Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) palesz53 válasza plejik (#6699) üzenetére


palesz53
senior tag

Urnyx-é nálam jól működik (most már van hozzá sokféle xml is). Pénteken frissült.

#pcnet - Végre! 6T-re már hetek óta kint van.

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#6702) oba válasza pcnet (#6700) üzenetére


oba
addikt

Tényleg sokkal gyorsabban csatlakozik az 5ghz-es wifihez mint eddig. Bár picit még mindig lassúnak érzem de már ennek is örülök. A régi 10-12 másodperc helyett most felcsatlakozik kb. 5 másodperc alatt.

(#6703) Botka_db


Botka_db
csendes tag

Sziasztok

Most lettem tulajdonosa egy ilyen készüléknek. A OOS tárcsázója nem mutatja híváskor a gsuite céges névjegyeimet. Erre kell valami beállítás? Valakinek volt már hasonlóval problémája? Köszi a segítséget.

(#6704) kissbg


kissbg
tag

Sziasztok, valakinek működik a telekomos vowifi op6-on? Digis megy, de a telekomos valamiért nem.

(#6705) sonique válasza kissbg (#6704) üzenetére


sonique
őstag

Ne eröltessétek a VOLTE és VOWIFI hasznalatat Op6 nal
müködésre lehet birni de nem müködik jol

rengetegszer van hogy hivnak de nem jelzi ki a hivast a masik oldalon csak csörög
sajnos nincs a halozathoz konfiguralva rendesen

(#6706) palesz53 válasza sonique (#6705) üzenetére


palesz53
senior tag

Volte simán működik, mindenféle probléma nélkül (10-en flottabbul, mint anno pie-on).
Hagyjuk már ezt a ne erőltessük dolgot...

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#6707) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Egyébként mi most a helyzet 10.3.1-en, én még nem mertem frissíteni, a sok rémhír miatt

(#6708) hedgehog válasza sonique (#6705) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nekem sincs semmi problémám a VoLTE-vel, senki nem panaszkodott a hívóim közül ilyesmire.

-- aka p3d3str1an

(#6709) plejik válasza palesz53 (#6706) üzenetére


plejik
addikt

Nekem pl. Nem is működött, de kollégáméknak sem. Mi8 -on ment OP6 -on nem, szóval azért biztos van szórás. Mondjuk teljesen mind1, mert nekünk ki is kellett kapcsoltatni, ugyanis a hívásátirányítás funkció volte alatt nem működik...legalább is a vodánál..

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6710) pcnet


pcnet
addikt

Oxygen OS 10.3.2. online. :)

Changelog

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6711) nutfile válasza pcnet (#6710) üzenetére


nutfile
aktív tag

feltetted? van tapasztalat?

(#6712) pcnet válasza nutfile (#6711) üzenetére


pcnet
addikt

Feltettem, igen, semmi változást nem tapasztalok.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6713) oba válasza nutfile (#6711) üzenetére


oba
addikt

Nekem is fent van. Semmi változást vagy problémát nem észlelek.

(#6714) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok!
Ér még egy ilyen telefon, gyönyörű állapotban 8/128 kivetelben 75 000 forintot?
Végigolvastam a tesztet, az rendbe van, akksi hogy bírja a napi használatot.
Ez tűnik sarkallatos pontnak nálam.
Nem itt kéne kérdeznem, de Mi Mix 2S vagy ez? :D
Köszönöm, ha megosztjátok a véleményeteket :)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#6715) Gabócza válasza slezakimi (#6714) üzenetére


Gabócza
senior tag

Szerintem igen. Sőt azt hittem, hogy többet is. Én nem nyüstölöm annyira, így nálam simán kibírja a másfél napot is. Volt Mi Mix 2S-em is, kb. 1 hét után adtam el, mert nem tetszett. Ez meg már megvan több mint egy éve...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#6716) pcnet válasza slezakimi (#6714) üzenetére


pcnet
addikt

Szia!

