Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-16 16:06:53

LOGOUT.hu

..:: Motorola Moto G ::..

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) dsr válasza func93 (#1900) üzenetére


dsr
senior tag

Én teljes mértékben , nem igazán van telefon amire lecserélném :) És szerintem ezzel az itteni felhasználók nagy része is így van :)

(#1902) Al3xT válasza agabe (#1899) üzenetére


Al3xT
tag

A keret kb 30 - 40 font.

[ Szerkesztve ]

új Motorola Moto E eladó

(#1903) dsr válasza Al3xT (#1902) üzenetére


dsr
senior tag

Tegnap néztem pont egy weboldalon , ott 8200 ft + kiszállítás volt , ha gondolod szívesen visszakeresem és belinkelem neked :)
Találtam még jobb áron Earpodsot : Itt.
Egy időben én is azt használtam és tényleg nagyon szépen szól :)

[ Szerkesztve ]

(#1904) Lovi24 válasza dsr (#1898) üzenetére


Lovi24
senior tag

:C

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#1905) dsr


dsr
senior tag

Azt eseteleg tudja valaki , hogy kivel kell beszélni , hogy bele rakják az összefoglalóba a leírást? :R

(#1906) freeZZZbee válasza Al3xT (#1897) üzenetére


freeZZZbee
tag

Gondoltam, hogy nem ilyet szeretnel. :)
Az agybadugosakhoz elvileg azert adnak 3-4 par, kulonbozo meretu gumit(?), hogy azt hasznaljuk amelyik kenyelmes es nem faj tole a fulunk. Szar lehet, ha meg igy se jo valakinek.
En nem tudnek mar masmilyet hasznalni.
Nekem ezek a simak kiesnek a fulembol. A masik bajom veluk, hogy a fel hangero a kulvilagnak megy, mikozben a zaj beszurodik.
A nagy fejhallgatok jol neznek ki, es biztos jol is szolnak, de utcara nem mennek ki ilyenben. Oreg is vagyok hozza, meg nekem ezek nem is allnak jol. :)

(#1907) focvis válasza Lovi24 (#1904) üzenetére


focvis
veterán

+1 :C

(#1908) krisi047


krisi047
aktív tag

Nem tudom volt-e már róla szó, de a hangkimenet milyen szabványú headseteket támogat? Az Apple-félét vagy a régebbit?

(#1909) dsr válasza Lovi24 (#1904) üzenetére


dsr
senior tag

focvis: Köszönöm mind a kettőtöknek a pozitív visszajelzést :)

(#1910) ferob válasza Al3xT (#1897) üzenetére


ferob
őstag

Az én esetembe is pontosan ez volt, hogy fájt a fülem az in-ear kialakítású fülhallgatótól, hiába használtam a jó méretet.
Mondjuk én kétszer tartottam 1-2 hét szünetet a használatával, mert mindkétszer eléggé megfájdult, de utána fokozatosan szoktattam magam hozzá és a végén már egész jól bírta.
Más kérdés, hogy sosem sikerült elérnem egyik fülhallgatóval sem a kényelem érzetét, főleg a huzamosabb használat mellett.

Most egy Novero Rockaway-t használok, amivel többnyire meg vagyok elégedve, főleg mivel nem feszül a vezeték a zsebem és a fülem között, na meg ugye nincs külön bluetooth vevő, amit a pólóra kell csíptetni, viszont nem mondható olcsónak.

(#1911) nczoli


nczoli
csendes tag

Akinek Kitkat van fent annak OTA jött?

(#1912) namyang válasza ferob (#1910) üzenetére


namyang
tag

Én egy Sennheiser CX300 II fülest használok már pár éve. Maximálisan meg vagyok vele elégedve, eszeveszett jó hangja van (pedig igényes vagyok ilyen téren), és a strapát is jól bírja (vigyázni se nagyon tudok az ilyen holmikra). Amazon is van, de itthon is meg lehet kapni 10-12 körül (bár ahogy nézem feljebb ment az ára, mert én annak idején 10ért vettem edigitalba, most 15)
Külső zajokat igen jól szűri, városban is kényelmes hangerőn hallgatom, és nem zavar a BKV.

(#1913) ferob válasza nczoli (#1911) üzenetére


ferob
őstag

Úgy, viszont a Retail.en.GB ROM-hoz, mint amilyen neked is van, még nem érhető el a KitKat OTA.

[ Szerkesztve ]

(#1914) nczoli válasza ferob (#1913) üzenetére


nczoli
csendes tag

Köszönöm. Azért remélem hamarosan elérhető lesz.

(#1915) focvis


focvis
veterán

Kísérletezgetek: Ha Dalvikról ART-re állítom a telefont akkor minden app frakón működik, kivéve az offline navigációs programot.
User error?

