Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-16 16:06:53

LOGOUT.hu

..:: Motorola Moto G ::..

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) zsirfecske válasza agabe (#1749) üzenetére


zsirfecske
addikt

tudod te a chromecast mit csinál? csak mert ahhoz 512 mb ram is bőven elég, ha fogja tudni a gallery/photos appból a local videótükrözést végre, én azt mondom még a jelenlegi európai amazonos (arany)árat is megéri.

amúgy usa-ban eheti akcióként láttam moto x 16gb + ajándék chromecast 399$. az adóval együtt is 95k. no comment, a tavalyi év két legjobb android kütyüje ennyiért.

(#1752) dsr


dsr
senior tag

wwhy : Megkérdezhetem , hogy mit kellett módosítani a hozzászólásomban ?
Nem kötekedés, félre ne értsd , csak akkor ezentúl olyat nem írok .
Tárgytalan , tudom már , elfelejtettem véletlen off-ba rakni , sorry :)

[ Szerkesztve ]

(#1753) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

Sziasztok!

Az én Moto G-m még nem(?) frissíthető 4.4.2-re (decemberi, osztrák beszerzés).
DE lokalizáció. Vajon mikor érkezik rá a frissítés? :)

(#1754) dsr válasza alexandrosz (#1753) üzenetére


dsr
senior tag

Minden bizonnyal a napokon belül , a hét végére biztosan meglesz :)

(#1755) Abri


Abri
aktív tag

a tesco tól ha rendelek, milyen gyorsab kézbesítik?

(#1756) Upo válasza Abri (#1755) üzenetére


Upo
addikt

Másnap viszik vagy lehet menni érte ha valamelyik boltba kérted. Általában.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1757) Destr4ct válasza alexandrosz (#1753) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Nem muszáj megvárnod, hogy a te telefonodon megjelenjen az értesítés.
A frissítés már megjelent, az update.zip-et töltsd le innen, majd egyszerűen másold fel a belső tárhelyre, és indítsd újra a telót. Ennyi.

What can change the nature of a man?

(#1758) TripleB válasza dsr (#1719) üzenetére


TripleB
senior tag

Üdv!
A custom recovery felrakásához nem kell nyitni a bootloader-t? Root-hoz gondoltam először.

Valaki összehozhatna egy első hozzászólást az eddigi történésekről. :)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#1759) dsr válasza TripleB (#1758) üzenetére


dsr
senior tag

A Rootoláshoz és a custom recovery-hez mindenképp ki kell nyitni a bootloadert sanos.

[ Szerkesztve ]

(#1760) ghiottone válasza TripleB (#1758) üzenetére


ghiottone
nagyúr

és a lenyíló téma összefoglaló az smafu :DDD

A 4.4.2-höz már készítettem root csomagot és leírást, de én megvárom az Retail.UK verzióra a KitKat-ot és csak utána próbálom ki + magyarításnál az XDA-n írták, hogy a DE verzión nem megy, csak az US-en - ezért ha meglesz és működni fog akkor külön-külön megpróbálom a verzióknak megfelelő update csomagot elkészíteni, de ehhez az kell, hogy az alábbi .apk-okat a Tesco.UK, Retail.De csomagból valaki kimásolja.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#1761) Al3xT válasza ghiottone (#1760) üzenetére


Al3xT
tag

KitKat OTA zip file-ok innen letölthetők.:

[ Módosította: wwhy ]

új Motorola Moto E eladó

(#1762) ghiottone válasza Al3xT (#1761) üzenetére


ghiottone
nagyúr

És azzal mit kezdjek :F A patch mappában lévő .apk.p-kel nem igazán lehet megcsinálni a ki-becsomagolást. Úgy értem, hogy a már meglévő rendszerből kellenek az alkalmazások, hogy lehessen is velük mit kezdeni. :( Plussz ameddig nem próbáltam, hogy megy-e a Retail.UK verzión addig nem rakok fel semmit. - Még a 4.4 rootot sem, mert fastboot-al is meglehet szerintem, nem kell hozzá mfastboot.exe.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#1763) TripleB válasza ghiottone (#1760) üzenetére


TripleB
senior tag

Uhh, én kérek elnézést... tényleg ott van. :DDD
Nem tudom miért kerülte el a figyelmemet. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#1764) agabe


agabe
addikt

4.4 alatt sem villog az ertesito led nem fogadott hivas eseten...ezt nem ertem miert benaztak el, de legfokepp miert nem javitottak?
Minden mas esemenynel villog, de ami elvileg a legsurgosebb egy telefonnal, hogy ha hivnak tudj rola, azoknal nincs ledes jelzes ha elmulasztottuk csak ha felelesztjuk a telot.
Erdekes miert nem mukodik es egyben benasagnak is tartom. Azt hittem 4.4-ben mar javitjak.

