Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Open

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#2) mttssz


mttssz
senior tag

Főleg animéket, de mostanában már ez élőszereplős sorozatokat részesítem előnyben. :)

(#3) Armahun


Armahun
addikt

Azt egy picit zavar, hogy az emberek összemossák a dolgokat.
Sokak szerint ami rajz, animáció az mese.
Amit este a híradóban mondanak, na az a mese.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4) föccer


föccer
nagyúr

Régi magyar rajfilm meséket minden mennyiségben. VUK, A Nagy Hohoho, Mek Elek, Mézga család stb...

Talán a Frakk annyira nem bejövős, de elmegy. A külföldi rajzfilmekből Tom & Jerry az alap, a tobbit annyira nem ismerem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5) Lenry


Lenry
félisten

hogyne.
épp a az elmúlt két hétben hallgattam végig az Avatart*, meg amíg ment, addig a Legend of Korrát néztem, már nagyon várom a köv. évadot :K
jah, meg persze Futurama

* mivel már van ötször végignéztem, így zene helyett Aangékat hallgattam munka közben :D

örülök, hogy van még egy Avatar rajongó a fórumon :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Mister_X válasza Armahun (#3) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Engem nap mint nap szembesítenek azzal, hogy "már megint a b*zi meséidet nézed", holott egyedül egyetlen mesét nem nézek :N Najó, unokahúgommal tegnap néztem meg a Szives bocsokat.

@föccer: mi is annak a sorozatnak a címe, ahol már Mézga Aladár tinédzser és a felfújható űrhajójával fedezi fel a galaxist?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7) mttssz válasza Mister_X (#6) üzenetére


mttssz
senior tag

Mézga Aladár különös kalandjai. :)

(#8) Mister_X válasza mttssz (#7) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kösz. Az MZ/X-est? :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9) mttssz


mttssz
senior tag

Üzenet a jövőből – A Mézga család különös kalandjai, a nyaralós az pedig Vakáción a Mézga család. :)

(#10) Mister_X válasza mttssz (#9) üzenetére


Mister_X
nagyúr

:R
A vakációsok megvannak VHS-en, unalmamban majd lerippelem őket.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#11) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Tulajdonképpen elég ritkán nézek bármit a tévében, izé, a monitoron, de ha mégis, akkor az többnyire rajzfilm. :) (Nyugati, vagy épp anime, mindegy... :) )
Nemsokára 30 leszek :DDD

Kiskoromban mindig apámmal néztük a rajzfilmeket. Szerintem ő néha jobban élvezte, mint én. Ha ki kellett hagynia egy-egy Csipet csapat, vagy Kacsamesék részt, akkor fel kellett venni videóra neki :DDD Bőven elmúlt 40 már ekkor. Azt hiszem ezek kortalan dolgok, annak, aki fogékony rá. :)

(#12) Mister_X válasza Szten Márs (#11) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Jaaj, Csipet csapat :D Mennyire imádtam... igaz, mire én "felfogom-mi-megy-most" korba léptem, addigra kifutott a sorozat, éppen a Varázslatos iskolabusz, Volt egyszer egy emberi test és Albert, a kacsa (?) volt mindig, tehát az ilyen tudományosabb beütésű sorozatok mentek.

Amúgy mostanában én is szinte csak monitoron nézem az animációs sorozatokat, egyedül a Simpson család az amit a TV-ben nézek felváltva Comedyn és Viasaton. Legend of Korra, The Spectacular Spider-man és a többi jóság HD streambe jön :D

Memo: beszerezni egy tabletet

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#13) Huma


Huma
addikt

Én szoktam nézni és 32 éves vagyok.

Amúgy meg a mesék és az animációs sorozatok sokszor mélyebb értelemmel rendelkeznek mint egy film.