[ Szerkesztve ]

(#1916) Sh4rk válasza nczoli (#1911) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

AHA. :K UK Tesco-s

[ Szerkesztve ]

(#1917) ferob válasza focvis (#1915) üzenetére


ferob
őstag

Valószínűleg azért, mert nem támogatja az ART-ot.

(#1918) Th3Ac3 válasza namyang (#1912) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Egyetértek veled teljesen, évekig CX300 II-t használtam amíg a jobb oldali része tönkre nem ment. De nagyon meg voltam vele elégedve, főleg egy ilyen telón mint a Moto G szép hangzást lehet vele elérni.

(#1919) CompaqG


CompaqG
csendes tag

Hi én 4.3ra valszeg ez volt akkor a baj.

(#1920) namyang válasza Th3Ac3 (#1918) üzenetére


namyang
tag

Igen, fülessel jól szól, bár most kipróbáltam a hangszórót is, és hát az elég gyatra. Egy defy után elég jelentős visszalépés, ami a hangszóró teljesítményét illeti. hangos valóban, de a minőségében igen nagyot csalódtam.

(#1921) slecht válasza Al3xT (#1893) üzenetére


slecht
aktív tag

Kicsit drága.
http://www.extratelgsm.hu/?oldal=2&kat=862&termek=85649

(#1922) ghiottone válasza dsr (#1905) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Folyamatban. Küldtem kérést, hogy belerakják a leírást.

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#1923) dsr válasza ghiottone (#1922) üzenetére


dsr
senior tag

Köszönöm :R
nczoli : igen OTA-n jött.

[ Szerkesztve ]

(#1924) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Érdekes, de nem tudtam felrakni az US 4.3-as romot, amikor a mfastboot flash system system.img_sparsechunk1 -hoz értem invalid system.img-t írt ki - Jött is az izzadás mivel utána rebootoltam és bejött egymás után 2xer a Bootloder Unlock Warnig figyelmeztetés, majd a recovery-ben találtam magam. Wipe data/factory reset - majd fastboot mód és simán visszament az UK 4.3 - most tényleg megvárom az OTA-t és nem szórakozok a telcsivel. A rootot most nem is állítom vissza, mert akkor pedig nem megy fel az OTA.

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#1925) contaxg


contaxg
veterán

Tegnaptól én is Moto G tulajdonos lettem. :)
A zene hallgatás témájához annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy a Settings/Sound/Audio effects "Off" állásban legyen, mert elég rendesen összekuszálja effektekkel a hangot a telefon. Persze van aki úgy szereti :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1926) dsr válasza contaxg (#1925) üzenetére


dsr
senior tag

Igen , valóban be tud kavarni a hangzásba , ha nem off-on van a sound effects, erre érdemes odafigyelni.

[ Szerkesztve ]

(#1927) petrson


petrson
senior tag

Van valaki köztetek, aki az USAból hozott/hozatott készüléket? Ha igen, akkor honnan (Verizon/Amazon v. valami más megoldás)?
Rokonom van most kint, hozatnék vele egyet, csak meg kéne írnom neki, hol nézzen utána.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#1928) rekop válasza petrson (#1927) üzenetére


rekop
senior tag

Én a motorola.com-ról rendelném. 180 dodó, de nem tudom ingyenes-e a szállítás. Vagy amazon.com-ról ugyanennyiért free shipping-el. A Verzion-os 99-ért szerintem nem használható itthon.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1929) contaxg válasza rekop (#1928) üzenetére


contaxg
veterán

Az EU-ból rendeld mert kapsz Áfát+Vámot a végén. :O

A rádió csak nálam mono vagy másnak sem szól sztereróban?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1930) Vityak válasza ghiottone (#1924) üzenetére


Vityak
tag

Miért a 4.3 US telepítetted, nem a 4.4.2-t? Én a Tescos 4.3-ra tettem az US 4.4.2-t, az gond nélkül felment.

Egyébként nem probléma ha azt írja ki, én ez alapján csináltam, itt szintén kiírja ezt a hibát, (nekem is kiírta) de gond nélkül felment.

