Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) tibcsi0407 válasza plejik (#5250) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem az AOSP Extended szimpibb volt, de vannak zavaró bugjai..

https://utdetailing.hu/

(#5252) Divinity válasza tibcsi0407 (#5251) üzenetére


Divinity
őstag

Én továbbra is Tesk-ezek. :D
Nem igazán látom értelmét lecserélni, minden nagyon szépen megy. :))

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#5253) tibcsi0407 válasza Divinity (#5252) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Most felraktam OB11-et a legújabb RZ-vel. Futtattam rajta egy Tomatot debloater script-et, ami töröl egy csomó mocskot a háttérből. Tiltottam néhány app háttérben futását, kidobtam a tárcsázót, felraktam a Google-t, a Gcam-et is.
Jelenleg jönnek szépen az értesítések és nem merül úgy, mint a Titanic. Kérdés, hogy meddig bírja. :)
Viszont az új RZ ígéretes.

https://utdetailing.hu/

(#5254) plejik válasza tibcsi0407 (#5251) üzenetére


plejik
addikt

Eddig jónak tűnik vannak benne tök jó funkciók. Gcam megy tökéletesen. Kíváncsi leszek mit tud, leginkább üzemidőre. Nekem gördülékenyebbnek tűnik mint az OOS. De majd kiderül stabil használat után mit tud. :U

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#5255) tibcsi0407 válasza plejik (#5254) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem az összes custom ROM-nál ami feltűnt, hogy sokkal jobb a touch latency. Sokkal szaporább, gyorsabb reakciókat produkálnak az érintésre, mint az OOS. Nem tudom ennek mi lehet az oka.

https://utdetailing.hu/

(#5256) PáSza


PáSza
csendes tag

Sziasztok.

Egy olyan hangrögzítőt keresek, amely egyből elindul ha gyors gesztusban beállított mintát rajzolok a lezárt képernyőre. Régebben volt ilyen, de most a kipróbált 5 alkalmazás egyike sem indul el.
Tud valaki segíteni?

(#5257) Timer válasza tibcsi0407 (#5255) üzenetére


Timer
veterán

Gondolom, magasabb mintavételezési frekvenciával dolgozik a rendszer, plusz nagyobb FPS mellett frissít a GUI. Az ára a magasabb akku használat lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5258) tibcsi0407 válasza Timer (#5257) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem igazán, valami más lehet a háttérben.

https://utdetailing.hu/

(#5259) #80439296 válasza Dolphine (#5249) üzenetére


#80439296
törölt tag

Meglepi, ha dobsz privit. :C

(#5260) Dolphine válasza #80439296 (#5259) üzenetére


Dolphine
addikt

Írtam

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5261) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

OnePlus phones are discarding Android's battery optimization whitelist, a problem as more apps update to target Oreo

Nagynehezen a Oneplus-hoz is eljut reméljük az info, ezt ígérik a cikk végén:

We reached out to OnePlus for comment, and a representative speaking on behalf of the company told us, "We are aware of the reports and looking into it." Hopefully, this problem is fixed in a future update.

Legalább tudom, hogy nem én hallucináltam. :) Szerencsére az RZ kernel kiüti ezt az idióta RAM managementet, de reméljük megoldják a stock usereknek is.

https://utdetailing.hu/

(#5262) rankesz válasza tibcsi0407 (#5261) üzenetére


rankesz
veterán

Szerencsére az RZ kernel kiüti ezt az idióta RAM managementet,...
Mintha azt olvastam volna a mai build changelog-jában hogy visszapakolja az op ram managementet, a kompatibilitás miatt

(#5263) tibcsi0407 válasza rankesz (#5262) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sajnos igen. Egyelőre. Ezért maradok is a régin. :))

https://utdetailing.hu/

(#5264) pcnet


pcnet
addikt

OOS 9.0.3-al javult az üzemidő. Eddig 7 órás SOT-ok jöttek össze, most ugyan olyan használattal túlléptem a 9 órát.


“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#5265) Timer válasza pcnet (#5264) üzenetére


Timer
veterán

Érdekes, mert nekem épp hogy romlott! :)

(#5266) #80439296


#80439296
törölt tag

Számít, hogy mennyit szenved a hálózatokkal:

Wifi 5GHz, mobil jelerősség, stb.

