et? Mintha valamelyik OP7 topicban azt olvastam volna, hogy nem működik Android 10 alatt a TWRP, így rootolni is csak úgy lehet, hogy patchelt boot.img-et kell flashelni.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6633) Milestone2 válasza pcnet (#6632) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ahha.
Nincs benne az ÖF-ban.
Így erre nem is gondoltam.
Köszi.
Majd olvasgatok az xda-n, mert ott a friss customok Q bázisúak...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6634) McLaca válasza roby1520 (#6548) üzenetére


McLaca
őstag

És innen melyiket? :)
Mármint mi a különbség az Urnyx és Arnova változatok közt?

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6635) plejik


plejik
addikt

Én sem az új bétát, sem a stabil verziót nem tudom felrakni, a frissítés végén azt írja, hogy nem sikerült a frissítés.. Másnál is volt ilyen gond, eddig mindig felment minden, most semmi, 9-ről 10 re lenne.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6636) papp54 válasza plejik (#6635) üzenetére


papp54
aktív tag

Szia én updater appal szedtem le a full otát és helyi frissités csináltam.

Honor 50 5G

(#6637) plejik válasza papp54 (#6636) üzenetére


plejik
addikt

Úgy csinálom de semmi, se a stabil se a beta nem megy fel, már wipe-ot is nyomtam a telónak.. Érdekes, néha agyf..sztz kapok ettől a telótól.. :D

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6638) papp54 válasza papp54 (#6636) üzenetére


papp54
aktív tag

Igaz én előszőr 10.0.1-et raktam fel utána a 10.30-at.

Honor 50 5G

(#6639) McLaca


McLaca
őstag

9-esről hivatalosan, OTA-n 10.3.0-ra frissítés után nem nyitott telefonon más is tapasztalja, hogy kijelző lezárás után 1mp-ig nem lehet ujjlenyomattal visszanyitni azt? Pontosan 1mp-et kell várni, ujjlenyomattal csak ez után nyílik ki újra. Mindegy, hogy duplakoppal, vagy gombbal zártam. 9-esnél azonnal újranyitható volt. Meg nekem az új animációk is kicsit ráérősebbnek tűnnek.

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6640) plejik válasza papp54 (#6638) üzenetére


plejik
addikt

Sikerült, felraktam az első betat, arra már felment a stabil gond nélkül. :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6641) pcnet válasza McLaca (#6639) üzenetére


pcnet
addikt

Ez a 1 mp-es várakoztatás újra nyitás előtt, tényleg jelen van. Fel se tűnt, csak a kedvedért próbáltam ki. Érdekes! :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6642) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Visszazárni a BL-t csak Stabil publikus ROM-on lehet?
Vagy az Open Betán (OP6-O²-BETA-32) is zárható?
Köszi.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6643) McLaca válasza pcnet (#6641) üzenetére


McLaca
őstag

Más nyűgje is van ennek a 10-esnek. Mondhatni: "fiam, ami nem romlott el, azt ne szereld meg..." A felszínen újat nem hozott (bocs, de, a lépésszámlálót :) ) , de legalább ami a 9-esben már megvolt és kiforrott volt, az most megint béta lett, vagy nincs.

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6644) plejik válasza McLaca (#6643) üzenetére


plejik
addikt

Én is vissza raktam a 9-et. A 10 valahogy nem az igazi.. :U

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6645) papp54


papp54
aktív tag

Boldog új évet kivánok minden Oneplus 6 tulajdonosnak!

Honor 50 5G

(#6646) McLaca


McLaca
őstag

Újabb 10-es bug: nem működik a fülhöz tartásos hívásfelvétel...

Egyébként amikor felment a 10-es, akkor az értesítési sávban fekete volt az értesítések háttere, a gombok pedig kékek voltak, és mintha működött volna a Chrome-ban és Gmailben, hogy éjszakai mód esetén azok is sötét témájúak legyenek. Aztán kipróbáltam az új témamódokat, de a sötét nem nyerte el a tetszésemet. Viszont azóta nem tudom visszaállítani azt az állapotot, ami a frissítés után volt, és természetesen a fenti két app sem sötétül este. Szóval ez nem lett az igazi.

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6647) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!

Amióta felraktam az android 10-et azóta elég gyakran csinálja azt a telefon , hogy telefonálás után ha elemelem a fülemtöl a telefont akkor nem kapcsol be a kijelző. Csak akkor lesz megint aktív ha megnyomom kétszer a bekapcsoló gombot.
A közelítés érzékelövel lehet valami....
Valaki tudja , hogy mit lehet ezzel kezdeni ?

(#6648) Mosqu!to válasza Tocika (#6647) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Nekem is csinál ilyet néha, de megoldást még nem találtam.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#6649) fakekorom


fakekorom
tag

Üdv!
Telenorosokat szólítom meg mély tisztelettel: a *#*#4636#*#* / Telefon adatai menüpontban a '"Preferált hálózattípus beállítása" sornál Nektek mi van kiválasztva?
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#6650) papp54 válasza fakekorom (#6649) üzenetére


papp54
aktív tag

Nekem ez van Td-Scdma/cdma/unts

[ Szerkesztve ]

Honor 50 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.