Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) darál0w válasza pbalazs09 (#6749) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem beszéltem supporttal :N

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6752) pbalazs09 válasza darál0w (#6751) üzenetére


pbalazs09
csendes tag

Köszi! :R

(#6753) oba válasza pbalazs09 (#6744) üzenetére


oba
addikt

Nekem augusztusban jár le a garancia, kb ilyesmi elhasználódást érzékelek én is, nem néztem programmal, mert szerintem nem túl megbízhatóak. Majd leírod, hogy hogyan zajlott az egész, mi lett belőle? :) Mert ha minden gond nélkül ment, akkor 2 hónap múlva én is elküldeném, egy ingyen új akku nem hangzik rosszul :) Köszi!

(#6754) pcnet válasza oba (#6753) üzenetére


pcnet
addikt

+1 Nekem július végén jár le a gar, nézelődtem, de bőven elég nekem még ez a telefon, nem akarok egy zsák pénz ráfizetésével újat, inkább egy akksicsere és még 2 évig marad. Ha kicserélik az akksit, akkor még várok a clear pex fóliázással. Nekem AccuBattery 83%osnak írja az akksi állapotát. Kb 2 hónapja tettem fel az appot, azóta gyűjti az adatokat.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6755) pbalazs09 válasza oba (#6753) üzenetére


pbalazs09
csendes tag

Természetesen megírom, hogy mi lett a végeredmény. :))

(#6756) powerwade


powerwade
senior tag

Egyebkent ha hazai beszerzesu a telefon (Turbado, 2 ev garival) akkor a Oneplushoz mar csak sajatkoltsegen tudom kuldeni a telefont akksi cserere, ugye? Mert az OP csak 1 ev garit ad, a Turbadonal meg nem garis csere az akksi elhasznalodas. Mert az tok jo, hogy 8-9 EUR az akksicsere a Oneplusnal, de azon felul milyen koltsegek vannak? Postakoltsegen kivul. Ez nem tiszta nekem.

(#6757) oba válasza powerwade (#6756) üzenetére


oba
addikt

Nem tudom, hogy a oneplus hivatalosan is foglalkozik e nem tőle vásárolt készülékekkel rendes garancia keretén belül, de a support megmondja, ha írsz nekik egy emailt. Amúgy a oneplus is 2 év garanciát ad. Nem érdemes máshol venni telefont, csak tőlük.

(#6758) Shyciii válasza pcnet (#6754) üzenetére


Shyciii
veterán

pcnet

Ezzel én is így vagyok, Nekem 79%-os az akksim, és rendelnék be akksit, meg egy hátsó kamerát is, mert elindításkor kattan egyet, de nem akarok most cserélni, mert 2 hünapja kerölt fel rá egy dbrand matrica, és nem akarom máris leszedni :D Szal nekem is akksicsere lesz, mint teló csere, mert Oneplus 7-es sorozatra nincs értelme váltani, Oneplus 8 Pro nagyon drága, Oneplus 8-asra meg megint nincs értelme váltani. Raktam fel egy Omega kernelt, azzal legalább idle módban szenzációsan fogyaszt a teló, így picit tovább használható.

plejik

Nekem van fent TWRP már a kezdetek óta. Mauronofrio legfrissebb TWRP-jét használom. Azzal sosem volt gondom.

(#6759) pbalazs09 válasza oba (#6753) üzenetére


pbalazs09
csendes tag

Na megérkezett a telefon, nagyon pozitívak a tapasztalataim. Hétfőn délután jött a futár érte, másnap reggelre már a szervízben is volt, szerdán javították, ma meg már vissza is kaptam. Semmibe nem kötöttek bele, kicserélték, nem kérdeztek semmire rá a folyamat közben. Érezhetően javult az üzemidőm, javítás nyoma nem látszik. Amit észrevettem még, hogy a kis hangszóró/mikrofon rácsokat kitakarították. Szóval abszolút pozitívak a tapasztalataim az egész folyamattal kapcsolatban. :DD

(#6760) oba válasza pbalazs09 (#6759) üzenetére


oba
addikt

Azta... ennyire gyorsak? :) Lengyelországot megjárta ilyen hamar és még a javítás is megvolt? :) Azért az nem rossz! :) Köszi, hogy leírtad. Én is el fogom majd küldeni, kérek egy töltő csatlakozó cserét is, mert hiába kipucoltam már (lehet nem jól csinálom) de nem mindig kapja el a dash töltést, csak ha nagyon belenyomom a töltőt, és könnyen ki is mozdul belőle.