Ugyan azt tudom elmondani, mint Gabócza fórumtárs. Én is kicsit többre tippeltem volna az árat, nagyon jó, stabil, gyors készülék. Én 2018 augusztusa óta használom, pedig ritka, hogy nálam 4-5 hónapnál tovább marad egy telefon. Elég vegyes a használati szokásom, ha itthon vagyok, nálam is simán kibír 1.5 napot, ha olvasgatok alacsony fényerőn, wifin, még kijön 6+ óra sot simán, ha Ingressezek, max fényerő, 4G, GPS, akkor is kibír 4 órát. Régen minden topicban én voltam a leghangosabb, hogy főverzió váltás után KÖTELEZŐ a factory reset, de android 10 után én sem nyomtam, mert ugyan úgy gyors maradt, nincs bug és az akksi idővel is maximálisan elégedett vagyok. Most már kevesebbet nyomkodom, jellemzően reggeli készülődéskor és este fürdés, vacsora idejére dugom töltőre és a gyorstöltésnek köszönhetően simán kibírja a napot. A két készülék közül én a OnePlust választanám, mivel én nem szeretem a MIUI-t. Szumma: Mindennapi használatra még mindig bőven jó ajánlat, főleg ha 75.000 ft-ért hozzá lehet jutni. Gyors, stabil, jó üzemidővel rendelkező készülék. Hardveresen is bőven elég még, Oxygen OS-t szépen frissítgetik, OP3 is megkapta még a Pie-t, de ha már nem lesz szoftveres támogatás a gyártó részéről és szeretsz romolni, még mindig tehetsz fel friss custom romokat. Részemről: Különösen ajánlott! :D

OnePlus által nem fizetett reklámot olvastak. :D

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6717) ßrainiac válasza slezakimi (#6714) üzenetére


ßrainiac
addikt

Szerintem egy OP7 jobb valasztas lenne, nem neztem h mennyiert mennek mostanaban a hasznalt piacon, de Kinabol ha jol remlik 110 korul is meg lehetett venni le akciozva.

Es van belole piros :C

(#6718) slezakimi


slezakimi
senior tag

Köszönöm a válaszokat, elég egyértelmű melyiket kéne választanom :D

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#6719) slezakimi


slezakimi
senior tag

Még egy kérdés.
Ebből a telefonból csak olyan változat volt amibe van B20?
Köszönöm.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#6720) plejik válasza slezakimi (#6719) üzenetére


plejik
addikt

Igen.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6721) slezakimi válasza plejik (#6720) üzenetére


slezakimi
senior tag

Köszönöm :)
Jövő héten valamikor meg is lesz.
Lehet lesz egy-két idióta kérdésem :D

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#6722) plejik


plejik
addikt

Lenne egy gondom. Valaki találkozott már olyan problémával, hogy külföldön adatbarangolás mellett nem megy normálisan a mobilnet? Értem ez alatt, hogy minden weboldal, face, insta, vagy akár levelezés is eszméletlen lassú kb. használhatatlan szinten van. Előtte az OP3 -al nem volt ilyen gondom, nem csak nálam hanem kollégámnál is ugyanez a gond. Voda a szolgáltatónk, de Ők nem látnak semmit, hogy gond lenne vele sőt van olyan kollégánk , aki külföldön dolgozik folyamatosan és nála semmi gond nincs vele, igaz Ő almás készüléket használ.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6723) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok.
Megvan a telcsi, valóban piszok gyors 😀
Egy két probléma azért van.
Például folyamatosan felugrál egy értesítés.
Android system Handling theme.
Ezzel lehet valamit kezdeni.
Minap a system wiev csinálta ugyanezt, ez valami bug?
Köszönöm

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#6724) dl650 válasza plejik (#6722) üzenetére


dl650
tag

Szia! Igaz, hogy nekem 6T van de mégiscsak testvér telefon és Vodás előfizu :). Három hete voltam Osztrákoknál és az igaz, hogy keveset használtam a mobilnetet, de én nem vettem észre hibát, lassulást. Kint az A1-mobilcom-ra csatlakozott.