(#5267) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Savazzuk a konkurenciát is: [link]
Tipikus kínaiak. Nem tanulnak a múlt hibáiból.

https://utdetailing.hu/

(#5268) mjani1172 válasza tibcsi0407 (#5267) üzenetére


mjani1172
addikt

Kínaiak,és sajnos ez sosem változik.

[ Szerkesztve ]

(#5269) Rick4 válasza Waikiki (#5238) üzenetére


Rick4
félisten

Halkan jegyzem meg, nem így működik a dolog, évek óta van az autómban kamera, mutattam már meg balesetnél a helyszínelő rendőrnek, tehát a frissen készült felvételt rögtön egy eljárásban bocsátottam a hatóság rendelkezésére, évek óta veszek fel beszélgetéseket azért, mert a vezetés, bevásárlás közben telefonban lediktált adatok kellenek, és persze van az úgy, hogy ezekből a felvételekből fel kell valamit használnom, az a nem mindegy, hol és hogyan.
Bármelyik bíróság elfogadhatja egy eljárásban a titokban készített felvételt, ha az az igazság kiderítéséhez, bizonyításához hozzájárul, tévedés, hogy ehhez a másik fél engedélye kellene. Nem, nem kell, hiszen a felvétel lényege az, hogy a másik azért őszinte, mert nem tudja, hogy felveszed...
Nem csak beszélgetünk, én valóban fel is használom bírósági eljárásban, és hidd el, egész másképp lehet úgy egy tárgyalást lefolytatni, hogy nem bizonygatsz, hanem bizonyítékaid vannak, nagyon meggyőző, mikor 8 db A4-es lapon van kronológiai sorrendben felsorolva a másik fél szerződésszegése, pontosan óra- per- másodperccel hivatkozva, bizonyítékszámmal megjelölve, a megjelölt okozott kárösszeggel, és a beszélgetésben ott van, hogy ő a hunyó.... A másik oldalon meg persze ő máshogy emlékszik, és hiába van még 5 tanúja, akik szintén úgy emlékeznek, kevés, ennyi.

Az más kérdés, hogy körbe küldöd a haverjaidnak, felteszed az internetre, az már tilos.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5270) Divinity válasza Rick4 (#5269) üzenetére


Divinity
őstag

Ebben is tévedsz, a bíróság se fogja elfogadni ha titokban van felvéve mivel nincs jogod hozzá.
Pontosan az a helyzet mintha bizonyítékot lopsz. Azt se tudják felhasználni mert nem legális úton került hozzád.
A dash cam teljesen más témakör, semmi köze ehhez.

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#5271) Rick4 válasza Divinity (#5270) üzenetére


Rick4
félisten

Jaa, hogy te azt se érted, amire válaszolsz? :D
Felveheted, a probléma a felhasználással van. :D Nem baj, kergesd csak a témát. :D

Oké, hát ha szerinted nem én, hanem te álltál a pulpitus előtt, és nem én, hanem te nyújtottad be a bizonyítékokat, és nem én, hanem te cáfoltál minden állítást konkrét bizonyítékkal, akkor hozzád nincs is több kérdésem.Ezek szerint én másik bolygón, másik idősíkban, másik országban élhetek. :D

Van, akivel feleselget egy tényről beszélgetni, megtörtént dolgokról alkotsz véleményt, vitatkozol, feleslegesen... :D Nyilván mivel innentől látszik, hogy abszolút nem vagy kompetens, így veled erről a témáról be is fejetem a társalgást.

De gondolom biztos meg tudod magyarázni, hogy ha ez nálam nem működik, akkor a Gyárfás meg a Portik sztoriban, ahol most kisteherautónyi felvételt kapott a rendőrség, minek hallgatják, hiszen állításod szerint nem használható fel semmire, titokban készítette. Nem kell válaszolni,, csak költői kérdés volt, köszi.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5272) #80439296


#80439296
törölt tag

Én csak annyit mondok, hogy azok egy részét is már azóta HALOTT emberek készítették, akiket agyonlőttek.

Hajrá! Neked is van családod; hangoztasd az okosságot.

Ez senkinek sem válasz; költői... :C :C :C

(#5273) mjani1172 válasza Rick4 (#5271) üzenetére


mjani1172
addikt

Szerintem ne menjünk bele a jogászkodásba, hiszen nem lenne vége, magyaroszágon sosem egyértelműek ezek a dolgok, nem tudjuk mi eldönteni csak viszály lenne belőle.

