Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-16 16:06:53

LOGOUT.hu

..:: Motorola Moto G ::..

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) namyang válasza Destr4ct (#2699) üzenetére


namyang
tag

böngészőből a visszaállítást nem próbáltam, csak a mentést. a visszaállítást telefonról csináltam, és csak annál a pár alkalmazásnál, ahol hiányoltam valamit. de azokat is visszaállította.
BTW, kösz a tippet :R

(#2702) ujjonc válasza Crytek (#2675) üzenetére


ujjonc
csendes tag

Én is ezen gondolkodom, 16 gb-os verzión, esetleg lehetne közös beszerzés.
Mellesleg rákérdeztem erre a magyarországi MediaMarkt -os dologra.
A válaszok:
Nem küldjük ki külföldre, az drágább, mint az itthoni szervizeltetés. Telemax Gsm szervizbe küldjük,
Budaörs, Kinizsi u. 21b.
Le is diktálta nekem. (westend)
A másik nem tudott fejből válaszolni, ott e-mailoztam:

Tisztelt Vásárlónk!

Magyarországon nincs garanciális Motorola szerviz. Ezért csak az adott országban /ahol vette/ tudja érvényesíteni az adott ország szerinti garanciát. Természetesen Magyarországon is leadhatja javításra, de az hosszadalmas lesz, mert ki kell küldeni az adott ország adott üzletébe, onnan elküldik a szervízbe, majd vissza. Lehet, hogy hónapokat is igénybe vesz a dolog.

Én azt javaslom, hogy amennyiben Magyarországon él, akkor itthon vásároljon készüléket. Nem beszélve arról, hogy nem minden készülék alkalmas teljes körűen más ország mobil szolgáltatásaira.

üdvözlettel:

Vevőszolgálat vezető

Media Markt Mammut Kft.
H-1024 Budapest, Lövőház u. 2-4.

[ Szerkesztve ]

(#2703) namyang


namyang
tag

Ha esetleg valaki pórul járna és elhagyná/ellopnák a telefonját, az alábbi válasz moto support általi információ (chat):
Yasemin: if someone does a reset on the phone this doesnt mean you cannot locate it
Yasemin: but the phone needs to be connected to wifi and gps needs to be activated
Yasemin: that way, using your Gmail account and the IMEI of the phone, you can locate the device
Yasemin: in the android device manager website

Én eddig azt hittem, csak addig lehet követni, amíg nem resetelik, és hozzá van kötve a google fiók. Ezért is elmélkedtem sokat azon, hogy ha elhagyom, akkor inkább csak jelszavazni érdemes, és kockáztatni, hogy az adatokhoz hozzáférnek (gép, bármi) vagy egyből FR. De ez így már elég egyértelmű. Csak meg kell várni, amíg egy FR után bekapcsolja.
Legközelebbi FR után biztosan kipróbálom, hogy valóban működik-e :)

(#2704) szilu7 válasza namyang (#2703) üzenetére


szilu7
senior tag

Ez tök jó. Szóval, ha eladom, akkor is tudom majd követni. :DDD
Ez izgalmas kérdéseket vet fel. :F

(#2705) namyang válasza szilu7 (#2704) üzenetére


namyang
tag

Hmm..valóban. nekem még az fura, hogy egy FR után ő is ugyanúgy megteheti, hogy beállít egy másik google fiókot hozzá, és akkor mivan?! :)
Na de majd ha jön egy FR kipróbálom. bár remélem sokára lesz. meg azt is, hogy nem hagyom el ;]

Egyébként arra van valakinek ötlete, hogy bejövő hívásnál miért nem látszik a hívónak a teljes képe? (kimenőnél, és miután felvettem teljesen jó. csak ugye azok a körök bezavarnak, amíg fel nem veszem, de simán betehetné a háttérbe)

[ Szerkesztve ]

(#2706) Rick4 válasza namyang (#2705) üzenetére


Rick4
félisten

Ez tök jó, mindhárom készülékem bent van a rendszerben, a Moto G-t meg is csörgettem a webes felületről, akkor ez sim nélkül, vagy másik simmel is működik?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2707) Vityak


Vityak
tag

Akinek US ROM van a gépén, tapasztalt olyat hogy 2-3%-ot is esik a töltöttségből egyszerre?