Attól még hogy valami rajzolt vagy animált, nem lesz rögtön gyerekeknek való. Rengeteg olyat fel tudok sorolni amit egy gyerek fel sem fog és olyan mondanivalóval bír amivel a hollywoodi filmek 90%-át lepipálja.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) Mister_X válasza Huma (#13) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Azt is tegyük hozzá, hogy a hollywoodi filmek 90%-a nem igazán khm... értékelhető.

Az animációs filmek egyik erőssége, hogy sok mindent meg lehet benne valósítani, mint egy élőszereplős filmben - oda is leher dolgokat animálni, csak olyan minőségben, hogy ne lógjon ki a lóláb, nem két fillérbe kerül.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#15) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Hogyne!

Tom és Jerry, Dexter laboratóriuma az elvetememültebbek közül Boci és Pipi , Én vagyok Menyus.
Egyik barátomnak meg van a komplett dragon ball széria , már tervben van , hogy megnézem mindet hogy igazi csillagharcos legyek.

Nemrég kapcsolgatam a tv-t és eljutottam a CN-ig de az újabb mesék elég bugyuták egyszerűen nem tudom élvezni őket.
Bár van egy két gyöngyszem mint például a Chowder. :D

Az animakkel pedig semleges vagyok, egy ideig néztem a Ghost in the shellt már nem is tudom melyik adón , és az tetszett bár elég későn adják őket ezért is szoktam le rőluk.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#16) Ocarina válasza Huma (#13) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Rengeteg olyat fel tudok sorolni amit egy gyerek fel sem fog és olyan mondanivalóval bír amivel a hollywoodi filmek 90%-át lepipálja.

Ajánlanál párat? :R

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#17) Mister_X válasza Gergosz2 (#15) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Dexter laboratóriumát és Tom & Jerryt én is néztem, de már nem nézek Cartoon Networkot. Onnan még Ben 10 és Lazlo tábor maradt meg :D

Ja, majd elfelejtettem: Family Guy, Cleeveland Show, South Park :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#18) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Family Guy, Cleeveland Show, South Park

Ezek közül csak a Family Guyt szeretem .
A south Park sosem tetszett nem tartottam viccesnek , a Cleveland Showból meg talán 2 részt láttam összesen de azok sem voltak olyan szintűek mint a FG.

Az Amewrikai Fater is elmeegy, néha lazításnak jó tanulás közben 1-2 részt megnézni.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#19) Huma válasza Ocarina (#16) üzenetére


Huma
addikt

Welcome to the NHK
Mary and Max
Now and Then, Here and There
Haibane renmei
Grave of the Fireflies
GITS

Ha kell, akkor még tudom folytatni.

(#18) Gergosz2:
"A south Park sosem tetszett nem tartottam viccesnek"
Ott, a Family Guy-al ellentében nem is a vicc a lényeg hanem a mondanivaló. Az egész sorozat egy társadalomkritika.
Csak ezt sokan nem veszik észre. Messze több mint egy hagyományos rajzfilm.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#20) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Nem nézek TV-t de ha néznék, és adnának valahol ilyeneket, akkor megnézném. Sőt... épp most khm... veszem meg a Sámánkirályt, mert egyszer már végig akarom nézni sorban a részeket, és erre a vonatutak tökéletesek lesznek :)

(#21) Mister_X válasza DeFranco (#20) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én az ereimet vágnám fel, ha naponta egy-egy részt láthatnék csak a kedvenc sorozataimból reklámokkal, jobb egyszerre megnézni ötöt-hatot 720p-ben. :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#22) Huma válasza DeFranco (#20) üzenetére


Huma
addikt

A sámánkirály eléggé középszerű. Sokkal jobb animék is vannak. Ha benézel az anime topicba akkor sokkal színvonalasabb műveket is tudnak ajánlani.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#23) DeFranco válasza Mister_X (#21) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az hagyján, de amikor ebben a sorrendben látod:

11223313232114544445552111

Na akkor van FUUU :)

@Huma: lehet neked középszerű, de nekem az egyik kedvencem. Ízlés, vélemény, ánuszrózsa... tudod... ;)

(#24) mttssz válasza Huma (#22) üzenetére


mttssz
senior tag

Csak mert nem a mondanivalóra koncentrál, kikapcsolni, nézni tökéletes, élvezhető.

