Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-16 16:06:53

LOGOUT.hu

..:: Motorola Moto G ::..

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) freeZZZbee válasza halalosiram (#1500) üzenetére


freeZZZbee
tag

Settings-apps-kikeresed az aktualis launchert es clear defaults

(#1502) Destr4ct válasza freeZZZbee (#1499) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Ez nem így van. Nem egy időpillanatban jelenik meg mindenkinek a frissítés. Időben el van osztva. Az is lehet, hogy csak pár nap múlva kerülsz sorra.

What can change the nature of a man?

(#1503) vilmos.nagy


vilmos.nagy
tag

Huhúúú, ha minden igaz, pénteken én is megkapom az UK Amazontól.

Akik onnan rendelték: futár előtte felhív, egyeztet? Lakótársamnak vajon odaadja, ha én nem vagyok itthon?

(#1504) halalosiram válasza freeZZZbee (#1501) üzenetére


halalosiram
csendes tag

Hát ez fura, azt írja "No defaults set." és nem kattintható gombja sem. Pedig amikor felraktam a launchert, és először nyomtam egy home-gombot, be is állítottam, hogy mindig ezt indítsa. Az alkalmazások listájában egymás alatt van a két launcher, és egyik sem default. :D Nincs esetleg valami olyan lista, ami kiírja nekem az összes eddigi defaultnak beállított értéket?

(#1505) Destr4ct válasza halalosiram (#1504) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

HomeSmack
Ezzel ki lehet választani újra, hogy melyik legyen a default.
És el lehet indítani bármelyiket, akármelyik is legyen alapértelmezettnek beállítva.

[ Szerkesztve ]

What can change the nature of a man?

(#1506) agabe válasza freeZZZbee (#1499) üzenetére


agabe
addikt

Ugyanez a system version van a linken is, csak alig latszik a nagyobb betuk teteje...de a tescos az.
Valoszinuleg hamarosan megerkezik a tiedre is.

(#1507) ghiottone


ghiottone
nagyúr

halalosiram: - az utólag telepített, nem gyári launchereknél, mint pl. az Apex, Nova - beállíthatod, illetve váltogathatod a launchereket, vagy ha megint telepítesz egy újat akkor a Home gomb megnyomásával felkínálja a választás lehetőségét is. Az alapértékkre visszaállítás az Settings -> Apps -> adott launcher -> clear cache + clear data

[ Szerkesztve ]

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#1508) ghiottone


ghiottone
nagyúr

A 4.3-as UK-romnál elértem, hogy a Settings végre Beállítások lett, teljesen magyar nyelvű de a többi program akkor sem okés :O Mindegy úgyis itt van a KitKat a kertek alatt.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#1509) dsr válasza ghiottone (#1508) üzenetére


dsr
senior tag

Ma letesztelem a tegnap linkelt KitKat-es megoldást , de ez csak dél körül lehetséges , mert előtte van egy látogatásom még a fül-, orr- gégészetre :O

[ Szerkesztve ]

(#1510) #35415296 válasza ghiottone (#1508) üzenetére


#35415296
törölt tag

meg tudnád mondani, hogy ami a képeken látszik %-os akku kijelzés milyen app? Amit én használok (battery bot) csak középre teszi ki az értéket :F

(#1511) ghiottone válasza #35415296 (#1510) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Power Toggles - korábban Notification Toggles-t használtam, de az értesítési sávban lévő kapcsolók néha nem csináltak semmit, viszont ez jól müködik.
+ korábban Upo kolléga linkelt egy progit, ami az akkumulátorba kiírja a százalékos értéket, pontosabban rárakja.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#1512) #35415296 válasza ghiottone (#1511) üzenetére