(#5274) Macika66 válasza Divinity (#5270) üzenetére


Macika66
addikt

Nyáron törték össze az autómat. TELJESEN vétlen voltam (elsőbbség meg nem adása), a fedélzeti kamerám rögzített mindent.
Az elkövető kiscsávó okoskodott, próbált mindent tagadni, hazudott. A rendőröknek is.

A rendőrségnek leadtam a készült felvételt az eredeti SD-kártyán, a feljelentést arra alapozták, jól megb....üntették a kiscsávót az autóm 1,4 millió Ft-os javítási számlájának megfizettetésén felül.

Azért hadd ne már a pofátlan hülyéknek álljon a világ.

Felháborító, amikor egyes kereskedelmi rádiók azzal szórakoznak, hogy felraknak magánbeszélgetéseket a netre.

De azért ne játssza már el senki a hülyét.

Aki hunyó, ügyeskedő, az kapja meg a megérdemelt büntetését.
Aki pedig nem a saját jogainak megvédése miatt rögzít hívást vagy videot, hanem előre tudhatóan károkozásból vagy éretlen tréfából, az is.

Szerintem...

(#5275) Macika66 válasza Rick4 (#5271) üzenetére


Macika66
addikt

Kivételesen nagyon egyetértünk.

(#5276) Divinity válasza Rick4 (#5271) üzenetére


Divinity
őstag

Te nem fogtad fel mit írtam.
A dash camera legális ezt is írtam, hogy semmi köze azokhoz amiről fent volt szó.
Gratulálok, szövegértés.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#5277) tibcsi0407 válasza Macika66 (#5274) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A dashcam tilos Magyarországon?

https://utdetailing.hu/

(#5278) Divinity válasza Macika66 (#5274) üzenetére


Divinity
őstag

Nem is ezt cáfoltam. Az legálisan működő dolog. Olyan minősítése van mint a security kameráknak. Ellenben a telefon beszélgetés felvételének felhasználása nem legális ha nincs beleegyezés.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#5279) Waikiki válasza Rick4 (#5269) üzenetére


Waikiki
tag

Két, teljesen más dologról van szó. Az, hogy neked van egy jogos vagy jogosnak vélt, méltányolható célod, teljesen más kérdés ahhoz képest, hogy jogszerűen kezelsz-e személyes adatokat. Lehet arra számítani, hogy előbb-utóbb bele fogsz futni egy olyan helyzetbe, hogy lehet, a bíróság neked fog igazat adni, de a vesztes fel felnyom a NAIH-nal, és aztán az adatkezeles jogszeruseget igazolnod kell a hatóság előtt. Erre pedig egzakt szabályok vannak a GDPR-ban, amelyek megvalósulását, illetve pontosabban hiányát látatlanban besaccolom.

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#5280) Waikiki válasza Divinity (#5278) üzenetére


Waikiki
tag

Ebben nincs igazad. A magánautoban lévő dashcam helyzete pontosan ugyanaz, mint a felvett beszélgetése, a vagyonvedelmi törvény erre nem terjed ki.

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#5281) mjani1172 válasza Macika66 (#5274) üzenetére


mjani1172
addikt

+1

(#5282) Divinity válasza Waikiki (#5280) üzenetére


Divinity
őstag

Nem. :)
A dash kamera legális, a felvétel online megosztása tilos csak. (Ausztriában pl a használata is tilos, ott megbüntet érte a rendőr is ha észreveszi :) ) Míg a telefonbeszélgetésnél már a rögzítés is tilos beleegyezés nélkül. Ergo az előbbi lehet bizonyíték a bíróságon az utóbbi nem.

Ne legyen félreértés szerintem is rossz dolog ha valaki úgy akar sunyiskodni. Egyszerűen a példa értelmét cáfolom mivel teljesen más a dolog.
Abban is egyetértünk, hogy ha valaki így akár sunyiskodni akkor kapja meg a megérdemelt büntetését ellenben ha a másik oldal beleegyezés nélkül vesz fel beszélgetést az is törvényt sért így ő is kapja meg a megérdemelt büntetését. Nem tart semmibe jelezni előre, hogy felvétel készül róla egyezzen bele. Ráadásul ha így van lehet még a felesleges körök járását is megspórolja az ember mert a másik fél előre tudja, hogy nem kell sunyiskodni mert anno fel lett véve.

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#5283) Divinity


Divinity
őstag

Hogy ON is legyek :D

Új TreskMod!

