Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) gaucho válasza oba (#6500) üzenetére


gaucho
tag

Hivatalosan a korábban október végére tervezett megjelenés november első felére lett áttéve.

[ Szerkesztve ]

(#6502) plejik válasza oba (#6500) üzenetére


plejik
addikt

Szerintem még lesz minimum 1 béta előtte. Úgy gondolom November vége felé jöhet a stabil.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6503) oba


oba
addikt

Akkor már nincs olyan vészesen messze :) Köszi mindkettőtöknek!

(#6504) tomp válasza tibcsi0407 (#6499) üzenetére


tomp
félisten

Azért nem teljesen így van. ;)
A VoLTE egy voip szolgáltatás csak zárt keretek között. Amikor a telefon beregisztrál a hálózatra megkapja a VoLTE APN-t. Ezt a kapcsolatot hardveresen tartja életben. Plusz fogyasztással jár de mivel hardveres kapcsolat így kb nem mérhető. Ha mégis jobban merül az a hibás VoLTE konfiguráció miatt van. A telefon folyamatosan kéri a VoLTE APN-t amit hiába kap meg, újra kéri.

[ Szerkesztve ]

(#6505) tibcsi0407 válasza tomp (#6504) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tehát jól mondtam? :D
Igaz, hogy lesarkítva, de a lényeg a lényeg.
Más:
7T Pro-t birtokol itt valaki? Mclaren elcsavarta az agyam..

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#6506) ßrainiac válasza tibcsi0407 (#6505) üzenetére


ßrainiac
addikt

Oszt mé pont a meklaren?

(#6507) tibcsi0407 válasza ßrainiac (#6506) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mert a sima nem érdekel annyira, hogy a P30 Pro-t lecseréljem, de a Mclaren nagyon tetszik.
Még pár dolognak utánajárok. Hogy custom ROM-okon van-e már ujjlenyomat olvasó, meg ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#6508) aerosmith válasza rankesz (#6469) üzenetére


aerosmith
őstag

thx

(#6509) tomp válasza tibcsi0407 (#6505) üzenetére


tomp
félisten

Majdnem. Mivel nem csak annyit csinál, hogy hívásnál 4G-n marad. Komoly munkát végez hardveresen ilyenkor a telefon. Illetve szolgáltató oldali hiba miatt előfordulhat olyan kritikus helyzet, hogy hiába vagy VoLTE-n de bejövő hívásnál ugyan úgy levált a telefon 3G-re mivel a hálózattól megkapja a fallback parancsot.

(#6510) tibcsi0407 válasza tomp (#6509) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Amiket én olvastam, az alapján pont a jobb akkuidő a VoLTE egyik erőssége, mivel nem váltogat az antennák és a hálózatok között a telefon, nem jár jelkereséssel, de akkor tévednek az oldalak.
Nyilván a technikai részében nem mélyültem úgy el, ahogy Te, csak összefoglalókat nézegettem róla. Annyira nem csikol a működése.
[link]
De ahogy írod is, inkább szolgáltatófüggő kérdés ez szerintem. Nekem speciel állandóan megszakad a Huawei-en, ha hívnak, ha a VoLTE aktív. A Telekom szerint minden rendben van, szerintem nincs.
Elég gáz, hogy az 5G korszak hajnalán még a VoLTE sem működik itthon rendesen..

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#6511) plejik


plejik
addikt

Android 10 bétát használ valaki? Nekem most lett aktiválva a VoLTE, de sehol nem látom, nem tudom bekapcsolni, meg sem jelenik, tárcsázóba beütött kód alapján sincs benne a menübe, ahol eddig 9 alatt benne volt. Ez bug, vagy 10 alatt nem megy még VoLTE, megnéztem MI8 ba, ott működik. :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6512) ßrainiac válasza plejik (#6511) üzenetére


ßrainiac
addikt

Fel kell installalni az ujabb logkitet

Tarcsazoban ott lesz a switch, bekapcsolod, restart

Majd SIM settingsben a menuben engedelyezed

(#6513) plejik válasza ßrainiac (#6512) üzenetére


plejik
addikt

Köszi, Sikerült is , bár nem jelzi, hogy lenne VoLTE. Bár most kollégám op6 os telóján is leteszteltük ott se jelzi. Meg nem is abba hív, ami azért érdekes, mert az Mi 8 on meg megy... nam mind1..

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6514) Milestone2 válasza plejik (#6513) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Elég könnyű ellenőrizni, hívjon fel a kollégád, hívás közben menj át a beállítások, SIM kártyák menüpontra és nézd meg a SIM kártya állapotát ha 3G-t használ akkor nincs volte, ha 4G-t mutat akkor van volte.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6515) ßrainiac válasza plejik (#6513) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nalam a notificationt lehuzva, jobb-felul jelzi:

(#6516) Milestone2 válasza ßrainiac (#6515) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nyilván ott is jó...ha jelzi.
...Sáomihoz vagyok szokva...ott miui11 alatt nincs jelzés, csak így lehet ellenőrizni.