#35415296
törölt tag

köszi :R

(#1513) mobilizmo válasza ghiottone (#1511) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ezeknél az utólag felrakott különböző "Toggles" appoknál, el lehet valahogy érni, hogy a GPS-t bekapcsolja, ne pedig a [Location settings] menűbe dobjon. Eddig bármilyen utólag telepítettel próbálkoztam ezt csinálta, a rendszer app "Toggles" viszont nem tetszik és lecserélném.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1514) ghiottone válasza mobilizmo (#1513) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Itt a Power Toggles-nál most néztem és root jogokat kért, ezután vígan kapcsolgatta, nem a beállításokhoz vitt. - Nálam be van kapcsolva a GPS állandóan, így még ezt a hiányosságokat nem is láttam.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#1515) zsirfecske


zsirfecske
addikt

2 dolog:

a) tegnap megnéztem az expansys-ról vett gyári moto töltőfejet és 850 mA-es, pontosan ugyanolyan mint a defy-é. tehát nem 1 mA ahogy írtátok.
b) a kitkat OTA terjesztése is ugyanolyan mint a többi moto/google-éknál, azaz staged release, tehát az imei-ek random 1%-a kapja meg először, aztán ha nincs vele gond jön a maradék 99% szépen sorban. ez ellen nincs mit tenni, ha nem kapod meg az elején akkor várnod kell, nincs mód force-olni.

(#1516) mobilizmo válasza ghiottone (#1514) üzenetére


mobilizmo
addikt

Kár, ameddig nem feltétlenül szükséges, nem szeretném rootolni ezt a telefonomat. XPeria U-val eleget bajlódtam.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1517) wwhy válasza zsirfecske (#1515) üzenetére


wwhy
veterán

b)
van benne valami, mert a németo-i, decemberben vásárolt (legelső készlet) telefonra sem érkezett még KK.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1518) vick33 válasza zsirfecske (#1515) üzenetére


vick33
tag

Nincs mode forceolni? Sideloaddal bármikor felrakhatod. Kb 2 perc az egész. Sose értettem ezt a mizériát. Az első 1%-ból valaki azonnal fel fogja rakni az XDA-ra az OTA zip-et amit egy parancsal fel tudsz rakni sőt az is elég, ha felmásolod a megfelelő helyre és újraindítod a telefont.

(#1519) Benoe77 válasza vilmos.nagy (#1503) üzenetére


Benoe77
őstag

Engem nem hívott fel a futár, kolléganőm simán átvette helyettem a cégnél.

(#1520) zsirfecske válasza vick33 (#1518) üzenetére


zsirfecske
addikt

én az OTA-ról beszélek, hogy felesleges mindenféle play cache törlésekkel kontárkodni a telót miatta.

a te verziód tök más, nem éppen Over-the-Air...

(#1521) dsr


dsr
senior tag

Megpróbáltam felrakni a KitKat bővített nyelvcsomagot , de sajna akárhányszor flashelem fel a rtecovery-t nem lép be a telefon recovery-be és onnan kéne feltenni a csomagot :( ötletek ?

(#1522) kelly416 válasza sambuce (#1469) üzenetére


kelly416
veterán

Üdv. A Tiéd gond nélkül bekapcsolódott?

dsr:
Abban az esetben, ha megrendeled és nem veszed át, az eladó kéne fizesse a postát oda-vissza. Ezért drága az utánvét, hogy azok fizessék ki az át nem vevő megrendelők postáját, akik vannak olyan rendesek és átveszik. Arról nem is beszélve, hogy "fogy" a raktárkészlet, de nincs ellenérték, és mint tudjuk, pénzből lehet pénzt csinálni. Nekik semmi nincs a kezükben jó pár napig, a kiesett tőke esetleges kamatait is pótolni kell. Meg még ki tudja, mi minden van benne ebben a szállítási költségben.
De ha megrendeled UK-ból és posta hozza, akkor 12500Ft körüli összeget olvastam nem is olyan rég, tehát az Expansys-os futár még olcsó is.

slecht:
Király. Örülök, hogy megoldódott, remélem ez volt a leg nagyobb gondod a telefonnal, és többet sem lesz ekkora. Használd Te is egészséggel.