(#6761) pcnet válasza pbalazs09 (#6759) üzenetére


pcnet
addikt

Köszönöm én is, hogy megosztottad a szerviz tapasztalatokat! :R Örülök, hogy ilyen pozitívan állnak a dologhoz, nem csak addig fontos Nekik az ügyfél amíg el nem hagyja a kasszát.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6762) nutfile


nutfile
aktív tag

slider-rel nincs gondotok? nekem is lassan két éves és pár hónapja a slider legfelső állását nem érzékeli a teló. ezt cseréltetett valaki gariban?

(#6763) plejik válasza nutfile (#6762) üzenetére


plejik
addikt

Nekem is szokott néha, de érdemes kitakarítani, vagy sűrített levegővel megfújni, mert azért le tud rakodni a kosz. ;)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6764) Shyciii


Shyciii
veterán

Tisztításról jut eszembe. A selfie kamera melletti hangszórórácson benézve látszik, hogy jó pár lyuk igen dzsuvás. Ezt hogyan lehetne kitisztítani? Benyomkodni nem akarom tűvel, mert ugye akkor nem kijön, hanem még beljebb nyomom. Sűrített levegő szintén inkább befújná. Próbáltam olyat, hogy ragasztószalagot tettem rá, majd azt nyomkodtam befelé a lyukba, hogy a kosz ráragadjon, majd eltávolítva a ragasztószalagot hátha kihozza, de nem jártam sikerrel. Valszeg már mélyebben van a kosz.

(#6765) nutfile válasza plejik (#6763) üzenetére


nutfile
aktív tag

thx, meglátjuk. (nagyon kevés kosz látszik, de otthon kitisztítom, hátha)

(#6766) sonique válasza pbalazs09 (#6759) üzenetére


sonique
őstag

ellenörizd mar le az akku kapacitasat ugyan avval a programmal
nekem a 1,5éves telefonban 80% volt az akku
miutan visszakaptam is 80% volt

[ Szerkesztve ]

(#6767) sonique válasza powerwade (#6756) üzenetére


sonique
őstag

Igen sajat költségen a teljes oda vissza 1napos UPS szervizelés + akku 30euro körül all meg
de nekem nem lett jobb az üzemidö

[ Szerkesztve ]

(#6768) pbalazs09 válasza sonique (#6766) üzenetére


pbalazs09
csendes tag

Érezhetően javult az üzemidő, és ezt igazolja az alkalmazás is. 94%-ot mutat jelenleg. :K

(#6769) aerosmith


aerosmith
őstag

Na én is visszaküldtem 28án 81%os kapacitással a telómat még egy hét volt a gariból.
Ma jött vissza aksit, USB csatit cserélték. Majd felteszem töltőre hogy mi változott.

(#6770) pcnet válasza aerosmith (#6769) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi Neked is, hogy megosztottad a tapasztalatodat. :R Szimpi a hozzáállásuk, csak kolléga írta, hogy 94% az új akksival is, így elbizonytalanodtam. Július végéig van garom. Addig van időm eldönteni, hogy kérjem e az akksi cserét. Hivatalos szerviz végzi a cserét, gondolom nem kontárkodnak, csak már bontva lesz a telefon és kicsit visszatart a dolog. Igazából nem tudom miért. :D

Szerk: Amúgy nekem 83%os az akksim AccuBattery szerint.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6771) oba válasza pcnet (#6770) üzenetére


oba
addikt

Új akkut raknak bele szerintem. Ezek az appok kb semmit nem érnek.

(#6772) aerosmith válasza pcnet (#6770) üzenetére


aerosmith
őstag

nekem az újra az accubattery 87%ot ír...