[ Szerkesztve ]

(#1931) namyang válasza dsr (#1926) üzenetére


namyang
tag

Sajnos nem ez a baj, egyszerűen kispórolták belőle a mélyet. Ami igazából azért csalódás, mert amikor levettem a hátlapot, és megláttam a hangszóró helyét, igencsak elkezdtem reménykedni, és többet vártam. De sajnos úgy néz ki, nem csak a kamerán spóroltak. (ami egyébként lámpafénynél valóban nevetségesen ósdi, egy galaxy nexus-al tudtam összehasonlítani tegnap este (ami már nem egy mai telefon), és míg a motoG csak egy szürke pacát képes produkálni, addig a GalNex hozta amit kell: láttam a képét. (egy videohívást próbáltunk ki ugyanabban a szobában, tehát a körülmények teljesen ugyanazok voltak)

(#1932) ghiottone válasza Vityak (#1930) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Atrix 2-ös beidegződés. Előszőr 4.3-ra akartam váltani és úgy OTA, vagy flashelés, de elvileg a 4.3-as US-romnál ha eddig eljutottam akkor elvileg végig kellett volna mennie :F .

Mindegy, megvárom az OTA 4.4.2-t. Most is csak megváltoztattam adb-vel a Morelocale2 jogait, így elvagyok + kíváncsi vagyok Greenify nélkül, hogy alakul a fogyasztás.

Qru módosította az Összefoglalót - jó lesz így?

[ Szerkesztve ]

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#1933) S-eye válasza namyang (#1931) üzenetére


S-eye
senior tag

Ezt szomorúan hallom én GNex-ről jövök majd át.

(#1934) Vityak válasza ghiottone (#1932) üzenetére


Vityak
tag

És a hibánál meg is állt, vagy te hagytad abba a többi fájl felpakolását?

(#1935) Destr4ct válasza contaxg (#1929) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

+ az EU-ban véve van rá 2 év törvényes gari, ami nem vész el kb. bármilyen szoftveres módosítás esetén sem (BL nyitás, root, flashelés stb): http://piana.eu/root
És igen, ez bootloader nyitásra is vonatkozik, megkérdeztem emailben a cikk íróját.

What can change the nature of a man?

(#1936) dsr válasza namyang (#1931) üzenetére


dsr
senior tag

4.4.2 alatt elég jó szerintem már a kamera.

(#1937) Vityak válasza Destr4ct (#1935) üzenetére


Vityak
tag

Hú, ez jó hír, köszi az információt! :C

(#1938) namyang válasza dsr (#1936) üzenetére


namyang
tag

Ez lehet, hozzám még nem érkezett meg. Igazából mi is pont ezt beszéltük tegnap, hogy másik alkalmazás valószínűleg sokat nem javítana rajta, driver szinten kéne megpiszkálni, és az segíthet. De akkor ezek szerint szerencsére ezt meg is tették a KitKat-ben.
Kíváncsian várom :)

(#1939) ghiottone válasza Vityak (#1934) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Úgy emlékszem "interrupted"-et jelzett, 2xorra is kiadtam a parancsot, de megint nem rakta fel így azonnal leálltam.

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#1940) Vityak válasza ghiottone (#1939) üzenetére


Vityak
tag

Igen, érthető, Így én is leálltam volna.

(#1941) bigmafa válasza Destr4ct (#1935) üzenetére


bigmafa
tag

"És igen, ez bootloader nyitásra is vonatkozik, megkérdeztem emailben a cikk íróját."
Gondolom a cikk írója a pereskedést is vállalja, végső esetben pedig megjavítja a telefont ő maga ;-)

(Ha amcsiból hozza valaki személyesen, akkor azért nem akkora nagy probléma a vám+áfa)

(#1942) Al3xT válasza Destr4ct (#1935) üzenetére


Al3xT
tag

Ezt mar tobszor kiveseztuk. A Motorola nem egyoldaluan tagadja meg a jotallast, hanem TE is elfogadod a felteteleket es nyilatkozol errol, ami jogilag kotelez ergo kesobb hiaba gondolod meg magad. Ha nem fogadod el a felteleket, akkor nem kapsz unlock kodot a bootloaderhez.

Koszonom mindenkinek a fulessel kapcsolatos tippeket. Az Earpods jo lenne, de a mikrofon nem kompatibilis az android szabvannyal. :(
Errol mit gondoltok, jo lehet?

[ Szerkesztve ]

új Motorola Moto E eladó

(#1943) Benoe77 válasza ghiottone (#1883) üzenetére


Benoe77
őstag

Ez tényleg jó füles, ilyen van a Sony MW1 BT headsetemen is. Működik rendesen a telefonnal? Úgy olvastam, hogy az SE-s változat még más lábkiosztású, mint a Sony-s MH1c, újabb telefonoknál nyomni kell a fülesen lévő gombot, hogy mindkét oldal szóljon.

(#1944) ghiottone válasza Benoe77 (#1943) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szépen, tisztán szól és a basszus is normális hangzású. A középső gomb alkalmas Pause/Play funkcióra, de a hangerő szabályzó és a külön vissza gomb az alapból nem megy - lehet zenelejátszó programon belül kell valamit állítani. Anno utoljára a K750i-mhez volt ilyen típusú Sony Fülesem - azóta keresgélek olcsó megoldást. Van Galaxy SIII fülesem is, de az sehol nincs ehhez képest. 5.000 alatt jobbat nemigazán lehet találni, többet nem szánok rá.