(#2708) Al3xT válasza Vityak (#2707) üzenetére


Al3xT
tag

Nem jellemzo, hacsak nem megy valami a hatterben.

új Motorola Moto E eladó

(#2709) honeker


honeker
őstag

szeretnék ilyen telot.....olvasgatom a tópikót ki kapcsolt állapotban ébreszt ?

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#2710) dsr válasza honeker (#2709) üzenetére


dsr
senior tag

Sajna nem , csak custom rom-al..

(#2711) namyang válasza Rick4 (#2706) üzenetére


namyang
tag

SIM nélkül biztosan működik. net kell ugye ahhoz, hogy tudjon vele kommunikálni. (hasznos lehet akár ha otthon nem találod a telefont :)

[ Szerkesztve ]

(#2712) honeker válasza dsr (#2710) üzenetére


honeker
őstag

eddigi motorolák tudták alap volt------ :F

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#2713) Vityak válasza Al3xT (#2708) üzenetére


Vityak
tag

Tuti nem fut, azon már rég túl vagyok. Nekem meg _ghiottone-nak is US ROM van rajta, ezen van ez a hiba, csak érdeklődök hogy másnál is jelentkezik-e ez.

(#2714) dsr válasza Vityak (#2713) üzenetére


dsr
senior tag

Szintén US , nincs ilyen hiba !

honeker: igen , valóban , az Atrix 2-őm is tudja , de ebből meg a Moto X-ből valamiért kivették :/

[ Szerkesztve ]

(#2715) honeker válasza dsr (#2714) üzenetére


honeker
őstag

igaz de ha főzött rommal megy a kor hardveresen tudja csak a szotverböl hagyták ki....a motolux
,rarz-i is tudta alapbol

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#2716) dsr válasza honeker (#2715) üzenetére


dsr
senior tag

Hát igen..

(#2717) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Downgrade 4.4.2-ről 4.3-ra:

Lehetséges, de alapból nem fog menni.
Az alábbi folyamat minden adatot töröl a telefonodról! - Ments le mindent! + a telefon legyen legalább 80% köröl feltöltve.

-1. Driverek feltelepítve, Developer mód aktiválva ( Abaout Phone-nál --> Build Number-re katt 7xer. Ezután kiírja: You are now a developer -> Debeloper menüben USB Debugging legyen bekapcsolva!)

0. Telefon kikapcsol és Fastboot módban indít (hangerő le + bekapcsológomb együttes, egyszerre történő megnyomása kb 5 másodpercre, majd felenged)

1. A tar.gz romok esetében (UK) ha elindítod a flashall.bat fájlt akkor hibaüzenettel kidob:
version downgraded for primary gpt-t nyom, így szerkeszteni kell a flashall.bat fájlt. Ki kell törölni a:
CALL :fastboot_flash partition gpt.bin
IF %errorlevel% NEQ 0 EXIT /b 1
-sorokat belőle. Ha ez kész akkor elindul és sikeresen lefut a folyamat.

2. Az .xml romok esetében (US) A kicsomagolt mappába be kell másolni az alábbi csomag tartalmát. Majd az mfastboot segítségével egyesével kell megadnod az alábbi parancsokat és mindegyik parancs után Enter-t nyomsz (ha Okay az eredmény akkor mehetsz tovább a következő parancsra):

mfastboot flash partition gpt.bin -ezt nem kell, kihagyható.
mfastboot flash motoboot motoboot.img
mfastboot flash logo logo.bin
mfastboot flash boot boot.img
mfastboot flash recovery recovery.img
mfastboot flash system system.img_sparsechunk1 --- it kidob hibaüzenetet, de felfogja rakni,
mfastboot flash system system.img_sparsechunk2
mfastboot flash system system.img_sparsechunk3
mfastboot flash modem NON-HLOS.bin
mfastboot erase modemst1
mfastboot erase modemst2
mfastboot flash fsg fsg.mbn
mfastboot erase cache
mfastboot erase userdata
mfastboot reboot

