Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-16 16:06:53

LOGOUT.hu

..:: Motorola Moto G ::..

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) szgdi36


szgdi36
újonc

Üdv mindenkinek!

Szegedről rendelnék telefont az expansystól, ha valaki a közelből hasonlóban gondolkodik, dobjon pü-t, megbeszéljük.

(#1452) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Nem vagyok otthon rootolás, és ROM főzés terén, ezért előre bocs a blőd kérdésért, de pl ha lecserélnénk az alap romot egy totál gyári Androidra, akkor elvileg elérhető lenne a magyar nyelv, nem? Mert az alap Androidban van magyar lokalizáció. Mégegyszer bocs, ha hülyeség... :B

Minden szavam magánvélemény!

(#1453) dsr válasza tothmaxy182 (#1452) üzenetére


dsr
senior tag

Ez ami rajta van egy alap android. Azt a gyártó dönti el mely nyelveket integrálja a rendszerbe , ha jól tudom :)

(#1454) namyang válasza dsr (#1453) üzenetére


namyang
tag

Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Alap android van rajta, de nem ugyanaz, mint pl egy Nexuson. Vagy a moto X-en. Ami kijön _alap_ andorid, azt a gyártónak "fel kell töltenie" a telefonhoz való driverekkel, mert ugye ami benne van vas, az más és más. Tehát tothmaxy182 kérdésére válaszolva szerintem egy olyan androidot, amit a google kiad (pl a telefongyártóknak) azt nem tudod feltenni a telefonra. Semmilyenre. De kiemelem a szerintem szavakat.

[ Szerkesztve ]

(#1455) focvis


focvis
veterán

Srácok!

Láma vagyok. Nem találom a gyári fájlkezelőt, a régi Motorolán: "Files".
Nem lenne rajta gyári???!

Thx!

(#1456) kila25 válasza kelly416 (#1433) üzenetére


kila25
csendes tag

Helló,esetleg megírnád melyik ez a progi/verziószám, vagy egy link privátban ahol megtalálom.

Egyébhez:

Nekem a telóm tokéletes WIUI-s Defy után, bár ezzela külső apk installálással én is szívtam (kb. 11 factory reset után yoooooo!!!).

Ami engem zavar az a bejövő hívások fogadásának módja, ehez a tárcsás megoldáshoz nem tudok hozzászokni. Ere valami progi/progik?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1457) kila25 válasza focvis (#1455) üzenetére


kila25
csendes tag

Quickoffice néven fut, ez a gyári fájlkezelője.

(#1458) Destr4ct válasza dsr (#1453) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Nem teljesen alap Android, de ahhoz közel van. Nem tudom, pontosan miben különbözik (még mindig nem került a kezembe a telefon) De pl. a kamera alkalmazás az tutira nem az alap.
Ha tiszta AOSP lenne, akkor valóban benne kellene lennie a magyar nyelvnek is. Moto hülyesége, hogy kivették.
Lengyeleknél lehet kapni? Mert pl. az van benne úgy tudom.

tothmaxy182 (#1452): Nem olyan egyszerű a dolog, mint PC-re telepíteni oprendszert. A Google által közzétett "alap android" ROM képek, illetve a forráskód elsődlegesen a nexus eszközökre vannak elkészítve, csak azoknak a drivereit tartalmazzák. A más eszközökre való portolás egy hosszabb folyamat, és nem is feltétlenül lehetséges, ha nem érhetőek el driverek az adott eszközhöz.

A CyanogenMod projekt célja egyébként részben pont ez: minél több készülékre portolni, elérhetővé tenni az Androidot az AOSP-ra építkezve.

[ Szerkesztve ]

What can change the nature of a man?