Mas:
4.3-nal meg eszrevettem, hogy a hivasok neha zajosak voltak (nem hatter, hanem a beszedhang amit hallottam nem volt teljesen tiszta), es volt, hogy tisztan indult majd hivas kozben zajosodott be. Ugy tunik eddig 4.4-nel ez javitasra kerult, de mas eddig nem talasztalta? Mindenhol kiemeltek a tesztekben milyen tiszta a hang....hat nem volt teljesen az mindig, es kivancsi vagyok mas is megfigyelt hasonlot, mert leirva eddig nem talaltam. Mas telefonommal is kiprobaltam ugyanazokat hivni ugyanazon helyrol ugyanazzal a simkartyaval, es sosem lehetet tapasztalni a jelenseget csak moto g -vel, meg korabban is feltunt volna mar ha szifonrol, vagy nokia lumiarol inditva/fogadva hivast hallottam volna a zajos hangot, de nem volt ilyen (es most moto g-n sem tapasztaltam frissites ota eddig)

[ Szerkesztve ]

(#1765) Upo válasza agabe (#1764) üzenetére


Upo
addikt

Én direkt kipróbáltam 4.3 alatt, nem fogadott hívás után jelez a led! A moto widgetet leszedtem, kiraktam, egyszer kikapcsoltam és vissza. Azóta mindent jelez.

szerk: most magamra csörögtem (már 4.4-en) és leraktam, már akkor elkezd villogni amikor még kicsöng.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1766) ghiottone válasza agabe (#1764) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A 4.3-as hang "zajossága" nálam is megvan. Mérgelődtem is, hogy az Atrix 2-n teljesen tiszta volt a másik fél hangja, itt viszont nem annyira okés - arra is gondoltam, hogy hálózati probléma lehet, de teljesen mindegy volt, hogy milyen erősségű, vagy típusú a rádiójel.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#1767) dsr válasza agabe (#1764) üzenetére


dsr
senior tag

Én még nem tapasztaltam ilyet , se 4.3, sem 4.4.2 alatt.

(#1768) agabe válasza ghiottone (#1766) üzenetére


agabe
addikt

hmm...akkor talaltunk egy tipushibat (legalabbis 4.3 -al hasznalva...bar 4.4 meg eleg uj keves hivasom volt azota ), mert nem egyszerre vettuk a telonkat ;) Lehet, hogy nem mindegyik keszulekre ervenyes, de ezek szerint nem egyedi eset.

(#1765) Upo:
hmm.. milyen moto widget? Nekem mincs kint semmi moto widget az asztalomon, de kiprobalnam amit irsz :))

[ Szerkesztve ]

(#1769) xEon1337 válasza agabe (#1764) üzenetére


xEon1337
őstag

Nálam is tökéletes a hang. Sokkal tisztább és érthetőbb, mint előtte a Lumia 800-al.

"Less but better" - Dieter Rams

(#1770) agabe válasza xEon1337 (#1769) üzenetére


agabe
addikt

az a jo ha nincs gond vele;) , de a jelek szerint van olyan keszulek aminel nem hibatlan (kevesen vagyunk itt a topikban, es maris ketten tapasztaltuk, meg lehet, hogy mas is aki eddig nem irta), ja es nem allando, hanem idonkent elofordulo jelenseg, igy lehet, hogy valaki fel sem figyelt ra meg eddig akinel szinten jelentkezik, de nem tunt fel neki.
Remelhetoleg 4.4-el teljesen elfelejthetuk a problemat :))

[ Szerkesztve ]

(#1771) Al3xT válasza agabe (#1768) üzenetére


Al3xT
tag

Lehet, hogy erre a widgetre gondolt?

A hivas minoseggel nalam sincs gond, sot tul hangos az elozo telefonjaimhoz kepest. :) (4.4.2 US retail)

Biztos sokat szamit a halozat, illetve a masik fel telefonja is.