(#6773) pcnet válasza aerosmith (#6772) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi! :R

Oba: Én is ezen az állásponton vagyok.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6774) nutfile válasza oba (#6771) üzenetére


nutfile
aktív tag

én egyszer küldtem szervízbe még a oneplus 3-at és emlékeim szerint le volt írva, hogy nem feltétlenül raknak bele vadi új alkatrészt

(#6775) aerosmith válasza aerosmith (#6772) üzenetére


aerosmith
őstag

Felment 89re

(#6776) oba válasza nutfile (#6774) üzenetére


oba
addikt

Lehet, hogy más alkatrésznél így van, de egy akkunál nagy butaság lenne használtat használniuk. De ettől függetlenül elképzelhető, csak reménykedem azért, hogy ennyire nem spórolósak.

(#6777) retifosas


retifosas
csendes tag

Sziasztok! Tudna nekem valaki linkelni egy leírást, hogyan rootoljam meg az android 10-es telómat. Jelenleg rootolt android 9 van rajta. Frissíteném 10-re, de csak akkor, ha tudom rootolni. Tavaly az érkező első 10-es frissítést egyszer feltettem, de a TWRP-t nem tudtam sehogy feltenni a rootoláshoz. Mivel nekem fontos a root, ezért visszatettem az android 9-et. Előre is köszönöm a segítséget!

(#6778) aerosmith válasza aerosmith (#6775) üzenetére


aerosmith
őstag

már 90%

(#6779) plejik


plejik
addikt

Ha a gyári rendszert akarom vissza húzni, akkor a twrp be az A vagy a B slotnak kell aktívnak lennie?

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6780) Shyciii válasza plejik (#6779) üzenetére


Shyciii
veterán

Teljesen mindegy.

(#6781) McLaca válasza aerosmith (#6772) üzenetére


McLaca
őstag

Nekem júliusban lesz 2 éves, és most ír ennyit. :) igaz, 100%-ra nagyon ritkán töltöm, 80 fölé se nagyon. 1 éve van fent az app.

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6782) Gabócza válasza McLaca (#6781) üzenetére


Gabócza
senior tag

Nekem meg most volt két éves a telefonom, 1-2 naponta töltöm egész éjszakára töltőre dugva, és Accubattery szerint most áll 84%-on...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#6783) pcnet


pcnet
addikt

Akik cseréltettek gar lejárta előtt akksit, mik a tapasztalatok? Megérte? Tegnap összehoztam egy 7 órás kijelzőidőt lakásban, wifivel. Új korában tudott 8-at. AccuBattery szerint 83%-os az akksim.

Köszi! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6784) darál0w válasza pcnet (#6783) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

Feleségemét pont mult héten intéztem...eddig azt mondja jobb, de nincs konkrét adatom rola, csak annyi, hogy 77% volt és 96% lett.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6785) aerosmith válasza pcnet (#6783) üzenetére


aerosmith
őstag

Én úgy gondolom megérte, pár nam volt csak, ingyenes, cserélték az USB csatit is ami ugye az egyetlen kopó alkatrész és AccuBattery szerint 92%, usbs töltésmonitor hardver szerint meg 0ról 3200mAH ment bele ami 98%.
Észrevehetően tovább bírja mint korábban.

(#6786) pcnet


pcnet
addikt

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem volt még dolgom OnePlus supportal és az angol sem az erősségem. oneplus.net oldalon bejelentkeztem, kértem javítást, kérte az IMEI számot, beazonosította, kiválaszottam az akksit, annyit írtam, hogy szeretnék akksi cserét kérni, amennyiben lehet, garancia keretében. Csatoltam egy screenshotot AccuBattery állapot füléről, kiválaszottam a pick-up adresst és kb ennyi. Azt írta, a store (?) jelenleg túlterhelt, próbálkozzak később. Közben látom a fiókomban vásárlásoknál a telefon mellett van RMA gomb, de ugyan oda dob ahol kiválasztottam az akksi cserét. Talán IMEI-t nem kér, hisz tudja melyik telefonra kérem az RMA-t. Elvileg jól csináltam mindent? Korlátozott garancia címszó alatt írják, hogy a természetes elhasználódás nem tartozik garancia alá. Akksi elhasználódás meg az. Csodálkozok is, hogy 2 éves kor előtt pár héttel/hónappal még cserélik. Elég jófejség részükről. Július 25ig van egyébként garanciám.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6787) pcnet válasza pcnet (#6786) üzenetére