Megjegyzés: előfordulhat, hogy indítás után nem adja fel a nyelvválasztás lehetőségét, ezért a Settings-be nyomni kell egy Factory Reset-et -és ezután lesz rendben a felrakott gyári rom.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#2718) ghiottone válasza Vityak (#2713) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Most visszaraktam az UK romot, kiváncsi leszek abban előjön-e.
Nem akarok még egy aksi hibás androidos cuccot. a Chuwi V88S tabletemet például lehetne visszaküldeni Kínába, de legalább van Mo-n hasonló márka (Alcor), aminek a szervize tud adni aksit ;]

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#2719) yodamastah


yodamastah
őstag

Megjött nekem is a teló. Elég jól pörög. 4.4 update után 4.75gb szabad hely marad a 8Gigáson. Semmit nem raktam még fel rá. Szóval kb ennyivel lehet garázdákodni.

(#2720) Vityak válasza ghiottone (#2718) üzenetére


Vityak
tag

Egem is érdekel. :) Ha neked minden rendben, akkor visszarakom én is.

(#2721) ghiottone válasza Vityak (#2720) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen ;) Megy is az összefoglalóba. 1-2 nap és jelzem a tapasztalatokat + megnézem a 442lang UK-sítását

[ Szerkesztve ]

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#2722) S-eye válasza ghiottone (#2718) üzenetére


S-eye
senior tag

Pontosan kiket érint és mi ez a bug?

(#2723) Vityak válasza ghiottone (#2717) üzenetére


Vityak
tag

Köszönjük az összefoglalót! :C

(#2724) dsr válasza ghiottone (#2717) üzenetére


dsr
senior tag

Remek összefoglaló ! :R

(#2725) zolion01


zolion01
tag

Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok egy 16GB-os Moto G készülékkel.

3 éves Defy/Defy+ használat után váltottam, messze megérte.

(#2726) kelly416 válasza zolion01 (#2725) üzenetére


kelly416
veterán

Szia!

Csatlakozz. Mindenkinek örülünk, mindenkit örömmel fogadunk.

(#2727) powerwade válasza kelly416 (#2726) üzenetére


powerwade
senior tag

Xperia SP-ről megtért embert is? :) Ahogy Amazon úgy dönt, hogy küldi a Moto G-met...

(#2728) dsr válasza powerwade (#2727) üzenetére


dsr
senior tag

Szerintem a Sony-sok sem kivételek ez alól :) :D

[ Szerkesztve ]

(#2729) namyang válasza powerwade (#2727) üzenetére


namyang
tag

Azt megkérdezhetem mi miatt váltasz SPről?

(#2730) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Lehet a későbbiekben bármi probléma az angliai tesco mobilos függetlenített telókkal?

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#2731) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Melyik éri meg jobban? SP vagy Moto G? Az NFC taggek nagyon bejönnek, de a képernyő meg támogatáshiány... :(((

(#2732) dsr válasza HUNgaroczel (#2731) üzenetére


dsr
senior tag

Amelyiket választod , ezt mindenki maga döntse el :)

wiggen123: nem :)

bocs a dupláért , kiment szokás szerint a szerkesztés gomb a fejemből.. :(

[ Szerkesztve ]

(#2733) HUNgaroczel válasza dsr (#2732) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Az a baj hogy Magyarországon sehol sincs kirakva hogy: nesze tapizd :/ Múltkor fogtam életembe először Nexus 4-et a kezembe, az is rettentő más volt a képekhez képest. Félek hogy a Moto se olyan mint képzelem :/
Aki SP-ről váltott mér tette? Egy kis szubjektív összehasonlítást írna nekem pár sorban? :U