(#6725) plejik válasza dl650 (#6724) üzenetére


plejik
addikt

Talán ott jól szokott működni, de máshol nem. pl.: Románia, Szlovákia, ide viszonylag sokat járunk üzleti ügyekbe...

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6726) Macika66


Macika66
addikt

Segítsetek, légyszi! :)
Egy jóbarátom az én tanácsomra vett OP6-ot.

Nejemnek (és akkor még nekem is) OP6-om volt, teljes megelégedéssel.

Amióta kijött a 10-es rá, azóta a barátomnál telefonhívás közben ha üzenet vagy értesítés érkezik, teljes hangerővel a fülébe durrantja a jelzőhangot.

Sem a nejem készülékénél, sem az enyémnél nincs így.

Kérdés, hol lehetne ezt kilőni?

Egyszerűen nem találok megoldást...

(#6727) oba válasza Macika66 (#6726) üzenetére


oba
addikt

Gondolom OTA-n ment fel neki a 10es. Én első körben egy resetet nyomnék, néha vannak anomáliák főverzió váltás után OTA update után. Bár nálam sem volt reset és nincs is semmi bugom, de egyelőre nincs jobb ötletem.

(#6728) Botka_db válasza oba (#6727) üzenetére


Botka_db
csendes tag

Szia
Nálam is így van, nem találtam megoldást, rohadt idegesítő. Írj ha esetleg megoldódik, az én telóm pár hónapos 9es android nem is volt használva frissítés volt rögtön 10re. :W

(#6729) Botka_db válasza Macika66 (#6726) üzenetére


Botka_db
csendes tag

Bocs ide akartam, válaszolni. Szóval nálam is így van, nem találtam megoldást. Milyen telefon alkalmazást használ, a gyárit? Én a google caller-t. Nem tudom lehet ez hatással van-e rá.

(#6730) Macika66


Macika66
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek.

(#6731) Latitude


Latitude
tag

Sziasztok,

Van egy O+6-os készülékem, az utóbbi időben azt vettem észre, hogy elég gyorsan merül az akumlátora. Gondoltam, mielőtt le jár a garanciája kicseréltetem. Indítottam rá az O+ oldalán egy javítási kérelmet. Gyakorlatilag már másnap vissza is igazolták és következő nap már itt is volt érte az UPS. 9.-én kiérkezett az Eu-s szervíz központba (ha jól tudom Lengyelországba). 10.-én este megkaptam a válasz levelet, hogy készen van a telefon és már küldik is vissza. Szerintetek lehetséges, hogy ilyen gyorsan akumlátort cseréltek benne? Tudom az akkumlátor állapotát valahogy ellenőrizni?

Köszönöm a választ.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#6732) palesz53


palesz53
senior tag

Tegnap megjelent az első nyilvános RZ kernel béta.
Még nagyon alap, de a többihez képest (radioactive, omega, blu) már most dimenzióugrás. (A publikus telegram csatornájukon megtalálható.)

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#6733) oba válasza Latitude (#6731) üzenetére


oba
addikt

Root nélküli megoldás szerintem nincs, ami megbízható is, talán rootal sem nagyon van. De ha új az akku azt észre fogod venni pár nap alatt, főleg ha a régivel már érezhetően jobban merült.

(#6734) Latitude válasza oba (#6733) üzenetére


Latitude
tag

Root-olt a telefon, ezért ez nem okozna gondot. De igazad van a használat során remélhetőleg érezhető lesz a pozitív változás.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#6735) nutfile válasza Latitude (#6734) üzenetére


nutfile
aktív tag

marmint, hogy tervezed, h ujra rootolod, hiszen "szuzen" kapod vissza :)

(#6736) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!
Szerettem volna visszatenni a gyári rendszert MSMtool segítségével, de az eszközkezelőben Kedacom USB Device-ként látja a telefont a Windows. Próbáltam több leírást is, de egyikkel sem sikerült megcsinálni. Ha úgy dugtam rá a telefont a gépre, hogy előtte tartottam a hangerő fel gombot, akkor feljött a Qualcomm az eszközkezelőben, de ahogy elengedem, rögtön visszavált Kedacom-ra. Találkozott már valaki ilyennel? :) Oneplus 7T-ről van szó, azért kérdem itt, mert a topikjában még szinte senki nem próbálkozott custom ROM-okkal. Előre is köszönöm! :R

(#6737) Ronam válasza Ronam (#6736) üzenetére


Ronam
addikt

Fastboot ROM felment, úgyhogy tárgytalan :).