Az elején valóban csak az egyik oldal szólt, de nem jól dugtam be a jack csatlakozóba, müködik rendesen.

Destr4ct: Sajna nem így van :(

[ Szerkesztve ]

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#1945) Sh4rk


Sh4rk
aktív tag

A hanggal nem tudom mi a bajotok. :N

Nekem csak m4a recseg, ott nem szereti a kódolást, talán (m4a-t 0 kbps-nek látja)
Ha az effektet letiltod, és FLAC et teszel rá akkor nagyon is király a hangja recsegés mentes max hangerőn is. A basszus pedig remélem nem komoly egy telefon esetében :))
Sennheiser asztali fülessel, nagyon jó a hangminősége. Telt dinamikus, kevesebbet vártam tőle e téren.

Jah és Flac is lehet csengőhang. Ennél több szerintem nem kell.

Jah és streamelni is tudja a flacet, ami nagyon komoly fegyvertény. AirPlay pl alapból tiltja.
DLNA-n átküldöm a denon dokkolóra és megy. Hibátlan.

Én ezeket tapasztalom.

Hívás közbeni hang: nekem megfelel, sajnos a Vodafone ilyen silány, nem tudom ti milyen szolgáltatót használtok, de mióta próbálkoznak ezzel a "4G-vel", azóta a 3G hálózatok botrányosak lettek. Ausztriában mikor átáll az A1-re a minőség kifogástalan, hibátlan!!!

(#1946) namyang válasza Sh4rk (#1945) üzenetére


namyang
tag

Én defy-hez tudom hasonlítani (most itt hallgatom egymás mellett a kettőt, ugyanazzal a számmal), annak sokkal jobb hangja van (és a mély az, ami hiányzik ebből, nyilván nem egy mélynyomóra gondolok, de azért tud jól is szólni egy telefon). Ilyen erőtlen az egész. A hangerő az nem minden. Persze nyilván nem azon kell zenét hallgatni, arra mindegyik alkalmatlan.
Fülessel viszont valóban teljesen korrekt, tehát nem is az mp3 dekódolás a szar. De mindjárt kipróbálok valami losslesst akkor, bár kétlem, hogy az megjavítaná.

(#1947) Destr4ct válasza ghiottone (#1944) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Az, hogy a Motorola mit mond, lényegtelen.
Az ő szavuk nem írja felül az EU törvényt. Ezt még külön leírják ők is abban a pdf-ben , amit linkeltél régebben, és abban a kis garanciás papírjukban is benne van, amit te is megkaptál a telóval (az van ráírva, hogy ”safe smart protected”). Mégpedig csupa nagy betűvel írják: THE PROMISES MADE TO YOU IN THIS LIMITED WARRANTY ARE IN ADDITION TO, AND DO NOT REDUCE OR OTHERWISE AFFECT, YOUR STATUTORY RIGHTS.
Itt pedig a statutory rights adta warranty-ról van szó, ami ráadásul elsődlegesen nem a Motorolát köti, hanem az eladót.
Szóval ha még a Motorola meg is tagadná a garit, az eladónak (aki itt EU-ban nem a Motorola) továbbra is kötelessége a javítás/csere.

What can change the nature of a man?

(#1948) Destr4ct válasza bigmafa (#1941) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Erre a válasz idézve a cikkből: ”In case the seller refuses your right to repair or replace the device, you can sue him in a civil litigation and can report the incident to the national authority. In many European countries such action does not even require hiring a lawyer and is most of the time ensured by consumers associations.”

What can change the nature of a man?

(#1949) Al3xT válasza Destr4ct (#1947) üzenetére


Al3xT
tag

"This agreement supersedes all others.  This agreement supersedes any conflicting
terms or conditions including a) those originally provided with this device; b) any terms of
sale; and c) any wireless service terms and conditions, and is binding on you and your
successors."

Azaz ez az egyezseg felulirja az osszes korabbi megallapodast. Ehhez Te magad jarulsz hozza. Nincs az a torveny, ami a sajat hulyesegedtol megmentene ergo ha le akarsz mondani a jotallasrol, akkor megteheted.
A kereskedo/szerviz nyilvan meg fogja nezni az IMEI-t es akkor kiderul a turpissag...

új Motorola Moto E eladó

(#1950) student


student
őstag

Ha belemásolom az UK g-be a US kitkatet akkor tégla lesz a telobol reboot után?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.