pcnet
addikt

Tegnap egész nap maszíroztam a submit gombot Oneplus oldalán, de mindig azt a választ kaptam, hogy túlterhelt a store. Este fél 11kor feladtam, gondoltam majd hétvégén megpróbálom újra, úhyis van még bő egy hónapom. Ma reggel arra ébredtem, hogy jött egy email UPS-től, hogy csomagot vennének fel. Ki érti ezt? :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6788) pcnet


pcnet
addikt

Még egy utolsó kérdésem lenne és ígérem békén hagyom a táraságot. Lakcímre kértem a felvételt mert nem tudom hol van depo, a kereső az oldalukon meg pont nem működik. De mivel vidéken lakom (Marcali), gondolom a közelben nincs is depo. Írják, hogy a kinyomtatott fuvarlevelet ragasszam a csomagra, vagy tegyem bele UPS-es zacsiba. Keressek akkora dobozt amibe belefér a telefon doboza és rá is fér a nyomtatvány, vagy hagyjam a csomagolást, a telefon doboza elég lesz, majd a futárnál lesz zacsi és abba bele teszi?

Telefonhoz kell töltő+kábel, vagy elég csak a telefon? A telefonhoz nekem csak egy szállítólevél van. Mást nem kaptam az eladótól. (Második tulajdonosa vagyok a telefonnak.) Az elég lesz a szerviznek?

Köszi szépen a segítséget és bocs, hogy telehánytam a topicot. GLS-es csomag felvételem volt, ott is nyomtatgattam, aztán a futárnál volt az öntapadós cetli amin rajta volt a címzett, fogta és ráragasztotta, nem is kellett volna a nyomtatgatással meg a felcímkétéssel foglalkoznom. UPS-el nem volt még dolgom.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6789) smithsys válasza pcnet (#6788) üzenetére


smithsys
aktív tag

Csak a telefont küldd, nem kell semmi más!
Ha igényt tartasz a saját dobozára, akkor azt ne küldd ki, mert nem fogod visszakapni.
UPS-es címkét nyomtass, ragassz mert ők nem hoznak.

(#6790) pcnet válasza smithsys (#6789) üzenetére


pcnet
addikt

Nagyon szépen köszönöm! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6791) smithsys válasza pcnet (#6790) üzenetére


smithsys
aktív tag

Örülök hogy segíthettem. :K

(#6792) aerosmith


aerosmith
őstag

sziasztok, VOLTE bekapcsolással szívok jópár órája.
A Telekomos simre ma aktiváltattam
Sim & hálózat alatt SIM1en bepipálva VOLTE és wifi hívás is.
*#*#4636#*#* alatt preferált hálózattípus LTE/CDMA/UMTA auto (PRL)
ezen kívül ha jól sejtem akkor kellene még valam profilt aktiválni a telóra hogy meglegyen rajta a VOLTE konfig.
De *#801#-re a Serialt nem tudom bekapcsolni ha ráklikkelek kidob. Full Port switch bekapcsolva.

Mi a hiba vagy mit hogy kellene még csinálnom?

(#6793) pcnet


pcnet
addikt

Ma kaptam vissza a telefont. Akksi, kamera lencse (?) cserét írtak. Kíváncsan várom milyen lesz az üzemidő az új akksival. Az előlapi fóliám légbuborékos lett, nem tudom, hogy sikerül összehozni nekik. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6794) aerosmith válasza aerosmith (#6792) üzenetére


aerosmith
őstag

Na megoldottam az volt amit írtam, be kellett aktiválni a profilt mert alapból rossz a VoLTE config.
Akinek még kell esetleg, itt a 21es fórumbejegyzés meg egy német videó, ezzel a kettővel nekem ment csak ugye a default Overseas profilt le kellett még törölni különben restart után eltűnik a volte.