(#6738) pcnet


pcnet
addikt

OxygenOS 10.3.3

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6739) v1kt0hr válasza slezakimi (#6723) üzenetére


v1kt0hr
tag

Nekem android 10 óta csinálja ugyanezt. Én a sötét módra gyanakszom, de ha találsz valami megoldást ne tartsd magadban :D

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#6740) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!

A tegnap este számomra felfoghatatlan dolog történt.
Már javában aludtunk a párommal amikor egyszer csak elkezdett csörögni a telefonja.
Mondom magamban ki a tököm keresi fél 12kor.... Megnézi és én voltam.... A telefonom az asztalon volt töltünk kb 1.5 méterre.
Ki volt kapcsolva a wifi és a mobilnet. Egyedül a Bluetooth volt bekapcsolva mert okosórában alszok a munkából adódóan kereshetnek bármikor és nem akarom , hogy csörögjön a teló de azért észre vegyem.

Sajnos nem tudtam megnézni , hogy mit mutat a telefonom mert a párom azonnal kinyomta az övét.
A hivás listában viszont nem szerepel kimenő hívás abban az időpontban hanem azt irja , hogy lecsatlkoztatva.
Lefuttatam több vírusirtót a telón de nem talált semmit.
Valakinek van valami ötlete , hogy ez miért lehet ?
A legfrissebb gyári rom van a telón.

[ Szerkesztve ]

(#6741) slezakimi válasza v1kt0hr (#6739) üzenetére


slezakimi
senior tag

Sokáig nem volt, most pár napja megint néha látom :D

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#6742) netcore


netcore
tag

Sziasztok,
Elővettem a tartalék op6 telómat, kapott egy gyári romot, első indításnál "olas" nyelven van, átállítotam,de mindenhol mintha olasz régiós lenne, hogy lehet ezt teljesen gyárira visszaállítani?

Üdv Laci

(#6743) nutfile válasza netcore (#6742) üzenetére


nutfile
aktív tag

(#6744) pbalazs09


pbalazs09
csendes tag

Sziasztok! 2 héttel a garancia lejárta előtt állok. Egy olyan kérdésem volna, hogy szerintetek tudnék kérni az akkumulátorra egy cserét? 80%-os a kondiciója. Olvastam, hogy másnak is szó nélkül cserélték. Köszi a válaszokat előre is! :))

(#6745) netcore válasza nutfile (#6743) üzenetére


netcore
tag

Köszi, ezzel csináltam és mégis olasz lett .
Na mindegy visszaraktam a szekrénybe :D

Üdv Laci

(#6746) darál0w válasza pbalazs09 (#6744) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

anno nekem 5t-vel volt csere, hasonlo okbol, nem volt probléma...

btw mivel ellenőrizted?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6747) pbalazs09 válasza darál0w (#6746) üzenetére


pbalazs09
csendes tag

AccuBatteryvel ellenőriztem. Egyébként mit írtál nekik indoknak, mi miatt szeretnéd a cserét?

(#6748) darál0w válasza pbalazs09 (#6747) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

üzemidő csökkenését hoztam fel indoknak, és írtam nekik, hogy szoftveres nem lehet, mivel wipe is megvolt...de abszolut nem is próbáltak magyarázkodni....

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6749) pbalazs09 válasza darál0w (#6748) üzenetére


pbalazs09
csendes tag

Köszi az információkat! Még egy kérdés, hogy először a supportnak írtál és lebeszélted belük, vagy egyből az RMA-t nyitottad és csak annak a leírásába írtad meg a problémát? :)

(#6750) plejik


plejik
addikt

Valaki próbált már TWRP-t felrakni android Q alá? MErt nekem a TWRP képernyőnél nem megy tovább.. :/

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.