Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) Murphistic válasza Hieronymus (#11) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Még jó, hogy nem kalapácsot vettem :D .

"Folyamatos üzemmódban kell a lemez különböző helyei és a processzorok között adatokat mozgatni."
Arra való az SSD, vagy inkább SSD tömb. Ha több procis rendszered van, akkor a HDD-ket storage-re használod.
Nem véletlen, hogy már nem találsz 10k vagy 15k fordulatú merevlemezeket. Arra már azt mondom én is,hogy a melegedés miatt nem való otthonra, de én még 7200-as fordulatú rendszerlemezeken szocializálodtam.

Egyébként értékelem, hogy a hang alapján aggódtál, hogy nincs-e valami gond a lemezzel. De így, hogy zárolt képernyő mellett nem csap eszeveszett seek zajt, szinte nem is hallani

Ha már NAS-ról is volt szó, a WD-nél volt a pofára esés, hogy "NAS" lemezt árult, de SMR-rel, amit viszont nem szeretett a tömb rebuild.
A WD Gold hivatalosan is CMR-es, bár ebben talán segített a Red SMR botrány is, hogy most már feltüntetik:
https://www.anandtech.com/show/15878/western-digital-cleans-up-the-red-smr-nas-hdd-mess
Ez volt a fő ok, hogy nekem CMR-es lemez kell, még ha seek alatt hangosabb is. Amibe belenyugszok, csak ne csinálja fölöslegesen.

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.