Updates in 20190119 build:
- Rounded Corner and Padding preferences
- Updated Google Camera - should work without config
- Latest Omni's changes
- Kernel:
'- Upstreamed to Linux 4.9.151'
'- Merged CAF tag LA.UM.7.3.r1-06700-sdm845.0'
'- Clang updated to 8.0.7'
'- Some ramdisk overlays adjustments'
- Latest RenderZenith commits
- USB fast charge

Download: https://dl.treskmod.ru/oneplus6/

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#5284) tibcsi0407 válasza Divinity (#5283) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Melyik Gcam van benne? Az Xcam, vagy az Arnova? Okosabb lenne Tresk, ha nem az App-ba, hanem a Vendorba tenné a törölhető alkalmazások közé, hogy ne legyen szükség a trükközésre, mikor frissítesz.
Gondolkoztam azon, hogy kipróbáljam a sima Omni-t MicroG-vel. Elég vonzó cucc.

https://utdetailing.hu/

(#5285) Timer


Timer
veterán

Még egy mondat a hívásrögzítésre: aki minden intés és egyéb jogi megfontolás ellenére használná a lehetőséget, keressen rá, hogyan aktiválhatja a gyári hívásrögzítőt, egyetlen adb parancs az egész, se nyitott bootloader, se root nem kell hozzá. Aztán keressen rá arra is, hogyan adhat olyan jogot a joneplustools-nak, hogy visszaállítsa ezt a beállítást restart után, root nélkül is. Ehhez szintén csak egy adb parancs kell, semmi több. Működik, mert (kizárólag tesztelési célzattal) rápróbáltam, és figyelmeztettem a vonal túoldalán lévőt is, természetesen.

Problem solved.

[ Szerkesztve ]

(#5286) Waikiki válasza Divinity (#5282) üzenetére


Waikiki
tag

Végülis igaz, attól függ, hogy definiálod a jogszerűséget. Hogy a bíróság elfogadja-e, az nem szempont, mert bizonyos esetekben a jogszerűtlenül szerzett bizonyítékot is elfogadja, mivel a bizonyítékok elfogadása a bíróság mérlegelési körébe tartozik. Hogy a rendőr nem veteti az, az is oké. Ami viszont biztos, hogy adatvédelmi szempontból jelenleg a dashcam-ek működtetése teljesen jogszerűtlen, és ebbe már a rögzítés is beletartozik, nemcsak a megosztás, hiszen az adatkezelés a rögzítéssel fog megvalósulni, lásd az adatkezelés definícióját (GDPR 4. cikk 2. pont).

Mikor lesz jogszerű egy adatkezelés?
1. Egyértelműen jelzik, hogy az autóban fedélzeti kamera van. Már itt elbukik a dolog, mert a szubjektív tapasztalatom szerint még nem találkoztam olyan autóval, amelyen legalább egy matricával jelölték volna a rögzítés tényét. Pontosan ugyanúgy, ahogy a telefonos hangfelvétel rögzítésénel sem tudja a másik fél, hogy éppen rögzítik a beszélgetést. A rögzítés ténye kizárólag akkor derül ki, ha baleset történik, és a rögzítő közli, hogy ja, amúgy van felvétel mindenről. Márpedig az adatkezelés a rögzítés pillanatában elkezdődik, azaz érintett lesz az a gyalogos is, aki a pirosnál álló autó kamerája előtt átmegy a zebrán, és a GDPR szerint az érintetteket az adatkezelés előtt tájékoztatni kellene. (lásd pl. kamerás matrica az épületeken.)
2. Ha látod is a kamerát, attól még nem fogod tudni, ki az adatkezelő, hiszen nem tudod, hogy lehet felvenni vele a kapcsolatot, elvégre akiről felvétel készül, az érintett lesz, és a GDPR alapján meghatározott jogai vannak az adatkezelővel szemben.
3. Az adatkezelőnek olyan dolgokat kellene meghatározni, mint az adatkezelés jogalapja és célja (a kettő nem ugyanaz!), az adatok megőrzésének időtartama, hogyan lehet felvenni a kapcsolatot az adatkezelővel, stb. Közkeletű hiedelem, hogy az adatkezeléshez szükséges előzetesen az érintett hozzájárulása: nem, nem szükséges, lehet más jogalap is már a GDPR 6. cikke alapján. A hangfelvételnél pl. nem feltétlenül a hozzájárulás a jogalap, lehet jogos érdek is, ahogy a dash cam-nél is ugyanúgy jogos érdek - csak épp érdekmérlegelési tesztet kell ilyenkor csinálni.
4. Minderről pedig kéne valamilyen tájékoztatást adni az érintetteknek.
5. Az érintetti jogok érvényesítése hogyan történik? (GDPR 15-22. cikk) Sehogy.