Jaffa75:
Mondanám, hogy bármikor állok rendelkezésedre, de sajnos nem egy kocsmába járunk. Pedig viszonozhatnám a segítségedet. :(((

halalosiram:
Ha nincs más hátra, akkor hajrá előre. Tegyél fel még egy launchert, akkor Home gombra megint választható lesz, hogy melyik legyen a default. Utána meg törölhető a harmadik (akárhanyadik) launcher.
_ghiottone megelőzött.

_ghiottone:
Én már majdnem egy éve használtam a Power Toggles-t, és úgy emlékszem, nem kért semmit a GPS ki-bekapcsolásához, hanem tette a dolgát. Ez még RAZR I-n volt. Az Optimus G-n és a PF2-n nem használtam, most meg én sz szembesültem vele. De ha nem írjátok, még fel sem tünt volna, csak majd pár hónap múlva, motoros szezon kezdetén. :DDD

zsirfecske:
Én írtam nem is oly rég, hogy 850-es (ha jól emlékszem, de lehet, hogy privátban írtam :B ), de mondhatni pillanatok alatt feltölti a telefont és egyáltalán nem melegedett fel a készülék egy kicsit sem. Én ennek nagyon örülök. Az Asszony HTC töltője (One S gyári töltő) nem tudom mekkora, de egy picikét melegedett a készülék, meg amint lehúztam, majdnem azonnal 99% volt az akku szint. Emerről lehúzva reálisan, több, mint egy óra múlva lett 99%.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett. :B

(#1523) halalosiram válasza Destr4ct (#1505) üzenetére


halalosiram
csendes tag

@_ghiottone @kelly416

Kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1524) lord.lakli válasza kelly416 (#1522) üzenetére


lord.lakli
őstag

Úgy emlékszem ICS óta csak gyári progik tudják GPS-t ki/be kapcsolni, ha nincs root. Google mókolta ezt a fícsört.

(#1525) youngboy válasza lord.lakli (#1524) üzenetére


youngboy
senior tag

Arra nem emlékszem, hogy mióta pontosan, de így van.

(#1526) mobilizmo válasza Destr4ct (#1505) üzenetére


mobilizmo
addikt

Kíváncsiságból kipróbáltam én is, de nekem nem működik az app. Minden alkalommal hibaüzenettel leáll.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1527) mobilizmo válasza halalosiram (#1504) üzenetére


mobilizmo
addikt

Launcherekről még annyit, Nova-nál nekem nagyon tetszett az a feature, hogy telepítéskor importálhatod a már meglévő launchered képernyőit. Így nem kell mindent újra kirakni. A KK launchernél nem találtam ilyet.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1528) kelly416 válasza lord.lakli (#1524) üzenetére


kelly416
veterán

és youngboy:
Köszi, és sajnálom. Pedig olyan jó volt egy gombnyomással elérni, és nem feltétlenül a gyártó által megálmodott gomb az, ami nekem tetszik, vagy beleillik az összképbe. Itt nekünk is van Toggles-ünk, de szerintem nem csak csúnya, de nem is átszabható (nekem pl. cefettül nem kell a fényerő és az automata szinkronizálás kapcsoló) és az értesítési sávba sem rakható. Na mindegy, túlélem valahogy. :D

(#1529) dsr


dsr
senior tag

Valaki erre megoldást , tippet?
Link.

[ Szerkesztve ]

(#1530) amzso


amzso
tag

Sziasztok!

Aki hozzám hasonlóan inkább a gyári billentyűzetet szereti használni, és hasznosnak tartja a billentyűzet felső sorában megjelenő szavakat, annak hasznos lehet ez az app:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.usr.dict.mgr&hl=hu

Ezzel az appal be lehet importálni egy 26000 szóból álló magyar szótárat, így megjelennek az ajánlott szavak úgy, mint bármilyen magyar támogatással rendelkező ROM esetében. Persze a ragozott alakok ritkán szerepelnek benne, de így is megkönnyíti az ékezetes írást.