(#2734) Rick4 válasza ujjonc (#2702) üzenetére


Rick4
félisten

Nem küldjük ki külföldre, az drágább, mint az itthoni szervizeltetés. Telemax Gsm szervizbe küldjük,
Budaörs, Kinizsi u. 21b.
Le is diktálta nekem. (westend)

A Kinizsi u. a Budaörsi Tesco mögött van, az nagyon nem a westend.. :D Amúgy pár éve már voltam ott a Samsung Omniámmal, érintőképernyő csere volt.. Remélem azóta fejlődtek a srácok kézügyességben. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2735) Jaffa75 válasza HUNgaroczel (#2733) üzenetére


Jaffa75
őstag

tedd amit én, kérj meg egy fórumtársat a közeledben... írjad meg hogy merre lehet jó - valaki biztos segít! :C

[ Szerkesztve ]

(#2736) anulu tuslu


anulu tuslu
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis megerősítést/cáfolást kérnék garancia ügyben.
Szándékozom egy 16 GB-os verzióra benevezni, de nem tudom, hogy a garancia miatt bele merjek-e vágni.
2 lehetőségre szűkítettem a vásárlásom módját:
-Expansys: +van magyar képviselet
+olcsóbb most 63ért láttam
-Media marktosat venni innen az apróról:
+ többen írták,hogy elvileg vállalja a magyar MM a gariztatást
- drágább
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik a jobb választás és biztosabb pont, ha ne adja ég probléma lépne fel a készülékkel? Nem szeretnék 60 ezres tétellel szórakozni és küldözgetni Angliába oda-vissza.

Bocsi, ha már sokszor volt ez téma.
Nagyon köszönöm a segítséget.

(#2737) G4bi89


G4bi89
senior tag

Hellosztok

Érdeklődnék, hogy a magyar nyelv csak rootolás után varázsolható rá ? (#1898-as post után nagyon úgy tűnik)
Nekem jó lenne az angol is de mivel apunak lenne a teló azért nála ez nyilván nem játszik.

A másik, hogy a rootoláshoz kell BL nyitás vagy egyáltalán mennyire körülményes ezeknek a visszaállítása? (gari miatt kérdem)
Nexusok esetében pár pillanat pl. a BL zárás és számláló sincs, meg factory image felrakása is 1 parancs az pedig töröl mindent.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#2738) ghiottone válasza G4bi89 (#2737) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A kérdéseidet meg is válaszoltad. A lenyíló összefoglaló és az idézett hsz. is világosan fogalmaz az adott témával kapcsolatban.
- Igen, csak rootolás után mehet rá a nyelvi csomag.
- Igen, Bootloader nyitás nélkül nem lehet rootolni a készüléket.
- Nem körülményes, visszazárható, de a garancia ugrik BL nyitáskor. :O - már többször értekeztünk róla.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#2739) kelly416 válasza HUNgaroczel (#2733) üzenetére


kelly416
veterán

Én is ezt tudom javasolni, hogy írd meg, merre vagy elérhető, hátha van egy fórumtárs aki rámozdul és segít Neked a közelben megnézni, kipróbálni a G-t, hátha megbillenti a bizonytalanság mérlegét.

Elméletileg HW-ben is és támogatottságban is sokkal jobb. Gyakorlatilag mára átlag felhasználó mit sem lát ebből, hacsak nem a pontszámokat. Na jó, a szoftver azért egy kicsit többet hoz magával, de nem olyan sokkal. Kompromisszumokkal jár mindkét telefon, de ezek könnyen leszűrhetőek már az összefoglalókból is.

(#2740) zsirfecske


zsirfecske
addikt

szomorú infó a motorola hátlapos bénázásáról: a flip tokok még legalább 1 hónapig nem elérhetők. expansys élő rendelés alapján mondom, tegnap UK üf írt róluk, ma pedig a megrendelés követésnél is átváltott az eddigi összevissza készletinfó (Raktárra várjuk: 38 nap).

marad a sima shell, de az sem éppen elérhető jelenleg (piros van raktáron egyedül), ha valakit még érdekel egy piros/kék visszamarad a részben meghiúsult közös rendelésből.