"ellenben ha a másik oldal beleegyezés nélkül vesz fel beszélgetést az is törvényt sért így ő is kapja meg a megérdemelt büntetését"

Ahogy írtam, a GDPR már rég nem a hozzájárulásokról szól, van lehetőség anélkül is adatot kezelni jogszerűen (lásd 6. cikk). Akár dash cam-es képrögzítésről, akár telefonos hangfelvételről van szó, az összes többi garanciális szabály érvényesíthetőségének hiánya teszi jogszerűtlenné ezeket az adatkezeléseket. Emiatt akármennyire is csúnyán hangzik, a dash cam ugyanannyira sunnyogás, mint a hangfelvétel-készítés, hiszen akinek az adatai rögzítésre kerülnek bármelyik esetben semmit sem tud az egészről.

"Nem tart semmibe jelezni előre, hogy felvétel készül róla egyezzen bele."

És a dash cam-nél ez hogy valósul meg? Sehogy. De már egy piktogrammal is előrébb lennénk.

Az ír adatvédelmi hatóság kiadott egy iránymutatást, hogyan lehetne kb. jogszerűen csinálni a GDPR alapján a kamerázást, de inkább az derül ki, hogy nem igazán életszerű az egész.

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#5287) Divinity válasza Waikiki (#5286) üzenetére


Divinity
őstag

A GDPR 6. cikk definiál 6 pontot mikor lesz jogszerű az adatkezelés.
Ebből az első straight forward, ha elfogadják.
Ellenben nincs semmi ami pl a telefonbeszélgetés felvételét engedélyezné.

Ellenben az
" f) az adatkezelés az adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges, kivéve, ha ezen érdekekkel szemben elsőbbséget élveznek az érintett olyan érdekei vagy alapvető jogai és szabadságai, amelyek személyes adatok védelmét teszik szükségessé, különösen, ha az érintett gyermek. "
Viszont alkalmazható a dash kameráknal vagyonvédelmi okok miatt.

Igaz nem vagyok jogász és nem teljesen vagyok benne a dologban se de van pár a környezetemben így hallok ezt azt.

Viszont én elengedtem a dolog. Nem véletlenül veszi ki a Google se ezt a funkciót bizonygassa bárki, hogy mennyire jó. Aki használ ilyeneket legyen jogszerű és nincs probléma. Peace.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#5288) Timer


Timer
veterán

Mindig jót kuncogok, amikor a GDPR szellemében osztják az áldást az emberek egymásnak itt, a fórumon. Azért az ugye még megvan, hogy a való életben a kisvállalkozásokban - pláne a párszemélyes "Vákuumszáj 1990 Kft"-hez hasonlókban - védetlen excelben kezelik a felhasználói adatokat, ikszpés gépen, vírusvédelem nélkül? Ahol fejlettebb a cég, ott Micike laptopjához van egy pendrive is, amire elkészülé kéthavonta a bekáppp, ha netán a Főni elhagyná a gépet Korfun, a nyaralás alatt :)

Ne essünk már át a ló túloldalára...

[ Szerkesztve ]

(#5289) mjani1172 válasza Timer (#5288) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez a GDPR egy baromság. Ha tisztességes dolgot akarnának akkor két sorban lehetne leírni, nem ilyen hosszú zagyva határozatlan dologban.

Pl:
Az adatokat nem lehet átadni 3. félnek, sehogy sem.Semmilyen reklám meg egyéb kamu cégeknek sem.
Aki más adatait ellopja és felhasználja az bűncselekményt követ el, és keményen megbüntethető.

ennyi

[ Szerkesztve ]

(#5290) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!