(#25) Huma válasza DeFranco (#23) üzenetére


Huma
addikt

Nem csak nekem középszerű. Objektívan megítélve az.
Persze ettől még lehet népszerű.
Gondolom van benne valami ami megragadott téged.

De pl hasonlítsd össze a Genshikennel vagy a Now and Then, Here and There-vel. Esetleg a Haibane Renmeivel.

(#24) MaTMaN:
Én ha ilyesmire vágyok akkor valami vígjátékot nézek ami tele van jobbnál jobb poénokkal. Egy anime vígjáték jelenleg lepipálja a hollywoodi műveket. Ami persze annak is köszönhető, hogy az amcsik nemigazán tudnak jó vígjátékokat csinálni manapság. A sorozataik közt viszont vannak nagyon jók.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#26) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Amiben hatalmas cickókra freccsen a vér és bél meg a félgyermek igen.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#27) DeFranco válasza Huma (#25) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Feláll a szőr a hátamon, amikor meg akarják nekem mondani, hogy mit szeressek. Neked az tetszik, nekem ez. Számomra nem középszerű, köszönöm, megtaláltam benne az üzenetet, az értéket, elégedett vagyok annak minőségével és mennyiségével. Az én antennáim ezt jól fogják, lehet a tiéd másra van hangolva. A klasszikus japán animétől nekem például herótom van, amit ott összeszenvednek a karakterek, meg amilyen erőltetetten epikus küzdelemben nyitnak ki akár egy konzervet is. Öt részen keresztül. Mellesleg ezt a műfajt nem azért nézem, mert szellemileg (lol) és lelkileg épülni akarok, hanem mert szórakoztat. Előbbi érdekében elmegyek pl. színházba, vagy zenét hallgatok. De ha már boncolgatjuk, akkor a Sámánkirály értéke pont olyan mint Yoh karaktere: a felszínes, vicces, kommersz és lusta felszín alatt komoly értékek vannak, ha nem is olyan vér és könny áztatta üzenetcunamiban, mint más részekben.

A Kullancs dettó btw.

[ Szerkesztve ]

(#28) Huma válasza DeFranco (#27) üzenetére


Huma
addikt

Én nem mondtam meg neked, hogy mit szeress.

"amilyen erőltetetten epikus küzdelemben nyitnak ki akár egy konzervet is"
Tudom miről beszélsz. :D

De amúgy mi az üzenete és az értéke annak a sorozatnak? Mert én nem találtam benne semmi különöset pedig megnéztem legalább 20 részt belőle.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#29) DeFranco válasza Huma (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lol, ki fogsz röhögni, de nem emlékszem :DDD

Évek óta nem láttam egy részt sem, de arra emlékszem, hogy a közepe táján kezdett el leesni, hogy miről is szól ez tulajdonképpen, akkor kezdtem el csettintgetni, hogy nahát... emlékszem hetekig agyaltam rajta. Tippelgetni, meg üres sablonokat durrogtatni nem akarok, maradjunk abban, hogy megnézem a teljes sorozat és visszatérünk rá.

[ Szerkesztve ]

(#30) Gergosz2 válasza Huma (#19) üzenetére


Gergosz2
veterán

értem de akkor sem tetszett :(
Pedig sok barátom nagyon szereti de én nem.

Ja és még egy gyöngyszem eszembe jutott: Ren & Stimpy Show.

Eszméletlen beteg egy mese. :DDD

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#31) Crystalheart válasza DeFranco (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"amit ott összeszenvednek a karakterek, meg amilyen erőltetetten epikus küzdelemben nyitnak ki akár egy konzervet is."
Te a Narutóékra/Blíccsre, ilyenekre gondolsz, amikor tíz részen keresztül szenvednek egy tízperces történésen? :D Sajnos azt mondják sokan "klasszikus animének"...