Sajnos ez a céges telefonom, nem tudom a szolgáltatónál bekapcsoltatni, mert nem elég a kapcsolót átkapcsolni, a szolgáltató is be kell kapcsolja...így most az enyémet ellenőriztem hívás közben, visszaváltott 3G-re. A saját telefonomon szaros Redmi7-en a saját SIM-kártyámon 4G-n marad hívás közben is.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6517) ßrainiac válasza Milestone2 (#6516) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem a cegesem Xiaomi, es azzal nem tudtam meg megoldani, de igazabol annyira nem is izgat h tul sokat foglalkozzak vele xD

Szolgaltato bekapcsolta, de a tarcsazos menuben azt irja h "unavailable".

(#6518) ßrainiac válasza ßrainiac (#6515) üzenetére


ßrainiac
addikt

Hm, most ment fel epp az OB4 (OP7) es mostmar a status baron is ott ucsorog a volte felirat.

(#6519) Milestone2 válasza ßrainiac (#6518) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nekem OP6_O2_BETA_30 van fenn és nem talál frissítést.
(OnePlus6) megint keresgélhetem manuál? Vagy neked 6T-d van vagy 7-ed.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6520) ßrainiac válasza Milestone2 (#6519) üzenetére


ßrainiac
addikt

Jah, irtam h ez hetes ^^

Oxygen updatert nem hasznalod?

(#6521) Milestone2


Milestone2
nagyúr

De fenn van.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6522) palesz53


palesz53
senior tag

Stable 10-es rom kész van op6-ra is, csak van benne egy bug az ujjlenyomat olvasóval, és amíg azt nem javítják, addig nem dobják ki.

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#6523) netcore válasza palesz53 (#6522) üzenetére


netcore
tag

Már kint is van :D

Üdv Laci

(#6524) oba válasza netcore (#6523) üzenetére


oba
addikt

Nálam már fel is települt :) Eddig nem találkoztam semmi buggal.

(#6525) rankesz válasza oba (#6524) üzenetére


rankesz
veterán

Ennél is megvan az üres sáv a billentyűzet alatt, gesztusvezérlés esetén is?

(#6526) hedgehog válasza rankesz (#6525) üzenetére


hedgehog
senior tag

Igen, ott van.
Más: bár féltem tőle, de simán működik a VoLTE (a beállításokban megmaradt, vagyis logkiteznem nem kellett, de a profilt cserélni kellett géppel, igaz nálam ez minden frissítésnél így volt)

-- aka p3d3str1an

(#6527) darál0w válasza rankesz (#6525) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ott, de ez mintha 9 alatt nem lett volna ott....kicsit zavaro

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6528) pcnet


pcnet
addikt

Android 10 alatt, hogy lehet beállítani, hogy ambient displayen az óra és perc ne egymás alatt, hanem egymás mellett jelenjen meg? Testreszabásnál csak az óra stílusát tudom kiválasztani, ambient displaynél is csak azt lehet beállítani, mi jelenjen meg.

Pár hete olvastam S9 topicban, hogy feketére váltott a Play és a Gmail ha éjszakai mód be van kapcsolva. Fejlesztői beállításokban találtam egy automatikus sötét mód opciót. Ki/be/mindig be és talán automatikus opció volt. Azt piszkáltam és nálam is sötét lett de csak napnyugtától napkeltéig. Most nappal is sötét. Lehet majd megszokom, de ha lenne rá mód, szeretném ha csak este lenne aktív az appok dark módja. Frissítés óta nem találom az opciót a fejlesztői beállításokban.

Köszi a segítséget! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6529) ßrainiac válasza pcnet (#6528) üzenetére


ßrainiac
addikt

1. Nincs ra opcio

2. Dark theme - nem ejszakai -, azzal fekete lesz (szinten a Customizationben)

(#6530) shanya83


shanya83
tag

Fura módon a Total Commaderből nem hajlandó telepíteni apk.t....
Van valakinek ötlete, hogy miért?