Illetve nem tartozik ehhez a témához, de nekem annyira bejön, hogy nem magyar a Play Store! Végre nem kell a legtöbbször alpári, tahó, hozzá nem értő, buta honfitársaink értékeléseit olvasnom telepítés előtt. Nyilván a briteket sem kell félteni, de sokkal több hasznos információt kaptam, mint előtte magyarul.

[ Szerkesztve ]

(#1531) kelly416 válasza dsr (#1529) üzenetére


kelly416
veterán

Szerintem _ghiottone fórumtárssal kellene beszélned. Legalábbis gyanúsan a témában Ő tud a legtöbbet itt.

(#1532) vilmos.nagy válasza Benoe77 (#1519) üzenetére


vilmos.nagy
tag

Köszönöm szépen!

(#1533) -Faceless- válasza tojaaji (#1468) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nem ajánlom, hogy most rendeld, ha tudsz akkor várj vele egy kicsit, mert elég komoly hiány van belőle. Múlt héten rendeltem meg, és az se biztos, hogy jövő héten meg lesz. :(

(#1534) kelly416 válasza -Faceless- (#1533) üzenetére


kelly416
veterán

Nem értem, hogy függ össze a kettő. Minál később áll be valaki a sorba, annál később kerül sorra, nem? Inkább mihamarabb kellene megrendelni. Szerintem.

(#1535) zsirfecske válasza kelly416 (#1522) üzenetére


zsirfecske
addikt

az UK postázáshoz:
azt is írta valaki hogy UK royal mail-el feladva milyen olcsó. hát mi próbáltuk és mikor megtudták hogy telefon lenne benne (biztosítás miatt kérdezték) bizony nem vették be. szóval ez a 12,50 GBP is esetleges dolog, lehet hogy lehetséges, de tuti nem 100%-ban.

(#1536) kakukkmarci válasza mobilizmo (#1498) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Ez frankó kis progi, kipróbálom !
Köszi !

noob... rooter... geek

(#1537) Sh4rk válasza zsirfecske (#1535) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Ezt valaki próbálta már?
Sokat gondolkodtam rajta, de aztán nem mertem bevállalni...

[link]

(#1538) zsirfecske válasza Sh4rk (#1537) üzenetére


zsirfecske
addikt

nem, de jól hangzik. a miért nem lopunk? rész különösen :) mondjuk értékbiztosítás részt nem láttam a csomagküldésnél. én erre kérdeznék rá, mert ahhoz első ránézésre túl olcsó.

szertinem megjegyzem, és legközelebb kipróbálom UK only ebay cuccnál.

[ Szerkesztve ]

(#1539) Sh4rk válasza zsirfecske (#1538) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Nekem is tetszett, de aztán inkább olyat vettem ami itthon van :-)
Majd kisebb értéknél én is kipróbálom. :C

(#1540) amzso válasza Sh4rk (#1537) üzenetére


amzso
tag

Én már többször hozattam haza csomagot velük: http://www.csomagkuldes.com/hu/parcel_shipping
Őket tudom ajánlani, bár drágábbak, mint a csomagbróker.

(#1541) ghiottone válasza kelly416 (#1531) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az a baj, hogy én csak 5 percig használtam a CWM recoveryt a 4.3-as romon és már ott sem működött nekem normálisan, mivel a clockworkmod mappa helyett egy "virtuális" (mnt->shell) mappán belül helyezte el a lementett romot, utána hagytam a fenébe, szerintem még nem 100%-os a működése :( TWRP-t kellene megpróbálni.

kelly416: én csak hobbi szinten értek az androidhoz, és az informatikához (jogászként), vannak itt nálam sokkal profibbak. :K

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#1542) Upo válasza dsr (#1529) üzenetére


Upo
addikt

Igen, 4.4 alatt még nincs recovery, a 4.3-as csomagból a motorolás fastbootal vissza kell rakni a 4.3-as bootloaderét akkor megmarad a recovery.