De nézd meg pl. a Gosick-ot. Tényleg érdemes. Nem megmondom, mit szeress, csak ajánlom, számomra az egyik legemlékezetesebb sorozat volt.

[ Szerkesztve ]

(#32) DeFranco válasza Crystalheart (#31) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Random független mintavétel az Animax műsorából, nem tudok címeket mondani :) Fekete pálcikaemberek tárgyakat mutogatnak egymásnak a levegőben, és hirtelen robbanás, közben lent lányok sikítoznak. Ha ezzel tudsz kezdeni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#33) mttssz válasza Crystalheart (#31) üzenetére


mttssz
senior tag

Ilyen volt még a Dragon Ball is. :DDD

(#34) Crystalheart válasza DeFranco (#32) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Animax, ne nevettess, ráadásul Animaxos futószalag-szinkronnal. :D Ne ebből vegyél mintákat. :) Komolyan mondtam a Gosick-ot, nagyon jó, nézd meg japánul.

(#35) DeFranco válasza Crystalheart (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, akkor nem nézek Animaxot. :)) Vagy legalább is nem nevettetlek.

[ Szerkesztve ]

(#36) Hintalow


Hintalow
senior tag

Hát szoktam.
30 felé, feleség, gyerek, aztán itt van a polcon sacc 70-80 sorozat,amiket az elmúlt években gyűjtöttem össze a régi kedvenceimből (80-90 évek, kevéske azután)
úgyhogy listát csak külön kérésre :D
És persze anime, már évek óta. Van egy szép nagy listám abc sorrendbe, amit még valamikor jó 8-10 éve csináltam, azt csökkentgetem (ill. néha növelgetem az érdekesebb újakkal)

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#37) Lenry válasza Crystalheart (#34) üzenetére


Lenry
félisten

megpróbáltam japánul animét nézni.
egy egész epizódot tudtam végigszenvedni azzal a nyivákolós, csipogós, idegesítő ugatással kísérve, amit ők beszédnek neveznek.

soha többé. :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38) Crystalheart válasza Lenry (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Pedig régen a magyar is nagyon hasonlóan hangzott, igaz, minden bizonnyal más hangfekvésben beszéltek. :)

(Az is számít, mit próbáltál meg nézni. Komolyabb sorozatokban ritkán nyávognak...)

(#39) Hintalow


Hintalow
senior tag

Nekem az a furcsa már, ha egy anime angol, vagy esetleg magyar szinkronos.
Illetve, ezek számomra nem is furcsák, hanem inkább kizáró tényezők, mert fehér holló a normális szinkron.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#40) Crystalheart válasza Hintalow (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Pedig igazából volna lehetőség jól leszinkronizálni magyarra, mert nem kell hollywoodi filmszínészeket alkalmazni, ha minőséget akarunk (mint USA-ban), tehát olcsó, és nagyon jó szinkronszínészeink vannak. Igazából én is preferálnám, az elején magam is idegenkedtem a japántól, csak aztán végül hozzászoktam. A legtöbb nyelv addig fura, míg meg nem szokjuk.

De az animéket rendre béna stúdió, béna szinkronrendező kapja. (Az angolról nem is szólva, mert mint írtam, nagyon drágák a jó hangok, így a magyart is alulmúló minőség születik a legtöbb esetben.) Ekképp aki japánul nem néz animét, az sajnos megfosztja magát a jó rajzfilmek nagyon nagy hányadától, ha nem a többségétől.