[ Szerkesztve ]

(#6795) darál0w válasza aerosmith (#6794) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

[link]

van magyar is ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6796) aerosmith válasza darál0w (#6795) üzenetére


aerosmith
őstag

mennyire jó hogy az összefoglalóba nem került be...

(#6797) pcnet válasza aerosmith (#6796) üzenetére


pcnet
addikt

OnePlus 5 téma összefoglalójában is van magyar leírás. Nekem az van elmentve könyvjelzőnek, onnan puskázok. Igaz az még 9es droidhoz van, ott még nem kellett a logkit app. :)

A szervizes sztorim margójára még annyi, hogy emlékeim szerint (ha csak nem az elmúlt ~4 napban jött ki) én OOS 10.3.4-el küldtem szervizbe, nyomtam egy factory resetet mielőtt átadtam a futárnak. Ma mikor elkezdtem belakni, jött az értesítés, hogy frissítés érhető el. Csodálkoztam is, hogy húztak rá egy régebbi ROMot, vagy mi? De jó volt végig nyomkodni a beállításokat belakás miatt, mert nekem tök kimaradt pl, hogy rossz fényviszonyok közt felvillantja a kijelzőt az arc alapú feloldáshoz. Ez mikor került be? Simán átaludtam! :D

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6798) Predike


Predike
csendes tag

Kijelző csere kapcsán tud valaki ajánlani valami jó helyet ami olcsó is Budapesten ?
Én olyan 40e és 80e között szórva találtam.
Hivatalos hely, listájában 90EUR a kijelző + munkadíj meg gondolom posta. Esetleg valakinek  tapasztalat hogy mennyibe fáj ez OnePluson keresztül ha valaki kért már ilyet ? És mennyi az átfutási idő... ?

Btw. eddig ez tünk jónak, valakinek tapasztalat esetleg innen ?
https://oneplusszerviz.com/szerviz/

(#6799) pcnet válasza Predike (#6798) üzenetére


pcnet
addikt

40-80e ft? :Y Jézus szíve, 80at már nem ér sajnos a telefon. Régebben 30 pár ezer forintot emlegettek itt, hivatalos OnePlus szervizben. (Még béke időben nem elszállt euró árfolyam Idején, talán ilyen 100 eurót írtak) Elvileg Oneplus nem is ad ki alkatrészt, csak hivatalos szervizeknek. Én nem merném javíttatni máshol. Nekem pont most volt szervizbe, igaz garanciális akksi cserén. Hétfőn adtam le a szerviz igényemet, kedden jött futár, szerdán délelőtt már a szervizben volt, csütörtökön délután 2kor írták, hogy kész a javítás, péntek délután hozta futár. Nagyon korrektek voltak, le a kalappal. 23 hónapos telefonban szó nélkül cserélték az akksit. Csak annyit írtam, hogy szeretnék akksi cserét kérni, garanciában ha lehetséges. Nem is kellett kamuzni nekik, hogy melegszik, merűl stb.

Nekem ezt az árlistát küldték egyébként [link] Az ár nem tudom miért hk$-ban van, de google szerint a 720 hk$ cirka 29e ft. Nem írtad miért szeretnél kijelzőt cseréltetni, behalt, beéget, vagy betört. Ha tört, akkor egyértelműen fizetős lesz a csere és lehet más is sérült amit cserélni fognak kijelzővel együtt. Én mindenképp tennék egy próbát a hivatalos szervizzel. Adnak árajánlatot, ha elfogadod, csak akkor fognak nekiállni a javításnak. Max nem fogadod el ha inkorrektnek/irreálisnak találod.

Egy kis off: S9 topicban pont most olvastam, hogy 1 év a gar akksira és ~17e ft-ot emlegetnek. Oneplus meg bemondásra cserél ingyen 23 hónapos készülékben, ingyen oda-vissza futárral. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6800) darál0w válasza Predike (#6798) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

anno 5t-n törtem be a kijelzőt, az cakkpakk 38870ft volt...persze hivatalos oneplus szervíz...máshova nem is küldeném...

ha elküldöd és nem akarod megcsináltatni, akkor vmi 7000ft környékén kell fizetni posta+bevizsgálást

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.