(#1459) ghiottone válasza tothmaxy182 (#1452) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Egy elképzelt világban igen, itt a Moto G- nél magyar nyelv a gyári rendszerben csak akkor lesz ha lesz hivatalos forgalmazás. Az a baj, hogy a 4.2-es rendszertől a gyári rendszerekbe az utólagos nyelv integrálása, rendszerprogramok más nyelvre történő lokalizációja nem lehetséges - egy korlátozás van belerakva. Ha lesz CM vagy más rom, akkor abba benne lesz a magyar nyelv, de ez még várat magára.
A forráskódot kiadták amúgy a G-hez? Talán volt róla szó, de ugye ez a processzor sincs még más relefonban, hogy arról elkezdjék a portolást.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#1460) agabe válasza vick33 (#1441) üzenetére


agabe
addikt

Most ezt megnéztem én is ezt a progit, és a system, a notofication és a ringotnes hangereje csak együtt változtatható ...nekem pl. jobb lenne a system kicsit hangosabban de mire azt elég hangosnak érzem a csengő már ordít :D
Kibírható, mert eddig észre sem vettem, hogy külön nem állítható, de most, hogy tudom már szeretném külön.

(#1461) zotosz válasza ghiottone (#1459) üzenetére


zotosz
tag

Üdv,

akkor összegezve, ha vkinek a magyar nyelv KO kritérium akkor ne vegye meg ezt a telót?

Szal nem lehet felrakni semmilyen módon JELENLEG a magyar nyelvet? Se külön app-pal, se rommal?

Várható h a kitkattal ez változni fog, v várni kell az első custom romokig/CMig amiben már van magyar nyelv?

Bocs h ennyire szájbarágósan várom a választ, de szülőnek lenne, ő pedig közel nem fluent english

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#1462) dsr válasza zotosz (#1461) üzenetére


dsr
senior tag

Kitkat-ban sincs magyar nyelv , úgyhogy várni kell a custom romokra.

(#1463) kelly416 válasza zotosz (#1461) üzenetére


kelly416
veterán

Igen, jól érted. Hacsak nem adsz egy szótárat a telefon mellé, nehézkes lesz az első pár nap. Azok az appok, amiket ráteszel és tudnak magyarul, továbbra is tudni fogna magyarul. De a rendszer továbbra is perfekt angol marad. Ezen jelenleg édes-keveset segít a morelocale 2 és társai. Sajnos ez a helyzet. Szerintem.

(#1464) youngboy válasza zotosz (#1461) üzenetére


youngboy
senior tag

Ahogy itt már mások írták korábban a magyarul tudó appokat rá lehet bírni a magyar nyelvre, de a rendszert nem.

(#1465) Upo válasza robagp (#1431) üzenetére


Upo
addikt

Külsőről nem vitázok, ízlés kérdése, nekem pl. tetszik. Az ébresztőnél direkt kipróbáltam, mindengyikhez külön be lehet állítani a hangot, lásd kép.

A hangerőt aláírom, ezért várom én is a CM-et, ott külön állítható.
Az érintő érzékenysége nekem is jó, szerintem rajtad kívül más nem jelezte hogy rossz lenne, próbáld meg garozni. Az akku szerintem nem kiugró inkább átlagos, a defy-m és a desire-m is bírt ennyit, a 4 magos jiayu még többet is. A kamera meg épp hogy nem valami jó, talán a 4.4 hoz javulást, alig lehet éles képet csinálni ha nincs verőfény, ahol pl. a defy jó volt (pedig a defy kamerája is elég vacak), dehát helyén kell kezelni a dolgot, tények dokumentálására megteszi.
Kíváncsi lennék még az oldalakon keresztüli hibákra hátha valami elkerülte a figyelmünke.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1466) evko


evko
aktív tag

UK tesco-ban mikor lesz ilyen legközelebb?
Esetleg valakinek valami infoja?

Online rendelnék UK címre.

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#1467) Lovi24 válasza evko (#1466) üzenetére


Lovi24
senior tag

Ahogy én észrevettem eddig,keddenként szokott kb 5 percre megjelenni az in stock felirat a 16 gb-osnál. Milyen kártyát társítottál a fizetéshez?

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#1468) tojaaji


tojaaji
aktív tag

Az expansys-nál lehet utánvéttel rendelni?