[ Szerkesztve ]

új Motorola Moto E eladó

(#1772) Vityak válasza Upo (#1765) üzenetére


Vityak
tag

Erre a widgetre gondolsz:
Notification Light Widget
Mert akkor én is kipróbálom...

[ Szerkesztve ]

(#1773) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!
Phones4u-s angol tefonra jött valakinek kitkat frissítés?

(#1774) TripleB válasza Tibicsucsu (#1773) üzenetére


TripleB
senior tag

Igen, még tegnap. Az about phone menüpontban ellenőriztem, utána települt.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#1775) agabe válasza Vityak (#1772) üzenetére


agabe
addikt

felraktam, kikapcsoltam majd vissza, de utana sem jelzi a nem fogadott hivast a led.
valami mas lesz a megoldas.

(#1776) Vityak válasza agabe (#1775) üzenetére


Vityak
tag

Akkor google-zok egy kicsit, hátha találok rá valamit.

Szerk:
Pedig ezt írja rá az androidcentral is.

[ Szerkesztve ]

(#1777) agabe válasza Vityak (#1776) üzenetére


agabe
addikt

hivas kozben most villog...de utana mar nem ha megszakitom a masik telon a hivast, pedig a lenyege pont az lenne :D

(#1778) Vityak válasza agabe (#1777) üzenetére


Vityak
tag

4.3 android van a telefonodon? XDA-n az írják a KitKat frissítés megoldja. Az enyémen még 4.3 van, holnap teszem fel a KitKat-et.

Szerk: Bocsi, téves. Az írja későbbi kommentben hogy a nem fogadott hívást továbbra sem oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#1779) lord.lakli válasza agabe (#1770) üzenetére


lord.lakli
őstag

Melyik szolgáltatónál?

(#1780) dsr válasza Vityak (#1778) üzenetére


dsr
senior tag

Már írta , hogy KitKat van rajta és azzal sem megy.

(#1781) agabe válasza lord.lakli (#1779) üzenetére


agabe
addikt

mindegyik :))
Tobb kartyam is van, igaz tobbnyire vodat hasznalok, de minddel elofordult 4.3 alatt, es ekozben egyik masik telommal sem barmelyik kartyat is hasznaltam, igy a szolgaltato kizarhato szerintem.

(#1780) dsr:
ja..hat 4.4 alat is ugyanaz van a ledes jelzes szempontjabol mint ami volt korabban is. Az android centralos is csak arra vonatkozik ha menubol nem kapcsolhato a villogo led figyelmeztetes akkor a widgettel igen, de az menuben is kapcsolhato.

Upo:
neked melyik (US, vagy DE, vagy general ENG, vagy tescos) rom van a telon? Lehet ,hogy azokban is van kulonbseg, es a tied jo ebbol a szempontbol.

[ Szerkesztve ]

(#1782) Destr4ct válasza agabe (#1777) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Light Flow esetleg?

What can change the nature of a man?

(#1783) #40731136 válasza Destr4ct (#1782) üzenetére


#40731136
törölt tag

A Light flow nekem elcseszte a Facebook messenger értesítését, szóval fb üzenetnél nem villogott a led. Le is töröltem a progit.

Más: Más is tapasztalt olyat, hogy beállítok egy háttérképet (drive-ról töltöttem) és a launcher alsó sávja, ami ugye mostmár ilyen átmenetesen átlátszó a Kitkat óta, az teljesen feketévé válik? Gyári háttérképpel visszaáll az eredeti helyzet. Nem bírok rájönni, mi a probléma.

(#1784) Upo válasza agabe (#1781) üzenetére


Upo
addikt

Nekem tescos

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1785) SkyLaci


SkyLaci
őstag

sziasztok
A 8 GB-os verziónál nem nagyon szűkös a tárhely? mik a tapasztalatok?
(tervezem egy moto G vásárlását, de a tárhely méretétől tartok, a 16 gigás meg már drágább mint amennyit rá szeretnék szánni)

(#1786) namyang válasza SkyLaci (#1785) üzenetére


namyang
tag

"8 GB-os verzióban a felhasználó ~5.5 GB-al" Tehát a 8GB-os verziónál is te kb 5.5GB-ot tudsz használni szabadon.
Hogy ez az 5.5GB neked mennyire szűkös vagy sem, azt mi nem tudhatjuk.
Ha nem kell se zene, se film, akkor valószínűleg elég lesz. De mi nem ismerjük a te felhasználási szokásaidat. Van akinek elég, van akinek nem.