(#41) #56230144


#56230144
törölt tag

Family guy,Simpson család Rulez :D

Szerk:Ja!És south park :R

[ Szerkesztve ]

(#42) Mister_X válasza Crystalheart (#40) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az a vicces, amikor egy stúdió mondja, hogy a magyar szinkron jobb, mint az angol. Volt már rá precedens, de hirtelen nem ugrik be, hogy hol. Viszont abban ez igaz, hogy mi magyarok sokkal jobb szinkronszínészt kerítünk egy-egy karakterhez. Kedvenc példám a The Last Airbender, amiben ugye a főszereplők 12-14 évesek. Namármost, nem tudom, hogy miért, de mint ha az angol fiúknak magasabb lenne a hangjuk, mint a lányoknak. Nem tudom, hogy mennyire ragaszkodnak a szerzők a szinkronszínész és a karakter korának a megegyezésére.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#43) Crystalheart válasza Mister_X (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Megjegyzendő, hogy az Avatárban speciel Szalay Csongor, Aang hangja már rég felnőtt, mikor őt szinkronizálta. :D Kb. az egyetlen mostani szerepe, ahol nem zavar kifejezetten. (Gyerekszinkronhangnak aranyos volt még gyerekkorában.)

Hogy jobb lesz-e a magyar szinkron, mint az eredeti angol hang, azt így hülyeség kijelenteni, még a Flinstones-nál vagy a Micimackónál is. Bizonyos szempontból lehet jobb, míg másból rosszabb, de a legtöbb esetben nem lehet objektívan dönteni. De kétségkívül igaz, hogy a jól, megfontoltan válogatott magyar szinkrongárda, egy jó szinkronrendező és stáb tud éppolyan jó hangot tenni egy rajzfilm alá, mint az eredeti, lásd mondjuk a klasszikus Disney-ket. Ez például nagyon jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) Mister_X válasza Crystalheart (#43) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az is megjegyezendő, hogy az The Last Airbender már hét éves ;) Majd a The Legend of Korra szinkronjára leszek kíváncsi, mert talán ez az egyetlen angol szinkronos sorozat amin nem tudok fogást találni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45) Crystalheart válasza Mister_X (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, Szalay Csongor meg most 27. :)

(#46) Mister_X válasza Crystalheart (#45) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ja, akkor nem vágom, hogy hogyan tudott ennyi epizódon keresztül ilyen hangon beszélni :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#47) Crystalheart válasza Mister_X (#46) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ma is olyan hangja van, mint akit heréltek. :DDD

(#48) Mister_X válasza Crystalheart (#47) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Gondolom, mint annak a férfi szoprán, a Hajós André, vagy ki :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#49) zolee5016


zolee5016
őstag

Ez csak természetes :K Bár én csak a klasszikus rajzfilmeket szeretem:
tom és jerry
bátor a gyáva kutya
kengyelfutó gykk
lonney tunes
dexter labor
bolondos dallamok
az örök kedvenc menő manó full epozód+szexmanó
mézga összes
frédi-béni erdeti szinkronos
wacky-races - a flúgos futam
Maci-Laci
Magilla gorilla
Én vagyok menyus...
Az idő urai film+sorozat
Kb ennyi mindenből az összes kb 800gb-n :K
A legjobb kikapcs a mindennapokban ;)

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#50) Szten Márs válasza zolee5016 (#49) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hűha, ha a Courage the cowardly dog, a Dexter's lab, meg az I am Weasel már klasszikus rajzfilmnek számítanak, akkor öregebb vagyok, mint gondolnám :DDD

(A Magilla gorilla nem tudom mi :F )

(#51) zolee5016 válasza Szten Márs (#50) üzenetére


zolee5016
őstag

Kivételek erősitik a szabályt!!
Csak azért is merem felhozni az ős nagy rajzfilmekkel egy lapon,mert ugyanolyan a cselekménysorozatuk.
Nálam minden jöhet csak anime meg japán rajzfilm akármi ne legyen
Magilla gorilla
például

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#52) Gergosz2 válasza zolee5016 (#49) üzenetére


Gergosz2
veterán

A legjobb kikapcs a mindennapokban

Biza!