(#6531) pcnet válasza shanya83 (#6530) üzenetére


pcnet
addikt

Beállításokban írd be a keresőbe, hogy "új alkalmazások telepízése". Lehet Total Commandernek nincs engedélye.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6532) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Nekem nem jött OTA-ban és oxygen updater se látja. Próbálkoztam német-francia vpn-ről is, de így se. Hogy tudom előcsalni az új stable os-t?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#6533) oba válasza Mosqu!to (#6532) üzenetére


oba
addikt

Én oxygen updaterrel raktam fel, semmit nem állítottam rajta, vpn sem volt. Esetleg nézd meg play áruházban hogy magához az oxygen updaterhez van e frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#6534) pcnet válasza oba (#6533) üzenetére


pcnet
addikt

+1 Nekem is Oxygen updaterrel jött le, a frissítés előtti napokban 2x is jelzett Play, hogy frissült az Oxygen updater.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6535) Mosqu!to válasza oba (#6533) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Megnéztem, friss az updater is. Amúgy az jutott eszembe, hogy talán a oneplus hívta vissza a frissítést, mivel sokaknál gond van az ujjlenyomatolvasóval, wifivel, billentyűzettel.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#6536) ßrainiac válasza Mosqu!to (#6535) üzenetére


ßrainiac
addikt

Dobd fel a legujabb OB-t (sztem)

(#6537) shanya83 válasza pcnet (#6531) üzenetére


shanya83
tag

Ez sem segít... Fogalmam sincs, hogy miért nem akarja, lehet a TC nem támogatja a 10-et?

(#6538) oba


oba
addikt

Valaki használ gcamet android 10en? Nem tudom nálam melyik verzió van fent de az OTA frissítés óta nem működik, indulás után pár másodperc után kilép. Tudna valaki linkelni egy működő verziót?

(#6539) Milestone2 válasza oba (#6538) üzenetére


Milestone2
nagyúr

#6391-ben volt

"...Én ezt használom. (semmi extra beállítás mellett)

[link]..."

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6540) oba válasza Milestone2 (#6539) üzenetére


oba
addikt

Hm, ez nálam nem igazán akar jól működni. Minden alapbeállításon van. A képet nem menti el, a hdr+ feldolgozás kb a 3/4nél megáll az értesítelek között és nem is menti el a képet. A portré mód meg egyáltalán nem működik, kilép az app.

(#6541) Milestone2 válasza oba (#6540) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Bocsi....csak visszakerestem.
A hozzászóllást nem én írtam (az eredetit) és neki működött...
A feljesztő által ajánlott xml fájlt beraktad a gcam mappába?
Betöltötted az xml-t a "kamerába"?

Nem tudom én most gyorsan feldobtam OP6-ra és nem fagy ki.
(De hozzáteszem nem vagyok nagy fotós, bekapcsoltam a javított HDR+ -t és kattintottam egyet...nem fagyott le)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6542) Milestone2 válasza oba (#6540) üzenetére


Milestone2
nagyúr

...s a portré mód se lép ki önmagából
elmentette az összes képet...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6543) oba válasza Milestone2 (#6541) üzenetére


oba
addikt

A link direktbe az apk filera mutat, nem tudom az említett xmlt honnan kéne leszednem. Én sem vagyok nagy fotós de az apk telepítés még megy :) Mindent alapon hagytam és azokat produkálta amiket írtam. Te is a stabil android 10es rendszeren vagy?

(#6544) oba válasza oba (#6543) üzenetére


oba
addikt

Leszedtem most ezt, ezt láttam legutóbbi arnova verziónak. [link]
Ezzel megy a normál módban a fotózás, igaz elég lassan készíti/menti el a fotót de legalább működik. A portré mód ezen is kifagy.

(#6545) shanya83


shanya83
tag

A Gcam nekem sem működik HDR+ feldolgozás, asszem egy darabig marad a gyári...

(#6546) Milestone2 válasza oba (#6543) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Weboldalán megtalálható
[link]

Létrehozol egy gcam mappát a főkönyvtárban
Azon belül egy configs mappát
Abba berakod az xml-t

Elindítod az xml-nek megfelelő gcam-ot.
Az exponáló gomb melletti fekete területre duplakopp.
Megkérdezi visszaállítod-e a xml-tartalmát.
Igen.
Gcam reboot.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6547) Mosqu!to válasza Mosqu!to (#6535) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Megvan miért nem találta: Az Oxygen Updater Oneplus 3 -nak érzékelte a telefonom (gondolom azért, mert először arra telepítettem anno).
Átírtam OP6-ra, é smár jön is a frissítés.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#6548) roby1520 válasza oba (#6544) üzenetére


roby1520
tag

[link] ez eddig jó

(#6549) oba válasza Milestone2 (#6546) üzenetére


oba
addikt

Hát ez sem segített... ettől csak kifagyott indításnál az egész app :)

roby1520: ez eddig tényleg jónak tűnik! köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#6550) ßrainiac válasza roby1520 (#6548) üzenetére


ßrainiac
addikt

Zsir!

Ez eddig a legjobban mukodo megoldas, fasza h igy ossze van szedve.

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.