(#1787) dsr válasza #40731136 (#1783) üzenetére


dsr
senior tag

Ez érdekes , mert nálam minden eredetű háttérképpel szép áttetsző a navigációs sáv , nem tudom nálad mi lehet a gond vele :/

(#1788) Vityak válasza agabe (#1781) üzenetére


Vityak
tag

Nekem is Tescos és nálam nem megy. Más lesz a megoldás.

(#1789) agabe válasza #40731136 (#1783) üzenetére


agabe
addikt

light flow-ban a fizetos verzio tudja kezelni asszem a facebook es fb messenger ertesiteseket is, az ingyenes persze nem.
En meg korabban megvasaroltam nexus 4-hez amikor epp az volt, majd kiprobalom ha lesz kis idom allitgatni.

(#1788) Vityak:
8 gigas, vagy 16gigas a telo? mar lassan nem tudok mire gondolni :))
Van akinel megy, van akinel nem :F

Upo: neked hany gigas?

[ Szerkesztve ]

(#1790) Vityak válasza agabe (#1789) üzenetére


Vityak
tag

8GB, de nem hiszem hogy ez lesz a baj. :)

[ Szerkesztve ]

(#1791) Upo válasza agabe (#1789) üzenetére


Upo
addikt

8

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1792) agabe


agabe
addikt

Klassz mindharmunknak 8gigas tescos, es Uponak mukszik a led jelzes elmulasztott hivas eseten, nekunk meg nem.
Nekem lehet, hogy marad a light flow.

(#1793) S-eye válasza Destr4ct (#1782) üzenetére


S-eye
senior tag

Light manager is kezeli a LED-et, én G. Nexuson azt használtam.

(#1794) Vityak válasza agabe (#1792) üzenetére


Vityak
tag

Flash Notificationt ajánlották még akiknek nem működött. Többen esküdtek rá mint a Light Flowra. Kis méret, megbízhatóbb, ingyenes.

(#1795) Sh4rk válasza agabe (#1789) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Tescos 16GB Kitkat, nem jelez a led. :))

Hívás közben jelez a felvételig, vagy megszakításig... :C

Pont csak az elmulasztott hívást nem jelzi. :))
Email, sms megy elmulasztott hívás nem. :-)

[ Szerkesztve ]

(#1796) Destr4ct válasza S-eye (#1793) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Kipróbálom. Ha ugyanazt tudja, mint a Light Flow, akkor már jobb, mivel kisebb.

Tekintve azt, hogy a LED csak egyszínű, az optimális az lenne, ha nem csak villogási sebességet, hanem mintázatot is lehetne állítani. (Tehát pl villogjon 3-at gyorsan egymás után, vagy 2-őt gyorsan aztán egyet, ilyesmi) Habár nem tudom ez egyáltalán elvi szinten lehetséges-e.

(#1794) Vityak: Öö.. úgy tűnik, hogy ez a Flash Notification (nevéhez hűen) a vaku LED-et villogtatja, nem az előpaneli LED-et.

[ Szerkesztve ]

What can change the nature of a man?

(#1797) student válasza Sh4rk (#1795) üzenetére


student
őstag

:U na majd talán a 4.5 ben ;]

(#1798) Vityak válasza Destr4ct (#1796) üzenetére


Vityak
tag

:F Akkor ezt jól benéztem... Bocsi. Én még nem próbáltam ki.
Igazad van, a nevéből egyből gondolhattam volna.

[ Szerkesztve ]

(#1799) Destr4ct válasza Vityak (#1798) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Nem baj. Nem is gondoltam rá, hogy akár a vaku LED-et is lehetne használni értesítésre. Jobban észrevehető az biztos. Nekem nincsen szükségem erre, de valakinek lehet, hogy épp ez kell.

What can change the nature of a man?

(#1800) Lovi24 válasza namyang (#1786) üzenetére


Lovi24
senior tag

Azt azért nem árt hozzátenni,hogy az 5,5 gb-ból kapásból elfoglalnak 5-700 mb-ot a gyári appok (pontosan nem emlékszem) és 500 mb szabad hely alatt már kiabál,hogy kevés a szabad memória. De ha nem így van javítsatok ki :F

A led jelzés nekem sem működik nem fogadott hívás esetén -8gb tesco-s

[ Szerkesztve ]

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.