Tanulás közben is jó ha kicsit kikapcsolja az embert.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#53) sztanozs


sztanozs
veterán

Anime - néhanapján. Amúgy az avatar is bejött (nekem a film sem volt szörnyű, bár tény hogy eléggé meg kellett vágni a sorozatot, hogy beleférjen). Régebbi CN alkotások is bejöttek (dexter pl), meg a SW cartoon-ok.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#54) Mister_X válasza sztanozs (#53) üzenetére


Mister_X
nagyúr

nekem a film sem volt szörnyű

:Y :Y :Y

Hát nem vagyunk egy véleményen. A rendező tuti nem látott egyetlen epizódot sem az animációs sorozatból, csak kapott egy listát a fontosabb szereplőkkel és cselekményekkel oszt sz*rt valamit. Mind a színészek, mind a megvalósítás botrányos. Mi a gáz?

- Aang (jó nyomorékul nézett ki, még a tetoválásai is)
- a Levegő nomádjai (copy-paste buddhista szerzetestemplom),
- a Déli Víz Törzse (komolyan, mint egy szibériai gulag)
- a víziromárok (folyton hagyják el amit idomítanak)
- a tűzidomárok (csak meglévő tűzből dogozhatnak? :U)
- a repülő bölény
- a földidomárok
- Iroh tábornok (nyomai sincsenek meg az eredeti jellemvonásai)
- Sokka (neki sem)
- Katara (az "idétlen kis csitri" jellemvonást megkapta, a többi kukázva lett)
- Zuko herceg (mint egy hazai kissebbségi)
- a "hajlítás" (egy órát táncolnak, mire csinálnak valamit)
- áá, már belefáradtam felsorolni... :W

A film további gyengéje, hogy túl sok információt hordoz, tíz perc alatt lezajlott, megtudtunk mindent ami hat epizód alatt történt, ráadásul minden cselekmény egybefolyódik. A magyar szinkron több, mint siralmas, komolyan, az első percben a hideg futkosott a hátamon.

Egy szó, mint száz: Az utolsó léghajlító mozifilm egy nagy rakás tehéntrágya, nem lett volna szabad megjelennie, pláne nem ehhz az univerzumhoz kapcsolódnia :W :(((

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#55) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Anime szinte minden nap nézek valamit mert leköt és többet ér mint az a szenny ami a TVben van.
SZVSZ

(#56) Huma válasza Mister_X (#54) üzenetére


Huma
addikt

Egyetértek. Az anime jó, de a film az katasztrófa.
Amúgy általánosságban elmondható, hogy az animék megfilmesítése borzalmas eredménnyel jár. Bár ez többnyire annak is köszönhető, hogy legtöbbször a japánok keze is benne van és ők aztán nagyon rossz filmeket tudnak csinálni. A japán filmektől mentsen az ég minket.

Amúgy most kezdtem el újranézni az Azumanga-t. Hatalmas sorozat.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#57) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Én nézek meséket ha úgy van, szeretem őket nagyon. Az egész estéseket is imádom, nem növök ki belőlük soha. Ha megy egy Madagaszkár pingvinjei, azt is kaján vigyorral nézem épp. De céltudatosan már nem ülök le mese sorozat elé. Illetőleg anime-ket nézek, de amiket nézek, azokra általában a mese fogalom nem illik, sokkal inkább rajzolt horror-akció-dráma-scifi-thriller-bűnügyi, ésatöbbi.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58) Crystalheart válasza Huma (#56) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azt leszámítva, hogy az Avatar nem anime, ja, igazad van. :D

Bár a japán filmekben is gyakran nagyon jó ötletek vannak, melyek, főleg régen, jó alapot adtak több hollywoodi sikerfilmnek is, de a megvalósítás terén általában kezet foghatnának a magyar rendezőkkel. Mintha minden tehetséges emberük animékre specializálódna - ami nem csoda, abban nagyobb pénz van náluk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.