(#1469) sambuce


sambuce
tag

Szép estét mindenkinek!
Ma csatlakoztam én is a klubhoz.
Üdv

(#1470) kakukkmarci válasza Upo (#1465) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Hangerő problémára egy kettőt egy csapásra megoldó app a Light Flow.
Mivel a fehér LED miatt indokolt lehet a használata, az alkalmas 6 külön hangerőt állítani!
tojaaji: Lehet, 9000 Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#1471) Upo válasza evko (#1466) üzenetére


Upo
addikt

Nekünk úgy sikerült hogy a készletértesítőbe megadtuk az emailcímet, jött a mail, gyorsan befoglaltuk a telókat és kész.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1472) -Faceless- válasza tojaaji (#1468) üzenetére


-Faceless-
őstag

Igen, de akkor 8 ezer körüli a szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#1473) dsr válasza -Faceless- (#1472) üzenetére


dsr
senior tag

8 ezer ? mivel hozzák limuzinnal ? :P

[ Szerkesztve ]

(#1474) kakukkmarci válasza dsr (#1473) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Az utánvét sosem volt jó üzlet, senkinek sem éri meg...

noob... rooter... geek

(#1475) freeZZZbee


freeZZZbee
tag

erre

en nem probaltam, meg a kitkatre varok

[ Szerkesztve ]

(#1476) tojaaji válasza freeZZZbee (#1475) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Mükszik is?

(#1472) Muffman01 Én eddig azt hittem hogy 3 719.

[ Szerkesztve ]

(#1477) -Faceless- válasza tojaaji (#1476) üzenetére


-Faceless-
őstag

Az az alap előre utalásos kiszállítás, én múlt héten rendeltem meg így.

(#1478) freeZZZbee válasza tojaaji (#1476) üzenetére


freeZZZbee
tag

Nem tudom, valaki talán lesz olyan bátor és kiprobálja. Nekem egyébként nem kell. Azt írják a portugál működik, akkor biztos a magyar is.

(#1479) ghiottone válasza freeZZZbee (#1478) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Megprobalom felvenni a kpcsolatot vele, mert ha meg van a modszer, akkor a mar elkszult magyar ertekeket bele lehet rakni a 4.4.2-es romba. A JB-hez igy mar nem latom ertelmet hozanyulni. (bluetooth billentyun vagyok es elfelejtettem atalitani a kiosztast, bocsi)

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#1480) Shoo


Shoo
senior tag

Hali!

Memóriából akartam egy programot telepíteni, de azt írta ki, hogy:
There was a problem while parsing the package.

Valakinek sikerült már megoldania a problémát? Az ismeretlen forrásból származó blablabla be van pipálva.

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#1481) Dudi08 válasza Shoo (#1480) üzenetére


Dudi08
tag

Azt olvastam ha drive-ra feltöltöd akkor már lehet telepíteni parse error nélkül.
Vagy sok data wipe után egyszer csak összejön.

(#1482) ghiottone válasza Shoo (#1480) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A settings-security-unkown source pipa be, verify apps pipa ki és így sem jó. Lehet hogy párszor újra kell flashelni a romot - nálam tegnap reggel csak ez segített.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#1483) slecht válasza kelly416 (#1450) üzenetére


slecht
aktív tag

Háj! Vettem egy 1A-es töltöt és azzal egy pillanat alatt elindult. Ezek szerint nem mindegy neki mekkora a nafta.

(#1484) vick33 válasza slecht (#1483) üzenetére


vick33
tag

Örömmel hallom, hogy jó lett:-)

(#1485) mobilizmo válasza ghiottone (#1482) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem a drive-os megoldás sem működött. Én nem csináltam factory reset-ket, inkább egy külső alkalmazással oldottam meg.
[Moborobo]
Ezzel működik.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1486) Destr4ct


Destr4ct
aktív tag

Úgy néz ki, hogy valakinek már megvan a KitKat GB verzióra:

[ Szerkesztve ]

What can change the nature of a man?