Nyűglődök a tudatlanságom miatt a 9.0.3-ra frissítéssel, az aio toollal felkerült a blu spark kernek és a twrp, twrp fent, 9.0.3-as full zip, twrp legfrissebb, magisk a belső tárhelyen. Twrp-vel bootolok, belépvel felteszem a 9.0.3-as, vissza a twpr-ben a twrp-t, és a magisket, de a végén a restartnál oda jutunk, hogy a bootloader restart egy leállításban végződik, és ennyi, nem bootol. Retartolom, twrp-be dob sdimán, ott restart, ismét leállítás. 4x csináltam ugyanúgy, nézem itt és az xda-n is [link] a leírásokat, nem írnak mást. Vagy csak én nem érzem? :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5291) Rick4 válasza Rick4 (#5290) üzenetére


Rick4
félisten

Megtaláltam, más már járt ugyanígy: [link]

Na de hogy törölöm? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5292) tibcsi0407 válasza Rick4 (#5291) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van Magisk uninstaller zip fájl.
Vagy a másik megoldás, hogy dirty flasheled rá a ROM-ot. Az lecseréli a boot.img-t és a Magisk-et is lezúzza.

https://utdetailing.hu/

(#5293) Rick4 válasza tibcsi0407 (#5292) üzenetére


Rick4
félisten

Megvan ez is, köszönöm!

Kérlek nézz rá, lehet hogy ez így jól van minden, ahogy emlékszem, mit csináltam:

letölteni a telefon mappájába
twrp bluspark
magisk 18
magisk uninstaller
oos 903 rom

újraindítás twrp-be
mentés a rendszerről

twrp-be bootolni
- use latest BluSpark recovery
- flash OOS stable
- flash TWRP
- reboot to recovery
- flash OOS stable once again
- flash TWRP
- reboot to recovery
- flash magisk uninstall
- flash magisk
- flash kernel

És itt majd egy újraindítás, és onnantól minden oké. Lehet, hogy valami felesleges, de biztosra akartam menni. :D La legfontosabb, hogy így nem száll el semmi beállítás.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5294) tibcsi0407 válasza Rick4 (#5293) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Neked nem kell kétszer flashelni az OOS-t, mert nem custom ROM-ra váltod.

Én így szoktam, ha OOS-en vagyok:
- use latest BluSpark recovery
- flash OOS stable
- flash TWRP
- reboot to recovery
- flash kernel
- flash TWRP
- reboot to recovery
- flash magisk
- flash TWRP

Aztán mehet is a rendszer. A végén a TWRP flash nem fontos, de én szoktam, mert ez az A/B partíciózás meg tudja viccelni az embert. :)
Ha a kernelt flasheled a Magisk után, akkor benne van a pakliban, hogy eltűnik a Magisk, hiába Anykernellel lett készítve a Kernel telepítője.
Ugye ki is írja, hogy Magisk detected blabla és a végén még sem marad meg. Szóval az a sorrend, amit írtam szerintem biztosabb.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#5295) Rick4 válasza tibcsi0407 (#5294) üzenetére


Rick4
félisten

Elképzelhető, hogy a magisk hülyítette meg a rendes indulást, de így volt a biztos, így tuti megy. :D Na majd legközelebb megpróbálom a 2. rom flash is, csak el ne felejtsem. :D

Köszi a segítséget, minden oké.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5296) tibcsi0407 válasza Rick4 (#5295) üzenetére


tibcsi0407
félisten

;)

https://utdetailing.hu/

(#5297) Divinity


Divinity
őstag

Egész jól megy az új Tresk RedFlare kombó. :)
OOS-en sose értem el ilyet itt meg az AOD is megy. :DDD

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#5298) mjani1172 válasza Divinity (#5297) üzenetére


mjani1172
addikt

És ez jónak számít? :F

(#5299) tibcsi0407 válasza Divinity (#5297) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szintén Tresk, nézd az idle drain-t:

https://utdetailing.hu/

(#5300) Divinity válasza mjani1172 (#5298) üzenetére


Divinity
őstag

1 nap alatta a 4 óra sot nálam igen. :)
Rengeteg háttérfolyamat fut ami mind zabálja az akkut. Állandóan bekapcsolt BT, NFC. 2 email kliens 4 fiókot szinkronizál. Egyéb céges monitorozó dolgok amik szintén csak az akkut zabálják. :D Na meg nem egyhozamban az X óra hanem pár perces használatok. Az OOS-t ritkán nyúztam tökig de akkor max olyan 3 óra sot-ot tudtam vele elérni az 1 nap alatt nem többet. Az idle drain jobb volt ott az tény viszont itt az AOD megtolja azt keményen és itt így van egy ~3%/h így érzésre. Ennek függvényében pedig még jobb a dolog.

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.