(#2741) ghiottone válasza zsirfecske (#2740) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A grip shell-nél sem sietik el az Európai bevezetést. :(

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#2742) zsirfecske válasza ghiottone (#2741) üzenetére


zsirfecske
addikt

hát ezek alapján sok jóra nem lehet számítani. bár az is lehet hogy február/márciusra lesz minden, grip is egyszerre.

(#2743) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Amúgy nem értem miért csak a (szegényebb?) déli országoknak jár dual sim, meg egyéb földi jó a Moto G kapcsán?
Európaiaknak is lenne igényük minderre.

(#2744) S-eye válasza Teasüti (#2743) üzenetére


S-eye
senior tag

Mert ahol kapható hivatalosan a Moto G, ott nem elég szegények az európaiak(UK,németek,stb)

(#2745) bigmafa válasza bigmafa (#2684) üzenetére


bigmafa
tag

Ha valaki másnak is gondot okoz a magyar nyelvű szótár a billentyűzetben..
Szóval a gyári billentyűzethez nem lehet nyelvet adni, alapból a magyar szótár NINCS benne. Le lehet cserélni a Google billentyűzetre (ingyenes) ami elméletileg tudja a magyart, részemről a Swiftkey-t tttem fel, így OK.

Viszont morcos vagyok, mert most döbbentem rá, hogy úgy néz ki, a restricted profil-ok hiába elérhetők 4.2 Androidtól, telefonra nem, csak tabletre (!!). Az okról ködösítés megy, miszerint "hát, nem tudtuk eldönteni hogy ilyenkor ha hívás jön, az csörögjön-e, fel lehessen-e venni a vendégnek, stb". Hát jó vicc, ezt pont egy setting menüvel meg két checkbox-szal meg lehetett volna oldani. Arrrghhh.

Arra kéne hogy gyerek játszás közben ne nyomkodhasson el valamit (pl. játéknál hirdetésre kattintva ne történjen már semmi)

(#2746) G4bi89 válasza ghiottone (#2738) üzenetére


G4bi89
senior tag

ohh
A gari fájó pont sajnos...Úgy nem lehet visszazárni, hogy annak későbbne legyen nyoma? Mert ha netalántán valami baja lenne a készüléknek, de még van fastboot akkor visszatudom zárni és ha nincs számláló... (mint Samsungnál)

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#2747) Kacsanova válasza ujjonc (#2702) üzenetére


Kacsanova
csendes tag

Mi is érdeklődtünk garanciális ügyben a Media Markt-nál. Haverom, felhívta őket, azt mondták, hogy ha megvannak a megfelelő papírok a vásárlásról, akkor segítenek a garanciális ügyintézésben, attól függetlenül, hogy nem Magyarországon vásárolt készülékről van szó. Viszont 169€ a 8GB-os és 199€ a 16GB-os változat, ami az Amazonhoz vagy a Tescoshoz képest drága. Jó lenne pontosan tudni, hogy az utóbbi kettő esetén, hogyan működik a garancia érvényesítése. Nem tervezem a BL nyitását, nem vagyok valami nagy szaki ezekben a dolgokban :) Legalábbis ameddig garanciás a terrmék nem kísérleteznék vele :)

(#2748) ghiottone válasza G4bi89 (#2746) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem, mert magától a Motorolától kéred a BL nyitó kódot - és ezt regisztrálják az IMEI alapján.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#2749) rasky


rasky
senior tag

Tescoban emelkedett a 8GB-os 5 font (104 font) a 16GB-os 10 fonttal. (139 font)

[ Szerkesztve ]

(#2750) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Tudtok valamit a Németországból származó motorola G KitKat frissítéséről?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.