(#1487) freeZZZbee válasza Destr4ct (#1486) üzenetére


freeZZZbee
tag

Mibol derul ki, hogy ez uk? Oke, gondolom az elozmenybol, de attol meg lehet kamu, mert ezen a screenshoton nem latszik melyik verzio.

Nekem meg semmi update.

(#1488) Shoo válasza mobilizmo (#1485) üzenetére


Shoo
senior tag

Tudnál adni egy kis leírást hogy hogy csináljam? Köszi!

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#1489) dsr válasza freeZZZbee (#1475) üzenetére


dsr
senior tag

Ha az eredmény érdekel , akkor holnap szívesen felrakom és jelentem , hogy miként funkcionál :)

(#1490) S-eye válasza Destr4ct (#1486) üzenetére


S-eye
senior tag

Végül csak elindul

(#1491) freeZZZbee válasza dsr (#1489) üzenetére


freeZZZbee
tag

Engem szemelyszerint nem izgat, de itt sokan ra vannak porogve a magyar nyelvre. Biztos orulnenek az infonak, hogy mukodik e vagy se.:)

(#1492) Destr4ct válasza freeZZZbee (#1487) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

en.GB?

What can change the nature of a man?

(#1493) ghiottone válasza dsr (#1489) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Engem érdekel! Ha müködik akkor hétvégén belenézek én is.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#1494) freeZZZbee válasza Destr4ct (#1492) üzenetére


freeZZZbee
tag

Oke, bocs! En azt nem is figyeltem. :)
Valamiert csak a 4.4.2-re koncentraltam. :D

Remelem leszedheto lesz mashogy is, mert nincs wifim. Sot meg gepem sincs itt, igy azon keresztul se tudok frissiteni.

Kivacsi leszek a tescos mennyit kesik.

[ Szerkesztve ]

(#1495) Destr4ct válasza freeZZZbee (#1494) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Ez elvileg a Tescos.
Előbb-utóbb csak feltölti valaki valahova.
Egyébként abban topikban azt is írják, hogy bl nyitás nélkül is fel lehet flashelni más verziókat (FR, DE..) Ez nekem új, de ezt mondják.

What can change the nature of a man?

(#1496) ghiottone válasza Destr4ct (#1495) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Aha, a bootloader nyítás a root miatt kell, de a gyári romok felflashelése ettől független.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#1497) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Sziasztok,

Lenne valaki oly kedves, és megtapizhatnám... a telefonját! :DDD

Holnap Alsónémediben kezdek, aztán 5ker, majd 17. kerületben leszek..

Ha menne valakinél, attól kérek :R egy pü-t! Kösszép előre is...

[ Szerkesztve ]

(#1498) mobilizmo válasza Shoo (#1488) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igazából tök egyszerű. A linkelt progi egy jól használható, teljes értékű android és ios device manager. Az app telepítés csak az egyik feature. Tehát a programot fel kell telepíteni pc-re, amikor összekötöd a telefonnal, valami klienst arra is telepít (Mobo Daemon). Ezek után karban tudod tartani a mobilodat (backupok, fájl műveletek, contacts szerkesztése, stb...) és pl. appot is tudsz telepíteni. Ez nagyon egyszerű, az apk kiterjesztést társítja magához a pc-n és ha egy ilyen fájlra duplán kattintasz, megkérdezi telepítse-e a csatlakoztatott mobilra.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1499) freeZZZbee válasza Destr4ct (#1495) üzenetére


freeZZZbee
tag

Tescos nem lehet, akkor mar latnam en is es masok is tudnak mar telepiteni. Sokan vettuk a tescotol. Raadasul kulon jelolese van:

Aa, latom.... csak bizonyos emberkeknek van uk kitkat, hogy ez mit takar.. passz

[ Szerkesztve ]

(#1500) halalosiram


halalosiram
csendes tag

Sziasztok! Felraktam tegnap egy új launchert (nem Play-ből), és igazából elégedett vagyok vele, de az érdekelne, hogyan lehet meg- vagy visszaváltoztatni a launchert ha több is van (akár 3-4-stb) a telefonon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.