De a szovjet tudósok már dolgoznak rajta... ;]

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1543) Al3xT válasza Upo (#1542) üzenetére


Al3xT
tag

En is igy csinaltam es nalam semmi gond a CWM recovery-vel.

új Motorola Moto E eladó

(#1544) kelly416 válasza ghiottone (#1541) üzenetére


kelly416
veterán

Nálam biztos többet tudsz, és a kérdezett témában is Te voltál az első, aki tevékenyen látott hozzá és nem bugyuta kérdéseket tett fel. :R Csak ezért mertelek ajánlani. Az én tudásom már ott leragad, hogy root. Eddig egyszer csináltam Defy-vel, tök jó, sikerült, de nem látom hasznát. Azaz mostanában egyre többször olvasom, hogy olyan dolgokhoz kell, amiket én is szeretnék elérni (OTG memóriakártyára írás), de marad inkább a garancia és az átlagfelhasználás részemről. Én csak a felszínen evezgetek, hagylak Titeket búvárkodni. :))

(#1545) dsr válasza Upo (#1542) üzenetére


dsr
senior tag

Megpróbálom nemsokára , köszi :))

(#1546) bigmafa


bigmafa
tag

Sziasztok,

nagyon gondolkodom egy amazon.co.uk-s rendelésen (hacsak nem tud valaki jobbat). Akkor viszont hozzá is csapnék egy "műanyag keretet" (vagy hogy a fenébe hívják azt a védőborítást, ami CSAK a teló szélén megy körbe, nincs se eleje, se hátulja) Viszont ilyet nem látok az amazonon. Én vagyok vak, vagy nincs még ilyesmi ehhez a készülékhez?

Köszönöm!

(#1547) Upo válasza dsr (#1545) üzenetére


Upo
addikt

Találtam az ügyben egy friss beírást az xda-n:
"When you try to start stock recovery, you get android with red triangle and "no command" line, right? Now push and hold both volume buttons and power for about 2 seconds, release and and the recovery menu pops up."

Ha megpróbálod a gyári recovery-t elindítani csak egy androidot látsz piros háromszöggel. Most tartsd nyomva mindkét hangerő és a bekapcsoló gombot 2 másodpercig, engedd el és előugrik a recovery menü.

Ki kell próbálni, hátha nem csak a gyári recoveryvel működik, én még nem unlockoltam a bootloaderemet, nem tudom kipróbálni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1548) dsr válasza Upo (#1547) üzenetére


dsr
senior tag

Én is láttam , de sajna semmi :( amikor be akarok lépni recoverybe , akkor nekem még a piros háromszög sincs ott, csak újraindul a teló... :/ Azt akarom kérdezni , hogy a 4.3-as bootloadert , hogyan tudom visszarakni? a stock firmware-ből fel-flashelem , csak azt?

(#1549) #89324928 válasza bigmafa (#1546) üzenetére


#89324928
törölt tag

Sajnos nem elérhető még, a Motorola oldalán azt írják, hogy "coming in early January", pedig azt én is vennék hozzá egyet. Többen írták itt a fórumban is amúgy, szóval akár lehetne valami közös rendelést is szervezni, hogy kevesebb legyen a postaköltség. Amazon-os rendeléssel meg jól jársz szerintem, valamivel olcsóbb mintha Expansys-en vennéd, én is onnan vettem, 4 nap alatt ki is küldték.

(#1550) ghiottone válasza dsr (#1548) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Fastbootba indítod a telefont majd recovery és bekapcsológomb vagy hangerőgomb fel megnyomása? Elnézést a kérdésért és vedd tárgytalannak, ha a válasz a hangerő gomb fel, de én is elfelejtem mindig, hogy fastboot módban a hangerő fel gombbal kell aktiválni.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.